RAIFFEISENBANK Protocol in UNO mag nooit falen DE KLEDINGBOKSER „Antwerpen profiteert van Zeeuwse industrialisatie J. de Groof ridder O.N. SMIDJE VERHOLEN Incidenten zeer schaars Ir. Mesu en de afsluiting van de Westerschelde Dagblad De Stem Grieks schip paar uur vast bij Vlissingen Brand in Koewacht In Sluiskil: ?Geen brug, geen plein, wel monument TERNEUZEN I. Moelker uit Vlissingen ridder O.N. kleine of grote spaarder spaarbank en alle bankzaken Groede Belangstelling voor eigen woningbezit ZUID-BEVELAND GOES EXAMENS HOOGWATER Wethouder vierde een zilveren jubileum OE THANT DRIE DODEN BIJ BOTSING VANDAAG MORGEN Het geheim van de Uyleaborgh Reservekli DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 4 DECEMBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Wanneer de Westerschelde bij Vlissingen - Breskens zal worden afgesloten, zal Zeeland de industrialisatiemo gelijkheden van Antwerpen dan niet afromen? Dit was een van de vragen tij dens de discussie over de lezing van ir. F. Mesu voor de European Shipping Press Association, vrij dagavond jl. in het internationaal zeemanshuis te Antwerpen. Zo als zaterdag reeds bericht, heeft ir. Mesu in Antwerpen zijn plan nen voor de afsluiting van de Westerschelde uiteengezet. Ir. Mesu deelde de vrees van de vragensteller niet. Volgens hem heeft Antwerpen het grote voordeel dat het over voortreffelijke achterwaartse doorverbindingen beschikt. Antwer pen zal z.i. profiteren van de econo mische bedrijvigheid, die in Zeeland aan het groeien is. Antwerpen zou bij voorbeeld voor retourladingen kunnen zorgen. Om zijn standpunt te onder strepen zei ir. Mesu dat Rotterdam niet graag zou willen dat Vlissingen een containerhaven kreeg, omdat in dat geval ook Antwerpen daarvan zou profiteren. Ir. Mesu zei, op vragen van ir. R. van Krevelen, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaan- deren, dat het vervoer van gevaar lijke stoffen veiliger op een afgeslo ten dan op een ooen Westerschelde kan geschieden. Bij een afgesloten Westerschelde zijn er immers een vas te waterstand en een vaste vaargeul. In dit verband wees ir. Mesu er op, dat men in Rotterdamse havenkrin gen zijn hart vasthoudt voor aanva ringen waarbij schepen met gevaar lijke ladingen betrokken zijn. Er is een commissie benoemd die maatre gelen zal moeten voorbereiden om het gevaar tot een minimum te beperken. Ir. Mesu werd gevraagd naar de mate vau verzanding van het Oost gat en de Wielingen wanneer de Wes terschelde ter hoogte van Vlissingen- Breskens zou worden afgesloten. Zou (Van onze correspondent) VLISSINGEN De heer J W. L. de Groof, veterinair inspecteur van de Volksgezondheid, tevens inspecteur van de Veeartsenijkundige dienst, heeft per 1 december zijn functie neergelegd, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Op een afscheidsbijeenkomst vrijdagmiddag in hotel Britannia te Vlissingen, hem aangeboden door een comité, gevormd uit het georganiseerd bedrijfsleven, ontving de heer De Groof de mededeling dat hij was be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd hem opge speld door ir. J. W. Wellen, directeur- generaal Landbouw. De heer Wellen wees in zijn toespraak op de bijzonder prettige contacten die hij had met de heer De Groof. Hij was van mening dat men op het Ministerie meer van deze mensen zou moeten hebben. Jhr. mr. Th. A. J. W. Schorer, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland bood namens het provinciaal bestuur zijn gelukwensen aan. D» heer W. J. L. de Groof studeerde in 1929 als dierenarts af in Utrecht waarna hij tot 1955 als praktizerend dierenarts in Kruiningen gevestigd was In de periode tussen 1955 en 1961 ver vulde hij de functie van adjudant-in specteur bij de Veeartsenijkundige Dienst, tevens adjunct-inspecteur van de volksgezondheid in het district Zee land en westelijk Noord-Brabant. In 1961 volgde zijn benoeming als veteri nair inspecteur voor de Volksgezond heid tevens inspecteur districtshoofd van de veeartsenijkundige dienst voor het district Zeeland. Naast functies in de agrarische sector vervulde hij o.a..de fdnetie van voorzitter van het zee-hospitium (Zonneveld), voorzitter van de herstelcommissie Kruiningen en sinds 1954 voorzitter van de Voog dijraad in Middelburg. De heer De Groof zei in zijn dank woord de onderscheiding mede te zien als blijk van waardering voor zijn me dewerkers. Dagblad voui Zeeland KANTOREN: Voor ieeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 237? Hulst. Voor Walcheren en 2uld-Bevelarid: Kinkstraat l telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DF i irvi Inspectie Zeeland L K. M UI' JONG tel 6252, (Joes tei 0115114261. privé 73ÜU- Goes lerneuzen Redacteur voor ar Kanaalzone: i. HüSKFM Breitnerstraat 81, Terneuzen. Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscii- V laanderen J. ROBES IN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-2005. Rp.ijnr'-ire nou» Zuid-Beveland en Walcheren: Mej S. MAASKAN 1 Singelstraat 1? Goes, teL 01100-5689 RayiiuhetieeTüei vuur Zuid-Bevelana en Walcheren: K. MENU. tel 6252, Goes. Prijs voor loase advertenties, beaternn voor de editie Zeeland f 0,20 per mrr 1 mni ingezonden mederi-"neen 2li mm gewone advertenties Bi) erntract aaazlentilke reductie. „Kleintjes": 3 regeb of minder f 1. elke rege) meer 0,28 Als éên regel gelde» 23 letters en/n- leestekens Bil olaatslrig ooK ui de Brabantse oplag, reso. f 1,75 en I 0,85 BU 3 achtereenvolgende ongewijzigd» plaatsingen de derde plaatsing teger half geld zelfs de haven van Zeebrugge kunnen verzanden? Ir. Mesu zei dat dit nu juist onderzocht zal moeten worden in de waterloopkundige laboratoria van België en Nederland. Wel zal in geval van afdamming van de Wes terschelde de kust bij Westkapelle verstevigd moeten worden. Deze kust zal het dan zwaar te verduren krij gen, evenals trouwens de „koppen" van Sehouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee na de afdamming van het Brouwershavensegat en de Oos- terschelde. Het Deltaplan voorziet in een versterking cvan deze vooruitge schoven „koppen" in zee. Een van de vragenstellers was zeeg sceptisch over de waarde voor Ant werpen van afsluiting van de Wester schelde. De industrialisatiemogelijkhe den voor België beperken zich vol gens hem tot enkele polders in Oost- Vlaanderen. Zeeland zou daarentegen duizenden hectaren zeehavengebied in het afgesloten Westerscheldebekken kunnen aanleggen. Wie zal die af damming betalen? zo vroeg hij zich af. „Gaan de Vlamingen de Turken worden van Nederland?" Ir. Mesu had een nuchter antwoord: „Als België niets voelt voor afdam ming van de Westerschelde dan houdt alles op. Maar dan zal Antwerpen nooit echt grote schepen in zijn ha vens kunnen krijgen". (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN Zaterdagmorgen om half 7 is het Griekse schip Popi-P.K. bij de dijk van de Vlissingse buiten haven aan de grond gelopen. Met be hulp van de sleepboot Walvis en The- mi 3 kwam het schip om half 12 die morgen los. (Van onze correspondent) KOEWACHT Zaterdagmiddag om streeks half 5 brak in Koewacht brand uit op de boerderij van de heer W. Plasschaert. Ondanks het feit dat de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat een op het erf staande schuur totaal ver brandde, evenals enkele landbouw werktuigen die hierin waren opgesla gen. Wel konden de andere bedrijfs gebouwen worden behouden. Naar de oorzaak van de brand wordt nog ge zocht. De verzekering dekt de schade. 93 99 (Van onze correspondente) SLUISKIL De minister Lely» brug te Sluiskil zal binnenkort in ver band met de kanaalwerken verdwij nen. Het verkeer tussen de oost- en westzijde van het dorp zal dan on derhouden worden door een rijkspont. Maar dank zij het initiatief van de geheide Sluiskillenaar Honoré Col- sen zal de bevolking de herinnering aan de brug door middel van een „monument" levend houden. Het mo nument wordt geen sculptuur. Er komt zelfs geen beeldhouwer aan te pas. En het meest unieke is wel, dat het niet meer dan enkele losse gul dens gaat kosten. Dit alles vertelde de hoogbejaarde nestor van „zijn dorp" in een vergadering die hij had belegd in café Dallinga, waar hij zou spreken over de geschiedenis van Sluiskil. In het kort komt zijn plan op het volgende neer: het monu ment zal bestaan uit een hoop ste nen die vrij komen bij afbraak van de brug. Hierop zal een grote ardui nen steen geplaatst worden van een der peilers van de oude brug, die nog naast de huidige in het kanaal staat. In het arduin zullen de namen gebeiteld worden van drie mensen die zich zestig jaar geleden hebben ingespannen voor de bouw van de brug, t.w. Sjef Lammers, Kooman sr. en Th. Fermont. Verder die van minister Lely, terwijl het opschrift van de steen zal luiden: Geen brug, geen plein, maar wel een monument. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) HULST TERNEUZEN GOES M l t i r L I «i». «i -. V.. Jeugdcircus voor „Irene" Het tamboer- en pijperkorps „Irene" heeft in het gebouw ..De Schakel" het St.- Nicolaasfeest met een heel kort be zoek van de goed heilig man gevierd, maar voornamelijk met een optreden van het jeugdcircus „Hoger Op" uit Goes. Ongeveer 150 kinderen, bijna allen lid van „Irene", hebben met veel enthousiasme gekeken naar de verrichtingen van de zeer jeugdige artiesten en de drie (muzikale) clowns. Vooral de verschillende circusnum mers. die in een vlot tempo en over het algemeen goed werden afgewerkt, oogstten veel bewondering. De leider van het jeugdcircus. de heer Kaay- steker, moet wel met veel enthousias me en geduld de jongeren opleiden, maar ook voor „de artiesten" zelf is het een hele opoffering. Gezien de prestaties van deze uitvoering, be hoeft het niemand te verwonderen, dat dit gezelschap niet alleen vaak in eigen land, maar ook in het buiten land en voor de t.v. wordt uitgeno digd. Aanrijding Bij de voorrangskrul- sing nabij St.-Annapolder heeft een aanrijding plaats gehad tussen twee personenauto's, ten gevolge waarvan twee personen in het ziekenhuis moes ten worden opgenomen en een auto volkomen werd vernield. De bestuur der van de personenauto, G. J. v. d. B. uit Terneuzen, komende uit de rich ting Zaamslag, verleende geen voor rang aan een personenauto, die werd bestuurd door zijn stadgenoot, W. J. V. Doordat de laatste auto in de flank werd aangereden, kantelde deze. De bestuurder hiervan moest met een ge broken dijbeen in het Julianaziekenhuis te Terneuzen worden opgenomen, even als zijn passagier, F. H. uit Axel afkomstig, die vrij ernstige hoofdwon den had. De andere passagier, P. V. eveneens te Axel woonachtig, kon na door dokter Hoving te zijn verbonden, huiswaarts keren. De personenauto, die uit de richting Axel kwam, was totaal vernield. De andere auto had enige schade aan het front. Breskens Geslaagde zanguitvoering Door de Breskense Zangertjes is in het Casino de jaarlijkse zanguitvoering gegeven. Hieraan werd ook medewerking ver leend door de christelijke zangvereni ging „God is mijn Lied". Voorzitter A. Wisse kon een groot aantal aanwe zigen welkom heten. Het programma was zeer goed verzorgd. Vooral het kinderkoor oogstte veel succes. Ds. Musch sloot de avond met gebed. Wit-Gcle Kruis Het Wit-Gele Kruis afdeling Breskens heeft in het wijkgebouw de jaarvergadering gehou den. waarvoor weinig belangstelling bestond. Uit het jaarverslag bleek, dat er een nadelig saldo over 1966 was. Het jaarverslag van de secretaris maakte gewag van verschillende ac tiviteiten en de toename van de werk zaamheden van de wijkverpleegsters. Het aantal leden bedraagt 128. DEN HAAG (ANP) Bij K.B. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer J.W. Moelker ing. te Vlissingen, waterbouwkundige bij de rijkswaterstaat. iedereen is welkom bij de Raiffeisenbank. op prettige en per soonlijke wijze kunnen wij u van dienst zijn. kleine of grote spaarder? ook andere bankzaken? het maakt voor ons geen verschil, wij slaan voor iedereen klaar, hel belang van de cliënt slaat bij ons voorop! Kantoren te: Axel - Biervliet - Boschkapelle - Breskens - Clinge - Graauw - Heikant - Henc, lijk - Hoofdplaat - Hulst - Kloosterzande - Koewacht - Lamswaardo Ossenisse - Overslag - St. Jansteen - Stoppeldijk - Terneuzen - Zuiddome - Sluiskil. Clinge Bezoek van St.-Nicolaas Zoals ieder jaar bracht St. Nicolaas ook een bezoek aan Clinge. De Sint werd in 't Zeegat ontvangen door het Cling- iense Feestcomité. Met do fanfare „Weldoen door Vermaak" voorop trok St. Nicolaas door de straten en de zwarte Pieten deelden snoep uit aan de kinderen. Na de tocht werd Sint op het bordes van het gemeentehuis ontvangen door burgemeester Vercau- teren. Deze gaf een opsomming van al wat er in het afgelopen jaar in de gemeente gebeurd was. Hij vroeg de medewerking van de Sint voor de ver nieuwing van de St. Bernardus- school. Sinterklaas beloofde prompt die medewerking en prees de voortva- tendheid van het gemeentebestuur. De kinderen zongen nog enkele liedjes, waarna de Sint overging tot het uitde len van zakjes snoep. Auto-ongelukken Op de Provin- cialeweg is J. L. uit Zuidzande met zijn personenauto in aanrijding geko men met een tractor met twee bie tenwagens, bestuurd door J. van 't W. uit Groede. Van 't W. wilde een voor hem rijdende tractor passeren, Hij werd ingehaald door L., week uit en slipte in de berm. Hij kwam tegen een der aanhangers van de bietenwa gen. De personenauto werd zwaar be schadigd. Op het kruispunt Buitenlust heeft L. D. uit Oostburg geen voorrang ver leend aan een personenauto, bestuurd door mej. J. v. P. uit Vlissingen. De heer D. kwam van Breskens-dorp en moest op het kruispunt afslaan in de richting Schoondijke. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de op de voor- rangsweg rijdende personenwagen- Beide auto's werden zwaar bescha digd. Schoondijke (Van onze correspondent) Er is de'laatste tijd veel belangstel ling bij de Schoondijkse bevolking om een eigen woning te bezitten. Dit bleek ook tijdens de dezer dagen gehouden raadsvergadering, waarin besloten werd aan de heer P. Hubregtse de door hem bewoonde woning aan lfem te ver kopen. Behoudens goedkeuring van de minister van Volkshuisvesting werd besloten de woningen bewoond door F. Bakker, W. Booije, en Iz. de Luijster aan de bewoners te verkopen. Van mevr. Vink-Schellinger werd het perceel Tr gel gekocht voor f 20000,-. Wethouder De Feijter gaf de raad de verzekering, dat, hoewel de koopprijs erg hoog is, de getaxeerde waarde nog f 6000,- hoger lag. De raad besloot om het pand onbewoonbaar te verklaren en het te laten slopen, waar na de grond als bouwterrein in het be stemmingsplan Noord West kan worden opgenomen. Van de familie De Zwart werd een perceel grond van 1900 m2 aange kocht om een aansluiting van de Van Ruijsöaelstraat op de Prins Bernhard- straat tot stand te brengen. „Ook deze aankoop was geen eenvoudige zaak", aldus wethouder De Feijter, „maar de onderhandelingen zijn in een prettige sfeer verlopen met een gunstig resul taat". Aan de heer Hennekeij werd een perceel grond ter grootte van 460 m2 in het bestemmingsplan Noord West verkocht. Voorts verleende de raad optie aan dokter Van 't Hof voor een perceel grond van 1500 tot 2000m2 gelegen in het bestemmingsplan Noord West. Voor 1968 werd met de Bank voor Nederlandse Gemeenten een rekening courant overeenkomst aangegaan, waarbij het kredietbedrag f 125000,- bedraagt. Aan het slot van de vergadering nam wnd, burgemeester J. Fic af scheid van wethouder De Feijter en de heer J. van Baal, die beiden met va- lantie gaan naar Nieuw Zeeland. „He ren u heeft deze vakantie alleen al verdiend voor^het vele dat u in de lan ge reeks van jaren, dat u lid bent van de raad voor Schoondijke, hebt gedaan Ned. Herv. Kerk Ds. W. Janssen, Ned. Hervormd predikant te Goes, heeft voor zijn beroep naar Rotterdam- Iralingen bedankt. Kapelle Vogeltentoonstelling De vereniging van vogelhouders Zang en kleur in Ka pelle wil in 1968 de bouw van een dorpsvolière uitvoeren. Deze zal komen bij het bejaardencentrum „Pomona" Burgemeester Van Suylekom bracht de vereniging al bij voorbaat dank voor haar initiatief. Hj) vertelde dat de tekeningen klaar zijn en dat weldra met de uitvoering begonnen zal wor den. Dat gebeurde bij de officiële ope ning van de vogeltentoonstelldng in het sportgebouw in Kapelle. Burge meester Van Suylekom verrichtte de ze opening van een tentoonstelling die in het weekeinde heel veel belangstel ling trok en waarop vele fraaie vogels te zien waren. Wethouder B. de Jager reikte de prijzen uit. Als juryleden hadden gefungeerd de heren J. A. Camphens te Oostburg, J. Snelders te Etten en D. Duivis te Hoogerheide. Ruim 250 vogels hadden zij te keuren. Algemeen kampioen werd de eigen kweek van de heer J. v. d. Ouden te Biezelinge met 89 punten- Verdere kampioenen waren van: stam eigen kweek J. v. d. Ouden; grote par kieten J. v. d. Ouden; kleine parkie ten A. de Pree 's Gravenpolder; tro pische vogels, A. de Pree, 's Graven polder; Kanaries J. P. J. Mol, Ka pelle, bastaarden, idem; zebra vinken J. Capello te Kapelle; open kweek P. Saanen Kapelle- Verder kende de jury de volgende prijzen toe aan de heer A. de Pree, 's Gravenpolder; 2 eerste I tweede en 1 derde prijs. H. Lamper, Kapelle, 1 eerste en 1 derde prijs. J. P. Mol Ka pelle 2 eerste en 2 tweede en 6 derde prijzen. P. Saaman, Kapelle I eerste 3 tweede en 1 derde prijs. L. Boon man, 's Gravenpolder, 1 eerste, 1 twee de en 1 derde prijs. J. Capello, Ka pelle 1 eerste prfls; B. Spuij, Biezelin ge 1 eerste prijs, P. Schijf, Kapelle 1 tweede en 1 derde prijs. A. J. Ver burg. Kapelle 1 tweede en 1 derde prijs J. Bruinooge Kapelle 2 tweede en 1 derde prijs. J. v. d. Ouden, Biezelinge 14 tweede prijzen en 1 derde prijs; Ph. de Jager, Kapelle 2 tweede prijzen J. Zeegers, Kapelle 1 derde prijs. TERNEUZEN Voor het examen assistent invoerrechten en accijnzen slaagden, vrijgesteld van het monde linge gedeelte, wegens behaalde resul taten bij het schriftelijke gedeelte: de heren C. Ballast en B.A. Weggemans, beiden van de centrale douanepost te Axel en W.J.G. Eussen, van de centra le douanepost te Oostburg. Na het vol ledige examen slaagden de heren A. C.J. Cozijnsen, J-H.M. Lenferink en H. 'Versteeg van de centrale douanepost te Oostburg, G.B. Dijksterhuis, P. van Geldere, M.J. Kooy, J. Kuckelhorn en H.E.H. v.d. Nieuwboer van de post Oostburg en J. Th. Menheere van de douane en accijnzen te Vlissingen. Morgen, dinsdag 5 december Hansweert, 5.13 en 17.41 uur. Terneuzen, 4.34 en 17.01 uur. Vlissingen, 4.06 en 16.31 uur. Wemeldinge, 5.55 en 13.20 uur. Zaamslag (Van een onzer verslaggevers) Wethouder J. van Cadsand uit Zaam slag vierde een zilveren jubileum, zij het ook niet als wethouder, maar als personeelslid van de n.v. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch-VIaanderen" President-commissaris, directeur en echtgenote, staffunctionarissen en ver tegenwoordigers van het personeel kwamen de jubilaris thuis gelukwen sen- De directeur, ir. G. Dikötter, zei het ten zeerste op prijs te stellen dat het personeel van het bedrijf ook an derszins aan het maatschappelijk le ven deelneemt. Hij vond de Zaamslag- se wethouder hiervan een verheugend voorbeeld. Hij dankte de jubilaris, die als controleur bij de afdeling incasso werkzaam is, voor de wijze waarop hij als contactman tussen abonnees en bedrijf steeds de belangen van beide partijen heeft behartigd. De directeur speldde vervolgens de heer Van Cad sand het gouden insigne op en over handigde hem de gebruikelijke grati ficatie. De heer A. F. Nuylinck bracht de gelukwensen over van het personeel en bood de jubilaris een platenspeler aan. Al voor het felicitatiebezoek wa ren namens de raad van commissaris sen en de directie alsmede namens het personeel enkele fraaie bloemstuk ken bezorgd. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt, niet alleen door collega's en vrienden, maar ook door de velen met wie de jubilaris contacten onderhoud in het verenigings leven van Zaamslag. NEW YORK (AP) Als uw vrouw bezwaren maakt, omdat uw baas komt eten bij u, vertel haar dan over de man, die bij banketten van de UNO honderden zich van hun rang bewuste diplomaten de juiste plaats moet geven. Een ambassadeur lager te plaatsen dan een collega van minder hoge rang kan een protest van diens regering tot gevolg hebben, vertegenwoordigers van twee elkaar vijandig gezinde landen naast elkaar te zetten kan leiden tot een internationaal incident. De heer Pierre de Meulemeester, chef van het protocol bij de UNO, die vol gend jaar met pensioen gaat, heeft, sinds hjj 20 jaar geleden bij de wereld organisatie in dienst trad, volop bloot gestaan aan deze gevaarlijke aspecten van de diplomatieke etiquette. De beminnelijke Belgische aristocraat en zijn medewerkers maken zelden een fout, aangezien zij beschikken over een gedetailleerde protocoliijst, die bij de oprichting van de UNO is samengesteld. Volgens deze lijst gaat de voorzitter van de A'gemene Vergadering voor alle an deren. Op hem volgen de secretaris-ge neraal, de raadsvoorzitters én verder de lagere rangen, tot de permanente ver tegenwoordigers, van de verschillende missies. „Wij zorgen er ook v^oor. dat wij de ambassadeur van nationalistisch China niet naast enig lid van het Sovjetblok plaatsen of een vertegenwoordiger van Zuid-Afrika naast een zwarte Afri kaan" vertelde De Meulemeester. „Toch zijn er incidenten voorgekomen". Leden van de staf van het protocol rillen nog altijd als zij terugdenken aan een deftig banket, dat een aantal jaren geleden werd gegeven tijdens de ambts periode van Dag Hammarskjold als se cretaris-generaal. Naar de uiterlijke schijn te oordelen liep alles prachtig, maar de volgende morgen beende de ambassadeur van een Arabische staat woedend het protocolbureau binnen. „Ik veronderstel, dat u wel begrijpt hoe zwaar u mijn minister van buiten landse zaken hebt beledigd", verklaarde hij. ,Wat moest dat betekenen, dat u hem naast de minister van buitenland se zaken van Israël h'ebt gezet?" Diep geschokt greep een ambtenaar van het bureau de kaart van de tafel schikking. „Maar uw minister en die van Israël zaten drie plaatsen van elkaar af", zei hij. „Dat is nog te dichtbij", snoof de Arabische diplomaat. „Wij kunnen kennelijk aan hetzelfde diner geen gasten hebben, die ver schillende lucht plegen in te ademen, maar wij doen ons uiterste best om bot singen te voorkomen", verklaarde De Meulemeester. Als een voorname gast dineert by se cretaris-generaal Oe Thant, moet het protocol ervoor zorgen, dat geen voed sel of drank wordt geserveerd in strijd met nationaal gebruik of godsdienstige voorschriften. Toen bijv. koning Ibn Saoed van Saoe- die Arabië een aantal jaren voor hij werd onttroond hier lunchte, werd de keuken van de UNO gewaarschuwd, dat in geen enkele vorm varkensvlees mocht worden geserveerd en dat alco holische dranken niet onder de ogen van de Arabische vorst mochten komen. De Meulemeester, zijn adjunct-chef en zijn vier verbindingsambtenaren hebben naast de zorg van het juist plaatsen van de gast en het doen serve ren van de juiste schotels nog andere taken. Als een afgevaardigde een bon krijgt wegens ongeoorloofd parkeren of moei te heeft met zijn visum, zoekt hij con tact met het protocol en de zaak wordt gewoonlijk met een minimum aan om slag geregeld. (Van onze redactie binnenland) MAASBREE - MAASBRACHT - ROS MALEN Bij een frontale botsing tus sen een personenauto en een autobus op de provinciale weg Venlo - Helden in de gemeente Maasbree zijn zaterdag middag drie personen urn het leven ge komen: de bestuurster van de personen auto, haar broer en tiaar moeder. Bij een inhaalmanoeuvre reed de vrouw in op een tegemoetkomende bus. Op de E-9 in de gemeente Maasbracht is een 65-jarige vrouw uit Nijmegen le vend verbrand in de auto van haai- man, die was gestopt vanwege de mist. Een vrachtauto reed daarop op de stilstaande auto, die in brand vloog. De 64-jarige man lukte het niet om zijn vrouw uit de brandende auto te krijgen, hij liep een shock en brandwonden op. In Rosmalen werd een 51-jarige kloos terzuster uit Oss op de rijksweg Den Bosch - Nijmegen verrast door een auto. Zij kwam om het leven, hoewel de be stuurster van de auto krachtig remde waardoor de auto over de kop sloeg De Meulemeester heeft de afgeioDtt 20 jaar een schitterende stoet van ko- ningen, koninginnen, presidenten en premiers het hoofdkwartier van ae UNO binnengeleid en ontvangen in overeenstemming met hun rang. Alleen staatshoofden worden bij hun komst persoonlijk begroet dóór de se cretaris-generaal, maar een uitzonde- ring werd gemaakt voor Sovjetpremier Nikita S. Kroestjev, omdat het Krem lin had verzocht hem de hoogste eer te bewijzen „Wij hebben voor Kroestjev de regen van etiquette geschonden, merkte een functionaris van de UNO op, „en hfl heeft er nog een paar meer geschon. den door in de Algemene Vergaderag met zijn schoen op zijn lessenaar te ha- meren". GOES Prins van Oranje 13.30 en 15 uur Z.V.V.-jeugdconcert AARDENBUEG 19.30 uur Raadsvergadering ST.-JANSTEEN 16.30 uur Raadsvergadering KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Kalkoenschieting R. Clapdorp 15 uur Schieting A. de Schepper 15 uur Klaasschietirj Th. de Waele en K. Jansen 17 uur Seriekaarting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Operatie Vrouwenparadijs 14 jaar „De Graanbeurs" Boerenmaandag TERNEUZEN Luxor 20 uur De vrouw die drie mannen MIDDELBURG City 20 uur Dallas 14 jaar BRUGGE Memling 20 uur Bloedbad op Valentijnsdag 13 jaar Zwart Huis 20 uur Het ongeval 18 jaar Forum 20 uur De non 18 jaar Capitool 15 en 20 uur De man der vervloekte vallei 14 jas Scala 20 uur Middernacht op het Canal Grande 18 j, GENT Capitole Hun laatste slag 18 jaar Majestic De buit laat op zich wachte 18 jaar Plaza Het schandaal 18 jaar Select Het hevig duel 14 jaar Savoy Le départ, 18 j. ST.-NIKLAAS Eden 20 uur Dolle vakantie in Spanje a.l. Centurt Op het spoor der Apachen 14 i. Palace 20 uur Grand Prix 18 jaar Rex De reis van een vader 18 jaar Scala 20 uur Winnetou 3. 14 jaai TURNHOUT Kursaal 20 um- Requiem voor een geheim agent, 18 Jas: Forum 20 urn- De strijd der reuzen 14 jaar Palace 20 uur Het oudste beroep ter wereld 18 J'" ANTWERPEN Rex 2, 4, 6, 8 en 10 uur Oscar Vaudevillekomedie, a.l. Odeon 2, 4, 6, 8 en 10 uur De Arnauds a.l. Pathe 2, 4, 6, 8 en 10 uur Ontembare Angélique li jaar Rubens 2.30, 5.30 en 20.45 uur Een dozijn ploerten 14 jaar Ambassades 12, 2, 4, 6, 8 en 10 ,;llr De nacht van de alligator 18 jaar Savoie Diamantroof te Antwerpen, 1! 1 18 jaar Astrid 10. 12, 2.30, 4.50, 7.10 en 9.3» Ontvoering te Damascus 14 jaar Quell in 2, 4, 6, 8 en 10 uur Hysterie 18 jaar Capitole 12, 2, 4, 6, b en 10 uur Voor een whisky meer Palace Jerry Cotton betaalt conta® middelburg City 20 uur Dallas, 14 j. brugge Als onder „Vandaag" gent Als onder „Vandaag" turnhout Als onder „Vandaag" st. Niklaas Als onder „Vandaag" antwerpen Als onder „Vandaag" 1314 Smid je Verholen en brigadier Kleuntjes stonden bij een alarmcel, die een rechtstreekse telefoonver binding had met het hoofdbureau van politie. „Met Kleuntjes," zei de brigges. „Ik krijg zojuist de melding door dat Loetje Saloe weer op het dievenpad is. Het gaat om een roofoverval van minstens een miljoen. Ik loer al tijden op die kerel en ik ben blij als we hem nu eindelijk goed te pakken kunnen nemen. Ik ga er nu meteen op af, maar vraag wel assistentie van een overvalcommando. Adres: de Swarte Piraet!" Toen hing Kleuntjes „de mepper" de telefoon weer keurig op het haakje en zei: „Kom mee, heerschap. We zul len eens een onderzoek gaan instellen bij Saloe. Ik wil weten wat zich daar precies afspeelt.Nu, dat was héél wat, want de gespierde portier was intussen ook weer bij zijn positieven gekomen. Verdwaasd blikte hij het lege binnenplaatsje rond. Waar waren nu die vreemdelingen? En waar was zijn baas? Was dat trouwens niet de stem van zijn baas, die hij daar hoor de? Janu hoorde hij het héél duidelijk: dat was de stem van meneer Saloe. „Janus, waar zit je?" brulde meneer Saloe. „Kom onmiddellijk hier in de schuur en haal me uit die ton!" „Watte. pelde Janus. „Zit de baas in een ton? Leu* sp zeker: Jan Huygen in de ton. Maat wat aoew ,fj in die ton?" Toen repte hij zich naar het sea waar hij zijn baas inderdaad aantrof in een lees vat. „Haal me gauw uit diit vat, J anus. sw Loetje. „Die kale is in de onderwater-kelder! w* blik kan de vloed opkomen en dian loopt de i daar vol!" „Oei! Dan moeten we hem erui BREDA I voor de wedstr geweest. In een Kees Kuys Midi wooriiger in 1 kV met 1—0. TSC de Oosterhouteir 00. RKC lever lopers, moest in Leider in deze ai liet. RKC UNA: Het om de prestatie va strijd te prolongeren maar nu was UNA opvatting van de ga, dank zij goed werl dedigers Verhoeve] den Anker kon U. brengen dan 11. fend werk ontstom het eerste doelpunt, telaars, die Van d< passeerde: 01. Ree< was de balans weei een voltreffer van II dit moment af kreel geheel ander aanzien! den zich af en het jj nender. Doelman Vaf echter op zijn post. CONCORDIA SVD en TSC hebben de gedeeld. Daar mag dik tevreden mee zij: waren het beste deel daardoor kregen de kansen om gevaarlijli kreeg Van der Lind* de kans de thuisclub ten, maar hij schdot kwam TSC feller opz< te naast en liet daa: lijke kans glippen. Ti Van de Avoirt het ma werd door doelman J dat dit aan goede spi me duel eindigde zoa nen: 0—0. vlissingen TOlj op zeer laag peil. Vc voorhoede ontbrak hei Na wat verkennen kr opgelegde kans, maar TOP onmiddellijk teri man Bos, die zijn be alle moeite om de bal werken. Ook de TOP-^ er niet veel van. Toen invaller Gevels een sc Bos de bal tegen de van de Vlissingse ver* de en daardoor kon Vi hal gemakkelijk het geven: 01. Vlissingen] niet meer aan te pas. veerse boys leek alsof de Zeeuwen in een overwinning gelo speelde Middelburg er, half uur kwam de eer: van Veerse Boys. maai Zijlmans werd op de dc motte gekeerd. Aan moest doelman Schippe men bij een doorbraak even later frusta Hietidri de dag. Verder dan e Ad van de Broek en eei Zijlmans. waarbij doeln uiterste werd gedwongii voor rust niet. Na de her aan beide zijden steviger eerste tien minuten wari ten, maar de verctediginj club gaf geen kansen schot van De Vos stuitte ten van doelman Schippe nuten kwam hel besliss Van Seters speelde ziel en zijn voorzet belauddi die beheerst scoorde: l-r delburg trok daarop tenl de thuisclub gaf geen ka schot van de opgerukte J een back) corner gewerl Broek zag zijn schot ever schop verwekt. *n ae t;| kreeg Middelburg nog schoppen te nemen, mj bleef toch in Raamsdon was verdiend. Won wat S deze interessante we» vond Janus. Juist vals. „JUIST NIET!" niet, ezel!" schaterde de reserve op de k0p (1.3) te TSC 2Znhtd0?r SPechten TTNa n,et O3" 'e p; UNA 2 m eigen huis te vei dJ Fti6 reserve tweede LnrGl onaren wonnen me* rtr- n werd verslagen T» NOAD 3 met d re de reserve tweede kj 2. Axel 2 hield MOC 2 o 4 eïndil H met'ege honden t Jgde onbeslist (2—2) (5 9?6™e?erve 3e klas r"T2>- Met0 2 kon niet Roosendaal nam (1-2). Rc de Rn met hekkesluiter oe Sassenaren met 13 Va

de Stem | 1967 | | pagina 2