Komende twee jaar alleen etagebouw in woningwetsector In 1 mee Zeeuwsch V laanderen Aanvraag verwacht voor l.o.m.-school in Terneuzen EERST BAD T SMIDJE VERHOLEN IN TERNEUZEN: MIDDELBURG Gouden medaille voor 36 jaar militaire dienst Bromfietser aangereden LEWEDORPERS EXPOSEREN IN MIDDELBURG Dagblad De Sten Directeur van Stikstofmij. Sluiskil ontving Italiaanse orde Vismijn Breskens HULST TERNEUZEN Borssele gaat actie voeren tegen nieuw streekplan KERSTZANG IN GOES Kunstmaand in Vogelwaarde Gemeenschaps- werk organiseert culturele activiteiten Ons Dorado boekte groot succes HOOGWATER wat en waar? EXAMENS FILMS VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uylenborgh AANVU ONTZIL Ru Sc Naaim DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 1 DECEMBER 19o< Op het binnenplein van de Generaal- majoor Berghuikazerne ontvingen sergeant-majoor J. H. Diezenberg en de sergeant der eerste klasse F. G Masius uit handen \ran luitenant-ko. kmel H. G. Conradi de gouden me daille voor 36 jaar, eerltfke en trou we militaire dienst. Luitenant-kolonel Conradd, die de medailles opspeldde, wees in een korte toespraak op de parallel in de carriè re van beide jubilarissen. Beiden be gonnen hun militaire loopbaan bij het KNEL. Tijdens de oorlog brachten zij ook enige jaren in krijgsgevangen schap door. Na de oorlog traden zowel sergeant-majoor Diezenberg als ser geant Masius in diens* bij de Konink lijke Landmacht, waar zij alle rangen doorliepen. Aan het slot van de plech tigheid volgde een défilé door de man schappen van de Middelburgse COAK. Paradecommandant was kapitein A. Bontebal. (Van onze correspondent) Gistermorgen vond een aanrijding plaats op rijksweg 58 tussen een, perso nenauto en een bromfietser. De brom fietser J. van L. uit Sluis verleende geen voorrang aan de personenauto, be stuurd door J. V. uit Vlissingen. J. van L., die zijn onderbeen brak, kon na een behandeling in het Bethesda ziekenhuis weer naar huis gaan. MIDDELBURG Vanaf 4 december zal in het Zeeuws Museum te Middel burg werk worden getoond van Ben d'Armagnac de Castanet en Gert Dek ker uit Lewedorp samen met werk van htm geestverwant en leermeester Anton Heyboer uit Den lip. (ADVERTENTIE) Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 tedefuoo 2377 Hu lat. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Kiofcstraat 1 telefooD 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland F. DE UOl Exploitatie, inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG téL 6252, Goes tel 01150—4281, privé 7300, Gues. lerneuzea Redacteur vuur de Kanaalzone: J. HflSKEN, BreitneI-straat 81, Terneuzen, Tel. OU50-3296. Redacteur voor ÖosUZeeuwscii- Vlaanderen J. ROBES EN, Kijkuit 18-20. Axel tel. 01140-2005. Redactrice voor Zuid- Beveland en Walcheren: Me}. S. MAASKAN! Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Ray onbeheerde? voor Zutd-Beveiana en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f l»,20 per mm i mm ingezonden mededingen 2% mm gewone advertenties Bü contract aanzienlijke reductie. JKMntjes": 3 regels of minder f L- elke regel meer l 0,25 Ah één regel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook to de Brabantse oplage rem. f 1*75 en t 0,65. Bq 3 achtereenvolgende ongewijzigde piaatsingen de derde plaatsing half geld. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De komende twee jaar zal er in dc woningwetsector alleen etagebouw plaatsvinden. Wethouder H. de Vos bevestigde tijdens de Terneuzen- se raadsvergadering deze conclusie van de heer H. A. M. A. de Meijer (K.V.P.) uit een voorstel van het college. Intus sen zal er het komende jaar een hiaat van ongeveer vier maanden zijn in de continuïteit van deze bouw. De heren P. J. Huybrecht (P.v.d.A.) en A. Ramond (A.R.) vroegen met na druk aan het college, de continuïteit toch niet te laten doorbreken. Het lan ge uitblijven van rijksgoedkeuring voor de bouw van 482 etage woningen (7 en 5 hoog) in de Oudelandse Hoeve, is oor zaak van deze doorbreking. „Dank zij Gedeputeerde Staten is deze goedkeu ring er nu eindelijk", aldus de heer De Vos. De heer R. Hol (P.v.d.A.) vond dat niet alleen G.S. maar niet minder de Terneuzense woningbouwvereniging een compliment had verdiend. De beide in Sluiskil woonachtige raadsleden, de heren Brakman en Van Nispen, spraken hun waardering uit voor het voorstel van b. en w. om een startsubsidie te verlenen en een geld lening te garanderen ten bate van het clubhuiswerk te Sluiskil. De subsidie bedraagt 2000 gulden, de garantie 9600 gulden. Men hoopt voor het eind van het jaar in Sluiskil te komen tot de oprichting van een rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam, dat de exploi tatie van een clubhuis zal behartigen. De heer A. J. Verbrugge (V.V.D.) vroeg of het juist was dat er een eind gemaakt zal zijn aan de stank bij de sluiswerken in Terneuzen, als er bij Sluiskil een zinker zal zijn gelegd van de afvalwaterleiding Zeeuwsch-Vlaan deren. In een vorige raadsvergadering werden hierover reeds vragen gesteld. Burgemeester J. C. Aschoff gaf ten ant woord dat de A.W.L. nog bezig is met het afronden van het onderzoek naai de mogelijke oorzaken. Op 20 december zal een bespreking plaatsvinden over de stichting van een winkelcentrum in nieuw-Terneuzen, Al dus een mededeling van de voorzitter. Het ziet er naar uit. zei hij. dat in het voorjaar met de bouw een aanvang kan worden gemaakt. Wolphaartsdijk Schieting. De handboogvereniging ,Doel naar Hoger" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer Ver beek. Er waren 44 schutters van 15 verenigingen, die om 15 mople prijzen een verwoede strijd hebben geleverd. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: C. Lous van Edele Handboog, te Oudelan- de, le zij vogel: J. de Rijke van EdeTe Handboog te Oudelande, 2e zijvogel: P. Pantus van Zeelandia t'e Ovezande, le bovenkal: J. v. Iwaarden jr. van Wil lem Teil te Kapelle, 2e bovenkal: M. Steketee van Diana te Yerseke, le on- derkal: D. Minnaard van Diana te Yei- seke. De tweede onderkal was voor dezelf de schutter maar dan Dij loting, le klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezan de. 2e klep: P. Verheyke van Zorg vliet t'e Ellewoutsdijk, 3e klep: G. M. Geense van Edele Handboog te Oude lande. Meeste kleine vogels 4 stuks A. v. Zunderen van Spes Nostra te Ove zande. De prijs voor de vliegende vogel was voor M. Mol van Edele Handboog te Oudelande. Voor de deelnemende vrouwen waren er drie prijzen te win nen; de eerste was voor mevr. Steenaert, de tweede voor mevr. Minnaard en de derde voor mevr. v. Loo. Rilland-Bath De Grote Slok De raad van elf van de carnavalsvereniging ,,De Grote Slok" heeft in haar vergadering be sprekingen gehouden voor de komende festiviteiten. Besloten werd om op za terdagavond, 2 december in het dorps huis Luctor et Emergo om 8 uur een bal te organiseren met een verloting. De muzikale leiding berust bij de Jol ly Stars uit Wouw. (Van onze correspondent) De directeur van de Nederlandse Stikstof Maatschappij te .Sluiskil, ir. V. Gena, is ten huize van de *taliaanse am bassadeur in Den Haag. L. Theodoli, be noemd tot ridder in de orde van ver dienste van de Italiaanse republiek. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de handelsraad van de Italiaanse ambas sade, dr. G. Altomare, de secretaris, dr. S. Vento en de persattaché, mr. B. Ri- gutto. Van de zijde van. de Nederlandse Stikstof Maatschappij werd de plech tigheid bijgewoond door de algemeen directeur en mevrouw Van Waes, leden van de hoofddirectie te Brussel en van de directie te Sluiskil, terwijl ook bur gemeester en mevrouw Van Dijke- 'an Axel aanwezig waren. In enkele woorden memoreerde de ambassadeur de carrière van de heer Gena en in het bijzonder het belangrijk aandeel dat hij na de la y$te wereld oorlog heeft gehad bij hel weer ver krijgen van de door de bezetter wegge voerde apparaten en machines van de fabriek te SluiskiL Aan de gein. vismijn zijn in de week van 19 t.m. 25 nov. aangevoerd 9864 kg ex- portgarnaien, 206 kg bot, 2561 kg schar, 4766 kg schol, 2049 kg tong, 213 kg tarbot, 39 kg griet, 7561 kg gul. 27818 kg wijting, 47 kg kommeraal, 236 kg rog, 30641 kg haring. 32 kg sprot, 1234 onverkochte bot, 671 kg onverkochte schol en 80 kg onverkochte wijting. méi ff-?;-v Biljarten De topbiljartclub K.O.T. speelde een wedstrijd tegen de Grens- vrienden uit Clinge. De uitslagen: W. Koeman - J. de Smet 11, T. Ne ve - R. v.d. Kelen 11, R. Boon - R. Hooft 02, M. Picavet - F. Hooft 1—1, J. Buijsrogge - J. Hooft 02, R. Blommaert - S. de Vos 20, J Neve - E. de Vos 02. E. Koemans- F. Claessens 11, S. Blommaert - P. de Vos 20, Th. Vink - J. de Vos 11, P. Wauters - R. de Vos 11, J. Neve - F. de Vos 02, J. Buijsrog ge - Re. de Vos 1 De Grensvrienden wonnen deze wed strijd met 1511. Marionette In haar clublokaal bij W.V. Swaal werd door de topbiljart club Marionette een onderlinge prijs kamp gehouden, tellend voor het clubkampioenschap. De uitslag: 1. J, Kayser, 2. F. Vlassenrood, 3. W. v. Swaal, 4. P. de Smet, 5. A. Segher, 6. Th. Rottier. 7. B. Weerman, 8. J. de Smit, 9. M. de Wit, 10. J. de Burger. De beschikbaar gestelde beker werd gewonnen door J. Kayser. Door zijn 2e plaats wordt F. Vlassenrood leider in de puntenrangschikking. Vispoting Op de viswateren ,,Het groot Eiland" werd deze week door de visvereniging „De lustige hengelaars" in totaal 1500 kg vis uitgepoot. Deze visuitpoting bevatte 750 kg jonge voorn en 750 kg jonge brasem. De hengel- club wil door deze regelmatige visuit- zetting de viswateren rondom „het eiland" nog attractiever maken voor haar leden. Gids. Maandag 4 december zal tij dens een bijeenkomst in het gemeente huis de ..Gids voor inwoners van Ter- neuzen" worden aangeboden. Breskens Kinderkoor Het kinderkoor De Breskense Zangertjes geeft vrijdag in het Casino een uitvoering, waaraan ook medewerkt de christelijke zang vereniging God is mijn Ljed. Het pro gramma vermeldt o.a. werken van Haydn, Tussenbroek, Paardekooper en Vladeracken. Wit-Gele Kruis Het Wit-Gele Kruis afd. Breskens houdt zondagmorgen de jaarvergadering. De agenda vermeldt o.a. diverse jaarverslagen, benoeming kascommissie en bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren J. Roonen en G. Wijffels. Graauw Raadsvergadering In de laatste vergadering van de raad werd beslo ten tot het verkabelen van het bestaan de bovengrondse laagspanningsnet in de Dorpsstraat. De raad vroeg wel of het de betrokkenen geen geld ging kosten maar volgens burgemeester zal dat absoluut niet het geval zijn- Men sprak ook nog over het verkabe-len van de rest van de bovengrondse net ten, maar dat zal nog wel even du ren, hoewel dat binnen afzienbare tijd toch ook wel zal geschieden. De raad besloot over te gaan tot een verlenging van de gemeenschap pelijke regeling voor de keuring van vee en Vlees in de kring Hulst. De heer F. de Waal achtte het wel nodig dat de verschillende diensten samen zoüd'en gévoegd worden ty.fri. de te hoge post voor salarissen op dë be groting van deze dienst. Dat zou ov<# twee jaar best kunnen gebeuren. Over het voorstel van B en W. tot het plaatsen van 6 autoboxen van be tonplaten in het nieuwe uitbreidings plan toonde de raad zich verheugd. De heer R. Delforge betoogde echter dat voor hetzelfde geld ook wel ste nen garages in serie gebouwd konden worden. Het zicht zou dan toch veel mooier zijn. Om een en ander uit te zoeken werd het voorstel aangehou den tot de volgende raadsvergade ring. Tafeltennis Het eerste team van St.-Alloysius wist tegen T.O.G.B. uit Rotterdam een overwinning te beha len (73). Frans van Waterschoot en Geert de Kort wonnen drie wedstrij den en J. Delforge één. Groede Raadsvergadering Vanavond komt de gemeenteraad van Groede in spoed eisende zitting bijeen. Er moet grond worden gekocht ten behoeve van de bouw van 14 bejaardenwoningen. Er kan hiervoor 2500 vierkante meter grond worden gekocht tegen een prijs van f 23,25 m2. Tevens wordt in deze raadszitting de conceptbegroting aangeboden. Deze begroting sluit op de gewone dienst met een bedrag van f 3717 voor on voorziene uitgaven. Naar de mening van het college van B. en W. is het niet noodzakelijk en tot belastingverho ging over te gaan. De kosten voor uitvoering van de algemene bijstandswet worden ge raamd op f 96.780. Voor 1970 is hetzelf de te verwachten. Hoofdplaat St.-Nïcolaas Zaterdag zal St.-Ni- colaas te Hoofdplaat zijn intocht ma ken. Hij zal om half 3 worden afge haald door de schoolkinderen en door muziekvereniging „Oefening Baart Kunst", daarna zal hij worden verwel komd op de trappen van het gemeen tehuis waar hij zal toegesproken wor den door burgemeester en wethou ders. Nierna zal de Sint een tocht maken waarna hij verwelkomd zal worden op het schoolplein van de la gere school door het schoolbestuur, 's Avonds bezoek hij de bejaarden en zieken van Hoofdplaat. Bal-Zondag zal een bal gegeven worden ten bate van de kas van de plaatselijke voetbalvereniging in café ..De Vriendschap" met medewerking van de Belgische beatgroep .Closely Printed". Koewacht Benoemd Tot onderwijzer aan de r.-k. lagere school is met ingang van 1 jan. benoemd de heer Smet uit St.- Jansteen, als opvolger van T. Zwarte- lé. die wegens zijn benoeming als hoofd der school te Heikant op deze datum de school zal verlaten. Be jaar deus chleting Twintig boog schutters waren aanwezig op de schie ting voor bejaarden bij A. de Schep per, alhier. De uitslag werd als volgt: Hoogvogel: Th. Mervis, Koewacht; le zij vogel: Art. de Caluwé, Koe wacht; 2e zijvogel: J. de Smet, Koe wacht; hoogste aantal kleine vogels: H. Suij en H. van Gremberghe, bei den Koewacht (6 stuks). De eerste en laatste vogel was voor E. van Dam me, Koewacht. Sluis Biljarten De biljartvereniging: Krijt op Tijd" hield in café Wilhel- mina de jaarlijkse Sint-Nücolaasprijs- kamp voor de leden met als inzet de gebruikelijke deegpoppen. De uit slag luidt: 1. W. Mussen en G. van Oorschot, 2. C. van Poucke en Alb. Verwilst. Sluiskil Geschiedenis. Vanavond om 7 uur zal de heer H. Colsen een lezing hou den over de geschiedenis van Sluiskil. De bijeenkomst wordt belegd in café Dallinga. Stoppeldijk Nieuw bestuur zangkoor De ge mengde zangvereniging Stoppeldijk, die met ups en downs toch steeds ac tief weet te blijven, heeft een nieuw bestuur gekozen. In dit bestuur hebben nu zitting de heren F. Amendt, voor zitter; B. de Schepper, secretaris en F. Hamelink, penningmeester; mevr. A. de Brouwer-Mannaert, mevr. R. de Schepper-Rijk en mevr. M. Uitterhoe- ve-de Rijk, leden- Het zangkoor is onlangs belangrijk uitgebreid met da meskrachten. Een tekort aan heren bemoeilijkt de keuze van een goed re pertoire. De repetities richten zich thans op het programma voor de nachtmis van eerste kerstdag. Zuiddorpe St.-Nlcolaas Zondag brengt Sint- Nicolaas een bezoek aan Zuiddorpe. Bij het gemeentehuis zal hij om kwart voor twee verwelkomd worden door burgemeester Kesbeke, waarna hij zich begeeft naar de feestzaal van café Centraal, waar hij door voorzit ter Eggermont van het St.-Nicolaas- comité bij de kinderen wordt inge leid. De kinderen worden getrakteerd St.-Nicolaas brengt ook een bezoek aan bewoners van het bejaardencentrum en aan de Zuiddorpse zieken in het ziekenhuis te Sluiskil. (Van een onzer verslaggeefsters) BORSSELE Op initiatief vait twee inwoners van Borssele, de heren J. de Jonge en C. Wisse, is gisteravond in het verenigingsgebouw te Borssele een vormingsdienstavond gehouden over het ontwerp-streekplan Midden-Zeeland. Burgemeester D. Lodder van Borssele zette voor een gehoor van ongeveer 150 ingeze4tenen de bezwaren van de raad tegen een onderdeel van dit ontwerp- streekplan uiteen. Zoals bekend is de raad van mening, dat Borssele en naaste omgeving niet aangewezen moeten worden als haven- industriegebied voor zware industrieën. De raad van Borssele wil de stippellijn, die in het ontwerp-streekplan rond Borssele is getekend, ofwel het prikkel draad om met burgemeester Lodder Je spreken weg hebben. De gisteravond gehóuden bijeenkomst kan worden gèzien als het begin van een actie tegen deze ..bevriezing" van Bors sele. ,De bédoëling .van de hëreii De Jtfrigé en Wisse is om uit' de bevolking een comité op te richten, dat deze actie verder gaat uitbreiden Gedacht wordt aan het voeren van een handtekeningenactie onder de in woners en het aanbieden van een peti tionnement aan de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aart- sen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens het afde- lingsonderzoek over de ontwerp-begro- tingen 1968 van de gemeente Terneu zen werden nadere inlichtingen ge vraagd over de plannen voor de bouw van een school voor leer- en opvoe- dingsmoeilijkheden in Terneuzen. Bur gemeester en wethouders delen in hun memorie van antwoord mee, dat zij binnen afzienbare tüd een aanvraag voor de stichting van een dergelijke school verwachten. Het college deelt tevens mee, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben bericht, dat het recreatieplan in en om de Ótheense Kreek voorgedra gen is voor subsidie bij de rijksover heid. Inmiddels zijn deelplannen voor de eerste fase besteksklaar gemaakt. Men hoopt op korte termijn met deze fase een aanvang te kunnen maken. Men verwacht, dat binnenkort be gonnen kan worden met de bouw van een verpleegtehuis voor langdurig zieken. Het plan wordt ontwikkeld door de stichting verpleeg- en rust huizen Zeeland. Het college betreurt het, dat de plannen van de Algemene Stichting Bejaardenzorg Terneuzen voor de bouw van een algemeen be jaardencentrum, in het afgelopen jaar geen vastere vormen konden verkrij gen. De plaatsbepaling van een Terneu zense sporthal is in een vergevorderd stadium. Momenteel wordt gezocht naar de meest geschikte hal, waarbij uiteraard de bouwkosten een grote rol spelen. Het college hoopt op zeer korte ter mijn te kunnen voorzien in de finan ciering van het' overdekte dnstructie- bad. Het plan voor de bouw van kleed ruimten bij de sportvelden te Sluis kil is reeds geruime tijd besteks klaar. Zodra financieringsmiddelen beschikbaar zijn, zal uitvoering van het plan met de meeste spoed ter hand ge nomen worden. Men wijst erop, dat de sportvelden dit seizoen nog niet voor bespeling kunnen worden vrij ge- geven. Het ligt in het voornemen van het college, het inrijverbod in de Noord straat in studie te nemen. Men heeft namelijk gevraagd of het mogelijk is de Noordstraat de bestemming „wan- delstraat" te geven, althans op woens dagmiddag en zaterdag. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) GOES Het volkskerstzangcomité in Goes is op het ogenblik druk bezig met de voorbereidingen voor de traditionele volkszang bjj gelegenheid van het kerst feest. De bijeenkomst zal op zaterdagavond 16 december in de veilinghal worden ge houden. De samenzang zal onder leiding staan van pater J. de Bakker, bedrijfs- aalmoezenier te Vlissingen. Het muziek korps van het Leger des heils in Goes zal de samenzang begeleiden. Ook is een optreden van de combo-groep van het Leger des Heils in het programma opgenomen. Verder zal weer medewer king worden verleend door het Zeeuws Jongenskoor onder leiding van de heer E. Heyblok. Verschillende vertegenwoordigers uit' de burgerij (wethouder, huisvrouw, wegenwachter) zullen de schriftlezing verzorgen Zang en muziek zullen wor den afgewisseld met vijf-minutentce- spraken door ds. Broersma te Goes, Piet Geelhoed uit Kamperland (van de vre desmars) en de heer G. van Kerkvoort uit Goes. Interieurverzorging Onderzocht zal worden of het gewenst is een tweede politie-agent in Sluiskil te stationeren. Het college wijst er op, dat de situatie anders komt te liggen als de huidige kanaalbrug vervalt. Voorts speelt een doelmatige inzet van het politiekorps hierbij een rol, aldus B. en W. Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 eur°pa MEUBEL Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur (Van onze correspondent! VOGELWAARDE De culturele commissie van het gemcenschapswerk Vogelwaarde gaat in maart een eer ste Kunstmaand Vogelwaarde houden. Het wordt een maand vol culturele activiteiten, die afwisselend in dc vier kerkdorpen Boschkapclle, Hengstdijk, Ossenisse en Stoppeldijk plaatsvinden. Het ligt daarbij in de bedoeling zo veel mogelijk mensen uit eigen ge meente in te schakelen. Kregen bij vroegere gelegenheden kunstenaars van elders de gelegenheid hun werken te tonen, in de komende kunstmaand komt het voornaamste accent te lig gen of) de creativiteit van een zo breed mogelijke kring uit de eigen gemeen schap. De schoolkinderen beginnen in de komende maanden al met eer. teken wedstrijd. De beste tekeningen krijgen op de tentoonstelling een plaats. De amateurschilders en tekenaars in Vo gelwaarde krijgen eveneen de gelegen heid hun werk te exposeren. Produk- ten van huisvlijt krijgen ook hun plaats. De fotoclub, die al eerder een goed geslaagde tentoonstelling hield, krijgt weer een belangrijke plaats in het ge heel. Naast een uitgebreide tentoon stelling van eigen werk wordt een foto- en diawedstrijd uitgeschreven waaraan ook amateurs die geen lid zijn van de club kunnen deelnemen. De kabouters en de gidsen, de wel pen, verkenners en rowans zijn op dit moment al hard bezig te oefenen voor twee revues, die zij willen opvoeren voor hun ouders en andere belangstel lenden. Om de steeds meer groeiende samenwerking tussen beide groepen te onderstrepen, zal één onderdeel uit het programma van de gidsengroep meedraaien in dat van de verkenners- groep. terwijl dat omgekeerd eveneens het geval zal zijn. De drumband Vo gelwaarde al bekwaam in het slaan van verschillende marsen is nu ook al druk aan het oefenen in het show- werk. Men verwacht dat deze band in maart een goede show ten beste kan geven. Een belangrijk evenement belooft de zang- en muziekavond te worden. De zangkoren uit de vier dorpen verbin den zich voor deze gelegenheid om on der leiding van Johan Vernimmen een uitvoering te geven. Het kinderkoor van broeder Leander- (meisjes er. jon gens uit Hulst en Vogelwaarde) heeft reeds medewerking aan deze zang- en muziekavond toegezegd. Het kinder koor en orkest uit Ossenisse wordt eveneens uitgenodigd, terwijl Hengst dijk waarschijnlijk met een tiener koortje optreedt. De in Vogelwaarde wonende organist Daan Manneke, die onlangs de Zeeuwse aanmoedigings prijs verwierf, wordt ook gevraagd aan deze avond mee te werken. Al deze activiteiten zullen afwisse lend in alle kerkdorpen gehouden wor den, verspreid over de hele maand maart. MIDDELBURG Gisteravond werd onder auspiciën van de provinciale be. sturen van West-Vlaanderen en Zee land in samenwerking met de Stich- ting Cultuurspreiding Zeeland, de Stich ting Zeeuwse Muziekschool, de Zeeuw- se Culturele Raad en de vereniging Jeugd en Muziek een buitengewoon concert aangeboden door de jeugdmu. ziek- en zanggroep „Ons Dorado" uit Brugge. Deze jongelui, die in de concert- en I gehoorzaal te Middelburg optraden, ga. ven een goede uitvoering van een zeer gevarieerd programma. Ons Dorado werd in 1955 opgericht te Brugge door I prof. Paul Hanoulle, die ook nu de al gemene leiding had. Naast het musi. ceren in schoolverband had deze mu. sicus het doel voor ogen, musiceren voor eigen liefhebberij. Er wordt ge werkt volgens de Orff-methode. waar. bij ruim gebruik gemaakt wordt van dit instrumentarium, dat o.a. bestaat uit klokkespelen, xylofonen en slag. werk, maar waar ook gitaren, celli en contrabassen meedoen. Dit eerste zaaloptreden in Nederland is een compleet succes geworden: er werd door Ons Dorado gedisciplineerd gespeeld en gezongen, waarbij we ver onderstellen, dat naast enige muzikale aanleg ook de (misschien wel dage-1 lijkse) repetities niet zonder invloed I zijn gebleven. Alles was precies afge. wogen; in het ritmische vlak wat min. der dan hij de nuancering, maar de rust waarmee het programma werd uitgevoerd was een bewijs van flinke I voorbereiding, waarin niets aan het toeval was overgelaten en waar alles precies uitgetimed was. Dit kwam o.a. tot uiting in Andante en Allegro voor xylofonen en slagwerk en de Alle. mande en Saltarello voor blokfluit, kwartet. Naast instrumentale- en vo cale prestaties werd een aardig mime- I spel uitgevoerd, dat als titel meekreeg: Het circus. Ons Dorado heeft de be. langstelling voor de mogelijkheden om via de methode Orff te werken zeker doen toenemen en de aanwezige docen. ten in dit vak misschien weer nieuwe ideëen aan de hand gedaan. De aam wezigen in de zaal hebben de presta. ties van deze jeugdgroep door handge klap genoegzaam ondersteund. A.L. Morgen, zaterdag 2 dec. Hansweert: i 2.51 en 15.16 uur, Terneuzen. 2.13 ei 14.36, Vlissingen: 1.44 en 14.06 uur Wemeldinge: 3.32 en 15.55 uur. DEN HAAG De heer A. Spon- selee, ambténaar ter secretarie van Vogelwaarde, slaagde te Den Haag voor het examen gemeentefinanciën le gedeelte. PLAATS, bioscoop TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel GOES, Grand VLISSINGEN, Alhambra MIDDELBURG, City TITEL Fantomas Triple Cross De vampier van Parijs Singapore, opdracht voor vijf Een slippertje naar Mexico KORTE INHOUD Het duivels genie Fantomas opereert vanuit zijn geheimzinnig laboratorium. Men weet hem in het nauw te drijven, maar hij ontsnapt weer met behulp van een van zijn talrijke ingenieuze machi naties. Een spionagefilm. Een inbreker biedt zich, teneinde uit de gevangenis te ko men, aan als dubbelspion. Zijn leven is dan voortdurend in gevaar. Een griezelverhaal. Een oude gravin, wier schoonheid reeds lang verdwenen is, slaagt erin met behulp van het bloed van jonge meisjes, haar jeugdig uiter lijk te herkrijgen. Moderne avonturenfilm over een vijftal Amerikaanse mariniers, die op zoek zijn naar een aantal vermiste collega's in Singapore. Een echtpaar wil scheiden, omdat de vrouw zich aangetrokken voelt tot de vriend van haar man. De kwestie wordt echter weer bijgelegd en beiden ver trekken voor een tweede huwelijksreis naar Mexico. BIERVLIET Winkelweek MIDDELBURG Trefpunt 20 uur Sinterklaasfeest „Old Slum" GOES Grand 20 uur De vampier van Parijs 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Singapore, opdracht voor yijf 14 jaar GROEDE Gemeentehuis 19 uur Spoedraadsvergadering Terneuzen Luxor 20 uur Fantomas OOSTBURG Ledel 20 uur Triple Cross GOES Grand 21 uur De vampier van Parijs 18 jaar 19 uur Flint vecht met vrouwen lljor VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Singapore, opdracht voor yijf 14 Jaar MIDDELBURG City 20 uur 'n Slippertje naar Mexico 14 jaar BRESKENS Schclshraete: Duivententoonstellinl IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit OOSTBURG Burgerzaal 14 uur Vogeltentoonstelling KOEWACHT C. de Koning 15 uur Kalkoenschieting KLOOSTERZANDE „Het witte huis" 15 uur Kalkoenschieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Adios Gringo 14 jaar HEIKANT Th. de Block 18.30 uur Topbiljart SAS VAN GENT In den rooien oedt 19 uur Schietüil Nw. en ST.-JOOSLAND Jcugdgebouw 19.30 uur St.-Nicolaasinstuif (13 t/m 16 jaar) ST.-JAN STEEN E. Ottjes Duivententoonstelling YERSEKE Hotel Oesterbeurs Postduivententoonstelling 1312Gozewijn van Uylen had het juiste ogenblik niet beter kunnen uitkiezen. Met een krachtige zwaai slingerde hij Loetje Saloe naar buiten. Sponningen braken, ruiten vlogen rinkelend aan stukken, en met een doffe slag trof Loetjes hoofd de schedel van de aanstormende portier. Toen werd het stil en Smidje Verholen dacht opgelucht: „Gompeldepippel! Daar kom ik mooi af! Ongelofelijk, zeg! Zou dat werk zijn van Gozewijn?" En jawel, hoor. Daar kwam de trotse overwinnaar al aan. Met zijn ene hand raapte hij het gummiknup peltje van de grond en met zijn andere greep hij Loetje Saloe in de kraag. Een fraaie buil, bijna zo groot als een duiveëi, sierde Loetjes schedeldak en hij was in een zodanige toestand van versuffing geraakt, dat hij niets bemerkte van wat er verder met hem gebeurde. Dat was trouwens heel wat, want om te beginnen sleepte Gozewijn hem naar hetzelfde ver vallen schuurtje, waar Vieze Pietje destijds zijn legertje roofridders had gedrild. Het zag er daar nog net zo uit als vroeger. één grote bende rommel dus van lege kisten en vaten, oude flessen en be schimmelde dozen. „Komt allemaal prachtig van Pj gromde Gozewijn. Met wat dikke henneptouwen hij Loetje bijeen tot een handzaam bundeltje n» i vlees en dit bundeltje borg hij op in een Zr.gM wijnvat. En juist op dat moment sloeg zijn ogen op, waaruit twee krokadilletxanenjinji^ii van vervalst verdriet. „Ik zal het nóóit weer steunde hij. „Da's je geraajen óók!" dreigde p wijn. „En ik timmer je nóg een paar van die s „j lootse builen op je kop, ais je me niet meteen v waar mijn kist met goud is!" f Bij a; in de welk i eens i i BERDEN OP ZOC TER JUZEN Verder verkrijgbar A. C. BASTIAAN H. A. DE BREUC G. HEMELAAR, G. HEMELAAR, (Van een onzer ver KRUININGEN Kruiningen welisw: moeten wachten tot hadplannen konden gevoerd, maar nu met de realisering gaat het allemaal h< welijks een maand burgemeester A. S< Kruiningen de eers het zwembad. Gisteren legde mr M. Mes, oud-lid van de Staten, bij de inj bad de eerste steen. Er wordt naar gestree mei 1968 klaar te hebtx „JUFFROUW hoeveel k winkeltje?" Eer dame volle boodschappentas doos met plastic minia tje en andere keukeno verkoopster springt toi prijs en mag meteen voor haar kroost cade lende huismoeder haas mogelijk weg van de k terklaasinkopen doend de speelgoedafdeling v warenhuis. De verkool Simjouw (20) uit Bred jaar op deze afdeling, „mechaniek". Een beet. dige specialiteit voor ee dat het de afdeling met ke jongensspe'elgoed is treintjes etc. .JK heb inmiddels al vc stand van op batterijen geutjes gekregen om kunnen uitleggen hoe moet. Ik vind de spee de leukste van de zaak gens anders willen we enorm afwisselend. Al met kinderen, die je mc dat is enig. Sinterklaas gezelligste tijd. Dan vlie voorbij, op normale dag de zomer, verveel je eens." ..DIT jaar is er veel vrat bie-'poppen en naar a Bond-auto's Thunderbir Batman-auto s. Alles w ren op de televisie he willen ze hebben. Ook d pes willen Batman-auU ik helemaal niet zo leu ters. Wat dit jaar voo geweldig in trek is, zij tuur-racebanen. Dat km ook, omdat ze in de t.v. geweest. Ze zijn erg duu den toch. ueel verkocht MEJ. Simjouw vindt, d< jaren steeds meer sr markt worden gebracht teit van het kind vrage ze een goed teken Iets IWuurzaagpakket met Plafondplaat, die mei verwarmde figuurzaag worden, dorrdat deze doet smelten. De uitgezc kunnen worden besch Simjouw: ,,'s Avonds is Smterklaasdagen het verloopt alles ook lekk dat er dan geen kinde ooms moet ik wel eens

de Stem | 1967 | | pagina 2