r VORM ZOEKEN VOOR GOEDE HONORERING Russen brachten het tot gelijk spel: 2-2 OVERWICHT ENGELAND NIET MET WINST BELOOND IN LAATSTE MINUUT UIT EUROPA CUP! Anderlecht liet voorsprong schieten FAVRE-LEÜBA GENËVE Tom Okker over }open" Wimbledon DEN HERTOG TRAINT WEER Zaterdag weer wedstrijden LAATSTE NIEUWTJES OP DUIVENfiEBIED Mogelijkheden IJsebaert en Meeusen leiden in bridgestrijd mmm BEIER Theo Platjouw in voorronde groot biljart libre VERDEDIGEND Brab. kampioenendag Programma KNVB afdeling Zeeland Tiemen Groen in Antwerpen tegen Ferdinand Bracke Links: dameshorloge 18-ktgoud met gouden band (57627) f825.-. Rechts: dameshorloge 18-ktgoud (57637) f395.-. Fa. Hoogland Fa. A. Oomen Zn. Fa. Hoogland Indirect Fluweel 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 DECEMBER 1967 IS «I TOM OKKER weekje thuis SCHIPHOL (ANP) Tom Okker, woensdagmorgen met vele gewonnen trofeeën terug gekeerd van een succesvolle reis door Zuid-Amerika, gelooft dat een open Wimbledon, waarin profs zich met de amateurs kun nen meten, het tennis ten goede zal komen. Hij gelooft dat in zo'n open toernooi het onderscheid tussen de beste amateurs en 's werelds sterkste profs mini maal zal zijn en dat er voor -de honorering een vorm moet wor den gevonden, die niet tussen de beide groepen discrimineert. ,,De organisatoren zullen naar ik aan- neem de profs flinke bedragen moeten uitkeren, willen ze deze voor hun tour- nooien aantrekken, en dan willen de amateurs uiteraard niet van een kleine onkostenvergoeding rondkomen", aldus Okker. In Zuid-Amerika heeft Okker op nieuw getoond, dat hij tot de topklasse behoort. Hij heeft er zes weken ge speeld, nam deel aan 5 toernooien in Argentinië en Brazilië en won niet minder dan vier dubbelspelen. Twee maal bereikte hij in het enkelspel de finale, waarin hij werd geslagen. Gevraagd of hij het gevoel heeft nu op het hoogtepunt van zijn carrière te staan zei hij: „Ik hoop natuurlijk in het komende seizoen volgend jaar nog meer te bereiken". Of hij aan het Wimbledon- toernooi zal deelnemen, staat nog niet eens vast, want nu de Engelse tennis- bond m strijd met het besluit van de internationale sportfederatie zomaar heeft beslist, dat in Engeland alle toer nooien. inclusief dat van Wimbledon open zullen zijn voor profs en amateurs, bestaat de kans. dat de landelijke bon den, met inbegrip van de KNLTB, hun leden zullen verbieden aan het Wimble dontoernooi deel te nemen. Volgens Okker wordt deze kwestie nog deze maand op internationaal ni veau behandeld. Er ziin cUqt drie mo gelijkheden: ofwel de Engelse bond haalt bakzeil en verbiedt voor het ko mende jaar nog de toelating van de be roepsspelers, ofwel de internationale federatie stemt in de deelneming der profs toe, ofwel er wordt geen overeen stemming bereikt, in welk geval Wim bledon 1968 het merkwaardige beeld zou geven van een toernooi met een aantal top-profs plus uitsluitend Engel se amateurs. Okker heeft nog geen aanbod van «en profcircus ontvangen, in tegen stel- hng tot een tiental andere top-ama- teurs, onder wie Emerson, Newcombe en Roche, die zich naar bekend gaan aansluiten bij de profgroepen van Mc Eall en Dixon. „Natuurlijk worden de kansen ten van de winstmogelijkheden op Wimbledon wat kleiner als de profes sionals mogen deelnemen", aldus Ok- *er, „maar laat men nu niet denken, Qat wij door de profs van de baan ge veegd zullen worden. Kijk naar de En gelse amateur Davidson, die dit jaar prof is geworden en meteen van ettelij ke gerenommeerde professionals won. Alleen Rod Gaver kon hem er nog net onder houden en dat is toch de sterkste beroepsspeler ter wereld. Het verschil in de beide toppen is minimaal, zo het al bestaat". Tom Okker is slechts een week in ons land. Volgende week vliegt hij al weer naar Zuid-Afrika, waar hij in een periode van 6 weken aan 5 toernooien zal deelnemen. Eind januari zal hij dan weer even terugkomen. In de lente ten- niet hij 7 tot 8 weken in het Caribische gebied. (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN Na de 5e ronde in de paren wedsitü'ij den om het bridgekam- pioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bridge Bond, is de stand: Klasse a: 1 R. IJsbaert-Meeusen 607 pmt; 2 Van de Goes-Van de Hooft 567; 3 Maat-Van de Dries 556; 4 Bockstael- Verhaegen 551; 5 Van Veen-Verstraeten 544; 6 Geelen-De Jong 534; 7 Al-Cattoir 532; 8 hr en mevr. Voorhans 507; 9 hr en mevr Rozenkranz 502; 10 Kareis-Ar kenbout 500. Klasse b: 1 Ouweneel-Ver- straeten 646; 2 Ranschaert-Renery 578; 3 Bode-Hofman 563; 4 hr en mevr Bo gaard 556; 5 mevr. Van de Zande-h-r de Jong 554; 6 Bakker-De Vries 521; 7 Re- mery-De Jong 506; 8 hr en mevr Ris- seeuw 505; 9 Van Cruyninghen-Drenth 499; 10 hr en mevr Robijn 472, Klasse C: 1* Wijne-Meulenberg 447; 2 hr en mevr Oosterbaan 432; 3 hr en mevr Hamelink 431; 4 VerschePing-De Bruijn 426; 5 De Zeeuw-De Bruijne 424; 6 Verstraeten- Vers.traeten 424; 7 hr en mevr Klerks 413; 8 Christiaanse-Masclee 363. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De amateurwielrenner Fedor den Hertog, die enige maanden geleden ernstig werd gewond toen hij tijdens een wieler koers in België tegen een vrachtauto botste, is hersteld. Gisteren oefende hij op de hometrainer geholpen door de bekende Amsterdam mer Bram Koopmans. BOBBY CHARLTON (Van onze sportcorrespondent) LONDEN Engeland heeft het tegen de Russen niet verder ge bracht dan een gelijk spel (22). En dat terwijl de Engelsen bij na negentig minuten in de aan val zijn geweest, in tegenstelling tot hun tegenstanders. Die moes ten het hebben van enkele uit vallen, waaruit dan ook prompt goals kwamen. Toen dat gebeur de (vlak voor rust) gaf de score een verkeerd beeld van de ver houding, maar daarna kreeg de stand Engeland was inmiddels op 22 gekomen een eerlijker aanzien. Met een konsekwent ver dedigende inzet hielden de Rus sen, die beter speelden dan vo rige week tegen het Nederlands •lftal, Engeland van meer doel punten af. Voor de duizenden bezoekers in het Wembley-sta- dion een pijnlijke ervaring, om dat het Engels elftal over het geheel genomen toch wel beter speelde. Ofschoon Engeland in de eerste helft duidelijk domineerde duurde het vrij lang voor de verdiende voorsprong kwam. Dat gebeurde namelijk pas in de vijfentwintigste minuut toen Ball een fout van keeper Psenitsjnikow afstrafte. De Russische keeper kreeg toen een schot van Peters niet onder controle, liet de bal los en had geen verweer tegen een schot van de handig profite rende Ball. Engeland had volledig recht op die goal waait het speelde beter voetbal dan de Russen die te traag combineerden en iets te eenvoudig waren in hun tech niek en taktiek. Toch ontstonden er kansen voor Rusland, want hei mee doen van Streltsow bleek in vergelijking VolleybalZ.-Vlaan deren (Van onze volleybalmedewerker) TERHOLE Na een week rust worden er zaterdag weer verschillende wedstrijden gespeeld in de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de NeVoBo. Ie klas heren: PHL - OVC te Ter- neuzen 17 uur. 2e klas heren: ISvG - Time Out, 15 u. Sas van Gent; Schelde- sport 2 - Voorwaarts 2, 16 u. Terneuzen: WH 2 - PHL 2, 16 u. Sint-Jansteen; Voorwaarts 1 - Terhole 3. 20 u. Axel, Dames: PHL - Terhole 1, 15 u. Terneu zen; Voorwaarts - Terhole 2, 19.30 u. Axel; Scheldesport 1 - Scheldesport 1 19 u. Terneuzen. In de eerste klas heren mag ver wacht worden dat OVC de winst zal weten te behalen tegen het team van PHL. temeer daar OVC een behoorlij ke versterking heeft gekregen- In de 2e klas heren wordt winst verwacht voor ISvG, Scheldesport 2, PHL 2 en Voorwaarts 1. Bij de dames drie wedstrijden, waar van de winnaars nu wel al bekend zijn. Terhole 1, Voorwaarts 1 en Schel desport 1 zullen niet tot het uiterste moeten gaan om de tegenstandsters te verslaan, al zou Terhole 2 mogelijk voor een verrassing kunnen zorgen. (Van onz« biljartmede werken AXEL Biljarter Theo Platjouw uit Axel neemt volgende maand deel aan de voorwedstrijden groot biljart libre. De afgelopen dagen heeft hy met ereklasser Henk Scholten demonstraties gegeven in verschillende Zeeuwsch-Vlaamse ge meenten: Axel, Terneuzen, Hulst en Middelburg. „Het was voor ons allebei een goede training voor de volgende maand" aldus Platjouw. De demonstraties trokken veel belang stellenden. In Hulst won Platjouw in twee beurten van Scholten. In Terneu zen maakte de Axelaar in de eerste beurt 378 caramboles, maar zijn tegen stander maakte in de eerste beurt de 400 vol. Theo Platjouw speelt een klasse ou der Scholten. Komt hij echter in Bra bant boven een moyenne van 40 dan gaat hij, met mannen als Schotten en Wijne, in de ereklasse spelen. met „Rotterdam" een hele verbetering. Samen met de snelle, maar door zijn medespelers niet altijd begrepen Tsjis- Lsnko, stichtte hij enig gevaar. In het begin bijvoorbeeld toen de bal nog maar juist door Moore van de lijn ge haald kon worden. Heit was een van de weinig gevaarlijke momenten voor het doel van keeper Gordon Banks die overigens in de negende minuut geluk kende toen hij op het dooor de sneeuw moeilijk bespeelbare terrein weggleed en de bal miste. Tot zijn grote opluchting schoof de bal juist naast. Engeland stelde hier heei wait meei tegenovex. Flitsende aanvallen, vol raffinement en daardoor bijzonder gevaarlijk. Schitte rende passes en uitstekende schoten gaven het Engelse spel glans en stelden de Russische defensie voor grote pro blemen. Met wisselend diepte- en breedtespel dreigden de Engelsen op een groot succes af te gaan. Maar dat pakte kort voor het einde van de eerste speeltijd anders uit. Want in de periode dat Engeland met enkele doelpunten verschil had moeten leiden, kwamen de Russen voor te staan. De goal vain Ball werd achttien minuten later volkomen onveiw^ciit oeantwoord door Tsjislenko die een ver schot loste cn daarmee keeper Banks verraste. Banks reageerde te laat en Rusland stond gelijk: 1-1. Nauwelijks bekomen van deze tegenslag kreeg Engeland de tweede klap te verwerken. Opnieuw werd die toegediend door Tsjislenko die een goede solo afrondde met een welge mikte trap: 1-2. Binnen hondrd twintig seconden was Engeland op verlies ko men te staan, terwijl het een royale ^oorsprong verdiende. De Engelse aanvalsdrift beheerste ook het priïste begin van de tweede (Van onze sportredactie) BREDA Voor de 28ste maal wordt op zaterdag 9 en zondag 10 december in Tilburg de „Brabantse kampioenendag" gehouden. In de grote sporthal, die de Fond Union Midden-Brabant zeer veel nieuwe mogelijkheden biedt, zullen on geveer 1800 duiven te zien zijn. De offi ciële tentoonstelling wordt zondag om 12 uur geopend door mr. C. Becht, bur gemeester van Tilburg. Zaterdag vindt het inzetten en de keuring van de dui ven plaats. Honderd twintig duivenmel kers uit Nederland en België hebben hun beste exemplaren voor deze ten toonstelling ingeschreven. De kampioenen worden zondagmorgen om 9 uur ingezet. Tijdens de tentoon stelling. waarop zo'n 2000 bezoekers worden verwacht, huldigt men de kam pioenen van de Zuid Nederlandse Bond. Voor de liefhebbers van de dui vensport valt er op de „Brabantse kam pioenendag" veel te genieten. Zo kan men bijvoorbeeld het laatste nieuws op het gebied van containervervoer in de hal bezichtigen. Tussen de vele stands is er één, die speciaal is ingericht voor de prijswinnaars van de derby vlucht Orléans. Tijdens de tentoonstelling worden ei' 90 duiven te koop aange boden. De opbrengst van de tentoonstel ling komt ten goede, aan verschillende liefdadigheidsinstellingen. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Het programma van de KNVB afdeling Zeeland voor zondag ziet er als volgt uit: le klas: Zeelandia 1 - Domburg 1, Renesse 1 - DFS 1, Hoofdplaat 1 - Kruiningen 1, Robur 1 - Noormannen 1. Lewed. Boys 1 - Groede 1, Jong Ambon 1 - Luctor 1. Res. le klas: Oostburg 2 - Steen 2, Middelburg 4 - Zeeland Sport 3, Terneuzen 3 - Vlissin- gen 4, Vogelwaarde 2 - Walcheren 2, Zeeland Sport 4 - Zeelandia 2- 2e klas A: Hansw. Boys 2 - Hulsterloo 1, Graauw 1 - Philippine 1, Schoondijke 1 - Clinge 2, Sluiskil 2 - Schoondijke 2, Koewacht 2 - Aardenburg 2. Ria W 1 - Biervliet 2. 2e klas B: Domburg 2 - Luctor 2, Renesse 2 - Dreischor 1, DFS 2 - Goes 3, Lewed. Boys 2 - Zon- nemaire 1, Kwadendamme 1 - Cortge- ne 1, Jong Ambon 2 - Zierikzee 3. 3e klas A: Vogelwaarde 3 - Sluiskil 3, Steen 3 - Graauw 2. 3e klas B: Ter neuzen 5 - Vlissingen 5, Schoondijke 3 - Yzendijke 2, RCS 3 - Groede 2. 3e klas C: Robur 2 - Noormannen 2, Luc tor 3 - Zeeland Sport 5, Patrijzen 2 - Zeeland Sport 6. Volharding 1 - RCS 4, Walcheren 3 - RCS 5. 3e klas D: Dreischor 2 - Kwadendamme 2, SVO WK 1 - Patrijzen 3, 's H. Arendsker- ke 3 - Volharding 2, Robur 4 - Robur helft met als mooiste kans een actie van Roger Hunt die echter naart schoot. Zo overtuigend als voor vu:;L Re Engelsen overigens niet te werk gaan, want Rusland kreeg nicer vat op lie* flitsende Engelse spel dat nu moeiza mer „liep". De stug veidedigende Rus sische defensie onderbrak telkens de Engelse aanvallen die ver in de meer derheid waren bij het aantal kansen voor Rusland. Reële scoringsgelegenheden kregen de Engelsen beciuidend minder dan in de eerste vijfenveertig minuien, maai toch ontstonden er hachelijke situaties voor de goal van Psenitsjnikow. Een kopbal van Ball kreeg de Rus nog maai juist in bedwang en een kogel van Charlton vloog slechts enkele mdimeters naast. Tenslotte kwam er toch nog succes. Uit een voorzet van Wilson kopte Peters in de achtentwintigste minuut de bal ach. ter Psenitsjnikow die machteloos was: 2-2. Verder kwamen de Engelsen niet en dat was een teleurstellende ervaring »mdat ze gedurende het grootste deel van de wedstrijd in de meerderheid wa ren. Dat overwicht kwam nog even tot uiting in de finale van deze match toen Charlton een vliegend schot op cor recte wijze gestept zag en Peters de bal keihard in de handen van de Russische keeper deponeerde. f De Russische achterhoede-spelers be dwongen, buiten deze momenten, hun Engelse tegenstanders uitstekend. Om dat het accent teveel op de defensie gelegd moest worden en het aanvallen de werk verwaarloosd werd, bracht de ontmoeting uiteindelijk niet het voet- halgenot waar op gehoopt wa&. Dat alles nam niet weg dat de Russen tot een redelijke prestatie kwamen, in verhouding tot hun optreden tegen Ne derland dan. Ze kwamen vlotter voor de dag en bleken over meer „lucht" te beschikken dan vorige week in Rotter dam. Hun conditie was voldoende om het tweemaal drie kwartier op te ne men tegen de snelle Engelsen die ove rigens in de tweede helft een lager tem po aanhielden dan daarvoor. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BRUSSEL. Het kwam hard aan. Zestig seconden voor tijd maakte Mraz een einde aan de in België opnieuw hooggespannen verwachting over de daden van Anderlecht in de Europa-Cup competitie. Van Himst (twee doelpunten) en Devrindt hadden de Belgische kampioensploeg een 31 voorsprong bezorgd. Ander lecht had weer de kwartfinale bereikt! Elf onverzettelijke Tsje chen wilden daar niet in geloven en veroverden zich eerst via 32 nog een verlenging. Maar zij gingen door en met nog één minuut te spelen forceerden zij zelfs een gelijk spel (3—3). Het was voor Sparta Praag voldoende voor een plaats bij de laatste acht. Anderlecht superieur gestart kon het niet verwerken. Het was duidelijk dat Anderlecht zich normaai toch al snel superieur voe lend zich niet zoveel zorgen maakte over de uitslag. De „wimiing-mood" sprak al uit het allesbehalve nerveuze begin; toch normaal in een Europa- Cupduel. Anderlecht, nog steeds zonder Jan Mulder, die een operatie zal moeten ondergaan en ook zonder keeper Trap- peniers, had immers maar een achter stand van één doelpunt opgelopen in Praag en daar zelf tweemaal gescoord. Met 10 of 21 zou de Belgische kam pioen dik tevreden zijn. Maar het pakte anders uit. De ge vreesde Gerard Bergholtz werd bitter weinig aan het werk gezet en ook de twee Brusselse spitsen Van Himst en Devrindt kregen weinig speelbare bal len. De oorzaak daarvan was de kin derlijk eenvoudige buitenspelval, die de Tsjechen onder aanvoering van de geroutineerde 33-jarige Ticchi wijd open hadden gezet. Vooral Johan De- (Van onze sportredactie) BREDA Het Antwerpse sportpa leis opent zaterdag het wielerseizoen met een interessant wielerprogramma, waaraan o.a. Tiemen Groen zal deelne- nemen. De Fries neemt het in een ach tervolgingsrace over vyf kilometer op tegen de Belg Ferdinand Bracke, hou der van het werelduurrecord. Jaap Oudkerk rijdt in hetzelfde pro gramma drie reeksen (tweemaal 15 en éénmaal 20 kilometer) achter derny's tegen Leo Proost, Jos Boons, Hugh Por ter, De Lillo en Raynal. De wielerclub ..Delta" (Spijkonisse) komt met haar rter sterkste renners op de baan voor 3en Olympische clubachtervolging over 4 kilometer tegen de ..Rotterdamse Leeuw". Het omvangrijke programma oegint om half acht. ft. N Nieuwe Ginnekenstraat 2, Breda Kerkstraat 1, Oosterhout N.Br. Stationsstraat 22, Rijen vrindt had daar geen oog voor en stond keer op keer off-side. En daarbij Kwam dan nog dat Sparta Praag allesbehalve het „zachte eitje" was dat Anderlecht verwacht had. Met technisch uitstekend onderlegd voetbal werd de Belgische verdediging be stookt. Daar, en nog wel in het centrum, stond de jonge, pas 20 jaar oude Van Welle zijn vyfde wedstrijd in het eer ste elftal van de Brusselse kampioen te spelen. Plaskie was eerst een grote steun voor hem. Toen Van WcMe het zelf moest op knappen, faalde in, zoals in Praag. Na die eerste wedstrijd in de achtste finale verklaarde Var» Welle zich „schuldig te voelen" aan drie doelpunten. „Ik had ze kunnen voorkomen". Nu, na dertig weinig verheffende mi nuten voetbal, faalde Van Welle weer. Vanuit volkomen vrije positie „gaf" hij de bal aan Maczek, die daar zelf van schrok. Zijn schot was tenminste ver schrikkelijk zacht. Tot ontzetting van de 37.000 op de tribunes van het Astrid- park faalde ook invaller-doelman Vu- casovic, die het rollertje onder zijn vin gertoppen voelde doorgaan; 01. Twee doelpunten voorsprong voor de Tsje chen. Het was een koude douche voor de Belgen, die deze achterstand maar moeilijk konden verwerken. Ook de x-u&t hnd het overleg niet in het spel van Anderlecht kunnen bren gen. De stereotype Belgische aanvallen (de bal naar Puis en dan een hoge voorzet !n het centrum, waar de Tsje chische doelman Kramerius geen enkele moeite mee had), bleven weinig ge vaarlijk. omdat Bergholtz totaal gene geerd werd. Johan Devrindt kreeg na negen minuien spelen een prachtige kans. Hij wacbfte te lang. En toch was het de veel buitenspel staande Devrindt, die indirect voor de Belgische gelijkmaker verantwoorde lijk was. De Tsjechische defensie bleef na een kwartier staan voor off-side van de Belg. Scheidsrechter Schiller had dat echter niet geconstateerd. Puis be greep dit het eerst. De snelle linksbui ten sprintte naar de bal en gaf een scherpe voorzet. Doelman Kramerlus moest de bal loslaten en het was daar na voor Pol van Himst maar kinder spel om het enthousiasme bij Ander lecht terug te brengen: 1—1. Dit doelpo.it betekende Teel voor Anderlecht, dat plotseling weer In eigen kraelit ging geloven. Fel en ze ker ging het nu op het Tsjechische doel aan. Keeper Kramerius raakte er on zeker door. Maar het was geen font van hem die Anderlecht op winst bracht. Pol van Ilimst bekroonde een onnavolgbare solo met een prachtige goal: 21. Acht minuten voor tijd bracht De vrindt Anderlecht op fluweel. De eer ste werkelijke rush van Bergholtz werd afgesloten met een gouden pass naar Devrindt, die 3—1 liet aanteke nen. Sparta Praag geloofde nog niet aan uitschakeling. Voordat de mauve-witten van hun vreugde waren bekomen, had Maczek voor 3-2 gezorgd. De Tsjechi sche schutter gaf de bal uit een vrije trap zoveel effect mee dat het leer bui ten het muurtje om in het doel draaide: 3—2. Eén minuut voor tijd kreeg An derlecht de doodsteek. Maczek gaf een voorzet weg, die van de lat wegspatte. Mraz stond on de goede plaats. De man die vorig jaar ook Ajax uit de Europa Cup haalde, scoorde 3—3 en schoot An derlecht daarmee op een sensationele wijze uit de kwartfinales. SCHELVISLEVER GARNALEN PALING ROLMOPS haring gemarineerd, gerookt, gestoomd)

de Stem | 1967 | | pagina 13