Herindeling niet ophangen aan speculatief Antwerps kanaalplan DWARS GEBAK- Rijk springt bij bij woningverbetering Streven naar begeleiding volwassenen in catechese Gentse Vaart wordt niet gerioleerd en gedempt Raad trekt van leer tegen gulle geverVan Roy en Kamercommissie KVP over Zeeuwsch-Vlaanderen België werkt toch verder aan E-3 weg A. Schuit gekozen tot voorzitter ikapelle Dag en nacht servscedienst EXAMENS iteu VANDAAG MORGEN leer nieuws uit ;tad en streek Pa§- 3 en DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 SCHOONHEIDSBEHANDELING Informatie Niet overtuigd Wijzigingen BiF H H SMAKELIJK il\lrifiLUCHTIG lm lal® VOEDZAAM y!Êêméê$^ fÜü MTUURWIT boereebmin l" BH TIEN MILJOEN EXTRA Niet alles Werkgroep in dekenaat Hulst: Coördinator TE BAARLAND Crematorium te Middelburg Janine Dacosta gaf perfect pianoconcert Zesdaagse van Cent Koel vervangt Van Dromme VVV Beveland Subsidie Contributie Goede kwaliteit op vogelshow- in Sluis itavond C.J.V. In het her. I jeugdgebouw zullen de C.J.V, [Kracht en Uitzicht vrijdag a.«, feestelijke jaarvergadering hou. Fïet programma bestaat uit en. oneelstukjes, muziek, zang, enz, pauze zal de traditionele ve». worden gehouden. g. Uitzicht Onder leiding van >rzitter, de heer Dingeman Hui- :x, vergaderde het bestuur van v Uitzicht. Na een welkomst, 'tot het nieuwe bestuurslid p. se werd het programma voor .ende maanden vastgesteld dat bestaan uit een bespreking o- C.A.A.K. aan de hand van een een zangavond ter instudering ouwe liederen; een Wereldbonds. ond waar de heer Stichter uit aag en de heer J. Suike, dis- •cretaris, zullen spreken; een St.. asavond on een kerstavond in l werking met de Ger. Jeugdver- ten. Op de kerstdagen zullen da en ouden van dagen bezocht ïrie Woensdag 22 november school met de bijbel" te West. Ie een ledenvergadering houden 1 hal van de school. Op het pro. na staat o.a. een causerie door ondorf uit Gapinge, die zal spre. ;r „De engelen en de Bijbei", [gelweöstrljd De hengelsport- Igine Westkapelle" heeft haar zaterdagwedstrijd in zee ge- m. Er waren 18 deelnemers die jidermaatse en 21 bovenmaatse 1 vingen. Van de zaterdagwedstrij- (rerd de heer K. Tatenhove met imten kampioen. De prijzen wer- l'ewonnen door: Tatenhove. 3 vissen, 1558 p., v. Sighem. 11 vissen, 631 p„ 3. us. 7 vissen, 607 p-, 4. G. Lous, 368 p., 5. mej. Van Hotten, 1 |C8 p. 123 december wordt wederom wedstrijd gehouden. (ADVERTENTIE) Veiligheid in Uw huis Op al Uw gasapparaten A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel - Tel. 01155 - 625 kiddclburg - Tel. 01130 - 2883 INEUZEN. Voor adjunct-com- itulair bij 's rijks belastingen .en de dames M. S. Scheelen, K. reveld, E. A. M. Wieland. allen te uzen en de heren M. J. Drabbe te M. van Langevelde te Axel en de Rijk te Bosehkapelle. Alle ge len zijn werkzaam ter Inspectie trecte belastingen, te Terneuzen. IRECHT RijksuniversLteiit kan ts klassieke letteren: P. H. Broer- lissingen). Doctoraal geneekum- t B. J. Funk (Bergen op Zoom), V. van Dries (Zevenbergen, SemJ- (J. Th. M. de Jong (Breda). Jngen Vmbra 20 uur l'iding in opdracht, lo j- fclJZEN 7* 20 uur bk, 18 j. Isón? 14 uur Verg. Diepvries aid. I-Vlaanderen N 20 uur Hombre, 14 J. IrWjs 14 uur Schieting voor be- fcn Iens Schelde 20 uur Verg. „Delta Kens herberg 19.30 uur Voorllchtlngs- II vei*, t.b.v. de landbouwfcudgpaar* fckkerij Terpen 20 uur De zigeunerbaron ll-BURG ■20 uur flding in opdracht, 18 j. trchief 9.30-17.30 en 13.30-17.30 uur uze archiefstukken (HJKE Lievcns 19.30 uur Joantje Een keurige, welbespraak tieren", antwoordde de srn 1 met zijn bakkebaarden e Jn geruite winterjas en zo esp. Een échte heer!" -d Jylens zijn allemaal hete Izou ik tóch wel eens wl ,je mil leen padvinder is gewees Kolen heeft. Hoe wist die Itgraven was?" (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Eigenlijk is het Antwerpse kanaalplan een grote speculatie. Het is bijvoorbeeld nog helemaal niet duidelijk, waar het kanaal op Nederlands gebied moet uitmonden, in Baalhoek of bij le kop van Hontenisse. Er zal in elk geval nog heel wat water gewoon iloor de Schelde stromen, voordat de plannen gerealiseerd zijn. Ik kan dus moeilijk zeggen, we moeten de herindelingsplannen maar ipschorten tot het Antwerpse kanaalplan definitief vaststaat. We noeten er wel rekening mee houden, maar het mag niet beslissend 'ijn." Aldus drs. J. Aarden, woordvoerder namens de K.V.P.-leden uit de vaste kamercommissie van Binnenlandse Za ken. Gisteren bezocht dit zestal Tweede- Kamerleden van de K.V.P. Zeeuwsch- Vlaanderen om de Zeeuwsch-Vlaamse K.V.P.-raadsfracties de gelegenheid te geven hun standpunten ten aanzien van bet wetsontwerp betreffende de herin deling aan hun partijgenoten in de ka mer uiteen te zetten. Het waren me vrouw B. Groensmit - van der Kalle en de heren drs. J. Aarden. L. de Bekker, drs. W. Dusarduijn, F. Fievez en A. Krosse. Twaalf raadsfracties maakten van de geboden gelegenheid gebruik. Begin juli heeft de voltallige vaste ka mercommissie vooi Binnenlandse Zaken een hearing gehouden bii alle gemeen ten. AMSTERDAM. Zelfs kippen ontkomen niet aan een schoonheids- behandeling, wanneer zij aan een tentoonstelling moeten meedoen. Deze kip doet mee aan de expositie „Savoa" in de Amsterdamse RAI. (ADVERTENTIE) DE BRITSE politie-inspecteur Frank Knight, die op 14 oktober uit Hongkong naar communistisch China was ont voerd is uit China onitsnapt. Volgens een regeringswoordvoerder in Hongkong werd Knight gistermorgen door een mi litair voertuig opgepikt aan de grens. Onderzocht wordt, hoe hij erin geslaagd is uit China te ontsnappen. In België nadere informaties inwin nen betreffende het Antwerpse kanaal plan achtte men niet op de weg liggen van deze kamercommissie. In de eerste plaats stelde de heer Aarden dat men zal moeten afgaan op de informaties van de eigen regering. Anderzijds be staan er plannen (zoals wij onlangs reeds meldden) om onder meer over industrialisatieplannen in de grensge bieden samensprekingen te houden tus sen de K.V.P. en de Belgische C.V.P. Men zei overigens duidelijk te zien dat als het Antwerpse kanaalplan door gaat, er gesproken kan worden van twee spanningsvelden: Antwerpen en Ter- neuzen. Rond het nieuwe kanaal zou ook op Nederlands grondgebied in dustrialisatie plaatsvinden. Maar mede omdat de industriële expansie van Terneuzen zich ook naar het oosten be weegt, zag men geen duidelijke- moge lijkheid voor een aparte gemeente tus sen de twee spanningscentra, Antwer pen en Terneuzen. Het wetsontwerp spreekt van één ge meente in de kanaalzone. „Daar zijn by ons vragen over gerezen", aldus de heer Aarden, die zei niet overtuigd te zijn van de noodzaak van een dergelyke constructie. „We zijn onder de indruk gekomen van de gemotiveerde inbreng tegen dit deel van het wetsontwerp, die naar voren komen vanuit de zuidelijker gelegen gemeenten in de kanaalzone. We zullen hun motieven zeer ernstig overwegen". De K.V.P.'ers waren eveneens onder de indruk gekomen zeiden zij van de „hevig kenbaar gemaakte wensen van Sluis", dat, zoals bekend, er niets voor voelt om te worden samengevoegd met Aardenburg. „De verschillende wijzen waarop beide gemeenten zich na de oor- Log ontwikkeld hebben, zal een rol moe ten spelen bii de herindeling", aldus de heer Aarden. De moeilijkheid om IJzendijke (dat 3veneens zelfstandig wil blijven), „er gens bij in te delen", ontlokte de heer Aarden de vergelijking met Polen. In de verschillende herindelingsplannen is IJzendijke dan weer naar links en dan weer naar rechts geschoven. De heer Aarden kon echter nog niet meedelen welk standpunt straks wellicht door de K.V.P.-fractie t.a.v. IJzendijke zou wor den ingenomen. Dat de K.V.P.-commissie gisteren uit Zeeuwsch-Vlaanderen zou zijn vertrok ken met plannon om het wetsontwerp op een aantal belangrijke punten aan te vallen, kan zeker niet gezegd worden. „Dat niet", aldus de heer Aarden. „Wel zijn we weer veel wijzer geworden, te meer omdat dil geen officiële hearing was, maar het bezoek de opzet had uit te nodigen tot min of meer vertrouwe lijke gesprekken". Voor men tot definitieve uitspraken wilde komen, gaf men er de voorkeur aan eerst af te wachten of de inzichten van de huidige bewindsman over de Zeeuwsch-Vlaamse herindeling niet an ders liggen dan die van zijn voorgan ger, die het wetsontwerp in de kamer heeft gebracht (ADVERTENTIE) SAMEN met ae lieer P. Polspoel werd de heer F. Dobbelaer (6gedeco reerd door het hoofdbestuur van <Jr Nederlandse Amateur-Toneel Unie De heer Dobbeiaer ontving de onder scheiding omdat hij zich 50 jaar lang onafgebroken verdienstelijk had ge maakt voor de Camera van Rethoricr St. Jan ten Stcene te St. Jansteen .IK was wel niet bij de eerste bijeen komst in café Den Arend," zegt hij ,maar wel bij de oprichtingsvergade ring. De liefde voor het toneel is bi mij niet op latere leeftijd gekomen Als kind van 5 of 6 jaar wilde ik al als het maar enigszins kon, aan tonee doen. In de muziekvereniging wen mei eens toneel gespeeld en daar deer ik dan loei eens mee. Toen onze ver eniging eenmaal op poten stond moest er natuurlijk worden gerepe UB® tee?-d. Thuis waren ze er eerst hele fffifP maal niet voor. Meestal ging ik oj 1ËI1IS ae repetitieavonden zogenaamd proeg tgÉSv® naar bed. Na een tijdje sloop ik dan net huis uit, om toch mee te kunnen BHl „I ORIG jaar in februari was het PSP eigenlijk al 51 jaar dat ik tonee' WmT speelde. Voor St. Jan werd opgericht l|||| was ik bij het patronaat. Het eersU ÜH stuk waarin ik meedeed heette Adri aan van Broekspiege! aan de Duitse greiis." Het tweede dat was in de 'léf 1 Vfc I I I minter 1916-1917 was Nero. Albert refRaiHl Dockefee, was toen regisseur. Dat is M WWKfMVIHCI dezelfde die burgemeester is geweest fan Hulst". „HET ik eerste stuk bij St. Jan waarin meespeelde heette „Om eeu kroon", met daarop aansluitend „heep, leper, het leepst". Ik was de eepste. Vroeger was het de gewoon te dat eerst een drama werd gespeeld en daarna een blijspel. Het was de be stuk Gabriel Gareio MorenoWe speelden het stuk voor de Nederland se Toneelbond. Ik motet in 14 dagen tijd mijn rol leren. Albert Lockefeer redde de situatie door dapper de lantaarn op te pakken en achter de coulissen te brengen. We speelden ge doeling met de 'geldelijke opbrengst woon verder bii het licht van een lan- PJj°Paganda te maken voor de Ka- taarn" tholieke Staatspartij. Althans, dat mas de bedoeling pan de Lockefeers. Aan de entreegelden werd soms dik geld overgehouden. Tien jaar is dat 7° Begaan, De Lockef eerperiode was oen voorbij. Jos Everaard nam het lejt in handen. Bij hem moest je niet aankomen met politiek Dit was voor- "fgdopen. Hij wilde alleen to- begin sP<telde ik veel kleine rouen, maar al gauw kreeg ik gro- ?le, eVdfs ^u/drollen We hebben veel plezier gehad en vaak leuke mgen beleefd. Zo gebeurde het een Keer dat van de twee grote lamhei den (petroleumlampen1 er een naar beneden viel op het toneel. Er was toen nog geen elektriciteit. We mnps_ uektriciteit. We moes- boel X me/ ioen Bi'na "'°°9 de 1 brand. Dat gebeurde in het ,1N 50 jaar heb ik ongeveer meege speeld in 80 stukken. Het mooie tiras vroeger dat ook de niet-spelende den naar de repetities kwamen. Thuis had je toch niks. Er was geen televi sie, geen radio en vaak was het nog koud op de koop toe" Op het ogen blik zijn we bezig met „Waar de sterre bleef stille staan". Dat spelen we op 26 en 27 december. In speel de rol van Suskewiet. Datzelfde stuk hebben we al eens gespeeld in 1929, 1932 en 1952. Onze vereniging telt 45 leden op papier Met dat op papieT bedoel ik dat er bij de begrafenis van Frans Aerts zes waren en bij de dood van Mertens zeven. Ik vind het erg dat bij de dood van een van onze leden zo weinig belangstelling van uit onze vereniging wordt gegeven. Daarom zeg ik 45 leden op papier (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Nog deze week zal de Belgische regering het grondwerk aanbesteden voor een tien kilometer lang tracé van de E-3-weg tussen Antwerpen en Eindhoven. Begin volgend jaar zal met ae uit voering van de werkzaamheden worden begonnen. Dit is gisteren op een studie dag over het Benelux-Middengebied in Eindhoven meegedeeld door de gede puteerde van de provincie Antwerpen, R. de Vocht. Tijdens een Beneluxvergadering, die onlangs in Sint Niklaas gehouden werd, was van Belgische zijde meegedeeld, dat van verdere werkzaamheden aan de weg Antwerpen-Eiindhoven voorlopig niet veel terecht zou komen. Men heeft nu evenwel goede hoop, dat dit deel van de E-3-weg over drie jaar gereed zal zijn. (Van onze correspondent) RAAMSDONK De regering heeft tien miljoen gulen beschikbaar gesteld voor de verbetering van eigen en par ticuliere huurwoningen en van agrari sche bedrijfsruimten. Dat is al weer even geleden, dat dit is gebeurd, maar de praktijk wyst uit, dat er van de mo gelijkheid om uit deze pot een bydrage in de kosten aan te vragen nog maar weinig gebruik wordt gemaakt. En dat is jammer, omdat bet bepaald de moei te waard is om even naar de gemeen tesecretarie te stappen en daar een aanvraagformulier te halen, als men tóch van plan is de woning te verbete ren (of te splitsen). Indien iemand zijn woning of een ge deelte hiervan wenst te verbeteren, zal één derde gedeelte van de goedgekeur de kosten door het rijk worden gedra gen. Het rijk aanvaardt echter geen hoger bedrag dan 10.000,—, zodat de premie hoogstens 3.334,zal zijn. Zou het meer kosten dan wordt over het ge deelte dat boven dit bedrag uitgaat, geen subsidie verleend. Men kan een gemeentelijke garantie vragen voor een eventuele geldlening. Aan de subsidie verlening volgens de nieuwe regeling is de voorwaarde verbonden, dat het werk door personen in dienst van bouwpa- troons of door een patroon zelf wordt uitgevoerd in de normale werkuren omdat deze regeling mede ten doel heeft de werkgelegenheid in de betrok ken provincies te vergroten. (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN De catechese is niet allereerst een zaak voor de kinderen, maar veeleer voor de volwassenen. Dit is de mening van een van de dekenale werkgroepen in het dekenaat Hulst. De begeleiding van de moderne volwassene in de moderne geloofsvisie wil men nadrukkelijk primair stellen. De werkgroep die op dit terrein werkt, naast een aantal andere werk groepen (met andere taken) in het de kenaat, zoekt momenteel duidelijk naar mogelijkheden om in deze opzet te sla gen. Zoals bekend is de dekenale sa menwerking enige jaren geleden op gang gekomen door de stimulans van bisschop De Vet en zijn vicaris Ernst. Gestreefd werd naar schaalvergroting en specialisatie om het grote aantal vernieuwingen in het kerkelijke leven in goede banen te leiden Men achtte de oude structuur niet geschikt om de ont wikkelingen op de juiste wijze te ver werken. Er werden kringen gevormd en relaties gekweekt. De geïnteresseerde leken werden zoveel mogelijk ingescha keld. Bovendien werden enkele streek kapelaans aangewezen, die in een wat vuimere kring konden werken. Er ontstonden werkgroepen, een le- kenberaad en een priesterberaad. Pater c. Boers was in het dekenaat Hulst de coordinator van de werkgroepen, zoals pater Baart in de kanaalzone. Sinds zijn vertrek is de inspiratie, zo meent men in deze kringen, er min of meer uit. Men streeft er nu naar de activiteiten opnieuw leven in te blazen. Een belangrijke factor hierbij vindt men de catechese voor volwassenen. De ca techese vernieuwing wil men bekend maken vooral door publiciteit, radio en televisie. Zo is er reeds het radiopro- (Van een onzer verslaggeefsters) BAARLAND In de jongste raads vergadering van Baarland is scherpe kritiek geuit op het gedrag van een ambtenaar van de gemeentesecretarie, de heer I. A. van Royen uit Baarland. De kwestie is dat de heer Van Royen, zoals h\j in de krant van 25 oktober j.l. heeft verteld, er graag voor wil zorgen dat er op het recreatieterrein „Schelde- oord" recreatieve voorzieningen komen. Naa zijn zeggen krijgt hij er van het gemeentebestuur de kans niet toe. Hij heeft zich indertijd als gegadigde aan gemeld voor 48 percelen erfpacht. Het plan van de heer Van Royen was zo als hij toen vertelde de 48 woningen allemaal tegelijk te laten bouwen, maar dan te verkopen voor de prijs die de woning zou gaan kosten wanneer zij apart was gebouwd. Volgens dhr. Van RoyAi zou hij op deze manier een winst van 80 a 90.000 gulden kunnen maken. Dit bedrag wilde hij besteden voor de bouw van een recreatiezaal en zo mo gelijk voor andere recreatieve voorzie ningen. Na het gereedkomen ervan wil de hij ze voor een symbolische koopsom aan de gemeente overdragen. De heer Van Royen hoopte op die manier te voorkomen dat de woningen door speculanten zouden worden ge bouwd. Naar zijn zeggen heeft de ge meente zijn plan echter in een besloten vergadering „onder tafel geveegd". In de raadsvergadering deelden b. en w. mee dat zij de meeste erfpacht-per celen op het tweede bungalowterrein yan „Scheleoord" hebben toegewezen aan 'n 12-tal gegadigden. Deze medede ling van waarnemend burgemeester W. N. van Liere van Baarland was voor raadslid H. de Vriend (G.B.) aanleiding over de zaak „Van Royen" te beginnen. Hij meende dat het plan van de heer Van Royen niet in een besloten verga dering, maar in een oriënterende be spreking is behandeld. Het raadslid noemde dit een leugen van de heer Van Royen. Tevens wilde hij dat het be wuste kranteverslag werd voorgelezen. Hij vroeg zich af wat de heer Van Royen heeft bezield om zo t'e handelen, Hij noemde hem een heerszuchtig en bemoeiziek man. Hij wees erop dat de heer tfan Royen bij het indienen van zijn plan is gezegd dat zijn „fantasieën" niet uitgevoerd zouden kunnen worden. Volgens de heer De Vriend heeft de heer Van Royen toen ten einde raad de krant in de arm ge nomen in de stille hoop dat Gedeputeer de Staten anders over de zaak zouden oeslissen Het raadslid merkte tenslotte op dat de heer Van Royen er blijkbaar niet van doordrongen is geweest dat hij het gemeentebestuur in een kwaad daglicht heeft gesteld. Burgemeester Van Liere zei dat de heer Van Royen esn schriftelijke repri mande heeft gekregen voor zijn uitla tingen in de krant. De heer Van Royen echter deelde mee, dat hij deze repri mande niet heeft ontvangen. gramma „Zoekend geloven" (drs. J. Dekkers). Wat de schoolcatechese en de onder wijzersvorming betreft meent de werk groep in deze streek goede resultaten te boeken. Gezocht wordt nog naar een figuur met goede coördinerende kwa liteiten die het werk van pater Boers kan voortzetten. In beginsel geldt deze subsidie voor het eenvoudig verbeteren, bijvoorbeeld beter bewoonbaar maken door uitbrei ding van slaapkamers of voor het op heffen van een ongewenste toestand. Hier valt dus niet onder het aanleggen van b.v. een centrale verwarming of (in boerderijen) het aanbrengen van in stallaties, of veranderingen die gelijk staan met nieuwbouw. Wel kan achter stallig onderhoud hiervoor in aanmer king komen, zoals éénmalige voorzie ningen die voorlopig niet meer behoe ven te worden gedaan, bijvoorbeeld het vernieuwen „van een kap. Schilderwerk komt in aanmerking als dit verband houdt met de uitgevoerde verbeteringen, Alle gemeentesecretarieën geven in lichtingen omtrent de mogelijkheden tot het verkrijgen van subsidie, hier zijn ook de aanvraagformulieren ver krijgbaar. Voor plannen tot verbetering van agrarische bedrijfsruimten verdient het aanbeveling vooraf advies in te winnen bij de rijksland- en tuinbouw- voorlichtingsdienst. Zodra de subsidie aanvraag bij de gemeente is ingediend, en deze eventueel noodzakelijke bouw vergunning heeft afgegeven, mag met (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Op de algemene begraafplaats te Middelburg is ruimte gereserveerd voor de bouw van een crematorium. Dit heeft wethouder W Baars (CHU) in de gisteren gehouden raadsvergadering meegedeeld. CLINGE Reeds meerdere malen zijn er besprekingen gevoerd door ver schillende :nstanties en gemeentebe sturen om de Gentse Vaart, die niet meer is dan een grote sloot, te rio- leren of te dempen. Diverse moei lijkheden komen telken., opdagen, waardoor de besprekingen steeds ge remd worden- Omdat deze Gentse Vaart naar het zch laat aanzien niet i MIDDELBURG Slechts twee na men van componisten vermeldde het programma dat de pianiste Janine Da costa in de Middelburgse concert- en gehoorztaal ten uitvoer bracht, maar deze namen waren dan ook voldoende waarborg voor een programmakeuze met smaak. Voor de pauze toonden de talrijke bezoekers genieten uit het oeuvre van Maurice Ravel; na de pauze van Fré- deric Chopin, wiens Sonate op. 58 in b klein werd uitgevoerd. Praktisch het gehele recital door hebben de aanwezigen kunnen genieten van hoogstaand pianospel in al zijn ge ledingen. Janine Dacosta is een bege nadigd kunstenaresse, wat reeds bleek in haar openingswerk de „Pavane pour une infante défunte". Deze pavane (een statige dans) werd met een prach tig toucher uitgevoerd. Naast het speel se „Jeux dJeau", waar men het spran kelende water hoort uiteenspatten en uiteenlopen (een werk waarmee men componist en uitvoerster zou willen complimenteren), werden de aandach tig luiisteiende bezoekers in de concert zaal geconfronteerd met de prachtige ■Sonatine" van Ravel. We vallen in herhaling wanneer we steeds het frêle figuurtje met de vleugel in de grote ruimte o i haar heen lof toe moeten toezwaaien. Janine Dacosta besloot haar optreden voor de pauze met „Gaspard de la nuit", en razend moeilijk werk, maar ;n een uitvoering zoals reeds boven 'en paar keer beschreven. De sonate no. 3 van Chopin kreeg •±en verfijnde vertolking, hoewel in het .Largo" de pianiste iets terugviel; we kunnen diit gedeeltelijk weer terugbren gen tot de wat te langdradige en te veel uitgesponnen thema's. Aan het slot van deze avond mocht Janine Dacosta naast vele bloemstuk ken een langdurig applaus in ontvangst nemen. De pianiste dankte hiervoor \n de vorm van twee toegiften. A.L. binnen afzienbare tijd gedempt of ge rioleerd zal worden, werd door het ge meentebestuur van St.-Jansteen een plan opgesfTd om een gedeelte van de Gentse Vaart langs Rijksweg 61 na bij hotel fhermidor te rioleren en te dempen. De kosten van deze verbete ring zouden volgens een raming van die Technische Dienst bedragen f 2530,-. Voor iedere gemeente dus f 1265,-. Ook het gemeentebestuur van Clinge voelde voor deze plannen. Immers door het gemeentebestuur van Clinge is in dertijd een riolering gelegd langs de oostkant van Rijksweg 61. Deze riole ring heeft haar afwatering in de Gent se Vaart nabij hotel Thermidor. Dit geeft ook daar min of meer vervui ling. Doo. het leggen var een riole ring wordt dit alles voorkomen. Toen deze aangelegenheid in de raad ter sprake kwam, waren verscheidene raadsleden het niet eens met deze zienswijze. Naar hun mening waren er andere plaatsen, waar een eventuele riolering beter op zijn plaats zou zijn. Ook ziou deze aanleg van een riole ring precedenten scheppen voor ande ren. Daarom wilden de raadsleden hier. van afzien. Het gevolg was dat er ge stemd moest worden- Tegen stemden de heren T. Mangnus, F. Dobbelaer, B de Keyzer, G. de Waal, A. van der Ke len en E. van Ruymbeke. Hiermede werd het voorstel om de Gentse Vaart voor een gedeelte te rioleren en te dempen verworpen. GENT (ANP) De eerste rit van de Zesdaagse van de Toekomst heeft in Gent een zege opgeleverd voor de combinatie Van Lancker-Mourioux (België-Frankrijk). Dit koppel nam een ronde voorsprong op de wereldkam pioen amateurs op de weg Graham Webb (G.B.) en de Belg Goens. De Ne derlander Albert van Midden bezet met de Belg Zwaenepoel de vierde plaats, eveneens op een ronde achterstand. De „grote" zesdaagse is maandag avond laat van start gegaan. Er deed zich nog een wijziging in de ploegen- samenstelling voor: de Belg Van Drom me, die aan de zijde van zijn landgenoot Gilbert Maes zou rijden, werd vervan gen door Gerard Koel. de uitvoering van de verbeterings werkzaamheden al een begin worden gemaakt. Met de afhandeling van de aanvragen zal zoveel mogelijk spoed worden betracht. Het is zaak, indien men plannen heeft om tot woningver betering over te gaan, niet te lang hier mee te wachten, aangezien deze rege ling van tijdelijke aard is. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES In de algemene ledenver gadering van de WV Zuid-Beveland is de heer A. Schuit uit Wolphaartsdijk tot voorzitter gekozen. Hü kreeg 31 van de 57 stemmen. Deze eerste drukbe zochte vergadering van de VVV werd gehouden in de Prins van Oranje te Goes. De heer Schuit, die nog als wnd.-voor- zitter opende, wees erop. dat de ont wikkeling van de VW uitermate be langrijk kan zijn voor de ontwikkeling van recreatie en toerisme op Zuid-Be- veland. Het zal zaak zijn heel Zuid- Beveland aan de toeristen te „verkopen" en de gedachte aan de eigen gemeente moet dan weggecijferd worden. Volgens de heer Schuit heeft de op richting van vele plaatselijke afdelin gen van de VVV Zuid-Beveland de be hoefte aan deze vereniging duidelijk aangetoond. Er zijn inmiddels negen afdelingen die gezamenlijk ruim 430 leden tellen. Het aantal is volgens de heer Schuit be slist nog voor uitbreiding vatbaar. De voorzitter concludeerde, dat de resul taten na de oprichting van de VW Zuid-Beveland op 5 september j.l., de verwachtingen verre hebben overtrof fen. Hij noemde enkele zaken waarmee het nieuwe bestuur geconfronteerd zal worden. Een daarvan is het subsidie beleid. Het verheugde hem dat ver schillende gemeenten spontaan hebben voldaan aan de subsidie-aanvraag van de VVV. Daarentegen speet het hem dat er ook gemeentebesturen besloten heb ben de VVV niet financieel te steunen. Volgens de heer Schuit doet deze enge visie afbreuk aan de toeristische ont wikkeling op Zuid-Bevel and. Als ander punt, waarmee het nieuwe bestuur te de-en zal krijgen, noemde hij een logiesinformatiedienst. Volgens hem is het oprichten van een dergelijke dienst een noodzaak. De vaststelling van de minimum contributie was het onderwerp van een uitvoerige discussie. Besloten werd de bedragen als volgt vast te stellen: 15 gulden voor horeca-bedrijven, campings en verhuurbedrijven, 10 gulden voor de overige bedrijven en f 2,50 voor parti culieren. (Van onze correspondent) SLUIS In café Lamminsvliet te Sluis hield de vogelhoudersclub Tro pica" de jaarlijkse tent lonstelling van uitheemse vogels. Burgemeester P. F. van Hootegem zei bij de opening dat er hier sr>rake is van een vorm van vrijetijdsbesteding die grote waarde ring verdient. Hij was van mening, dat met name de jeugd hiervoor dient te worden geïnteresseerd. Er werden 27u vogels ingezonden, van uitzonderlijk goede kwaliteit. Ais keurmeesters traden op G. van de Watering, Roosendaal (tropisch), S. J. van der Schie, Rotterdam (tropisch), W. G. van Bemme), Roosendaal (ka naries) en D. R. Kraak, Roosendaal Ikanar1 os) Eerste prijzen en kampioenschappen vielen ten deel aan: Kleurkanaries; o ra n je -rood-bron s A. Veraart, Biervliet (2 keer); oranje-rood- agaat W.Wieme. Philippine: oranje-rood agaatschimmel: W. Wieme, P. Morel, A. Bogaart, Sluis (2 keer3; zilver bruin A. P. Kools, Zuidzande; zilver- isacel A. P. Kools (kampioen E.K.); oranje-rood-isabel P. A. Morel, A. Ver aart en W. V „n Winsberghe, Sluis; o- ranje-rood isabel -chimmel A. de Reu, Biervliet; goud-isabei P- Boogaard, te Sluiskil (3 keer plus bondsmedailie plus kamp. E.K.) en L. Pijcke (4 keer); isabel u Pijcke, Sluiskil; oranje-rood: A. van Hoorn, Retranchement (plus bondskruis) W. Boeije, Groede en W. Wieme; zalmkleur: H. M. van der Wee gen, Oostburg, A. Vermeersch, L. G. Wieme (2 keer), H Nieuwenhuize, te Breskens (kampioen O.K.), J. Ver- duijn on W. Boeije; zilverisabel-pastel O. Clijncke, Sluis (2 keer) en A.P. Kools; oranje-rood-isabel-pastel-schim- mel P. Morel; oranje-isabel-pastel: W. J. Boidin, Oostburg; goud-isabel-pas- tel A. P. Kools, Zuidzande; isabel- Dastel: A. P. Kools; oranje-rood-agaat- pastel P. A. Morel; ivoor G. Wieme (2 keer); ivoor-rose J. Kampfens, te Oostburg (2 keer); putters wildzang: O. J. Srrurbeijii, IJzendijke; kruising kanaries-wildzang C. Renterghem te Groede keer eerste plus bondsme dailie plus kamp. O.K. en kamp. E. K) wildzangkruisingen C. M. van As, Oost-Sou) urg en H. Versteeg te Oostburg (2 keer) Grasparkieten; T. Swartelé, Bres kens (2 keer kamp. O.K.); grote par kieten: J. van der Walle, Hulst; hals bandparkieten: T. Swartelé (2 keer en kamp. O.K.); papegaaien: J. Duininck, Sluis (2 keer)zebravinken: B. de Graaf, Sluis (plus kamp. E.K. en kamp. O.K.); tropische vogels: J. F. de Pré. Souburg (bondsmedailie, kamp. O.K. en 2 keer eer-te); H. Benschop, Sluis (2e keer), C. M. van As. J, Dui ninck en B de Graa (k-mo O.K.); tropische duiven: W. Claerhoudt, Sluis- kwartels: H. W. Risseeuw, te Groene kamp O.K.) en J. Goulooze, Sluiv otnmp. O.K.); rose collie: J Gouloo-e, Sluis, R. Elfrinck. H. Ris seeuw en H- Nieuwenhuize (2 keer).

de Stem | 1967 | | pagina 3