Zes debutanten in Nederlands elftal? Oscar Daemers moest Bracke laten stoppen... BREDA BIER Scheldesport-dames aan opmars begonnen Centrale sporthal in Hulst? Opvallend veel Zeeuwen in Gent Tafeltennister uit Steenbergen naar bondstraining Vasas Gyoer gelijk met AC Milaan Reclame op trainingshirts VOLLEYBAL ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAC - De Zeeuwen besloot het seizoen Weinig Programma KNVB afdeling Zeeland EUROPA CUP Achilles 12 eerste amateurclub met: Kracht Sercu en Merckx voorop in Gent Compensatie Prestatie De mening van een Hagenaar over het zuiden. anno 1815... reeds 150jaar natuurkwaliteit 21 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 19 (Van onze volley balm edewerker) TEEHOLE In de le klaase van de volleybalcompetitie in Zeeuwsch- Vlaanderen werd slechts een wedstrijd gespeeld. Te Oostburg vond het tref fen plaats tussen OVC en IJVC 1 dat door OVC met 3—1 gewonnen werd. In de 2e klasse wist WH 1, in een tamme wedstrijd te winnen van Ter- hole 3. In een matige wedstrijd ver sloeg Time Out de heren van WH 2, terwijl Scheldesport 2 een verdiende maar onverwachte overwinning wist te behalen op SAS- Bij de dames werden twee wedstrij den gespeeld en wel tussen Schelde sport 1 en. pHL en Scheldesport 2 en Voorwaarts 1. welke door de dames van Scheldesport gewonnen werden. De wedstrijden in IJzendijke tussen IJVC 1 en 2 tegen Terhole 1 en 2 von den geen doorgang vanwege de zeer zware mist die over Zeeuwsch-Vlaan deren hing. De standen zijn le klasse heren: 1. Scheldesport 1 2. Terhole 1 3. Terhiole 2 4. OVC 5. IJVC 1 6. PHL 1 7. IJVC 2 2e klasse heren: 1. WH 1 2. Scheldesport 2 3. Voorwaarts 1 4. SAS 5. Time Out 6. Terhole 3 7. PHL 2 8. ISvG 9. WH 2 10. Voorwaarts 2 momenteel: 3 3 0 6 9—0 Zi 2 0 4 6—0 2 1 1 2 3—3 2 1 1 2 34 3 1 2 I 4—6 2 0 2 0 0-6 2 0 2 0 0—6 4 4 0 8 12—1 4 3 1 6 9—4 2 2 0 4 6—1 3 2 1 4 6—7 4 2 2 4 9-8 5 2 3 4 9—10 1 0 1 0 0—3 2 0 2 0 1—6 4 0 4 0 4—12 4 1 3 0 6—6 Dames: 1. IJVC 1 2. Terhole 1 3. Scheldesport 1 4. Voorwaarts 5. IJVC 2 6. Terhole 2 7. Scheldesport 2 8. PHL (Van onze sportredactie HULST De „Jeugdraad Hon- tenisse" heeft een plan opge steld, dat voorziet in de bouw én exploitatie van een centrale sporthal voor zes gemeenten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De zes gemeenten zijn: Hulst, Vo gelwaarde, St.-Jansteen, Grauw, Clinge, en Hontenisse. De „Jeugdraad Hontenisse", die meer binnensporten een kans wil geven, is van mening, dat dit deel pan Zeeuwsch-Vlaanderen meer gebaat is met (voorlopig) een grote sporthal (waar ver schillende soorten sport tege lijkertijd naast elkaar beoefend kunnen worden) dan met klei nere gymnastieklokalen in een aantal aparte gemeenten. „Na tuurlijk", zo redeneert men ver der „is het wenselijk dat er in iedere gemeente een gymnas tiekzaal komt". De Jeugdraad meent dat het noodzakelijk is dat er „over de gemeentegrenzen wordt geke ken". Er is een overleg geweest met Ingenieurs van de Heidemij, die veertien dagen geleden tekst en uitleg zijn komen geven. De de finitieve plannen gaan begin de. cember naar de gemeente Hon tenisse, die daarna de andere gemeenten zal inlichten. Er is voorzichtig gedacht aan Hulst, als de plaats waar deze sport hal zou moeten komen staan. De hal zou een oppervlakte moeten hebben van 28 x 42 me ter en gebaseerd dienen te wor den op een inwonertal van 20.000. De Jeugdraad kan zo als de zaken er nu voorstaan reeds rekenen op subsidies ten bedrage van 8000.000 gulden. Naar verluidt zou er aan Hulst toestemming zijn verleend een kleinere sporthal te bouwen, zo als men daar reeds eerder van plan was. WILLY VAN DER KUYLEN ....knieblessure.... PIM DOESBURG ....weer?.... ZEIST (ANP) In de selectiegroep, die Georg Kessler na het afvallen van de Ajax-spelers samenstelde, zijn zeven spelers opgenomen die nog nooit in het Nederlandse elftal hebben gespeeld. Sinds de centrale training, die de bonds coach woensdag op het KNVB-centrum in Zeist leidde, lijkt de mogelijkheid reëel dat vijf of zes van hen volgende week zullen debuteren in de wedstrijd tegen Rusland. Een ongekend hoog aan tal, ook voor Kessler, die tot dusverre veertien nieuwe spelers probeerde in dertien wedstrijden. In Zeist nam Kessler een aantal tac tische manoeuvres door, waarbij hij de aanvalslinie Moulijn Pahlplatz, Maas- sen en Wery (van links naar rechts), versterkt door de middenveldspelers Jansen en De Zoete liet aantreden te gen een verdediging bestaande uit War- nas, Eykenbroek, Israël en Romijn, met Van Be veren en Doesburg afwisselend in het doel. Henk Houwaart en de licht geblesseerde Willy van der Kuylen wer den buiten de acties gehouden, evenals Pijs en de later gearriveerde Kemper. Tenzij George Kessler een spelletje heeft gespeeld, mag men er vanuit gaan (Van onze sportredactie) STEENBERGEN. Mej. I. van Leest, lid van de Tafeltennis Club Steenbergen (TCS) heeft van de bonds coach van de Nederlandse Tafeltennis- bond de uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de bondstraining;. Mej. Van Leest werd enkele weken geleden uitgenodigd om eens op een .selectietraining te laten zien wat ze kon. Dit had tot gevolg dat ze nu uit genodigd is voor de bondstraining. On der leiding van de nieuwe Joegoslavi sche trainer Dusan Tigerman, gaat ze nu schaven aan haar techniek. dat van de zes spiers, die zondag wer den uitgenodigd de plaatsen van de Ajacieden in de centrale training in te nemen er vier Wery (24), Pahlplatz (20), Maassen (26) en Romijn (28) volgende week woensdag zullen debu teren. Voeg daar nog bij dat ook War- nas (.23) en Van Beveren 19) nog nim mer de eer van het oranjeshirt werden waardig gekeurd en men komt op een aantal van zes debutanten. Bij deze ver onderstelling wordt er van uit gegaan dat bondscoach Kessler een 424 systeem zal kiezen. Hij kan echter ook terugvallen op het 4—3—4 systeem en eventueel zelfs met een „Ausputzer" gaan werken. In die gevallen is de kans aanwezig dat de ADO-speler Henk Houwaart debuteert. Ook zal het al of niet genezen zijn van Willy van der Kuylen's knieblessure een rol kunnen spelen. De keuze tussen de doel verde digers Doesburg en Van Beveren blijft een moeilijke. Jan van Beveren, veelal spectaculair in het eigen Sparta, maai kwetsbaar in vertegenwoordigende elf tallen, werd woensdag op het gezichts vermogen onderzocht door dokter De Jongste. en ge strip- ezellig (Van onze sportcorrespondent) KAPELLE De MAC ,»De Zeeu wen" heeft bet rittenseizoen 1967 afge sloten met een korte rit welke bestond uit een gedeelte oriëntatierit, een deelte pijlenrit en een gedeelte leesrit. Na afloop was er een geze samenzjjn, waarbij de clubkampioe nen van het afgelopen seizoen werden gehuldigd. Clubkampioen van klasse A is ge worden de heer S. Jongepier (Seroos- kerke) en van de B-klasse de heer C. de Jongh (Vlissingen). De uitslag van de laatste rit was: 1. M. J. Groenleer, Kapelle 10 str. p.; 2 N. Jongepier, Vrouwenpolder 68 strafp.; 3 C. Adriaanse, Serooskerke 69 strafp.; 4 M. C. Duynhouwer, Ka pelle 101 strafp.; 5 mej. J. Bom, Vlis singen 112 strafp.; 6 A. Deegens, Mid delburg 115 strafp.; 7 J. N. Wirte, Oudelande 117 strafp.: 8 C. Alewijnse, Vlissingen 120 strafp.; 9 J. Wielema- ker, Koudekerke 200 strafp.; 10 M. C. de Kam. Middelburg 249 strafp.; 11 M- Oreel. Arnemuiden 261 strafp.; 12 M. Baert, Biezelinge 306 straft). In to taal gingen er 31 rijders van start, waarvan er 2 niet zijn aangekomen. Naar zijn zeggen heeft Kessler wei nig problemen gehad bij de samenstel ling van de selectiegroep. Door de ver beterde opleiding van jeugdige voetbal lers wordt de keuzemogelijkheid ver ruimd. Alleen aan spitsspelers bestaat nog een gebrek. Naast Cruyff en Maas sen zijn er wel goede spitsspelers, maar het zijn meestal buitenlanders (Kind- vall en Madsen). De Europa-Cupwedstrijd van NAC beroofde Kessler van de mogelijkheid Jan van Gorp op te stellen. Verdei passeerde hij zelfs Eddie Pieters Graaf land en waren de Ajacieden niet be schikbaar, zodat er zeven plaatsen open vielen in vergelijking met de wedstrijd tegen Joegoslavië. Het besluit daarvoor in de plaats vijf of zes debutanten op te stellen moge rigoreus lijken, het is in wezen het benutten van een kans tot experimenteren, die 'hem door een be sluit van het selectiebestuur geboden werd. De samenstelling van het Neder lands elftal zal zondagavond worden bekendgemaakt. MIDDELBURG Het programma van de KNVB afdeling Zeeland, voor nondag ziet er als volgt uit: le klas: Zeelandia 1 - Relies.se 1, Robur 1 - Jong Ambon 1, Krudningen 1 - Patrijzen 1, Hoofdplaat 1 - Noor mannen 1, DFS 1 - Groede 1, Lewed, Boys 1 - Domburg 1. Res, le klas: Steen 2 - Axel 3, Vlissingen 4 - Oost burg 2. Vogelwaarde 2 - Zeelandia 2, Terneuzen 3 - Hontenisse 2, Zeeland Sport 3 - Middelburg 4. Zeeland Sport 4 - Walcheren 2. 2e klas A: Kia W 1 - Hansw. Boys 2, Schoondijke 1 - Koe wacht 2, Clinge 2 - Sluiskil 2, Graauw 1 - Schoondijke 2, Philippine 1 - Aar denburg 2. 2e klas B: Luctor 2 - Dom burg 2, Cortgene 1 Jong Ambon 2, Kwadendamme 1 - DFS 2, Renesse 2- Zierikzee 3, Goes 3 - Lewed. Bioys 2, Zonnemalre 1 - Dreischor 1. 3e klas A: Steen 3 - Sluiskil 3, Koewacht 3 - Ria W 2, Graauw 2 - Hulsterloo 2, Corn Boys 3 - Axel 4. 3e klas B: Terneuzen 4 - Philippine 2, IJzendijke 2 Schoondijke 3, Breskens 3 - Hoofd plaat 2, RCS 3 - Groede 2. 3e klas C: Volharding 1 - Zeeland Sport 6, Noor mannen 2 - Walcheren 3, Robur 2 - Patrijzen 2, RCS 5 - RCS 4. 3e klas D: Robur 4 - Dreischor 2. (ADVERTENTIE) THEO VERSCHUEREN favoriet (Van onze sportredacteur) GENT „Het is opvallend dat er dit jaar zoveel Zeeuwen naar onze Zesdaagse komen". Oscar Daemers constateert dit feit na tuurlijk met genoegen, en geeft er een verklaring bij „Volgens mij komt het vooral omdat we Jo de Roo gecontracteerd hebben. Dan is er ook nog Theo Verschueren. die vooral uit Zeeuwsch- Vlaanderen veel publiek trekt". Theo Verschueren is voor de Zeeuwen die het dichtst bij Gent wonen een grote favoriet. „Ik heb ze al een paar keer gehoord, vooral in die finales van de achtervolging. Toen ik tegen Sercu reed hoorde ik mijn naam tegen die van Sercu uitgillen. Fijn is dat. In St.-Jansteen heb ik overigens nog steeds geen eigen supportersclub. Wel in St.-Niklaas". Theo Verschueren zal in het nieuwe seizoen voor een biermerk rijden. Hij neemt er bovendien de alleenvertegenwoordiging van dat produkt voor Nederland bij. „Dat is altijd leuk te combineren". Enkele cabines verder was de familie De Roo voor even weer samen. Jo de Roo's echtgenote kwam met haar dochtertje enkele uren naar de werkprestaties van haar man kijken. Zoals Dies Kosten, vriend en bewonde- raar van De Roo. „Dit zou ik nou ook wel eens willen. Een zesdaagse rijden. Het lijkt me geweldig", filosofeerde Kosten. Hij herstelt goed van alle bles sures die hij in het voorbije seizoen opliep. „Wanneer ik geweten had dat ik zo vlug beter zou worden, had ik misschien geprobeerd in de zesdaagse van Amsterdam te komen. Enkele maanden geleden dacht ik daar niet aan. Nu is het jammer genoeg te laat om nog een plaatsje te krijgen". Q Peter Pest en Fritz Pfenninger, een van de favoriete duo's in de zesdaagse van Gent, rustend in hun cabine. GYOER (ANP) Vasas Gyoer, dat DWS in 1965 de weg versperde naar de halve finales van het toernooi der landskampioenen, heeft in de eerste wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerhouders met 2-2 gelijk ge speeld tegen AC Milaan. Bij de rust was de stand 1—1. De tweede ontmoe ting is vastgesteld op donderdag 7 de cember. LANDENTEAMS Tsjecho-Slowakije is er in Praag niet in geslaagd de kwartfinales .van het toernooi om het Europese kampioen schap te bereiken. De Tsjechen hadden, om in de volgende ronde te komen, de wedstrijd tegen Ierland moeten winnen. De ploeg leed echter een verrassende 2—1 nederlaag. Alle drie de doelpunten ■werden na de rust gescoord. Doordat de Ier Dempsey een kwartier na de rust in eigen doel schoot, namen de Tsjechen de leiding. Vijf minuten later zorgde Treacy voor de gelijkmaker. De beslissende treffer viel vier minuten voor tijd, toen O'Connor doelman Kra- merius kansloos liet. Door dit resultaat heeft Spanje zich nu voor de volgende ronde geplaatst. JAARBEURSSTEDEN FC Bologna heeft zich geplaatst in de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. De Italianen wonnen in Zagreb de tweede wedstrijd tegen Dynamo met 21. De ruststand was 1—in het voordeel van Bologna. Dc eerste ontmoeting tussen beide clubs, vorige week woensdag gespeeld, eindigde doelpuntloos. Napels had op eigen terrein weinig moeite met Hibernian. De Italianen ze gevierden in deze eerste wedstrijd tegen de Schotten met 4—1. Bij de rust was de stand 1t. VRIENDSCHAPPELIJK Roemenië heeft voor 40.000 toeschou wers in Boekarest voor een verrassing gezorgd door in een vriendschappelijke wedstrijd met 10 van het Westduitse voetbalelftal te winnen. Het enige doel punt werd negen minuten voor tijd door Gherghely gemaakt. De Roemenen had den de gehele wedstrijd door een flink veldoverwicht. (Van onze sportredactie) HENGELO Als eerste amateur club in Nederland is het Hengelose Achilles '12, dat uitkomt in de tweede klasse KNVB, erin geslaagd een spon sor aan te trekken. Een winkel in he- renconfectie stort jaarlijks een bedrag in de clubkas van Achilles. Als tegen prestatie komen de eerste elftalspelers voor iedere wedstrijd het veld op met een reclametekst van deze confectie zaak op huil trainingshirts. De KNVB heeft geen bezwaar tegen deze vorm van inkomstenvergroting voor een amateurvereniging. Het con tract geldt voorlopig voor een jaar. Het iniatief een sponsor aan te trek ken is bij Achilles uitgegaan van de voorzitter van de supportersvereni- g*ng. de heer J. van de Gracht. In de «erste opzet was het de bedoeling de meisjes van het volleybalteam van Achilles de reclameteksten te laten dragen. Later werd uit zakelijk oog punt besloten de voetballers, die door de regel meer publiek trekken, de re clame te laten dragen. Achilles-voorzitter W. J. Wensink ziet het aantrekken van een sponsor niet als een aantasting van de ama teur-status van Achilles. Consequent doorgeredeneerd zouden we dan ook fie0u^ir^eclame moeten toestaan in ons ciuoblad. Bovendien komen de inkom sten die wij op deze manier verwerven ten goede aan de sportbeoefening. aMvCiaal ?nze jeugdafdelingen en de «tneiing volley en badminton, die geen inkomsten hebben door entreegelden, zuilen hier profijt van trekken". De heer L. Tielkes, directeur van de confectiezaak, zegt: „Wij zijn blij dat zakelijke basis de amateur- 'Port kunnen steunen. Nadat het hSS 0Ver ons contract met Achilles 4.11. was geworden, hebben we tien- am.fl, eMoonties Schad van andere S?e«urYerini8"J«">' We kunnen hier «nzeSI ïog niet op 'nSaan- Wel is met IT, op ^zelfde basis als met Achilles een contract t,e sluiten venter"" amateul'Svereniging in De- op toeleggen. Helemaal terugkomen. Wanneer de conditie zo blijft, ga ik me concentreren op BordeauxPa rijs. Op die wedstrijd stem ik dan mijn seizoen af." Zijn eerste collega Jo de Roo draait zich in Gent tot tevredenheid van Daemers („De Roo doet het lekker. Hij trekt veel mensen uit Zeeland") warm voor de zesdaagse van Amster dam. Daarna volgt wellicht Antwer pen. Na een onderbreking van 8 jaar is Jo de Roo terug in diet Gentse „Kuipke". In 1950 fietste hij met Pal- lemans. „Er wordt hier lekker gesti muleerd. Het is een intiem sportpaleis waarin ik goed contact heb met het publiek." JO DE ROO GENT (ANP) Bij de neutralisatie gistermiddag in de Zesdaagse van Gent had het Belgische duo Sercu-Merckx de leiding met 169 punten. De ronde voor sprong, die zij in de ochtend hadden op gebouwd, ging teniet na een felle jacht van het koppel Bugdahl-Decabooter (Dld-Belg.) Alle andere combinaties behielden tenminste één ronde achter stand. De stand was: 1 Sercu-Merckx (België) 169 punten; 2 Bughahl-Decabooter (Dld-Belg) 66; Op één ronde: 3 Post-Pfenninger (Ned.- Zwits.) 89; 4 Lykke-Eugen (Den.) 43; Op twee ronden: 5 De Loof-Seeuws (Belg.) 134; Op vier ronden: 9 De Roo-Foré (N. -België) 37; Op zes ronden: 11 Maes- Koel (Belg.-Ned.) 26. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredacteur) GENT Achtenveertig uur na de start van de Gentse zesdaagse teken den de zorgen zich duidelijk af op het gezicht van baandirecteur Oscar Daemers en dat terwijl het program ma zorgvuldig genoeg bleek samen gesteld om meer toeschouwers te trekken dan gepland was. Het plezier om dat succes kon men Oscar Dae mers nauwelijks aanzien. Daarvoor hield hij zich te veel be zig met het probleem, waar Robert Lelanque hem mee opgescheept had, daarvoor was het financieel verlies van de dinsdagavond te groot. Twee zorgen die zich bijna gelijk tijdig aandienden. In de periode na melijk, dat het volk voor de kassa's had moeten dringen maar het niet deed, omdat een tocht naar „Het Kuipke" door de mist te riskant was maakte Robert Lelanque een verve lende smak. Hij brak een sleutelbeen en liet zijn ploegmaat Ferdinand Bracke, gevierd door zijn recente suc cessen in de „Trofeo Barracchie" en bij de aanval op het werelduurrecord, alleen achter. Volgens artikel 7 van het reglement mocht Bracke acht uur doorgaan zon der koppelgenoot, maar gelukkig is er ook nog een achtste punt en daar in staat, dat die termijn verlengd kan worden. Oscar Daemers deed dat, maar stelde vast, dat 24 uur toch wel de uiterste grens was. Zijn hoop op nog een uitvaller, met wie Bracke de strijd dan zou kunnen hervatten, bleek ongegrond en daarom had de woensdag voor Oscar Daemers wei nig aantrekkelijks. „Van de ene kant zeg ik: „Ferdi moet blijven, van de andere kant zeg ik Ferde moet er uit. Ik weet het zelf niet meer." Zacht gesproken woorden in de late middag, toen kinderen en bejaarden op wie het zesdaagse programma was afgestemd, opgetogen naar de uitgan gen schuifelden. Tussen 9 en 10 uur wilde Daemers beslissen. „Het kan zo onmogelijk doorgaan", dacht hij hardop. „De kranten pikken het natuurlijk niet, dat Bracke con- fortabel naar een redelijke uitslag fietst. Maar wat dan? Stuur ik hem naar huis, wat volgens de reglemen ten volkomen geoorloofd is, dan ver lies ik een trekpleister. Bracke is voor mij een interessante coureur vanwe ge het publiek dat hij trekt. De kon- sekwentie is, dat ik dan een ander vriendelijk moet gaan verzoeken op te geven. Maar wie? De enige die ik op mijn lijst heb staan is Patterson. Ik geloof wel, dat hij wil ook, maar al leen als ik hem volledig betaal. Daar begin ik niet aan. Dat wordt me te duur". Tussen 9 en 10 uur hakte Daemers tenslotte, na een dag van tobben en prakkezeren, de knoop door: Bracke moest de piste verlaten. „Ik kon on mogelijk anders", verontschuldigde Daemers zich. Toen hij besliste zaten de tribunes vol. „Ik had het verwacht", zei Dae mers eenvoudig. „In de berekening maakt het geen verschil. Wel die dins dagavond. Dat verlies kan ik nooit meer goed maken. Duizenden mensen bleven weg, omdat het zo mistig was. Uitgerekend op een avond, die ons wat extras kon bezorgen. Vanaf woensdag lopen de kassa's altijd goed. Tot dé laatste dag toe. Maar net die dinsdag Een kleine compensatie, te ver waarlozen misschien, was gistermid dag de opkomst van kinderen en be jaarden, die naar goed Belgisch ge bruik op de woensdag een eigen pro gramma hebben. Volgestopt met re clame. Daemers liet aan de kassa's een record berekenen: 4.000 kaarten gingen er van de lange rijen rollen toegangsbewijzen af. Vanaf 2 uur rammelden de drum bands er verschrikkelijk lawaai uit, zwoegden vendelzwaaiers op het ver moeiende af en vloog de reclame in grijpgrage kinderhanden. Krijsende stemmetjes riepen Patrick Sercu en Eddie Merckx op tot activiteiten. Ook voor de jeugd, ook voor de bejaarden, fietsten zij als favorietkoppel de zes de dag in Gent tegemoet. Men wacht vol spanning af wie er zondag ge huldigd mogen worden. Post en Pfen ninger? Sercu en Merckx? Of de klei ne Lykke en Eugen? Aan voorspellingen waagt zich geen mens. De zesdaagse is nog te vers, in sterkte ontlopen deze ploegen elkaar te weinig. De winst is voor ieder van hen even belangrijk. Voor Post om dat hij in Gent zijn carrière begon en er nu het record van Rik van Steen bergen (40 overwinningen) kan bre ken. Post: „Er zijn er misschien, die denken, dat ik weinig kans heb, om dat de finale niet achter de derny ge reden wordt. Maar voor mij maakt dat geen enkel verschil. Derny's of geen derny's, ik kan hier evengoed eerste worden als Merckx of Sercu. Patrick rijdt goed. Prima zelfs. Eddie niet. Die is iets minder. Logisch na tuurlijk, want hij is meer wegrenner". Voor het Belgische kampioenenduo Sercu-Merckx spitst de drang naar een overwinning zich toe op het punt van de roem en faam als regenboog- truidragers. Ze zullen dit jaar nog slechts één keer samen rijden en dat is tijdens de carnavalsdagen, als de zesdaagse van Antwerpen draait. Pa trick Sercu; „De mensen verwachten Spituurlijk alles van ons. Begrijpelijk. Maar Peter Post kloppen valt niet mee. Hij is nu eenmaal specialist. Wij kunnen hem wel verslaan, dacht ik. Ja, ik geloof dat Eddie en ik de kracht hebben om te winnen. Twee jaar geleden gebeurde dat hier in Gent immers ook. Het jaar daarop wonnen Post en Pfenninger weer. Er is weinig van te zeggen." Blijven over Lykke en Eugen, van wie Post zegt, dat ze uitzonderlijk goed in conditie zijn. Kanshebbers? Lykke: „We zijn allemaal in staat te winnen Buiten Post dus geen Nederlandse kanshebbers, al draaien die goed mee Theo Verschueren, met zijn Belgische nationaliteit, beschouwd als Neder lander omdat hij in St.-Jansteen woont, behoort in Gent tot één van de opvallende figuren. Hij haalde twee keer de finale van een afvalwedstrijd en het feit, dat hij even zovele keren geklopt werd (door Sercu en Post) deed weinig af aan deze prestatie. Theo Verschueren zegt te herstellen van zijn zware inzin king, die nu al ruim drie jaar duurt en waar soigneur Jan van Dinther hem overeen probeert te helpen. Naar het schijnt, met succes. Verschueren; „Ik voel me weer sterk worden. Als ik het verstandig aanpak, met dc baanwedstrijden, ben ik goed in vorm voor het wegseizoen. Daar wil ik me Brouwerij De Drie Hoefijzers sinds 1628 .Hoewel mijn .standplaats de Residentie is, Brengt mijn werk mij veelvuldig „en route". De zuidelijke provinciën prefereer ik daarbij. Waarom, zo zult u vragen. Wel, men serveert daar alom Breda Bier. Een zeer speciaal produkt. Ik ben er bepaald op gesteld, het ook in 's Gravenhage steeds in huis te hebben.

de Stem | 1967 | | pagina 21