n aan AME Maatregelen tegen dopinggebruik Ruska: de meest in Aken gevreesde Op zondag 14 januari VOLKSCROSS DAGBLAD DE STEM ONZE PUZZEL woordiger n.v. <E DEUR BIJ PAARDEN Voorstellen om Olympische Spelen te boycotten 2209 UCI verscherpt de doping-maatregelen N.A.C. - G.V.A.V. Ad van Ierssel speelt morgen wellicht halve wedstrijd Inschrijvingsbon Dagblad De Slein-volkscross DELIGER FABRIEK Onschuld FLINKE VOORSPRONG VOOR MERCKX EN SERCÜ Arbiters mogen langer blijven Schotse leiding bij interland tegen Rusland Plannen Rotterdams Sportpaleis vorderen VANDAAG DUITSE KAMPIOENSCHAPPEN Piet Vonck vierde Tolhoek tweede in K.L.-veldloop WAPENSCHOUW SPORTTOTO In samenwerking met A.V. Sprint Vijf wedstrijden Inschrijving 24 ANDERS MONTEREN 2416 23 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 NOVEMBER 1967 27 CAAS EN KOFFIE. OX). s voor een jonge, beschikking over btenvergoeding. Hij strekt tot aanbe- gen voldoet, wacht rote mate van zelf- •ecente pasfoto en opleiding kunt u Secretariaat, Cool- }OP PRIJSBEWUST breiwol goad wasbaar istens ertuig U Papegaaistraat 13 Goes Tel. 01180- 3143/6151 Postbus 1 ijn een 'inkel. vens de administratie cn ervaring in een rekt tot aanbeveling. J. R. Glaubitz, Hoofd ABRIEK, Postbus 1, (Van onze sportredactie) ALKMAAR Opnieuw is in de paardenwereld een schorsing uitgesproken. Ruim zes weken na dat de pikeurs Ton Neef en Harry Pools in de sluitingswedstrijden van het zomerseizoen op de Alk- maarse renbaan respectievelijk de paarden Dwarskop en Faxy du Commerce verloren, werden bei de pikeurs voorlopig uitgesloten van deelname aan koersen of zo als het in het vakjargon heet„te voet gezet". Volgende week zullen beide trainer/ pikeurs zich moeten verantwoorden voor de straf commissie van de Neder landse Draf- en Rensport, omdat in de maaginhoud van heide paarden amphetamine werd aangetroffen. Een dag nadat de voorlopige schorsing be kend werd kwam de pikeursvereni ging in spoedvergadering bijeen, o.a. om directe hulp te verlenen door maat regelen die de vereniging zich oor spronkelijk eerst per 1 januari a.s. had gedacht. De pikeursvereniging, waarbij alle trainer/pikeurs verplicht zijn aange sloten, wil: Rechtskundige bijstand aan zijn leden verlenen door een overeenkomst aan te gaan met een advocaat van diens diensten de trainers in voorko- wiens diensten de trainers in voorko- rief gebruik kunnen maken; Bij koersen het stalterrein één uur voor het begin van de eerste koers geheel doen afsluiten; Na de afsluiting van het stalter rein slechts doorgang doen verlenen aan trainers; pikeurs en stalpersoneel die zich allen kunnen legitimeren door bijvoorbeeld het dragen van een in signe. v Pikeur Jan de Graaf uit Hilversum, sinds een jaar voorzitter van de pi keursvereniging zegt, dat er nog meer voorstellen op tafel zullen komen waarover hij nog geen nadere mede delingen wil doen: „Wij weten dat de Draf- en Rensport onze ideeën steunt, wij zijn allemaal tegen het gebruik van stimulerende middelen en deze laatste schorsing heeft opnieuw de noodzaak van een aantal maatregelen onderstreept, want aan de onschuld van de beide pikeurs twijfel ik geen moment." De verantwoordelijkheid voor de aan ons toevertrouwde paarden willen wij niet van ons afschuiven, maar het moet wel zo zijn dat deze verantwoor delijkheid te dragen valt. Zolang ieder een bij de paarden kan komen, is het voor ons onmogelijk alles te controle ren. Kees Berg, de man die de pers contacten van de Nederlandse Draf- en Rensport onderhoudt bevestigt, dat de NDR volledig achter de plannen van de pikeursvereniging staat. Plan nen, bij het ontwerpen waarvan de NDR zelfs een actieve rol heeft ge speeld. Maar dan wijst hij op de prak tische moeilijkheden die kunnen ont- GENT (ANP) Na de vierde nacht van de zesdaagse van Gent hadden de Belgische wereldkampioen Patrick Sercu en Eddie Merckx nog steeds de leiding met een flinke voorsprong op Peter Post en Fritz Pfenninger. De stand luidt: 1. SercuMerckx B. 247 p., 2 Post —Pfenninger Ned.-Zwits. 149, op één ronde; 3 BugdahlDecabooter D.-B. 112, 4 LykkeEugen, Den. 73; op drie ronden: 5 de LoofSeeuws B. 203; op acht ronden 7 Bracke—Koel B.-N. 101 op elf ronden 10 Forede Roo B.-N. 62. In de toekomstzesdaagse heeft het Engels-Belgische koppel Graham WebbDaniel Goens de leiding met 10 punten. Het Nederlands-Belgische koppel Albert van MiddenZwaene- poel, dat de vierde etappe met grote overmacht won, staat derde met 8 punten achterstand. den haag (anp) De scheids- recMorscommi van de K.N.V.B. oten de leeftijdsgrens op te wekken, waardoor scheidsrechters niet meer op hun 45e, maar op hun 47e jaar rallen worden „afgevoerd". .,üe "leu,'Ye «ïaatregel gaat in per 1 kupistas 1968. Scheidsrechters die voor "jdstip de leeftijd van 45 jaar be- "gepensioneerd", de iaar a s die na 1 augustus 47 '69 uiSten. m°gen hCt Seiz°en 196S' aUeesrW<We 'aeftijdsgrens geldt voor aan s!?aidsr6cIhtVs en maakt een eind ternatfr," -fzonderingspositi van de in- Snmv dle na hun 4&e jaar ge kregen nm°g Zlkere tijd dispensatie Kregen om verder te gaan. (ADVERTENTIEj staan:" In Hilversum moet het moge lijk zijn, en deze baan zal waarschijn lijk ook de eerste zijn waar de plan nen toepassing vinden. Maar neem nu de accommodatie in Alkmaar, die zich slechts voor een deel laat afsluiten, om van Groningen maar te zwijgen. Daar moet een aantal van de veewagens en de paarden zelfs op de openbare weg staan tijdens de koersen:" (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Bij Baronie is men bijzonder hoopvol gestemd over de spoedige terugkeer van Ad van Ierssel in het eerste elftal. Aanvankelijk zaq het er na de blin dedarm-operatie niet naar uit, dat de Baronie-aanvoerder snel zou herstellen. Men aacht dat het tegen Kerstmis zou lopen, voordat Van Ierssel w,eer zou kunnen spelen. De laatste weken is het echter zo goed gegaan met het genezingspro ces, dat hij weer aan het trainen is LOS ANGELES (ANP) Op een bijeenkomst van een neger-jeugdor- ganisatie in Los Angeles zijn weder om stemmen opgegaan om de Olym pische zomerspelen 196S in Mexico- City door gekleurde atleten te doen boycotten. Voorstanders van de boycot voer den aan, dat deze bedoeld zou zijn om eens temeer de aandacht van de wereld op de rassendiscriminatie in Amerika te vestigen. Tweehonderd Amerikaanse nationaal en inter nationaal bekende gekleurde atleten, onder wie de zesvoudige wereldre cordhouder Tommie Smith en Lee Evans, een van 's werelds beste 400 m lopers, waren tegenwoordig op de bijeenkomst, waar de boycot-voor- stellen werden gelanceerd. Discuswerper Harry Edwards zei na afloop: „Het is nu de tijd voor het zwarte ras om als één man op te staan en te weigeren zich nog langer als ge dresseerde dieren te laten gebruiken voor een beetje extra-voedsel." Smith voegde hieraan toe, dat hij graag wil de afzien van deelneming aan de Spe len als zijn opoffering „zou leiden tot verzachting van de onderdrukking van mijn volk in Amerika". GENèVE (ANP) De maatregelen tegen het gebruik van verboden stimu lerende middelen, zo maakte de UCI bekend, zullen worden verscherpt. Bij het vaststellen van de internationale kalender zullen al de wedstrijden wor den aangegeven waarbij een doping controle verplicht is en waar ter con trole een commissaris van de UCI aan wezig zal zijn. De straffen op overtre dingen van dit deel van het reglement zijn, zowel voor profs als amateurs: bij de eerste overtreding een maand schor sing, bij de tweede overtreding drie maanden, bij de derde overtreding een jaar uitsluiting en bij de vierde overtre ding zal de licentie van de betreffende renner worden ingenomen. Ploeglei ders, die het onderzoek naar doping be moeilijken, kunnen ook worden bestraft. DEN HAAG (ANP) De eerste of ficiële interlandwedstrijd tussen Ne derland en Rusland, die woensdag 29 november in het Feijenoordstadion in Rotterdam wordt gespeeld, zal worden geleid door de Schot R. H. Davidson. Als grensrechters fungeren zijn land genoten j. Workman en A. C. Davy. De heer Davidson is voor het Neder landse publiek geen onbekende, want hij floot de Europa Cup-wedstrijd tus sen Real Madrid en Ajax. Onder de toeschouwers zal zich 29 november ook Alf Ramsey, coach van het Engelse elftal, bevinden. Op 6 de cember speelt Engeland in Londen te gen de Russen. Voetbal De Spartaspeler Charly Bosveld heeft een boete van honderd gulden gekregen omdat hij tijdens de wedstrijd ADO-Sparta vai jongstleden zondag spottend applaudlseerde, toen scheidsrechter Aalbrecht een ingooibal afkeurde. Bosveld werd geen schorsing opgelegd en Sparta kan dus zondag in de wedstrijd tegen Go Ahead een beroep op hem doen. Schaatsen De oudcoach van de kernploeg van de K.N.S.B., Henk Lam berts, ~al begin volgend jaar naar Ca nada gaan om daar schaatstrainers te instrueren. De K.N.S.B. heeft van de Canadese schaatsbond een verzoek ont vangen een Nederlandse trainer te stu ren en heeft daarop Henk Lamberts, ambtenaar sportzaken van de gemeen te Deventer, aangewezen. N.A.C.-STADION EREDIVISIE K.N.V.B. m.o.a. Tonny van Leeuwen en Ole Fritsen ROTTERDAM (ANP) Het sport en tentoonstellingsgebouw kosten 54,3 miljoen gulden, met een indoor-atle- tiekbaan, een wielerbaan en 16.000 m2 expositieoppervlakte, zal volgens de plannen van b. en w. van Rotterdam in de komende jaren verrijzen in het hart van Rotterdam-Zuid, dichtbij het voorlopige eindpunt van de metro. B. en w. van Rotterdam hebben nu de raad gevraagd in principe in te stemmen met het stichten van dit sport- cn expositiepaleis. De architec ten Groosman en Van der Stoep zul len samen met de diens* gemeente werken het schetsplan uitwerken, dat voorziet in een rond gebouw en een afzonderlijk restaurant. geslagen. Zeker is, dut Ad van Iers sel binnen twee weken weer kan spelen. Het hangt van de goedkeu ring van de doktoren af, of Ad van Ierssel morgen zelfs al een halve wedstrijd mee kan spelen. In ver band hiermee heeft Baronie-trai ner Knobel voor het duel tegen Limburgia nog geen elftal samen gesteld. NAC zal het ook tegen GVAVt zonder Jacques Visschers moeten doen. De Bredase midvoor heeft nog steeds zoveel last van zijn rug blessure, dat hij zeer beslist niet kan spelen. Ook Eugène Lauret on dervindt nog zoveel hinder van een blessuredat hij niet kan worden opgesteld. Het is meer dan waar schijnlijk, dat NAC in dezelfde op-, stelling verschijnt als zondag j.l. tegen Ajaxnadat Lauret vervangen was door Erie Nouwens. RBC heeft geen last van gebles seerde spelers. Het team van de Roosendalers komt dus in de sterk ste samenstelling in het veld tegen De Volewijckers. Opvallend is, dat RBC reeds vanaf het begin met een 4-3-3 systeem zal opereren. Van Zantvliet is teruggetrokken naar de middelste „drie". De opstellingen van NAC en RBC zien er voor de wedstrijden van morgen als volgt uit (v.r.n.l.): NAC: Van der Merwe, Van Gorp, Van Ierland, Graaumans en Pelk- mans, Rijnder s en Vermeulen, Bouwmeester, Pintaric, Snoek en Nouwens. RBC: Van Hoek, Hendriks, Van de Ven, Van Hal en Hopstaken, Redel, Roks en Van Zantvliet, Vergouwen, Verhagen en Salawane. (Van onze atletiekmedewerker) EDE Op een fraai parkoers in de nabijheid van de Elias Bergmanka zerne bepaalde de Udense atleet Har- rie Scharn op overtuigende wyze de veldlooptitel van de Koninklijke Lucht macht. Aan de finish van het 8000 meter lange parkoers had Scharn im mers ruim een halve minuut voor sprong op de Sprintatleet Piet Tol hoek. Na een langdurige en rommelige start slaagde Scharn er al spoedig in zich van de ruim driehonderd overige deel nemende K.L.-atleten te ontdoen. Het verdere gedeelte van de race leverde een weinig problemen op, zodat bij vrij gemakkelijk zijn voorsprong kon vergroten en uiteindelijk onbedreigd als winnaar te finishen. Tweede werd dus Tolhoek die op zijn beurt een tien tal seconden voorsprong had op de Rotterdammer Tiebosch H. Een dooi de te smalle startplaats in het nauw gebrachte Hulstenaar Piet Vonck kon zijn in het begin van de race opgelopen achterstand uiteindelijk toch nog goed maken en behaalde op vier seconden varj Tiebosch een fraaie vierde plaats. Het ploegenklassement werd een overwinning voor het 101e Marechaus see Bataljon (Nunspeet). Van de in totaal tweeënveertig deelnemende onderdelen behaalde de Artillerieschool (Breda) een zesde plaats terwijl het team van de le Divisie Kon. Mare chaussee achtste werd- iVo^*}aI Russische voetbalelf tal, dat voensdag 29 november in het 1? eijenoord-stadion tegen Nederland biornt maandag aan op Schip hol. Het gezelschap van twintig per- landen °m UUr (Van onze sportredactie) BREDA Na een strijd van 10 uur zullen vanavond in de prachtige sport hal van de Technische Hogechool in A- ken de nieuwe internationale judokam pioenen van West-Duitsland bekend zijn. Niet minder dan 400 deelnemers üit veertien landen gaan in de ochtend en middagpartijen probreen om tot de finales van dit monstertoernooi door te dringen. In zeven jaar zijn de „Open Duitse kampioenschappen" uitgegroeid tot het grootste judo-evenement in Eu ropa. Zelfs de Europese titelstrijd moet het nog afleggen tegen het perfecte werkstuk van de Duitse judobond. Maar niet alleen wat de organisatie betreft zijn de internationale Duitse kampioen schappen een van de grootste ter we reld geworden. Ook de titels die aan een eerste plaats in dit toernooi ver bonden zijn stegen in de loop van die zeven jaar sterk in waarde. De internationale Duitse titelstrijd, die altijd in november wordt gehouden geldt in de judowereld als de grootste wapenschouw aan het begin van een nieuw seizoen. In het verleden heeft Nederland daarbij altijd een belangrijke plaats ingenomen. Er zijn dan ook een groot aantal Duitse titels in Neder land, dat al sinds 15 jaar tot de beste Europese judonaties behoort, terecht ge komen. Het grootste aandeel in deze „gouden oogst" heeft wereldkampioen Wim Ruska. Verleden jaar veroverde Ruska in Frankfort zijn vierde Duitse kampioenschap en vandaag zullen daar vrijwel zeker weer twee titels bijko men. De 27-jarige Amsterdammer is met deze grootse prestatielijst in Duitsland de meest gevreesde tegenstander ge worden. Na zijn indrukwekkende de buut in het toernooi te Bochum, waar hij twee titels voor zich opeiste, heb ben de grote Duitse troeven zoals de ex-Europese kampioenen Klaus Glahn en Alfred Meyer, alles gedaan om de sterke Nederlander in de Duitse toer nooien uit de weg te blijven. Toen Rus ka verleden jaar in het zwaargewicht inschreef, grepen zij hun kans en kwa men alleen in de klasse alle catego rieën uit. Met ingang van vandaag hebben de organisatoren echter een ein de aan dit kat en muis-spelletje ge maakt. De titel alle categorieën zal nu bevochten worden door de finalisten in het licht- en halfmiddengewicht en de halve finalisten in het midden-, half- zwaar- en zwaargewicht. De Duitse fa vorieten kunnen de wereldkampioen op deze manier niet meer ontlopen. Behalve van Wim Ruska hebben de Duitsers op eigen terrein ook van de overige Nederlanders altijd het meeste last gehad. Verleden jaar kwamen drie van de zes titels in handen van de Ne derlanders. Bijzonder spectaculair was toen de finale in het middengewicht tussen de Eindhovenaar Jan Snijders'en Martin Poglajen (Heerlen). Laatstge noemde won deze 15 minuten durende slag op beslissing van de scheidsrech ter. In Aken zal Martin Poglajen zijn titel verdedigen. De Limburger gaat als de grote favoriet van start, te meer om dat de sterkste Duitse middengewicht Miebaeh momenteel in Japan traint en dus niet deel kan nemen en de Franse ploeg niet met de sterkste judoka's naar Aken komt. DEN HAAG (ANP) De cijfer svan sporttoto 21 luiden: aantal deelne mers 677.590. Bruto inleg 950.610 gld. Prijzenbedrag 313.701 gld. Eerste prys: 172.535,55 gld., 7 winnaars, bruto 24.648 gld. Tweede prijs: 94.110,30 gld-, 156 goede meldingen, per ko lom ca. 604 gld. Derde prys: 47.055,15, 503 goede meldingen, per kolom, per kolom ca. 95 gld. (Van onze sportredactie) BREDA. Pas één keer is de internationale VOLKS CROSS van DAGBLAD DE STEM gehouden, maar in Zuidwest-Nederland en ook daar huiten is dit eve nement al een begrip. In nau we samenwerking met de Bredase .atletiekvereniging „Sprint" wordt de nog jonge traditie voortgezet en zal de tweede „Dagblad De Stem- cross'' op zondag 14 januari 1968 worden gehouden. De vorige keer waren er meer dan 1.000 deelnemers aan deze laatste ter- reinloop in het atletiekseizoen van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Een massale loop dus en dat was ook de bedoeling. Het behalen van prijzen is natuur lijk zeer aardig, maar het staat niet voorop in deze volkscross. De deel name is het belangrijkste en staat open voor iedereen, die ouder is dan 14 jaar. Deze „Dagblad De Stem- cross" is een unieke gelegenheid voor mensen die een andere sport bedrij ven dan atletiek, om zichzelf eens te testen en anderen te laten zien dat zij ook meer kunnen. Het is voor men sen, die de atletiekcross alleen maar „van zien" kennen een uitstekende manier om „het nu ook eens zelf te doen". Lezer en niet-lezers van Dagblad De Stem, Belgen, Fransen, Duitsers, leden van schaak- en damverenigin gen, scholieren, KPJ'ers, leden van korfbal-, voetbal-, handbal-, volley bal-, basketbal-, hockey- en zwem- clubs en militairen maakten vorig jaar de première mee. Zij, en natuur lijk ook beoefenaren van de hier niet genoemde sporten, kunnen nu in schrijven voor de tweede uitgave van dit grote atletiek-evenement op zon dag 14 januari. Hor. 1. grap, 3. overblijfsel na het maaien, 9. opschik, 11.hemellichaam 12. zoon van Juda, 15. Rom. keizer beroemd om zijn rechtvaardigheid, 16. plaats in N. Brab. 18 slede, 20 bijwoord, 21. lat werk, 22 muzieknoot, 23 brij, 25 spel- balletje, 29. bron, 30. spoedig, 32. aan eensluitende reeks, 33. koor van zangers, 35. bonte ceintuur van Jap. vrouwen, 37. kippenloop, 38. puntig voorwerp, 40. rund. 41. afgesloten hokje, 42. gering, 43. muzieknoot, 44. afgelegen, 45. rivier in Rusland, 47. viervoetig dier, 49. vier voetig dier, 50. voorwerp om iets vast te steken, 52. bijwoord, 54. brugje over een smal water, 55. soort van hond, 57. deel van een boom, 59. voorzetsel, 60. gebod, 61. stuk stof, 63. meisjesnaam, 64. plaats in N.H. 66. naam of opschrift van een boek, 68. zangwijs, 69. glijvoertuig, 71. flauw, 72. zedig, 73. hoenderachtige vogel. Vert. 2. bijwoord, 3. strik (ZN), 4. ook 5. bid (Lat), 6. Amer. schrijver, 7. in gang, 8. tegenstelling van vroeger, 10. nevenschikkend voegwoord, 11. zoon van Noach, 13. lichaamsdeel, 14. hoofd deksel, 17. strookje, 19. wiel, 22. steen soort, 24. voor, 26. Europeaan, 27. grie ven, 28. deel van het gelaat, 29. krop gezwel, 31. gezwel, 33. Frans schrijver, 34. tevens, 36. Europeaan, 38. dikke bo terham, 39. insekteneter, 44. gevuld, 45. familielid, 46. meisjesnaam, 48. insektje, 49. stapel, mijt (ZN), 50. tussenruimte, 51. bijb. figuur, 53. opening. 54. hoogste punt, 55. kubieke meter, 56. tegenstel ling van vroeger, 58. heks, 60. zee (Eng), 62. kweekgras (ZN), 65. iemand die trei tert, 66. uitroep, ter aansporing, 67. lid woord, 70. voedsel. Hor. 1. paleis, 6. Vianen, 11. Perak, 12. oer, 14. linea. 16. eten. 17. Allen, 19. ed- da, 20. Tessino, 22. kasteel, 24. Rr, 25. es, 27. re, 28. RB, 29. lap, 31. kei, 33. mal, 36. stel, 38. Wenen, 40. leis, 42. Amstel, 43. domein, 44. imme, 45. negen, 47. Enos, 49. ant. 51. nor, 52. are, 53. fr, 55. op, 57. Aa, 58. kl, 59. aandeel, 63. An dorra, 66. ader, 67. Leeds, 69. leed, 70. madat, 72. dra, 73. tinne, 74. reseda, 75. modest. Vert. 1. Peter, 2. ares, 3. lans, 4. e.k., 5. solo, 6. vrek, 7. al, 8. niet, 9. ende, 10. neder, 11. Petrus, 13. el, 15. aalbes. 17. Ans, 18. nar, 21. iep, 23. Sem, 26. ben, 29. lemma, 30. Alsen, 31. kelen, 32. ieder, 34. aleer, 35, Leine, 37, tam, 38. won, 39. non, 41. Ino, 44. infaam. 46. gom, 48. sa lade. 50. toe, 52. Aad, 54. radar, 56. pel, 57. Ans, 58. krent. 60. Nede, 61. dras. 62. Leda, 63. Adam 64. olie, 65. Rens 68 er, 71. te, 73. t.d. Maar niet alles is hetzelfde als bij de eerste volkscross. In 1967 lag het parcours rond de Trippelenberg in het Bredase Mastbos. De mogelijkhe den voor een massale start en finish bleken op dit parcours ten gevolge van het grote aantal deelnemers toch te beperkt. Daarom werd uitge keken naar een ander parcours, en een eveneens uitstekend circuit gevonden. Dankzij de medewerking van de gemeente Breda zal de volkscross van Dagblad De Stem op het land goed „Wolfslaer" worden gehouden. In het recreatiebad Wolfslaar kun nen alle deelnemers zich verkleden. Het bad leent zich daar uitstekend voor en ligt bijzonder dicht bij de startplaats: de wei naast de villa Wolfslaer. Op het complex zal ook het secretariaat zijn gevestigd, zal de prijsuitreiking geschieden en zul len de startnummers afgehaald kun nen worden. Deze „Dagblad De Stern-cross" be staat uit vijf wedstrijden: Om 14.00 uur zullen de meisjes en dames van de KNAU en de meis jes (vanaf 14 jaar) voor de Volks cross van start gaan voor een afstand van 1.000 meter. Voor de winnares van de volkscross staat een fraaie be ker klaar, terwijl de school, die het beste resultaat behaalt ook een be ker ontvangt. Een kwartier na deze eérste start, dus om 14.15 uur, volgen de jongens B van de KNAU (atleten van zestien en zeventien jaar) en de junioren- volkscross voor jongens van veertien tot en met zeventien jaar. De afstand die deze jongens moeten lopen be draagt tweeduizend meter. De vijf best geklasseerde leerlingen van één school verdienen een „Dagblad De Stem-wisselbeker", evenals de vijf beste jongens van een vereniging. Uiteraard zal de winnaar een beker krijgen, die hij niet meer behoeft af te geven. Om 14.35 uur zijn de jongens A van de KNAU (zeventien tot en met achttien jaar) aan de beurt en zal ook het startschflt worden gegeven voor de volkscross voor deelnemers van achttien tot en met negendertig jaar. Hen wacht een zwaar parcours, compleet met sloten en waarschijn lijk modderige paden van in totaal vierduizend meter. Ook in deze cate gorie wordt door Dagblad De Stem een beker ter beschikking gesteld voor de vereniging (waaronder ook groepen militairen gerekend worden) die het best voor de dag komt. Om vijf voor drie gaan de vete ranen van de KNAU (veertig jaar en ouder) en de veteranen voor de volkscross van start voor een afstand van tweeduizend meter. De winnaar wacht een beker. Dagblad De Stem en Sprint menen dat er vooral veel belangstelling zal bestaan van de zij de van de diverse Fitheidsgroepen. Om 15.15 uur zal als laatste de internationale klasse aan zesduizend meter beginnen. Hiervoor komen in aanmerking heren-atleten van de KNAU en van de diverse bonden, van andere landen. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle categorieën één gulden. De hieronder afgedrukte bon moet ingevuld wor den opgezonden aan: Dagblad De Stem, Reigerstraat 16, Breda. Het is ook mogelijk om de inschrijvingsfor mulieren in te leveren op de bijkan toren van Dagblad De Stem. Het inschrijfgeld moet meteen voldaan worden, of per giro worden gestort op no. 1136979 t.n.v. wedstrijd-secre tariaat A.V. Sprint, Breda met een duidelijke vermelding van wie het inschrijvingsgeld afkomstig is en waarvoor. Dit moet gebeuren vóór 6 januari 1968, want dan sluit de of ficiële inschrijvingstermijn. NAAM EN VOORLETTERS: ADRES: WOONPLAATS: GEBOORTEDATUM: Komt uit voor: Vereniging: te: School: te: Individueel Inschrijfgeld is voldaan: contant/per giro. (doorhalen wat niet van toepassing is).

de Stem | 1967 | | pagina 25