te Vogelwaarde officieel geopend Onderwijzers weer terug naar „kweek55 Snelle groei van Zuid eist vele voorzieningen DE KLEDINGBOKSER SMIDJE VERHOLEN 9 ZUID-BEVELAND Groot aantal originele attracties Uitstekend GOES B. en w.: Kraamzorg lieeft geen subsidie meer nodig Plannen voor stichting verzorgingsflat Rilland-Bath Middelburg krijgt opbouwwerken Dagblad De Stem Directiewisseling bij Kon. Mij. „De Schelde" Veel felicitaties voor de heer H. Pijma Acht jubilarissen Wj waterleidingmij. SAS VAN GENT P. M. van der Walle overleden Zilveren professiefeest zuster Bernarda P.y.d.A.-motie tegen verhoging van tarieven veerdiensten BIJSCHOLING IN PEDAGOGIEK EN DIDACTJEK IN MIDDELBURG: VASTE VORM Actiecomité Bruinisse: „Niet berusten in huidige toestand HOOGWATER DE KLEDINGBOKSER wat en waar? VANDAAG: MORGEN: Het geheim van de Uylenborgb DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 11 DECEMBER 196, (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De klap met een slopershamer op een soort kop van jut, die burgemeester P. J. G. Molthoff za terdagmiddag op het terrein van de nieuwe brandweerkazerne annex ge meentewerkplaats te Vogelwaarde uit deelde, vormde de inleiding tot een hele serie van originele openingsattrac ties rond en in de nieuwe brandweer kazerne. De klap van de burgemeester velde via een technisch snufje de voor gevel van het oude brandweerhuis, die voor het nieuwe complex natuurge trouw was opgetrokken. Om de gedach te aan het oud zeer volledig uit te bannen ging meteen de brand in de oude resten, waarna een groot gezel schap genodigden vanuit de koude vrieslucht de verwarmde brandweerka zerne kon betreden. Eveneens naar een idee van de heer W. Blommaart, het fantasierijke hoofd van de technische dienst in Vogelwaar de, kreeg vlak daarop de opening van de gemeente werkplaats gestalte. Onder een regen van confettie kwam uit de nok van het gebouw een levensgrote houten koe neerdalen. De oud-bewoon ster van de vroegere landbouwschuur gaf niet de gebruikelijke melk, maar een wat geestrijker vocht, met op de verpakking een van dank getuigend op schrift van de technische dienst tegen over het gemeentebestuur. Van dank getuigde trouwens de gehele openings plechtigheid, die begon met een ont vangst van de genodigden op het ge meentehuis. Tot deze genodigden be hoorden o.m. de leden van de gemeen teraad, het brandweerkorps, comman danten van naburige brandweerkorpsen, vertegenwoordigers van de B.B. en de politie. De brandweerinspectie te Breda moest op het laatste moment vanwege de weersomstandigheden afzeggen. Op het kerkplein achter het gemeentehuis droeg burgemeester Molthoff de nieu we brandweeruniformen symbolisch over door het uitreiken van de uni formpet aan de korpscommandant, de heer A. Jonkheijm. Daarna vertrok het gezelschap, voorafgegaan door de drum- Burgemeester Molthoff hanteert de slopershamer bfó de officiële opening van de brandweerkazerne annex ge meentewerk plaats te Vogelwaarde. band, naar dé' nieuwe kazerne. Na de bezichtiging van de gebouwen en een receptie werden de feestelijk heden besloten met een palingmaal in Het Wapen van .Zeeland. Aan tafel werd nog gesproken door burgemeester Molthoff en de heer Catsrnan, hoofd van de B.B. in Zeeuwsch-Vlaanderen. De brandweer van Vogelwaarde heeft nu een uitstekende huisvesting gekregen. Naast de ruime garage om vat het gebouw een vergaderzaal annex kantine, douches en toiletten. Het per soneel van de technische dienst krijgt de beschikking over een volledig inge richte werkplaats met kantine. De rest van de vroegere schuur is ingericht als bergplaats voor machines en materialen. Het geheel is voorzien van centrale ver warming en van koud en warm stro mend water. Omdat het kantoor van de technische dienst al eerder onderdak vond in de woning van het voormalige boerenbedrijf, vormt het totale com plex nu een belangrijk deel van het ge meentelijk administratief en technisch apparaat. Zondag maakte het publiek druk gebruik van de gelegenheid het gebouw te bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) GOES B. en w. van Goes stellen de raad voor om, in afwijking van het advies van de provinciale raad voor de volksgezondheid, de regeling tot subsi diëring van de kraamzorg in de ge meente met ingang van een januari 1968 in te trekken- Volgens b- en w- heeft de kraamzorg de gemeentelijke subsidie niet meer nodig. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Met degenen, die een stich ting willen vormen om in Goes te ko men tot een oprichting van een ver zorgingsflatgebouw is, zo delen b. en w. van Goes de raad mee, in principe overeenstemming bereikt over de sta tuten van een dergelijke stichting. Deze krijgt de naam Stichting Flat De Scha kel. Uit deze statuten blijkt dat de raad uit zijn midden vertegenwoordigers in dit stichtingsbestuur zal moeten aan wijzen. B. en w- geven de raad in overweging als zodanig te benoemen de heren E. van Riesen en M. v. Gorp. Verder stellen b. en w. de raad voor in principe te besluiten, dat de aanloopkosten voor rekening van de gemeente komen wanneer de realise ring van de serviceflat niet zou kun nen doorgaan. De vergadering begint woensdag 20 december om 7 uur. Don derdag 21 december zullen de raads leden de begroting behandelen. Voorstellen aan de raad -r- B- en w. van Goes zullen de raad woensdag 20 december voorstellen doen betreffende de te klein geworden bejaardensoos aan de Kreukelmarkt. Voorgesteld zal worden voor f 200 in de maand een houten barak te huren, die een plaatsje zal krijgen op het plein voor het soos- gebouw. Deze barak zal als biljartzaal kunnen worden ingericht. Verder wordt gevraagd een krediet van f 5000 voor vloerbedekking en ver warming in de barak en o.a. voor de aanbreng van riolering. Voor de aan koop van aanvullend meubilair en een derde biljart wordt een krediet van f 1900 gevraagd. De vergadering be gint om 7 uur. „Zanglust" De vogeltentoonstelling georganiseerd door de vogelvereniging Zanglust" is 'n groot succes geworden mede door de grote belangstelling van de zijde van het publiek en de 119 inge zonden vogels. Burgemeester J- C. W. Jobse die ook als vogelliefhebber op deze tentoonstel, ling aanwezig was reikte aan de deelne mers de prijzen uit. De uitslag was als volgt: Kanaries E. K. Kampioen H. R. Portier en bondsmedaille. Ie prijs W. J. Slabbekoorn, 2e en 3e prijs H. R. Portier. 4e prijs W. J. Slabbekoorn. Pechprijs R- v. Winsberghe. Kanaries o.k. Kampioen R. v. Winsbergihe en beker. Ie prijs A. J. v. d. Durpel, 2e prijs G. v. d. Ghiek, 3e prijs R. v. Wins berghe, 4e prijs L. d. Wilde Tropen e.k. kampioen D. Jeremiasse 2e n 3 prijs D. Jeremiasse, 4e prijs P. Jeremiasse pchprijs J. Zuydwegt. Tropen o.k. kampioem D. Jeremiasse en beker. Ie 2e prijs M. J. Timmermans 3e prijs G. v. d. Griek, 4e prijs D. Jeremiasse. ereprijs J. Moerland. Bastaarden e.k. Kampioen en derbyprijs. W. J. Slabbe koorn le prijs en ereprijs J. Kruyse. kieten e.k. kampioen J. Zuydwegt en beker- le prijs A. J. J. v. Hoorn, 2e prijs J. Zuydwegt, pechprijs A. J. J. v. Hoorn. Parkieten o.k. kampioen A. J. J. v. Hoorn en beker, le en 2e prijs. J. Traar. Zebra vinken kampioen Chr. Traas en beker le prijs mevr. J. J. v. Griek-Eversdijk. Keurmeesters voor deze tentoonstel ling waren de heren J. Duyvis uit Hoo- gerheide en Chr. d Groot uit Bergen op Zoom. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Buist Voor Walcheren en Zuld-Beveiand: Klokstraat l telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DE UCJT inspectie Zeeland L. li. M Li»t JONG teL 6252, Goe» tel oi 150—4281. privé 7301». Goes, leroeuzen Redacteur voor ar Kanaalzone: J. HüSKFN Breltnerstraat 81, Terneuzen. TeL 01150-3286. Redacteur voor Oost-Zeeuwscil- Vlaanderen: J. ROBESIN, KJ]Iralt 18-20. Axel tel 01140-2005. Rerjartrlre voor Zuid.-Beveland en Walcheren: Mej S. MAASKAN! Singelstraat 17 Goes, tel 01100-568B. Raynbeheerder voor Zuid.-Bevelana en Walcheren K. MENT) tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de edlöe Zeeland f 0.20 per mm 1 mm ingezonden mededingen 28) mm gewone advertenties Bi) contract aanzienlijke reductie „Kleintjes"! 3 regels of minder f L- elke regel meer 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens BH olastslng ook in de Brabantse oplag, resp. f 1,75 en t 0.65. BU 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Het gemeentebe stuur van Middelburg hoopt over niet al te lange tijd een eigen opbouwwer ker aan te stellen. Ofschoon hij de ge hele stad als werkterrein krijgt zal hij zijn basis vinden in Zuid- Dit deelde burgemeester mr. J. Drij- ber gistermiddag mee in wat hU noem de een algemene beschouwing over Middelburg aan deze (Zuid) zijde van het Kanaal door Walcheren. De heer Drijber, die een en ander meedeelde ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe Openbare Lagere School ..Zuidburch" in Zuid zei te ho pen dat met de komst van deze func tionaris ook het probleem van de me dische zorg voor dit stadsdeel, dat door 't Kanaal tamelijk geïsoleerd ligt, sneller zal kunnen worden opgelost. Dat laatste betreft vooral de consul tatiebureaus voor baby's, een moge lijkheid voor inentingen enz. die in de wijk zelf aanwezig zou moeten zijn. Burgemeester Drijber wees ook op de sterke groei van Zuid: in drie jaar tijd tot nu 2800 personen, of precies een tiende van de totale Middelburgse bevolking. Hij deelde mee ook in het komend jaar in deze wijk 35" nieuwe woningen worden gebouwd. Hetgeen betekent dat er in een jaar tijd ook zo'n 1000 nieuwe bewoners bij komen. Natuurlijk heeft dit tot gevolg een be hoefte aan onderwijsaccommodatie- ,,Na de opening van deze school blijkt de behoefte alweer groter te zijn ge worden", aldus de heer Drijber, die meedeelde dat in maart van het vol gend jaar weer een nieuwe lagere school in zuid in gebruik zal worden genomen. Inmiddels zijn er ook verge vorderde plannen voor de bouw van een lagere school in de wijk Dauwen- dael, die trouwens al in september van het volgende jaar gereed zou moeten zijn- Ook dan zal men zeker nog niet aan een rustpunt toe zijn. aldus de burgemeester, die verder sprekend over Middelburg-Zuid, zei blij te zijn dat in januari eindelijk het wijkcen trum zijn deuren zou kunnen openen. Ook het winkelcentrum is thans in aanbouw. Mr. Drijber kondigde ook de bouw van een drietal torengebouwen van 10 verdiepingen in deze wijk aan. Naar verwacht zal daaraan eind 1968 kunnen worden begonnen. „Het ligt overigens niet in de bedoeling dat er veel van dit soort gebouwen in Middel burg komen", zei de heer Drijber, die niet geloofde dat daaraan grote behoef te bestond. Hij meende voorts te kun nen zeggen dat goede ervaringen zijn opgedaan met de bouw in Zuid in de vorm van „hoven" waardoor ook hier een zekere beslotenheid wordt verkre gen. zoals kenmerkend Is voor de bin nenstad. Hij deelde mee dat thans weer een dergelijk hof in Zuid in aan leg is, waar naar het heet, 260 eenge zinswoningen worden gegroepeerd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Ter gelegenheid van het afscheid van de heer G. N. van Gin- kel, directeur van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en de benoeming in zijn plaats van de heer C. H. Th. Hermsen, zal op woensdag 20 december, 's mid dags van vier tot zes uur, een ontvangst worden gehouden in het Scheldekwar- tier. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer H.L. Pij- ma, onderwijzer aan de r.k. St.-Willi- brordusschool te Terneuzen heeft zijn zilveren onderwijzersjubileum gevierd. Zeer veel collega's, ouders van de leer lingen en van oud-leerlingen, het be stuur van de Terneuzense bridgelub „Luctor" en talrijke vrienden hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de zilveren jubilaris hun geluk wensen aan te bieden. In de gemeen schapszaal van de school stonden tien tallen bloemstukken en vele geschen ken, die de heer Pljma In de loop van de dag werden aangeboden. De dag begon met een h. mis in de school, die werd opgeluisterd door zang van het schoolkoor. Tijdens de koffiemaal tijd, die hem door het ondercomité werd aangeboden, sprak de voorziter van dit comité, de heer E. de Groéme. HIJ beschreef de jubilaris als een uit stekend onderwijzer, pedagoog en vriend, die door leerlingen, ouders en collega's op de handen wordt gedra gen. Later vierden de leerlingen van de drie hoogste klassen een toneelstuk Je op. Daarna weren hem namens de ouders en vervolgens namens de col lega's fraaie geschenken aangeboden. (Van onze correspondent) GOES Op een feestavond van de waterleidingmaatschappij Midden- Zeeland ontving de heer J. van Zwee den uit Ossendrecht de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Hij ontving deze on derscheiding uit handen van de burge meester van Ossendrecht, de heer A. van Gils, wegens 40 jaar trouwe dienst op het pompstation te Ossendrecht. De heer Van Gils toonde zich zeer ver heugd dat de jubilaris samen met nog acht jubilarissen gehuldigd werd op een feestavond, waar het bijna voltal lige personeel aanwezig was. „Het is goed dat de jonge stand nu eens kan beluisteren hoe de oude garde heeft gewerkt. Die oude garde heeft dat bij zonder verdiend, want zij heeft onder veel moeilijker omstandigheden moe ten werken", aldus de burgemeester van Ossendrecht. Eerder op de avond reikte de direc teur van de waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland de heer T. Verheul, aan acht jubilarissen een getuigschrift uit van de Ned- Mij voor nijverheid en handel voor 25- of 40-jarige dienst. In zijn welkomstwoord ging de heer Verheul nader in op de bedrijfsresul taten. De maatschappelijke ontwik keling wenst een uitbreiding van het produktieapparaat, zo stelde hij. Bo vendien vraagt het om nieuwe metho den, zoals het toepassen van ontzou- tingsmethoden en verder research- werk. Voorts maakte de heer Verheul bekend dat de fusie met de waterlei dingmij Tholen een dezer dagen een feit zal zijn. Tevens zal de samenwer king met de Waterleiding-mij West- Noord-Brabant vergroot worden. Hij was van mening dat door de vestiging van industrieën in Vlissingen-Oost de waterbehoefte in 1970 verdubbeld zal zijn, terwijl 1980 een verdubbeling van het cijfer van 1970 te zien zal geven. De jubilarissen zijn de heren: J. ten Brink, werkzaam te Goes, voor 25- jarige dienst; H. Schot, Goes, 25 jaar, P. Wolf, Goes 25 jaar, B. de Munck, Ossendrecht, J. Musters, Ossendrecht, G. de Laat, Ossendrecht, B- van Ma- ris, Goes, G. van der Linden, Tholen (allen voor 25-jarige dienst) P. de Munck, Goes voor 40 jaar trouwe dienst. Alleen materiële schade De brom fietser F. C. M. de V. uit Sas van Gent, reed in de richting Terneuzen op het rijwielpad langs Rijksweg 68 te Sas van Gent in op een paar schooljongens, die rechts van de weg een defect licht van een fiets aan het herstellen wa ren. De bromfietser bemerkte de jon gens op het rijwielpad te laat op en reed op het groepje in. De fiets van R. N. uit Sas van Gent evenals de bromfiets werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Cünne Na een vrtf langdurige ziekte ls de heer P. M. vdan der Walle op 64-jarige leeftijd overleden. Morgen zal om 11 uur in de parochiekerk van de H. Hen- ricus een uitvaartsmis worden opge dragen waarna het stoffelijk overshot op de r. k. begraafplaats ter aarde be- dteld zal worden. - De heer Van der Walle volgde zijn va der op als koster-organist van de r. k. kerk, welke functie hij meer dan 25 jaar naast zijn handel in elektriciteits artikelen vervulde. Als directeurkassier van de Raiffeisenbank heeft (hij vele ja ren nauwgezet zijn plichten vervuld-Met veel ambitie volbracht hij deze taak, terwijl hij ten alle tijde bereid was om te helpen. Ook in het gemeenschapsleven was de heer Van der Walle een zeer ge waardeerd persoon. Hij was mede-op- richter van de voetbalvereniging „Clin- ge" en hanteerde gedurende meer d^n jaar de voorzittershamer van deze ver eniging. Evenzo was 't in de vereniging van Het Wit Gele Kruis. Onlangs vierde hij zijn zilveren jubileum als vice-voor zitter van deze vereniging. (Van onze correspondent) 'S-HEERENHIOEK Zuster Bernar da (Adriana, Maria. Josephina Ver meer) heeft haar zilveren professie- feest gevierd ln het klooster van 's-Heerenhoek. Op 7 mei deed zij als novice haar intrede in het klooster te Etten. In 1943 ging zij naar Breda en op 12 augustus 1946 keerde zij terug naar Etten, om een jaar later weer naar 's-Heerenhoek te vertrekken, waar zij tot nu toe is gebleven. Zus ter Bernarda is in 's-Heerenhoek al gemeen bekend als „de keukenzuster". Zij is zeer bescheiden en treedt niet graag op de voorgrond. De dorpsge meenschap van 's-Heerenhoek heeft zuster Bernarda leren kennen als het ging om hulp in de gezinnen en velen hebben van de grote werklust van deze kleine, stille zuster geprofiteerd. Op haar verzoek werd er vooraf geen ruchtbaarheid gegeven aan haar zil veren professiefeest. Wel was er op haar feestdag tussen J en 2 uur gele genheid tot feliciteren. GOES Tijdens de vergadering van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid is een motie aangenomen, waarin wordt geprotesteerd tegen de door de minister van Verkeer en Wa terstaat aangekondigde verminderin van de rijksbijdrage voor de veerdien sten over de Westerschelde. In de motie wordt o.a. gezegd, dat de voorgenomen verhoging der tarieven voor de veerdiensten met 30 prcent de noodzakelijke industriële ontwikkelings aanzet in geheel Zeelffnd, en Zeeuwsch- Vlaanderen in het bijzonder, ernstig zal afremmen. Voorts wordt daardoor bij de Zeeuwse bevolking het gevoel va achterstelling sterk bevorderd, aldus de motie. MIDDELBURG Ook de Protes tants Christelijke bond van Beroeps- goederenvervoerders en de Katholieke Vervoerdersorganisatie St.-Franciscus vinden dat het voorstel van Ged. Sta ten van Zeeland en Provinciale Staten van Zeeland om de veertarieven te verhogen als onaanvaardbaar móet worden gewaarmerkt. Dit wordt door hun secretaris de heer H. I. de Jonge als volgt gemotiveerd: ,,Wij zien de middels veerponten onderhouden ver bindingen tussen de oevers van de Westerschelde als een stuk infrastruc tuur. Niet anders dan b.v. een verbin ding tussen de Maasoevers door mid del van een Brienenoordbrug en b.v. een Coentunnel bij Amsterdam- Van deze dure kunstwerken kan zonder eni ge betaling door alle verkeer gebruik worden gemaakt.Nu worden de Zeeuw se vervoerders die aanvankelijk enig soelaas in het vooruitzicht werd ge steld doordat de wisseltoeslag werd opgeheven geconfronteerd met de kans dat met ingang van 1 maart 1968 de tarieven op de veren op de Wester schelde met 30 procent zullen worden verhoogd. Men acht het onredelijk omdat de ver voerders die in Zeeland werken on danks het ongerief dat zij hebben van deze Westerscheldeveren, b.v. door stilstand bij mist, enz. en de lange wachttijden die moeten worden ge maakt, nog eens extra worden belast met een post die voor de grote bedrij ven loopt tussen een vermeerdering van de veerkosten per jaar van f 15-000 maximaal en bij de kleine bedrijven van een verhoging van ongeveer f 1000 „Deze verhogingen kunnen waar schijnlijk niet worden doorberekend in de tarieven", stelt men. Dit betekent dus dat aan het eind van het jaar deze meerdere uitgaven voor de veer kosten zonder meer moeten worden gezien als een verliespost, hetgeen dus ten koste van de winst van het bedrijf gaat, in een sector waar toch al een vrij scherpe concurrentie aan de gang is. Hierdoor wordt het een bijzonder kwalijke zaak wanneer men boven dien ziet dat b.v- de Nederl. Spoor wegen zonder dat daarvan enige spe cificatie wordt gegeven door de N.S. zelf, als het ware een schenking krijgen van de Nederlandse regering van 35 miljoen over 1966, op grond van bedrijfsvreem.de laèten". Men acht het bijzonder onredelijk dat deze gelden worden verstrekt uit de algemene middelen die worden verkre gen door de belastingen die op het Ne derlandse publiek drukken en ook op het Nederlandse vervoer, in d® vorm van de motorrijtuigenbelasting. „Men ziet dus als het ware het volgende ge beuren; dat de Nederlandse vervoer der middels zijn motorrijtuigenbelastin. gen, bijdraagt aan de bedrijfsvreemde lasten van de Nederl- Spoorwegen. En van Gend en Loos is een zuster organisatie van de N.S- en die zal daar ook wel een graantje van mee pikken", zegt men. „Nu wordt dit weg vervoer en, dan met name het Zeeuw se wegvervoer nog eens extra belast met een 30 procent verhoging van de veertarieven. Dit is voor ons zonder meer een onverteerbare zaak. Beide organisaties zullen die wegen bewan delen die zij nodig achten om dit G.S. ter kennis te brengen, en zij stellen zich voor die fracties in de staten die geestverwant zijn, te benaderen om hun de houding van beide organisaties ter kennis te brengen". (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ongeveer 150 on derwijzers bij het lager onderwijs in Midden- en Noord-Zeeland zullen deel nemen aan een z.g. bjjscholingscursus, die wordt gegeven in samenwerking door de Rijkskweekschool te Middel burg, het Algemeen Pedagogisch Cen trum te Amsterdam en de gewestelijke afdeling van de Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel. Het Pedagogisch Centrum stimuleert ook in Zeeland het meegaan van het lager onderwijs met nieuwere inzich ten inzake methodiek en didactiek. De directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg, de heer M. Hage, is daarbij een voorstander van meer con tact tussen de kweekschool te Middel burg, het A.P.C. en het lager onder wijs. De heer Hage stelt zich daarbij op het standpunt dat de veranderende eisen van de maatschappij in zekere mate ook altijd gelden voor het onder wijs, aangezien mèt de maatschappe lijke structuur ook het doel en de werkwijze van het onderwijs verande ren. In de komende maanden zullen in vier plaatsen, Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee, een serie lessen wor- denij gegeven over „Leren op school". Door de docenten pedagogiek van de Rijkskweekschool te Middelburg wordt het onderwerp eerst theoretisch behan deld, waarna door medewerkers van het A.P.C. meer de praktische toepas sing in de school wordt besproken en uitgevoerd. Dat laatste zal met zich meebrengen dat op sommige middagen de onderwijzers weer als,, kwekelingen- achter-in-de-klas" zullen zitten om te zien hoe moderne leerinzichten in de praktijk worden toegepast. Men hoopt de samenwerking, die met deze cursussen is tot stand gebracht, in de toekomst nog te versterken. Men verwacht dan ook dat in de toe komst de bijscholing van onderwijzend personeel aan de openbare scholen een vaste vorm zal krijgen. (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE Het actiecomité ont wikkeling Bruinisse belegt on dinsdag 12 december, 's avonds om half acht hl café Storm, een bijeenkomst met de plaatselijke middenstand en a.nder be- drijfs- en ondernemingsleven in Brui nisse. Op de avond zal vooral worden ge sproken over de problematiek, die in o.m. deze plaats ontstaat door het weg. vallen van de mosselcultuur met de bij behorende bedrijvigheid. In een convacatie voor de vergadering, merkt het actiecomité o.m. op, dat bij de plaatselijke middenstand een wat af wachtende houding valt waar te nemen hetgeen overigens niet al te verwon derlijk is, omdat nieuwe mogelijkheden niet direct voor het grijpen liggen, al dus de brief. Het comité waarschuwt er echter voor, dat men in deze toestand niet mag berusten. Op de avond zal o.m. een inleiding worden gehouden door de heer A. Kor- stanje, rijksonsulent voor het midden en kleinbedrijf en terisme in Zeeland, een inleiding worden gehouden over de aanpak van de problematiek zoals, die zich thans in de gemeenschap van Brui nisse voordoet. Morgen, dinsdag 12 december Hansweert: 11.51 en 00.00 uur« Terneuzen: 11.21 en 23-53 uur Vlissingen: 10.54 en 23.23 uur Wemeldinge: 0.04 en 12.29 uur, ■SPECIALIST IN DE BETERE DAMES- EN HERENCONFECTIE HULST TERNEUZEN GOES MIDDELBURG Cltv: 20 uur, Liefde in het bloed, 18 I Rijksarchief: 9.30 - 12.30 en 13.30 - 17J0 uur, Curieuze archiefstukken, GOES Grand: 20 uur, Je leeft masir twee k«r, 14 3. VLISSINGEN Alhambra: 20 uur, Flint vecht me vrouwen, 14 J. TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie Bk en Aanemj- rie van Zanten. Luxor: 20 uur, Prairieratten, 14 HULST Bioscoopgebouw: 20 uur, Callgflrls vm Kopenhagen, 18 J. CLINGE L. de Vylder: 15 uur, Schtettng. NISSE Dorpshuls: 19.30 uur, Filmvoorstelling Rode Kruis. ANTWERPEN K.N.S.: 20 uur, Tango (Mrozek). K.V.O.: 20 uur, Carmen. Rex: Oscar, 18 j. Aanvang 10 - 12 -14- 16 - 18 - 20 - 22 uur. Odeon: De samoerai, 18 j. Aanvang 11. 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Pathé: Ontembare Angélique, 18 j. Am- vang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Rubens: Een dozijn ploerten, 18 j. Aan vang 12 - 14.30 - 17.30 - 20.45 uur. Ambassades: De nacht van de Allgators 18 j. Aanvang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Savoy: De moordenaar-, 18 j. Aanvani 12 - 14 - 16 - 18 20 - 22 uur. Astrid: Bel Ami 2000. Aanvang 10 12.10 - 14.30 - 16.50 - 19.10 - 21.30 uur. Quellin: Vampiers op het bal, 18 j. Aanvang 14 - 16 - 18 - 20 - 22 uur. Astra: Back Street. Aanvang 12 - 14 16 - 18 - 20 - 22 uur. Capitole: Storm over de Bosporus, 18 J. Aanvang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 - - 22 uur. Palace: Cosa Nostra, aartsvijand van de F.B.I., 18 j. Aanvang 14 - 16-18- 20 - 22 uur. BRUGGE Memlinc: Een super-girl, Fathom ge naamd, 18 j. Zwart Huis: Mon amour, mon amour, 18 j. Forum: Belle de jour, 18 j. Capitool: De plunderaars, 14 J. Scala: Op het spoor der Apachen, lij. GENT N.T.G.: 15 en 20 uur, Wacht tol Jet donker is (Knott). Capitole: Het oudste beroep van ie wereld, 18 j. Majestic: Leven om te leven, 18 J. Plaza: Persona, 18 j. Select: Uitstel voor een nacht, 18 J, Savoy: Mijnheer de president, direc teur-generaal, 18 j. 3T.-NIKLAAS Eden: Diplomatiek paspoort, agent 14 .1. Aanvang 20 uur. Century: Begrafenis te Berlijn, II j Palace: Maroc 7, 18 j. Rex: Op een zomeravond, 18 Scala: De tijger riekt dynamiet, 18 J. MIDDELBURG City 20 uur Liefde in het bloed 18 jaar Rijksarchief: 9.30 - 12.30 en 13.30ÏIH uur. Curieuze archiefstukken. GOES Grand 20 uur Je leeft maar twee keer 14 Jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Flint vecht met .vrouwen 14 jaar TERNEUZEN Galerie 3 34: Expositie Ek en Armen» rie van Zanten. Luxor 14.30 uur Prairieratten 14 jaar OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Nattlek 18 jaar ANTWERPEN KVO 19,30 uur Tanhhfiuser Bioscopen: Als onder vandaag. BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur [De huisbewaarder (Pinter) Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag. ST.-N1KLAAS Bioscopen: Als onder yandaag. i 1320 Schielijk verborg Loetje Saioe zijn nog roken de trommelpistool onder zijn lakense jas en hóé het kwam, zal niemand ooit weten, maar plotseling zag hij voor zijn geestesoog het beeld van de weleerwaar de monnik Berthold Schwarz, die reeds gedurende de middeleeuwen blijk had gegeven van een grote che mische kennis. ,,Hihi grinnikte Loetje. „Berthold deed al chemische proeven om goud te vinden en daarbij ontdekte hij al knallend per ongeluk het bus- krult. Geen wonder dus, dat onze wakkere politie macht het buskruit niet heeft uitgevonden, want dat heeft Berthold al voor ze gedaan. Hihi! We zullen 'es zien of de theorie van het buskruit werkelijk klopt. En met een brutaal gezicht trad Loetje de binnen stormende politiemannen tegemoet. Zijn zwarte zon nebrilletje had hij gauw weer opgezet en gejaagd sprak hij: „Ik ben blij dat u er bent heren! Kleuntjes de „mepper" is in de kelder aan het vechten met een handvol weerzinwekkende boeven. Ze vechten om een kist met goud, maar de arme Kleuntjes kan ze vast niet alleen aan. Gaat u hier maar naar binnen, dan vindt u de kelder vanzelf'. „Ten aanval, man nen! Kleuntjes ontzetten!" bulderde commandant Klun- zemans, die achteraan liep. Dat doen commends® altijd, want op deze wijze hebben ze een beter ov zich van wat er zich vóór hun neus afspeelt. zoudt u eh misschien hier willen blijven om nW j geval van nood te beschermen?" vroeg Loetje terw een doortrapt lachje zich om zijn lippen krulde- „Graag, meneer", antwoordde de commandant, die P cies wist, dat een burger recht had op politiebesav», ming. Maar commandant Klunzemans merkte t dat Loetje weer op een geheim knopje drukte, bonkte er wéér een stalen valdeur neer, die de Wrr tenkelder afsloot van de rest van de wereld,..* t

de Stem | 1967 | | pagina 2