tm TARWIROG Grafschenner mogeli verrast door koster volkorenbrood DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 TUC steunt devaluatie Wilson bezuinigt 100 miljoen pond op defensie SNELLE VLISSING NIGERIA ONTKENT GEBRUIK JOZINA Onlusten in India na afzetten van coalitieregering vacuüm verpakt 2 pakjes in één doos 55 ct. GEOPEND BP Filling Station Sloeweg (H. Manders) 's-Heer Arendskerke BP Super Mix extra voordeel tot zelfs KLAZINA POVER van u ruikt de geurige tarwe en rogge Garage J. L. v.d. VOORDE SIMC A-MODELLEN 1968 O.L. Vrouwe van Lourdes afwezig cwÉix afwezig Garage J. L. v.d. Voorde sluit van de regering in feite betekende, dat een binnenlandse politiek van de flatie gevoegd werd bij die van de de valuatie protesteerde de Labour fractie luidkeels en belette Heath herhaalde lijk het spreken. De voorzitter moest meermalen ingrijpen om het tumult te bedaren. De TUC, het grote Britse vakverbond, sprak zich met grote meerderheid uit voor steun aan alle maatregelen, „die positief bijdragen tot economische sta biliteit, aanhoudende groei en volledige werkgelegenheid". (VERVOLG VAN VOORPAGINA) In de parochiekerk van Besooijen moet de schennerij tussen half een en half twee hebben plaatsgevonden, 's Morgens was in de kerk een uit vaartdienst gehouden als gevolg waarvan pastoor J. Verhiesen tot on geveer half een ln de kerk aanwezig Is geweest. Om half twee toog koster J. van Nue- nen aan het opruimen en ontdekte enige tijd later achter in de kerk de opschrif ten. Drie bidstoelen waren beklad met de woorden ..Satan heil". Hetzelfde op schrift werd aangetroffen op een dein en een hakenkruis op een beeld van de H. Antonius. Aan de andere kant van de kerk was op een gobelin van Maria schuttingtaai gebezigd. Op een van de pilaren stond „Satan is onze God" Men krijgt de indruk dat de schenner hier weinig tUd heeft gehad en snel heeft gehandeld. Wellicht dat de aan wezigheid van de koster voor in de kerk hem heeft verrast. Daarom heeft hij zich vermoedelijk ook alleen tot het achterste deel van de kerk beperkt. Dat was niet het geval in de Sint- Antoniuskerk. Daar werd ook op een dwaal op het altaar in de dagkerk de leuze Satan is onze God neergeschreven en een hakenkruis gekrast op een al daar liggend missaaltje. Hier werd kos ter M. van Rijswijk om half vijf ge alarmeerd door een bij de kerk spelend jongetje dat vertelde dat er iets met de deur van de kerk niet in orde was. ,,Ik was sinds gistermorgen half negen niet meer in de kerk geweest. Normaal zou ik er 's middags ook niet gekomen zijn, omdat ik vrijaf had. Na de waar schuwing van het kind stelde ik een onderzoek in en zag al dadelijk wat er aan de hand was". In de Mariakapel werden schutting woorden aangetroffen, op het orgel in de dagkerk werd blijkbaar vlot en zon der aarzeling geschreven in duidelijke letters „Satan heil" „Satan zegent Waal wijk". De schenner heeft blijkbaar in een van de achterste banken zijn kan sen bekeken, want daar waren enkele zwarte strepen zichtbaar alsof er een zwarte viltstift even is uitgeprobeerd. Onmiddellijk na de alarmering vanuit Besooijen is het politie-apparaat in wer king gekomen en begpn een grondig onderzoek waarbij ook de aangewezen deskundigen en specialisten werden In geschakeld, waaronder hoofdinspecteur Schut uit Breda samen met hoofdin specteur Mr. Th. van Osta, die de lei ding van het onderzoek in handen heeft. Men was het er over eens da, men hier te doen heeft met dezelfde per soon die al ruim 150 keer elders heeft huisgehouden op kerkhoven en in ker ken. Met name werd dit afgeleid uit het handschrift en de wijze waarop de ha kenkruisen werden neergepend. Zij zijn volkomen identiek aan die elders wer den geplaatst. Toen werden ook onmiddellijk alie pastorieën gewaarschuwd in Waalwijk hun kerken te sluiten. Bovendien werd direct een onderzoek ingesteld óp de In Waalwijk aanwezige kerkhoven, maar hiervoor bleek ditmaal geen belangstel ling te hebben gehad. De Waaiwijkse recherche onder lei ding van de heer H. Henlings was gis teravond doende diverse tips na te trek ken die na het bekend worden van de schennerij werden gegeven. In Besooij en zijn bv. rond tien voor half een twee onbekende slenterende mannen gezien bij de kerk. In Waalwijk-Zuid kwam een tip binnen van een drietal bij de kerk voetballende jochies. Nage gaan wordt ook welke auto's op de parkeerplaats voor de kerk hebben ge staan. Voor eventuele verdere tips houdt de Waaiwijkse recherche zich gaarne aanbevolen. (Van onze redactie buitenland) LONDEN De Engelse premier Ha rold Wilson heeft gisteren in een bewo gen en rumoerige zitting van het Lager huis aangekondigd, dat Engeland z(jn defensiebegroting met 100 miljoen pond sterling zal besnoeien. Het aantal opdrachten voor munitie en voertuigen voor het leger wordt be perkt. De order voor 15 grote Ameri kaanse hefschroefvliegtuigen wordt in getrokken en de regering heeft afgezien van het voornemen om een luchtmacht basis te vestigen op de Aldabra-eilan- den bij Madagascar. De leider van de conservatieven, Ed ward Heath, heeft gisteren premier Wil son zwaar aangevallen. Wilsons uitla ting, dat de Britten de uitwerking van de devaluatie niet zo zeer zouden voe len, noemde Heath „een van de oneer lijkste verklaringen, die ooit door de eerste minister zijn afgelegd". Toen Heath verklaarde, dat het be- LAGOS (AP) Een woordvoerder van de Niger iaanse marine heeft de berichten tegengesproken dat het 500 ton meten de Nederlandse vrachtschip Jozina, dat negen dagen geleden door Nigeria werd opgebracht, bewapend is voor gebruik in de federale strijd tegen het afgescheiden Biafra. Hij zei dat het schip, waarvan de be manning tot tien jaar werd veroordeeld en vervolgens uitgewezen wegens po ging tot wapensmokkel voor Biafra bij 'm marinebasis in Lagos ligt. Het schip is niet gebruikt bij acties, en voor zover de woordvoerder wist bestonden er geen plannen dit te doen. Zo denkt Terneuzen z we Java, het onder naam. ADVERTENTH CALCUTTA (REUTER) In Calcut ta is het gisteren tot botsingen gekomen tussen politie en menigten betogers die protesteerden tegen de afzetting van de coalitieregering van West-Bengalen door de gouverneur. Er werden zeker 70 arrestaties ver richt. De politie maakte gebruik van traangas en bamboelatten. Eenmaal moest het vuur worden geopend om be togers te verspreiden die een radio-au to van de politie in brand hadden gesto ken. In West-Bengalen leidde de stakings- oproep van linkse politieke bewegingen tot sluiting van de scholen en regerings gebouwen en het lamleggen van de bus- en tramverbindingen. Gisteren is ook de verenigde coalitie regering van de staat Pendsjaab afgetre den nadat 17 leden van het parlement hun steun aan de regering hadden in getrokken. Premier Goernam Singh heeft de gouverneur verzocht nieuwe verkie zingen uit te schrijven. Vraagt folders bij de impo ,'t HOOLHOES"lreneweg2 B Dèt hebt u elke dag nodig! Puur natuur Vitaliteit, kracht, energie. Unieke samenstelling Veel vitaminen voor uw gezondheid, Luchtdicht verpakt weinig calorieën voor de slanke lijn. Altijd tafelvers Echt gezond volkorenbrood voor Onbeperkt houdbaar het hele gezin. Dat is Tarwi-rog. Kant en klaar gesneden Nu ook BP-gastheren in het grootste industriegebied van Zeeland (alleen deze pomp biedt u 2 1/2 cent per liter) 'Ademachtige Bp Smeermiddelen moderne (w.o. BP Visco Static LONGLIFE, de mengsmering) motorolie met veel langere levensduur) Heden overleed tot onze diepe droefheid in het r.-k. ziekenhuis St.-Joanna te Goes, tijdig voor zien van het H. Sacrament der zieken, in de ouderdom van bijna 84 jaar, onze lieve moeder, behuwdmoeder, groot- en overgrootmoeder weduwe van J. van de Pas 's-Heerenhoek 22 november 1967 Moerdijk: M. v.d. Pas M. v.d. Pas-van 't Westeinde kinderen en kleinkinderen 's-Heerenhoek: C. Oosthoek-v.d. Pas J. Oosthoek, kinderen en kleinkinderen Borssele: Joz. Moison-v.d. Pas J. Moison Bolton (Canada): P. v. d. Pas-Hoonderd P. Hoonderd Kinderen en kleinkinderen De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen op zaterdag 25 november om 10 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te 's-Heerenhoek, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed 's avonds om 7 uur in de kapel van het St.-Joannaziekenhuis te Goes. Philip Rosenthal, een slank blonde man, gekleed in shoi len pullover, vergast het st (Oberfranken) elke dag op woon schouwspel. De presi missaris van de Rosenthal - A.G., loopt elke dag 3 km daarna thuis te lunchen. Ie hetzij thuis, hetzij in Parijs Rome of Toronto, voert de van de grootste porseleinfi wereld op deze wyze zyn st de managerziekte. In New Y zelfs een keer gebeurd, da banket afzegde, alleen om mng in zijn dagprogramma opnemen. Philip Rosenthal wil geen zijn agenda zijn. Vele van z reizen deelt hij zo in, dat hij bergbeklimmen, een van zijn tijd onderhoudt. Ver van name kringen" en de door Ze 2ijn er allemaal, die geweldige Simca-modeilen. In een feestelijke entourage kunt u 2e in alie rust bekijken. U mag gaan proefrijden in alle modellen. U bent on2e gewaardeerde gast, beschouw deze show dus als een gezellig 'uitje' voor u en uw familie. Ter gelegenheid van de opening van ons geheel gemoderniseerde bedrijf op vrijdag 24 november a.s. om 16.00 uur door de Edelachtbare Heer P- J. G. Molthoff, Bur gemeester van Hulst, houden wij aansluitend een show van de Openingstijden: vrijdag 24 nov. van 19 00 uur tot 22.00 uur zaterdag 25 nov. van 10.00 uur tot 22.00 uur zondag 26 nov. van 10.00 uur tot 22.00 uur maandag 27 nov. van 10.00 uur tot 22.00 uur j Steensedijk 108 Hulst Tel. 01140-2878 Vocvr de vele blijken van belangstelling, betoond bij het overlijden van onze lieve man en vader, ANDRé SNOECK, betuigen wij onze hartelijke dank. C. M. Snoeck-De Pauw en kinderen. Goes, november 1967. Wilgenstraat 18. en natuurlijk ook van de verbijsterend veelzijdige Simca 1100. Novene v. d. Geestelijk Be devaart tot O. L. Vr. v. Lourdes v. 30 nov. t/m 8 dec. (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.) Noveneboekjes 5 30 ct. en Lourdes-medailles a 35 ct. porto na toezen ding v. postwissel t.n.v. Geest. Bedevaart, Singel 381, A'dam-C. Lourdeswater kan worden aangevraagd. PRAKTIJK DE GIER en EYSINK - ARTS vanaf woensdag 22 nov. 18.00 uur tot en met zondag 26 november 'n Onderzoek van de Stichting "Oog en Bril" heeft uitgewezen, dat 17% van de automobilisten beschikt over onvoldoende gezichtsvermogen voor het drukke verkeer. Doe daarom in het belang van uw eigen veiligheid deze gratis ogentest. ARTS op donderdag 23 november, des middags en des avonds Voor spoedeisende gevallen neemt waar J. van LIEROP, arts, tel. 01140-2069. wf deï?k|hem rEaar niet vrl vaV]Unini°vr.het dreigend H STEENSEDIJK 18, HULST, TEL. 01140 - 2878 dooi meer dan 80.000 gezinnen gelezen van luipaarden

de Stem | 1967 | | pagina 4