LE De arbeidsbureaus falen in hun bemiddeling" I )e^e|yd Nieuw reglement voor parochiële kerkbesturen weer 3 groot- gelcl- winnaars nu al 7267 prijzen! Ceaucescu nu ook president van Roemenië HET DRUKKE LEVEN VAN VAKBONDSBESTUURDER VAN HILST PRINSES BENEDIKTE OP BEZOEK MET INGEëNTE HOND NAAR ZUID-LIMBURG Hoofdpijn? MET INGANG VAN 1 JANUARI: FANTA ORANGE J Kinderarts Schick - difterie onderzoeker - is overleden Bepalingen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 Van Heijst Bemiddeling Zeeland Men zegt wel eens: wij vormen een vrij droog en nuchter volk in vergelijking met b.v. meer sappige zuidelijke volken. Fout, helemaal fout. Wij houden het veel liever nat En niet alleen aan de borreltafel. Ondanks alle mogelijkheden die techniek en elektriciteit ons bieden, houden wij, Nederlandse mannen, niet erg van droogscheren. Welges teld zeventig procent van de manne- Ujjce post-puberale bevolking pakt iedere morgen scheerkwast zeep en schrabbertje om zich waar lijk clean-shavenbij zijn werkge ver of anderszins te kunnen verto nen. De rest (iets meer dan een kwart) scheert zich elektrisch, al thans dat beweerde dezer dagen een gerenommeerd scheermes) esf abri- kant wetenschappelijk te hebben la ten uitpluizen. „Ik ontken alles wat ik niet zelf heb geschreven". Wie kan dit anders gezegd hebben dan Mon Général? Nabij Bonn staat het splinternleu- we Westduitse ministerie van Defen sie. Men noemt het al het „Penta- bonn". Een bijbels geïnspireerde Rus liep onlangs in Washington met een ge zelschap langs de Amerikaanse ver sie van bovengenoemd ministerie (het Pentagon! en mompelde: «Daar zit dat Pentateuch!" De bisschop wn Avellaneda (bij Buenos Aires) is afgezet, zo kon tl deze week lezen Hij was te progres sief, te „links". De bisschop zei dé encycliek Populorum Progressio te gebruiken als basis voor sociale cam pagnes. Schrijft „Flex" in Trouw: „De goede man had de bedoeling van Populorum Progressio kennelijk niet begrepen. Hij dacht kennelijk dat hij het stuk gewoon moest uitvoe ren. Een wat naïeve man". Trouw ziet overigens nog een zon debok aan de christelijk geïnspireer de horizont opdoemen: „Die naïeve Bogaers mag wel uit kijken op het K.V.P.-congres aan het eind van deze week. Hij loopt ook al zo wild te zwaaien met Populorum ProgressioHet lijkt warempel wel of hij de katholieke eenheid er voor riskeren wil. Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling van de paus ge weest zijn". „Reeds wordt overwogen", zegt Flex nog, „de wildebras te temmen met een burgemeesterschap". Ja, en dan vandaag en morgen dé K.V.P.-partijraad. Ik verzeker u, dat de gewone en de radicale K.V.P.'ers het niet op een (stembus-) akkoordje zullen gooien. „Vietnam voert de derde wereld oorlog voor deze hele laffe wereld", heeft de man van Black Power, Sto- kely C&rmichael m Parijs gezegd. „De werknemer, behorende tot de komende generatie, zal een ander type zijn dan degene, die na de laatste oorlog onze ondernemingen is binnengestapt..... Hij zal veel wat tot dusverre nogvoetstoots wordt aangenomen, niet zonder meer ac cepteren. Sommigen zullen hem ty peren als: „Een lastig mens". Dit zei woensdag ir. J. Bosma. Wie tr. Bosms is? Voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond en. volgens vakbondskrin gen: een lastig mens. MERIJN. (Van onze redactie buitenland) BOEKAREST I>e secretarisgene raal van de Roemeense communisti sche partij, Nicolae Ceausescu, is tevens benoemd tot president van de republiek. Roemenië zet hiermee het principe van de scheiding tussen partij en staat, wat thans in Rusland aangehangen wordt, overboord. Het voorstel voor deze benoeming is afkomstig van de huidige president Chivu Stoica, die het naar voren bracht op de partijverga dering die momenteel wordt gehouden. De achtergond van deze wisseling is een machtsstrijd tussen de oude en de jonge generatie Ceausescu is met zijn 49 jaar de jongste communistische leider in Oost-Europa is Roemenië, zo menen waarnemers, weer een stap je verder gegaan op de weg naar een onafhankelijke plaats in het oostblok- Ceausescu verklaarde, dat een reorga nisatie noodzakelijk was, óm overlap ping van de regering en de partij te voorkomen. DE FRANSE regering heeft besloten in het kader van het militaire plan voor 1970-75 een vierde kernonderzeeboot te bouwen die zal worden uitgerust met kernwapens. De onderzeeboot zal waan» schijnlijk tegen 1972 op stapel wordea gezet (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Wanneer men met de feest dagen zijn hond meeneemt naar Zuid- Limburg moet men over een geldig in- voercertificaat beschikken. In Zuid- Limburg wordt in een groot aantal plaatsen op het ogenblik de hondsdol- beid bestreden. Wanneer men daar zijn hond niet aangelijnd op de openbare weg laat topen, kan hij door de rechterlijke macht worden opgeëist. "Wanneer de politie een loslopende hond ontdekt, die zij niet te pakken kan krijgen, mag er op net dier worden geschoten. Een en ander geldt voor honden die ouaer zijn dan drie maanden. Uit het mvoerbewijs moet blijken, dat de hond voor 21 december van dit jaar is gein- ent tegen hondsdolheid. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) met jonge jenevei (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De parochiële kerkbesturen in ons land krijgen na ruim een eeuw een nieuw algemeen reglement. Het gaat in op 1 janua ri a.s. en een van de belangrijkste verschillen met bet oude reglement is, dat het kerkbestuur meer een dienstverlenend orgaan moet worden dan, zoals tot nu toe, „beheerder van het parochiële vermogen". Dank zij zijn wetenschap pelijke samenstelling bevat 'ASPRO' alles wat nodig is om u snel van uw pijn at te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. (AeMftOUUë op NEW YORK (RTR) Dr. Bela Schick, de Amerikaanse kinderarts, die grote bekendheid kreeg door de ontwikkeling van een proef voor de vaststelling van difterie in de jaren twintig, is op 90-jarige leeftijd in New York overleden. Zijn studie leidde ertoe dat duizen den, vooral kinderen, konden worden gered. Dr. Schick werd in Hongarije geboren, studeerde aan d ©universiteit van Wenen, waar hij ook professor was, en emigreerde in 1923 naar de Verenigde Staten. Hij deed ook ont dekkingen in de strijd tegen tubercu lose, roodvonk, e.d. Woensdag hebben de bisschoppen een brief verzonden aan de kerkbesturen, waarin ze het nieuwe reglement toe lichten. Daarin wjjzen er o.a. op dat nog niet vaststaat hoe de parochie er in de toekomst zal gaan uitzien, maar dat iedere parochievorm een zakelijke ba sis zal blijven vragen, omdat elke acti viteit op geestelijk gebied de beschik baarheid van de nodige middelen vraagt. Het dienstverlenend karakter dat de kerkbesturen moeten krijgen vraagt, al dus de bisschoppen, ook een goede communicatie tussen parochianen en kerkbestuur. Daartoe achten zij het van belang dat de parochianen bij de sa menstelling en de taakuitoefening van het kerkbestuur betrokken zijn. Maar een verkiezing van het kerkbestuur door de parochie vinden zij niet reëel. „De wens een dergelijke procedure te volgen berust", zo schrijven zij, „op de illusie, als zou de parochie een zodanig levende gemeenschap vormen, dat ener zijds de meerderheid van de parochia nen belang zou hechten aan dev samen stelling van het kerkbestuur en ander zijds de op het gebied van de parochie wonende gelovigen elkaar voldoende zouden kennen om tot een verantwooi- de keuze te komen". Reëler vinden zij de mogelijkheid die het reglement verschaft van kandidaat stelling voor kerkmeesters of kerkmees teressen door de parochianen. Boven dien is in het reglement ruimte gehou den voor nieuwe ontwikkelingen, zoals de parochieraden die thans beginnen te functioneren. De bisschoppen besluiten hun brief met de suggestie dat de kerkbesturen na een inloopperiode van twee jaar voorstellen doen voor eventuele verbe teringen van het reglement. In het nieuwe reglement is o.a, be paald dat de kerkbesturen jaarlijks een summier verslag van de financiële si tuatie aan de parochiegemeenschap moeten uitbrengen. De bisschop benoemt kerkmeesters. Hun - minimumaantal wordt uitgebreid tot 4 kerkmeesters plus pastoor. De pastoor is qualitate qua voorzitter, ten zij de bisschop een andere voorzitter aanwijst. Voortaan is het kerkmeesterschap aan een ambtstermijn van 4 jaar gebon den. Een tweede benoeming voor die termijn Is mogelijk. Daarna niet meer. Is er een vacature, dan kan de parochie kandidaten voorstellen. Het kerkbestuur doet zelf de voordracht, maar de bis schop is vrij zich te houden aan de voordracht of een kandidaat van de pa rochie (raad) te benoemen. Bij het be reiken van de 70-jarige leeftijd is de kerkmeester verplicht af te treden. Uitvoerig beschrijft het reglement wie van het kerkmeesterschap uitgeslo ten zijn. Dat zijn o.a. de naaste familie leden van de zittende kerkmeester (tot en met neven en nichten). Uitgesloten zijn ook diegenen die in loondienst zijn bij pastoor of kerkbestuur of die regel matig of in belangrijke mate levering van goederen en diensten ten behoeve van de parochie verrichten. Vergaderin gen kunnen (op verzoek van de betrok kenen) worden bijgewoond; wanneer het kerkbestuur weigert dan moet het die weigering deugdelijk motiveren. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het werk barst bij vakbondsbestuurder Ed. van Hilst uit Breda bijna zijn agenda uit. Maandag zat hij om 9 uur in Kaatsheuvel, waar een schoenfabriek sloot en twintig mensen werkloos werden. Om twee uur had hij c.a.o.-onderhandelingen in Haarlem en 's avonds een vergadering met zijn vakbondsleden in Breda. Dinsdag: om negen uur in Lage Zwaluwe voor een gesprek met een kaderlid. Om elf uur het ge sprek, waar dit artikel het resultaat van is. De rest van de dag hield hij maar vrij voor Sint-Nicolaas. Woensdag, tien uur: c.a.o.-onderhandelingen in Breda, 2 uur teambespreking met collega's, half zes vergadering met het personeel van een fabriek in Breda, om acht uur hetzelfde in Tilburg. Donderdag om half tien gesprek met de directie van een schoenfabriek te Waalwijk, hetzelfde 's middags in Etten, 's avonds les geven bij een vakbondscursus. Vandaag overdag les geven, om half zes een receptie, om acht uur een vakbondsvergadering. Zaterdag van negen tot twee les geven en zondagmiddag werkbespreking in Zeeland. (ADVERTENTIE)! Zo gaat het week in, week uit. „Nu heh ik deze week nog een vrije Sinterklaasavond, maar normaal heb ik die niet eens", zegt vakbondsbe stuurder Van Hilst, die in dienst is van Sint Willibrordus, de katholieke bond van werknemers in industriële bedrijven, zoals de naam officieel luidt. Samen met drie collega's heef* hij de zorg voor een groot gebied, dat geheel West-Brabant omvat tot en met Tilburg, Zeeland, de Zuidhol landse eilanden, Dordrecht en Zwijn- drecht. In normale omstandigheden is het al een hele opgave om in dit gebied de belangen van je leden te beharti gen, het vakbondswerk op gang te houden en contacten met de fabrie ken te onderhouden. Daar zitten gro te bedrijven bij, zoals AKU, Hero, Philips, Drie Hoefijzers, de suiker fabrieken en de betonfabrieken, om maar enkele voorbeelden te geven. Die opgave is nog moeilijker in deze tijd van een aarzelende conjunctuur, waarin bovendien structurele gebre ken in sommige bedrijfstakken om- barmhartig aan de dag treden, De heer Van Hilst toont een lijst van veertig namen. Veertig namen van bedrijven in West-Brabant, die ineen tijd van anderhalfjaar verdwe nen zijn. In totaal was er de werkge legenheid voor zo'n 600 tot 700 man mee gemoeid. Het waren kleine en grote fabrieken van schoenen, leer, gloeilampen, steen, beton, kunst mest, golfkarton, een meelhandel, een wasserij, om enkele voorbeelden te noemen. „En dan praten we nog niet over de afvloeiing bij bestaande bedrijven", zegt de heer Van Hilst, „de inkrimping bij Philips Roosen daal de afvloeiing bij de AKU in Bre da en de werktijdverkorting in de schoenindustrie". daarna spelen ze toch meestal vol komen open kaart. Die tipgevers doen dat zowel uit bezorgheid voor het personeel, maar ook uit een verant woordelijkheidsgevoel voor hun eigen functie-' ze willen voorkómen dat ze straks eventueel in de pers te kijk gezet worden, omdat ze niet gewaar schuwd hebben voor de moeilijkhe den". Niet altijd wordt de vakbond bij een sluiting of een faillissement te voren ingelicht. „Het gebeurt vooral bij kleinere bedrijven nog wel eens" legt de heer Van Hilst uit, „dat we er pas iets van horen, als de ontslag aanvragen al op het Arbeidsbureau liggen. Maar gelukkig zegt tachtig procent van de werkgevers zonder meer: we moeten met de vakbond praten. En vergeet niet, dat we in de loop der jaren natuurlijk een groot aantal relaties opgebouwd hebben. Mensen met wie je goed hebt kunnen praten in het verleden zullen je niet vergeten. Zij weten dat een vakbonds bestuurder geen machtswellusteling is". Er zit voor een vakbondsbestuurder heel wat werk aan een bedrijfsslui ting. Hij heeft het contact met de directie voor de algemene personeels belangen, en daarnaast komen de in dividuele leden met hun problemen. „Als een bedrijf gaat sluiten, houd ik daar regelmatig spreekuur. Ik krijg dan bijna altijd zo'n twintig tot dertig mensen binnen, met aller lei problemen: vakantietoeslag, over uren, kerstgratificatie, pensioen, diensttijd en sollicitatie naar een nieuwe baan". „Er is duidelijk Iets aan het veran deren na de affaire b-j van Heijst" zegt de heer Van Hilst. ,,Ik heb het de laatste tijd al diverse keren mee gemaakt, dat we telefoontjes kregen van het topkader van een bedrijf: „kom eens langs om te praten, want het zit bier helemaal niet goed". Dat waren zuiver privé-tips. Als we dan naar zo'n directie toe gingen, zijn ze vaak stomverbaasd, dat we iets van de moeilijkheden wisten, maar y „Sluiten van een bedrijf is altijd een bijzonder moeilijke zaak", zegt hij. „De directies hebben er altijd enorm veel pijn aan. Sommigen heb ben er veel geld en al him tijd aan ge geven om de zaak te redden- Ze hebben dikwijls letterlijk tot hun laatste snik gevochten. En dan doet het enorm zeer om je levenswerk te zien mislukken. Voor het personeel is het natuur lijk evenmin een pretje. Soms hoor ik. als ze ingelicht zijn, dat ze al iets vermoed hebben. „Dat zat erin" zeggen ze, „er was zo weinig te doen". Maar het gebeurt ook dat het een volslagen verrassing is. Vooral in de schoenindustrie is het erg pijnlijk. Ik heb daar dit jaar men sen gehad die hun derde of vierde faillissement meemaakten in een. paar jaar tijd. En elke keer weer zit dan het gevaar in, dat ze hun vakantierechten, hun vakantie toeslag en het loon over hun opzeg termijn kwijt zijn". Met veel voldoening vertelt de heer Van Hilst, dat de werkgevers in de schoenindustrie dit jaar een fonds van honderdduizend gulden gevormd hebben waaruit achterstallige vakan tierechten, die bij faillissement of sluiting niet meer voldaan kunnen worden, betaald worden. Alleen al in Kaatsheuvel zal er uit dit fonds dit jaar waarschijnlijk een halve ton betaald worden. „Vergeet niet", aldus de Sint-Wil- lïbrordusibestuurder, „dat je in Kaats heuvel en omgeving niet minder dan 120 schoenfabriekjes hebt met min der dan tien man personeel. Of die allemaal zullen verdwijnen? Dat ge loof ik niet. Het voordeel van zo'n klein bedrijf is dat het veel snel ler op de mode kan reageren dan een grote fabriek. Als morgen bij voorbeeld d© op-art-schoenweer in de mode zou komen zijn die kleine bedrijven onmiddellijk klaar om die schoen te maken. Een aantal kleine bedrijven zal zeker kunnen blijven bestaan. Maar er zullen er natuur lijk ook de nodige moeten verdwij nen. Er zijn nog steeds mensen, die zonder voldoende kennis van zaken een fabriekje beginnen, zonder cal culatie en zonder kosprijsbereke- ning". De heer Van Hilst vertelt dat in de schoenindustrie de verwachtingen hooggespannen zijn voor weer een nieuwe Russische order na het be zoek dat de Russische delegatie on langs aan Brabant bracht. In de leerindustrie is het moei lijker. „Ik verwacht nogal wat slui tingen in de leerindustrie, vooral door de opkomst van het synthetische leer. Dat is bezig een stuk van de markt te veroveren". Lukt liet om de mensen weer werk te bezorgen? „Het is niet on ze eerste taak om de mensen te plaatsen, maar als we mogelijkhe den zien, doen we dat natuurlijk. Omdat we veel relaties hebben bij de werkgevers kunnen we nogal wat mensen helpen." Hij vraagt zich in dit verband wel af of de arbeidsbureaus hun taak in deze tijd wel verstaan, of ze nog wel passen in de huidige verhoudingen. „Als ik zie dat Volt Tilburg men sen moet lenen van Philips Roosen daal, terwijl Tilburg een huog werk loosheidscijfer heeft, dan klopt er iets niet. Volt zit nu te praten met Van Loon in Gilze, een bedrijf dat een paar weken geleden gesloten is. Daar hebben wij een seintje voor gegeven. De arbeidsbureaus fa len in hun bemiddeling. Als ik zie in de advertenties hoeveel vraag er is naar mensen en als ik op de be drijven hoor hoeveel mensen ze daar nog kunnen gebruiken en als ik dan van de andere kant kijk naar het aantal mensen, dat al anderhalf jaar werkloos is en graag weer aan de slag wil, dan vraag ik me af, of de bemiddelingsprocedure wel juist is. Er zijn bovendien veel werklo zen, die zonder het arbeidsbureau nieuw werk vinden." De heer Van Hilst is van ge boorte een Gelderlander, maar werkt al vijftien jaar in het zuiden. Bra- bang bevalt hem goed. „Je kunt op de Brabanders rekenen", zegt hij. „Dat bewijst wel zo'n staking bij de BATA in Best. Een Brabander kan heel lang iets nemen, maar als het te gek wordt, komt hij in actie." De beste vakbondsmensen zitten vol gens de heer Van Hilst in Zeeuws ch- Vlaanderen. „Zeeland heeft van al le provincies de hoogste organisatie graad van de werknemers. Je merkt het ook in het werk. Ze hebben een grote interesse in de zaken. Onder nemingsraadsleden b.v. doen er daar meer aan. Ze zien het belang er beter van in. We merken het ook aan het aantal kwesties dat wij te behandelen krijgen. In Zeeland lost het kader zelf veel gevallen op. Het is volgens de heer Van Hilst ook te merken in de resultaten van de c.a.o.-onderhandelingen. Hij ver telt dat er voor zes bedrijven in de Kanaalzone één c.a.o. is, „een van de beste van Nederland". „Wij hebben trouwens een goed contact met onze leden. Vanmorgen bij de post had ik zeker vijftien brieven van mensen, die me infor meren over dingen die bij hem in het bedrijf gebeurd zijn. De een schrijft dat het schema van de ploe gendienst veranderd is, de ander stuurt me de agenda van een ver gadering van de ondernemingsraad. In bedrijven waar je zulke leden hebt, kom je niet voor verrassingen te staan". 53-15 w r won f 750,-! Jan Kramer Gulieksestraat 84 Sittard won f 750,-! jHej.J. Groenheide JorJs van de Haagenstraat 42 Den Haag won f 750,-! R. W. A. Vreeburg Pinksterbloem- straat 4 lis. Amsterdam 1 jaar lang gratis Coke, Fanta of Sprite voor: T. G. de Kruyif, Rembrandtlaan 33S, Enschede - L. Kiffers, ■S. v. Slingelandtplein28, Zwolle - R. Smit, Windmolenbroeks- ■weg 33, Almelo - M. J. H. v. d. Kamp, Weteringstraat 2 bv„ Amsterdam-Mej. M. C.M. van Duren, Assendelftstraat 19 hs„ Amsterdam. - Mevr. L. M. Wagenaar, Curacaostraat 94", Am sterdam - F. van Einsbergen, Celsiusstraat 45, Apeldoorn - P.T.T.-kantïne. p/a J. Brok, Prins Bernhardsti'aat 12, 's Her- togenboscb - B. Luten, Sehuitendiep 37, Groningen - J. B. Brevink, Langedijk 9, Assen - H. van Arensbergen, Niersstraat 20, Gennep - J. v. d. Haas, Merelstraat 70, Wormerveer - P. O. M Holtkamp,Plein 30, Wateringen-H. Slagter, Duinkerksestraat 5, Scbeveningen - R. N. M, v. d. Vaat, Scbenkelweg 67, Zoeter- woude - A. Horst, Kamillestraat 29, Amersfoort - A. Verkroost, Maarseveensevaarb 74, Maarssen (Utr.) - J. W. Cellarius, Hol- terweg 90, Colmschate - M. Weggemans, Europalaan 41, Win terswijk - J. H. Hendrikse, Pr. Beatrixstraat 6. Gorinchem - Mevr. Jansen, Fannlus Scholtenstraat 18"', Amsterdam - C. J. Tersteeg, Chr. de Wetstraat 63"', Amsterdam - G. Kerkman, Zs. D. Brondersstraat 33, Zandvoort - R. Schuwer', Ziesenis- kade 8'", Amsterdam - A. G. J. J. Tj. Elainga, Parallelweg 8, Apeldoorn - Mevr. J. van Loon, Min. v. Soustraat 26, Tilburg - R. Cnossen, J. W. Fi'isosti'aat 32, Krabbendijke - R. Quireyns- Sebrecbts, Grensstraat 17, Putte (N.B.) - Mevr. L. de Leest, J. v. d. Capellelaan 60, Eindhoven - J. v. Hoey, Kerkstraat 31, Uden - J. Rams, Hogedïjk 72, Oosteind (Gem. Oosterhout) - K. Beuker-Hamminga, Wilgendijk 8, Annen (Dr.) - Ch. Leeuwe, Zwanestraat 2/4 A, Groningen - H. van Dijk, Pr. Beatrixstraat 75, Genemuïden - Mevr. A. Drenth-Sterrenborg, Troelstrastraat 26, Veendam(Gr.) - T. Broelcema, G.Imbosstraat 67, FoxlioKGr.) -A. Elzinga, Jae. Catsstraat 93, Groningen - G. Stam. Hesselter- weg 48, Meppel - S.-Boomstra, Ir. Outstraat 3, Harlingen - R. van Burgh, Tappenbeckstraat 9, Wijk aan Zee - G. J. Braken- lioff, Rochdalestraat 27, Alkmaar - G. van Schaik. Koemarkt 12, Purmei'end - H. Reitsma, Hemelsley 202, Sittard -1. de Raat, Venloseweg 59, Horst - Th. Kessels, Baanstraat 67, Schaesberg (Z.L.), Th. Peters, Ondepeelstraat 2, Helenaveen (N.Br.) - Vliegbasis Velkel, Zeolandsedijk 10, Volkel - H. A. van Hoog- dalem, Slot de Houvelaan 25, Maasland - Huishoudschool de Schakel, Koninginneweg 3, Zr/ijndrecht - E. Enzlin, De Pinto- straat 23, Rotterdam-12 - F. van Wijk, Schiedamsedijk 60E, Rotterdam - T. Potjes, Hogerbeetsstraat 26B. Rotterdam - A. J. Gerritse, Mijnsherenlaan53C, Rotterdam-20 - W. A. Klaas- sen, Suiderasstraat 16, Den Haag - H. Meijer, Prins Hendrik kade 116ARotterdam - A. Eikenaar'. Willem de Zwijgerlaa n 10, Maartensdijk (U) - J. v. d. Brink, v. Nijenrodestraat 25, Hilver sum - R. A. Poort, Meridiaan 50d, Amersfoort. eu nog duizenden anderen: Doe mee, win 750 gulden voor onder de kerstboom! Coke, Fanta en Sprite, geweldig lekker! VRUCHTENLIMONADE Prinses Benedikte van Denemar ken, die een jachtbezoek van enkele dagen zal brengen aan bet prinselijk paar op Drakesteyn, gefotografeerd bü haar aankomst donderdagmiddag. Zjf werd op de luchthaven verwelkomd door hofdame jkvr. C. E. B. RoëlL

de Stem | 1967 | | pagina 7