Vijf debutanten in Nederlands elftal Wim wil een stil kaas mil het iiistfe Rinie Mar ij nissen won in Halsteren Rook'm óók zwaarder is er niet! iLAAS S Open gesprek met KNWU komt er toch ZEGE VOOR MERCKX EN SERCU IN GEN1 Fanny Blankers kreeg uitnodiging voor O.S. ING Toestand van Bartling redelijk n van zanctaphogin- grondbelasting t.b.v. e Zuid-Sloeweg, no. t provinciaal wegen- West-Kraaijertseweg volgens bestek no. >7. een rijbaanverdubbe- ede in de provinciale - Haamstede, no. 2b ovinciaa! wegenplan, 848 m, volgens be- enst 1967. tevree. Duitse officials namen maatregelen Geen waarde *hvm wvvzaaoA Teleurstelling Voordeel PELLENAARS ZETTE DOOR Fout NA ONGELUK Matig Hulst taten van Zeeland zal op 967 te 11.30 uur, op het genieur-directeur van de Rouaansekaai 43, te Mid- teed ninste tien dagen voor de ;er lezing ter provinciale it-Pieterstraat 42, te Mid- nde hoofdingenieur-direc- >urg, Rouaansekaai 43, op 67, te 9.30 uur. ;n ligt vanaf woensdag 13 op het kantoor van de ir voornoemd, voorraad strekt, verkrijg- iling van 20,ter pro- it-Pieterstraat 42 te Mid- istrekening no. 296000 ten ncie Zeeland (diensten en irstraat 42 te Middelburg. taten van Zeeland, zal op 1967, te 11.30 uur op het ngenieur-directeur van de in Zeeland te Middelburg, len aanbesteed ninste veertien dagen voor g ter lezing ter provinciale nt-Pieterstraat 42 te Mid- mde hoofdingenieur-direc- estek. De nota van inlich- sdag 13 december 1967 ter van de hoofdingenieur- Ie voorraad strekt, ver ding van 15,— ter pro- :-Pieterstraat 42 te Middd- 15,op postrekening de provincie Zeeland m), Sint-Pieterstraat 42 te luxe chromé dop 3-75 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 (Van onze sp&rtreilactie ZEIST. Het Nederlands elftal, t woensdagavond in het Rotter- imse Feyenoord-stadion tegen Rus- vnd speelt, zal vijf debutanten tel- m. Deze vyf spelers zyn: doelman an van Beveren, de achterspelers 'iet Romeyn en Henk Wawias en de oorhoedespelers Henk Wery en Theo 'ahlplatz. Bonscoach George Kessler ïeeft sinds hij op 1 december 1965 in dienst trad van de KNVB ne gentien „nieuwe krachten" v3or het nationale elftal Ingezet. De opstelling voor woensdag luidt: DOEL: Jan van Beveren (Sparta); ACHTER: Piet Romeyn (Feyen- oord), Rinus Israël (Feijenoord) Hans Eykenbroek (Sparta, aanvoer der) en Henk Warnag (Go Ahead). MIDDEN: Piet de Zoete (ADO) en Wim Jansen (Feyenoord). VOOR: Henk Wery (DOS), Theo Pahlplatz (FC Twente)Willy van der Kuylen (PSV) en Coen Möulijn (Feijenoord) WISSELSPELERS: Pim Doesburg (PSV), Peter Kemper (PSV), Henk Houwaart (ADO), Miel Pys (Sparta) en Lambert Maassen (ADO) Van de nieuwe Nederlands-elftal spelers maakte Theo Pahlplatz in de wedstrijd tegen Feijenoord de meeste indruk. Van de andere debutanten was Warnas verder iets boven de middelmaat en vielen de anderen weinig op. George Kessler zal in Seder geval gebruik maken van de FIFA-regel die het mogelijk maakt tijdens deze interland spelers te wisselen, al zijn zij niet geblesseerd. „Dit kunnen zijn twee veldspelers of een doelman en een veldspelen'", aldus George Kessler. Met de Russen is geen af spraak gemaakt dat er meer spelers gewisseld kunnen worden. Dit is belangrijk, omdat Willy van der Kuylen niet geheel fit was. Bij de laatste centrale training had de Eindhovenaar nog last van een bles sure. „Volgens de berichten die ik heb gekregen, is Willy van der Kuy len weer voor honderd procent in or de", zei Kessler. Van der Kuylen speelde uitstekend tegen DOS. De zestien spelers komen dinsdag om 11.00 uur in het KNVB-Sportcen- trum in Zeist bijeen om zich voor te bereiden op deze interland. M RUSKA WEIGE PRIJS (Van onze sportredactie) AKEN „Ik laat me hiér niet voor joker zetten. Er is een onsportief spelletje met me gespeeld". Duidelijke en boze woorden van Wim Ruska, zaterdagavond in de sporthal van de Technische Hogeschool in Aken waar hij voor uitverkochte tribunes eerst zijn internationale Westduitse titel in het zwaargewicht aan Klaus Glahn verloor, maar later het kampioenschap in alle categorieën op zjjn naam bracht. On danks deze nieuwe Duitse titel was de wereldkampioen na afloop van zijn laatste wedstrijd alles behalve in zijn schik. Door een uitge kookt spelletje hadden de Duitse judoka's ervoor gezorgd dat hun grootste troeven voortijdig werden uitgeschakeld, zodat zij niet tegen Ruska kwamen. De Amsterdammer demonstreerde zijn misnoegen hierover duidelijk door vóór de prijsuitreiking te ver trekken en de organisators met de cadeaus en al in de handen achter te laten. De officials van de Duitse judobond hebben deze weigering hoog opgenomen. Nog dezelfde avond werd er in Aken voorlopig besloten Wim Ruska niet meer voor wedstrijden van de Duitse judobond uit te nodi gen. Voor Wim Ruska zal deze beslis sing echter weinig uitmaken. Zelf had hij reeds besloten om niet meer aan de Duitse titelstrijd deel te nemen. Het verlies van zijn titel in het zwaargewicht, reeds vier jaar in zijn bezit, had de Amsterdammer sportief aanvaard en was beslist geen oorzaak van de woede. „Mijn revanche komt vanavond nog in de strijd om het kampioenschap alle categorieën", sprak hij 's middags. Maar dat pakte anders uit. De Duitse favorieten Klaus Glahn en Alfred Maier waren niet van plan om de eer, die Klaus Glahn in de finalepartij bij de zwaar gewichten voor de Duitse ploeg had behaald, later op de avond in het toernooi in alle categorieën weer op het spel te zetten. Daarom verloor de kersverse zwaargewichtkampioen Glahn in de voorronde wat al te mak kelijk van Maier en liet de 120 kilo gram wegende Maier zich op zijn beurt weer verslaan door de Duitse middengewicht' (80 kg) Wolfgang Hoffmann. Het gevolg was dat Wim Ruska in de halve finale tegen de minder sterke Duitse halfmiddengewicht Egger (70 kg) en in de finale tegen Hoffmann uit moest komen. Beide partijen wer den vanzelfsprekend zonder moeite door de Amsterdammer gewonnen, MARTIN POGLAJEN zege (ADVERTENTIE) ^VOEDZAAM MAE^ •4 w maar de titel die hij hiermee verover de, had voor hem geen waarde. De Duitsers hadden de eer aan zich zelf gehouden en ontkwamen op die manier aan een opvallende nederlaag tegen de op revanche beluste Ruska. De Nederlandse favoriet, win naar zonder glans door de Duitse truc, toonde echter duidelijk dat hij derge lijke „samenzweringen" niet op prijs stelde. Nadat hij Wolfgang Hoffmann met een heupworp had verslagen trok hij zijn trainingspak aan en verliet de zaal, de officials van de Duitse judo bond, die klaar stonden voor zijn hul diging, in opperste verbazing achter latend. „Ze dachten dat ze mij in de boot konden nemen, maar nu stonden ze zelf in hun hemd", aldus Wim Rus ka, die eraan toevoegde: „Ik begrijp die houding niet. Voor hetzelfde geld blijf ik als wereldkampioen thuis en zeg dat er voor mij in Duitsland geen eer te behalen is. Wanneer ik dan toch kom is dat om eerlijke strijd te leveren en niet om in de maling ge nomen te worden". Voor Wim Ruska was dit toernooi in alle categorieën de tweede teleur stelling van de avond. Voor de eerste tegenslag had Klaus Glahn, tweede bij de wereldkampioenschappen in Salt Lake City (alle categorieën), ge zorgd door de Amsterdammer op be slissing van de scheidsrechter te ver slaan. Dit verlies had Wim Ruska voor het grootste gedeelte aan zich zelf te danken. Doordat een aanval met zijn favoriete worp (o soto gari) mislukte, viel Ruska op zijn rug. De scheidsrechter kon deze val nauwe lijks als een groot voordeel voor Glahn aantekenen, omdat deze geheel niet op de beweging van de wereld kampioen reageerde. In de resterende tijd wisten geen van beide judoka's echter voordeel te behalen, zodat die ene misser van Ruska tenslotte de balans toch nog in het voordeel van zijn tegenstander deed overslaan. Zonder al te veel moeite had Wim Ruska zich in de finale geplaatst. Vooral na zijn overwinning op de Duitse kampioen Maier, die hij met een vol punt (heupworp) uitschakel de, leek het of de Nederlander zon der pijn aan zijn vijfde Duitse titel in het zwaargewicht zou komen. Die ene vergissing tegen Glahn kwam hem echter duur te staan. Martin Poglajen maakte in dit toer nooi geen fouten. De 25-jarige Heer- lense judoka liet er geen twijfel over bestaan wie er zaterdag in Aken de beste middengewicht was. Zelfs Wolf gang Hoffmann, de grote Duitse troef in deze klasse, kon in de eindstrijd niet verhinderen dat Poglajen voor de tweede maal op de internationale Westduitse kampioenschappen met het goud ging strijken. Zowel Hoffmann, zilveren medaille winnaar op de Olympische Spelen in Tokio, als Poglajen, tweede bij de wereldkampioenschappen in Salt Lake City, zijn bekend om hun sterke grondwerk. Toen de Duitser al in het begin van de partij tijdens een grond- gevecht van de mat kroop, werd het duidelijk dat hij zich tegen de fana tieke Limburger op de grond de min dere voelde. Martin Poglajen behaal de zijn voordelen echter niet op de grond maar vanuit staande positie. Na anderhalve minuut kwam Poglajen er goed voor te staan toen hij zijn te genstander met een beenworp naar de mat bracht. In de laatste minuut van de wedstrijd nam de Limburger het zekere voor het onzekere en beperkte zich tot het verdedigen van zijn voor sprong. Poglajen bereikte de eindstrijd door in de halve finale van Coché te win nen. De Fransman kwam verrassend goed voor de dag en slaagde er zelfs in een half punt voor te komen. Na deze score liet de reactie van Pogla jen niet lang op zich wachten. Met volle energie zette hij de tegenaan val in, wierp zijn tegenstander eerst met een sensationele sutemi en kreeg hem vervolgens in een houdgreep, waar Coché zich niet meer uit kon bevrijden. Bijzondr teleurstellend voor de Ne derlanders verliep de finale in het halfzwaargewicht. In deze wedstrijd ontmoette de Zwollenaar Vincent Boot de Europese kampioen Peter Herrmann. Nadat Boot in de eerste fase van de strijd het initiatief aan de Duitser had moeten laten, kwam hij later goed terug en behaalde twee maal voordeel met een been- en heupworp. Herrmann kon door steeds opnieuw Wim Ruska was na afloop van de open Duitse kampioenschappen erg kwaad. De Amsterdammer liep nog voor de prijsuitreiking weg. aan te vallen iets van deze achter stand wegwerken. Aan het einde van de partij was de Nederlander echter nog steeds in het voordeel. Deson danks wees de scheidsrechter de Duit ser als winnaar aan, hetgeen hem op een fluitconcert van het publiek kwam te staan. In de kwartfinale had Vincent Boot voor de nodige sensatie gezorgd door de Utrechter Ernst Eugster, derde bij de wereldkampioenschappen, met een vol punt (beenworp) te verslaan. Voor de vierde Nederlandse me daille zorgde Martin van der Molen, (Leeuwarden), door in het lichtge wicht op een gedeelde derde plaats te eindigen. De titel ging hier zoals verwacht naar de Duitser Utzats. Zijn landgenoot Egger werd kampioen bij de halfmiddengewichten. THEO KLEIN (Van onze sportredacteur) BREDA Voor 1 januari zal de KNWU een bijeenkomst beleggen met renners, verzorgers en officials die be trokken waren bij de Olympische Spe len in Tokio en de laatste wereldkam pioenschappen. Hét onderwerp van be spreking: brachten KNWU-vertegen- woordigers doping in de wielrennerij. De bond heeft dit toegezegd aan Kees Bellenaars tijdens een onderhoud waar bij het Limburgse sportcommïssie-lid Förster tot vier keer toe Pellenaars voorstelde „alles maar te vergeten om opnieuw te kunnen beginnen". Daar wilde „Den Pel" echter niet aan. Maandenlang voerde hij een bloeiende correspondentie met de bond, omdat naar zijn mening het doping-kwaad tot in de kiem gesmoord dient te worden. Maandenlang bediende hij de KNWU van brieven waarin hij duidelijk maak te hoe erg het met de (doping-) zaak gesteld is en vroeg om een gesprek. En dan nu opgeven? Pellenaars: „Ik ben ervan overtuigd dat de dopingbaccil in ae Nederlandse wielrennerij gevonden is als de bespreking met renners verzor gers en officials heeft plaatsgehad. Dat staat voor mij vast, want ik ben natuur lijk goed geïnformeerd. Förster zei: Kees, als we er eens niet' meer over spraken, dan konden we met een schone lei beginnen. Het hoofdbestuur wil die bespreking eigenlijk liever niet. Förster heb ik gezegd, dat nooit. Wil je dan dat er koppen vallen, vroeg ie. Förster, heb ik gezegd, misschien valt mijn kop wel, maar uitgezocht zal het worden Wat denken ze nou wel. Voor mij staat het vast dat degenen die schuldig zijn aan doping-praktijken voor de dag komen. ÏH beb..?e heren gevraagd of ze me de lijst willen toesturen van de mensen die uitgenodigd worden voor de bijeen komst. Dan wil ik die wel aanvullen. Eigenlijk ben ik in dat gesprek met de bond niet zover gekomen als ik wel wüde. Daarvoor ontbraken de mensen die ik er graag bij had gehad. „Middelink en Van Ballegooyen de Jong byvoorbeeld. Ze waren er niet. Van Steenbergen zat er. En Westerning, en Van de Vijver, en Blekemolen, en Zwartepoorte, en Slaats en Förster. Af doende antwoorden kreeg ik niet. Het was altijd: „Oh, daar weten we niks van", of „is dat werkelyk zo". Heren, zei ik, wat Middelink doet is fout. Die verkoopt wielerspullen en dat ka«n on mogelijk gecombineerd worden met de functie van coach. Mensen die hij benaderd voelen zich verplicht. Weet je wat ze antwoordden? Juist „Is dat werkelijk zo". Hleren, zei ik, weten jullie dat Wout Verhoef met twee valse urine-monsters liep toen Dolman als wereldkampioen in Duits land gecontroleerd -moest worden? En dat bonds-officials daarvan op de hoog te waren? Weet je wat ze antwoordden? Juist. „Oh, daar weten we niks van". Kijk, toen zag ik het gebrekkige al weer in. Je kon geen zaken doen. Drie keer maakte ik me er kwaad om en toen heb ik dan ook met m'n vuist op tafel gehamerd. Het gesprek had veel langer kunnen duren en veel meer effect kun nen opleveren als Middelink en Van Ballegooyen de Jong er geweest waren. Nou heb ik op 'n gegeven moment mijn mond maar gehouden. Bovendien zou het dom geweest zijn als ik me hele maal bloot had gegeven. Ik kom op die bijeenkomst natuurlijk nog met enkele verrassende feiten. Dat heb ik -ze ook gezegd. Heren, zei ik, tot mijn vijfen zestigste jaar ben ik binnen bij Televi- zier. Dat is geregeld. Tot mijn vijfen zestigste. En weet je wat ik in die tijd doe? Me bezig houden met jullie. Dat heb ik ze gezegd. Ze keken er van op, maar ik doe het. Doping is eruit te halen. Maar niet als we vergeten wat er gebeurd is. Want dat staat gelijk met een huizen bouwen op drijfzand (ADVERTENTIE) (Van onze sportcorrespondent) ENSCHEDE Er heerste zaterdag op de Deventer kunstijsbaan grote con sternatie over het wegblijven van de 20-jarige Amsterdamse schaatser Frits Bartling. Hij zou deelnemen aan de wedstrijden om de IJsselcup. Tot grote verbijstering van de verzamelde schaats- top kwam toen kort voor de eerste se ries het belicht dat Bartling op weg naar Deventer betrokken was bij een ernstig ongeluk. De talentvolle schaat ser, bezig aan een grootse comeback, reed op weg naar Deventer, onder de gemeente Hoevelaken, met zijn auto frontaal op een tegenligger. De toestand van Bartling. die met zware hoofd- en beenverwondingen het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amstersfoort moest worden opgenomen was zondagavond redelijk goed. Dit sei zoen is Frits Bartling echter vrijwel zeker voor de schaatssport verloren. De verloofde van Bartling, de 19-janige Lïa Vertelman uit Wervershoof,, was er zo ernstig aan toe dat zij in de loop van zaterdag overleed. Bartlings uitschakeling is een grote tegenslag voor de Nederlandse schaats sport. Nadat Bartling zich dit seizoen niet beschikbaar had gesteld voor de kernploeg hij wilde meer tijd voor studie was hij toch individueel met trainer Gerard Maarse blijven oefenen. Hij had zijn hoop gevestigd op de Olympische Winterspelen in Grenoble en zijn training afgestemd op zijn spe cialiteit: de korte afstanden, de 500 en 1500 meter. Tijdens de selectiewedstrij den voor de Nederlandse kampioen schappen bewees Bartling al dat hij aan een fraaie comeback bezig was. De ide alen van Bartling zijn nu abrupt afge broken. Tijdens de wedstrijden cup werden zeer matige tijden afge drukt. Oorzaak daarvan was het weer. Een fijne motregen die op daalde en het kwik dat celsius aanwees stond ln de weg. Nederlands topschaatsers Verkerk en Schenk forceerden zich niet. De IJsselcup werd gewonnen door het team van Zuid-Holland terwijl het gewest Noord-Holland/Utrecht op de tweede plaats beslag legde. Gelderland werd derde. In de individuele rang schikking eindigde Nottet op de eerste plaats gevolgd door Jorritsma en Schenk. Bij de dames werd Stien Kai ser met groot machtsvertoon eerste met Garry Geijssen osp de tweede en Ans Schut op de derde plaats. Schaatscoach Wim de Graaff ver klaarde na afloop van de wedstrijden in Deventer dat het mogelijk is dat na de Nederlandse kampioenschappen, die op 16 en 17 dec. in Amsterdam wor den gehouden de kernploeg zal worden uitgebreid tot zeven personen. De man die daarvoor het meest in aanmerking komt is Rudii Liebrechts. De Vlaardin- ger reed in Deventer uitstekend. „Maar dan moet hij zich in Amsterdam wel bij de eerste drie rijden", aldus De Graaff. üEES VERKERK (Van onze sportcorrespondent) GENT. Eddie Merckx en Patrick Sercu hebben gisteravond de zesdaagse van Gent gewonnen. De twee wereldkampioenen hadden een grote puntenvoojsprong op Pally Lykke en Freddy Eugen. Peter Post en Frits Pfenninger eindigden op de derde plaats met één ronde achterstand. De uitslag luidt: 1. Sercu-Merckx (Belg) 569 pnt; 2. Lykke-Eugen (Den) 213; op één ronde: 3 Post-Pfenninger (Ned-Zwits) 356; op twee ronden: 4. Bugdahl- Decabooter (Dld-Belg) 265; op 4 ronden: 5 De Loof-Seeuws (Belg) 401: op 12 ronden: 6 Versehueren-Ciel (Belg) 326; op 14 ronden: 7 De Roo-Fore (Ned-Belg) 147; op 15 ronden: 8 Bracke-Koel (Belg-Ned) 180; op 10 ronden: 9 Severeyns (Belg) 190; op 18 ronden: 10 Van Rijckegem-Beghetto (Belg-It) 290; op 20 ronden: 11 Patterson-Baensch (Austr) 313. By de dames zegevierde de Leidse atlete W. van Butsum, die hier over de finish gaat. (Van onze atletiekmedewerker) HALSTEREN Al lieten grote vedet ten verstek gaan bij de door de atletiek vereniging Olympia georganiseerde cross, toch hebben de atletiekliefhebbers kunnen genieten van een interessante wedstrijd. In by na alle categorieën werd immers fel gestreden om de overwin ning. Niet echter in de race voor de senio ren, waar de Thor-atleet Rinie Mary- nissen door een tactisch gelopen wed strijd aan een gemakkelijke overwinning kwam. Geheel anders zag het er echter uit in de beginfase van de wedstrijd. Tij dens de eersite van de in totaal zes af te leggen ronden liep Cees Markusse (Spado) immers zo snel van stapel, dat hij een vijftiental meters voorsprong kreeg op Marijnissen. De Berge naar wil de blijkbaar zo spoedig mogelijk een be slissing forceren. Dat hij hiervoor zijn tol zou moeten betalen bleek tijdens het ingaan van de derde ronde. Toen Ma rijnissen, die in de tweede ronde zijn achterstand had goed gemaakt, op dat moment het tempo verhoogde, bleek Markusse niet over voldoende reserves te beschikken. Het verdere gedeelte van de race werd beheerst door Marijnissen die zonder moeite zijn voorsprong kon ruim een halve mi nuut voor Markusse als winnaar fi- was er bij de wedstrijd voor veteranen, welke in een overwin ning eindigde voor good old Janus van der Zande. Deze 44-jarige Olympia-at leet, die zelfs marathonplannen heeft voor het seizoen 1968, verkeert momen teel in uitstekende conditie. Dat bewees wel het feit dat hij alle aanvallen af sloeg van de Hagenaar J. Raaphorst. De voorsprong die Van der Zande in de laatste ronde verkreeg bleek uiteindelijk voldoende om de Haagse atleet met drie seconden de baas te blijven. Bij de dames was het W. v. Butsum (Sportief Leiden), die voor de Spado- atleet R. Kruf de zege behaalde. Zeeuw se overwinningen vielen te noteren bij <le A- en B-jongens. Slaagde de Hulste naar W. Westdorp er ln eerstgenoemde categorie in voor P. de Dreu (AV '56) als winnaar te triomferen, bij de B- jongens was het zijn plaatsgenoot P. Erpelink die R. de Kok (Thor) naar de tweede plaats verwees. Ben Hals terse overwinning tenslotte bij de C-junioren, waar H. v, d. Boom (Olympdia) de sterkste bleek voor L. v. Someren (Metro) en P. Havermams (Thor). De voornaamste uitslagen waren: SENIOREN (7500 meter): 1 M. Marijnis sen (Thor) 24.36.4, 2 C. Markusse (Spa- do) 25.13.6, 3. M. de Witte (Thor) 26.36, 4. J. Schillemans (Olympia) 26.38, 5. J. Vissers (DJA) 26.47, 6. H. Kruf (Spado), 7. J. v. Bastelaar (Thor), 8. J. Lint (Spado), 9 J. v. Oirschot (Olympia), 10. P. v. d. Maas (Thor). VETERANEN (5000 meter): 1. J. v. d. Zande (Olympia) 18.13.2, 2. J. Raap horst (LTC) 18.16.6, 3. H. Holtus (AV Holland Leiden) 18.52, 4. H. v. Vliet (CIOMO - Den Haag), 5. L. Lanter man (AAC). DAMES (1250 meter): 1. W. v. Butsum (Sportief Leiden) 4.54.4, 2. R. Kruf (Spado) 5.05.2, 3. A. Roosendaal (O- lympia) 5.45.6, ,4. J. Mertens (id.), 5. W. v. Moort (Sportief Leiden). A-JONGENS (5000 meter): 1. W. West dorp (Hulst) 17.11.6, 2. P. de Dreu (AV '56) 17.22.4, 3 J. IJzerman (Thor) 17.38, 4. J. Courtin (Hulst), 5. R. v. Zee (AV '56). B-JONGENS (3000 meter): 1. P. Eerpe- link (Huist) 8.45.0, 2. R. de Kok (Thor) 8.55.4, 3 E. Boogaarts (Hulst) 9.04.2. C-JONGENS (1250 meter): 1. H. v. d. Boom (Olympia) 4.08.2, 2. L. v. So meren (Metro) 4.14.4, 3 P. Havermans (Thor) 4.16.2. MEXICO CITV (ANP) Fanny Blan- kers-Koen, tijdens de Olympische Spe len van Londen in 1948 winnares van vier gouden medailles is een van de 12 oud-Olympische kampioenen, die door de organisators zijn uitgenodigd om de Olympische Spelen van Mexico l>ij te wonen. Het merendeel van de uitnodigingen is verzonden naar oud-Olympische atletiekkampioenen. De geïnviteerden zijn de Amerikanen Jesse Owens (atl.) Johnny Weismuller (zwemmen) en Bob Mathias (atl.), Dawn Fraser (Austr. zwemmen), Fanny Blankers-Koen (Ned. atl.)Adhemar Ferreira da Silva (Braz., atl.), Emil en Dana Zatopek (Tsj.-Sl., atl.), Vladimir Kuts en Valery Brumel (Rush, atl.), Christian d'Oriola (Frank rijk, schermen) en Patricia McCormick (G.B., schoonspringen)

de Stem | 1967 | | pagina 5