Sjaak van Pul 60 jaar organist te Huijbergen Zes jaar geëist tegen boerenzoon die moeder doodt DENNIS Even uitblazen mevrouw Oma's mof is te muf rpapier voor uw ^pen Automobilist krijgt maand voor rijden onder invloed pleeggezin Bouwvakkers vragen meer loon en kortere werktijden I R.-k. meisjeshuis iJw gembertoetje WC HULDIGING OP 10 DECEMBER Axeler Ambacht Begroting sluit zonder verhoging van geschot Minder onderzoek door Streeklaboratorium in Zeeuwsch-Vlaanderen Schoenindustrie krijgt bezoek van Russische delegatie WEES PRIJSBEWUST Te voet Zesde kerk Groede heeft sluitende begroting W ethouder Binnekamp verlaat Terneuzen Philips gaat van uurloon over op weekloon CA. O.-voorstellen Amsterdam komt f 100 miljoen tekort SCHELDPARTIJ ZONDERLING Tsjechische mig landt in Oostenrijk Bankoverval in Madrid Vrouw in Athene dood door bom Graag antwoord II Luns en Hermien Hulde Intocht Sint POLITIERECHTER MIDDELBURG Register Bloedproef Hulster Gemengd Koor naar wereldconcours 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 1 DECEMBER 1967 iokoto. roefheid overleed heden volko- onze innig geliefde man en va- LEM HOEVERS i 45 jaar J. Hoevers-Vermeer >n en Jan Louise ovember 1967 plaatsvinden op maandag 4 de- 13.00 uur op de Algemene Be- Idelburg. Vertrek sterfhuis 12.45 worden ijst is 't rus Jo- •dappel- te Fij- aart en aardstr zoekt een voor een 15-jarig meisje dat reeds 13 jaar in inter- naten heeft gewoond, liefst in een dorp/boerderij. Brieven onder nr. S-92741- 1/12, bureau van dit blad. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tijdens de algemene ver gadering van het waterschap Axeler Ambacht gistermiddag in Het Tref punt te Axel werd de begroting over het dienstjaar 1968 aangeboden De begroting sluit met een totaalbe drag aan inkomsten en uitgaven van f 2.171,164,13. Voor het sluitend maken van de begroting was het niet nodig het geschot te verhogen. Tijdens de vergadering, die werd VOO!gezeten door dijkgraaf P. van Hoe ve, werd besloten tot verkoop en her planting van een groot aantal bomen. De Dijk-van-de-oud-beoosten-Blij - Be- zuidenpolder, de Zijpstraat en de Zijp- sedijk zullen beplant worden met 362 populieren en de Dijk-van-den-Catha- rinapolder met 214 iepen. De totale kos ten bedragen ongeveer 2500 gulden Men besloot tevens 43 kaprijpe bomen te verkopen op de zgn. „Fortendijk" en 220 op de Sasdijk en de Liniedijk. In het voorjaar van 1968 wil men over gaan tot herbeplanting van deze dijken. Daarbij wordt aangetekend „voor zover dit mogelijk is" Het is namelijk nog de vraag of dit overal mogelijk is, om dat hier het trace ligt van de toe komstige tractaatweg Gent-Terneuzen. De voorziter wees er echter op, dat dit tracé nog lang niet met zekerheid is bepaald, Het dagelijks bestuur bood de verga dering tevens de rekening over 1985 aan. De becijfering had de nodige moei te tekost. omdat het hier nog voor een groot deel gaat over inkomsten en uitgaven van de 46 voormalige polders, die sinds enkele jaren in het water schap Axeler Ambacht zijn samenge voegd. Zo werd aan de oud-ontvanger griffier van de voormalige Zaamslag- polder over 1 maand twee maal sala ris uitbetaald, zowel door de waar nemend-ontvanger van het waterschap namelijk als door de oud-ontvanger griffier. Het teveel betaalde zal alsnog worden teruggevorderd. Terugvordering van ten onrechte genoten werkloos heidsuitkeringen, verrekening van va kantiebonnen e.d. bij de verschillende werknemers achtte het dagelijks be stuur „vrijwel ondoenlijk". Sjaak van Pul aan het elektrisch orgel (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het streeklabora torium Zeeland heeft, wegens onvol doende personeelsbezetting, noorïge- gedwongen een aantal onderzoekingen in Zeeuwsch-Vlaanderen achterwege moeten laten. Dit hebben Gedeputeerde Staten ge antwoord op een vraag van de com missie voor financiën uit Provinciale Staten naar aanleiding van het subsidie- voorstel van G. S. met betrekking tot het in Goes gevestigde streeklaborato- TILBURG (ANP) Een Russische handelsdelegatie zal volgende week een bezoek aan ons land brengen om een indruk te krijgen van de Nederlandse schoenindustrie De Russische handelsdelegatie voor de Benelux heeft de federatie van Ne derlandse schoenfabrikanten verzocht voor dit informele bezoek een program ma samen te stellen. In een tijdsbestek van enkele dagen (vanaf dinsdagmor gen) zal een aantal fabrieken, grote zo wel ris middelgrote bedrijven, worden bezocht die te zamen een „dwarsdoor- snee" geven van de Nederlandse schoenindustrie, zo wordt vernomen van de federatie van Nederlandse schoen fabrikanten. De delegatie die maandag arriveert, bestaat uit de heren Bolsha- kov, vice-minister van binnenlandse handel, ProKofjev, directeur-generaal van buitenlandse handel en Bezrukov, de directeur-generaal van Razno-export, de instantie die o.a. ook over de Rus sische import van schoenen gaat. Het wordt ons zo knusjes voorge steld: Duik op zolder in de kamfer- kist. Graai tussen de moltenballen. Haal oma's mof te voorschijn. Wees er helemaal hip mee. Denk aan ro mantische figuren uit Dickens' boeken, aan de modenaam die op ieders lippen zweeft „Zjivago". Of denk aan vorste lijke vrouwen zoals koningin Wilhel- mina die een mof droeg by het schaat sen; en aan minder vorstelijke zoals Mata Hari, die deed alsof ze er ge heimen in smokkelde. Oma's mof kunt u echter weT ver geten. Haar mof heeft een verkeerd model, dat nu helemaal zo leuk niet meer staat. Die olielamp-romantiek dient ervoor u op te warmen om te gaan neuzen in warenhuizen, waar vooral twieners met moffen verleid worden. Van oorsprong is de mof be doeld de handen tegen koude te be schermen. Met dit doel droegen ko ningin Wilhelmina en oma d.. acces- iS0Uj' binder hoogstaande vrouwen hadden bijbedoelingen waarvan pronk zucht de meest voorkomende was. In het empiretijdperk waren extravagant g.ro„ moffen versierd met enorme strikken en tressen. Nog diepur in het veiied.er was het handenverwarmer- tje een statussymbool, want in de 16e eeuw werd het alleen zeer hoogge- Plaatsen toegestaan er een van sabel bont te dragen. Vandaag is de mof pronkstuk en sta- VTsymbool tegelijk voor de twiener. a V1 v j nou. Een paar gevoer de handschoenen is veel gemakkelij- De overschakelmg van „statiegeld- lies op „wegwerpfles" lijkt op het oog voor het produkt azijn zonder al Malr°prijsverhogingen te verlopen. on?l^rekend per liter, zijn de ?n nT.trSCv wel groot, soms zelfs van H doordat de inhoud die vit Slinger is dan trokkfne tot rt 2eldfles' Dit met be" de vèïïÜ e #ew™e gistingsazijn; nL aiw„Pere chemische azijn wordt vefd HM stafiegeldfles gele- I Consumentenbond aziinht" el;™',rig met de gistings- Jh bepaald niet betreurt. ker. Wij rijden niet meer in ijskoude rijtuigen, en lopen niet meer als dame te drentelen over straat. We fietsen, brommen of rijden in verwarmde au to's. We dringen in de file, lopen te zwoegen met boodschoppentassen en hangen aan de lus in de tram. De twiener is acrobatisch genoeg om dat allemaal te doen met mof. Voor haar de exemplaren van net-eehte-nerts van f 24,75. Voor dames in verwarmde voertuigen die van gewone nerts voor f 225,-. Een mof van kameelkleurig, witbe- spikkeld "vossebont met bijbehorende muts en ook randen van hetzejfde bont langs een peperduur jasje van satijnachtig lakoda (geschoren zee hond). Chombert Parijs. (Van een onzer verslaggevers) HUYBERGEN Zondag 10 de- cember wordt in Huybergen een zeldzaam jubileum gevierd. De 73-jarige Sjaak van Pul herdenkt dan namelijk het feit dat hij 60 jaar geleden werd benoemd tot organist in de parochiekerk te Huybergen. En al die jaren heeft hij trouw het orgel bespeeld. Daarvoor wórdt hij nu zondag 10 december bedankt. Na de hoog mis van 10 uur wordt hij in het gemeentehuis door de gemeen schap gehuldigd. Muziek heeft altijd al een belangrijke rol gespeeld in het leven van de heer Van Pul. Als jongen kreeg hij van va der Van Pul een klein harmonium en in zyn schaarse vrije tijd leerde hij het instrument behoorlijk te bespe len. Op de lagere school was het meester De Wolf al opgevallen dat Sjaak be slist muzikaal talent had. Hij was daar een van de beste zangers. Toen hij nog op de lagere school zat, werd hij al uitverkoren om organist te worden van de parochiekerk. In verband met deze verkiezing moest hij flink gaan aanpakken om zich verder te bekwa men als organist. Van zijn vader leer de hij het notenschrift. De heer P. Theuns (die even later werd benoemd als koster en organist te Lepelstraat) gaf de jongen toen een verdere oplei ding als organist. Na het vertrek van de heer Theuns uit Huijbergen ging hij nog in de leer bij de heer Kersema ker, de koster van Nispen. Deze gaf hem piano- en orgelles. Van broeder Quirinus te Huijbergen kree^ Sjaak harmoniumles en les in gregoriaans. Alle lessen werden 's avonds gevolgd want overdag moest de jongeman wer ken in het timmer- en aannemersbe drijf van zijn vader. In het kader van zijn vakopleiding moest hij overigens ook tekenlessen volgen en deelnemen aan de cursus van de Burger-avond school- Toen hij nog bezig was met zijn vak studies kreeg hij het van zijn vader ge daan om enkele dagen in de week wat eerde,. te stoppen met werken. Zo doende kon hij juist voordat zijn te kenlessen begonnen op les bij de heer De Groot, directeur van de muziek school te Bergen op Zoom. Een fiets was In die tijd een zeld zaam bezit. Jarenlang moest Sjaak de- weg van Huybergen naar Bergen op Zoom (en omgekeerd) te voet af leggen. Pas toen hij zeventien jaar was kreeg hy van zijn vader een fiets. Het baantje van organist nam veel tijd in beslag. Elke kerkelijke plech tigheid moest met orgelmuziek bege leid worden. Toen hij in 1923, nadat hij was getrouwd met Ariana van Wesel uit Wouwse Plantage, de zaak van zijn vader overnam, gaf dat wel eens problemen. Zijn echtgenote bracht hem ertoe toch organist te blijven Ze vond namelijk dat hierdoor Gods ze gen zou rusten op gezin en werk. Voor het geld hoefde hij het niet te doen. Ondc het pastoraat van pas toor Laurijssen en pastoor Snijders verdiende hij als organist f 60.- per jaar. Pastoor Snijders verhoogde dit bedrag later tot f 225,-. Sjaak van Pul speelt nu nog steeds op het orgel. Het is de zesde kerk waarin hy zyn functie van organist vervult. Hij begon in het oude kerkje, dat in de tijd van pastoor Snijders werd afge broken omdat- bet veel te klein werd Tijdens de bouw var. de nieuwe kerk werd de oude gymnastiekzaal van de broeders als kerkje ingericht. In 1917 kwam de nieuwe kerk gereed. Hier in stond een half pneumatisch orgej. Deze rieuwe kerk was geen lang le ven beschoren. Tijdens oorlogshande lingen in 1944 werd de kerk geheel ver woest. Voorlopig werd toen de Maria- bouw als noodkerk gebruikt. Rond 1960 kwam de huidige kerk gereed. Met het bespelen van het elektrisch orgel, dat hierin werd geplaatst, had de heer Van Pul geen moeite. (Van een onzer verslaggeefsters) GROEDE De gemeenteraad van Groede zal vanavond tijdens een spoed vergadering de begroting worden aan geboden. De begroting sluit met een post onvoorzien van 3717 gulden. Gezien de financiële positie van de gemeente vinden b. en w. het niet nodig belasting verhogingen voor te stellen. In dezelfde vergadering zal de ver koop van grond voor de bouw van 14 be jaar den woningen aan de orde ko men. Voorgesteld zal worden 2500 m2 te verkopen aan de regionale woning bouwvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen te Hulst. De woningbouwvereniging wil zo spoedig mogelijk met de bouw van de woningen beginnen. Begint men na melijk na 31 december met de bouw, dan "zal er minder financiële medewer king van het rijk worden ontvangen. De vergadering begint om 19 uur. (Van een onze verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense wet houder van onderwijs en culturele za ken, de heer D. Binnekamp, zal op 1 fe bruari 1968 Terneuzen vaarwel zeggen De heer Binnekamp, die inspecteur is van de inspectie Terneuzen voor invoer rechten en accijnzen, is overgeplaatst naar de inspectie Rotterdam. Een hergroepering van de Nederland se inspecteurs voor invoerrechten en accijnzen heeft tot deze overplaatsing geleid. Terneuzen zal het in het vervolg met een in plaats van met twee inspec teurs moeten stellen. De heer Binne kamp, die op 22 maart 1934 in Leiden geboren werd, studeerde na zijn h.b.s.- tijd' aan de rijksbelastingacademie. Van- Vanaf 1959 werkte hij op het ministerie van financiën.Vier jaar geleden werd hij inspecteur in Terneuzen. In septem ber 1966 werd hij gekozen tot wethou der. Zijn opvolger op de lijst van CHU- kandidaten voor de gemeenteraad is de heer M. Nieuwdorp, leraar an de Ter neuzense u.t.s. UTRECHT (ANP) De vakbonden voeren al enige tijd besprekingen bij Philips n.v. om te komen tot een inte gratie van de arbeidsvoorwaarden van handarbeiders en beambten. Een commissie van werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers werkt aan een classificatiesysteem, terwijl een andere commissie inmiddels klaar is met bet bestuderen van de mogelijkhe den om de secundaire arbeidsvoorwaar den te integreren. Bij Philips zal men in het kader van de komende integratie uiterlijk op 1 april 1968 overgaan van uur- op week lonen. Daarna zal men proberen over te schakelen op maandlonen. Door de overgang naar weeklonen wil men een. grotere stabiliteit in het inko men bereiken De nieuwe weeklonen, die worden gebaseerd op een normale werkweek van 43 3/4 uur. kunnen tus sen een per klasse em naar leeftijd vast gesteld .minimum en maximum liggen De weeklonen gelden minstens zes weken en hoogstens zes maanden. Iets meer dan de helft van het 80.000 man tellende personeel van Philips be hoort tot de handarbeiders. Een deel van deze groep werkte al eerder op weekloon-basis. Bij de vaststelling ^an de weeklonen wordt rekening gehouden met bepaalde extrat'ooinger di° afhan kelijk van de prestaties van de betrok kenen, boven de uurlonen werden ge geven. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT. De Centrale Commis sie Bouwnijverheid heeft voor de ko mende onderhandelingen over de cao voor het bouwbedrijf en nevenbedrij- ven per 1 maart en 1 april 1968, een aantal voorstellen geformuleerd waar in gevraagd wordt om meer loon, kor tere werktijden en een langere vakan tie. Deze concept-voorstellen moeten nog worden besproken in de algemene, de katholieke en de christelijke bond van werknemers in de bouwnijverheid. De Centrale Commissie staat op het standpunt, dat in de bouw moet wor den gestreefd naar een loonsverhoging, die de te verwachten stijging van de kosten van levensonderhoud duidelijk overtreft. De CCB wil met het oog op de onzekere economische situatie, een klein gedeelte van de loonsverhoging verwezenlijken in niet-contante vorm (investeringsloon en verbetering van pensioenregelingen AMSTERDAM (ANP) De ontwerp begroting van Amsterdam voor 1968 vertoont een tekort van 94.100.000 gul den. Dit bedrag zal ongetwijfeld de hon derdmiljoen overschrijden, daar de loonsverhoging van 1968 een nog on bekende factor niet in het ontwerp is opgenomen. Dit tekort is 9.4 procent van het totaal der begroting (f 998.000.000) of f 108 per inwoner van de hoofdstad. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Toen de He- delse boerenzoon Chr. H. (42 jaar) op tweede paasdag van dit jaar 's avonds om kwart over ne gen van een rij toertje terugko mend zijn brommer tegen de ge vel van de boerderij zette ging het als een flits door hem heen „Ik maak moeder van kant". Hij liep naar de huiskamer waar zijn ruim zeventig jaar oude moeder zat te lezen, greep haar van ach teren beet, sleepte haar door het achterhuis naar buiten waar de spoelbak stond. Hij duwde zijn zich hevig verzettende moeder voorover de spoelbak in en hield haar hoofd zolang onder, water tot zij geen teken van leven meer gaf. Hij droeg haar daarna het achter huis binnen, legde het lichaam op de grond, dekte het toe met een deken en belde de dokter, die hij vertelde dat hij moeder verdronken in de spoelbak had gevonden toen hij thuis was gekomen. De politie kwam er aan te pas. Uiterlijk onbewogen hoorde hij donderdag voor de Bossche recht bank de officier van justitie mr. M. Bruigom zes jaar gevangenisstraf ei sen. Er is natuurlijk aan deze afschuwe lijke moedermoord heel wat vooraf gegaan. Dat blijkt wel uit het rustige en geduldige verhoor dat de president van de Bossche rechtbank, mr. W. Boerink verdachte afneemt. Bij dat verhoor komt een in zichzelf gekeer de boerenjongen tevoorschijn, die het met de opvoeding niet al te best heeft getroffen. Hij krijgt de eerste geeste lijke klap te verwerken als zijn moe der in 1939 trouwt en hij Chr, H. gaat heten. Hij ligt al gauw met zijn vader overhoop, als die onder de oorlog pro- Duits blijkt. Dan komt er in 1966 een moment in zijn leven dat hem erg aangrijpt. Hij ontdekt door een ge sprek tussen zijn moeder en een woonwagenbewoonster dat hij een on echt kind is. Hij spreekt echter met niemand over zijn probleem maar hij is er voortdurend mee bezig in zijn gedach ten. Weken later roert hij het onder werp aan tegenover zijn moeder. Het gesprek eindigt in een scheldpartij en het gooien met messen, zonder dat er overigens ongelukken gebeuren. Zwij gend en piekerend leeft hij het leven van alledag verder. Meer nog dan voorheen krijgt de wrok tegen moe der, die hem over de gehele linie als een kleine jongen behandelt, de over hand. Veertig jaar oud moet hij het stellen met f 4,zondagsgeld. Tot twee keer toe krijgt hij verkering met een meisje, maar zijn moeder zorgt wel dat het uitgaat. Toch omgeeft Chris haar met alle zorgen die van een goede zoon mogen worden ver wacht. „Ik hield veel van haar en ik heb er nooit over gedacht haar te doden", zegt hij. Ook niet toen ik met mijn brom mer op de avond van de tweede paas dag een eindje ben gaan rijden. Ik wist het 'pas zeker dat ik het doen zou toen ik weer thuis kwam. Na zijn daad is hij helemaal tot rust gekomen. „Ik heb nog nooit zo'n rust gekend als in het Huis van Bewaring", zegt hij. Een zonderling in zichzelf ge keerd persoon die niet aan een ei gen leven is toegekomen, zo schetst hem het psychiatrisch rapport. De vraag of hij bijna of volkomen niet toerekeningsvatbaar is, is voor de psychiater slechts een academische vraag, maar daar heeft de officier van justitie moeite mee. In het rapport Wordt geen enkele ziekelijke stoornis van de geestesvermogens van deze verdachte geconstateerd, zo meent hij en hij wenst de conclusie van het rap port, dat verdachte zijn daad niet kan worden aangerekend, niet over te ne men. Toch wil ook hij verdachte niet afschilderen als een misdadiger. Deze man is geen gevaar voor de maat schappelijke orde, maar dat houdt te vens in dat ter-beschikking-stellen van de regering een onmogelijkheid i-r. „Toch zal deze man gestraft moe ten worden naar de ernst' van zijn de lict". aldus de officier van justitie die rekening houdend met alle span ningen en de gebrekkige ontwikke ling van verdachte, komt tot zijn eis van zes jaar. De raadsman, mr. Mol, bepleit vrij spraak van het primair ten laste ge legde. ,Er is geen sprake van voor bedachte rade. Verdachte heeft in een reflex gehandeld, waartegen hij zich niet heeft kunnen weren". Mr. Mol concludeert tot ontslag van rechtsver volging, „want verdachte kan niets worden toegerekend". Hij baseert deze conclusie op het psychiatrisch rapport. In tegenstelling tot de offi cier ziet hij wel de mogelijkheid tot ter-beschikking-stelling. De recht bank zal over veertien dagen vonnis wijzen. WENEN (A.P.) Op het Oostenrijk se vliegveld Aspern bij Wenen is giste ren een Mig 21 van de Tsjechische luchtmacht geland. De piloot van het toestel, de 35-jarige Jaros Vaclav, heeft verklaard dat een navigatiefout de oor zaak was. De ministeries van defensie en bin nenlandse zaken hebben direct hierop technici en leden van de inlichtingen dienst naar het vliegveld gestuurd. De piloot zei dat hij in Bratislava had willen landen, maar door het slechte weer van zijn koers was afgebracht. Toen zijn brandstof bijna op was had hij besloten zijn toestel in Oostenrijk aan de grond te zettén. Het vliegveld wordt slechts gebruikt voor sportvlieg- tuigen. MADRID (Reuter) Drie gewapen de jongelui, twee jongens en een meisje, hebben gisteren een overval gepleegd op een bank in Madrid. De kassier, een andere bankbediende en een 80-jarige klant werden gewond door schoten die de bandieten afvuurden toen de bank bediende een van de drie overvallers met een ijzeren staaf op zijn hoofd sloeg. De overvallers maakten zich daarop met anderhalf miljoen peseta's (onge veer ƒ75.000) uit de voeten. Zij vlucht ten in een met draaiende motor gereed staande auto. De politie arresteerde twee van hen op het vliegveld van Barajas; de derde slaagde erin met het vliegtuig te vertrekken maar werd bij aankomst in Malaga aangehouden. ATHENE (AP) Een vrouw is om het leven gekomen en een andere voor bijganger is gewond geraakt by een bomaanslag op een plein in het centrum van Athene. De bom, die volgens de politie een zelfgemaakt exemplaar was, ging af bij het ministerie va-n justitie. De laatste vier maanden hebben ver scheidene bomaanslagen de Griekse hoofdstad geplaagd. Het was voor het eerst dat een aanslag een mensenleven kostte. Gaarne wil ik mij hierbij aansluiten bij de mening van de heer v. Brussel uit Oosterhout met zijn ingezonden stuk je betreffende brieven onder nummer. Ook mij is het al diverse keren over komen, dat geen enkele reactie meer krijg op brieven, die ik stuur, geadresseerd onder nummer. Iet is begrijpelijk, dat men om be paalde redenen zijn identiteit in een advertentie niet bekend wil maken, en daarom gebruik maakt van advertentie onder nummer. Maai het is niet goed te praten, dat menige adverteerder niet de beleefdheid bezit om iets van zich te late) horen. Ook al is de gd- verteerde reeds voorzien van het ge vraagde. dan nog is het toch niet te veel moeite dit even te laten weten. De bijgesloten antwoordpostzegel maakt het tóch zéker gemakkelijk. Breda, Vierwindenstraat 26. KEES DE VRIES Moet oud-minister Bogaers niet op zijn vingers getikt worden omdat hij de K.V.P. kapot gaat maken door een radicale partij op te richten? Het is beter te stemmen op een goede partij waar je van op aan kunt en dan ste vig in je- schoenen te staan met man nen zoals drs. Schmelzer, mr. Aal- berse en minister-president De Jong en mr. van Thiel en Luns. Dan hebben we nog mr. Van Doorn. Volgens de kranten wil hij drs. Schmelzer en mr. Aalberse aan de kant zetten. Dat mag niet. daar ga ik niet mee okkoord, Er zijn mensen die alles afkeuren en kapot maken. Maar men kan het nu eenmaal niet alle mensen naar de zin maken! Zoals ik de minister-president beschouw hebben wij het daar goed mee getroffen voor ons land. En nu niet kankeren om hem weer weg te werken. Dat zijn geen beschaafde ma nieren. Dan nog een woordje over mi nister Luns, waarom die minister af breken als hij zijn werk goed doet? Nu nog even per „Papier voor uw Pen" vragen of de heer en mevrouw Gert. Timmerman zo vriendelijk wil len zijn om nog is voor de beeldbuis op te treden. Gert .en Hermien, jul lie zingen zo prachtig- Gert, dan kan ik je knappe vrouw nog 'ns bewon deren. RIJEN, Mevr. Z.-van H. Al een jaar lang neemt Dagblad De Stem de amateursport onder de loep. Dat iedere maandag niet alleen het betaalde voetbal de aandacht krijgt maar ook de amateursport die in vele dorpen beoefend wordt, is het vermel den waard. De amateurs krijgen dik wijls zo weinig of geheel geen aan dacht. Mag Dagblad De Stem zo voort gaan. Daarom hulde voor De Stem die niet naar de dure benen kijkt maar ook naar de jongens, die het zuiver voor de sport doen. JTEERLE M. v.d. Heyden Sec. HSE Toen met mijn gekke kop dit jaar >or Terheyden trok zei ik tegen mijn Pieter ..ik ga ai als een lekke gieter Ze bakken me hier in Terheyden een poets elk jaar stoppen ze me in zo'n rotkoets Ik zal Terheyden voortaan maar gaan mijden omdat ze denken dat ik geen paard kan rijden ik vraag u verschoning ik doe het niet meer dit was de laatste keer. TERHEYDEN DE KWADE SINT (geassisteerd door J.B.) ,,Sssssst! Mamma slaapt.. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het zware vonnis van vier weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid werd door de politierechter in Middel burg uitgesproken over het hoofd var de commissionair J. de V. uit Wester- schouwen. Onder invloed van sterke drank was de V. in Goes aangehouden, nadat hij met zijn auto daarvoor door slingerend en te hard ryden groot gevaar liad ver oorzaakt. De rechter merkte bij het uitspreken van zijn vonnis op, dat gezien eerdere veroordelingen V. met „zwart" staal gemerkt. Het vonnis was conform dc eis van de officier, mr. P. Roscam Ab- bing. De lasser A. J. uit Kattenöijke, had na een serie pilsjes op de Oude Vlis- singseweg een wielrijdster aangereden. De officier trok tegen hem zijn hele register op: een gevangenisstraf van vier weken, waarvan twee weken voor waardelijk, drie jaar proeftijd, een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en onder toezichtstelling van het bureau voor alcoholisme. Het vonnis was iets milder: een week onvoorwaardelijk drie weken voorwaardelijk, terwijl het overige conform werd uitgesproken. Veertien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid was de onverbid delijke straf, die mr. Van Empel, con form de eis van de officier, de schipper H. de M. uit Yerseke oplegde. Deze was, na te veel te hebben gedronken toch achter het stuur van zijn auto gekropen, en was na levensgevaarlijke capriolen in een sloot terechtgekomen met zijn auto een aanrijding veroor zaakt. Met achterlating van zijn wagen was hij er toen vandoor gegaan. Korte tijd later werd hij echter door de politie in de kraag gevat. Hij zei toen dat een zekere „Jaapje" de bestuurder was ge weest. Een verdere naam wist hij niet. Dat klonk al te ongeloofwaardig. Getui gen hadden hem trouwens achter het stuur zien zitten. Het vonnis was con form de eis van de officier: drie weken gevangenisstraf en anderhalf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Ook de monteur S. H., uit IJzendijke was, nadat hij te veel had gedronken, met zijn auto in zijn woonplaats in een sloot terechtgekomen. Omdat het „de eerste keer" was, wil de mr. Van Pimpel de geëiste gevan genisstraf halveren en maakte er een week van. Het jaar ontzegging van de rijbevoegdheid werd echter gehand haafd. De chauffeur J. M. uit Breda had in Vlissingen een aanrijding met schade veroorzaakt doch was doorgereden. Hij verklaarde niets van het ongeval te hebben gemerkt. M. werd veroordeeld tot een geldboete van zestig gulden. Een bloedproef had bij de metselaar I. van S. uit Middelburg een promillage van 2,10 opgeleverd. Toch was deze op zijn fiets gekropen. Het vonnis tegen hem luidde een voorwaardelijke gevan genisstraf van veertien dagen en eer boete van zestig gulden. De schipper J. de R. had in zijn woon plaats, onder invloed van sterke drank, (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster Gemengd Koor o.l.v. Jo Ivens heeft van de B.B.C. te Londen een uitnodiging ontvangen, deel te nemen aan het wereldconcours voor koren „Let the people sing". De B.B.C. organiseert dit concours al enkele ja ren in successie. Evenals vorig jaar zul len circa 35 landen met drie koren, t.w. een gemengd koor, een jongenskoor en een mannenkoor, vertegenwoordigd zijn. Vanavond zal de N.R.U. opnamen ma ken van het Hulster Gemengd Koor, waarna de bandopname zal worden op gestuurd naar de BBC in Londen Een internationale jury beoordeelt de inzen dingen.

de Stem | 1967 | | pagina 5