Hooglander was kansloos in finale te Den Bosch Sprang bleef baas over Dinteloord Derek Clayton snelste Bon avena geklopt door Jimmy Ellis Luchtige behaaglijkheid „BARRIE" cVertnine vanSiOieriti^cn Biljarttitel voor J. Sijen Rudi Lubbers blijft amateur Henk van Gils stelde teleur Eindstand KNVB-ZATERDAGVOETBAL Piet de Wit en Bongers succesvol Extra libre Schaakteam Engeland te sterk voor Oranje Beste wereldtijd op de marathon van Australiër Wolfshohl opnieuw sterker dan Longo DAGBLAB BE STEM VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1967 J. Hooglander: geen kans in finale STOKKERS KAMPIOEN (Van onze sportredactie) DEN BOSCH Talent zegevierde over de routine in Den Bosch. In het Nederlands kampioenschap eerste klasse driebanden groot bil jart in café De Roode Leeuw werd dit in de finalepartij gedemon streerd door de 19-jarige Wim Stokkers uit Boekelo. Deze talent volle speler rekende in slechts 53 beurten af met de geroutineerde 43-jarige Hooglander, gehard in verschillende nationale kampioen schappen. Stokkers had lak aan de reputatie van Hooglander. Hij „verpletterde" zijn tegenstander die niet verder kwam dan 14 ca- (ADVERTËNTIE1 Stanley Vakmes - voor 2waai en fijn snijwerk, vlijmscherp bijwerken en modelleren. On misbaar in huis, tuin en keuken, f 6,95 compleet met 5 verseh. mesjes. ZWEMMEN De aanval van de VZC- zwemster Mirjam van Hemert op het Nederlands record 200 meter vrije slag (25 meterbanen is niet gelukt. De Vlaardiftgs» zwemster kwam m het Jolpa-bad tot een tijd van 2 19 2 monden boven het uit 1961 daterende record van Adrie Las- trie. (ADVERTENTIE) ramboles tegen Stokkers 40. Hoog lander mocht dan voor de aan vang van de finale getipt zijn als kanshebber dat leek de ogen schijnlijk onbewogen Heemsker kenaar ook de hypernerveuze Stokkers bleek toch van veel gro tere klasse. Dat bewees hij ook wel met zijn algemeen moyenne van 0.632, waardoor hij meteen promoveert naar de hoofdklasse. Het zal niet lang duren of dit 19- jarige talent zal doorstoten naar de ereklasse, het biljartwalhalla van de driebanders. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit dat de finale tussen dit tweetal zou worden gespeeld. Grote favorieten voor dit kampioenschap waren de Bredanaar Van Gils en de Heerlenaar Papenhof, vorig jaar nog winnaar van de titel in de eerste klasse. Beide heden hadden een uitstekende start, maar lieten het al gauw lelijk afweten. Van Gils, super sterk in de eerste ronde, met het hoog ste moyenne struikelde al in zijn twee de partij. Voor dit kunststukje zorgde de Êttenaar Wijnand Konings. Konings was matig begonnen en hij zou al te vreden zijn wanneer hij niet op de on derste plaatsen belandde. Hij kon tevre den zijn. Want na met Van Gils te heb ben afgerekend, kwamen er nog enkele tegenstanders die zijn kracht ondervon den. Konings eindigde tenslotte op een zeer verdienstelijke vierde plaats. Ver dienstelijk te meer omdat hij dit jaar voor het eerst in de eerste klasse mee draait. Voor Van Gils betekende deze tegen slag meteen het einde van zijn kam pioensaspiraties. In de vijfde ronde sneuvelde hij opnieuw evenals in de zesde en laatste ronde. Janssen, Stok kers en Papenhof bleken te sterk voor de Bredanaar, die niet tot zijn beste spel kwam in deze eindstrijd. Tegen Pa penhof miste Van Gils de kans de derde plaats veilig te stellen. Door zijn ne derlaag tuimelde hij omlaag naar de vijfde plaats, zodat hij nog gepasseerd werd door Konings. Een schrale troost voor de Bredanaar was, dat hij als tweede eindigde in moyenne. Zijn ge middelde van 0.605 betekent eveneens promotie met Stokkers naar de hoofd klasse. Hij bracht tevens de hoogste serie (8) op zijn naam. De Bosschenaar stelde wat teleur. Hij eindigde als zesde in die selecte gezel schap van driebaiidcnspecialisten. Ook zijn gemiddelde bleef beneden de maat. Stokkers heeft in de finale Hooglan der geen moment uitzicht op succes gegeven. De sterke jonge speler uit Boekelo liep meteen van zijn riv&al weg, met geen grote, maar wel nuttige series van 3, 2, 2 en 3. Bovendien speel de hij verdedigend ook zeer sterk, zo dat Hooglander vrijwel niet in zijn nor. male spel kon komen. De man die zich na zijn eerste ver- liespartij in de eerste ronde kans loos tegen Van Gils io keurig hêr- telde kreeg de meest onmogelijke stoot- Teelden gepresenteerd. Na 20 beurten was Stokkers al zo ver van zijn tegen stander verwijderd, dat zijn overwin ning een feit was. Stokkers was onbe twist de sterkste man in dit gezelschap en mocht dan ook volkomen verdiend de kampioensmedaille en fraaie beker het hele jaar door mei de lambswool twinsets, pullovers en cardigans uit Schotland met bijpassend de elegante rokken en wollen kousen Exclusief voor Breda bij: INTERNATIONAL KNITWEAR Wilhelminastraat 8, Breda, Telefoon 32459 HEDEN GEOPEND TOT 21.00 UUR STOKKERS ...eindwinnaar... in ontvangst nemen na dit perfect door de biljartvereniging „Over Band" ge organiseerde toernooi. De eindstand luidt: (respectievelijk aantal caramboles, aantal beurten, moyenne, aantal matchpunten en hoog ste serie). 1. W. Stokkers 274 433 0.632 12 O 2. J. Hooglander 226 431 0.524 9 6 3. W. Papenhof 256 492 0.520 8 5 4. W. Konings 254 515 0.493 8 7 5. H. van Gils 263 434 0.605 "6 8 6. M. Beks 244 508 0.480 5 6 7. P. de Laat 245 508 0.482 4 6 8. W. Janssen 229 487 0.470 4 6 (Van onze sportcorrespondent) HELMOND Het Nederlands kampioenschap extra klasse libre, dat in Helmond is gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor J. Sijen uit Maastricht. In de finale bleef hij baas over de Haarlemmer Broertjes, die wel hoger in moyenne eindigde, maar te weinig matchpunten verza melde. Broertjes die een algemeen gemid delde haalde van 22.00 promoveerde evenals de Venhuizer Roet (21.42) omdat de moyennegrenzen in deze klasse tussen de 11 en 20 liggen. De eindstand van dit kampioen schap luidt (respectievelijk matchpnt. alg. gemiddelde en hoogste serie): 1 Sijen, Maastricht 10 16.33 147; 2 Broertjes, Haarlem 8 22.0 211; 3 Roet Venhuizen 8 21.42 202; 4 Mom, 't Loo 7 15.51 183, 5 Quant, Warmenhuizen, 6 15.84 323; 6 van Ulft, Rijswijk 6 15.20 151, 7 Karman, Haarlem 6 15.17 105, 8 Fijn, Hattem 5 14.39 129. HARROWGATE (ANP) Nederland heeft de jaarlijkse schaakontmoeting te gen Engeland, ditmaal te Harrowgate gespeeld, met 9-11 verloren. Weliswaar werd de eerste ronde zaterdag met 5,5- 4,5 gewonnen, de tweede ronde moesten onze landgenoten echter een 3,5-6,5 ne derlaag incasseren. Dit was voornamelijk te wijten aan de vijf staartborden, die in de tweede ronde slechts een half punt inbrachten. In de dameswedstrijd versloeg mevrouw Vreeken haar tegenstandster mevrouw Bruce met 1,5-0,5. Sinds 1958 beeft Ne derland zes matches gewonnen tegen Engeland vier. (Van onze sportcorrespondent) BREDA De belangrijke wedstrijd tussen de twee koplopers in de 3e klas van de KNVB-zaterdagcompetitie Sprang en Dinteloord werd een over winning voor Sprang. Dinteloord was enigszins gehandi capt door de afwezigheid van de ach terspeler Valster en voorhoedespeler van Oors. Tien minuten na rust klop te Piet Paulides uit een voorzet van zijn broer Pauw de winnende goal achter doelman Vissers. Sprang maak te nog een doelpunt maar de goed lei dende scheidsrechter Van Ineveld, keurde deze goal wegens buitenspel af. Door deze overwinning is Sprang weer een stap dichter bij het tweede- kiasserschap gekomen. Dat zou bete kenen dat Sprang Capelle twee clubs in de hoogste klas van het zaterdag voetbal zou hebben, een unicum voor dit dorp, waar nog twee verenigingen in de vierde klas KNVB uitkomen. Seolto behaalde tegen Good Luck een fraai gelijkspel. Het technisch be tere Good Luck had geen afwerker in de voorhoede, anders was de over winning mee naar Raamsdonksveer gegaan. Broeders voor de thuisclub en naamgenoot Broeders van de gas ten zorgden voor de enige goal in de ze spannende wedstrijd. Nivo Sparta bleef op hetzelfde aantal punten staan door in eigen huis met de oneven goal van AZW te verliezen. Het ziet er nu wel heel somber uit voor de club uit Za.ltbommel. De stand: Sprang 13—19, Dinteloord 12—15, Rillandia 1315; De Meeuwen 12 14, Good Luck 13—14, AZW 13—14, Terneuzense Boys 13—13; Rode Boys 13—13, Woudrichem 13—13, SVV 12 10, Seolto 1310, Nivo Sparta 12 2. In de hoogste klas behaalde Arne- muiden één punt uit de belangrijke wedstrijd tegen rode lantaarndrager Amstelveen. Het vex-schil bedraagt nu drie punten tussen beide clubs. Arne- muiden heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Noordwijk nam de leiding weer steviger in handen door een overwin ning op 's-Gravenzande SV. Kozak ken Boys bleef goed volgen door in Klaaswaal beide punten te veroveren. De stand: Noordwijk 11—17, SHO 11 14, Kozakken Boys 1114, 's Gra- venzande 12—13; Excelsior (M) 11— 12, RVVH 11—12, Ter Leede 12—12, SSS 1110, SSC 1110, Arnemuiden 119, DOTO 119, Amstelveen 12-6. De enige wedstrijd in de vierde klas se A bracht weinig verandering in de stand. Brakel won royaal van Zuili- chem en bleef daardoor in de midden moot. De stand; Wilhelmina 13—19, Zwaluwse Boys 13—17; Wit Zwart 13 —16, Sleeuwijk 13—16, Wijk 13—16, Brakel 13—14, Zuilichem 13—11, Al- tena 13—9, Rust Roest 13—7, HNC 13—5. Door een magere 10 overwinning op Wolphaartsdijk in de vierde klasse B wist Smerdiek op twee punten van koploper Yerseke te blijven. Da titel zal wel tussen deze twee clubs be twist worden, waarbij Yerseke de bes te kansen schijnt te hebben. De stand in de kopgroep Yerseke 119, Smer diek 11-17, Chrislandia' 11-14, Nieuw- land 1014; Kapelle 87. FUKUOKA (ANP) De Australiër Derek Clayton heeft in Fukuoka (Ja pan) als eerste atleet ter wereld een marathon binnen de twee uur en tien minuten gelopen. De 25-jarige Clay ton legde de 42 km en 195 m af in 2 uur 9 minuten en 36.4 sec., waarmee hij zijn persoonlijk record met bijna 9 minuten verbeterde. De snelste tijd op de marathon was in handen van de tweevoudige Olympische kampioen Abebe Bilila, die tijdens de spelen van Tokio tot 2.12.11.2 was gekomen. In juni 1965 had de Japanner Mo- rio Shigematsu met 2 uur en 12 min. al eens sneller gelopen dan Bikila, maar de Japanner leverde zijn pres tatie in de z.g. Chiswick marathon, waar de lopers de afstand zonder keerpunt afleggen. Bovendien had Shigmatsu tijdens de race voortdu rend de wind in de rug. De marathon van Fukuoka veroor zaakte een ware verschuiving op de wereldranglijst van de marathon. Achter Clayton eindigde Seiichiro Sasaki, die voor een moordend aan- vangstempo had gezorgd, door de eerste tien km binnen het halve uur af te leggen in 2.11.17 op de tweede plaats. Sasaki een 22-jarige elektro technicus, die Clayton na het keer- punt had moeten laten gaan, kwam na 28 km weer bij zijn tegenstander. Nadat het tweetal vijf kilometer zij aan zij had gestreden, moest de Ja panner die last kreeg van maagkram pen, zijn concurrent loslaten. Overi gens bleef Sasaki ook nog binnen het officiële wereldrecord van Bikila. Toen de snelle tijden van de eerste lopers bekend werden, rees sterke twijfel over de juistheid van de af stand. De organisatoren bezwoeren echter, dat de lengte van het parcours 42 km en 195 m bedroeg. De uitslag luidt: 1 Derek Clayton, Austr. 2 uur 9 min. 36.4 sec., 2 Seiichiro Sasaki, Ja pan 2.11.17,- 3 Dave McKanzie, N.Zld. 2.12.25.8, 4 Tadashi Futsuhara, Japan, 2.14.40.-, 5 Jim Adler, GB 2.14.44.8,-. LOUISVILLE (ANP) De Ameri kaan Jimmy Ellis heeft zaterdagavond de Argentijn Oscar Bonavena op punten verslagen in een gevecht over 12 ronden voor de halve finales van het wereld- De Australiër Derek Clayton, de succesvolle atleet, die als eerste eindigde in Fukuoka samen op de foto met de Japanner Seiichiro Sasaki (links) die op de tweede plaats beslag legde. (ADVERTENTIE) kampioenschap zwaargewicht. In de an dere halve finale van het toernooi om de opvolging van de van zijn titel ver vallen verklaarde Cassius Clay ont moeten de Amerikanen Thad Spencer en Jerry Quarry elkaar op 3 februari a.s. in Oakland/Californië. Het gevecht iin de Freedom Hall van Kentucky was bijzonder hard met de lichtere Ellis lets dn het voordeel door zijn grotere snelheid en beter voeten werk. Halverwege kreeg Bonavena meer greep op de partij en maakte hij een deel van de (achterstand op punten on gedaan. Ellis kreeg verwondingen aan beide ogen, maar de bokser uit Ken tucky bleef op de been en werd tot winnaar uitgeroepen. De scheidsrechter gaf hem de zege met 56-53. De doorslag gaf daarbij dat de Argentijn dn de derde en achtste ronde was neergegaan. (ADVERTENTIE) (Van onze sportcorrespondent) DEN HAAG Rudi Lubbers, de meervoudige Nederlandse kampioen in het halfzwaargewicht en een van de beste amateurboksers, die Nederland ooit gehad heeft, wordt geen professio nal. De blonde Amsterdammer, die twee maanden geleden in contact kwam met de Engelse manager Robinson en van hem een aantrekkelijk profcontract kreeg aangeboden, heeft na ryp beraad besloten niet op deze aanbieding in te gaan. De directe aanleiding tot het besluit van Lubbers, die studeert aan de Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding in Amsterdam, was een uitvoerig gesprek met het bestuur van de Nederlandse boksbond. De NBB, die begrip heeft voor de moeilijkheden van de stude rende topsporter de achtergrond van Lubbers' plannen om beroepsbokser te worden zal alles doen om zijn top sporters de reeds veel besproken nood zakelijke sociale begeleiding te geven. ZURICH (ANP) In de Zesdaagse van Zürich zijn dit weekeinde drie wed strijden over een half uur in de ama» teurzesdaagse gereden. Na deze drie ritten rukte het Nederlandse wereld kampioenskoppel Gert BongersPiet de Wit op naar de eerste plaats. Na zeven ritten wais heit klassement: 1. BongersDe Wit; 2. Bennewdtz— Fritz; (op 1 ronde) 3. DalerKriz (TsL- Sl); 4. LinkHerger (W.-Dld-Zwi); 5. SpaihnTscharn (Zwi-W.-Dld)6. Wagit- mansFaiessler (Ned.-Zwi). De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. In de „echte" zesdaagse was de stond: 1. SercuBugdahl (Belg-Did) 185 part; 2. PostFritz Pfenninger (Ned-Zwi) 159; 3. Altig—Renz (Did) 123; 4. Lykke— Eugen (Den) 44; (op 3 ronden) 5. Louis PfenningerOldenburg (Zwii-Dld) 66; (op 7 ronden) SeeuwsVerschueren. (Belg) 43; (op 9 ronden) LawxdeVan der Lans (Ausitr-Ned) 78; (op 10 ron den) GrielDuyindam (Belg-Ned) 77. De achterstand van de overige koppels va rieerde van 11 tot 21 ronden. HANNOVER (ANP) Ex-wereld kampioen Rolf Wolfshohl heeft in het nog korte cyclocross-seizoen een tweede zege behaald over de Italiaanse wereld kampioen Renato Longo. In de nieuwe recordtijd van 56 minu ten over de 24 km (12 ronden) won Wolfshohl in Hannover voor 4000 toe schouwers met een voorsprong van 250 meter voor de Franse amateur-wereld» kampioen Michel Pelchat (56.50), Lon go (57.30) en de Zwitserse numrpey van het wereldkampioenschap Re Gretener (58.00),

de Stem | 1967 | | pagina 5