Baarle-Nassau is knooppunt van omvangrijke sigarettensmokkel en Albanië KENNIS BTW BELANGRIJK VOOR KLEINHANDEL Ka vr: Pseudo-arts „onderzocht" schoolkinderen Even u SPECIALE BRIGADE GROOT COMPLOT OP SPOOR Twee verhelderende studies van experts over nieuwe omzetbelasting Schorsing voor Antonio Maspes Russen keuren schoenen f Gemeente Hulst CEN1\ Beeld Handel Veronderstellingen Sluipwegen Huisraadactie in Z.4laanderen Beneluxoverleg „Time" in Londen uit de verkoop genomen Caruther tegen boycotten O.S. Lodewijk de Bourbon Parma overleden f GEMEENTE RILLAND-BATH DAGBLAD DE STEM Sandririi Noodto^ TAPIJT KOFFIEPUI VOOF DE KERSTDl DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 DECEMBER 1967 MAARSCHALK Tito streeft er al enige tijd naar om een einde te maken aan de koude oorlog met de lastige Albanezen. Maar na bij na twintig jaar van voortdurende vijandelijkheden is dat een zware taak Vooral omdat de pro-Chinese Albaniërs bijzonder lastige en zeer berekenende lieden zijn. De grens van Tito's rijk is aan de Albanese zijide veel geslotener dan aan de kant van het westen. Slechts op twee plaatsen kan men van Joego slavië Albanië binnenkomen, maar alleen diplomaten en westerse toe risten kunnen daar passeren. An dere grensgangers sluipen over de gevaarlijke bergpaadjes Albanië binnen, om in de meest afgesloten staat van Europa inlichtingen te winnen voor Tito's geheime dienst. In Belgrado is men sinds de jongste Griekse staatsgreep be vreesd dat de Grieken een poging gaan doen om Zuid,-Albanië, waar een Griekse minderheid leeft, te veroveren. Omdat een conflict tus sen Athene en Tirana ook voor Joegoslavië gevolgen kan hebben, heeft Tito de vorige maand een proefballonnetje opgelaten, om een verzoening tussen hem en de Al banese machthebbers tot stand te brengen. Een Joegoslavisch orgaan, dat in Skopje in de Albanese taal wordt uitgegeven, heeft namelijk Tirana gewaarschuwd voor een a- gressie door de Griekse „imperia listen", en aan Hodsja de hulp van Joegoslavië aangeboden, wan neer Tirana met Athene in conflict zou komen. £)E zeer wantrouwige Albanezen hebben echter dit nogal opval lende aanbod beleefd geweigerd. Zij deden een aanval op de Grie ken en de Sovjets, maar, tegen de gewoonte in, spraken zij niet van de Joegoslavische „revisionisten". Uiteraard beseft men in Tirana dat Tito blijkbaar bereid is om offers te brengen voor een verzoening met Tirana. En om de betrouw baarheid van de Joegoslavische houding te testen vonden zeer on langs in Wenen voor het eerst weer besprekingen tussen partijen plaats. Tirana hecht veel gewicht aan de behandeling van de Albanese bevolking die in het autonome ge bied van Kosmet („Amserfeld") in Joegoslavië woont. Deze Albanezen streefden vroeger naar een aan sluiting bij Albanië, en daarom werden zij door de toenmalige chef der staatspolitie Rankovic zwaar vervolgd. Eerst nu heeft Belgrado besloten de misdaden jegens de Al baniërs weer goed te maken. Twee medewerkers van Rankovic wer den tot meerdere jaren dwangar beid veroordeeld. "JTTO heeft dit jaar voor het eerst een Albanees in zijn kabinet benoemd. Ook heeft hij toegezegd dat hij bepaalde volmachten van de Servische centrale overheid zal delegeren aan het autonome be wind van de Albanese enclave Kosmet. Maar de partij organisaties in dat gebied zijn intussen al ver der gegaan: Zij hebben reeds een onafhankelijke republiek binnen het kader van de Joegoslavische staat geëist. Zij motiveren deze eis aldus: Kleinere volkeren, zoals de Montenegrijnen, die slechts 2,5 miljoen zielen tellen, zijn reeds ge heel autonoom, terwijl de Albane zen in Joegoslavië met bun 5,2 miljoen zielen nog steeds geen vol ledige autonomie bezitten. Maar het is niet zo eenvoudig om zo maar zo'n grote de zevende republiek binnen het Joegoslavi sche federatieve verband te stich ten. Want dan zouden niet alleen de binnenlandse afgrenzingen in heel Joegoslavië gewijzigd dienen te worden, maar weldra zou ook de vraag rijzen waarom de Wojwodina met haar 1,1 miljoen inwoners ook niet het recht zou hebben op een zelfde status. Voor de eigenlijke Serviërs is heel dit complex van consequenties een griezelige zaak, want zo zoetjesaan dreigen de eeh- te Serven in het federatieve staats verband in de minderheid te ko men. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Een speciaal geformeerde brigade van de centrale douane recherche uit Amsterdam is een komplot op het spoor dat zich op grote schaal bezighoudt met het smokkelen uit België naar Nederland van niet- gebanderolleerde Amerikaanse sigaretten. De rcchercheploeg werkt nauw sa men met de douanebeambten die langs de Noordbrabantse grens met België hun standplaats hebben. Een woordvoerder van de douanerecher che vertelde ons dat men voorlopig van het idee uitgaat, dat men hier met een locale organisatie te maken heeft. De smokkelwaar zou volgens de recherche van de douane op ver schillende plaatsen over de grens ge bracht worden. Voor zo ver men nu heeft kunnen nagaan, wordt alleen in het Noordbra bantse grensgebied geopereerd. Men is nog niet op wijde afzetvertakkin- gen in het binnenland gestoten. De douanerecherche tracht zich momenteel een beeld te vormen van de hoeveelheid illegaal de grens over gebrachte sigaretten. „We weten nog niet of we van vele honderdduizenden of van enkele miljoenen moeten spre ken". Ondanks de sterk geïntensiveerde controles die dag en nacht in het grensgebied worden uitgevoerd, is de douane er nog niet in geslaagd een slag van betekenis te slaan. De re cherchemensen zijn ervan overtuigd geraakt, dat ze goed ingevoerde te genstanders zullen moeten ontmaske ren. Sedert de tijd dat in België en Ne derland de prqzen van roomboter te vens vrijwel zijn gelijkgetrokken, is men naar andere smokkelwaar gaan uitzien. Kennelijk hebben de „grote jongens" die gevonden in de Ameri kaanse sigaretten die via de havens van Antwerpen in Europa komen. In een tijdsbestek van enkele maanden is er een bloeiende handel uit de grond geschoten. De mogelijkheid, dat er inderdaad een lokale bende zich op deze handel heeft geworpen, wordt aannemelijker nu de geruchten dat de zwarte markt in Noord-Brabant oververzadigd schijntrte raken, steeds hardnekkiger worden. De prijs per pakje zou zwart ai aanmerkelijk beneden de gulden liggen. Cafés in de eerste plaats de gelegenheid waar de „belasting vrije" pakjes sigaretten aan de man worden gebracht kunnen het aan bod niet meer verwerken. De sloffen DEN HAAG Begin oktober heeft minister Wittevcen bü de Tweede Kamer een. wetsontwerp ingediend tot wijziging van de omzetbelasting. Zoals wij destijds uitvoerig berichtten wil de minister liet huidige systeem vervangen door een stelsel van heffing over de toegevoegde waarde (BTW). Aan de indiening van het wetsvoorstel is een uitvoerige studie voorafgegaan, waarby ook het bedrijfsleven betrokken was. De minister heeft namelijk aan de ondernemers-organisaties een studie-ontwerp toegezonden, waarop zij commen taar konden leveren. In het voorbereidingsstadium zijn o.a. door deze organisaties een aantal reac ties in brochurevorm uitgegeven. De ondernemers, voor wie de belasting- wijziging van belang is en dat zijn behalve een 40.000 kleine detailhande laren en het gros van de landbouwers vrijwel alle ondernemers hebben daaruit al enige conclusies kunnen trek ken over wat de invoering van de BTW voor hen gaat betekenen. Deze brochures liepen echter vooruit op het uiteindelijke wetsontwerp en gin gen in enkele gevallen uit van ver onderstellingen, die niet zijn bewaar heid. Zo werd bijvoorbeeld gerekend op een „gewoon" BTW-tarief van 10 pet., terwijl het wetsvoorstel van 12 pet. spreekt. Nu, na de indiening van het ontwerp bij de Kamer, zijn opnieuw studies over dit onderwerp verschenen. Een daarvan is van de hand van mr. K. Millenaar, directeur van 's Rijks belastingen, die een belangrijk aandeel heeft gehad in het totstandkomen van de BTW. Een ander is geschreven, door mr. C. P. Tuk, directeur-generaal voor fiscale zaken van het ministerie van financiën, die alleen of samen met mr. Millenaar al MILAAN (AP). De zevenvoudige wereldkampioen op de sprint Antonio Maspes is door de Italiaanse wieler bond tot 15 april geschorst. De bond heeft Maspes deze straf opgelegd omdat hij tijdens de wereldkampioenschappen in Amsterdam, dit jaar kritiek had ge leverd op zijn teamgenoten. Hij had in een tv-interview gezegd dat hij de wereldtitel sprint niet had veroverd door gebrek aan medewer king van zijn ploeggenoten. Patrick Sercu bracht deze titel nu op zijn naam door in de halve finale te winnen van Maspes en in de finale van Antonio Beghetto. z De bond heeft Maspes eveneens een boete van 200.000 lire opgelegd. eerder mondelinge en schriftelijke be schouwingen heeft gelevérd over deze materie. Mr. Millenaar geeft in het eerste deel van zijn boekje een omschrijving van de wet; in het tweede deel volgt de letterlijke tekst. Mr. Tuks boekje geeft eerst de tekst met bij elke paragraaf direct een toelichting, terwijl een apart hoofdstuk handelt over de gevolgen van de invoering van de BTW. Het werkje van mr. Millenaar is iets populairder gesteld en valt daardoor gemakkelijker te lezen. Dat van mr. Tuk gaat wat dieper op de zaak in en lijkt als handleiding ge schikter. Maar beide uitgaven geven een beknopt, helder inzicht in de nieuwe wet. Van belang ongetwijfeld op de eerste plaats voor de circa 60.000 klein handelaren. die thans nog buiten de omzetbelasting vallen, maar na 1 ja nuari 1969 de datum van de vermoe delijke inwerkingtreding van de wet wel belastingplichtig worden. Alleen zij, die minder dan 1200 gulden omzetbelasting per jaar afdragen, val len buiten de nieuwe regeling. Voor alle anderen betekent de invoering van de BTW een drastische wijziging ten opzichte van de huidige situatie met veel administratieve arbeid en met als vereiste een behoorlijke administratieve vaardigheid. Zij kunnen in de boekjes van mr. Millenaar en mr. Tuk in ieder geval duidelijk lezen wat hun te wach ten staat. Mr. K. Millenaar: De nieuwe om zetbelasting. AE. E. Kluwer, De venter Mr. C. P. Tuk: Ontwerp BTW. G. Noorduijn en Zoon, Gorinchem zouden nu een weg naar de randstad vinden. De aandacht van de douaniers richt zish momenteel vooral op het lokali seren van de sluipwegen, waarlangs de gesmokkelde sigaretten Nederland worden binnengebracht. Baarle-Nas sau zou zeker een van de belangrijk ste knooppunten zijn. De groep re chercheurs bevindt zich midden in het omvangrijke onderzoek. De politie in Antwerpen deelde ons mede dat de laatste tijd grote hoe veelheden sigaretten worden gesto len van de grote stroom bevoorra dingsschepen. De goederen van deze schepen, die in Antwerpen worden overgeladen, zijn bestemd voor de Amerikaanse legeronderdelen in Europa. Bij het overladen zouden dan „gaten" vallen. „Het is mogelijk, dat hier het lek zit" zegt de Antwerpse recherche. Van andere sigarettendiefstallen zou in deze stad niets bekend zijn. De aard van de smokkelwaren schijnt de laatste maanden nogal wat veranderingen te ondergaan. Er lijken bij de grensposten letterlijk gouden tijden aan te breken. Bij verschillen, de visitatieposten zijn namelijk per sonen aangehouden die baar goud het land in wilden smokkelen. AXEL Voor een nieuw te bouwen sociaal centrum te Cameroen in Afri ka hebben enkele Axelse dames, zoals we onlangs hebben bericht, een huis raadactie opgezet. Benodigd zijn voor al: linnengoed, keukenartikelen, ge reedschap, naaigerei» babykleren. De lijst, waarop de wensen van de be volking in Cameroen uitgebreid staan vermeld, ligt voor ieder ter inzage bij mevrouw Doesburg te Ax I (v.d. Moerestraat 18d). De dames zelf zorgen voor het ver voer en de opslag van de goederen. Een eventuele bijdrage voor het ver voer naar Cameroen kan men storten op gironummer 1093200. Indien men dat wenst, kan met mevrouw Does burg een afspraak worden gemaakt omtrent een tijdstip, waarop de ge schonken artikelen moeten worden op gehaald. Bij afwezigheid van mevrouw Doesburg kan men contact opnemen met mevrouw Cox in Axel. tel. 374, of mevrouw Scholten in Axel, v. d. Moe restraat 18 b. EEN LUCHTKUSSENTREIN van Fran se makelij heeft tijdens een proefrit een snelheid van 345 km per uur gehaald. (Van een onz-r verslaggevers) DONGEN Een uit vijf leden be staande Russische handelsdelegatie, heeft gistermiddag 'n bezoek gebracht aan de schoenfabriek Fa. Th. Ver- bunt en Zn. en aan de Aero schoen fabriek in Dongen. De handelsmissie zal deze week nog diverse andere schoenfabrieken bezichtigen in Brabant en in Nijmegen om een indruk te kra gen van de Nederlandse schoenindu strie. De Russische handelsdelegatie be stond uit de heren Bolshakov (vice- minister van binnenlandse handel, tweede van links vooraan op de foto), Prikojef (directeur-generaal van bui tenlandse handel, tweede van rechts); Burzakow (directeur generaal van Razno-export, links vooraan) en twee leden van de Russische ambassade in Nederland, de heren Ctchgolev en Ba- iod. Zij werden vergezeld door de heei F.I.M. Mannaerts, voorzitter van de Federatie van Nederlandse Schoenfa brikanten en de heer Nieuwenhuizen. voorlichtingsman van de federatie. De leden van de Russische handels delegatie toonden tijdens hun rondlei ding door de Dongense schoenfabrie ken zeer veel interesse voor de diver se produktie-afdelingen en bezichtigden ook de monster-collecties van de schoe nen, die er gemaakt worden. DEN HAAG (ANP) Gisteren ls voor de officier van justitie geleid de 20-jarige W. L. P., zonder beroep, uit Den Haag, die vrijdag J.l. door de Haag se zedenpolitie is aangehouden. De Jon geman had in de loop van vrijdagmor gen de openbare lagere scholen Nijkerk- laan 9 en 11 bezocht en later op de dag een openbare lagere school aan de Es kamplaan. Hij had zich daar uitgege ven voor medisch student en tegenover de kinderen voor arts. Hij gaf voor as sistent te zijn van een professor uit Leiden. Hij kreeg toegang en verklaarde en kele kinderen te moeten onderzoeken. Met goedvinden van de schoolkrachten heeft hij zo met minstens zeven kinde ren contact gehad. Hij heeft de kinde ren onderzocht en vermoedelijk onze delijk betast. In één geval heeft hij een zesjarig jongetje met een mesje bekrast en een tienjarig jongetje een injectie met een fysiologische zoutoplossing toegediend. Deze injectie heeft geen nadelige ge volgen gehad. Laastgenoemd kind is on der doktersbehandeling gesteld. De man was brutaal in zijn optreden en maakte een zelfverzekerde indruk. Zijn medische kennis bestond uit niet meer dan die welke hij had opgesto ken tijdens een niet-voltooide opleiding cot militair hospitaalsoldaat. DE LUFTHANSA heeft een boete van 75.000 dollar, opgelegd door de Ameri kaanse raad voor de burgerluchtvaart, geaccepteerd, nadat de Westduitse luchtvaartmaatschappij eerder 75 over tredingen van de Amerikaanse lucht vaartwet had toegegeven. BRUSSEL (ANP) De ministers van binnenlandse zaken en economische zaken van de drie Beneluxlanden zul len op 24 januari a.s. te Luxemburg bijeenkomen om de plannen uit te wer ken voor de verdere Beneluxint'egratie. Daarna zal nog een Beneluxconferentie worden gehouden, waarop de delega ties geleid zullen worden door de mi nisterspresidenten, om de laatste hand aan deze plannen te leggen. LONDEN (Rtr.) Het nummer van 8 december van het Amerikaanse tyd- schrift „Time" is dinsdag in Londen op verzoek van de uitgevers uit de ver koop genomen. De verkoopleider van het blad, Alan Baraett, wilde niet zeg gen waarom dit besluit was genomen TUCSON (ANP). —Na Ralph Boston Charlie Greene. Art Walker en Willie White heeft ook de Amerikaanse hoog- springer Ed' Caruther zich gekant te gen het boycotten van de Olympische Spelen in Mexico-City door zijn ge kleurde landgenoten. Caruther, die op de Pan-Ameri- kaanse Spelen de gouden medaille bij het hoogspringen won, vond dit idee van een boycot een grote vergissing. Het hoogst bereikbare ideaal van elke atleet, blank of zwart, was volgens hem het mogen uitkomen voor zijn land op de Olympische Spelen. CANNES (Reuter) In zijn woning bij Cannes is in de nacht van maandag op dinsdag op 67-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden prins Lodewijk de Bourbon Parma, zwager van ex- koning Umberto van Italië en verwant aan verscheidene koninklijke familie». 4- Heden overleed zadht I en kalm, nog vrij plot seling, in het St.-Liduina- ziekenhuis te Hulst onze lieve vrouw, moeder, grootmoeder en tante me vrouw ANNA WANT echtgenote van de heer CADHEL PICAVET op de leeftijd van bijna 55 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw godvruchtige gebe den. Graauw: C. Picavet Nieuw-Namen: J. de Loos-Picavet Marina Graauw. Tilly en verloofde Graauw: Rudy. Graauw, 4 dec. 1967. Zandbergseweg 41. De begrafenis zal plaats, vinden op vrijdag 8 de cember a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van Maria Tenhemelopneming te Graauw. Rozenkransgebed donder- degdag om 7 uur in vo rengenoemde kerk. Bijeenkomst r.-k. Zieken huis Hulst, ingang Ta bakstraat. om 9.15 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte en met zeer veel geduld ge dragen lijden, voorzien van de H. Sacramenten der zieken in de leeftijd van 54 jaar mijn innig geliefde dochter, zuster, tante en nicht MIMI VERMEULEN Voor haar zielerust vragen wij uw gebed. Nuth: C. Vermeulen-Lamour Roermond: Adriaan Vermeulen C.M. Fam. Vermeulen Fam. Lamour Roermond, 4 december 1967. Correspondentieadres: Bisschoppelijk College, Heinsbergerweg 182. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen donderdag 7 december a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van het H. Hart, waarna de begrafenis op het R K. Kerkhof „tussen de Bergen". Gelegenheid tot condoleren vanaf 9.30 uur in de H. Hartkerk, Mgr. Driessenstraat. Diep bedroefd, doch ons geheel overgevend aan de H. Wil van God, delen wij u het plotseling overlijden mede, van ons lief dochtertje, zusje en kleinkind JACQUELINE-DESIRéE in de leeftijd van tien maanden. Axel, 5 december 1967 P. A. M. van Adrichem M. M. F. van Adricliem-de Vries Sonja Wassenaar: J. P. B. van Adrichem-de Bruin en kinderen Den Haag: B. M. de Vries C. C. L. de Vries-Kokkelkoren en kinderen De gezongen Engelenmis zal plaatsvinden op vrij dag 8 december a.s. om 10.00 uur in de parochie kerk van de H. Gregorius De Grote te Axel, waarna begrafenis op het kerkhof aldaar. VASTSTELLIG BESTEMMINGSPLAN KOM I De burgemeester van Hulst maakt conform hei bepaalde in artikel 26 der Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 8 december 1967 gedurende een maand voor eenieder ter ge- meentesecretarie (afdeling algemene zaken) ter in zage ligt een besluit van de ra-ad der gemeente Hulst van 1 december 1967 tot vaststelling van het bestemmingsplan „Kom I", nader aangeduid op kaart no. D 104 d.d. 24 maart 1967, met bijbehorende bestemniingsvoorschriften en toelichting, behorende bij dit besluit en betrekking hebbende op 3 sane- ringsgebieden in de binnenstad t.w.: a. het saneringsplan „omgeving 's-Gravenhof', ge legen tussen de Vestdijkstraa-t. de stadswallen en de Overdamstraat; b. het saneringsplan „omgeving Koekebakkershoek" gelegen tussen de Nieuweweg, Zomerstraat, Lange Nieuwstraat, Broodmarkt, Bontehondstraat, Gods plein, Dubbele Poort en Walstraa-t; c. het saneringsplan „omgeving Lange Bellingstraat" gelegen tussen de Lange Bellingstraat en de gtadi- wallen. Gedurende genoemde termijn kan ieder die zich tfj- dig met bezwaren tot de gemeenteraad heeft ge wend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwa ren tegen dit bestemmingsplan inbrengen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan eenieder, die be zwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vast stelling van het plan in het ontwerp zijn aange bracht Hulst, 6 decemDer 1967. De Burgemeester van Huist P. Molthoff De burgemeester van Rilland-Bath maakt ingevolge het bepaalde in artikel 26, ie lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ingaande 6 de cember 1967. gedurende één maand ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan „Sportterrein 1967". Gedurende genoemde termijn kan een ieder die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heeft ge wend, bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten in Zeeland tegen genoemd besluit. Rilland-Bath, 5 december 1967. De burgemeester voornoemd, J. C. W. Jobse. een beste krant in elk opzicht Personeel tjëviaatici Intern. Kunststoffen Ind. n.v. vr. mnl. pers. voor de dag- of ploegendienst. Inl. afd. pers.- zaken, Kalf sho ven 25 Breda. „Mi-Lock vraagt voor direct of zo spoedig mogelijk een me- dewerk(st)er voor haar admi nistratie, Mulo opleiding ge wenst. Inl. en aanm. Steen- sedijk 5. Hulst. 01140-2751". Op korte termijn gevraagd: kantoorjuffrouw voor de fac- tureerafdeling. Kunnende ty pen gewenst. Grossierdérij Fassaert, Absdaalseweg 43, Hulst. To koop aa.ngèbodeti Breimachines Swiss Magic, de beste, geheel metaal, Pfaff Naaimachinehuis, Kortemee- straat 17, Bergen op Zoom; Lange Brugstr. 30, Brer^-i; 'TWe< Markt 48, Roosend_al. Elektr. zlg-zag-naaimachines in koffer vanaf f 248,. raH Naaimachinehuis, Kortemee- str. 17, Bergen op Zoom; Lan ge Brugstr. 30, Breda; Nwe Markt 48, Roosendaal. Gebruikte, naaimachines voor weinig geld. Alle machines grondig nagezien en met ga rantie. Pfaff Naaimachinehuis Kortemeestr. 17, Bergen op Zoom; Lange Brugstr 30, Bre da; Nwe Markt 48, Roosen daal. Laat voor moeder of dochter uw naaimachine in 'n speciaal meubel plaatsen. Wij hebben zelfs naaimachinemeubels, die tevens als bureau dienst aoen in prachtig palissamder en teak uitvoering. Pfaff Naaimachine huis, Kortemeestr. 1" B. o. Zoom; Lange Brugstr. 30, Bre da; Nwe Markt 48, Roosen daal. De moderne centrale verwar ming, aardgasunit met plint- convectors. Snelle montage, weinig breekwerk. Vraagt vrij blijvend inl. Inst. bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33 Ettei», tel. 01608-2310. (Na 18 uur 01608-3047). Een heerlijk bezit is een koel kast. Inst. bedr. De Weerd n.v. Markt 33, Etten, tel. 01608-2310 Jongeman vraagt per 8 janu ari 1968 pension in Terneuzen of naaste omgeving. Weekends afwezig. Brieven aan Postbus 41, Terneuzen. In West-Brabant (omg. Ouden bosch, Roosendaal, Breda etc.) voor UVA-functionaris uit E- thiopië (echtp., 4 k.) gevr. ge- meub. huis van juni t.m. aug. '68. Offerte aan D. Stoffels, Verlofg. Inst. Pe-Ka-Rab, Fr. Halslaan 80, Hilversum, 02150- 46940. Eveneens van 15 maart t.m. 31 mei '68 een gemeub. huis gevr. (echtp., 2 k.) te Breda, f 600,- p.m. of hoger. Huur nwe. t.v. met alle pro gramma's voor een gering be drag p. mnd. geen vooruitbe taling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld morgen bij u thuis. Geen servicekosten. Bel op (ook 's avonds) Middelburg 01180-3973, Goes 01100-5397. Oostburg 01170-2759. Antogarages f 350,- schuurtjes f 185,- vakantiehuisjes f 950,- Vraagt gratis prospectus bij Houtbouw Ubachs Kerkradé. Mevrouw geef uw man, of mijnheer geef uw vrouw met St. Nicolaas een betrouwbare gebruikte auto cadeau. Onze showroom staat vol. Z.a. Re nault R 16 1965, Ford Taunus 15 M 1967, Fiat 850 1966, Peugeot 404 1965, Ford Taunus 20 M 1965, Ford Cortina 1965. Fiat 1500 1965, VW de Luxe 1965. Simca 1000 1966, Simca 1300 1965, Lancia Fiavia 1965, Austin Glyder 1964, Vauxhall Viva 1965, NSU Sport 1965 (spe ciaal dames autotje) Opej Re- kord 1965, Opel Rekord 1964, Opel Kadett caravan 1965, Ford Taunus 12 M Caravan 1966, Fort Taunus 12 M Coupé 1964, Trabant 1964, Citroën Ami 6, 1965, Fiat 850 1965, Fiat 600 1965, Skoda 1000 MB 1965, VW Standard 1966, Dafodil 1965. Dafodil 1964, en zo voort. Tlomt u even langs? Hij kan nog 5 dec. voor de deur staan. Zelfs St. Nicolaas weet het. Voor een betrouwbare gebruikte auto naar een betrouwbaar adres. Het adres met de grootste voorraad, de grootste omzet en met de allergrootste service. Belcrum-garage, Min. Kanstr. 16—20, Breda, Tel. 01600-39900, Alle dagen geopend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. Zondags van 1 tot 5 uur. Ook nog en kele nieuwe en gebruikte cara vans in voorraad. Zeer voorde lige aanbieding. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1963, te koop. Min. Kanstraat 16—20 Breda, tel. 01600-39900. DAF de luxe, 20.060 km, '66. W. Broeren, Uilenspieghelstr. 10. Bosschenhoofd, tel. 01652 - Te koop In g.st.z. VW 1500 - 1983. Te bevr. Uilenspieghelstr., 3, Bosschenhoofd, na 18 uur. T. k. Austin Seven, '66 met radio en accessoires, i.z.g.s., f 4000. M. Broeren, Antwerpse Postbaian 32, Hoeven. Citroën 2 C.V., b.j. 1960 te koop. Te bevr. Zandbergstr. 32, Graauw. Na 6 uur. Van part. aangeb. BMW 1600 2-deurs '66 met acc. Tel. 40140 Breda. Automobielbedrijf firma Gijzen gevestigd Academiesingel 34a, Spoorstraat 32 bieden u onder onze bekende service te koop aan, Mercedes 220 0 1965, met radio en slaapzittingen, Merce des 200 Benz, Typ 1966, Cor tina'- 1965 2 maal 1964, 1963, VW 1200 1965, 1963, Taunus 20 M 1966, Taunus 17 M 1965, Tau nus 12 M 1966, 1965, 1964. Tau nus 15 M 1966, Taunus 12 M TS 1966, Fiat 1500 1965 1964, Opel's 1700 1966, 1965, 1964, Simca 1000 1965. Simca 1500 1965, 2 maal Fiat 500 1964, Re nault L 4 1964, 1965, Fiat 850 1964, Renault R 16 1965, Ci troën Braek 1965, Citroën Ami 1965, Austin Bonaza 1965, Daf 750 1965, NSO Prinz 1965, Wart- burg 1966, Fiat 1100 1964. BMW 1963, Ford Anglia 1964, Taunus 17 M 1962, Opel Kadett 1964, VW Pickup 1963, Renault beste] 1960. Dit is een kleine greep uit onze voorraad. Al deze wa gens worden in onze eig. werk plaats getest en var nieuwe onderdelen voorzien, garantie op onderdelen en arbeidsloon, Financiering mogelijk met lage eerst- aanbetaling. Ook inruil showroom dagelijks geopend van 9 uur tot 8.30 uur. Zondags 1 uur tot 6 uur Tel. 39870, Privé 34593, gevestigd Acade- miesinge] 34 recht tegenover KMA ingang langs de poort. Ook Spoorstraat 32 vlak bij het station, Breda. T.k.a. woonhuis, Bredaseweg 214, Roosendaal. Prijs f 8000. Te koop geheel gerestaureerd woonhuis te Goes. Billijke prijs Spoedig te aanvaarden. Make laarskant. o.g. H. de Blaey, Marktveld 3, Kloetinge, telef. 01100-6965. Te koop of te huur gevraagd. Levensmiddelenbedrijf. Omzet niet beneden f 3250,- per week. Brieven onder no. SK 9611. 10 Autorissen voor f vervolg- en losse lessen f 6,50 Fonkelnieuwe V.W.'s. Bonds- autorijschool „De Centrale Aanmeldingsadressen Bredi Stationsplein 5, tel. 38718. Bergen op Zoom, Lekstraat l, tel. 6504, Roosendaal, Boule vard 113, tel. 4097, Etten-l£ur Guido Oezellelaan 12, tel. 3219 O'hout Bowlingstr. 75, tel. 4019 R.K. Wed. 53 Jaar, niet onbeffl. middenstand, ook interesse voor zaak, z.k.m. heer ofwean ong. dezelfde leeftijd. Brieve® met foto onder erew. retour onder no. HK 5816 bureau v. d. blad. H >1 Landbouwers en tTUitt®" Iers. laat uw drainage hjaig Schoonspuiten. Beleefd aanbe velend'. loonbedrijf Gebr0®?«» Fierloos, Zwaakweg 4, tel 01194-365. Voor UW haarverzorging naar dameskapsalon IJpelaar, mooie nieuwbouw m. stadsverwarming. Luxe afw. Woonk. 733 x 352. 3 slaapka mers, badk., zolder, f 39.950,- Makel. l.o.g. v. d. Berg Co. Nwe Ginnekenstraat 43, Breda 01600-24421. Te koop zeer mooi alleen staand herenhuis met garage en 6000 m2 meter grond, 5 jr. oud. voor koper direct te aan vaarden, koopprijs f 140.000,- te bevragen Breda, telefoon 01600-31446. Parfumerieën: Juttna E. Arden Dhr. Dior 4 Molineux Haarwerken 4 Postiches 4 Vleehten 4 Haarstukjes VlooswUkstraat 4 Telefoon 2465 Terneuzen (Van een on; DEN BOSCï De mededelinl om de central») de publiekrecl) gemeenten, pr| schappen vo jaar te verlenjJ trokken instan Juich ontvange niet onverwach De centrale werd namelijk op gesteld vanwege kapitaalmarkt. De mee een middel inl honger van de lag teugelen en daardo de renten voor ge binnen de perken 1 Nadat in het eersl een lichte ontspannl men op de kapitaal! ning spoedig daarrj afgelopen twee schaarste aan kapil ker voelbaar. Vandi blijkbaar genoodzaaj] nancieringsregeling te continueren. Voor de lagere speciaal voor de dit, dat de stapel all lopende geldleningei] waarschijnlijk niet f mogelijk zelfs zal meentebesturen, die] vaak kostbare voorzj maar wegens geld^ kunnen overgaan, duur kregelig van. tingen en opmerk in j zijn (of nog gemaèf bij de behandeling voor 1968. Het gemeentebestu) al gesproken van daar wegens de te gen van geldleningej hoogst nodige zaken f den besteed. Van e4 meentebeleid is in meer, volgens het meentebestuur. De burgemeester heeft sprekend uil gen in het verle«[ dingen gezegd over d| cieringsregeling, die van gemeenteraadsverl dere plaatsen al bij Ff seerd is. „Genoemde regeling! remmend voor tal v;l het gehele land", aid deskundige van de Vel derlandse Gemeenten, jl laas niets aan te doe 1 tuurlijk een uiterst tril ophouden van grote lammend werkt op van (bijvoorbeeld) de Het is bovendien bij ij dat de gemeenten altf dupe worden van een Er bestaat namelijk tussen de financiering] uitgaven van rijk en de hij hieraan toe. „Het rijk is in de geil van de belastingopbrij wenden voor de nooq financieringen. De gei „Een tapijt moet nie] de vrij vertaalde langs boven een ad vel een Engels vakblad op| de woninginrichting, was geplaatst door eeil ondertapijt: de veerkra onder vast tapijt wordt Voor tapijt en voor vloerbedekking geldt, d; vloer bijzondere aandacl den besteed. De mooist» baarste vloerbedekking zijn recht en verslijt de ondervloer niet goe werkt en al naar de so| king de eventueel ncj niet is aangebracht. De eventuele nodige cf ook te veel of verkeercl Een goede kwaliteit vast tapijt aanzienlijk la. gaan. Onder ondertapij dan alle speciaal voor doel vervaardigde lage! gemaakt uit vilt. rubb<f bijvoorbeeld tapijtsoor te] onderkant zelf een onde wafelvorm van rubber t bij is dan een los onde dig. Ondertapijt moet Speciaal voor een fi diner is de koffiepuddii naamste ingrediënten en amandelen heeft. V den zyn nodig: 1,25 liter melk 0,25 liter koffieroom 0,5 liter koffie-extrac 225 gram suiker 175 gram maïzena 50 gram gehakte am °0 gram in rum rozijnen 2 lepels cacao 1 reep chocolade (pu snufje zout slagroom Maïzena, suiker, cacao wat koude melk aanmi van de melk en de 1» de kook brengen en he ae hete melk toevoeg? laten doorkoken. Het koffie-extract, da nakte amandelen en de broken reep eraan toev( Pudding direct in een rr omgespoelde tulband of overdoen. De koude, i storten en met slagroor garneren. Serveer bij c Pudding een extra-schaal

de Stem | 1967 | | pagina 4