Problematiek sportvissersboten Goesenaar moet week de cel in gehuwde medewerksters 30NT CHEFFIN KWAfTA THOOLS GEMEENTEBESTUUR OP ZANDBANK' Vervoers- en horecawetten ontoereikend KLEM GEREDEN DOOR POLITIE Mevr. v. Aartsen opent clubhuis te Vlissingen J. L, M. Muris ïbePJl Alcohol ONBEZONNEN PARKEREN DRANK Inrichtingseisen Deskundigheid.... Verhoging subsidie Zeeuws Instituut voor geestelijke volksgezondheid W aterleidingmij „Midden-Zeeland" heeft 50.000 aansluitingen Oostburgs raad akkoord met bouw van vcrpleegstersflat DAGBLAD DE STEM 80.000 Gemeente Aardenburg N.V. CHOCOLADE EN CACAOFABRIEK geen spreekuur REPARATIES KUMSÏGEEITTEN ene Gala-première a.s. maandag ENERGIEHAL ROTTERDAM E3 TISSOT ALBERS VAN YPEREN'S Verenigde Automobielbedrijven n.v. VOORMAN-MONTEUR GELUKKIG IS ER MEDIMA VERKRIJGBAAR BIJ: Corsetterie - Drogisterij J. AMBAGS Fenkelstraat 10 Oudenbosch Tel. 2602 Drogisterij J. HESEMANS Hoofdstraat 28 Rijen Tel. 2265 YARWAY N.V. NIEUWE MACHINEFABRIEK ENTHOUSIASTE MEDEWERKERS Radiaalboorder Gereedschapscherpslijper YARWAY N.V. 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 (Van onze correspondent) THOLEN De verkoop van alcoholhoudende dranken aan boord van sportvissersvaartuigen, inrichtingseisen, leeftijd en deskundigheid van de bemanning, ze vormen bij elkaar een ernstig probleem voor het gemeentebestuur van Tholen, waarmee men aan de hand van de huidige wetgeving niet goed raad weet. En deze problematiek vraagt dringend om een oplossing, nu in het seizoen op menige zonnige dag een tiental sportvissersboten uitvaart met minstens driehonderd waterrecreanten. In een uitvoerig schrijven heeft het gemeentebestuur van Tholen dat overigens positief tegenover deze recreatievorm staat zich tot het provinciaal bestuur van Zeeland gericht daarvoor een oplos sing te vinden, nu een lager orgaan niet bevoegd schijnt daarin te voorzien. op geschikte visplaatsen te beproeven. Aan de exploitatie van deze plezier vaartuigen zijn dermate gewichtige problemen verbonden, dat het Thools gemeentebestuur van mening was de ze onder de aandacht van een hoger orgaan te moeten brengen. Het is trouwens niet maar een Thools probleem. Uit bjjna elk Zeeuws haventje koersen in het seizoen da gelijks de sportvissersboten de Schei- des op. Met licht, lucht, zilt en veel vrijheid. Mogelijk zo hier en daar een tikkeltje teveel van het goede. Van uit een andere hoek loeren de geva ren. Op vier volgetikte vellen schrij ven van 3 november j.l. hebben burgemeester en wethouders van Tho len gedachten en suggesties rond de hierbover genoemde hoofdproblemen met betrekking tot de sportvissers vaartuigen uit de doeken gedaan. Men begint met erop te wijzen, dat het ook het provinciaal college be kend zal zijn, hoe de laatste jaren vanuit verschillende havens op het eiland Tholen boottochten worden ge organiseerd, hetzij om de passagiers het natuurschoon op de Zeeuwse wa teren te tonen, hetzij om hengelaars de gelegenheid te bieden hun kansen Als eerste punt wordt de verstrek king en het gebruik van alcoholhou dende dranken aan boord van deze vaartuigen aangesneden De oeroude „oorlam" heeft zich tot de tijd van de ruimtevaart weten te handhaven. Ook aan boord van de sportvissers vaartuigen. Aan deze handelingen zou het Thools gemeentebestuur gaarne beperkingen verbonden zien, omdat ernstige ongevallen vanwege overma tig drankgebruik, hetzjj door schipper het zij door passagier, niet denkbeel dig zijn. Maatregelen aan de hand van de (nieuwe) drank- en horecawet zijn in dit opzicht nauwelijks mogelijk. Ar tikel 9 van deze wet bepaalt name lijk: „Deze wet is niet van toepas sing met betrekking tot middelen van vervoer tijdens hun gebruik als zo danig". En deze passage betekent, dat de betreffende minister van oordeel is geweest, dat voorzieningen ten aan zien van alcoholgebruik in middelen van vervoer beter kunnen plaatsvin den in de onderscheidene vervoersnet ten en uitvoeringsbesluiten. Wel is ge lijk met de inwerkingtreding der nieu- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Niet minder dan vier weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaar delijk eiste de officier van justi tie mr. Th. Lebret, bij de politie rechter in Middelburg tegen de 18-jarige vertegenwoordiger H. van de V. uit Goes, die dronken achter het stuur een stopsein van de politie in zijn woonplaats had genegeerd. Mr. Lebret eiste ook een proeftijd van twee jaar en anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Een getuigende politieagent verklaar de dat hij op de Goese markt attent was gemaakt op de auto van Van de V. doordat deze voortdurend claxonneerde, Daar wüde de agent een einde aan maken. Helemaal conform hiet voor schrift bewoog hij een rode lantaarn verticaal op en neer. De jongeman stoorde zich daar niet in het minst aan. Hij week uit, passeerde de agent, doof de zijn lichten en probeerde zo in volle vaart te ontkomen. De politie zette twee auto's in en er ontstond in de Goese straten een wilde achtervolging. Tijdens zijn poging om te ontsnappen maakte hij nog een aanrij ding met een geparkeerde auto. Door dat hij zonder meer doorreed beteken de ook dat een overtreding. Tenslotte werd hij door een politieauto klemge reden. Van de V. had voor de politierechter, mr. P. van Empel, weinig te berde te brengen. „Ik had een paar glaasjes bier gedronken", mompelde hij. Verdediger mr. P. C. Adriaanse noemde het een onbezonnen daad van een jongeman, die overigens zich zelf al heeft gestraft. Omdat Van de V. 's rijbewijs werd ingenomen is hij zijn baantje kwijtgeraakt terwijl hij een sohade van ongeveer duizend gulden veroorzaakte. Toen de verdachte mr. Van Empel vroeg, na de eis te hebben gehoord, om zijn rijbewijs terug te ge ven, trok de politierechter een bijzon der boos gezicht. „Jullie jongens zijn de schrik van het publiek. Het moet er bij jullie ingehamerd worden dat jul lie fouten dingen hebben begaan. Ook hij meende, dat aan gevangenisstraf niet te ontkomen viel en veroordeelde Van de V. tot één week en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mevrouw J. de N.-de T. uit Goes getuigde tegen de niet verschenen A.R. Deze wilde zijn auto op de Goese markt parkeren. Dat wilde echter ook V. met zijn auto doen. Er ontstond verschil van mening waarop R. uit zijn auto klom en V. door de geopende portierruit een stomp in het gezicht gaf. „Het schuim stond R. op de mond", zo verklaarde de getuige. De offi cier vond het geen manier van doen en eiste een boete van dertig gul den. Omdat de mogelijkheid bestaat R. persoonlijk te horen werd besloten de zaak aan te houden. „U mag dankbaar zijn, dat de officier het minimum heeft geëist. Ik zal u ver oordelen tot een week gevangenisstraf. Maar ook de andere „bittere teug uit de beker" zult u moeten nemen, u wordt de rijbevoegdheid ontzegd voor de tüd van acht maanden". Aldus politierechter mr. Van Empel tegen de hoofduitvoerder H. van H. uit Souburg. Alleen het tweede deel van het vonnis, de ontzegging van de rijbe voegdheid was iets milder dan de eis van de officier, die een jaar had ge vraagd. Tenlastelegging: rijden onder invloed. De verdachte vertelde, dat hij op de bewuste zaterdagmorgen in aller ijl naar het werk in Kruiningen had ge moeten, omdat daar een kraan was om gevallen. Hij had daarna, naar zijn zeg gen, op zijn nuchtere maag drie dubbe le sherrys gedronken. Het autorijden was daarna maar een matig succes ge weest. Nadat hij ook nog een berm plankje had aangereden, had hij zelf besloten maar te stoppen. De politie was echter zijn vreemde manier van rijden al opgevallen. De genomen bloed proef liet weinig twijfel meer over: 2,35 pro mille. Mr. Van Empel zei hierover: „Als u weet, dat men zich op dit ogen blik zelfs afvraagt of een pro millage van 0,5 of zelfs 0,8 toelaatbaar kan zijn dan is het in uw geval drie maal zo erg, Een aantal cola-cognacs waren te veel voor de caféhouder G. G. uit Axel. Na dat hij de markt in Terneuzen had be zocht en daar de glazen had geledigd was het autorijden naar Axel hem niet zo best meer afgegaan. Hij had slinge rend over de weg gereden, een getuige had hem zelfs af en toe achter het stuur weg zien zakken, en tenslotte had G, een aanrijding veroorzaakt. De officier eiste „vast tarief", een week gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. De pleitrede van mr. G. Tichelman, dat G. vooral door vermoeidheid was over mand, kon hem niet baten. Mr. Van Empel vonniste dezelfde straf. we drankwet het koninklijk besluit van 31 juli 1880 gewijzigd, waarin bepa lingen zijn opgenomen ter verzekering van de veiligheid der reizigers met openbare middelen van vervoer. Daaronder vallen ook vaartuigen, wel ke ruimte bieden aan ten minste 30 personen. In het algemeen voldoen hieraan de sportvissersschepen. Maar in dat koninklijk besluit staat ook, dat het verbod van verstrekking van alcoholhoudende dranken niet geldt ,,voor gebruik ter plaatse". Al thans indien in een vaartuig boven dien gelegenheid bestaat tot het be reiden en-of nuttigen van warme spij zen. Eleeft de wetgever wel een situa tie als zich thans in Tholen voordoet, voor ogen gestaan?, zo vraagt het Thools gemeentebestuur zich in het schrijven aan gedeputeerden af. De exploitant van het sportvissers vaartuig kan vrij eenvoudig het ver bod van het eerste lid van artikel 12 van het koninklijke besluit van 28 februari 1967 omzeilen. Het plaatsen van een fornuisje, het aanschaffen van bestek en keukengerei en het aanbren gen van wat andere kleine voorzienin gen zijn daartoe reeds voldoende. En het gemeentebestuur is niet bevoegd aanvullende wettelijke maatregelen in het leven te roepen, noch op grond van de drank- en horecawet, noch op grond van de wet openbare vervoer middelen, noch op grond van zijn al gemene bevoegdheden. Wel kan het gemeentebestuur de alcoholverkoop ver bieden op vaartuigen, Welke plaats bieden aan minder dan 30 personen. Maar dat levert geen praktisch re sultaat op. Daarom meent het Thoolse college, dat in dezen het provinciaal bestuur regelend zou kunnen optreden. Een ander punt wat het gemeente bestuur van Tholen wat zwaar op de maag ligt, zijn de inrichtingseisen aan boord van de pleziervaartuigen. Op verzoek werd door de keuringsdienst van waren te Goes deze zomer een inspectie gehouden. De keuringsdienst constateerde, dat de ruimten, waarin de te serveren dranken worden klaar gemaakt of uitgeschonken, goed wor den schoon gehouden en dat bewa ring van verpakte eet- of drinkwa ren op zindelijke wijze kan plaatsvin den. Daarentegen waren de resultaten van de genomen monsters drinkwa ter teleurstellend. Een veel te groot aantal bacteriën werd vastgesteld en bü twee watermonsters werd een be smetting met coli-bacteriën geconsta teerd. Burgemeester en wethouders van Tholen wijzen na bovenstaande het provinciaal bestuur op de nood zaak van stringente eisen met betrek king tot de hygiëne aan boord van die vaartuigen. En ook hierby is het een vraat of een lager orgaan dit kan (mag) regelen. Een derde en laatste punt. waarvoor het Thools college aandacht vraagt, houdt verband met de deskundigheid van de bemanning, leeftijd, enz., zoals deze voorkomen in de „Verordening snelle motorboten Zeeland" en in het „Bijzonder reglement Veerse Meer". Deze punten mogen niet in een ge- (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland zullen Provinciale Sta ten voorstellen de provinciale subsidie voor 1967 ten behoeve van de stichting Zeeuws Instituut voor de geestelijke volksgezondheid in Middelburg vast te stellen op maximaal 100.000 gulden. De stichting zou aanvankelijk 67.000 gulden krijgen. Het nieuwe instituut, dat, zoals be kend, is ontstaan uit de dienst voor de geestelijke volksgezondheid in de provincie Zeeland te Middelburg en de r.k. stichting voor de geestelijke volks gezondheid van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis in Terneuzen, verkeert echter in een moeilijke financiële situatie. Bovendien heeft de nieuwe stichting schulden van de oude stichtingen aan de provincie voor een totaal bedrag van ruim 81.000 gulden over moeten nemen. Gedeputeerde Staten zullen voorstel len de stichting een gedeelte van deze schuld kwijt te schelden- Dit houdt in dat de stichting bijna 53.000 gulden van de beschikbaar ge stelde kredieten niet aan de provincie hoeft terug te betalen. Het resterende bedrag van ruim 28000 gulden zal voor 1 januari 1968 moeten worden terug betaald meentelijke regeling worden onderge bracht. Ook bij de koninklijke vereniging Schuttevaer" vormt een regeling om trent de deskundigheid van de schip pers voor de hier genoemde vaartui gen een probleem. Het vaarreglement geeft voor de roerganger wel een mi nimumleeftijd aan van 16 jaar. B. en w. van Tholen achten het overbodig het Zeeuws college te moeten wijzen op de gevaren die verbonden zijn aan ondeskundig varen op de Zeeuwse wa teren. Ernstige rampen zouden het ge volg kunnen zijn. Het Thools gemeentebestuur conclu deert, dat er nog veel tekortkomingen zyn iii deze branche van het recrea- tiebedryf en verzoeken het provin ciaal bestuur deze problematiek ern stig te willen bestuderen, in het be lang van de veiligheid en gezondheid van toeristen en sportvissers. Naar de mening van het college ligt hier een groot terrein van begeleiding en ordening door het provinciaal bestuur braak, niet alleen omdat zekere be voegdheden slechts liet provinciaal be stuur regarderen, doch mede met het oog op de territoriale gebondenheid van een gemeentelijke maatregel. Vooruitlopend op de bslissing van het provinciaal bestuur, zal het Thools college zijn raadsleden voorstellen om door middel van een in te voeren havenreglement beperkingen in het ge bruiksrecht van de haven voor onder andere pleziervaartuigen in het leven te roepen. Het enige instrument dat thans bruikbaar is. Een veilige en verantwoorde recreatie acht het Thools bestuur een economisch belang van Streek en provincie. „Wanneer daaraan niet kan worden voldaan, zou men de naam „Zeelandvakantieland" ernstig schaden", zeggen tenslotte b. en w. van Tholen. (Van een onzer verslaggeefsters) KLOETINGE Bunnen het verzor gingsgebied van de N.V. Waterleiding maatschappij „Midden-Zeeland" zijn 50.000 aansluitingen bereikt. Dit aantal is vol gemaakt met de aansluiting van het pand Bioersm&straat 30 in Kloe kerdag 25 „ovemb er zal er tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis van Kloetinge aan dit feit aandacht (Van een onzer verslaggeefster» VLISSINGEN Mevrouw K. van Aartsen-Stap, echtgenote van de com missaris van de koningin in Zeeland, zal vrijdf g 1 december 't nieuwe club gebouw van het katholiek gezins- en jeugdwerk Don Bosco in Vlissingen openen. Het huis staat aan de Bea- trixlaan. OOSTBURG De raad van Oostburg besloot tot aan- en verkoop van 18000 m2 grond in het bestemmingsplan Veer- hoekpolder, bestemd voor de stichting Sint-Antoniusziekenhuis. De raad ver leende tevens een krediet om 8000 m2 bouwryp te maken voor de bouw van een verpleegstersflat. De stichting zal 29 gulden per m2 bydragen voor het bouwryp maken van de grond. De heren L. Storm (PvdA) en J. Ba- rendregt (WD) spraken er hun blijd schap over uit, dat de onderhandelingen tussen gemeente en stichting eindelijk konden worden afgesloten. De heer P. F. Barendse werd benoemd tot conrector van de gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelminalyceum. De raad trok een krediet van 2600 gul den uit voor het maken van negen par keervakken in de Prins Mauritsstraat. Men stelde tevens een krediet beschik baar voor het bouwrijp maken van het industrieterrein Stampershoek. een dagelijks welkome huisvriend in meer dan gezinnen Verloofd: Anne-Marie Sassen en F. C. B van Wijmen 25 november 1967 Eindhoven, Sint Jorislaan 25 Breda, Ginnekenweg 291 Geen ontvangdag dankbetuiging Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van on ze geliefde vader, schoonva der, groot- en overgrootva der de heer adriaan de jonge betuigen wij onze hartelijke dank. in het bijzonder aan ds. Van Opdorp, eerw. zus ters en het personeel van Huize de Rraaiert en dokto ren, eerw. zusters en het verplegend personeel van St. Joanna te Goes. Fam. De Jonge Ovezande, L. Noordweg 1 Bij de Arrondissementsrecht bank te Breda is d'oor Cor nells Petrus van Heesch, aannemer en zijn echtgeno te Christina Adriana Maria Aerts, zonder beroep, beiden wonende te Oosterhout aan de Kanonierstraat 10, een verzoekschrift ingediend strekkende tot het verkrij gen van goedkeuring tot het maken van huwelijkse voor waarden. Het ontwerp van deze huwe lijkse voorwaarden ligt ter inzage ter griffie van de Ar rondissementsrechtbank te Breda. Op vrijdag 21 november 1967, des v.m. 10.30 uur zal in het Paleis van Justitie te Breda de Rechtbank in Raadkamer zitting houden voor het horen van belang hebbenden. De Burgemeester van Aardenburg maakt bekend, dat vanaf 21 november 1967 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 november 1967 vastgestelde bestemmingsplan ..Aardenburg 1966" met de daarin opgenomen wijzi ging. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen gedurende bovenver melde termijn bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijziging, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp is aan gebracht. Aardenburg, 15 november 1967. De Burgemeester vn„ M. G. M. van Berckel. vraagt in verband met uitbreiding van de produktie voor lichte inpakwerkzaamheden. Om tegemoet te komen aan een veel ge vraagde wens bestaat de mogelijkheid zelf te bepalen welke tijd het best schikt: 's mor gens van 7.45 tot 12.00 uur of 's middags van 12.30 tot 17.15 uur. Wenst U een goed loon en prettige werk sfeer, neem dan contact op met de afdeling Personeelszaken van N.V. Chocolade- en Cacaofabriek KWATTA, Middellaan 6, Breda, (telefoon 0160025622). li ZENUWARTS op maandag 20 november en dinsdag 21 no-vember. Bij beschikking van het kantongerecht te 's-Herto- genbosch is d.d. 9 november 1967 No. 1411-67 aan Petrus Johannes Franciscus Maria Eibers, geboren te Waalwijk 9 mei 1947 wonende te Waal wijk, Grotestraat 141 hand lichting tot het zelfstandig uitoefenen van een dames- kappersbedrijf verleend, een en ander in de ruimste zin des woords doch met inacht neming van het bepaalde bij artikel 484 van het burger lijk wetboek. (Kosteloos). Bij exploit van ondergetekende, Martinus Degen, deurwaarder bij de Arr. Rechtbank te Breda, wonende te Breda, Zaan- marktstraat 18, d.d. 8 no vember 1967, is ten verzoeke van Dorothea Adriana Mar- tijn, wonende te Breda, haar echtgenoot Martinus Leo- nardus van Nispen, zonder bekende woon- of verblijf plaats, opgeroepen om op vrijdag, 8 december 1967, des voormiddags te 11 uur, te verschijnen in Raadka mer van de Arr. Rechtbank te Breda, gehouden worden de in het Gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan no. 46 te Breda, teneinde te wor den gehoord omtrent de voorziening in de voogdij over der partijen minder jarig kind. M. DEGEN, deurwaarder, OOK GOUDEN TANDEN SnHlet heter en goedkoper Drogisterij WETERINGS Markt 24 Geertraldenbers lel 01621 681 MAISON NU MANTELS SCHERPE PRIJZEN Breda, Ginaiekenweg 35 tel. 36834, Roosendaal: Hoog straat 32. voorverkoop^ telefoonnummers 142026, 142384, 144625 verder bij de CO-OP-winkels in Rotterdam/ Schiedam, Vlaar- dïngen en Dordrecht, en bij de op de affiches vermelde adres- De Tissot PR 516- is een echt horloge voorde actieve man die zwemt, golft, tennist, paard-en autorijdt.Hetuur- werk heeft schokbrekers en is „zwevend" in de kast op gehangen. Daardoor eerst echt onbreekbaar. Automatisch met datum, in staal of doublé f 190.- idem zonder datum, met hand opwinding f 130.- juwelier-horloger GINNEKENWEG 61 BREDA TEL. 4X737 Eigen reparatieatelier. RECHTZAAD 10 ROOSENDAAL In dit onlangs geopende, zeer moderne bedrijfspand voor serviceverlening aan SCANIA-VABIS BEDRIJFSAUTO'S kunnen wij nog plaatsen een Direkt onder de filiaalchef geeft hij leiding aan de werk plaats, neemt het werk aan en moet in staat zijn de volledige gang van zaken in de werkplaats te runnen. Bij afwezigheid van de filiaalchef moet hij die kunnen var vangen. Diesel-ervaring is gewenst. Een vakbekwame monteur, met leidinggevende kwaliteiten, heeft goede toekomstmogelijkheden met een behoorlijk in- komen. (o.a. gratificatie- en winstdelingsregeling) Uw reaktie ontvangen wij gaarne schriftelijk aan bovenga- noemd adres of telefonisch van 8.00 tot 17.30 uur, 01650 - 4651Buiten deze tijden: 01650 - 4118. GERENOMMEERDE DAMESMODEZAAK, SPECIAAL OP HET GEBIED VAN DAMESSTOFFEN vraagt voor spoedige indiensttreding een Hoog betaalde funktie voor de juiste persoon! Afwisselend verant woordelijk werk met zeer vaste toekomstmogelijkheden. Brieven onder no. 89222 van dit blad. Wij niet En waarom niet? Omdat wij al ruimschoots over echte, naftmfljka ANGORA beschikken, om er dat heerlijk dragende, luchtige, maar koes» terend warme MEDIMA GEZONDHEIDSONDERGOED van te weven.Hiet alleen voor u, die gezond wilt blijven, maar vooral voor u, die aan lastige gewrichts- en spierpijnen lijdt! Daar zegt MEDIMA: PIJN - VERDWIJNI De natuur kan dit tot stand brengen! Daarom: koopt het natuurprodukt MEDIMA ANGORA GEZONDHEIDSONDERGOED. ROOSENDAAL In onze moderne gaan wij appendages van hoogwaardige staalsoorten vervaardigen o.a. ten behoeven van de chemische- en petro-chemische industrie. Voor de fabricage van deze precisie-apparaten vragen wij: zoals: - Revolverdraaiers Wij bieden: Goede promotiekansen Moderne schone bedrijfsruimte Vast en interessant werk Goede sociale voorzieningen Vergoeding reiskosten Voor gehuwden: vrije woning met C.V. op korte termijn mogelijk. Schriftelijke sollicitaties onder letter F gelieve U te richten aan: Postbus 79, Roosendaal. Mondelinge sollicitaties mogelijk na telefonische afspraak: Tel. (01650) 3739; na 18 uur Tel. (01608) 3240. t

de Stem | 1967 | | pagina 4