Pleidooi voor meer samenwerking van kruisverenigingen Seminaries staan no g altijd 7PAI f\A /Cf h-\ /Irlr A nri A r c '-./O Vato 1 1 1 1 r ICtC jl IVaJ I Koewacht Sluis Begroting van Wegschap Walcheren vastgesteld Luminal verloren SMIDJE VERHOLEN „GROENE KRUIS" 60 JAAR ZUID-BEVELAND GOES Driebanden toernooi Goes sterk bezet Zware schade op rijksweg 58 Dagblad De Stem EREMEDAILLE AXEL HULST Moeilijk om serieuze koper of huurder te vinden Niet vlot Samengaan? Gedachten Vaag Duivenshow in Kapelle Dag en nacht servicedienst Ernstig gewonde na botsing van bromfietsers Kerstconcerten van Z.-Vlaams kinderkoor MIDDELBURG Onderwi j sbegrotin g in behandeling AANBESTEDINGEN Gemeenschapshuis te Clinge EXAMENS niet aanwezig HOOGWATER wat en waar? VANDAAG: MORGEN: Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het gefieia van de Uylenborgïi DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 12 DECEMBER 1967 (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" heeft het 60-jarig jubileum ge vierd met een officiële herdenkingsbij eenkomst in De Schouwburg te Mid delburg, die werd bijgewoond door mr. J. van Aartsen, commissaris der Koningin in Zeeland, mr. J. Drjjber, burgemeester van Middelburg en vele autoriteiten op het gebied van de Volksgezondheid. In zijn jubileumtoespraak memo reerde voorzitter F. A. Bulder in het kort de geschiedenis van het Groene Kruis. De Zeeuwse vereniging heeft in die 60 jaar qua ledental een behoor lijke groei doorgemaakt. Na de oprich ting op 11 december 1907 had men 18 plaatselijke verenigingen met te zamen 2200 leden- Thans zijn er 77 plaatselijke verenigingen in Zeeland met een ge- zamelijk ledental van 51.000- De heer Bulder pleitte voor een hech tere samenwerking tussen de drie kruisverenigingen. „Daarbij moet ook aan fusie gedacht worden", meende hij. ,,De bundeling van kracht leidt tot optimale efficiency", bracht hij naar voren. Bovendien eist de ontwik keling van Zeeland, die gepaard gaat met ontsluiting van het Zeeuwse ge bied een nog betere samenwerking. „Alle overkoepelende organisaties zul len zich van hun taak in de toekomst bewust moeten zijn". Hierna bood mr. J. van Aartsen, commissaris der koningin in Zeeland (Van onze correspondent) Voor de tweede maal wordt a.s. woensdag en donderdag in café De Landbouw te Goes het Bristol drieban- dentoernooi gehouden. Aan dit toernooi nemen 32 biljarters deel. By de deel nemers zijn de sterkste driebanders van Zeeland. Vorig jaar werd dit toernooi gewon nen door de heer J. Goense uit Ove- zande. De finalisten van vorig jaar. met name J. Goense, G. Blom, R. Verbiest, C. Rijk. Almekinders, P. de Lijster, G- Lutterman en J. Men- heere zullen ook in dit toernooi weer Van* de partij zijn. Biljarten In cafék De Landbouw te Goes werd een vriendschappelijke biljardwedstrijd libre gespeeld tussen De Landbouw en Wemeldinge. Deze vriendschappelijke wedstrijd werd door De Landbouw gewonnen met 454 caramboles tegen 355. Ook de eerste ontmoeting tussen deze twee clubs 14 dagen geleden werd ook door De Landbouw gewonnen. Kerstavond De journalist Harry v. d. Pol zal op vrijdagavond 15 decern, ber in „De Korenbeurs" een kerst avond verzorgen onder de titel „Kun stenaars aan de Kribbe", voor de afd. Goes van het Katholiek Vrouwengilde. Hij zal o-a. een inleiding houden over het kerstgebeuren, die hfi zal illustreren met enkele kerstgedichten en lichtbeel den van werken van bekende meesters. 's-Gravenpolder Verkiezing notabel Ter voorzie* ning in de wegens periodieke aftre ding ontstane vacature is de hier Th. de Klerk tot notabel van de kerkvoog dij der hervormde gemeente herkozen. 'sHeer Arertdskerke Op rijksweg 58 ter hoogte van de splitsing Molendijk rijksweg 58 te 's-Heer Arendskerke heeft een frontale botsing plaatsgevonden tussen twee personenauto's respetie-velijk bestuurd door R. L. uit Middelburg en O.' H. uit Renesse. Beide auto's werden to taal vernield. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk ont stond doordat een der wagens slipte en op het linker weggedeelte geraak te. voor Zeeland: F DE LIGT Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuld-Beveland: Klokstraa- 1 telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur Exploitatie, inspectie Zeeland: L. R. M. DE JONU teL 6252, Goes tel 0U50—4281. privé 7300. Goes. Terneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN. Breitnerstraat 81, Terneuzen, TeL 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscti-Viaanderen: J. ROBESIN, KI)Ruit 18-20. Axel tel 01140-2005. Redactrice voor Zuld-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Singelstraat 17 does, teL 01100-5689. Rayonbeheerder voor Zuld-Beveland en Walcheren K. MENU. tel. 6252, Qoea. Prüs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per tnm 1 mn. ingezonden meded-.-naen 24) mm gewone advertenties Bi) contract aanzlenUlke reductie „Kleintlee": S regels of minder f L- elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage rasp. 11,75 en 1 0,65. Bil 8 achtereenvolgende ongcwtjzlgde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld zijn gelukwensen aan. Ook hij gaf een korte schets van de ontwikkeling van het Zeeuwse Groene Kruis. Veel respect toonde mr. Van Aartsen voor het werk van de wijkverpleeg. sters. Ze begonnen indertijd met wat later in de stukken van het Groene Kruis wordt genoemd .,een bescha mend lage salariëring" en kregen pas in 1950 een pensioenregeling, „Het moet ons verheugen dat het bestuur ook vooruitziet" merkte mr. Van Aartsen op. Er komen door de ontwikkeling van Zeeland nieuwe ta ken voor alle kruisverenigingen, waar schuwde hij. Dit noodzaakt de kruis verenigingen tot grotere samenwer king. „De kruisverenigingen in de pro vincie Zeeland komen nog voor veel belangrijker taken te staan dan in de afgelopen 60 jaar het geval was", zo besloot hij. Ook de voorzitter van de algemene vereniging Het Groene Kruis, de heer Van Gelder had veel waardering voor het werk in de provincie Zeeland. De landelijk voorzitter was bijzon der verheugd op deze feestelijke bij eenkomst de gouden eremedaille te mogen uitreiken aan de secretaris van de Provinciale Zeeuwse Vereniging Het Groene Kruis, de heer A. de Lan ge, die reeds 20 jaar de functie van secretaris uitoefent, gedurende welke tijd hij ook lid van het algemeen be stuur was. Bovendien was hij acht jaar lid van het dagelijks bestuur, waarbij hij twee jaar optrad als waarnemend voorzitter. Daarnaast zat de heer De Lange in vele organisaties op het ge bied van de gezondheidszorg. De heer G. H. Flos, voorzitter van de provinciale bond Het Zeeuwse Wit- Gele Kruis en de heer Boone, voor zitter van het Zeeuwse Oranje-Groene Kruis waren beiden van mening dat de samenwerking in de toekomst gro ter zal worden. De heer Boone meende dat de fusie nog wel enige tijd op zich zou laten wachten. De heer Ribbens uit Terneuzen bood namens alle plaatselijke verenigin gen van het Groene Kruis in Zeeland het bestuur een voorzittershamer, een beeldje voorstellende „moeder en kind", symboliserend het werk van de vereniging, en een zilveren aansteker en asbak aan. Ook dr. Lely waarne mend inspecteur voor de volksgezond heid en dr. Steiling, directeur van de Nederlandse bond voor moederschaps- zorg en kinderhygiëne boden het ju bilerende bestuur hun gelukwensen aan. pt;: Jim v-i? iff mm VOLKS-KERSTZANGDIENST Woensdagavond 21 december wordt evenals vorig jaar in Axel een Volks- Kerstzangdienst gehouden. De organi satie hiervan berust bij een comité, waarin personen van alle Axelse ker ken vertegenwoordigd zijn. De plaats waar deze kerstzangdienst zal worden gehouden, wordt nog nader bekendge maakt. Op heter daad betrapt --Naar aan leiding van de ontvreemdingen van onderdelen van auto's en brommers, die de laatste tijd in Axel plaatshad den was de rijkspolitie zaterdagavond bijzonder waakzaam, en niet zonder succes. Op de Kaaiwal werd de 19- jarige jongeman B. G. uit Westdorpe op heterdaad bètrapt, toen hij zich een onderdeel van een brommer wil de toe-eigenen. Zo'n zelfde onderdeel was, naar zijn zeggen vorige week zaterdag van zijn eigen brommer ge stolen. Tegen G. is proces-verbaal op gemaakt. Oudervereniging opgericht Na veel voorbereidend werk, en aparte vergaderingen met de ouders van de leerlingen van de verschillende klas sen, is men nu gekomen tot de defini tieve oprichting van een oudervereni ging aan de r.-k. school St.-Anthonius. Van de bestuursleden kwam de wens naar voren, dat de animator, en te vens een der initiatiefnemers, de heer C. Blaakman het voorzitterschap op zich zou nemen; tot secretaris werd benoemd de heer J.W.C. Koek, en tot penningmeester mevr- R. van Water schoot. Brand Door nog onbekende oor zaak brak brand uit in een schuurtje vam de heer Baart, brandstoffenhande- laa r. Een van de in heit schuurtje ge stalde auto's schoot in brand. De brand weer was zeer snel ter plaatse. De brand was toen echter al geblust. Postzegelclub De bijeenkomst van de postzegelclub ,,'t Land van Hulst" in Hotel van Oosterom trok grote belang stelling. Er werd een verloting gehou den met als hoofdprijs een serie Olym piade-zegels van 1928, waarde 55,—. Deze werd gewonnen door de heer Paardekam jr. Tot slot had gr een zeer drukke verhandeling plaats. Eir waren 40 kavelrtjes, welke bijna allemaal wer den verkocht. Prtjsschietlng In café D. J. Vogel werd een prijsschietinig gehouden op 2 liggende wippen. Er namen 26 schutters deel. De uitslag: Wip 1: hoogvogel: V. de Vos; le zij vogel: A. de Nijs; 2e zijvogel: F. Frey- ser. Wip 2: hoogvogel: F. van Giezen; le en 2e zijvogel: I,. van Helsland. De meeste kleine vogels werden ge- schoten door de heer E. Koemans en 'mevr. Van Helsland, elk met 5 stuks. Clinge Kerstviering Op de eerste kerst dag zal er om half negen een eucha- (Van een onzer verslaggevers) HOEVEN/WERNHOUT/STEEN- BERGEN Ondanks alle pogin gen, die in het werk zijn gesteld om een huurder of koper te vin den, staan de drie Westbrabantse voormalige seminaries in Hoeven Wernhout en Steenbergen nog al tijd vrijwel leeg. De studenten zijn al sinds maanden naar elders vertrokken en over eventuele nieuwe vaste bewoners is niets bekend. Alleen bü de assumptio- nisten in Steenbergen ziet men de toekomst niet zo somber in. Het noviciaat, dat sinds oktober vorig jaar niet meer in gebruik is, schijnt op het punt te staan een nieuwe bestemming te vin den. Maar beslist is er nog niets. Vooral bij de verhuur (of de minder waarschijnlijke verkoop) van het groot seminarie in Hoeven ondervindt men moeilijkheden. Het bisdom Breda kijkt al ruim vijf maanden uit naar een se rieuze gegadigde. Maar die is er vol gens vicaris mgr. A, P. Theeuwes nog niet. Er zijn verschillende onderhan delingen gevoerd met belanghebben den, maar dit is vooralsnog zonder hoopgevend resultaat gebleven. Een van die belanghebbenden is de stich ting. die in Hoeven in het leven is ge roepen om te komen tot de bouw van een bejaardentehuis. Geruime tiid geleden had deze stichting reeds concrete plannen ge reed voor nieuwbouw. Men zou aan de realisatie van die plannen beginnen, toen bekend werd, dat het seminarie vrij kwam. De stichting voelde er al les voor om de seminariegebouwen als bejaardentehuis in te riehten. Ze zou den er uitermate geschikt vcor zijn. Het complex ligt rustig, met elf hec- taren bos- en wandelterreinen erom heen. De ouderdom van de gebouwen zou geen enkel bezwaar met zich mee brengen, want zij zijn zeer goed on derhouden en ook thans nog besteedt men daar alle aandacht aan. Boven dien is de stichting van mening, dat bejaarden beter in een degelijk en „ouderwets" gebouw gehuisvest kun nen worden dan in een splinternieuw bouwwerk van „glas en beton". De be jaarden voelen zich meer thuis in een omgeving, die uit hun eigen tijd stamt, zo is men van mening- Maar de onderhandelingen met het bisdom verliepen niet zo vlot. Een van de punten, waarop men stuitte, was de prijs. Het bisdom heeft een streefbedrag genoemd van 200.000 gulden huur per jaar. Het vindt, dat de gebouwen dit waard zijn. Overigens stelt het bisdom dit bedrag niet zó scherp en is het bereid erover te pra ten. Maar het blijft een hindernis, die een eventuele huurder moeilijk neemt. Een andere moeilijkheid, die de Hoevense stichting in de weg staat, wordt gevormd door plannen in de nabijgelegen plaatsen Etten en Ouden bosch om een nieuw bejaardentehuis te bouwen- De plannen zijn in beide plaatsen na langdurige voorbereidin gen reeds in een ver gevorderd sta dium. De kans is nu groot, dat hier door ook een eventueel Hoevens be jaardentehuis, ingericht in het voor malige seminarie, niet in aanmer king komt voor subsidie. En die kan de stichtirg niet missen. De stichting ziet nu mogelijkheden in een eventueel samengaan van de drie plannen: die van Etten en Ouden bosch enerzijds en die van Hoeven an derzijds. Dan is het financieel ook wel te runnen, verwacht men. Maar of die samenwerking er komt? Aller wegen is men de mening toegedaan, dat een bejaardentehuis liefst m het centrum van de betreffende plaatsen wordt gebouwd. De bejaarden zouden zich meer op hun gemak voelen: in hun eigen vanouds vertrouwde omge ving. In elke plaats één gebouw dus. Ook bij de gemeente Hoeven, die men aanvankelijk had benaderd, om uit te zien naar een geschikte bestem ming. neigt men tot deze opvatting. Er blijft onduidelijkheid bestaan over de toekomst van het seminarie. Het enige wat men uit de huidige si tuatie op kan maken is, dat een be jaardentehuis inderdaad tot de on waarschijnlijkheden gaat behoren. Het bisdom denkt trouwens meer aan een bestemming ln de sector volksge zondheid. Een tehuis voor psychisch gestoorde bejaarden bijvoorbeeld of voor debiele kinderen of chronisch zieken. Maar dit zijn nog slechts ge dachten. Het klein seminarie van de lazaris ten in Wernhout is een gaaf gebouw, amper tien jaar oud, waarin tweehon derd studenten een half jaar geleden nog onderdak vonden. Ook hier heeft men aanvankelijk plannen gehad voor een bejaardentehuis. En ook hier zou den de noodzakelijke verbouwingen te duur uitkomen en zou het complex te ver buiten het centrum van het dorp (Zundert) liggen- Over de prijs blijft men in het vage. Serieuze kan didaten voor huur of koop zouden er nog niet zijn. Wel heeft men in de richting van volksgezondheid gedacht, evenenals in Hoeven. Bij het gebouw hoort dertig hectare grond, waarvan een deel zeer geschikt voor recreatie doeleinden. Plannen om een deel hier van als camping te verhuren zijn al in een ver gevorderd stadium. Maar het gebouw staat verder leeg. Dat wil zeggen: twaalf mensen van de communiteit verblijven er voorlo pig nog. Ook in Steenbergen staat het gebouw niet echt leeg. De dienst doende geestelijken hebben er nog hun domicilie, totdat (binnenkort) bekend is, wie hen komt vervangen. Het Hoevense seminarie wordt al leen 's nachts bewoond door enkele paters uit Oudenbosch. Zolang de ge bouwen geen nieuwe functie hebben, komen die er slapen. ristieviering plaats hebben in de kerk van de H. Henricus. De gezangen bij deze eucharistieviering zullen ver zorgd worden door het dameskoor, het meisjeskoor en het kinderkoor. Deze drie koren staan onder leiding van de dirigent J. van Vlieberghen. Pootvis uitgezet - Door de Fa. Bur ger en Zn- te Bergambacht werd vo rige week 1500 pond prachtige brasem uitgezet op „De Konijnenputten" al hier een viswater van „Dé Koewacht- se Hengelsportvereniging". Hiermede is de visuitzetting voor dit jaar geëin digd. Op het „Grote Gat" heeft reeds eerder de uitzetting plaats ge-had. Wel ligt in de bedoeling om in het ko mende voorjaar nog pootsnoek en glas aal uit te zetten. Raadszitting Maandagavond kwam de gemeenteraad in spoedeisende zit ting bijeen. Besloten werd tot het ko pen van een perceel bouw- en tuin grond, groot bijna 2 ha, afkomstig uit het familiebezit van de familie Bekaar. Dit perceel werd op de dag der raads zitting in de namiddag openbaar ver kocht en de gemeente had daarop een bod gedaan van 31.000 en kwam daar door voor de aankoop in aanmerking. De raad gaf aan dat bod zijn fiat. Het perceel is gelegen tussen de Zuiddijk- straat en de stadswallen. Sf.-Jansteen Ogcntest uitgesteld Woensdagavond zouden alle inwoners van Sint-Jansteen ook de niet leden van de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer, in de gelegenheid worden gesteld het mo biele test- en Informatiecentrum van het verbond aan het postkantoor in de Oude Drijdijck te bezoeken, ten einde hun ogen en reactievermogen te laten testen. In verband met de weersom standigheden is deze gelegenheid tot een latere datum uitgesteld. Zuiddorpe Schieting De uitslag van de schie ting in café Centraal te Zuiddorpe. waaraan 64 schutters deelnamen luidt: hoogvogel: P- de .Rijcke te Zuiddor pe; le zij vogel: H. Herman te Zuid dorpe; 2e zij vogel: R. Laheijne. Meeste kleine vogels: E- Kindt en Simons te Zuiddorpe. (Van onze correspondent) KAPELLE Vele duivenhouders uit heel Zeeland hadden hun beste mate riaal ingezonden op de duivententoon- stclling welke is gehouden in hotel De Zwaan te Kapelle. De organisatie be- rustte by de plaatselijke vereniging van duivenhouders Oost West thuis best. In totaal waren er 355 duiven in gezonden. Deze werden allen gekeurd door een jury bestaande uit de heren L. Kulik te Gouda en II. Pijpers te Rotterdam. Dezé kende de volgende prijzen toe: die voor de mooiste duivin van de ten toonstelling aan L. de Fouw te Kort- gene in de serie oude duivinnen en voor de mooiste doffer van de tentoonstel ling aan de heer A. van Daalen te Oud Vossemeer in de serie jarige dof fers. De verdere uitslagen waren: 1 oude doffers 1.-5 P. I. Butler, Biezelinge 2 L. de Fouw, Kortgene; 3 J. H- C. Poley, Kapelle. Totaal in deze serie 52 duiven. Klasse 2, oude duivinnen, totaal 38 duiven. 1 L. de Fouw. Kortgene; 2 H- Blok, Waarde; 3 D. Kloosterman, Ka pelle. Klasse 3, jarige -doffers, totaal 44 duiven. 1 A. van Daalen, Oud Vosse meer; 2-3-9 en 10 M. Nijsse, Kapelle 3 en 11 Jac. Schrier Kapelle. Klasse 4, jarige duivinnen, totaal 28 duiven. 1 W. Krijnen, Waarde, 2 A. Snoek. Kattendijke, 3 P. de Waal, Co- lijnsplaat. Klasse 5: jonge doffers, totaal 95 duiven. 1-6 C. Hundersmarck, Katten dijke; 2 P. D. de Boe, Kattendijke; 3- 10 Ph. C- van Os, Yerseke. Klasse 6, jonge duivinnen, totaal 71 duiven. 1 J. Ridderhof, Wemeldinge; 2-18 J. de Schipper, Kapelle; 3 P. I. Butler, Biezelinge. Klasse 7, late jonge doffers, totaal 12 duiven. 1 L. de Fouw, Kortgene; 2 D. Kloosterman, Kapelle; 3 M. Bruinooge, Kapelle. Klasse 8. late jonge duivinnen, totaal 15 duiven. 1 G. P. Geelhoed, Colijns- plaat; 2 J. Nijsse, Kapelle, 3 D. Kloos terman. Kapelle. (ADVERTENTIE) Veiligheid in uw huis op al uw gasapparaten J. A. H. v. .HOEFLAKEN N.V Axel - Tel. 0X155 - 625 Middelburg - Tel. 0X180 - 2883 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het college van beheer van het Waterschap Wegschap Walcheren handelde maandagmiddag tijdens een bijzonder korte openbare vergadering in de raadszaal van het Middelburgse stadhuis een agenda af, waarop 24 punten voorkwamen. Besloten werd onder andere de sala rissen van het personeel te verhogen, zodanig dat de achterstand ten opzichte van het particuliere bedrijfsleven wordt ingehaald. Voorts werd besloten over eenkomstig het voorstel van het dage lyks bestuur de ziektekostenregeling aan te passen aan de Interim-regeling ziektekosten ambtenaren 1967. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een persoon werd vrij ern stig en twee licht gewond bij een bot sing waarbij drie bromfietsers betrok ken waren. Het ongeliik gebeurde op de Hulsterweg (verlengde Zoutestraat Hulst) te Graauw. Een van de brom fietsers, de zeventienjarige A. de C. uit Hulst, die uit de richting Graauw naar Hulst reed, kwam frontaal in botsing met de 22-jarige E. d'H. uit Graauw, Een derde achteropkomende bromfiet ser, J. C. B. uit Graauw botste tegen hem op. Twee van de drie brommers werden zwaar beschadigd. (Van een correspondent) HULST Door het Zeeuws-Vlaams Kinderkoor worden onder leiding van broeder Leander, deze maand in ver schillende plaatsen in Oosf-Zeeuwsclv Vlaanderen wederom kerstconcerten gegeven. Dit kinderkoor geniet reeds vele jaren een grote bekendheid mede dank zij het bezielende werk van broe der Leander. Voor de muzikale bege leiding van het kinderkoor zorgen Trompet P- Heynderickx uit St. Ni klaas. Het orgel zal worden bespeeld door J. Mangnus, J. Vernimmen en Jo Ivens. Hieronder volgen de ver schillende plaatsen waar een kerst concert in de kerk zal worden gege ven: Boschkapelle, 14 december. Hei kant, 15 december. St. Jansteen, 18 december, Stoppeldijk, 19 december en Hulst, 21 december, (in basiliek). Carillon Het carillon van de „Lange Jan" zal met ingang van het volg'ende kwartaal om de hele uren het thema uit Rosamunde van Franz Schubert, om de halve uren het oude volkslied „Als de grote klokke luidt", en om de kartieren twee korte the ma's van Robert Schumann spelen. Westkapelle Uitvoering O.K.K- Door de mu ziekvereniging Oefening Kweekt Kunst zal zaterdag 16 december de jaarlijk se uitvoering worden gegeven in het verenigingsgebouw Westkapelle Her rijst. Onder leiding van de directeur de heer W. H. G. Timmermans zal voor de pauze een tiental nummers ten gehore worden gebracht. Na de pauze zal de klucht in 3 bedrijven „Hoogheid uw kameel staat voor" wor den opgevoerd. Na afloop zal nog een bal worden gehoudon. Oud-papier actie Door het fan farecorps O.K.K. zal zaterdag weer oud-papier worden opgehaald. De op brengst is bestemd voor het unifor menfonds der vereniging. Raadsvergadering Op donderdag 14 december zal de raad der gemeen te Westkapelle in openbare vergade- ving bijeenkomen. De agenda bevat, naast een aantal ingekomen stukken, enkele wijzigingen in de gemeentebe groting, een voorstel betreffende een uitkering ineens voor gepensioneerden en de vaststelling van de werkelijke uitgaven van het openbaar lager on derwijs enz. De Zangvogeltjes gaven uitvoering- Onder leiding van de dirigent, de heer Jan Hekhuis Wz., te Vrouwenpolder, gaf het kinderkoor De Zangvogeltjes zijn jaarlijkse uitvoering. De heer W. Gabriëlse sprak een openingswoord, waarna het koor achttien liederen zong. Na de pauze werd het kinderzangspel in drie bedrijven getiteld Onrust in Dommeldam opgevoerd. Dit zangspel met muziek van Ton Stolk en tekst van Tony Vos-Dahmen van Buchholz werd door de vele aanwezigen met aandacht gevolgd. Het werd goed ge zongen en gespeeld. Voor het onderhoud van de beplanting zal een elektrisch aangedreven hegge- schaar worden aangeschaft, waarvan de. kosten ongeveer ƒ2.100 bedragen, maar die een besparing aan arbeidsloon van 1.000,per jaar oplevert. Ter verbetering van de Duinweg in Oostkapêlle zal een aantal percelen wor den aangekocht. De voorzitter van het college van beheer, de heer J. L. Dreg- mans, deelde mee dat op de vastgestel de tijd in april of mei, waarschijnlijk zelfs nog iets eerder, met de vernieu wing van deze weg kan worden begon nen. De heer W. P. J. Baars, wethouder openbare werken Middelburg, vroeg zich af of de geraamde ongedekte uit gaven van ƒ654.000 voor het dienstjaar 1968 niet lager konden worden. Op de begroting van de gemeente Middelburg staat voor de omslag, die de gemeen ten moeten betalen om dit bedrag te dekken, een bedrag van ƒ79.000 uitge trokken, terwijl de omslag nu ƒ86.001 bedraagt. Hij bracht de wens van het college van b. en w. over, dat de uit komsten zo gunstig zouden uitvallen dat een aanvulling niet noodzakelijk zal zijn. De heer Baars bracht naar vo ren dat de afdeling financiën van zijn gemeente meende, dat het mogelijk moest zijn mee te profiteren van de nieuwe wet uitkering wegen". Hij vroeg het college de geraamde som van on gedekte uitgaven te bevriezen. De heer Dregmans zei het nadelig uitvallen van deze som zeer te betreuren, maar hij kan in geen epkel opzicht garanderen, dat' men aan de wensen van de heer Baars tegemoet zo kunnen komen, ten- zii de nieuwe status zijn beslag zal krij gen. Voorzitter Dregmans zette uiteen, dat het bedrag reeds lang beneden het mi nlmum lag in afwachting van de nieuwe wet. „Hadden we dat niet gedaan, dan hadden we al eerder een hoger bedrag moeten voteren", aldus de voorzitter, „We staan nog voor drastische verbete ringen willen we bereiken dat we de wegen op een dusdanig niveau houden dat ze mee kunnen", argumenteerde hij, ,;We moeten ons niet vleien met de hoop dat in het vervolg met een bevro ren omslag kan worden gewerkt". De begroting werd ongewijzigd vastgesteld. Tijdens de rondvraag stelde de heer D. Stam. directeur gemeentewerken van Vlissingen, voor de Zwaanweg in fases te verbeteren en te verbreden. Hij maakte bekend, dat de gemeente Vlis singen het eerste gedeelte van deze weg belangrijk gaat verbeteren ter ont sluiting van de nieuwe wijk Pauwen burg. De heer Stam was van mening dat, nu de Zwaanweg steeds belangrij ker gaat worden, een verbetering nood zakelijk werd. (Van onze parlementaire redactie) BEN IXAAG. Het Tweede-Kamer lid dr. Albering (KVP) heeft gisteren zijn voorstel ingetrokken om de behan deling van de begroting van Onderwijs en Wetenschappen voorlopig van de agenda af te voeren. Vorige week bleef een beslissing over dit voorstel uit omdat de stemmen staakten (46—46). Dr. Albering meende vorige week dat beter gewacht kon worden, omdat o.m. over een aantal salariskwesties nog geen duidelijkheid bestaat. De onderwijsbe groting komt vandaag reeds in behan deling. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De commissaris van politie te Middelburg maakt be kend dat op 11 december op de route Markt, Helm, Stadhuisstraat, Heren gracht, is verloren een apothekers doosje, inhoudende vijftig luminal-ta- bletten. Indien kinderen deze tablet ten zouden innemen, zou dit levensge vaarlijk kunnen zijn. De commissaris van politie verzoekt ieder die inlichtingen kan verschaffen, zich te melden op het politiebureau te Middelburg. In de raadszaal van het gemeente huis had de openbare aanbesteding plaats van een gemeenschapshuis an nex gymnastieklokaal. Voor deze aan besteding bestond een grote belang stelling. Voor het gebouw waren 29 inschrijvers. De hoogste was Fa. Goos- sens van Walsoorden voor f 239.500,-. en de laagste inschrijver was Fa. Len- sens uit Axel voor f 189.000,-. Voor het schilderwerk waren 8 in schrijvingen. De hoogste inschrijver was de Fa. Hobe uit Terneuzen voor f 31.546,- en de laagste inschrijver was de Fa. A. van Tiehen van Clinge voor f 22.990,-. Voor de installatie en levering van armaturen werd door tien aannemers ingeschreven. De hoogste inschrijver was de Fa. Emmen uit Terneuzen voor f 15.479,- en de laagste inschrijver was de Fa. Fr. van Dam van Nieuw Namen voor f 11.204,- (voor installatie f 4.774.- en voor ar maturen f 6.430,-. NIJMEGEN Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen is de heer A, W. Vroome te Hulst geslaagd voor het doctoraal examen notariële studie- richting. (ADVERTENTIE) Het bestuur van het V.V.V. maakt bekend dat wegens de slechte weersomstandigheden het informatie- centrum van het verbond voor veilig verkeer heden zal z(jn te Koewacht. Dit is uitgesteld tot een latere datum. Morgen, woensdag 13 december. Hansweert, 0-24 en 12.42 uur. Terneuzen. 12.10 en 00.00 uur. Wemeldinge, 1.04 en 13-24 uur. Vlissingen, 11-42 en 00-00 uur. middelburg City 20 uur Liefde in het bloed 18 jaar Rijksarchief: 9.30 - 12.30 en 13.30 lMj uur. Curieuze archiefstukken. GOES Grand 20 uur Je leeft maar twee keer 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Flint vecht met vrouwen 14 jaar TERNEUZEN Galerie j 34: Expositie Ek en Annema- rie van Zanten. Luxor 14.30 uur Prairieratlen 14 jaar OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Nattlek 18 jaar ANTWERPEN KVO 19.30 uur Tannhauser Rex: Oscar, 18 j. Aanvang 10 - 12 -14 16 - 18 - 20 - 22 uur. Odeon: De samoerai, 18 j. Aanvang 12- 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Pathé: Ontembare Angélique, 18 J. Aan vang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Rubens: Een dozijn ploerten, 18 j. Aan vang 12 - 14.30 - 17.30 - 20.45 uur. Ambassades: De nacht van de Alligators 18 j. Aanvang 12 - 14 - 16 - 18 22 uur. Savoy: De moordenaar, 18 j. Aanvan; 12 - 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Astvid: Bel Ami 2000. Aanvang 10 12.10 - 14.30 - 16.50 - 19.10 - 21.30 uur, Quellin: Vampiers op het bal, 18 j. Aanvang 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Astra: Back Street. Aanvang 12 - 14 16 - 18 - 20 - 22 uur. Capitole: Storm over de Bosporus, 1! j, Aanvang 12 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur, Palace: Cosa Nostra, aartsvijand vaa de F.B.I., 18 j. Aanvang 14 - 16 -18 - 20 - 22 uur. BRUGGE Memlinc: Een super-girl, Fathom ge naamd, 18 j. Zwart Huis: Mon amour, mon amour, 13 j. Forum: Belle de jour, 18 J. Capitool: De plunderaars, 14 j. Scala: Op het spoor der Apachen, 14 J. GENT N.T.G.: 15 en 20 uur, Wacht tot lel donker is (Knott). Capitole: Het oudste beroep van ie wereld, 18 j. Majestic: Leven om te leven, 18 J. Plaza: Persona, 18 j. Select: Uitstel voor een nacht 18 J. Savoy: Mijnheer de president, due: teur-generaal, 18 J. ST.-NIKLAAS Eden: Diplomatiek paspoort, agent Kt, 14 j. Aanvang 20 uur. Century: Begrafenis te Berlijn, 181 Palace: Maroc 7, 18 j. Rex: Op een zomeravond, 18 J. Scala: De tijger riekt dynamiet, 18). THOLEN Stadhuis 20 uur Solo-toneel Rob Geraerds met Scrooge en Mark; (ZVUNVTT). GOES Grand: 20 uur, Je leeft maar" twee keer 14 j. middelburg City: 20 uur, Liefde in het bloed, 1' 1 TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie Ek en 1 rie van Zanten. Gemeentehuls 14 uur Raadsvergadering (begroting) antwerpen Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag. ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag, 1321 Nu we zó ver zijn, wordt het plotseling duide lijk waarom Loetje Saloe om „speciale bescherming" had gevraagd. In één van zijn kelders zat de arme Gozewijn van Uylen opgesloten. In een andere kelder zat het ovcrvalcommando in de val. Toen was het voor Loetje een klein kunstje geweest de commandant Klmizemans te ontwapenen en van zijn uniform te ontdoen. „Dat apepakkie past me precies", mompelde hij. „Jammer van het goud, maar zo kom ik zelf ten minste mooi ongezien weg". Even later kuierde hij al op straat op die echte, rustige agentenmanier, be daard voortstappend met de handjes op de rug. Hij stak het Brouwersstraatje over, kruiste het Smeden- pleintje en liep juist het Lange Ganzegasje in, toen het noodlot wreed toesloeg. Want zie, daar kwam wijk agent Mops aanlopen. „Goeieavond, collega", groette Mops. „Van hetzelfde", zei Loetje en hij salueerde keurig terug. Doch toen riep Mops plotseling: „Hé, jij! Hoe ken dat? Ik kan jou niiet!" Dat was héél oplettend van wijkagent Mops, want deze kende iedere persoon. elke straatsteen en elk huis van de héle wijk. de koene speurder Mops zag nog méér*. dragen, dat mag", bulderbaste hij. „Maar den dragen daarentegen is streng verboden °P van de regels voor normen en stijl uit het ban0 voor de politieman! Ergo conclusie: JÜ °fniutsl namaak-agent! Dat riekt naar misdaad!" keek Loetje wijkagent Mops aan. Zou alles n nog misgaan?

de Stem | 1967 | | pagina 2