OVERGANGSBESTEL NAAR DE VRIJE LOONPOLITIEK OMAR SHARIF: li Handelaar licht tientallen op voor guldens muloenen Begaafd acteur en Loononderhandelingen kunnen beginnen Brazilië wil nuntius kwijt Beide partijen Goldberg weg „Een mens drinkt Jan-Up, Piet-Up of Klaas-Up" 't is goed. Ko drinkt 't. Maand detentie geëist Sergeant drukt sigaret op rug van rekruut Sa Zoals u zegt! KERST MANIFESTATIE KVP IN VENLO Appels zoekt de Finse kou op APPELS n.v.; Belgische justitie ontwart knoop: NORMEN Aannemersbond beleid regering goede kant op Geruchten over aftreden van K.Y.P.-voorzitter Snuif en wrijf JL-J Hoge Raad: roetkap- ritueel bij „Tres" was mishandeling GAB Rotterdam: geen bemiddeling niet-werkwilligen Senaat akkoord met verhoging omzetbelasting Links Sophia een soepele ondersteuning voor jeugdige coiffures DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 iiiiiiiiiiMiiiinniiiiiHiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii TIJDENS het defensie-idiebat. in de Tweede Kamer heeft de KVP- radicaal Aarden voorgesteld van de defensiebegroting 38 miljoen over te hevelen naar de post voor ont wikkelingshulp. Volgens de heer Aar- Iden zouden die 38 miljoen op de strijdkrachten bezuinigd kunnen worden zonder essentiële zaken aan te testen. Hoe dan?, vroeg minister Den Toom. Dat wist drs. Aarden niet. Dat moet de minister zelf maar uit zoeken vond hij. De minister liet weten daartoe geen kans te zien en Idat was voor de Kamer aanleiding het voorstel-Aarden met grote meer derheid te verwerpen. Langzamerhand begint het besef te groeien, dat de ontwikkelingshulp een beter middel is om de vrede te dienen dan kanonnen en tanks. Het probleem is echter, dat van deze nieuwe zienswijze nog niets te be speuren is in communistische lan den. Kan het westen dan niet het goede voorbeeld geven? Een goed voorbeeld doet niet altijd goed volgen. Het westen heeft tot nu toe veel meer op de defensie bezui nigd dan de communistische landen. Als gevolg hiervan zijn de Russen zowel op het land als ter zee en in de lucht veel sterker dan de NAVO- landen Daar komt bij, dat de Russi sche strijdkrachten een zeer sterk offensief karakter hebben. Als er toch nog van een zeker machtseven wicht sprake is komt dat door de Amerikaanse kernbewapening. Het is echter levensgevaarlijk daarvan to taal afhankelijk te zijn. Want als het westen op het gebied van conventio nele strijdkrachten weinig of niets meer zou kunnen opbrengen, zou bij een conflict direct naar atoombom men gegrepen moeten worden. Gevoelsmatig mag er dan veel te zeg gen zijn voor het voorstel, de reali teit dwingt tot grote omzichtigheid bij het bezuinigen op de defensie. Ook wij zouden heel graag zien, dat het snoeimes erin gezet zou wonden. Maar dan voor beide partijen. En wat ons betreft: de NAVO-landen die nen hiertoe liever vandaag dan mor gen maar dan gezamenlijk ini tiatieven te ontwerpen. Een andere vraag is, of er op de mil jardenbegroting van defensie werke lijk niet 38 miljoen bezuinigd kan worden zonder de defensie te scha den. De heer Aarden betwijfelt dit. Wij eveneens. Twijfel is echter niet voldoende. Wie verantwoord op de defensie wil bezuinigen, moet ook aantonen dat dit mogelijk is. Die be wijsvoering vormt echter voor het parlement een te zware opgave. Het parlement heeft namelijk onvoldoen de middelen om zijn controlerende taak waar te maken, niet alleen ten aanzien van de defensie, maar bij al le begrotingsposten. Het trieste is, dat de agitatie van anti- parlementaire machten al zoveel suc ces heeft, dat het parlement niet meer geld durft te vragen, geld dat werkelijk nodig is om het parlemen taire werk naar behoren te kunnen verrichten. verontrusting over een eventueel „harder" worden van het Ame rikaanse beleid in Vietnam, al opge vlamd na McNamara's aankondiging het Pentagon te zullen verlaten is n°g gegroeid, nu vast is komen staan dat ook Arthur Goldberg zijn functie bij de Verenigde Naties neerlegt. Goldberg is als ambassadeur van de Verenigde Staten bij de V.N. een invloedrijk man; op het wereldforum de stem van Amerika. Goldberg is ook een gematigd man. Velen zien in hem een der laatste „duiven" rond president Johnson, die inzake de oor logvoering een matigende invloed op het oorlogsbeleid van het Witte Huis hebben. Of het heengaan van mannen, als McNamara en Goldberg inderdaad een hardere lijn in Vietnam als ge volg zal hebben, dient echter nog te worden afgewacht. Daarover thans een uitspraak te doen die verder gaat dan de vaststelling van het feit dat er reden is tot ongerustheid, is voorbarig. De politieke situatie in Amerika zelf is daarvoor te ondoor zichtig op dit moment. Wel is het waar dat de oorlog naast veel weer stand aan meer „pacifistische" zijde, bij veel andere Amerikanen de wens oproept er „hoe dan ook maar snel" een einde aan te maken. Onder deze laatste Amerikanen bevinden zich ook de „havikken", waarvan, tamelijk onverwacht, Eisenhower zich als woordvoerder opwierp toen hij twee weken geleden pleitte voor een „ach tervolging tot over China's grenzen" Hoe sterk het stempel der „havikken" op de Amerikaanse publieke opinie drukt valt niet te zeggen. Opinie onderzoekingen leggen met hun 'be vooroordeelde vraagstelling hierom trent meer een rookgordijn dan dal ze duidelijkheid verschaffen. Een ding staat vast, namelijk dat het de naderende presidentsverkiezingen zijn die in toenemende mate Johnsons gehele beleid en dus ook dat in zake Vietnam beïnvloeden. Dit belooft voor het komende jaar een ondoorzichtige, opportunistische aan pak. En dat is even verontrustend als een openlijke aankondiging van een hardere aanpak. nu (ADVERTENTIE) Wat maakt 't uit? Er is toch prak tisch geen verschil. Je zou wel gek zijn, als je een cent meer uitgaf, dan nodig is. Neem Quick Up. Voor mij een bésteup-dranlc. Misschien zelfs nog iets beter dan elke andere up. En dan een héle fles voor vijf-en- vijftig-cent! Familiefles tijdelijk bij 2 flessen 10 ct voordeel (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Voor het hoog militair gerechtshof te Den Haag heeft de advo caat-fiscaal in hoger beroep een maand militaire detentie geëist voor een ZZ- jarige sergeant, die tijdens een oefening in Langeboom enkele soldaten de hitte van een gloeiende sigaret had laten voe len, om ze aan het praten te krijgen. Bij een van deze soldaten duwde hij het vuur van de sigaret tegen de rug. Een militaire arts constateerde later dat er hierdoor een brandwond was ontstaan ter grote van een dubbeltje. Voor deze daad werd de sergeant in ok tober door de krijgsraad te Den Bosch veroordeeld tot een week voorwaar delijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar en een boete van honderd gulden. De auditeur militair bij de krijgsraad was tegen deze uit spraak in hoger beroep gekomen. Tijdens de zitting voor het hoog mili tair gerechtshof vroeg de president of de sergeant zoveel mogelijk krijgsge vangenen (rekruten die zes weken in dienst waren), of dat hij zoveel moge lijk inlichtingen van de soldaten had te verzamelen. De sergeant antwoordde dat het ach terhalen van de namen, registratienum mers, de sterkte van de „vijandelijke troepen" en hun bestemming als op dracht had gekregen. „De oefening moest echter wel zo realistisch zijn dat de krijgsgevangenen een lichte onvrien delijke behandeling kregen te verdu ren", zei hij. Tijdens het verhoor maakte een sol daat moeilijkheden. De sergeant vroeg aan een collega een sigaret (hij rookt zelf niet), stak die aan en bracht hem zo dicht mogelijk bij de rug van deze soldaat om hem te intimideren. Hij kwam zelf op dit idee. Ervaring in het verhoren had hij niet. Het hof doet op 19 december uitspraak. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Groene Kruis Hoestbonbons merk Locarbits, werken uitstekend bij hoest, verkoudheid, keelpijn. In zakjes van 50 cent. VENLO (ANP) De KVP-staten- Knngen Horst, Roermond, Weert en v enlo houden een KVP-kerstmanifesta- tie op vrijdag 22 december te Venlo. Op deze bijeenkomst zal het woord wor den gevoerd door drs. Schmelzer, KVP- tractiele'der in de Tweede Kamer en Sud landehjk voorzitter van de ivv^-jongerengroepen. Met ingang van dinsdag 5 december rijden Appels transportreuzen naar de Fin se kou. In Lüfeeck neemt onze voor treffelijke Finse correspon dent de goederen over. De wagen gaat op de boot en de voorlopige eindbestemming is Helsinki. Van daaruit worden uw goederen door gevoerd naar elke bestem ming in Finland. Zaterdagmorgen (dezelfde week) komt de Appels wagen weer in Waalwijk aan. Voor doorvoer en groupage in Nederland zorgen wij zelf. Voor 'n snel en economisch vervoer hebt u heus Appels nodig. Wij komen graag langs om dat te bewijzen! Appels de vriend van uw-goederen-onderweg WAALWIJK iPIÉ TEL. 04160-4031* (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister B. Roolvinlc (Sociale Zaken) heeft zich gisteren formeel akkoord verklaard met een systeem van vrije loonpolitiek, zoals de Stich ting van de Arbeid dit heeft op gesteld. Na deze akkoordverkla ring, die overigens geen verras sing meer was, kunnen de loon onderhandelingen in de bedrijfs takken beginnen. De minister heeft gisteren een delegatie uit de stichting ontvangen en mede gedeeld, dat hij deze vrije loon politiek voorshands nog wil pas sen in het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen. Dit houdt in dat er nog sprake moet zijn van een overgangsbestel. Dit bete kent eveneens dat het College van Rijksbemiddelaars, waaraan de stich ting geen taak meer had toegedacht, voorlopig nog moet functioneren. In de vrije loonpolitiek bepalen de onderhandelaars in de bedrijfstakken zelf de mate van loonsverhoging zon der dat er van „hogerhand", in casu de Stichting van de Arbeid, waarin de or ganisaties van werkgevers en werkne mers samenwerken, een centrale aan wijzing wordt gegeven. De bedoeling van de stichting was, dat daarna de minister en niemand anders dien de uit te maken of de overeengekomen loonsverhoging aanvaardbaar is in het totale economische raam. Zou de mi nister overwegen een C.A.O. af te wij zen, dan zou hij een commissie van wijze mannen eerst moeten raadplegen. Met het samenstellen van die commissie is de minister thans doende. (ADVERTENTIE) Nu de vrije loonpolitiek voorshands nog in het B.B.A. gevangen wordt, houdt het College van Rijksbemidde laars echter nog een toetsende taak. Het kan dus de minister nog wijzen op de wenselijkheid bepaalde overeenkomsten af te wijzen. Het krijgt daarvoor echter geen nor men, het moet deze normen als het ware zelf bepalen. De minister behoeft een advies van het college niet te vol gen, maar zou hij dit willen doen, dan moet hij toch eerst de commissie van wijze mannen raadplegen. De hele materie zal veranderen, als het institutionele kader van het loon politieke systeem gevangen gaat wor den in epn, loonwet, aan de voorberei ding waarvan hard wordt gewerkt en die mogelijk op 1 juli 1968 in werking zal treden. Dan kan het B.B.A. verval len. In het eerste kwartaal van 1968 lo pen de Collectieve Arbeidsovereen komsten af voor 746.700 Nederlandse werknemers. Ze zijn betrokken bij 56 C.A.O.S. Op 1 januari expireren 29 C.A.O.'s, waarbij 188.100 werknemers zijn be trokken. De grootste daarvan is die voor het verplegend en niet verple gend personeel (34.900 werknemers), gevolgd door de C.A.O.'s voor het bakkersbedrijf (21.000), de schoenin dustrie (16.000), de vleeswarenindus- trie (12.400) en de autobusdienston- dernemingen (11.000). De bewindsman hield het voorts voor waarschijnlijk dat de minimumlonen voortaan steeds op 1 juli van een jaar zullen worden herzien. Hij kon nog niet mededelen welke componenten daarbij een rol zullen spelen. Hij erkende dat een correctie per 1 juli bezwaren heeft als op 1 januari al kostenverhogingen optreden in de vorm van sociale pre mies, huurverhoging e.d., maar met het zelfde kampen ook degenen wier C.A.O. later dan 1 januari afloopt. Minister Roolvink hield het voor mo gelijk dat in de wet op de minimum lonen ook ontheffingsmogelijkheden worden ingebouwd. Het is namelijk denkbaar dat een bedrijfstak op een bepaald moment zo kwetsbaar is, dat van elke loonsverhoging in onder linge overeenstemming moet worden afgezien. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN. De justitie te Antwerpen heeft twee personen aangehou den, die verdacht worden van oplichterijen tot een totaal bedrag van meer dan twee miljoen gulden. De zaak kwam aan het rollen toen een autohan delaar uit Deurne, Eugene V. zich bij een Antwerpse bank vervoegde om een chèque te innen. De cheque was uitgeschreven door de beheerder van een graanfirma en dat was volledig in orde, maar de bank had enig voorbehoud gemaakt tegen V. Dit bleek een goede voorzorg, want zo kwam aan het licht d'at V het geld van de graanhandelaar ont ving voor de aankoop van vracht wagens, die dan weer, volgens V. met grote winst konden worden door verkocht. V. had aan de handelaar een aantal contracten laten zien van personen die z.g. in deze verhandelingen betrok ken waren en ogenschijnlijk leek alles in kannen en kruiken. Maar tij dens 't onderzoek kwam men tot de ont dekking dat deze contracten vals wa ren. De personen die als verkopers en kopers van de vrachtwagens waren genoemd, wisten bij navraag van niets Ook de vrachtwagens bestonden niet. Dit bedrog gaf aanleiding tot een klacht wegens poging tot oplichting en V. werd aangehouden (begin novem ber j.l.) Volgens het onderzoek was V. reeds geruime tijd ook bezig met allerlei duistere geldleningen. Hij wist verscheidenen over te halen hem geld te lenen onder de belofte van hoge rente meer dan 100 Om het vertrouwen te winnen be taalde hij inderdaad grote bedragen aan rente uit, maar hij vertelde er niet bij dat hij het geld putte uit de gelden die hem als lening ter hand werden gesteld. Het werd zo'n verwikkelde zaak. dat V. uiteindelijk ten onder moest gaan. Nu het onderzoek op zijn eind loont zijn er naar schatting een der tigtal benadeelden, die aan V.. grote bedragen leenden. Terwijl er velen zijn die voor kleinere bedragen in de zaak ziin verwikkeld. Mogelijk raken ook nog andere per sonen in de zaak betrokken. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM „In de naoorlogse jaren is onze bedrijfstak voor tal van onaangename verrassingen geplaatst. Men heeft met ons gespeeld in het con junctuur-politieke spel. De bouwkraan werd open en dicht ge zet. Het beleid van de huidige regering is echter constructief en gericht op een koerswijziging. De regering streeft naar een geleidelijk economisch her stel, wat voor het bouwbedrijf van groot belang is". Dit zei de voorzitter van de Neder landse Aannemers- en Patroonsbond voor de bouwbedrijven, de heer L. J. te Pas gisteren in Amsterdam op de ledenvergadering. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hardnekkige geruch ten als zou mr. P. J. M. Aalbevse zich niet opnieuw ter beschikking willen stellen voor de functie van partijvoor zitter van de KVP, worden niet on dersteund door definitieve uitspraken van de betrokkene en zyn directe om geving. Volgens (zeer positief gestelde) be richten zou mr. Aalberse in een in Utrecht gehouden vergadering van het dagelijks bestuur hebben meegedeeld zich niet herkiesbaar te stellen. Reeds in 1963 heeft mr. Aalberse de wens te kennen gegeven, bij de verkie zingen van 1967 zijn functie terug te geven. Men acht het in KVP-kringen goed mogelijk, dat hij zulks zaterdag tijdens de vergadering van het partij bestuur zal doen. Anderzijds wijst men er op dat mr. Aalberse op een eventuele beslissing terugkomt, als daartoe een verzoek zou worden gedaan. Op de onlangs gehouden vergadering van de partijraad is van verschillende kanten benadrukt, dat de besturen van de KVP „over alle niveaus" vernieuwd dienen te worden. SPAANSE SINAASAPPELEN ...binnen 48 uur hier! U krijgt ze direkt uit Spanje op uw tafelpluk- vers, boordevol sap en met 30% meer vitamine C. 'zonne-energie" Pure voor een hele winter (ADVERTENTIE) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met RIO DE JANEIRO (KNP) De Bra ziliaanss regering stelt pogingen in bet werk om bij de H. Stoel het vertrek van Nuntius Baggio te bewerkstelligen, om dat deze zich al te solidair verklaart met de progressieve bisschoppen van Brazilië. Dit weet het Braziliaanse dagblad „Jornal do Brasil" in Rio die Janeiro te melden. Volgens het blad is gebleken dat de nuntius bij de ongeregeldheden van de laatste maanden tussen legerautocritei- ten en kerkelijke gezagsdragers niet heeft bijgedragen tot herstel van de rust. Als de nuntius en enkele bis schoppen vertrekken kan die Brazili aanse overheid in alle rust de orde weer herstellen, aldus Jornal do Brasil. Het Braziliaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft inmiddels het bericht van Jornal do Brasil „van alle gronden ontbloot genoemd. Het Vati- kaanse persbureau heeft intussen ook verklaard, dat in het Vatikaan officieel niets bekend is over deze aangelegen heid. Internationaal centrum voor transport, expeditie douane en opslag DEN HAAG (ANP) Overeenkom stig de conclusie van de advocaat- generaal heeft de Hoge Raad der Ne derlanden gisteren het cassatieberoep van de Rotterdamse advocaat mr. L. J. R. verworpen. Door het gerechtshof was mr. R. ver oordeeld tot een week onvoorwaarde lijk wegens zijn aandeel in de beruchte roetkapaffaire. Een der aspirant-leden van het Utrechtse exclusieve studen tengezelschap „Tres" verloor bij deze ontgroening het leven toen een puntige zak met roet over zijn hoofd getrokken werd. Mr. R. zat op een andere wagen waarop een ander aanstaand lid van Tres door hem op dezelfde wijze „be handeld" werd. De Hoge Raad acht mishandeling be wezen, zo blijkt uit het arrest. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ook het gewestelijk arbeidsbureau van Rotterdam houdt er 'mee op nog langer tijd te verknoeien aan niet-werkwillige werklozen. Dit in navolging van het G.A.B. in Amsterdam. Directeur Van der Gijp zei desge vraagd dat onder de 3163 werklozen die eind november bij zijn bureau waren ingeschreven er zeker enkele honder den zijn, die vanwege hun te hoge looneisen, hun niet te realiseren ar beidstijden, hun bizarre kleding en hun extreem gedrag als niet-werkwillig moeten worden beschouwd. Het personeel van het arbeidsbu reau verknoeid zijn tijd door voor der gelijke mensen nog langer te blijven - bemiddelen, zei hij. Bovendien verliest vhet Rotterdamse arbeidsbureau zijn goede relaties met de bedrijven door hen personen als hiervoor beschreven, op hun dak te sturen. (Van onze pari. redactie) DEN HAAG Verhoging van de om zetbelasting van 10 naar 14 procent op bier, wijn, frisdranken, bromfietsen, chocola en suikerwerk is ook in de eerste kamer niet op overwegende be zwaren gestuit. Het wetsontwerp werd gisteren zon der hoofdelijke stemming aanvaard met die aantekening dat de fracties van de C.P.N., P.S.P., P.v.d.A. en Boerenpartij tegen waren. Hetzelfde gold voor het wetsontwerp dat voorziet in een wijzi ging van de inkomsten- en de loonbe lasting. OMAR SHARIF Uit verveling gaan bridgen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Met de zegelring van de onfortuinlijke kroon prins Rudolf nog aan de pink van zijn rechterhand is filmacteur Omar Sharif een long weekend naar Nederland overgewipt om zijn „bridge-circus" te leiden op een drietal demonstratieavonden tegen Nederlandse topbridgers. Want. Omar Sharif is behalve een begaafd acteur, die in bliksemtempo een internationale car rière opbouwde, ook en hijzelf geeft dat volmondig toe bridgegek. „Het heeft me heel wat moeite gekost mij een week end vrij te maken uit de opnamen van de film „Mayerling", die op het ogenblik in Wenen plaatsvinden. Producenten vinden het niet leuk als je midden onder een film er een paar dagen tussen uit trekt en de verzekeringsmaatschappijen helemaal niet als je dat per vliegtuig doet", zei hij dezer dagen. Sharif ziet er overigens vermoeid uit. Met grote kringen onder de grote bruine ogen, die menig vrouwenhart sneller hebben doen kloppen, lijkt hij wel geschminkt voor de laatste scè nes van de afmattende treinreis naar Siberië in „Dr. Zjivago". „Die ring van kroonprins Rudolf hebben ze me meegegeven, zodat ik er aan kan wennen", zegt hij ietwat afwezig in zijn kopje thee roerend. „We hebben niet veel tijd. Op 15 februari moeten de opnamen klaar zijn, want dan staat er weer een film op me te wachten in Rome: „The appointment", met Sidney Lumet als regisseur en Anouk Aimée als tegenspeelster. Sharif heeft net een film achter de rug met Sophia Loren onder regie van Francesco Rosi. „More than a mi racle", die waarschijnlijk in januari in Nederland in première gaat. „Het is een heel andere Rosi dan die van „Salvatore Guiliano" en „Han den op de stad", zegt Sharif. „Dit is een modern sprookje, maar Rosi geeft er toch een sociaal commentaar in. Omdat hij nogal links georiënteerd is komt de prins dat ben ik er niet zo best af. Zijn sympathie ligt bij het boerenmeisje, Sophia Loren. Rosi is overigens een geweldig re gisseur, die weet wat hij wil en zijn spelers toch voldoende vrijheid laat om zelf de hiaten in hun rollen op te vullen. Over David Lean, die hem voor „Laurence of Arabia" ontdekte en hem met een rol tot een internatio nale ster maakte, is Sharif natuurlijk ook zeer te spreken. „Ik zou graag nog eens een film met Lean maken, maar hij is erg kieskeurig in zijn onderwerpen en heeft nog geen ge schikt gegeven kunnen vinden", zegt de 36-jarige Egyptische acteur, die in vijf jaar een der meest gevraagde sterren werd. „William Wyler is ook een geweldig vakman. Het was een lieve lust met hem te werken aan „Funny Girl" met Barbra Streisant. Het is de eerste film waarin ik zing. Dat zingen is me alles meegevallen. Maar de rest van de medewerkers misschien niet", voegt hij er na enig nadenken aan toe met een ondeu gend glimlachje. Heo hij tot bridgen Is gekomen? „Tijdens de opnamen van mijn eerste film in Egypte. Er werd niet erg ef ficiënt gewerkt, we hadden soms uren niets te doen. Toen ben ik uit ver veling gaan bridgen. Het spel fasci neerde mij en ik ging er mij steeds meer in verdiepen. Ik heb er veel over gelezen en nu is het een van mijn grote passies. Als ik ooit nog eens genoeg geld heb verdiend met films maken, houd ik er mee op om me geheel op de bridgesport te con centreren, want nu heb ik er te wei nig tijd voor cm tot de topspelers te kunnen behoren". Dit laatste wordt door de bridge- experts heftig ontkend. Sharif is vol gens hen wel degelijk van grootmees tersklasse. Bob Slavenburg, met wie Sharif al jaren speelt „wij vorm den een prachting team. Hij is gek, ik erg rustig", zegt Sharif, „een idea le combinatie, want bij bridge kun je niet allebei gek zijn" beaamt dit. „Sharif heeft het spel in werkelijk ongelooflijk korte tijd onder de knie gekregen". Tijdens de filmopnamen is er wei nig gelegenheid tot bridgen. De meeste filmsterren spelen het spel niet. Burt Lancaster is een vurig bridge-enthousiast. Lorne Green van „Bonanza" ook, maar hij kent er niets van. Regisseur Billy Wilder kan niet buiten zijn dagelijks spelletje bridge", vertelt Sharif. „Met Sophia Loren speelde ik tijdens de opnamen van „More than a miracle" poker. Ze kon echter niet zo best tegen haar verlies en dus lieten we haar maar zoveel mogelijk winnen. Verloor ze, dan ging het ook tijdens de opnamen slecht en moest alles weer over. Won ze daar entegen dan was ze dolgelukkig en kookte de meest verrukkelijke Ita liaanse gerechten voor de hele film ploeg. Ze speelde echter zo slecht dat het vaak heel moeilijk was haar te laten winnen". Naast bridge heeft ook het theater Sharifs belangstelling, terwijl hij er in Parijs een stal renpaarden op na houdt. Aan lichamelijk inspannende sport doet Sharif, eens een verdien stelijk voetballer, al lang niet meer. „Ik rook te veel", is zijn commentaar, terwijl hij een nieuwe sigaret op steekt. Als u geen permanent wenst en toch de mode wilt volgen die een licht krullend kapsel voorschrijft, ga naar uw kapper en ontdek Mini Vague. *Voor elke behandeling gebruikt uw kapper een nieuw flesje Mini Vague met een lichtblauwe vloeistof.

de Stem | 1967 | | pagina 9