as- 7? Kinderen tekenen de Sint Stoel van Petrus nader onderzocht 12 JONGENS enken oudelijke pc# hedenavond in goes Wat zal ik vragen? Sinterklaas DE REUS Pipo de clown Amerikaan en Brit beroofd door Russen Met radioactieve koolstof DUBLOEN VAN WASHINGTON TERECHT grootste gironet met 1.500.000 rekeningen. alle overschrijvingen zonder kosten overal gepast betalen zondergeld-op-zak met de vertrouwde blauwe kaart. -., en nu ook nog als nieuwe service de POSTCHEQUE- EN GIRODIENST >OSTDAM 46 AS VAN GENT adres voor: meer binnen en Het cadeautje ligt klaar ONDERJURK EN UUr" DAGBLAD DE STEM 80000 Uurtje vrij? Brei! (o föö Scherp protest J. A. THOENES: Londense haven pleegt zelfmoord" Mislukte lancering Australische raket GAS- Weer een voordeel voor rekeninghouders bij de postgiro: een gemakkelijk te openen rente-rekening, waarop al even gemakkelijk kan worden bijgeschreven en afgeschreven. De een voudige manier om geld van de giro rentegevend te maken. Alle rekeninghouders ontvangen hierover persoonlijk bericht. 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 13 ÏXTIELATELIERS ULST - TERNEUZEN suzen hebben wij weer igeleid te worden, zoal» ise, inpakster. worden nondeling aan ons adres J. Haarmanweg 3, tel. 114 47s Ganzepoortstraat GOES Winkels geopend tot negen Iedere avond vanaf hee" tot en met maandag? 4 december koopavonden. dagelijks in gezinnen Tanja Gommers. Grimhnysenstraat 43. Ulvenhon Marian van Meer, Heibloempad Z, Prinsenbeek (19 jaar) Christel Legius, Sophiastraat 17, Breda (5 jaar) (ADVERTENTIE) met Scheepjes Crylor. Adorable! Wie oog heeft voor echte mode breit met Scheepjes Cryior. Goed wasbaar, blijft als nieuw. Vraag het patroon bij uw winkelier of stuur onderstaande bon op. LD .5 jj -3- o CO "cö 00 O C c c O c (0 j 0) Q <1) c CL "o c U if a. N C 1 j cö JË ff® O JJ CO 3 5 NAAM: ADRES: O. 2 p O i O 35 Heb St.-Nieolaas gezien op de tv Hij had veel zwarte knechten mee Ik was reuze in mijn schik Want m'n opa en oma wonen in Medemblik Wat zal ik vragen Een paardje en een wagen Een racebaan vind ik ook wel fijn Wat Sint mij geeft, Ik zal tevreden zijn! Gerard v. d. Dries Werrilaan 11 's-Heerenhoek Sinterklaas is weer in 't land Wij zingen hand aan hanJd Ook al is het nog geen feest 6 december is de belangstelling nog het meest Fijne cadeautjes krijg ik nu en ook veel marsepein Wat zal diie dag toch gezellig zijn. Zelf verzonnen door: Sjanneke Lazeroms Klundertseweg 11 Zevenbergen (9 jaar) Er was eens een reus die zo sterk was, dat hij van alles kon optillen en trekken. Op een zekere dag ging hij wandelen door het bos. Toen stond hem een boom in de weg. Hij dacht: ik trek hem uit, dan staat hij mij niet meer in de weg. Maar wat moest die boom daar nu. Hij zei: ik zal mijn hak bijl halen en een kar, dan zal ik het hout naar mijn huisje rijden. En er kachelhout van maken Dan kan ik het in mijn kachel stoken. En is het van de winter lekker warm bij mij in huis. Dymphi v. Ostaayen Kerkakkerstraat 56, Rosbergen Op een mooie dag liepen Petra en Pipo naar de stad. Petra had haar spaarvarken in haar handen. Weet je waarom, Petra ging om een fietsje. Toen zomaar opeens kwam de Dikke Deur weer een praatje maken. „Zo Pe tra, waarom heb jij die spaarvarken in je handen?" Dat is voor iets heel bijzonders, Dikke Deur". Toen ze de stad m kwamen gingen ze naar een iietsenzaak. ,,Zo", zei Pipo, ,,heb je voor mijn dochtertje een mooi fietsje?' ..."ia, vind je deze mooi?" „Ik wel, jij Petra?" Ja Petra ook. ,,Dan kopen we het." Heel Petra's spaarvarken was leeg en ze ging heel gelukkig naar huis. Mr ar Dikke Deur had alles ge pen en gehoord en ging naar taartjeszaak en kocht een een taart, Maar hij had een gulden en dat is te wemig Zo meneer 1,50". Maar hij had sfuurd n ^US we hij vlug wegge- Naverteld door Ellie Hamelink, De Genestetstraat 18, Terneuzen, 9 jaar. NEW YORK (AP) Bij verkeers ongelukken zijn in de Verenigde Sta ten tijdens het vier dagèn lange Thanksgiving-weekend 664 mensen om het leven gekomen. Vorig jaar vonden in deze 102 uur 748 mensen in het verkeer de dood. LONDEN (Reuter) Engeland en de Verenigde Staten hebben bij het Russische ministerie van buitenlandse zaken geprotesteerd tegen een aantas ting van de diplomatieke onschend baarheid van een Britse en een Ame rikaanse militaire attaché, waarbij ge weld werd gebruikt, zo heeft 'n woord voerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. Het Russische antwoord noemde de zegs man onbevredigend. Op 17 november zouden de Engels man, brigade-generaal C. A. Harper, en de Amerikaan na een door het Rus sische staatsreisbureau „Intourist" ge organiseerd bezoek aan een wijngaard bij Kisjinev in Moldavië op hun ho telkamer zijn overvallen door vijf of zes mannen, die de diplomaten met geweld hun geld en papieren hadden afgenomen. De leider van de mannen zou tegen de twee militairen gezegd hebben dat men geklaagd had over het lawaai op hun kamer. Ondanks het feit dat hij de diplomatieke passen van de Brit en de Amerikaan in zijn bezit had, had de leider hun diploma tieke onschendbaarheid niet willen er kennen. VATICAANSTAD (AP) Fragmen ten van de houten stoel, die volgens de overlevering is gebruikt door Sint- Petrus, zullen wellicht worden onder worpen aan een proef met radio-ac tieve koolstof om de juiste ouderdom vast te stellen van de reliek, die zich thans in de basiliek van Sint-Pieter bevindt. De proef wordt overwogen door Va ticaanse functionarissen en zelfs door paus Paulus VI, aangezien vele Itali aanse en niet-Italiaanse geschiedkundi gen en andere geleerden op de proef hebben aangedrongen. Vaticaanse zegslieden gaven te ken nen dat de geschiedkundigen precies de ouderdom willen vaststellen van de „cathedra" om de vele studies, die met betrekking tot de stoel worden gemaakt, af te ronden. De stoel wordt door de paus ge bruikt als hij in de basiliek van Sint- Pieter grote plechtigheden leidt. Hij 55' UTRECHT (ANP) „Voorzover het de behandeling van kleine schepen be treft, pleegt de Londense haven in veel gevallen zelfmoord". Dit stelde de heer J. A. Thoenes, directeur van de Holland Steamship Company Ltd. in Londen, gisteren op de „Engeland- dag" in Utrecht. De heer Thóenes adviseerde de Ne derlandse exporteurs om meer gebruik te maken van de kleinere Engelse buitenhavens. Volgens hem worden de kleinere schepen daar sneller, beter en goedkoper behandeld dan in Lon den. De „kwaliteit" varf de arbeiders is er ook beter. In Londen komt het voor, zo zei de heer Thoenes. dat men voor het lossen van een schip ingevol ge de voorschriften van de vakbonden meer dan twintig man moet inschake len, terwijl men het in de kleinere havens met ongeveer tien man afkan. Bovendien doen de kleinere havens vaak niet mee aan stakingen. Eer. ander voordeel is volgens de heer Thoenes, dat goederen die naar het binnenland moeten worden door gestuurd ondanks de eventueel grotere afstand vanuit de kleine havens meest al veel eerder op hun plaats van be stemming zijn dan vanuit Londen, om dat de vrachtwagens niet vastlopen in de Londense verkeersknoop. ADELAIDE (Reuter) De eerste Australische poging in Woomera om een kunstmaan, de Wresat-Een, te lan ceren, met behulp van een Redstone- raket is mislukt. De raket is niet van zijn lanceerbasis opgestegen. De Wre sat-Een heeft tot taak meer te weten te komen over de stralingen in de ruimte. (Wresat is een afkorting van kunstmaan van het instituut voor wa- penonderzoek) Wanneer men de kunstmaan nog maals zal pogen te lanceren is nog niet bekend; vandaag in elk geval niet. staat in het grote, bronzen gedenkte ken in de apsis van de basiliek en geelt uitzicht op het pauselijke balda- tdjnaltaar met de vier kolommen, dat is ontworpen door de beeldhouwer Ber- nini. Als de paus persoonlijk zijn toestem ming geeft voor een dergelijk onder zoek, zal dit de derde te boek staan de keer zijn, dat de stoel van Sint- Petrus van zijn huidige plaats wordt gehaald. De stoel is onderzocht in de twee de helft van de zeventiende eeuw, toen paus Alexander toestemming gaf om hem te verplaatsen en de vorige eeuw onder paus Pius XI. Uit de bestudering van de vorige eeuw werd geleerd dat de weinig hou ten fragmenten van de oorspronkelijke stoel samengevoegd waren op een ver sterkt onderstel. Het onderstel, dat door deskundigen wordt geplaatst omstreeks de zesde eeuw. was versierd met ivoren platen met 'heidense basreliëfs, waarop de werken van Hercules waren afgebeeld. Volgens sommige geschiedkundigen werd de oorspronkelijke stoel, die wordt verondersteld vervaardigd te zijn in de eerste eeuw. door Sint-Pe trus gebruikt als hij de eerste chris tenen onderwees, misschien in het huis van een tot het christendom bekeerde rijke Romein. Vaticaanse zegslieden deelden mede dat de enige bezwaren tegen het weg halen van de stoel uit de basiliek voor een derde onderzoek zijn gebaseerd op de mogelijkheid, dat de luchi het behoud van de laatste'houten overblijf selen van de reliek in gevaar zou kun nen brengen. (ADVERTENTIE) de ideale aansteker in diverse uitvoeringen Imp. Le Corbeau Zn. Rotterdam Tel. 010-138974 MIAMI (Reuter) Een met de hand gemaakte Amerikaanse dubloen (oude gouden munt), die eens het ei gendom is geweest van George Was hington en beschouwd wordt als de kostbaarste munt van de wereld, is in Miami te voorschijn gekomen. De dubloen, waarvan de waarde geschat wordt op 100.000 dollar, was 2,5 jaar geleden met nog een aantal zeldza me oude munten gestolen uit de uni versiteit van Yale in Connecticut. De verzekeringsdeskundige die de du bloen heeft opgespoord, zei op een persconferentie, dat er druk was uit geoefend op de mensen die de dubloen in hun bezit hadden „omdat wij op het punt staan de dieven te ontmas keren". De diefstal is nooit opgehelderd. Wel is een man aangehouden die getracht zou hebben een deel van de buit, die in totaal 1 miljoen dollar waard is. te verkopen. (ADVERTENTIE) 8 8 fffi i 3,48% rente-rekening bij de postgiro* in samenwerking met de Rijkspostspaarbank liet grootste gironet van Nederland - volledig geautomatiseerd

de Stem | 1967 | | pagina 13