Jongen van 15 jaar vermoordde kind vlak na ontvoering JAMIN K.V.P.-commissie gaat studeren op „stembusafsprakenJ Johnsons dochter getrouwd WRAAK OPMAATSCHAPPIJ bij BA TA Winter eiste weinig slachtoffers K.V.P. CAO'S BLIJVEN UIT Weer onrust Boer wilde moeder niet naar hel laten gaan orapillon DAGBLAD VOOR ZEELAND Nieuwe kansen voor Nieuwjaarswens geweigerd Ziekten Massaal protest leraren Hoop Wraak Neger-astronaut verongelukt Verheugd Doorslaggevend Kees Verkerk en Ada Kok Spaanse Psiffcgsopqeten Kerstman stort neer met helicopt er kokos macaroontjes alcoholvrij druivensap 107e JAARGANG No. 25684 UitgaveN.V. Uifg. Mij. Neerlandia Directeur: Dr. W. A. J. M. Harkx HoofdredacteurL. Leijendekker RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, C. J. van Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 Voor God. Koningin er) Vaderland 11 Wa* MAANDAG 11 DECEMBER 1967 Abonnementsprijs: f 12,65 per kwar taal (excl. incassokosten), f 4,25 per maand, f 0,98 per week. Losse num mers 20 cent. Post abt. binnenland, buiten versprei dingsgebied f 19,—. Prijs van buiten landse abonnementen op aanvrage. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. lei, AAOt i V' njiiwi»# i i i t i i i Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon^2377^—^Bijbureaus^ERNEIJZEN^Potgieterstraat^3^e^efoo^ ^ooSTBURG^h|ieuwstraat^l^^t^_2^_^,2' RADICALEN SPREKEN MEE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIHI COCIALISTEN, liberalen en D'66 zul- len teleurgesteld zijn over de KVP- partijraadsvergadering, die in het afgelopen weekeinde is gehouden. De verhoopte scheuring, die hun winst zou hebben gebracht is uitgebleven. Bovendien zijn er op de partijraad besluiten gevallen, die het startpunt zouden kunnen zijn van een ontwik keling, waaruit de KVP straks als herboren tevoorschijn kan treden. Deze partijraadsvergadering heeft voor de KVP positieve resultaten opgele verd, omdat de diverse stromingen eindelijk bereid bleken naar elkaar te luisteren. Die bereidheid heeft vooral in het voordeel gewerkt van de radicale richting, die op de partijraad nauweüjks 10 procent van de stemmen had. Voor de grote meerderheid van de partijraad was de persoonlijke kennismaking met Bogaers c.s. een verrassing. De ra dicalen bleken niet een stel wilde idealisten te zijn, maar mensen waar. mee velen qua mentaliteit en poli tieke denkrichting verwantschap voelden. Dankzij de radicalen heeft de partij raad gekozen voor een consequent vooruitstrevend beleid Wat daar nu precies onder verstaan moet worden, zal nader door een studiecommissie worden gedefinieerd. Bij deze studie geldt de inbreng der radicalen als een belangrijke bijdrage. Er wordt ook nog studie gemaakt van de mo gelijkheden van een stembusakkoord, van alle mogelijkheden, dus ook van die welke de groep-Bogaers het liefst gerealiseerd zou zien: samen werking met de PvdA. Ongetwijfeld hadden de radicalen nu reeds, zowel ten aanzien van pro gram als stembusakkoord, tot meer concrete voorstellen willen komen. Ook zij echter waren bereid nader naar anderen te luisteren. Ze konden dat doen zonder zich zelf te ver loochenen, omdat zij voor hun ideeën op deze partijraad merkbaar weer klank vonden. Er is nu een reële kans dat de KVP zich verder zal ontwikkelen in de richting, die zij hebben aangewezen. Voor die ontwikkeling zijn niet alleen de hierboven vermelde studies van belang. Dat is evenzeer de uitkomst van het gesprek tussen de besturen van de KVP, AR en CHU over een nauwer samengaan van de drie chris telijke partijen. De partijraad heeft zich uitgesproken voor één christe lijke volkspartij met een consequent vooruitstrevend karakter, een volks partij, die open moet staan voor iedereen, die het programma onder schrijft. De radicalen, vooral de jongeren on der hen, hadden ook op dit laatste punt verder willen gaan. Zij wilden de mogelijkheid open laten van een ontwikkeling tot een algemene volks partij Die stap was de partijraad echter (nogj te groot. Maar ook deze kwestie hoefde geen breekpunt te zijn. Met resoluties alleen realiseert men geen partijvernieuwing. Het komt vooral op de mensen aan, die de resoluties moeten uitvoeren. Voor 15 februari 1968 moeten in de KVP op alle niveau's nieuwe besturen worden gekozen. Als die bestuurs wisseling oud en nieuw meer te zamen brengt, krijgt de KVP de kans zich werkelijk te vernieuwen. Die vernieuwing zal doorwerken op het hele politieke leven in Neder land. Daarom is wat de KVP in de komende maanden gaat doen niet alleen voor haar zelf van belang. IIMIIllilliiiilllllllllIlllliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiini (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Nieuw Rotter dams Toneel heeft de nieuwjaarswens geweigerd die Pierre Janssen had ge schreven. Luc en Pieter Lutz, die deze nieuwjaarswens zouden uitspreken, kon den deze tekst niet accepteren. Voor het Nieuw Rotterdams Toneel zal Pieter Lutz nu met medewer king van enkele tekstschrijvers een nieuwjaarswens samenstellen. Voor Pierre Janssen was de weigering een teleurstelling, maar met Rob de vries, directeur van het Nieuw Rotter dams Toneel, onthoudt hij zich liever 7an commentaar om geen rel te ontke tenen. Droog Weersverwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig tot van avond: Droog weer met flinke opklarin gen. Lichte tot matige en in het binnenland strenge vorst. Vandaag alleen in de kuststreken tempera turen boven nul. Zon op 08.36, zon onder 16.29; maan op 13.49, maan onder 01.29. »wi,eSin£!rmatiedienst K.N A..C./ oi'F'lwml' 814391 en voor Bel- 133855 in BelSië zelf (Van een onzer redacteuren) TILBURG Het overschakelen op vier bedrijfstak-C.A.O.'s voor de werk nemers bij BATA in Best duurt aan zienlijk langer dan werd verwacht. Deze C.A.O.'s komen in de plaats van de ondernemings-C.A.O., die meer dan tien jaar voor BATA heeft gegolden. Onder de ongeveer 1300 wernemers van het bedryf is door de lange duur van de onderhandeling opnieuw een gespannen sfeer ontstaan. Het is kennelijk geen eenvoudige zaak het akkoord dat meer dan een maand geleden tussen BATA en de werknemersorganisaties door de be middeling van minister Roolvink werd gesloten, snel uit te werken. Er moeten C.A.O.'s komen voor de RATA- werknemers in de schoenen-, de leer-, de rubber- en de textielsector. De tex- tiel-C.A-O. zal een meerjarige loop tijd krijgen. Het gesprek over deze omschake ling wordt gevoerd door de werkge versorganisaties in de vier bedrijfs takken enerzijds en de afgevaardigden van de vakbonden anderzijds. Het is wel zeker, zo deelde een zegsman van de werknemersorganisatie St.-Wiüi- brordus mee, dat voor het BATA-per- soneel van 1 juli j.l- af de loonsverho ging van 5 1/2 zal worden doorbe rekend. De directie van BATA had vo rige week willen beginnen met de uit betaling van de achterstallige garan tiebedragen. Ziekten op de afdeling loonadministratie stak echter een spaak in het wiel. Hopelijk wordt de nabetaling deze week verricht. Wanneer tussen de werkgevers- en werknemersorganisaties overeenstem ming zal zijn bereikt over de ontwerp- bedrijfstak-C-A.O.'s kon men ons niet meedelen. „Zeker niet voor Kestmis," meent men bij de vakbonden. Als de ontwerpen klaar zijn moeten de leden van de werkgevers- en werk nemersorganisaties zich over de rege lingen uitspreken. Dan pas komt BATA in de werkgeversorganisatie zelf aan bod. Ook dat kan nog vertraging ge ven. Er wordt dus door de drie vak bonden niet rechtstreeks met de BATA-directie onderhandeld over de C.A.O.'s „De gebruikelijke procedure wordt gevolgd. Dat is ook een uit vloeisel van het akkoord dat wij ruim een maand geleden met de BATA- directie onder toezicht van minister Roolvink hebben gesloten." Politiemannen doorzoeken hier het bos naar de plaats waar de 9-jarige Emmanuel Malliart volgens aanduidingen van Francois begraven moet liggen. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS Het drama van Versailles is opgehelderd. De ontvoerde Emmanuel Maïlliart, 7 jaar, is vermoord door een scholier van 15 jaar, Frangois M., die zondagmorgen in alle vroegte een volledige bekentenis heeft afgelegd. De jongen heeft met voorbedachten rade gehandeld en geen medeplichtigen gehad. Hij heeft zelf met de vader van Emmanuel getele foneerd, het losgeld in ontvangst genomen en heeft bijna een week lang zijn onvoorstelbare daad geheim weten te houden, zelfs voor zijn moeder. UTRECHT (A.N.P.) Ongeveer 5000 leraren bij het v.h.m.o. (3000 meer dan verwacht) hebben zaterdagmiddag in Utrecht duidelijk hun afkeuring laten blyken over de jongste salarisvoorstel- len van de rijksoverheid. De voorzitter van deze raad, de heer A. F. J. Jacobs uit Vlissingen, stak zijn ontevredenheid over de voorstellen van minister Veeringa niet onder stoelen of banken. De leraren hebben een motie inge diend waarin zij unaniem en nadrukke lijk verklaren dat de invoering van de mammoetwet niet tot taakverzwaring mag leiden. Ook aantasting van de rechtspositie van in dienst zijnde lera ren, met name ten aanzien van omvang van de volledige betrekking en salaris sen, zowel van leraren in volledige als in urenbetrekking, zal onder geen voor waarde aanvaard worden. Ofschoon nog lang niet alle bijzon derheden bekend zijn, staat vast dat Francois zijn mede-scholier Emmanuel vorige week maandag om half 12 heeft gehaald. Beide jongens kenden elkaar oppervlakkig. Zij woonden niet ver van elkaar af. Francois nam hem mee naar een verlaten schuurtje, vroeg hem en kele ogenblikken te willen wachten, schoof toen de 24 uur tevoren klaarge maakte brief met ean eis van 20.000 frank losgeld in de brievenbus van de heer Malliart, kwam in het' schuurtje terug en sloeg Emmanuel met een knup pel dood. Vijftien minuten na de ontvoe ring was Emmanuel niet meer in leven. Francois kleedde de dode Emmanuel gedeeltelijk uit, stuurde een pullover en een schoen naar de villa van de heer Malliart, als overtuigende bewijsstuk ken dat hij de ontvoerder was en nam daarna telefonisch contact op met de va der van Emmanuel om het losgeld in ontvangst te nemen. Hij telefoneerde voor de tweede maal vrijdag j.l. toen de minister van binnenlandse zaken een wapenstilstand had afgekondigd van 24 uur en eiste 60.000 frank in plaats van 20.000 frank. Het schijnt dat via tussenpersonen waarschijnlijk pater Alexandre, een huisvriend van de Malliarts Francois in het bezit is gekomen van het losgeld. Wat in deze trieste zaak bijzonder op valt, is de koelbloedigheid waarmee Francois zijn misdaad heeft gepleegd. Van de aanvang af heeft de politie het vermoeden gehad dat de ontvoerder onder de schooljeugd moest worden ge zocht. Getuigen hadden onmiddellijk na de ontvoering verklaard, dat zij Em manuel hadden zien lopen met wat men op school noemt: „un grand", een lange grote jongen. Francois, die al eerder ver hoord was. werd zaterdagavond door de politie uit zijn huis gehaald en verhoord in het bijzijn van zijn oeder, zoals de wet dat voor inderjarige kinderen voor schrijft. Aanvankelijk bekende Francois alleen maar dat hij de jongen ontvoerd had, maar voegde er onmiddellijk aan toe dat Emmanuel nog leefde en ergens in een boerderij was verborgen. Daardoor heeft de vader van Emmanuel tot op het laatste ogenblik hoop gehad dat zijn zoon nog in leven was. In de nacht van zaterdag op zondag viel Francois door de mand en legde tot in bijzonderheden een volledige bekentenis af. Nog die zelfde nacht ging men in het bos vlak bij de woning van de moordenaar zoe ken naar het stoffelijk overschot van Emmanuel Maar ondanks schijnwer pers vond men niets. Men wachtte tot het aanbreken van de dag en toen vond men de plek waar Francois eigenhan dig het lijk van zijn schoolvriend tus sen de struiken had begraven. De kapucijnenpater Alexandre ver voegde zich zondagmorgen bij de villa van de familie Malliart en deelde de vader het sombere nieuws mee, dat hij zijn zoon nooit meer levend zou zien. „Zeg het voorlopig nog niet aan mijn vrouw", zei de heer Malliart. „want zij is zeker niet in staat dat verdriet te verwerken". Daarna begaf de pater zich naar de woning van de moordenaar, om een bezoek te brengen bij zijn moeder. Francois is zondagmiddag officieel beschuldigd van ontvoering, bedreiging en moord. Hij kan alleen maar berecht worden door een kinderrechtbank zon der juryleden, die straks met gesloten deuren zal bijeenkomen. Alleen het von nis zal in het openbaar bekend worden gemaakt. Echter zonder naam en voor naam van de veroordeelde t'e noemen. Een volwassen moordenaar zou onge twijfeld de doodstraf hebben gekregen. De maximumstraf voor een minderja rige als Francois schommelt tussen de tien en twintig jaar gevangenisstraf, waarbij de psychiaters nog een belang rijk woord zullen meespreken. Tot 18 jaar wordt de straf doorgebracht in een tuchtschool, daarna in de jeugdafdeling van een normale gevangenis. Francois zit op het ogenblik in de St.-Pierrege- vangenis van Versailles Over de motieven van Frangois is op genoemde persconferentie niets bekend gemaakt. Voorlopig neemt men aan. dat Frangois uit wraak tegen de maatschap pij heeft gehandeld. Zijn moeder was gescheiden, hij zag zijn vader nooit, op school was hij een slechte leerling, had weinig vrienden en bracht het grootste deel van zijn tijd in eenzaamheid door. (Vaak in het reeds genoemde schuurtje). Buren yertelden dat Frangois 'n vreem de, driftige jongen was. Volgens de po litie had de jongen verteld dat hij de ontvoering wekenlang had voorbereid. Hij knipte letters en cijfers uit een kin dertijdschrift om de eerste eis voor een losprijs van 20.000 frank te maken. De politie heeft het tijdschrift waarin ge knipt Was. in zijn kamer gevonden. LUCHTMACHTBASIS EDWARDS (Reuter) Amerika's eerste en enige neger-astronaut, de 31-jarige Robert Henry Lawrence, is vrijdag verongelukt toen zijn F 104 „Starflghter" bij de luchtmachtbasis Edwards neerstortte. Lawrence is de negende astronaut die bij een ongeluk om het leven is geko men. (Van onze pari. redactie) ARNHEM - De KVP-meer- derheid en de KVP-radica- len hebben elkaar voorlopig weer de hand gereikt. De partijraad aanvaardde za terdag in Arnhem twee resoluties, waarmee de K. V.P.-radicalen als gespreks partner erkend werden. De radicalen van hun kant lie ten enkele scherp gestelde verklaringen los en gingen akkoord met een nadere studie over de tegengestel de opvattingen. Drs. W. K. N. Schmelzer en mr. H. W. van Doorn de woordvoerders in het laatste uur van de christen-democraten en KVP-radicalen, vonden elkaar op 'n nieuwe basis van overleg. Met applaus voor beiden en voor oud minister drs. P. Bogaers. Het werd een voorlopige vrede van Arnhem. De partijraad kwam met zeer gro te meerderheid tot de conclusie In de huidige tijd is partijvorming op christelijke grondslag gewenst. Deze partij moet consequent vooruit strevend zijn. Het streven moet gericht zijn op een algemene christelijke volkspartij in samenwerking met de A.R. en de C.H.U., maar openstaand voor allen, die het program onderschrijven". De partijraad nam van de K.V.P.- radicalen over: Het K.V.P.-program moet uitgediept en nader geconcretiseerd worden. De K.V.P.-radicalen moeten hieraan „een belangrijke bijdrage" kunnen leveren. Het partijprogram moet voortdurend kritisch bezien worden. Het belangrijkste is echter dat de K.V.P.-meerderheid en de K.V.P.-radi- calen overeenstemming bereikten over een studiecommissie, die op korte ter mijn: „met het oog op de aanstaande kamerverkiezingen alle mogelijkheden moet onderzoeken, die kunnen leiden tot het aan de kiezers verschaffen van meer duidelijkheid vóór de verkiezingen". Dit houdt in: het uitbrengen van ad viezen over een stembusakkoord met andere partijen, welke dan ook. Verder over het uitspreken van een voorkeur e.d. De heren Schmelzer die de meer derheid vertegenwoordigde en Van Doorn, als woordvoerder van de K.V.P.- radicalen, wisten dit akkoord in een vertrouwelijk overleg met elkaar te bereiken. Drs. P. Bogaers en zijn radicale geest verwant mr. E. Jurgens, toonden zich na de partijraad verheugd over het be reikte resultaat. Drs. Bogaers: „Ik ben vooral getrof fen door de opvatting van de meerder heid, dat de radicalen de grote stoot tot de vernieuwing van de partij heb ben gegeven. Op deze basis vind ik het vertrouwen terug, dat wij weer samen kunnen praten". Mr. Jurgens: „Drie maanden geleden werden we nog bijzonder slecht begre pen. Nu kunnen we al in goed overleg met elkaar aan tafel gaan zitten. Per slot van zaken komen ook onze opvat tingen nu volledig in studie". Drs. J. W. Tilanus, voorzitter van de C.H.U., die ais gast deze partijraad bij woonde, was ér vooral verheugd over dat de splitsing in de K.V.P. uitgebleven is. „Het zat er vrijdag nog in", aldus de C.H.-voorzitter, die het vooral op prijs stelde dat deze partijraad in zijn geheel een duidelijke steun aan de ge spreksgroep 18 van A.R., C.H.U. en K.V.P. gegeven heeft. De voorlopige akkoorden de partij raad van 1968 moet namelijk beslissen over de adviezen van de onafhankelijke studiecommissie zijn bereikt dank zij een groot aantal vertrouwelijke bespre kingen. Het nachtelijk beraad van vrij dag op zaterdag tussen een groot aantal kringvoorzitters en de K. V.P.-radicalen is hierbij zeer waarschijnlijk doorslag gevend geweest. Ook al zal pas volgend jaar definitief moeten blijken of de „vrede van Arn hem" een hechte K.V.P.-vrede ge weest is. (VOOR MEER NIEUWS OVER DE PARTIJRAAD ZIE PAGINA 3) (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON In een korte plech tigheid is zaterdag in het Witte Huis te Washington het huwelijk gesloten tussen president Johnsons oudste doch ter Lynda Bird en kapitein Charles Robb. In de balzaal in de oostelijke vleugel van het Witte Huis was een altaar op gericht. Het huwelijk werd ingezegend door een uit Texas, de geboortestreek van president Johnson, afkomstige epis copaalse geestelijke, Gerald McAllister. De 23-jarige bruid, gekleed in een wit satijnen lange, met parels bestikte ja pon en met een korte sluier, werd door haar vader naar het altaar geleid, waar de 28-jarige Charles Eobb haar wachtte. De plechtigheid duurde slechts twaalf minuten. Op verzoek van de bruid was het woord „gehoorzamen" uit het huwe lijksformulier weggelaten. De bruidegom gaf zijn vrouw met pa rels en diamanten versierde oorbellen naar eigen ontwerp. Hij kreeg van haar een paar gouden manchetknopen. Van de president en mevrouw Johnson kre gen zij een „aanzienlijk bedrag" in de vorm van staatsobligaties. Naar verluidt gaat de huwelijksreis naar Hawaii. Ka pitein Robb gaat over drie maanden in Zuid-Vietnam dienen. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT De winter heeft heel Europa het afgelopen weekeinde In zijn greep gehouden, maar niet veel slachtoffers geëist. Op de wegen in ons land is het zeer rustig gebleven. Ook het treinverkeer ondervond geen last. Voor vandaag wordt geen sneeuwval verwacht. Wel zal, met name op de bin nenwegen, de aanwezige gladheid aan houden, omdat de temperatuur niet bo ven het vriespunt zal stijgen behalve in de kustgebieden. Daar zal, bij de zon die vandaag overwegend zal schijnen, de dool verder doorzetten. Op rijksweg 43 in Groningen heeft zich zaterdagavond onder Marum een ernstig verkeersongeluk voorgedaan, waarbij drie personen om het leven kwamen. Een personenauto maakte zich los uit een file, remde voor een na derende tegenligger, een vrachtauto met bieten, maar slipte op de beijzelde weg en botste tegen de vrachtwagen. De drie inzittenden van de personenauto, de heer J. A. Boxhoorn (30) uit Drachten met echtgenote (29) en zoon (11), wa len op slag dood. De gladheid eiste verder het leven van een 21-jarige militair, die in Mussel op zijn motor tegen een boom reed. In Norg slipte een automobilist en reed te gen een boom. Hij overleed spoedig daarna. Gisteravond werd een 27-jarige automobilist na het uitstappen op de rijksweg Den Haag-Utrecht geschept door een auto en dodelijk gewond. Het winterweer in Engeland, dat ge paard gaat met veel sneeuw en zeer gladde wegen, heeft dit weekeinde re latief weinig mensen het leven gekost. De eerste koudegolf van deze winter heeft Frankrijk gisteren in zijn greep gekregen en een groot deel van het mid dengedeelte van het land is met sneeuw overdekt. Sneeuwvlokken dwarrelden gisteren zelfs boven de Rivièra, maar zij smol ten terstond toen ze op de grond kwa men. LYON (AFP) Een 46-jarlge boer uit het Franse plaatsje Saint Priest, Max Granger, heeft in enkele jaren tijds tienduizenden guldens betaald aan een zigeu ner... om zijn moeder niet naar de hel te laten gaan. Granger had destijds de zigeuner, Joseph Landlauer, toevertrouwd dat zijn moeder op haar sterfbed Iets onbegrijpelijks had gestameld. Toen hij vertelde wat zij had gezegd, had Land lauer direct een uitleg gegeven. De vrouw onderging reeds de martelingen van de hel, had hij gezegd. Daar was echter wel Iets tegen te doen. Ze zou In het paradijs kunnen komenals haar zoon hem maar voldoende geld gaf, dat hij (Landlauer) dan wel bij de grot van Lourdes zou deponeren. En zo verkocht Granger jaar in jaar uit vee en land, voor het zieleheil van zijn moeder. Hij had de zigeuner strikte geheimhouding moeten beloven wilde deze zich voor hem blijven „inspannen". Mensen in Grangers omgeving, die zich steeds meer over zijn gedrag hadden verbaasd, wisten hem tenslotte aan het praten te krijgen. Het huwelijk van Linda Bird John son: de bruid en haar vader, presi dent Johnson, op weg naaT de zaai waar de trouwplechtigheid plaats zou vinden. (Van onze sportredactie) BREDA. Het sportweekeinde door de afgelastingen van alle voetbalwedstrijden hijzonder rus tig heeft twee onderscheidin gen voor Nederlanders opgele verd. In Oslo kreeg Kees Verkerk de „Oscar Mathissen-prijs", in Hol lywood werd Ada Kok uitgeroe pen tot Europa's beste zwemster. Voor Kees Verkerk kwam de uit verkiezing nauwelijks als een ver rassing omdat de „Oscar Mathis sen-prijs" altijd na een seizoen uitgereikt wordt aan de schaat sers die de beste prestaties lever den. De titel „Europa's beste zwemster" kreeg Ada Kok volko men onverwacht van het be roemde Amerikaanse blad „Swim ming World". Bij de beoordeling waren de verbeteringen van het wereldrecord op de 200 meter vlin derslag doorslaggevend. De beste zwemster van de gehele wereld was In 1967 (volgens „Swimming World") Debbie Meyer. B(j de he ren kreeg Mark Spitz die titel. (ADVERTENTIE) Iedere dag weer, 'n heerlijke tractatie EVANSVTLLE (AFP) - „De kerst man is dood, do kerstman is dood", schreeuwden huilende kinderen zater dag in de Amerikaanse stad Evansville (Indiana), nadat ze de helikopter die hem naar het plaatselijke winkelcen trum bracht hadden zien neerstorten. Het toestel, dat een hoogspanningsdraad had geraakt, kwam precies op de plaats waar het had moeten landen neer. In de nabijheid stonden ongeveer duizend mensen. (ADVERTENTIES 250 gram 05 n*e%duur wel heerlijk Druivensap drinken - veilig rijden

de Stem | 1967 | | pagina 1