DE MANNEN VOOR DE MAAN 1.500.000 rekeninghouders maken al een voordelig gebruik van de postgiro. De postgiro is een vertrouwd begrip voor alle Nederlanders. Het mislukte fietstochtje De vogelverschrikker bij alle bekende postgiro-voordelen nu nog een nieuwe de Zestien maanden voor kussende insluiper POSTCHEQUE- EN GIRODIENST 21 De herfst i i v. Zo maar een gek versje Plet en Jan in het bos De prins die niet kon lachen RICK DE KIKKER Breibreibrei Scheepjeswot 2 S 2 DE REUS Ontdekker vitaminen dr. C. Funk overleden Even eenvoudig: rente tot 5*4% toe Andere postgiro-voordelen: in samenwerking met de Rijkspostspaarbank 17 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 NOVEMBER 1967 Henny en Francien hadden al een paar dagen geleden afgesproken, dat ze zouden gaan picknicken. Eindelijk was het dan zover. Ze hadden een dag vrij van school. En daags van tevoren hadden ze afgesproken „Morgen gaan we picknicken." Ze hadden 's avonds van. tevoren alles al klaargemaakt. Wat ze nodig hadden deden ze in de rugzakken: bijv. brood, limonade, een beker om uit te drinken en om niet te vergeten hadden ze natuurlijk een potje lijm nodig, voor als ze banden- pech hadden. Dat moest in de rugzak van Francien, maar Francien liet het potje op tafel staan en zette haar rug zak in een hoek. En 's morgens om half 10 vertrokken ze met de fiets. Ze stapten op de fiets en ze zwaaiden moeder na tot ze haar niet meer za gen. Toen moeder weer naar binnen liep bemerkte ze tot haar grote schrik, dat ze het potje lijm hadden laten staan. „Och, och, och, toch", zuchtte moeder, „als er nu maar niet ge beurt". Intussen reden Francien en Henny druk pratend verder. Toen ze al een eindje gereden hadden klapte de voorband van Henny. Vlug stapten de twee meisjes van de fietsen en pakten hun rugzakken en doorzochten ze. Maar tot hun grote schrik bemerk ten ze, dat ze het potje lijm vergeten waren. Wat nu gedaan? Francien wil de zeggen: „Kom, laten we naar huis gaan", toen ze plotseling geronk ach ter zich hoorde. Zij keek om en zag tot haar grote blijdschap de wegen wachter aan komen, rijdend op zijn gele motor. Francien liep naar de weg en stak haar hand omhoog, de wegen wachter stopte vlak voor haar. „Mijn heer", vroeg Francien, „kunt u ons helpen?" „Ja, zeker", zei de wegen wachter, ,,laat maar eens kijken, wat eraan is, o, ik zie het al, een spijker in de band". Vlug plakte dc wegen wachter er een lapje op en zei: „Rij nu maar vlug naar huis". Nou dat de den de meisjes toen. En nog dikwijls dachten zij terug aan die dag. Llzan Everaerts, Prinsenstraat 9, Zundert. 15 jaar. Ik zou graag willen corresponderen met een katholiek meisje van 15 jaar. Ik houd van zwemmen, beatmuziek en lezen. Caroliene Termole, Annapolder 1, Biervliet Wat tikt er tegen Bah! wat vies weer Je merkt dat het Want de dagen worden kort. De blaren vallen van De winter is aan het We kleden ons allemaal dik aan- Als we naar school toe gaan. Maar na «en hele tijd kou, Komt gelukkig de lente weer gauw. Marjolijn Michgelsen, Galderseweg 91, Breda. (10 jaar). Marian de Wijs, Koning Haakonstraat 4, Moerdijk (7 jaar) Heb je het al gezien Miep? Opa heeft de griep. En heb je het al gehoord? Hij heeft een gaatje in de muur geboord. Lust hij graag een ei? Ja, wat ben ik dan toch blij. Lust hij het graag of niet? O, heb je het over Zwarte Piet. O, ja, ik verlang naar zes december. Want dan krijgen we koekjes met gember En chocola en marsepein, o, wat vind ik dat toch fijn. En Sinterklaas, geef ik altijd een mooie grote vaas. En Piet, die stop ik in het riet. Maar Pieterman, daar schrik ik van. Want die roept Boeoe, en die slaat met de roe. Zelf verzonnen door Jack Martens, Schonkweg 22, Etten (N.-Br.) Piet en Jan waren in het bos ver stoppertje aan het spelen. Opeens riep Jan: „Een hol Piet, een hol". „Ik kom zo", zei Piet. Toen Piet er was gingen ze er in. Ze zagen dat het geen hol was ar.ar een onderaardse gang. Ze liepen de gang in en na een eindje kwamen zq bij een dikke deur. Voor zichtig deden ze de deur open, en kwamen in de kelder van een paleis. De koning hoorde gerommel, hij kwam kijken. Hij was heel boos en joeg ze er uit. Jan en Piet hebben djt nooit meer gedaan en zo leefden ze nog lang en gelukkig. Evert Kuipers 7 jaar Kloosterzande. Heel ver hier vandaan staat het pa leis van prins Frederik. Het is naar, maar heus die kon niet lachen. Op een morgen had de prins er ge noeg van. Hij wou ook net als andere mensen lachen- Hij riep dokter Wit- baard, de kasteeldokter, bij zich en zei: „Je moet zorgen dat ik morgen kan lachen anders ga je de laan uit"' De dokter liep haastig naar zijn la boratorium en pakte al de kruiden, poeders en tabletten bij elkaar, maar wat hij ook met de prins probeerde, het lukte niet- Die nacht kon hij niet slapen maar huilde! Op eens stond een hele knap pe fee voor zijn bed, die vroeg: „Kan ik misschiens iets voor u doen?" „Wilt u m..orgen de pr..ins laten lachen"... snik „De wens zal vervuld worden. De volgende morgen stapte de dok ter opgelucht uit zijn bed. Wat zou er gaan komen? Hij ging naar de troonzaal, waar de prins op zijn troon zat. Toen kwam een jongedame binnen (die de fee was), die zei: „Dag oude kale dokter". Op dat ogenblik schoot de prins in de lacht dat het een lust was om te zien. En zo bleef de dokter de kas teeldokter, die nog veel zieken genas. En de prins lachte als het nodig was. Kees van Praat (11 jaar), Bredaseweg 2. Baarle-Nassau. Op een dag was Rick de kikker met Piep de muis op zoek naar een kik kervrouwtje. Opeens, stond de motor stil. Rick vroeg: „Wat is er aan de hand? „Ik zal eens even kijken", zei Piep. „O, ik zie het al, de benzine is op". Rick die ging op zoek naar water. Hij dacht: „het zal met water ook wel gaan." Even later stond hij voor dc. motor, met een volle emmer met water. Hij goot al het water in de motor. Eerst wilde hij niet starten, maar ineens schoot hij weg. op weg naar een kikker vrouwtje. Opeens stond daar een andere motor stil met een muis voorop er achterop een kikkervrouwtje. Rick die vroeg meteen of zij met hem wilde trouwen. En ze vond het goed. Ze trouwden en leefden nog lang en gelukkig. Naverteld door Bernadette Cantrijn, 9 jaar. L. v. Liedekerke 14, Breda. V'VI (ADVERTENTIE) Wie zich thuis voelt In onze moderne öjd, breltl B.v. deze fyne Jongenstrui, Vraag het patroon bij uw winkelier of stuur onderstaande bon op. O. O o O co Ria Domenie, Texelstraat 38, Breda (li jaar) Er was eens een boer die Janus heette. Janus had een hekel r.an vo gels, vooral in de lente want dan pik ten de vogels de zaadjes uit de grond. Hij dacht dagen en dagen lang hoe hij de vogels weg kon jagen. Hij wist het maar niet. Het was zon dag en hij wist het nog steeds niet. De boerin zei: „Zullen we eens gaan toeren misschien komen we wel iets tegen om de vogels weg te jagen". „Goed", zei de boer. Éven later gingen ze toem maar za gen niets. Maandag ging voorbij, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag en zaterdag, toeir brak er weer een zon dag aan. De boering zei: „Zullen we weer eens gaan toeren?" „Nee", zei de boer, „we vinden toch niets". „Maar", zei de boerin, „misschien toch wel." „Goed", zei de boer, „we zullen jouw zin doen". Even later wat za gen ze daar? Een paar stokjes en een hoed op zo'n stokje en een overal en een broek. Wat zou dat toch voor no dig zijn, d^cht de boer, en hij vroeg het aan zijn vrouw, maar die wist het ook met. Ze vroegen het aan de boer die daar woonde en zeiden: „Wat is dat toch voor een mannetje". En hij zei: „Dat is 'n vogelversehrik- rK. r.z^n vo§e^s bang van." „O" zei de boer, ,,dat ^al ik ook eens doen, dan komen de vogels bij mij ook niet meer. En zo doende had de boer ook een vogelverschrikker gemaakt en er kwa men nooit meer vogels pikken om zaadjes. Zelf verzonnen en getekend door Hei- ma Eestermans, Kon. Wilhelminastr. 25, Zevenbergen. In 't bos daar woont een reus. Zijn haar is zwart, lang is zijn neus. Op de dag komt hij de deur niet uit, maar in de nacht gaat hij op zoek naar buit. Het is heus waar. Wat hij vindt, eet hij op met huid en haar. Blijf dus in de nacht maar thuis, want dm is het zelfs voor een muis in het bos lang niet pluis! Nu is het uit. Charles Mira, Cornelis Ontshoorn- straat 60, Breda. Ik ben geboren in Barcelona Spanje en nu woon ik al 3 jaar hier. JAMES McDIVITT ALBANY (Reuter) De Ameri kaanse geleerde dr. Casimir Funk aan wie de ontdekking van vitaminen toe geschreven wordt, is op 83-jarige leef tijd in Albany in de Amerikaanse staat New York oveleden. Dr. Funk werd in 1884 in Warschau geboren. Hem werd een doctoraat in de biologie verleend aan de un'versi- teit van Bern in 1904. Hij kreeg be kendheid door een publikatie in 1912 waarin hij stelde dat elementen, dlie hij „vitaminen" noemde, ontontbeer- lijk zijn voor de gezondheid. Hij stel de et bestaan vast van vier vitami nen, B-l, B-2, C en D- DAVID scott HOUSTON (RTR) Het nationaal bureau voor lucht- en ruimtevaart (Nasa) heeft maandag de namen be kendgemaakt van de bemanning voor de tweede en derde ruimtevlucht in het kader van het Apollo-project, dat tegen 1970 moet leiden tot een bemande vlucht naar de maan. Voor de eerste ApoHo-vlucht, die in juli of augustus volgend jaar moet worden gehouden, zijn aangewezen Walter Schirra, Walter Cunningham en Donn Eisele. Voor de tweede vlucht te houden eind 1968, zijn James McDivitt, David Scott en Russel Schweickert aangewe zen. Him cabine zal voor het eerst in de bemande ruimtevaart worden ge lanceerd met eer Satumus-5 raket, waarmee ook de bemande maanvlucht moet worden uitgevoerd. De derde Apollo-vlucht moet begin 1969 plaatsvinden en zal worden uitge voerd door Frank Bormann, Michael Collins en William Anders. RUSSEL SCHWEICKERT AMSTERDAM (ANP) De Amster damse rechtbank heeft gisteren de 32- jarige leerling-badinstructeur W. A. uit de hoofdstad, wegens diefstal met be dreiging veroordeeld tot een jaar en vier maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. De man ontkende dat hij op een nacht in juli een woning in de Wild zanglaan in Amsterdam was binnen gedrongen en daaruit een portemonnee met 10,— had meegenomen. De 20- jarjge dochter des huizes zag, wakker geworden door hondegeblaf, een man bij het raam in haar kamer staan en meende dat het haar vader was. De onbekende had haar op de mond ge zoend, vervolgens bij de keel gegrepen en gezegd: „Houd je mand, anders yer- moord ik je". (advertentie) - x- l&jy e postgiro* De "nieuwe service: U kunt nu zonder meer een 3,48 rente-rekening openen naast de gewone postgiro-rekening, met hetzelfde nummer. Op die rente-rekening kunt u heel gemakkelijk bij- en afschrijven. Een eenvoudige manier om girogeld rentegevend te maken. Alle particuliere rekeninghouders krijgen binnenkort persoonlijk bericht over deze nieuwe service. Wanneer u een bepaald bedrag voorlopig niet nodig hebt, dan kunt u al even eenvoudig bij- of afschrijven op een van de speciale beleggingsrekeningen van 41/4%, 5% of 5*4 Uw geld is niet geblokkeerd. Over de voorwaarden krijgen particuliere, rekeninghouders nader bericht. Eenvoud. Niets is gemakkelijker dan het invullen van de blauwe postgirokaart. Met één zo'n snel en simpel ingevulde kaart kunt u elk gewenst bedrag overschrijven of contant betalen. Rechtstreeks gemakkelijk betalingsverkeer met 1.000.000 particulieren 500.000 winkels en bedrijven. Snel en efficiënt. (Elk jaar komen er nog zo'n 200.000 rekeninghouders bij.) Overal betalen. Met de vertrouwde blauwe girokaart kunt u tegenwoordig bijna overal betalen. Overal opnemen. U kunt contant geld opnemen bij elk van de 2250 postkantoren en -agentschappen, overal in Nederland (ook na 3 uur 's middags!). De particuliere rekeninghouder krijgt n.l. 2 kascheques, elk voor max. f 500.-. Na inwisseling ontvangt u een nieuwe cheque thuis. U zit dus nooit zonder. Boekhoud-gemak: De snelle dagafrekeningen van de postgiro zijn uitvoerig gespecificeerd: naast het bedrag worden ook gironummer en naam van de begunstigde vermeld. Zo heeft u een duidelijk overzicht van alle inkomsten en uitgaven. Geen kosten voor porti, giro-enveloppen, over schrijvingen, kascheques en stortingen op eigen rekening. het grootste gironet van Nederland-volledig geautomatiseerd PgD

de Stem | 1967 | | pagina 17