Engelse coach Alf Ramsey onderschat kracht van Rusland niet, maar toch Voor verzekering is Willy Dullens blijvend ongeschikt „Juist aantrekkelijk dat iedereen mee kan doen Televisie-reportage Afscheidsgeschenk voor Kreitlein Weinig kans op succes voor RBC bij Willem II ETAPPESCHEMA TOUR 1968 Eerste deelnemer aan Dagblad De Stern-cross van 14 januari: Alkmaar/Zaanstreek heet nu AZ '67 12 14 mmmÊ iULV/ fciw X X X X X X X X X X X X X Programma In Zürich) Post nog steeds aan de leiding Zenit Leningrad degradeerde niet dankzij..... Lenin Zesdaagse-baan bijna gereed In 1968 Wedstrijden voor standaard-autos ANQUETIL WIL STOPPEN Sterkste Stoer Vraagtekens Kans „Zesdaagse-leven'; Post onderwerp tv-programma TERMIJN (Van onze sportredactie) BREDA. De NTS brengt van avond een rechtstreekse reportage van de voetbalwedstrijd Engeland Rusland op het scherm. Com mentator is Koen Verhoeff. De Eurovisie-uitzending van de BBC uit het Wembley-stadion te Londen begint om 20.40 uur. (Van onze sportredactie) LONDEN. De interlandwed strijd EngelandRusland, waar voor de aftrap vanavond om half negen in Wembley zal plaatsvin den, wordt geleid door de West duits e scheidsrechter Rudolf Kreit lein. Voor de 48-jarige kleermaker uit Stuttgart betekent deze ont moeting het afsluiten van zijn loop baan als internationaal arbiter. Gedurende zijn 30-jarige carrière had hij de leiding in 18 interlands, waaronder twee tijdens de laatste wereldkampioenschappen. De klei ne en magere Kreitlein. die men vaak een onvervalste „Feldwebel" noemde, kreeg EngelandRusland als afscheidsgeschenk en het is te nopen dat hij vanavond niet voor al te moeilijke problemen wordt gesteld. In Duitsland zelf zal Kreit lein nog enige jaren actief blijven in de Bundesliga. Gordan Banks is de zeer betrouwbare Engelse doelman. RUSSISCHE VERRASSING? (Van onze sportredactie) BREDA Er zijn voor het Roosen- daalse RBC de laatste weken maar bitter weinig successen weggelegd. Ook het spelpeil geeft weinig reden tot juichen. Het gevolg is, dat de Roosendalers zelfs al niet meer tot de clubs gerekend kunnen worden, die de middenmoot in de eerste di visie bepalen. En ook zondag lijken er geen kansen voor een overwinning klaar te liggen. RBC moet namelijk naar Willem IT, dat volop meespeelt in de strijd om de promotie naar de eredivisie. Hoe wel de Tilburgers er in het begin van de competitie van uit zijn gegaan, dat er dit jaar niet ineens weer pro motie naar de hoogste klas moest volgen, blijkt het elftal met de komst van Sar is, Hakkens en De Go oyer zodanig versterkt te zijn. dat Willem II beslist tot een van de favorieten moet worden aangemerkt. Maar ook bij de tricolores hapert er wat de laatste weken. Of RBC daar van kan profiteren, lijkt bijzonder onwaar schijnlijk. Ook voor NAC liggen er in Den Haag bij ADO weinig winstkansen. De Hagenaars, sterker dan voorheen na hun Amerikaanse tournee, willen wel weer deelnemen aan de inter toto competitie. En dat het hun daarmee ernst is, ondervond het wat tegen vallende Ajax zondag nog. NAC, ernstig verzwakt door een groot aan tal geblesseerde spelers, heeft dan ook weinig hoop op twee punten. Het is waarschijnlijk, dat ADO rechtsbuiten Heynen zal vervangen door Pas, om dat NAC-back Pelkmans de enige back in Nederland is, die Heynen vol ledig de baas is. Baronie maakt ook niet waar, wat het in het begin van de competitie beloofde. Een overwinning is al weer enige tijd geleden en daardoor zijn de Bredanaars sterk afgezakt. Tegen het wat terugkomende AGOVV zijn er beslist mogelijkheden. Promotiekan sen zijn er voor Baronie eigenlijk nog maar weinig, tenzij de Baronnen nu aan een geweldige opmars begin nen en er weinig punten meer ver speeld worden. Baronie heeft reeds in meerdere wedstrijden getoond dat het tot bijzonder goed spel in staat is. En daar is het vertrouwen voor lopig nog op gebaseerd. Toto 25 heeft als eerste wedstrijd GYAV-Fortuna '54. De Groningers verloren zondag zeer verrassend van Sittardia. Een tweede fout tegen een Limburgse club zullen zij wel niet meer maken. In Deventer een interes sant duel: Go Ahead-Ajax. Go Ahead is voor Ajax altijd al een lastige tegenstander geweest en met een overwinning van de thuisclub zouden eigenlijk niet eens zoveel mensen ver rast worden. GVAVForituna '54 Go AheadAjax Telstar—NEC DOS--Sparta VolendamPSV DWS—FC Twente SiibtarddaMW HaarlemVitesse Camb.FC D. Bosch SW—Holl. Sport e LimburgiaGooil. Font. VI.—Wagening. Roda JCHDVS NEC gaat naar Telstar en is te vreden met een gelijk spel, evenals DOS, dat Sparta te gast krijgt. PSV, zeer laag geklasseerd, krijgt weinig kans van Volendam. DWS heeft alle moeite met FC Twente en ook hier is een draw waarschijnlijk. De Lim burgse derby Sittardia-MW zou wel eens een verrassing op kunnen leve ren, nu de mannen van trainer Beara de eerste zege hebben, behaald. Vi tesse komt voor een tweede moeilijke wedstrijd in successie. Verloren de Arnhemmers zondag van Alkmaar/ Zaanstreek, het verrassend goed debu terende Haarlem kan eveneens een struikelblok betekenen. FC Den Bosch reist naar Cambuur en stuit daar op (al te?) grote moeilijkheden. Holland Sport kan zich geen enikele fout meer permitteren en zal er ook tegen SW geen maken. Limburgia is de tegenstander van SC Gooiland. Een puntenverdeling lijkt zeker. In Vlaardingen de topper Fortuna Vl.-Wageningen. De sterkere voorhoede van de thuisclub kan de doorslag geven. Hermes DVS maakt ook geen misstappen bij Roda JC. EREDIVISIE GVAV - Fortuna '54, ADO - NAC, Go Ahead - Ajax, Telstar - NEC, DOS - Sparta, Feijenoord - Xerxes/ DHC. Volendam - PSV, DWS - FC Twente, Sittardia - MVV. EERSTE DIVISIE Willem II - RBC, Alkmaar/Zaanstr. - Volewijckers, Haarlem - Vitesse, Elinkwijk - FC VVV, HVC - RCH, DFC - Eindhoven, Blauw Wit - He racles, SC Cambuur - FC Den Bosch, SW - Holland Sport. TWEEDE DIVISIE Limburgia - Gooiland, PEC - Heeren veen, AGOVV - Baronie, Fortuna VI. - Wageningen, Excelsior - Helmond Sport, SC Drente - ZFC. De Graaf schap - EDO. Veendam - Zwolsche Boys. Hilversum - NOAD, Roda JC - Hermes DVS. PARIJS (A.N.P.) Het etappesche ma van de Tour de France 1968, die 28 Juni in Vittel-Esch begint en 21 juli in Parjjs eindigt, zal als volgt zijn: le etappe 28 juni Vittel-Esch - Alzette (Lux.); 2e etappe 29 juni Aarlen (België) - Vorst (België); 3e etappe 30 juni Vorst (België) - Roubaix; 4e etappe 1 juli Roubaix Rouaan: 5e etappe 2 juli eer ste gedeelte Rouaan - Bagnoles de l'Or- ne; tweede gedeelte Bagnoles de l'Orne- Dinard; 6e etappe 3 juli Dinard - Lorient; 7e etappe 4 juli Lorient- Nantes; 8e etappe? 5 juli Nantes - Royan. 6 juli rustdag in Royan; 9e etap pe 7 juli Royan - Bordeaux; 10e etappe 8 juli Bordeaux - Bayon- ne; 11e etappe 9 juli Bayonne - Pau; 12e etappe 10 juli Pau - Saint Gaudens: 13e etappe 11 juli Saint Gaudens - Seo d'Urgel (Andor ra); 14e etappe 12 juli Seo d'Ur gel - Canet Plage; 13 juli rustdag in Canet Plage; 15e etappe 14 juli Perpignan - Albi; 16e etappe 15 juli Albi - Auriliac; 17e etappe 16 juli Aurillac - St. Etienne; 18e etappe 17 juli St. Etienne Grenoble; 19e etappe 18 juliGrenoble - Sallan- ches; 20e etappe 19 juli Sallances- Besangon; 21e etappe 20 juli Be- sangon Auxerre; 22e etappe 21 juli le gedeelte (Auxerre) nog niet bekend; tweede gedeelte: nog niet be kend - Parijs (individuele tijdrit). ZüRICH. (ANP). Na de vijfde naclit van de Zesdyaagse van Zürich heeft bet Nederlands-Zwitserse koppel Peter Post-Fritz Pfenninger zich op de eerste plaats weten te handhaven. De Belgisch-Duitse combinatie Sercu- Bughdal, maandagnacht nog in tweede positie, werd op één ronde gereden. De stand bij de neutralisatie was: 1. Post-Fritz Pfenninger (Nederland- Zwitserland) 288 punten. 2 Altig-Renz (Dia) 187 pnt. Op één ronde: Sercu- Bughdal i België-Duitsland) 296 punten 4. Lykke-Eugen (Denemarken 55 pnt.. Op drie ronden: 5 Louis Pfenninger - Oldenburg (Zwitserland-Duitsland) 108 pnt.. De overige koppels hadden een achterstand van acht of meer ronden. Het Nederlands-Zwitserse koppel Wagtmans-Faessler, dat nog een ach terstand van vijf ronden had in de Zesdaagse van de Toekomst, is drie ronden ingelopen. In de bovenste regi onen is de stand na vijf nachten onver anderd'. Bij de neutralisatie was deze: 1 Benewitz-Fritz (W.Dld.). Op één ron de: 2 Spahn-Tschan (W.-Dld.-Zwits.) 3 De Wit-Bongers (Ned.) Op 2 ronden: 6 Wagtmans-Faessler (Ned.-Zwits.) MOSKOU. (ANP). Zenit Lenin grad, dat als laatste eindigde in voet balcompetitie van de Russische eerste divisie, zal niet degraderen. De Rus sische voetbalbond heeft namelijk be sloten ter ere van de vijftigse verjaar dag van de oktoberrevolutie die door Lenin in Leningrad (toen nog Peters burg) werd ontketend, de eerste divisie uit te breiden van negentien tot twin tig clubs. Zonder deze maatregel zou de grootste Russische stad na Moskou niet .meer vertegenwoordigd zijn in de hoogste klasse. AUTOSPORT. De autorenstal van BRM heeft de 27-jarige Mexicaan Pe dro Rodriguez, die tot nu toe voor Cooper-Maserati uitkwam, voor het volgende seizoen gecontracteerd. Ro driguez komt in de plaats van de Schot Jacky Stewart, die voor Matra gaat rijden. DE NIJMEEGSE ere-divisieclub NEC zal woensdag 20 december in het Gof- fertstadion een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen F.C. Köln, dat in de Wesfcduitse Bundesliga uitkomt. (Van onze sportredactie) BREDA De heer P. Vervoort Naast de heer Vervoort hebben zich ook al een aantal andere deelnemers gemeld. Het zijn: R. Vriends, Breda en W. Oprins, Gilze, voor de Volkscross van 14 tot 17 jaar. Voor de Volkscross van 1839 jaar waren dit: P. Vervoort (Breda), P. van Seeters (Breda), M. Rijken (Etten-Leur)G. van Engelen (Teteringen), T. Aarts (Gilze), F. van Dongen, A. Schriks, H. Remie, A. de Heer en W. de Jong (allen Breda), allen individueel en de K.P.J.'er A. van Gils uit Prinsenbeek. De heer F van de Pol (Breda) van de Fit-afdeling van Sprint, meldde zich als deelnemer van de Volkscross 40 jaar en ouder. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM In de Amsterdam se RAI wordt de laatste hand gelegd aan de wielerbaan, die zes dagen ge bruikt wordt voor de Zesdaagse van Amsterdam. Er ontbreken nu alleen nog wat reclames op de baan en alle tribunes die iets anders zijn op gesteld dan vorig jaar zijn nog niet gereed. Vóór donderdagavond zal dat in ieder geval wel zo zijn. Op de foto een kijkje in de grote hal van de RAI, die bijna onherkenbaar is geworden. uit Breda was de eerste deelnemer die zich aanmeldde voor de Volkscross van zondag 14 januari 1968, die Dagbald De Stem in samenwerking met de A.V. „Sprint" organiseert. Hy liet zich in schrijven omdat naar hij zegt „het bijzonder ïeuk is dat iedereen mee kan doen. Dat is het aantrekkelijke van een volkscross. Ook vorig jaar heb ik mee gedaan en dat is me bijzonder goed be vallen. Ik ben astmapatiënt en daarom doe ik veel aan sport. De Dagblad De Stem-cross loop ik daarom ook mee". „Ik heb vorig jaar alleen wat moei lijkheden gehad bij de start, toen die jongens van 17 en 18 jaar er ineens tussenuit trokken. Ik kon het niet bij benen, maar later ging het beter. Ik heb nog heel wat mensen gepasseerd. We liepen met een paar man van de zaak. Daar hebben we ook mee ge traind. Nu oefen ik maar alleen, want de animo bij ons is niet meer zo groot. Ik hoop wel dat ik er nog een paar man bij kan krijgen. Ze hebben er nu nog geen zin in, maar als het eenmaal zo ver is en ze moeten langs de kant staan te kijken, dan hebben ze er spijt van". Spijt zullen ook andere mensen krij gen, die op 14 januari niet naar het landgoed „Wolfslaer" komen. Want juist op dit nieuwe parcours is het zeer goed mogelijk om de wedstrijd te volgen. In tegenstelling tot het parcours rond de „Trippelenberg", waar bomen het uit zicht belemmerden, kan men nu bijna het gehele circuit rondkijken. HAARLEM (ANP) De Nederlandse Autorensport Vereniging zal in 1968 na tionale wedstrijden voor standaardauto mobielen gaan organiseren. Het bestuur van de NAV heeft dit besluit genomen, omdat de strijd om de nationale en Europese titels by de toerwagens vol gend seizoen zal worden geleverd in zogenaamde groep 5-wagen*. Deze kun nen zeer ver worden opgevoerd wat hoge kosten met zich brengt, die door veel rijders niet meer kunnen worden opgebracht. De standaardwagens mogen niet wor den verbeterd en moeten voldaan aan de standaardspecificatie. Een veilig heidsriem en een constructie, die de coureur moet beschermen wanneer de wagen omslaat en het dak wordt inge drukt zijn dwingend voorgeschreven. Voorts mogen uit veiligheidsoverwe gingen schokbrekers, stoelen en banden worden vervangen. Teneinde te voorkomen dat cracks deze standaardraces gaan beheersen is besloten, dat rijders die in een bepaald jaar een vastgesteld aantal punten in wedstrijden voor standaardauto's heb ben vergaard, het daarop volgend sei zoen niet meer in dit soort wedstrijden mogen starten. De Koninklijke Nederlandse Moior- rijders Vereniging voerde reeds enkele jaren geleden wedstrijden voor stan daardmotoren in. LYON (ANP) Jacques Anquetil is vast van plan om in 1968 een eind te maken aan zijn byzonder succesvolle wielerloopbaan. Rafael Geminiani, zijn ploegbaas, maakte bekend dat Anquetil, die op 8 januari 34 jaar wordt, in het komende seizoen waarschijnlijk niet aan de start van grote meerdaagse wed strijden zal verschijnen. Anquetil ver kiest de zeker zo lucratieve afscheids- tournee, waarbij hij zich nog een keer op zoveel mogelijk Franse wielerbaan- tjes en in zoveel mogelijk criteria wil laten zien. (Van onze sportredactie) LONDEN. Fors en meedogenloos zal het voetbalteam van Rusland vanavond in het uitverkochte Wembleystadion in Londen een poging doen wereldkampioen Engeland te ver slaan. Voor deze ontmoeting worden 100.000 toeschouwers verwacht. Het Engelse elftal is gewaarschuwd. De 3-1 neder laag van de Russen tegen Nederland, dat met vijf debutanten speelde, kan voor Alf Ramsey alleen maar een extra waarschu wing hebben betekend, want het zou onvergeeflijk dom zijn om de Russische ploeg nu wel op volle kracht te onder schatten. Hoewel de Engelsen het vorig jaar tijdens de wereldkampioenschappen de Russen bijna dagelijks hebben kunnen gadeslaan, gaan de gedachten van de wat oudere Britse voetbalenthousias ten toch ongetwijfeld terug naar twin tig jaar geleden, toen Dynamo Mos kou in Engeland aankwam. Als man nen van Mars waren de Moskovieten uit de hemel gevallen en hun namen waren al even duister als hun daden. Er werden handen geschud met aan voerder Michael Semichastny, binnen- speler Vassili Kartsev, een ware tove naar en „tijger" Khomich, die als kee per een combinatie leek van een bal letdanser en een acteur uit gruwel- films. Het was een steenharde Semi chastny, die bij aankomst van de Rus sische sterren verklaarde: „Wij zijn de ambassadeurs van de sport. Door zuivere sport kunnen wij de vriend schap versterken". Ongelukkigerwijs werden deze prijzenswaardige woor den in de vier wedstrijden, die Dyna mo toen in Engeland speelde, niet waar gemaakt. In de ontmoeting met Arsenal gaf de stevige „gastspeler" Ronnie Rooke Semichastny een enorme klap, nadat deze hem op de rug was gesprongen. Hetzelfde gebeurde toen Stanley Mat thews door drie Russen aan zijn shirt werd vastgehouden. Het Dynamo Moskou, dat Arsenal indertijd met 3-2 versloeg, was een groots elftal, dat tijdens de rust geen thee, maar wodka dronk. Het speelde voetbal, zoals tegenwoordig maar zel den te zien is: scherp, aanvallend en met glaszuivere passes langs de grond. Het is niet voor niets, dat we enige aandacht wijdden aan Dynamo Mos kou. De ploeg is zo*n beetje „het Feije noord" van de Sovjet-Unie met als concurrent Dynamo Kiev, dat enkele jaren geleden opnieuw de titel behaal de. Beide teams leverden afgelopen jaren reeds tal van spelers voor de nationale ploeg. Na de nederlaag tegen Nederland mag men verwachten, dat de Russi sche coach Michael Yakuchm van avond met het sterkst mogelijke elf tal zal aantreden. Evenals zijn col lega Alf Ramsey zal hij zijn ploeg echter kort voor de wedstrijd bekend maken, want aan beide kanten kampt men met blessures. Zo blijft bijvoor beeld het meespelen van de nu 30-ja- rige Valery Voronin, die we in Rotter dam miste" maar graag op Wembley aan het werk zouden zien. onzeker. Voronin is 1.80 meter lang, weegt 77 kg en heeft al een keer of vijftig de Russische kleuren verdedigd. Hij is op één na de meest populaire speler in de Sovjet Unie. De populairste is nog steeds de „oude" Lev Yashin, maar deze keeper is geblesseerd en zal er vandaag niet bij zijn. Als zijn vervan ger zal waarschijnlijk de Torpedo doelman Anzor Kavazachvili optre den. Een van de meest gevaarlijke voor hoedespelers is dein Hongarije gebo ren Josif Sabo, die in de Europese competitie voor landenteams voor ver schillende doelpunten zorgde. Men zag hem overigens reeds aan het werk tij dens de wereldkampioenschappen. Hij is 27 jaar oud en komt uit voor Dyna mo Kiev. Men herinnert zich misschien, dat hij zichzelf tijdens het wereldkam pioenschap blesseerde bij een felle tackle tegen de Westduitser Frans Beckenbauer. Een andere bekende Russische spe ler is Chislenko, die in Rotterdam op de rechtervleugel speelde. Ook hy kampt nog met een kleine verwonding, doch Yaku^hin hoopt hem toch nog te kunnen opstellen. Speelt hy mee, dan zal linksback Ray Wilson zijn uiterste best moeten doen om deze stoere knaap in bedwang te houden. En natuurlijk is men benieuwd of ditmaal de 30-jarige Eduard Strelzov zal ..opdraven". Deze lange, blonde voorhoedespeler was tot voorjaar 1958 het grote idool van de Russische voet balsupporters. Kort na de wereldkam pioenschappen van dat jaar werd hij gearresteerd, nadat hij zich bij her haling te buiten was gegaan aan erger lijke uitspattingen. De eretitel van ..meester in de sport" werd hem ont nomen en hij werd tot twaalf jaar ge vangenis veroordeeld. Wegens goed ge drag werd hem eind 1964 bijna de helft van zijn straf kwijtgescholden, waarna Streltzov in vrijheid werd gesteld. In april 1965 was hij alweer present bij Torpedo Moskou. Weliswaar is hij nu wat minder snel dan vroeger, maar zijn schoten zijn thans nauwelijks min der gevaarlijk. Natuurlijk mag men, voor wat de Russische opstelling betreft, op enke le tactische verrassingen rekenen. Na de debacle in Rotterdam begrijpelijk, maar een grote vraag Is ook wat Alf Ramsey voor een team op de gras mat zal brengen. Zal hij hetzelfde elf tal in het veld sturen dat de wereld beker won, dus zuiver ..safe" willen spelen, of zal hij enkele spelers die te gen Ierland nogal eigenwijs en noncha lant waren op het reservebankje hou den? De opstelling van het Engelse elf tal is nog een groot vraagteken. Zeker is, dat rechtsback George Cohen, half- speler Labone en de aanvallers Colin Bell en Mike Summerbee wegens bles sures verstek zullen moeten laten gaan. Daarmee worden de pogingen van de Britse pers, die de drielaatstgenoem den graag in Ramsey's team had ge zien. jammer genoeg in de war ge stuurd. Men was namelijk van me ning dat hij Bobby Moore niet zou moe ten opstellen omdat deze duidelijk uit vorm is. Nu rechtsachter George Cohen bul ten de ltynen bljjft, betekent dit mis schien een kans vóór de jonge Tom- mie Smith van Liverpool. Voor Mar tin Peters zag de Britse pers als hes- te vervanger de 21-jarige Colin Bell van Manchester City, doch nu deze zich heeft afgemeld, zal Peters waarschijn lijk wel weer worden opgesteld. Bovendien was men er voor om óf Geoff Hurst óf Roger Hunt plaats te laten maken voor nog een speler van Manchester City, namelijk Mike Sum merbee, doch ook deze zal het met een plaatsje op de tribune moeten doen. Jammer, want het Engelse elftal heeft duidelijk behoefte aan frisse, nieuwe persoonlijkheden. Maar mochten vanavond de ver richtingen van de gekozen veldspelers misschien wat tegenvallen, de Engel sen beschikken gelukkig over een uit stekende doelman, namelijk de 28-ja- rige Gordon Banks. Eind 1966 ging hij MARTIN PETER!» erby voor 520.000 gulden van Leicester City naar Stoke. Banks stond reeds meer dan 40 maal in de Engelse ploeg. Ne gen jaar geleden ging hij van Ches terfield naai Leicester en heelt nu ruim 400 competitiewedstrijden achter de rug, waaruit men mag concluderen dat hij op het ogenblik de meest er varen Britse doelman is. Op hem rust vanavond de zware taak om, als laat ste bolwerk, de Russen het scoren te beletten. WILLY PULLENS ik kom terug (Van onze sportredactie) ALKMAAR. De byna een half jaar oude Noordhollandse voetbalcombinatie Alkmaar-Zaanstreek zal voortaan A.Z. '67 gaan heten. Dit heeft het bestuur van de vereniging besloten. De keuze werd gemaakt uit een groot aantal in zendingen op de daartoe uitgeschreven prijsvraag. De clubkleuren van A.Z. '67 blijven onveranderd rood-wit, maar op het ro de shirt zal een badge worden aange bracht, waarin behalve de naam ook de rode Alkmaarse burcht uit het stads wapen een blauwe Zaanse molen zijn verwerkt. De meer dan 200 inzendingen op de prijsvraag leverden ruim 500 na men op. (Van onze sportredactie) BREDA. De NTS heeft het „zes- daagse-Ieven" van winterbaankoning Peter Post vastgelegd in een televisie programma dat op de avond van de start der Amsterdamse zesdaagse (don derdag a.s.) wordt uitgezonden. Dit programma (onder regie van Jan Leijendekker en met commentaar van Fred Racké) bestaat o.a. ui. commenta ren van Posts collega's en ex-collega's, opnamen van hoogtepunten uit Posts wielerleven, flitsen van de zesdaagse van Zürich. Aan het eind van het pro gramma een rechtstreekse reportage vanuit de RAI, waar dan de Amster damse six days van start gaat. Deze uitzending duurt van 19.25 tot 20.00 uur en wordt uitgezonden via het tweede net. (Van ze sportredactie) SITTARD Willi/ Dullens is de laatste weken een omstreden figuur. Berichten, als zou hij niet meer kun nen voetballen, werden door hemzelf ontzenuwd. Maar waarom twijfelt men aan de terugkeer van Dullens De bron van de geruchten moet gezocht worden in een verklaring van een verzekeringsmaatschappij te Utrechtdie door een van haar artsen liet verklaren; dat Willy Dullens „blijvend algeheel ongeschikt is als voetballer". Die tekst van de verkla ring, die op 15 november werd af gegeven luidt letterlijk: „Deze be roepsvoetballer, doelpuntkampioen en voetballer van het nar heeft zijn carrière moeten opofferen op de alta ren van de sport. Er werd operatief ingegrepen. Er is een nog wat op gezwollen knie. Patient zal moeten omzien naar een andere carrière in het bedrijfsleven en een beroep moe ten leren. Tragische zaak, maar pa tiënt is nog joi.g. M.i. testen en om scholen. Conclusie: m.i. is patiënt blijuend geheel arbeiusongeschikt en voor ander werk tijdelijk arbeids ongeschikt". Toen deze ver Klaring werd afgege ven moest men aannemen dat er aan de voetballoopbaan van Willy Dul lens voorgoed een einde was geko men. Inmiddels is er wel het een en ander gewijzigd. Dokter Jessen, club arts van Sittardia, en ook op de hoog te van het bestaan van de verklaring rei: „Ik weet niet zeker of Willy nog zal kunnen spelen. Ik heb echt ver baasd gestaan over de mogelijkheden die hij tijdens de trainningen bleek te hebben en dat vind ik erg posi tief." Willy Dullens zelf zei: „Ik weet dat die verklaring van de verzekerings maatschappij is. Maar ik til daar he lemaal niet zwaar aan. De dokter die deze verklaring heeft ondertekend ken ik niet. Hij heeft me nooit onder zocht. Op 18 december ben ik een jaar geblesseerd, dan zou de termijn van de verzekering aflopen. Maar ik heb inmiddels een nieuwe oproep ge kregen en heeft men mij opnieuw on derzocht. Het resultaat van deze her- keuring is, dat ik uitstel heb gekre gen tot 31 januari 1968 Ik ben ook nog bij dokter Bronswijk geweest en die zei: Je mag op dit moment nog geen wedstrijden spelen. Kom eind december terug en dan bekijken we het opnieuw". Dus ga ik rond 25 de cember terug en hoop ik eind decem ber mijn eerste wedstrijd te spelen Dan vul ik gewoon een kaart in van de verzekering dat ik weer 100 pro cent arbeidsgeschikt ben en dan is die zaak van de baan De dokter in Maastricht zei, toen ik afscheid nam Veel succes". Dat zeg je toch niet als je denkt dat het toch niks wordt? Ik verklaar nogmaals dat niets en niemand me kan tegenhouden op de voetbalvelden terug te komen JACKY CHARLTON genezen

de Stem | 1967 | | pagina 12