Breskens zal Zeeuwse vissers kunnen bergen Tussen Maas en Scheldemond 200 km- beurt DDD Bondia verloor verrassend Goes winkelcentrum wordt „wij kgezelligheid seentrum 22 5.95 Eindelijk helemaal geen puistjes en pukkels meer Bontmantels Kees van de Ven HOTEL VERBAAN JACHT SCHOTEL EEN KOELKAST CADEAU W. v. d. Luijfgaarden Dagblad De Sfem Burgemeester Eekhout over concentratie derde haven achter de hand Aanschaf van verplaatsbare verkeerslichten Gemeente Vlissingen levert kritiek op ontwerp streekplan Mi dden-Zeelan d FINANCIEN Scliieling le Ovezande Classicale jeugdraad kwam bijeen in Breskens VOORBEELD UITZOEKEN MAAR Gezondheids dienst voor dieren vergadert Verkenners Kanaalzone zijn actief 1 onceluitvoering van K. W.J. te Kloosterzande ROTTERDAMSE METRO KLAAR 1 Romeny-huis in Ginneken Schietwedstrijden van Reserve Rijkspolitie Pictcr de Bodt in Ossenisse Shetland, in een mooie wollen kwali teit. Ideaal voor ja ponnen en rokken. Keuze uit 12 mode kleuren, w.o. bruin marine, oud rose etc. 140 cm. breed. Nu slechts per meter 19 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 19 Niet voor de auto, maar voor de rijder. Gebruikt materiaal: melk. Want wie 1 glas melk op de 200 kilometer neemt, tankt het beste wat er is voor een scherpe blik en een snel reaktie- vermogen. de rn- tjes de ila- sk- of fje zo Mee eens? Vraag dan het gratis embleem aan het N.Z.B., Post bus 4530, Rijswijk (Z-H). Dank zij DDD. Want DDD doodt bacteriën diep in de huid, activeert de bloeds omloop, desinfecteert. Daarom zijn uw wangen, nw voorhoofd, uw kin weer gaaf, is uw huid weer glad en heerlijk zuiver. Wat eëa fijn, gezond, zeker gevoel. DDD Crèmevoor 's nachts en. voor overdag'. DDD Vloeibaar: diep reinigend. DDD Zeep: om de werking te ondersteunen» Lange persianer pattes 475,— Lange Nertspootjes 75i,— Nieuwlandstraat 3 Tilburg tel. 04250-26617 Teteringenstraat 42 BREDA (ook thuisbezorgd) Telefoon 38824 n HUIS??? n HYPOTHEEK?? n VERZEKERING? BIJ AANKOOP VAN EEN WASAUTOMAAT v.a. 748,— HOOGSTRAAT 116 TEL. 01650-4121 ROOSENDAAL is een factor van betekenis voor hei welslagen van uw reclame campagne I r?5 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG B. en W. vragen de raad een krediet van 17.000 gulden voor de aanschaf van een verplaatsba re verkeerslichteninstallatie. De com missaris van politie heeft het gemeen tebestuur meegedeeld, dat aan een der gelijke installatie grote behoefte be staat. Deze installatie kan, zo schrij ven b. en w. in hun toelichting naast het normale gebruik gedacht wordt aan de Poelendaelekruising of Lange- vielebuitenbrug vooral nuttige dien sten bewijzen tijdens het toeristensei zoen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Nadat de raad daar eerder mee heeft ingestemd, heeft het gemeentebestuur van Vlissingen een brief geschreven aan provinciale staten van Zeeland, waarin kritiek wordt ge leverd op het ontwerp-streekplan Mid. den-Zeeland. Zo menen b. en w. dat ontplooiing van o m. recreatieve activiteiten in het gebied tussen Vlissingen en Zoutelar.de ten zeerste wordt beperkt door de daar geprojecteerde bebouwingsgrens. Vooi het verloren gaan van industrieterrein ten oosten van de Buitenhaven, door de daar geprojecteerde nieuwe veer haven, wordt compensatie wenselijk ge acht in het gebied ten westen en zuid westen van Ritthem. B. en w. storen er zich voorts aan dat herhaalde malen in het plan van Sloe en Sloegebied wordt gesproken in plaats van de officiële benaming „Vlis- singen-Oost". (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS „Wanneer bij con centratie van de Zeeuwse visserij de keuze op Breskens zou vallen dan zullen we aan die vloot van 70 schepen hier zeker de nodige ruimte kunnen bieden. We heb ben hier altijd nog de „derde ha ven". Toen in de twintiger jaren Breskens de tweede haven kreeg legde de rijkswaterstaat met vooruitziende blik tegelijk een derde havenbekken aan „voor la ter". Die haven werd met een dam afgesloten. Op het ogenblik ligt daarin het openluchtzwembad." Burgemeester J. Eekhout van Bres kens, kort geknipt grijs haar, scherpe ogen achter brilleglazen, formuleert zorgvuldig zijn mening: „De contou ren van die haven zijn er dus. Alles is wel model 1920 natuurlijk. De oe vers van de derde haven bestaan uit glooiingen. Daar zouden, wanneer de haven definitief in gebruik zou worden genomen, damwanden moeten worden geslagen. De dam, tussen liet open water moet dan worden weggegraven en het zwembad zou uiteraard op die plaats moeten verdwijnen. Die derde haven zou moeten worden bestemd voor de watersport. Waardoor in de andere voldoende ruimte vrijkomt voor de visserij. De beoefening van watersport groeit hier geweldig en heeft veel ruimte nodig. Tussen haak jes. dat is hier heel wat anders dan op het Veerse Meer. Daar is het meer spelevaren. Hier. met als vaargebied de Westerschelde en daar buiten kan je werkelijk van watersport spreken. OVEZANDE D<e handboogvereni ging Willem-Teil hield haar schieting op de liggende wip bij de heer J. Doene. Er waren 42 schutters van 9 verenigingen aanwezig. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoék; le zijvogel: W. Boutens van Willem- Teil te Ovezande; 2e zijvogel: P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek; 3e zijvo gel: H, Koens van Spes-Nostra te Ove zande; 4e zijvogel: M. Mol van Edele- Handboog te Oudelande. le bovenkal: P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2e bovenkal: L. de Kraker van Wil lem-Teil te Kapelle; 3e bovenkal: M. Mol van Edele-Handboog te Oude lande; 4e bovenkal: P. Rentmeester van A.D.L.M. te Kwadendamme; le onderkal: C. Rentmeester van Willem- Teil te Ovezande; 2e onderkal: C. Timmerman van Vios te 's-Heeren hoek, bij loting; le klep; J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; 2e klep: F. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande; 3e klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme. Meeste kleine vogels: A. Martens van Vios, 6 stuks. (Van een correspondent) BRESKENS In de Uitkomst heeft de classicale jeugdraad van West Zeeuwsch-Vlaanderen een bijeenkomst gehouden. Mevr. Kramer uit Zuidzan- de opende deze bijeenkomst. Door de heer J. Boone uit Oostburg werd ver slag gedaan van de sectie jeugddienst waarover een levendige discussie volg de. Mevr. Kramer bracht verslag uit over de sectic clubwerk. Hieruit bleek dat de pinksterkampen aan een behoef te voldoen. Gestreefd wordt naar kam pen voor 15-jarigen en ouder. Door wil- ka D. Hiensch uit Goes werd een in leiding gehouden over Geloven nu voor de jeugd. Nadrukkelijk werd gesteld dat het contact met de jongeren niet verloren mag gaan. In W.-Zeeuwsch- vlaanderen onderscheidt men 3 groe pen jeugd en wel de traditionele niet kerkdijken., traditionele kerkeiijken en de randfiguren. Na deze discussie volgde een uitgebreide discussie. Op deze bijeenkomst waren een groot aan tal predikanten, kerkeraadsleden en kerkvoogden aanwezig. Dhr J. Schee- te uit Groede sloot dezg zeer geslaag de avond. Burgemeester Eekhout en zijn ge meentebestuur zijn al jaren bezig om de derde haven ter beschiking te krij gen. Dat heeft tot nu toe nog geen re sultaat opgeleverd. De kleine gemeen te Breskens kan het nodige geld zelf niet ter tafel brengen terwijl de „hoge re overheden" nog niet bereid zijn ge bleken de werken te financieren. De heer Eekhout zei desgevraagd voor honderd procent achter het besluit van gedeputeerde staten te staan om een commissie in te stellen, die de moge lijkheid van concentratie der Zeeuw se visserij in één haven zal bestuderen. „Het kan niet meer als zo'n dertig veertig jaar geleden: de vis aan de kaai afleveren en daarmee basta- Het economisch belang van 't instand hou den van de visserij eist een moderne organisatie. Om dat mogelijk te ma ken is concentratie noodzakelijk. Het lijkt wat op dwang. De vissers moe ten naar die ene haven. Toch is dat niet zo. Als er op een bepaalde plaats een groenteveiling wordt gebouwd, moeten de kwekers er dan heen? In praktijk is het toch zo, dat de vissers naar die haven komen waar de beste prijs voor hun vangst wordt geboden. Die beste prijs wordt nu juist betaald in de haven, die over het beste vis- bedrijf beschikt. Dat visbedrijf kan zo breed mogelijk worden opgevat: op de eerste plaats de vissers en hun schepen zelf natuurlijk, maar ook, en niet van minder belang, de mijn en de handel. Het vismijnbedrijf kan een hele be langrijke rol spelen. Een goed voor. beeld daarvan vind je bij de staats- vissershavenbedrijf in IJmuiden. Ser vice verlenen aan visserij en handel, daar gaat het om. Het is natuurlijk niet de taak van een vismijnbedrijf om de afzet van de vis, binnenlands of buitenlands, zelf ter hand te ne men. Maar er kan wel belangrijke „service" worden verleend bij b.v. het verbeteren van een binnenlandsdistri butiesysteem en het stimuleren van vorming van nieuwe exportmarkten. Een dergelijke organisatie moet de graadmeter zijn van hetgeen er in het gehele visbedrijf leeft. De vissers en de handelaren zijn in feite partners waarbij tot nu toe de gemeenten zoals Breskens, Vlissingen en Colijnsplaat, een helpende hand heb ben toegestoken- Daarbij behoren bouw en exploitatie van de vismijn en ga rantiestelling voor leningen, die vis sers aangaan wanneer ze nieuwe sche pen willen laten bouwen". Burgemees ter Eekhout vindt vooral dit laatste belangrijk omdat daardoor de Zeeuwse vloot in luttele jaren in plaats van de pittoreske scheepjes", zoals de heer Eekhout ze noemt, de beschik king heeft kunnen krijgen over steeds modernere, sterkere en grotere sche pen. Dat garandeert grotere vangsten tegen lagere kosten, want ook op het visserschip heeft de automatisering zijn intrede gedaan. Een der belang rijkste winstpunten daarbij is natuur lijk, wanneer met een kleinere beman ning kan worden volstaan. De gemeen- Winters beeld van de vissershaven in Breskens. ten hebben tot nu toe gedaan wat er binnen hun uiteraard beperkte moge lijkheden lag. Van één geconcentreerd visserijbedrijf verwacht burgemeester Eekhout echter veel meer. Of dit bedrijf door overheid, parti culier bedrijfsleven of beiden zou moe ten worden gevormd is voor hem nog een vraag. De heer Eekhout acht het trouwens een belangrijk punt van stu die voor de door g-s. ingestelde com missie. Hij meent, dat visserij en han del toch tenminste een adviserende stem zullen moeten hebber naar het voorbeeld van IJmuiden. Eerste taak van de commissie is natuurlijk te be palen waar concentratie moet plaats vinden: „Naar mijn mening' moet de commissie daarbij van 'n aantal stellin gen uitgaan, waaraan 'n dergelijke ha ven moet voldoen. Voorop staat na tuurlijk de mogelijkheden van afzet. Voor de export heeft Breskens momen teel de sterkste papieren. De belangrijkste groothandelaren in vis in Zeeland zijn in Breskens geves tigd. Met de regelmaat van de klok gaan de zwaar beladen vrachtwagens de grens over. De Bressiaanse han del koopt vis tot zelfs in Den Helder en Den Oever toe. De handelaren be schikken hier over omvangrijke koel ruimten zelfs tot diepvries toe. Voor vis, die bederfelijk is, is dat natuurlijk een eerste vereiste. Daar tegenover staat weer, dat Vlissingen in zijn directe omgeving Middelburg, de Bevelanden enz. een aanzienlijke consumptie vindt. Eén zaak mag men zeker niet uit het oog verliezen. Dat is de ontwikkeling van de Bel gische vissershaven Oostende en Brug ge. Daar Vindt ook concentratie plaats en handel is nu eenmaal gevoelig voor een goede dienstverlening". Burge meester Eekhout gelooft weliswaar niet direct aan een gevaarlijke con currentie van deze Belgische havens maar meent anderzijds toch. dat or ganisatie en service in de eigen haven zodanig moeten zijn, dat de „gedach te" bij de vissers niet eens opkomt om hun vis elders te brengen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De commis saris van politie te Middelburg stelt diegenen, die in de loop van 1966 of 1967 bij de gemeentepoli tie te Middelburg aangifte deden van vermissing van een fiets of bromfiets en deze nog niet in hun bezit terug hebben, in de gele genheid een aantal fietsen en bromfietsen te bezichtigen die onbekend zijn aangetroffen en waarvan geen eigenaar bekend is. Belanghebbenden worden bij de bergplaats in de Kuiperspoort te Middelburg verwacht op zater dag 16 december tussen 10.30 en 12.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stichting Ge zondheidsdienst voor dieren in Zee land heeft voor donderdag 21 decem ber zijn jaarvergadering belegd. Deze staat in het teken van de voorlichting Er wordt een film over parasitaire ziek. ten vertoond, waarna de heren R. T. Haalstra en O. J. H. Devos .spre ken over, respectievelijk: bestrijding van. varkensziekten en bestrijding van pluimveeziekten. De bijeenkomst wordt gehouden in de schouwburg aan het Molenwater, 's morgens om half elf. (Ven een onzer, verslaggevers) TERNEUZEN Na de reorganisa tie van het district Kanaalzone van de r.-k. verkenners is in samenwerking met de Doormangroep van het N.P.V. uit Terneuzen een nieuw districtspro gramma voor 1968 opgezet. Er is een trainingsteam gevormd bestaande uit leden van de voortrekkersstam „-John F. Kennedy" uit Westdorpe. die onder leiding van de heer G. de Buck het district gaan opbouwen. Het is geble ken dat de interesse voor de verken nersbeweging in de Kanaalzone sterk groeiende is. In januari opent de „John F- Kennedy stam zijn nieuw ge bouw in Westdorpe. Ook zulleh in deze plaats op 3 februari de eerste Rowans worden geïnstalleerd (dit zijn jongens van 1517 jaar). In Terneuzen is een zelfde afdeling in oprichting. Verder staat op 27 en 28 januari een weekend samenkomst op het programma in het gebouw van het N.P.V. te Terneuzen- Het district bestaat nu uit de vol gende groepen: Terneuzen (2 groepen) Westdorpe, Sas van Gent, Sluiskil, en Axel. Voorts is er nog een groep Philippine in oprichting. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Vrijdag 15 en zaterdag 16 december wordt in zaal Van Leuven te Kloosterzande door de K.W.J. de jaarlijkse toneeluitvoering gegeven. Opgevoerd zal worden hel toneelspel in drie bedrijven „Zo maar een veearts". De regie is in handen van de heei J. Voet. Beide avonden is de toegang gratis. Bejaarden kunnen des.gewenst worden opgehaald en thuisgebracht. Zij kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer W. Asselman, Marijkeplein 8 te Kloosterzande en de heer J- van Over- meeren, Kruisd'orpstraat 21 te Klooster zande. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Over twee maanden, op vrijdag 9 februari zal prinses Beatrix in Rotterdam de eerste Nederlandse metro officieel in gebruik stel len. Vanaf die dag zullen 27 wagons met tussenpozen van enkele minuten, zoals dat nu steeds wekenlang zonder reizigers gebeurt, het bijna zes kilo meter lange traject in elf minuten afleggen. Nu reeds kan de rekening worden opgemaakt meer dan 252 miljoen gulden en gerekend mag wor den dat daar ieder jaar weer een aardige som als exploitatiekosten aan toe gevoegd moet worden. Maar daar maakt Rotterdam zich, zeker op dit mo ment, nog geen zorgen over. Gezamenlijk heeft men vele jaren lang het ongerief van opgebroken stra ten moeten dragen, gezamenlijk gaat men straks ook het openingsfeest vie ren. De gemeente zendt ieder gezins hoofd en elke zelfstandige per post een gratis kaartje voor de metro als ken nismaking. Er komt een vuurwerk, er komen twee tentoonstellingen, die op de metro betrekking hebben en er komt een soort kermis. Als na het feest de papieren toeters zijn opgeborgen komen de cijfers weer voor de dag. Dan wordt nog eens uit gerekend wat de volgende metrofase zal gaan kosten. Die plannen bestaan in doortrekking van de nu aangeleg de noord-zuid-lijn tot aan Hoogvliet, ongeveer 12 km. een aanleg van de oost-lijn-traject van 11 km ongeveer vanaf het station Beurs naar Alexan- derstad. Beide lijnen zijn reeds gepro jecteerd. Een deel van het onder aardse gangenstelsel in de binnenstad, is direct maar aangelegd. Over 2-3 jaar zullen hierin voorlopig trams gaan rijden, als het gehele project klaar is nemen de sneltrams hel weer over. Ook met het huidige systeem zoals dat in februari gaat draaien is men er nog niet. Nu nog zit voorin elke mrtro een bestuurder. In "wezen hoeft hij niet veel te doen, maar hij kan nog niet wegblijven. Daar is alles nog te nieuw en te onervaren voor- Pas over enige tijd als de kinderziekten voorbij zijn komt de onbemande me tro op de rails. Nu reeds worden opdrachten voor handelingen zoals: stoppen, vaart min deren ol' vermeerderen, deuren openen Dit plekje van pastorale rust is te vinden achter de Ned.-hervormde kerk in Ginneken. Het lage gebouw is de vroegere tuinmanswoning van Mariën- dal. Het landhuis Mariëndal is, nadat het nog enige tyd dienst liad gedaan als jeugdherberg enkele jaren geleden ge sloopt. Op initiatief van ds. Ter Haar Romeny is de tuinmanswoning, die danig in ver val was geraakt, gerestaureerd en als verenigingsgebouw ingericht. Deswege en mede als erkenning van de rol, die ds. Ter Haar Romeny in de hervormde, gemeente van Ginneken heeft gespeeld, (Van onze correspondent) TERHOLE De jaarlijkse schiet wedstrijden voor de leden van de re serve rijkspolitie behorende tot de groep Hontenisse werden dit jaar te Terhole in het Dorpshuis gehouden. De burgemeester van Hontenisse, de heer Van Hootegem, sprak mede na mens zijn collega uit Zaamslag er zijn vreugde over uit dat er nog steeds mensen zijn, die trouw blijven aan het werk waarvoor zij zich hebben be schikbaar gesteld. Voor de gemeenten is het altijd een geruststelling aldus spreker, te weten dat er achter de bestuursorganisatie een organisatie staat, die bereid is de opgedragen ta ken tot het welzijn van het algemeen te helpen uitvoeren. Hij dankte de re servisten en hun instructeurs voor hun werk. Vervolgens openden de beide burgemeesters de schietwedstrijd door het vuur te openen- De verdediger van de wisselbeker, die op het punt stond deze voor de vijfde maal te ver overen, moest tenslotte kampen waar bij de beker met een punt verschil naar de nieuwe houder, de res. wmr. de Cocq, overging- De uitslag was: dames: 1. mevr. Zaman, Stoppeldijk; 2. mevr. van Beers, Kloosterzande; 3. mevr. van Acker. Terhole; 4. mevr. Stegeman, Zaamslag; 5. mevr. Sponselee, Terho le; 6- mevr. van Waterschoot, Lams- waarde; mevr. De Bakker Walsoorden; 8- mevr. den Hamer. Zaamslag; 9. mevr. Jansen, Zaamslag; 10. mevr. Provoost, Terhole. Heren: 1. res. wmr. E. de Cocq, Stoppeldijk, wisselbeker 49 punten; 2. res. wmr. P. Zaman, Stoppeldijk 49 pnt.3. res. adj. van Burg, Middel burg; 4. res- wmr. J. van Waterschoot, Lamswaarde; 5. wmr. le kl. L. Pro voost, Terhole; 6. adjudant van Beers, Kloosterzande; 7. res. wmr. den Ha mer, Zaamslag; 8. res. wmr. van Acker. Terhole; 9. res- wmr. Sponse lee, Terhole; 10. wethouder Everaert, Walsoorden: 11. weth. Rademaker, Kloosterzande; 12. res. wmr. Jansen, Zaamslag; 13. opperwmr. Stegeman, Zaamslag 14. gem. ambt. Totté Kloos terzande; 15. res. wmr. de Bakker, Walsoorden; 16.- res. wmr. de Cock, Terhole; 17- burg. m. de Pre, Zaam slag; 18. secr. de Waal, Kloosterzan de; 19. gem- ambt. Schonis, Klooster zande; 20. gem. ambt. Roelands, Kloos terzande; 21. burg. van Hootegem, Hontenisse, Voor het schieten op de geluksschijf waren 8 prijzen beschikbaar die als volgt verdeeld werden; 1. Wethouder Everaert 416 pnt.2. res. wmr. v. Waterschoot 320 pnt.; 3- adj. van Burg 299 pnt.; 4. gem. ambt. Totté 272 pnt.; 5. res. wmr. Zaman 270 pnt.; 6. res. wmr. Jansen 256 pnt-; 7. res. wmr. A. de Cock 248 pnt-; 8- res. wmr. van Acker 228 punten- en het overgaan op een ander spoor naar de cabine van de bestuurder door geseind. Deze heeft dan twee minuten de tijd op zijn opdracht uit te voeren. Doet hij dat niet dan grijpt de ap paratuur automatisch in. Het lijkt dus niet zo'n grote stap om de bestuur der geheel weg te laten. Ook nu reeds bevindt het hart van de beveiligingsinstallatie zich centraal in een seinhuis- Hierin kar elke me tro op zijn tocht door de onderaard se stad worden gevolgd. De huidige metro verbindt de beide door de Maas gescheiden stadshelftsn. Ruim 2 km van het traject is on dergronds, waarvan 1 km onder de Maas en eindigt 3 km boven de grond op een viaduct. Nergens is kruisend verkeer. Er zijn zeven stations, waar van het Centraal Station het eerste en het Zuidplein het' laatste is. Uiteraard gaat de metro reeds be staande bus- en lijndiensten overbodig maken. In totaal zullen 15 bus- en tramlijnen verdwijnen terwijl elders vier nieuwe lijnen worden gecreëerd. Deze wijzigingen zijn reeds gedeelte lijk ingevoerd en ook het laatste deel gaat bij stukjes en beetjes. Voorlopig zal de metro in de spitsuren om de drie minuten en daarbuiten cm de vijf minuten gaan rijden. De frequentie kan dan nog worden opge voerd tot 1 trein per 2 minuten waar door het mogelijk is 35.000 mensen per uur te vervoeren. De prijs voor een enkele reis is 50 cent (kinderen 25 cent) Normale rittenkaarten voor tram en bus zijn niet geldig. OP DE FOTO Een kijkje in het hart van de Rotterdamse metro, die op 9 februari 1968 door prinses Beatrix geopend zal worden, de centrale schakeltafel. De signalering en beveiliging van het metroverkeer kan vanaf deze bedie ningstafel worden ingesteld op volle dig automatische bedryfstoestand of op handbediende afstandsbesturing. Ook de stand van de in de tunnel aanwezige gas- en waterdeuren wordt op deze tafel aangegeven. (Van onze sport'correspondent) HULST In de bedrijfsvolleybalcom- petitie voor dames vielen enkele verras sende uitslagen te noteren. Voor de grootste verrassing zorgde T.C.H.-B dat bet sterke Bondia kansloos versloeg (1—3). Setstanden: 15—9 12—15 7—15 415. In de eerste set scheen niets nog op een nederlaag van Bondia te wjjzen, want deze set werd door Bondia ge makkelijk gewonnen. Daarna overtrof fen de T.C.IL-dames zich echter zo zeer dat de Bondia-dames geheel uit hun spel geraakten en de drie laatste sets verlo ren. Olmulo - Morres 13. Setstanden: 415 158 915 1115. Nieuweling Olmulo bood goede tegenstand en wist zelfs de tweede set te winnen. Wilking A - KPJ 3—1. Setstanden: 16—14 15—12 8—15 15—8. Titelkandi daat Wilking had het moeilijk tegen een verrassend goed spelend KPJ-team. Een gelijk spel was zelfs binnen bereik. TCH-A - Mulo B 13. Setstanden: 915 13—15 15—4 8—15. Ook hier een verrassende uitslag. De TCH-A-dames konden niet in hun spel komen en de Mulo-B-dames maakten hiervan gebruik om een onverwachte maar verdiende overwinning te behalen. De stand luidt 1. Wilking A 2. Morres 3. Mulo B 4. TCH-A 5. Bondia 6. TCH-B 7. Dalem 8. Mulo A 9. Oliïiulo 10. KPJ 11. Milock 12. Wilking B kreeg het gebouw de naam Romeny- huis. Het kerkgebouw van de Ned-herv. ge meente. waarvan op de foto alleen de toren is afgebeeld, heeft een zeer be wogen geschiedenis. Die za! later nog eens onderwerp zijn voor een plaatsje In deze rubriek. Op de achtergrond is nog een kerk toren zichtbaar. Die is van de Lauren- tiuskerk aan de Ginnekenweg. (Van onze correspondent) GOES Op een voorlichtingsavond in de „Prins van Oranje" belegd door de Goese Middenstands Centrale heb ben de Goese middenstanders zich op de hoogte kunnen stellen van de plan nen betreffende de bouw van het winkelcentrum, dal geprojecteerd is ten zuiden van de spoorlijn in Gocs- Zuid op het terrein tussen de Beuken straat en de Frambozenstraat. De vi- ce-voorzitter van de GMC, de heer J. H. Roose, wees er in zijn openings woord op dat in de nieuwe wijk, waar zieh tot nu toe twee levensmiddelen- bedrijven gevestigd hebben in semi- permanente winkels, te weinig moge lijkheden zijn tot winkelen. Boven dien was hij van mening dat de on derwijsvoorzieningen onvoldoende zijn. De heer H. Blankenstijn, directeur van de Bouw- en Exploitatiemaat schappij n.v. „De Havenzathe", zette uiteen dat bij de plannen, die ontwor pen zijn door de architect H. Wesler- weel, is uitgegaan van het rapport van het CMK. Dit kwam na een on derzoek tot de conclusie dat het cen trum niet alleen een koopcentrum zal moeten zijn, maar tevens een „wijkgezelligheidscentrum". De heer Blankenstijn verleide, dat de attractiviteit van het winkelcen trum van groot belang is, aangezien deze medebepalend is voor de inves teringen van de wijkbewoners in de winkels van dit centrum. Hij wees erop dal normaliter de koopkracht van de buurtbewoners voor 70% in een wijkcentrum wordt besteed, maar dat dit percentage hoger kan liggen wanneer men het centrum aantrek kelijker maakt. Het centrum in Goes-Zuid zal be staan uit 15 paviljoens gegroepeerd rond een pleintje. Een grote super markt zal de dominerende plaats in nemen. Daarnaast is plaats voor drie speciaalzaken, waarbij vooral gedacht wordt aan een slagerij, een banket bakkerij en een groente en fruithan del. De andere paviljoens zijn ge schikt voor een drogisterij, een kap per, een slijterij en winkels voor huis houdelijke artikelen, foto-artikelen, een „doe-het-zelf'-zaak, e.d. De win kels aan de noordzijde (met boven woning! zijn voorzien van grote lui fels, die het pleintje beschutting en een intiemer karakter geven. Met het oog op de aantrekkings kracht van het centrum is er dichtbij het winkelcentrum een kleuterschool geprojecteerd. Ook is er een ruime parkeergelegenheid. Rond het cen trum ligt een groenstrook. Om ieder bedrijf lonend le maken zal men voorkomen dat zich twee gelijksoor tige bedrijven vestigen. De Goese middenstand, die voorrang heeft bij de vestiging in het centrum, zal zo wel via huur ais koop ruimte kunnen betrekken. Het centrum is gesitueerd in een wijk met ongeveer 1800 woningen, die circa 5000 inwoners telt. De aannemer wil bij de bouw zoveel mogelijk Goes- se bedrijven inschakelen, zodat de Goese middenstand al bij de bouw van dit project gebaat is. (Van onze correspondent! OSSENISSE Op 2e kerstdag, 26 december a.s. zal vanaf 15.00 uur tot 21.00 uur in het parochiehuis te Os senisse een schilderijententoonstelling worden gehouden van werken van de bekende kunstschilder Pieter de Bodt uit Zaamslag,

de Stem | 1967 | | pagina 19