Frans echtpaar zoekt contact met kidnapper IE WERKERS, Belgische en Nederlandse dorpen gaan problemen samen oplossen Verbod op het afluisteren 1967: rampjaar voor ooievaar SS stsofJtë*-- Vn'^-s 2 ROTTERDAM WIL EURO- POORTWEG NAAR RUHR Tweeëndertig gewonden bij busongeluk «(WERKERS tS DEN ITE ZUNDERT aanbesteding Ondanks Suez: Recordwinst olieconcerns 12 WECHT ilen meubelen i.s. tussen 7 uur [est. „DE BEURS", m van 32 woningwetwo- het „Rutvenplan" te Zun- his bestek no. Zt 67 - 01 keningen. GOED BETAALD, WERK IN MODERN BEDRIJF mOUWERU IQEFIJZERS" T herheb ie SidoniTM mr liever neer een«f 3 k-,nordenjp DAGBLAD VOOR ZEELAND Benelux-surprise Buien Dronken soldaat schiet zes dood mensen Wetsontwerp ingediend Onderzoek naar fraude bij marine POLITIE KAMT ONDERWERELD UIT RUSTIG HOOP Brug stort in ravijn zeker 20 doden Koers van pond in Londen gedaald Schietende man gijzelt negen familieleden In Zevenbergen Parijs plant met én zonder EEG RUZIE IN DE EEG OVER.... DE KERSTMAN 107e JAARGANG No. 256&w vraag naar onze kwaliteits- Kluisdeuren - Safeloketten innen wij voor spoedige in- een moderne flatwoning in ld. :rijgen op aken te Dordrecht U gaarne bngen voor het geven van [Wethouders van Zundert zijn jiaandag 18 december 1967, om er 1 van het gemeentehuis, ^steden |ekeningen zijn, zolang' de voor- contante betaling ad. f 20.per bij de gemeente-ontvanger, ka le Zundert. Restitutie vindt niet liderdag 14 december 1967 van fp het bureau gemeentewerken, rbrouwerij „De Drie Hoef- le N.V. Sparks Limonade- sda kunnen - in de leeftijd rdt verricht in ruime, |ereid te zijn, te wer- i ploegendienst, dienst, en 's-zondags nor- I1EN IN HET BEDRIJF op willen, kunnen Siiiiiiïz* van onze studie- 'ENSIOEN pmievrij pensioen- men na 1 jaar kan worden op- ^pÜ! terugwerkende ien kunnen dage- 12.00 uur en van Ir, alsmede iedere id van 18.00 tot fchtingen verkrijgen leling Personeels- traat 13, Breda. Ie grootste dochter van een onder- evestigde reputatie: UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Dr. W. A. J. M. Harkx HoofdredacteurL. Leijendekker RedactieraadJ. M. A. C. v Dongen, C. J. van Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, P. V. M. Vercauteren, L J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderlana 11 Mal WOENSDAG 6 DECEMBER 1967 Abonnementsprijs: f 12,65 per kwar taal (excl. incassokosten), t 4,25 per maand, f 0,98 per week. Losse num mers 20 cent. Post abt. binnenland, buiten versprei dingsgebied f 19,—. Prijs van buiten landse abonnementen op aanvrage. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1. telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Potgieterstraat 3, telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893). TWAALF GRENS- GEMEENTEN VINDEN ELKAAR iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Twaalf gemeentebesturen in het Bel gisch-Nederlands grensgebied gaan doen waar al zo lang over gepraat wordt: samenwerken. Een geweldige surprise voor allen die het wel me nen met de Benelux, en dat wordt nog extra onderstreept door het feit dat het bericht op Sinterklaasavond ge lanceerd is. Wat ons betreft mag het initiatief beloond worden met een reuzen-boterletter Wat de betrokken gemeenten gaan on dernemen is niets anders dan wat bepleit is op de conferentie over grens en welzijn in het Benelux-middenge- bied, die van 6 tot 8 november in Hel- voirt gehouden werd en waarop mi nisters uit beide landen aanwezig wa ren. Laten we ophouden met praten en bij wijze van proef maar eens be ginnen in een bepaald deel van de grensstreek, zo werd in Helvoirt ge zegd. Al samenwerkend zullen de moeilijk heden moeten worden opgelost. Die zullen niet gering zijn. Zij komen voort uit de verschillen in administra tiesystemen, de verschillen in de be voegdheden van de bestuursorganen en het aangewezen zijn op Den Haag en Brussel. In de grensstreek zelf kan men daar niet veel aan verande ren, en het zal dan ook niet mogelijk zijn samenwerkingsstructuren tot stand te brengen. Dat zal pas kun nen, als de Benelux meer dan thans één geheel vormt De gemeentebesturen zoeken het dan ook in een praktische aanpak. Om hun plannen, bijvoorbeeld een ge meenschappelijke vuilverbranding of gezamenlijk Wit-Gele Kruiswerk, te kunnen realiseren zullen zij dikwijls in Den Haag en Brussel te biechten moeten. Als zij daar met concrete voorstellen komen, zullen er beslissin gen genomen moeten worden en daar gaat het om. De samenwerking die nu op stapel staat, kan daarom leiden tot een ver snelling van de Benelux-ontwikke- ling. En dat is in de grensstreek, en ook in brede kring daarbuiten, een fel begeerde zaak. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Een Middelburgs echtpaar be waart de sfeer van zijn erflater Boutens. Pagina 3. Sint-Nicolaas heeft de prijzen uitgezocht voor de jongens en meisjes, die de grote kleurwed- strijd hebben gewonnen. Pag. 7. In de bibliotheken van het West- duitse leger vindt nazistische lectuur gretig aftrek, onthult Der Spiegel. Pagina 9. In Purmerend begint een mu ziekschool met een beat-work shop. Een aansporing voor an dere steden. Pagina 11. De Russische voetbalploeg is vanavond beslist niet kansloos tegen Engeland. Pagina 12. Wist u dat Nederland gedragen kleding en lompen invoert zo wel als uitvoert Pagina 13. Weersverwachting, meegedeeld a?ond*?et K-NMX' Seidig tot van- Aanvankelijk buien, later op d» nag ook opklaringen. Matige, aan ekust krachtige tot stormachtige westelyke wind. Kouder. Zon onder 16.30 uur en op 8.33 uur Maan op 13.01 uur en onder 21.43 AtfvvB£°nS!?tledienst: K.N.A.C./ A.N.W.b. 070 - 81 43 91. Wegen- informatiedienst België: te berei- 0932 Va,nmLÏ?d?rla"d ""der na 0932 213 38 55. In België 13 38 55. (Van e.en onzer verslaggevers) PUTTE Voor het eerst tijdens het bestaan van de Benelux gaan zeven Belgische en vfjf Nederlandse gemeenten in het grensgebied samenwerken. De gemeenten zijn: Stabroek, Kapellen, Kalmthout, Essen, Wuustwezel, Wernhout en Meer (Belgische gemeenten) en Ossendrecht, Huijbergen, Putte, Roosendaal (kerkdorp Nispen) en Zundert (Nederlandse gemeenten). Op korte termijn zal een samen werkingsorgaan met een apart secretariaat opgericht worden. De gemeenten Rucphen, Rijsbergen en Wouw, die ook met grensproble men te maken hebben, zullen nog gevraagd worden toe te treden tot het samenwerkingsorgaan. De twaalf grensgemeenten hebben het besluit tot samenwerking genomen tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis van Putte. Het doel van de samenwerking is: Het oplossen van die typische gemeentelijke problemen, die vanwege de aanwezigheid van de rijksgrens niet aan een oplossing toekomen. Het gezamenlijk behartigen van de belangen van de betrokken gemeen ten in Den Bosch en Antwerpen en-of in Brussel en Den Haag. Het samenwerkingsorgaan wil ervoor zorgen dat „deze streken geen uithoe ken van beide landen blijven", zoals burgemeester J. Boudrie van Putte het gisterenmiddag uitdrukte. De voorzitter van het comité-Benelux mr. V. Marijnen, die zoals bekend on langs nog de trage gang van zaken in de Benelux bekritiseerde, zei ons gis teravond: „Dit is een. zeer lofwaaidig initiatief. Het ligt geheel in mijn straatje'. Op velerlei gebied is samenwerking tussen de twaalf gemeenten mogelijk. Tijdens de bijeenkomst van de gemeen tebesturen heeft burgemeester Boudne een aantal voorbeelden, genoemd: de bestemmingsplannen (urbanisatie), het onderwijs, de brandweer, het politiebe leid, de vuilnisophaaldienst, een vuil verbrandingsinstallatie, een zuiveringS' installatie, uitvoering van riolering en wegenaanleg, luchtverontreiniging, so ciale voorzieningen (zoals bijvoorbeeld bejaardentehuizen e.d.), maatschappe lijk opbouwwerk, de "olksgezondheid, gezinszorg, infrastructurele werken, het openbare vervoer, de communicatiemid delen, streven naar gelijkstelling van de diploma's van middelbaar en hoger onderwijs in Nederland en België. Dat men vaart achter de samenwer. kingsplannen wil zetten blijkt uit het feit, dat de twaalf gemeentebesturen reeds op 29 januari a.s. voor de tweede keer bijeenkomen. Ditmaal in Kalmt hout. Op deze vergadering denkt' men het eens te worden over de structuur van het samenwerkingsorgaan en het instellen van een apart secretariaat. Voordat echter deze tweede vergade. ring wordt gehouden moeten alle be trokken gemeenten op papier zetten met welke typische grensproblemen men te maken heeft en welke moeilijkheden men in dit verband nog verwacht. De resultaten van deze „inventarisatie" moeten voor 10 januari a.s. schriftelijk worden ingediend bij burgemeester J. Boudrie van Putte, die voorlopig als secretaris van het in oprichting zijnde samenwerkingsorgaan optreedt. Aan de hand van de „inventarisatie" wordt straks een prioriteitenschema samenge steld. (ZIE VERVOLG OP PAGINA 5) CILIACAN (AP) Een dronken sol daat heeft zes mensen doodgeschoten in een dorpje bij Ciliacan (Mexico). Daar na werd hij zelf gedood. De schietpartij heeft plaats gehad te Cozala. De doden zijn drie soldaten, de vrouw van een soldaat alsmede twee onbekenden. Volgens de politie werd Samuel Pozas dronken op een dansfeest. Hij kreeg be vel naar de kazerne terug te gaan. Hij verraste de wacht, greep een geweer en schoot drie man en de vrouw van een soldaat dood. Hij keerde naar liet dansfeest terug en opende het vuur. Dat kostte de twee onbekenden het le ven. De politie schoot hem vervolgens in een vuurgevecht dood. DEN HAAG (ANP) - De regering heeft bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend dat beoogt het af luisteren en opnemen van gesprekken met technische hulpmiddelen met ten hoogste zes maanden gevangenisstraf of twintigduizend gulden boete te be straffen. Op het maken van reclame voor afluisterapparaten komt een straf van maximaal twee maanden gevange nis of vierhonderd gulden te staan. De bepalingen gelden niet, op aan wijzingen van de premier, minister van justitie en minister van binnenlandse zaken persoonlijk, voor hen die zijn belast met de zorg voor de staatsveilig heid. De premier P. de Jong, de minister van justitie prof. C. Polak en de minis ter van binnenlandse zaken mr. H. Beernink merken in een toelichting op het wetsontwerp op dat de technische middelen om in de privésfeer door te dringen steeds volmaakter worden, en dat zij door massaproduktie tegen rela tief lage prijzen op steeds breder schaal kunnen worden verspreid. De reeds, latent aanwezige drang om een blik te kunnen werpen in het privéleven van anderen wordt door reclame ver sterkt. Tot nog toe kan slechts op grond tran de telegraaf- en telefoonwet van 1904 worden opgetreden tegen het gebruik en de verspreiding van afluisterappara ten. Dit geldt echter slechts in zoverre de apparaten tevens zendinrichting zijn en de wet heeft primair ten doel orde in de ether te scheppen, niet het be schermen van de persoonlijke levens sfeer, aldus de bewindslieden. ®AAG (ANP) in het marine opleidingskamp in Hilversum is een on derzoek gaande naar een fraude, moge lijk gepleegd door de hoofdploegleider T. S. K. In dit kamp zijn studenten in de psy chologie werkzaam, die assisteren bij de keuringen van sollicitanten. Deze werkstudenten hebben zich voor dit werk contractueel aan de marine ver bonden. Voor iedere werkdag krijgen zy een bepaalde financiële vergoeding, Mochten de studenten door bijvoor beeld college verhinderd zijn te komen dan storten zij een bepaald geldbedrag m een hiervoor ingestelde „pot". Hoofd proefleider K. had het beheer over deze pot. Op geregelde tijden diende K. de financiën. uit de pot aan de marine over te dragen. „Het vermoeden bestaat dat K. niet alle gelden zou hebben overgedragen. Sinds vrijdag j.l., zo deelde de marine voorlichtingsdienst mede, is een on derzoek naar een mogelijke fraude be zig. Of er inderdaad fraude is gepleegd en om welk bedrag het zou gaan was gisteravond nog niet bekend. Volgens de marine voorlichtingsdienst is proefleider K. niet geschorst. paren bewoonde nesten, waarop 28 jongen zijn grootgebracht Dit bliikt uit de gegevens, die het RIVON (Rijksinstituut voor VeldbXg s^ onderao^k ten behoeve van het Natuurbehoud) heeft verzameld ZeHs verleden^r .oen reeds van een dieptepunt moest worden gesproken, waren er nog 28 (met negen jongen) de beste resultaten op. In Drenthe waren maar twee bewoonde nesten en slechts op eèn daarvan (te Ni.jeveen bij Meppel) groei den twee jongen op. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De Rotterdamse Ka mer van Koophandel heeft by Rijks waterstaat aangedrongen op het projec teren van een nieuwe ryksweg vanuit het zuidelijke deel naar het in aanbouw zijnde net van autobanen aan de linker oever van de Duitse Rijn. De Kamer van Koophandel ziet deze „Europoortweg" graag opgenomen in het 10-jarige rijkswegenplan, dat het volgende jaar zal verschijnen. In Rotterdam acht men een dergelijke weg van het allergrootste belang voor het verkeer van het Nieuwe-Waterweg- gebied met het achterland. Voorts wordt in de brief aangevoerd dat bij uitblij ven van een dergelijke verbinding de concurrentiepositie van met name Ant werpen aanzienlijk wordt versterkt. Eind 1970 heeft Antwerpen namelijk niet alleen de beschikking over de „Boudewijnweg", maar ook over de E-3, een rechtstreekse korte verbinding van Antwerpen met het Ruhrgebied ten oosten en ten westen van de Rijn. De kamer vindt ook dat het Waterwegge bied, nu het containervervoer over de weg zich zo belangrijk aan het ontwik kelen is, groter behoefte heeft aan een „containerweg" naar en van het gebied waar het meeste containervervoer te verwachten is, het hele Ruhrgebied. ,i J (Van onze Parijse correspondent) PARIJS Heel Frankrijk leeft mee met het echtpaar Malliart in Ver sailles, en de ontvoering van de zevenjarige Emmanuel, die gisteravond om zeven uur nog altijd niet was gevonden. In de loop van dinsdag zijn twee oproepen aan de ontvoerder verspreid, een van een geestelijke en een van de ouders zelf. De geestelijke is pater Alexandre, van het capucij- nerklooster in Versailles, die de ontvoerder heeft gevraagd zich bij on verschillig welke priester aan te melden die zou kunnen dienen als schakel tussen hem en de ouders van Emmanuel. De tweede oproep is uitgegaan van de ouders zelf, die de ontvoerder hebben voorgesteld in contact te treden met een derde, wiens naam aan de politie niet hekend is, teneinde het gevraagde bedrag van 20.000 frank in ontvangst te ne men. Beide oproepen hebben nog tot geen resultaat geleid. Wel heeft zich gistermorgen bij de politie een apotheker aangemeld met de verklaring dat zyn auto, een gloed nieuwe DS, gestolen is omstreeks de zelfde tijd van de ontvoering. De apo theker kwam maandagmorgen om 11.45 uur uit het kasteel van Versail les en zag dat zyn auto verdwenen was. Een vrachtrijder sprak hem aan. Hij had een jongeman van omstreeks 20 tot 23 jaar bü de auto zien staan. De vrachtrijder kreeg pas argwaan toen hij de jongen weg zag rijden, want in plaats van de versnelling op achteruit te zetten zette hij hem op vooruit en die verkeerde beweging herhaalde hy een paar maal. De vrachtrijder is door de politie in Ver sailles verhoord. De ouders van Emmanuel hebben In de nacht van maandag op dinsdag van him huisarts kalmerende midde len gekregen om wat te slapen, maar het zal wel niemand verbazen te ho ren dat zij ondanks medicamenten geen oog dicht hebben gedaan. Een familielid waakte in de salon bene den bij de telefoon, in de hoop dat de ontvoerder zich zou melden, maar dat is niet gebeurd. In de goed in gerichte villa is het rustig. Maar des te drukker is het in de omgeving op straat. Verscheidene omwonenden, vrienden en belangstellenden, stop pen brieven in de bus van de wo ning, om het echtpaar hun deelne ming te betuigen. Gistermorgen reed de witte Mercedes van de heer Mal liart als gewoonlijk voor, maar de vader bleef thuis en ging niet naar het ministerie van landsverdediging, waar hij een hoge positie bekleedt. Wel stapte de 15-farfge zoon Patrick in, die door de particulate chauffeur naar school werd gebracht. In heel Versailles is momenteel geen ouder paar te vinden dat de kinderen alleen naar school durft laten gaan. Alle vaders of moeders brengen hun kin deren tot aan het hek en controleren ook dan nog of zij niet naar buiten komen, wat trouwens verhinderd wordt door onderwijzers, die bij het schoolhek hebben postgevat. Op de kaart het grondgebied van de Nederlandse en Belgische grens gemeenten, die tot samenwerking heb ben besloten. De gemeenten Wouw, Rucphen en Rijsbergen (zie de hori zontaal gearceerde gedeelten) zullen alsnog worden gevraagd om tot het samenwerkingsorgaan toe te treden. EMMANUEL MAILL'ART nlg opgeleverd, want als regel staan bij de school wel 50 auto's klaar om de kinderen te halen en te brengen. Slechts van een jongen kwam ant woord: hjj beweerde een jongeman te hebben gezien die zich uitgaf voor leerling van de hoogste gymnasium klas, maar nadere inlichtingen kon hij niet geven. Men heeft nog een flauwe hoop dat via de oproep van pater Alexandre de ontvoerde knaap in de nacht van dinsdag op woensdag by een kerk zal worden afgeleverd. De politie heeft het archief uitge kamd van alle onbetrouwbare ele menten in Versailles en omgeving die voor de ontvoering in aanmerking zouden kunnen komen. By velen van hen zyn huiszoekingen gedaan. Zelfs geesteszieken en debielen zijn onder handen genomen. De commissaris van politie heeft in diverse schoolklassen alle leerlingen gevraagd of zy ver dachte elementen hebben gezien bij het uitgaan van de school maandag middag. Al die vragen hebbe wei- MEXICOSTAD (Keuter) Uit de wrakstukken van een nog niet voltooide brug, die maandagavond ill Mexico- stad in een ravijn stortte, zijn totdus- ver 20 lijken geborgen. Maar gevreesd wordt, dat het aantal doden tot 40 zou kunnen oplopen. Volgens sommige berichten zouden wel 50 arbeiders onder de brug bezig geweest zijn, toen zij het begal. De enige overlevende, die tot zover uit 4e wrakstukken is bevrijd heeft gezegd, dat hij met negentien andere arbeiders aan de middelste overspanning aan het werk was toen deze bezweek en een val maakte jran meer dan 100 meter. (Van onze redactie buitenland) ROTTERDAM De westerse olie maatschappijen blijken niet erg geleden te hebben onder de blokkade van Suez tijdens en na de zesdaagse oorlog tus sen Israël en de Arabische landen. Bij na alle maatschappijen maakten in het derde kwartaal recordwinsten. B.P. vormt een uitzondering, omdat deze maatschappij nadeel heeft onder vonden van de Nigeriaanse oorlog. In vergelijking met het derde kwartaal en de eerste van de negende maand van 1966 is de winst met de volgende per centages gestegen: Gulf 12,9 en 12,5; Mobil Oil 6,8 en 5,8-, Standard Oil of California 5,7 en 2,7: Esso 15,8 en 5,4: Texaco 7,4 en 7,7; Shell 9,9 en 6,6. Een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken verklaarde dat deze cijfers op zich geen reden vormen om aan te dringen op prijsverlagingen van benzine en olieprodukten. Volgens de woordvoerder is het ministerie ove rigens zeer attent op de mogelijkheden tot prijsverlaging, zoals enkele weken geleden nog eens is gebleken. Overigens wijst de woordvoerder er op dat het hier de totaalcijfers over de wereldactiviteiten van de oliereuzen be treft en de Nederlandse markt is daar van maar een minieme sector. LONDEN Reuter) Op de Lon- dense wisselmarkt heeft de koers van het pond sterling gisteren het laagste peil bereikt sedert de devaluatie van 2,80 tot 2,40 dollar. De koers schommel de tussen 2,4101 x 2.4115. De niet al te omvangrijke verkopen hielden verband met de onzekerheid over de arbeidsver houdingen, die is ontstaan door de mo delactie bij de Britse spoorwegen en het geschil tussen de Britse luchtvaartmaat schappijen en hun piloten. (Van onze redactie buitenland) DETROIT Een 62-jarige inwoner van Detroit, Eugène Ector, is gister middag gearresteerd, nadat hij negen familieleden een vol etmaal in zijn huis bad opgesloten. Tientallen politiemannen in kogel vrije vesten hielden het huis de hele nacht omsingeld. Zij waren op schoten afgekomen, die Ector in het wilde weg gelost had. Uit vrees dat de man, die bij de rassenrellen van deze zomer een zoon verloren heeft, mogelijk binnens huis geweld zou kunnen gebruiken, wachtte de politie op het moment dat Ector naar buiten zou komen. Dat ge beurde gistermiddag. Hij werd onmid dellijk gearresteerd. Ector was gewapend met twee pistolen, maar volgens de politie is er niemand gewond geraakt. De politie verklaarde dat een ruzie met een 37-jarige vrien din tijdens een drinkgelag Ector tot zijn daad had gebracht. (Van onze correspondent ZEVENBERGEN Tweeëndertig gewonden, waarvan twee ernstig. Dat was het resultaat van een schuiver, die een autobus met 37 pendelaars gister morgen tegen een boom maakte. Het ongeluk gebeurde op de Sleuteldijk te Zevenbergen. De bus was in alle vroeg te vertrokken uit Rijen. Volgens de politie treft de chauffeur, J. A. M. uit Rijen, geen enkele schuld. Langzaam rijdend (in de tweede ver snelling) slipte het achtereind van de bus om de met modder (achtergelaten door bieten-vrachtwagens) op de kin- derkopjesrand van de weg en gleed van de bolle weg af tegen een boom. PARIJS (DPA) Frankrijk houdt bij het opstellen van zijn economische toekomstplannen rekening; met de mo gelijkheid van ontbinding van de EEG. Dit is gisteren voor het eerst open lijk meegedeeld door een lid van het kabinet de minister voor economi sche planvorming Raymond Mar- cellin. President De Gaulle had deze zelfde kwestie op zijn jongste persconferentie al even aangesneden. Men kon zich zei hij in plaats van het tegenwoor dige economische stelsel van de „zes" een zich over heel West-Europa uit strekkende vrijhandelszone of ook een soort multilateraal verdrag voorstellen. Frankrijk wenste dat niet, was echter bereid een dergelijk voorstel te bestu deren als het door een van zijn part ners zou worden gedaan. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL In de E.E.G. is een nieuw verschil van mening aan het licht gekomen deze keer over de kerstman. Een plan om in het E.E.G.-hoofdkwartier vier ver schillende kerstfeesten te vieren met aparte Franse, Duitse, Ita liaanse en Nederlandse kerstman nen, heeft de woede van het per soneel opgewekt. Het personeel heeft E.E.G.-voor- zitter Jean Rey een protest ge stuurd waarin de verdeling een schandaal wordt genoemd. Niet al leen worden de kinderen zo in vier groepen verdeeld, alle inspannin gen van de Europese scholen ten spijt, maar Belgische en Luxem burgse kinderen zullen zelfs ver deeld worden in Frans, Neder lands en Duits sprekende groepen. De verschillende instellingen, zo als de E.E.G., de Gemeenschap voor Kolen en Staal en Euratom besloten al twee jaar geleden hun besturen te integreren. Ook dat is nog steeds niet voltooid. (ADVERTENTIE) Jamin voordeel t/m 13 decenfber volkorenbiscuifs 300 gram 67 55 niei duur wel heerlijk

de Stem | 1967 | | pagina 1