iktde jassen Franse wapens voor Irak mank BRAND OP ACHTSTE ETAGE Onze economie is op de goede weg McCarthy wil coalitie regering met Vietcong DRAMA VIETNAM ZOVEELSTE 4CTE I ISRAEL: VREDE IN HET M.-OOSTEN IN GEVAAR De Gaulle versterkt Arabische banden Expositie Kees van Dongen te Rotterdam Eventueel radicale volkspartij Vasjkansky's hart „zweeft in hartzak DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 n tegen zeer Ongehoorzaam Biechtgeheim niet in geding A.R.-kamerlid Boersma Apart Ag: ressie I scheiding van I2LÏÏ6 er\- v,00rziet een Ontsteld Bisschop werd om secretaresse overgeplaatst Oud-kamerleden dringen aan op eenheid in KYP Haal Henkes in huis! Waterputten boren Vijftig man van Genie naar India Vredes "-kandidaat tegen Johnson: Werkloosheid Rust Betoging Tsientsin voor Mao „Te klein Hechtingen ZOALS HET IN ELSEVIER SIMT, ZO IS HET GEBEURD 8 V/; k zuiver scheerwol mmiimiumiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiii Israël gehoorzaamde mij niet", schijnt generaal Charles de Gaulle van Frankrijk tegen een Afrikaans diplomaat gezegd te hebben, toen Israël zich in de eerste junidagen van dit jaar ontdeed van de Arabi sche wurggreep. Vorige week nog op zijn persconfe rentie in Parijs heeft De Gaulle als een boze vader zijn bestraffende vin ger opgeheven tegen de Israëliërs. „De joden", zei De Gaulle, „zijn een eiitevolk, zeker van zichzelf en domi nerend. Het Israël van na 1956", voegde de generaal er aan toe, „is een oorlogszuchtige natie en er op uit om zijn grondgebied te vergroten." Israël vatte deze uitspraken terecht op als een „ernstige belediging" en het gezaghebbende Franse dagblad „Le Monde" proefde in De Gaulle's woorden „een onplezierige smaak van anti-semitisme". De Gaulle heeft het niet bij een bestraffende vinger gelaten. Gisteren is uitgelekt, dat Frankrijk zijn wapenembargo tegen de Arabi sche landen zal opheffen en het em bargo tegen Israël, dat reeds voor de juni-oorlog nog 50 Mirage-toestel- lên bestelde en gedeeltelijk betaalde, zal handhaven. Wij hebben op deze plaats al eens eerder gesteld, dat de grote mogend heden de wapenwedloop in het Mid den-Oosten dienen te stoppen, ten einde verdere slachtingen in dat ge bied te voorkomen. Rusland en Amerika, die samen met de grootste wapenleveranciers Frank rijk en Engeland lijdzaam toekeken, toen de Israëliërs en Arabieren met de door de vier landen geleverde wapens een strijd voerden op leven en dood, hebben kort na de juni- oorlog de wapenleveranties zowel aan de Arabieren (door Rusland, A- I merika en Engeland) als Israëliërs (door Amerika en Engeland) voort gezet. Frankrijk heeft zich nu weer in deze rij geschaard, al wil het (nog) alleen maar wapens leveren aan de Arabi sche landen. Het is een nieuwe proeve van de machtspolitiek van De Gaulle die daardoor in vele landen de Franse goodwill verspeeld heeft. Toch heb ben de Fransen in deze eeuw ook al twee keer ondervonden, dat er tijden ijjn, waarop je vrienden nodig hebt, ook al zijn die wel eens ongehoor zaam. ]}e ontvoerder vail Emmanuel Mal- liart heeft een priester ingescha keld, die als tussenpersoon moet op treden bij het overmaken van het losgeld, dat van de familie geëist wordt. Hij vindt dit de veiligste weg, omdat deze priester gehouden is tol het biechtgeheim en derhalve zijn naam niet bekend mag maken. Dat dit baarlijke onzin is, hoeft niet onderstreept te worden. Biecht geheim kan er alleen maar zijn als er een biecht is. Maar eest mis dadiger, die een kind heeft ontvoerd dat kind vast houdt, de ouders ter roriseert en er rijker op wil worden die met een dergelijke instelling bi ten priester gaat „biechten" om doo öjn bemiddeling het losgeld t Innen, is allesbehalve een biechte nng, hij is een doortrapte schurk Hij heeft dan ook geen enkel rech zich op het biechtgeheim te be roepen. Wij willen dit duidelijk stellen n alle sentimentele onzin, die ons ii films en toneelstukken over he biechtgeheim is voorgeschoteld. He boetesacrament is geen achterdem waardoor misdadigers kunnen ont «nappen. Het geeft alleen besche) ™ng aan de mens die zich tot Go bekeren. Ook aan de ontvoerde van Emmanuel Malliart. Maar da- vL. 1e,rst het kind laten §aa *n het geld laten schieten. l|MIIIMIII|||||||||||||,||,,„m||||||||||||(||||||| 119.- PARIJS (AFP) Frankrijk is voornemens wapens, waaronder vliegtuigen, aan Irak te leveren. Dit nieuws, dat gisteren door de Franse pers is bekendgemaakt naar aanleiding van het verblijf in Parijs van een Iraakse militaire missie, heeft in Franse politieke kringen hevige beroering gewekt. In gezaghebbende kringen maakt men er zich bij vragen van journalisten vanaf met een „geen com mentaar". In Israël heelt dit nieuws ernstige verontrusting gewekt.. Zoals bekend heeft Frankrijk tijdens de oorlog van zes dagen tussen Israël en zijn Ara bische buurlanden een embargo gelegd op wapenzendingen naar alle landen in het Midden-Oosten. Het heeft er nu de schijn van dat het begrip embargo een enigszins andere betekenis heeft ge kregen en dat alleen de landen, die rechtstreeks aan de oorlog van 5 Juni hebben deelgenomen d.w.z. Egypte, Sy rië, Jordanië en Israël, dat wacht op Mirages die het reeds in 1965 heeft be steld nog onder het Franse embargo vallen. In gewoonlijk welingelichte kringen in Parijs is men van mening, dat in het kader van de nieuwe betekenis,- die aan het Franse embargo zou zijn gegeven, het normaal is, dat Irak een aparte be handeling krijgt. Maar men weigert te bevestigen dat de aan de gang zijnde onderhandelingen tussen Frankrijk en Irak in de onmiddellijke toekomst tot concrete resultaten zulen leiden. Wel zijn de betrekkingen tussen Frankrijk en Irak sedert enkele maanden veranderd, doordat in september een handelsover eenkomst is getekend en sinds novem ber de Iraakse regering een Franse on derneming de olie-exploratie in Irak toevertrouwt. Deze onderneming onder handelt ook met Bagdad over de ex ploitatie van rijke oliebronnen bij Koe- zailiah. Generaal de Gaulle heeft ten slotte een uitnodiging voor een bezoek aan Bagdad aanvaard. Het aanhalen van de banden tussen Frankrijk en de Arabische landen stemt overigens overeen met de door de Fran se president op zijn persconferentie van 27 november uitgestippelde politiek in het Midden-Oosten. Hij verklaarde toen o.a. „dat een politiek van vriendschap en samenwerking met de Arabische vol keren in het Midden-Oosten thans een van de grondslagen dient te zijn van de Franse buitenlandse politiek. De Gaulle veroordeelde bij dezelfde gelegenheid „de Israëlische agressie". Volgens de Gaulle, aldus menen waarnemers, heeft Israël een slechte politiek gevolgd door niet te trachten zich door de Arabische wereld te doen accepteren. De Gaulle zou van mening zijn, dat Israël niet meer is dan een Amerikaans brugge- hoofd in het Midden-Oosten en bijge volg niet in staat tot het voeren van een onafhankelijke politiek in dat deel van de wereld. De Arabische politiek van generaal de Gaulle heeft zich ontwikkeld sinds het einde van de Algerijnse oorlog. Ara bische staatslieden komen de laatste tijd (Van onse redactie binnenland) van^dp CT het topgesprek fjji drie christelijke partijen geen m hebben? moeten Wen". m" een eisen partij ko- liPdrs Sf'heeft het A.R.-karner- draee aan .Bne™a. ontvouwd als bij- landse Politutn r0churt' van de Neder" Wtórin de nn^J„0ngeren Contact Raad, Politieke nartiien Va" de v'i£ Footste .rtaatkund&viorlichting'"Werlen m partij alvastBRadiVai d£ nieuwe VP.>, ein Lft1 Yolks Party (R- Pelijk uiteanïSiii!?'i gemeenschap- splratie met lïS 2, ^ei®Yangellsche in" gram". duidelijk radicaal pro- «enrvan°he?aBPSAde kanJ va" sla- H van Achttien" van de "Groep I breukvlak stichtenj Aln^s van het I S V.p;la4cï c.hton de radlcalen dan een rtrtreerdbzilbjijn jdo^deze™^ een 14 .8elouterde" paA.A?erDf6n m6t ee" De Aga Khan (1946) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Gisteravond is in het museum Boymans-van Beu- ningen te Rotterdam een over- zichts-tentoonstelling geopend van het werk van de Franse Neder lander Kees van Dongen. De schil der kon zelf niet aanwezig zijn omdat zijn gezondheidstoestand reden tot zorg geeft. Wel aanwe zig waren de dochter van de kun stenaar, Dolly van Dongen met haar oom Jean var» Dongen. Deze expositie werd samenge steld ter gelegenheid van de ne gentigste verjaardag van Van Don gen. Ze was de afgelopen maanden te zien in Musée d'Art Modern te Parijs en trok daar zeer veel be langstelling. Hiet aantal aanwezige werken in Rotterdam (162) is ge lijk aan dat van Parijs. Toch zijn er (wegens ruimtegebrek) een veer tigtal minder wezenlijke doeken uit Parijs aapwezig. Deze zijn ech ter vervangen door aquarellen en tekeningen uit eigen bezit. Het ac cent ligt op de vroegere werken van Van Dongen, die een openba ring blijken voor een totaal-indruk van deze grote schilder, die op on navolgbare wijze een tijdperk (met name tussen de beide wereldoor logen) uit een bepaalde hoek heeft belicht. Wij komen nog uitvoeriger terug op deze belangrijke expo sitie die tot 28 januari 1968 in Boy mans van Beuningen te zien is. vaak met het Franse staatshoofd van gedachten wisselen. Daarnaast zijn de economische, commerciële en culturele betrekkingen tussen Frankrijk en ver scheidene Arabische landen, zoals Egyp te, Libanon, waaraan Frankrijk zojuist een lening heeft verstrekt, Libië en Sa- oedi-Arabië, aanmerkelijk uitgebreid. Over de wapenverkoop aan Irak werd officieel niets meegedeeld. Volgens zegs lieden vraagt Irak echter 50 Mirage-V jagers, 15 Mirage E-3 jagers, 8 Nord- Afclas vliegtuigen voor troepentransport, 4 opleidingsvliegtuigen en 150 pantser wagens. Israëlische functionarissen toonden zich gisteren ontsteld over de berichten, dat Frankrijk met Irak over een grote wapenlevering onderhandelt, en waar schuwden dat zo de vrede in het Mid den-Oosten in gevaar wordt gebracht. Ze wilden zich niet uitlaten over de mogelijke uitwerking van deze leverin gen op de reeds gespannen betrekkin gen met Parijs. Een functionaris merkte voorzichtig op: „Dit laat wel duidelijk zien hoe Frankrijk zijn standpunt in het Midden-Oosten heeft gewijzigd". „Als Irak deze wapens krijgt zal dit een uitermate ernstige ontwikkeling zijn in het Midden-Oosten", zei een of ficiële zegsman. Goed ingelichte Israëli's hadden al voorspeld, dat Frankrijk de Arabieren wapens zou leveren na de uitlatingen van De Gaulle op de persconferentie van 27 november. BUENOS AIRES (Reuter) Mgr. Jeronimo Podesta, de progressieve bis schop van Avellaneda, ten zuiden van Buenos Aires, heeft verklaard dat het Vaticaan zijn aftreden heeft geëist, om-1 dat hij een secretaresse heeft. Volgens de prelaat die bekend staat om zijn progressieve ideeën is de reden, die voor zijn overplaatsing wordt aan gevoerd, een voorwendsel. Hij zei, dat drie vrouwen deel van zijn personeel uitmaakten. Dat hij een secretaresse heeft had hij nooit geheim gehouden maar hij had het, volgens zijn verklaring evenmin bekendgemaakt omdat hij het niet belangrijk vond. (Noot van de redactie: in Nederland geldt voor vrouwelijk huishoudelijk personeel van geestelijken een mini mum-leeftijdsgrens van dertig jaar. Er zijn geen internationale bepalingen) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De heren W. J. An- driessen en mr. K. van Rückevorsel, die vele jaren deel hebben uitgemaakt van de Tweede-Kamerfractie van de K.V.P., hebben een open brief gericht aan de partijraad van de K.V.P., die vandaag en zaterdag wordt gehouden. Zij doen een dringend beroep op ac tiegroepen en stromingen binnen de K.V.P. om zich bij meerderheidsbeslis singen neer te leggen, als zij niet of niet geheel in het gelijk zouden wor den gesteld, om daardoor beter en eer der te kunnen bereiken en verwezen lijken het vele dat ons als christenen bindt en wat het algemeen welzijn eist. De heren Andriessen en Van Rijcke- vorsel maken zich zorgen over uitingen en gedragingen van bepaalde actie groepen en stromingen in K.V.P.-kring. (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederlandse hulp aan het waterwinproject in de Indiase staat Bihar zal, behalve een hydrolo gisch onderzoek ook het aanleggen van 25 permanente waterputten omvatten. De uitvoering hiervan wordt in handen gelegd van 50 tot 60 vrijwilligers van de genie, die medio volgend jaar naar Bihar zullen vertrekken. Het project vergt een bedrag van ruim 3 miljoen gulden. Een deskundig team onder leiding van drs. Verhoeven (directie technische hulp), ir. Felius (rijkswaterstaat) en kapitein Metz van de genie heeft zich van 1 september tot begin november ter plaatse georiën teerd. Aanvankelijk ontstond bij het mi nisterie voor Ontwikkelingshulp alleen het plan op beperkte schaal een water loopkundig onderzoek in te stellen. Maar op verzoek van de Indiase regering zul len ook zeer noodzakelijke waterputten worden aangelegd. Van welk vitaal belang dit voor de voedselsituatie in het hongerend Bihar en geheel India is, blijkt wel uiit de om standigheid, dat bij voldoende water putten de voedselproduktie mogelijk kan worden verdubbeld. Het is namelijk landbouwkundig uitvoerbaar tweemaal per Jaar te oogsten als de watervoorzie ning op peil zou zijn. (ADVERTENTIE) UTRECHT (ANP) De voorzitter van het Nederlands Verbond van Vak verenigingen, de heer A. H. Kloos, is van oordeel, dat het er naar uitziet, dat de con junctuur omslag eerder is gekomen dan men algemeen had ver wacht. Dit is vooral te danken aan de ontwikkeling in Duitsland. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON/SAIGON/HANOI. Senator Eugene McCarthy, die zichzelf heeft opgeworpen ais tegenkandidaat van Johnson, heeft gezegd dat Amerika „enige communistische invloed als prijs voor een regeling van de kwestie Vietnam moet aanvaarden". Hij voorziet namelijk als onderdeel van een „eervolle regeling" een coalitieregering met de Vietcong in Saigon; volgens hem hoeft dat geen communistische regering te zijn maar wel een regiem, dat niet bijzonder vriendelijk tegenovier Amerika staat. bombardementen op Noord-Vietnam on derschrijven. Intussen meent men in Dak Son, een Zuidvietnamees viuchtelingendorp dat maandag door de Vietcong werd plat gebrand, te weten waarom de Vietcong zo beestachtig is opgetreden. Dorpelin gen hadden namelijk Noord Vietnamese posities verraden aan Zuidvietnamese troepen. Tot nu toe zijn 67 lijken ge borgen. Gisteren heeft de Vietcong twee kampementen bestookt. Een garnizoen Zuidvietnamezen bij Lonk Binn leed „lichte verliezen". Tien kilometer ten zuiden van Hué werden bij een mortier aanval op een Amerikaans kampement zes mariniers gedood en zes ernstig ge wond. t f De Amerikanen noteerden de grootste desertie uit de oorlog: 38 Vietcongsql- datën gaven zich bij Tan Ky over én wezen hun oude wapenopslagplaats aan. De parlementscommissie voor bui tenlandse zaken van Labour, heeft de regering-Wilson gevraagd geen enkele steun meer te verlenen aan de Viet- nam-politiek van de V.S. De commissie staat onder leiding van Nobelprijswin naar voor de vrede, Philip Noel-Baker, die wil dat Engeland zich aansluit bij Canada, India, de Scandinavische lan den, Frankrijk en andere landen, die de oproep van V.N.-secretaris Oe Thant tot onvoorwaardelijke staking van de Zijn eigen pessimistische visie van enkele maanden geleden, toen de heer Kloos nog rekende op een werk loosheidscijfer van 140.000 a 150.000 man op het dieptepunt van het sei zoen, zal naar zijn mening hoogst waarschijnlijk niet worden gereali seerd. De heer Kloos maakte deze op merkingen gisteren in een begroe tingstoespraak op de algemene ver gadering van de Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond in Utrecht. Hij haakte daarbij in op de opmer kingen, die minister De Block en de voorzitters van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond en het Algemeen Werkgeversverbond woensdag in Arn hem hebben gemaakt. Tegen de achtergrond van de sterke exportstijging van de laatste drie maanden ligt het ook volgens de heer Kloos voor de hand, dat de buiten landse conjunctuur zich weer in op waartse richting gaat bewegen en dat we door het dieptepunt van de lichte economische recessie heen zijn. Hoewel het nog te vroeg is om te juichen laat het zich aanzien, dat wij op de goede weg zijn, aldus de heer Kloos. De tijd van overbesteding is voorbij en de prijsstijgingen zijn niet meer zo sterk. De enige zorg is nu nog de werkgelegenheid. De heer Kloos verwacht dat het aantal werk lozen in de komende maanden nog onaanvaardbaar hoog zal blijven. Daarom moet er op korte termijn wat gebeuren. Iedereen zit te wach ten op de werkgelegenheidsnota van de regering. De heer Kloos meent dat deze nu snel moet komen. Hij vestigde de aandacht op de unie ke gebeurtenis, dat het NKV en het NVV gezamenlijk werkgelegenheids- congressen gaan houden. Hij betreur de het dat het CNV daaraan niet mee doet. De sombere geluiden over de winst daling van de werkgeversvoorzitters Bruynzeel en Bosma moet men vol gens de heer Kloos bezien in het licht van de komende loononderhan delingen. Dat er alleen maar uit de winst geïnvesteerd kan worden, be strijdt het NVV al heel lang. Ook de werknemers zouden door te sparen een deel van de investeringen kunnen financieren., hetzij van de overheid, hetzij van het bedrijfsleven of van beiden. De afwijzing van het spaarloon door de heer Bosma vond de heer Kloos daarom weinig over tuigend. De werkgevers zullen zich volgens hem moeten realiseren, dat de vakorganisaties geen genoegen zullen nemen met een loonbeleid dat erop gericht is de oude verhoudingen in de verdeling haar arbeidsloon en winstinkomen, te herstellen. Men kan. zo zei de heer Kloos, met ons praten over enige terughoudendheid ten aanzien van het consumptief te be steden loon, omdat ook wij investe ren voor werkgelegenheid en groei van het productievermogen. In Noord-Vietnam buit men een rust pauze in de bombardementen uit om de rijst te oogsten en verbroken ver hingen te herstellen. De Noordvietnamezen tonen zich erg gelukkig met de ontwikkelingen in Zuid-Vietnam. Loc Ninh, Dak To en de strijd in de Mekongdalta bewijzen vol gens Hanoi dat de Vietcong steeds het initiatief heeft en zeer mobiel is. De Amerikanen hebben wel gebombar deerd langs de Thaise noordoost-grens om infiltraties uit Laos tegen te gaan. De guerrilla's reageren door luchtdoel geschut en -raketten aan te dragen, meent men in Thailand. Gisteren heeft in New York een nieuwe betoging plaatsgevonden. De demonstranten hadden zich in twee groepèn gesplitst; één van 500 betogers trok over het Times Square, de andere groep trok naar het rekruteringscen trum, met borden als „Stop de rekrute ring". Op Times Square waren borden te zien met „Maatschappelijke werkers, verlaat Vietnam nu", en er werd' met bloemen gestrooid. Er werden meer dan honderd arrestaties verricht. Enige hon derden politieagenten, die Dean Kusk in het Waldorf-Astoriahotel moesten be schermen tegen betogers, misten daar door een overval op een juwelierszaak, vier blokken verder, waar 100.000 dollar werd buitgemaakt. HONGKONG (Reuter) Aanhangers van partijvoorzitter Mao Tse-Toeng hebben thans stevig de macht in handen in de stad Tsientsin, zo is gisteren mee gedeeld door radio Peking. Er bestonden reeds revolutionaire co mités in de steden Peking en Sjanghai en de provincies Tsjinghai, Heiloeng- kiang, K weit sjouw, Sjansi en Sjantoeng en het autonome gebied Binnen-Mongo- lië. In het kantoor van Time-Life, op de achtste verdieping van een kantoor gebouw in de buurt van de Champs Elysées, is gistermiddag een felle brand uitgebroken. De directeur van het Internationale public-relations- kantoor van Time-Life, Jean de Wis- socq, kwam in de vlammen om. Over de oorzaak van de brand ie nog niet* bekend. 5? (Van onze redactie buitenland) KAAPSTAD Bij elke beweging schommelt het nieuwe hart van Louie Vasjkansky heen en weer. Het zondag ingeplante vrouwenhart is nl. veel klei ner dan 't verwijderde zieke hart van de Zuidafrikaan, die als eerste mens al vièr dagen met een overgeplant hart leeft. De leider van de chirurgen, dr. Chris tian Barnard, zegt ervan: „Of het ont breken van stevig weefsel, dat Steun verleent aan het overgeplante hart een probleem zal worden, moet worden af gewacht". De toestand van de patiënt is al zo ver vooruitgegaan, dat hij gisteren uit de zuurstoftent is gehaald voor een be straling met een kobaltbom. De bestra lingen worden toegepast om te voor komen dat het lichaam van de patiënt het nieuwe hart niet afstoot. Daarvan hangt het succes van een harttransplan tatie af. Zaterdag zal nog een bestra ling plaatsvinden. Binnen 14 dagen zullen de hechtin gen uit de operatie wond verwijderd worden, aldus heeft professor S. Shrire, hoofd van de hartkliniek van het zie kenhuis meegedeeld. Ongeacht hoe lang hij leeft zal hij, voor de rest van zijn leven, elke maand medisch onderzocht moeten worden, al dus prof. Shire. Het lichte dieet van Vasjkanksky van een zacht gekookt ei en soep, werd woensdag aangevuld met fijngehakt kippevlees en aardappelpuree. Een dagbladjournalist uit Australië heeft professor Barnard gevraagd of hij met Vasjkansky zou kunnen spreken, Barnard zei dat als de Australische ambassade schikkingen treft met de Zuidafrikaanse P.T.T. om een telefoon aan te leggen in kamer 274 de ka mer van Vasjkansky dit toegestaan zal worden. Op een vraag wat Vasjkansky voor een leven kan verwachten, zei Barnard: „Het zal het leven.zijn van een man die suikerziekte heeft, die 55 jaar is en met een overgeplant hart. Wie zal het zeggen?" De bloeddruk van Vasjkansky is geen ogenblik beneden de 88 geweest en woensdag was hij 133. Daarom had hij geen pomp nodig, aldus Barnard. Barnard zei dat geen film gemaakt was van de operatie, omdat dit het ri sico vergroot zou hebben. DE GRIEKSE componist Tbeodorakis heeft volgens een Milanese krant ont kend, dat hij door ziekte verhinderd was te verschijnen in het proces waarbij hij een van de voornaamste beklaagden was. Van guerilla-oorlog is de strijd in Vietnam een veldslagen-oorlog geworden. Steeds meer geregelde noordvietnamese troepen verschijnen op het strijdtoneel. Goedbewapend, goedgedrild en goedgeleid. Gaat Hanoi volgend jaar aan de onderhandelingstafel zitten? Of moet Amerika de oorlog verder uitbreiden? In Saigon rekent men er op. Intussen gaat het drama door. Lees de nieuwe feiten in Elseviers omslagverhaal van deze week. ANDERE HOOGTEPUNTEN IN ELSEVIERS MAGAZINE DEZE WEEK: de paraatheid van de Russische soldaat kerstdiners: restaurants open of dicht? gesprek met Jean-Louis-Barrauit momentopnamen van de Gaulle ELSEVIERS WEEKBLAD VOORDE ZAKENMAN DEZE WEEK: prof. dr. F. Hartog: lopen wij vast? mr. K. Sneep: fiscaal klimaat in Nederland berekenen specialisten te hoge honoraria Veelzijdig Elsevier zet u middenin alle actuele gebeurtenissen. U bent volledig geïnformeerd en kunt over alles meepraten. Zo is Elsevier elke week: 7 dagen boeiende wereldgeschiede nis-in bondige vorm. Het enige Nederlandse magazine - losse nummers 75 cent. Daarnaast Elseviers Weekblad voor de Zakenman (waarin opgenomen De Nationale Personeelgids) in krantenformaat 45 cent.

de Stem | 1967 | | pagina 9