Propaganda materiaal bij tonnen uit China en Albanië DR. DREES PLEIT VOOR SPAARLONEN 3.75 nieuw iden ziet. goed zo dat zijn de echte genieters van onze nieuwe avanti „Na de vrijheid de gelijkheid" AUTO- KAART Radio-Scheveningen waarschuwt schepen voor Nigeria PRACHTIGE EN VOORDEUREN ariek K. Dieleman -UI BLIJFT ALTIJD E TOPKWALITEIT eer 11628 „POLITIEKE GUERRILLA" TEGEN INDONESIË Banden Guerrilla Propagandisten Beunhazerij in bouw .Bouwvakpatroonf biij met reactie van minister Bredase KYP-centrale Stem busakkoord voor progressieve christelijke partij Dode op akker gevonden AVANTI VAN NEDERLAND Kennis JULIEN KUYPERS Voormalig directeur B.R.T. overleden l De Bonineilanden terug aan Japan nylons met "ingebouwde" frisheid HOUTSOORTEN UG LEVERBAAR TEL. 01153 - 330 >te opbrengst, lang houdbaar n met 5 december 1967 S ROTTERDAM 57 met kans op: Terneuzen, zodat mid- migingen, culturele ver dien hebben, oede traditie willen hand- men. ;EN zijn: Axelsestraat 1 Axelsestraat 40 Axelsestraat/Kerkhoflaan Axelsestraat 16 Axelsestraat 68 ader, Axelsestraat 6 el, Axelsestraat 151 uit de bus zullen komen OA6BLAB DE STEM VAN VRIJDAG 17 NOVEüffiER 1967 (ADVERTENTIE) (Van een bijzondere medewerker)» DJAKARTA. Op bet hoogtepunt van de Indonesisch- Chinese vriendschap, even voor de mislukte, commu nistische staatsgreep van 1 oktober 1965, vertrok een groot aantal Indonesische delegaties naar Peking, voor bijwoning van de nationale feestdag van 1 oktober, de datum waarop de communisten in China zich in 1948 officieel van de macht meester maakten. De staatsgreep van de PKI werd in z4 uur neergeslagen. De Chinezen if Indonesië moesten het ontgelden. De delegaties bestonden uit schrij vers, jeugdleiders, journalisten, film-acteurs, arbeiders, academici. Er was zelfs een delegatie van mo hammedanen, want onder het re gime van president Soekarno werd geen „communist-ofobie" afkeer van het communisme geduld. Het Volkscongres het hoogste vertegenwoordigende lichaam in In donesië was met een delegatie van 45 man aanwezig. Een 50 man tellende missie van het leger en de zeemacht, welke een studiereis door China maakte, woonde de feeste lijkheden bij. De communistisch georiënteerde luchtmacht had voor de gelegenheid een van haar ko lossale „Hercules" vliegtuigen de Amerikaanse „boxcar" met een delegatie van 61 man gezonden. Toen de 1 oktober-coup binnen 24 uur in de totale ondergang van de PKI de Indonesische commu nistische partij eindigde en door een algemene jacht op de PKI en haar front-organisaties gevolgd werd, keerden de communisten on der de delegatieleden niet naar hun land terug. De Chinese volksrepu bliek gaf hen asiel. Uit alle delen tan de weréld stroomden Indone siërs, die zich ten tijde van de coup in het buitenland bevonden en bij terugkeer in Indonesië arrestaties verwachtten, naar Peking, waar zij door de Chinese republiek met open armen werden ontvangen om bij de hetze tegen Indonesië te worden ingeschakeld. Zo werd Peking het centrum van wat Djakarta de „po litieke guerrilla" tegen Indonesië noemt. Het aantal Indonesische vluchtelingen in Peking wordt thans op 800 geschat. Aanvankelijk reageerden de Sov jet-Unie en de andere communisti sche landen van Oost-Europa, na het bedwingen van de 1-oktober- coup, met het onmiddellijk stop zetten van alle hulp aan Indonesië in de vorm van kredieten en de ex port van machinerieën, transport middelen, materialen voor de bouw van fabrieken, vooral ook onder delen van door de Sovjet-Unie ge leverde oorlogsschepen en ge vechtsvliegtuigen. Maar naarmate de Indonesische communisten meer in het vaarwa ter van Peking verzeild raakten, namen de Sovjet-Unie en de andere Oosteuropese staten, met uitzonde ring van Albanië en Roemenië, te genover het nieuwe regime in In donesië een meer tegemoetkomen de houding aan. Met de politieke guerrilla, welke door Peking tevens in haar con flict met Moskou wordt benut dooi de Sovjet-Unie van verraad tegen over Indonesische communisten te beschuldigen, liet Moskou zich niet in. Zo werd Smar Saroso de in Moskou verblijvende vertegenwoor diger van de PKI bij de communis tische wereldfrontorganisatie voor de jeugd in februari j.l. uitge wezen, omdat hij de politieke guer rilla van China steunde Sarose ver trok naar Peking, waar hij door de „Rode Garde" met bloemen werd 1 verwelkomd. In het. conflict tussen China en de Sovjet-Unie koos de PKI, onder leiding van haar voorzitter Aidit, veeds in het beginstadium, toen Kroestjev in 1956 aan de „de-stali- msatiebegon, de zijde van China. jJe banden met Peking werden hechter en in juni 1964 werd een der meest fanatieke leden van het Politiek bureau, Jusuf Adjitorop, els permanent vertegenwoordiger van de PKI in Peking geplaatst. ■oim eigenlijke naam is Jusuf Si- mandjuntak, maar hij veranderde me naam in Adjitorop, waarin de oorden agitatie en propaganda erwerkt zijn. Hij bereidde zich grondig voor op zijn toekomstige camere bi) de PKI, eerst in de ar- beidersbeweging, daarna in ver schillende functies van de PKI-or- gamsatie, vooral in de afdeling Agit- rM „7 agljatle en Propaganda. Ju- van =t,^°rden en na een Periode weten aan de academie voor Mpeam Moskou, concen- oodcfnVIch aedert 1961 vooral ze 1 'Ptelhgentia in Indonesië. De- de PKT iWe' na de debacle van "v m Indonesië, een centraal op T de ,PKI in bet buitenland d?e bi Pol restant™ van de partij, «'e in Peking een asiel hebben ge vonden. Daarbij behoren commu nisten als Soehardjo, Margono, Wil ly Hariandja en Francisca Fang- giday met een rijke revolutionaire ervaring. In november van het vo rig jaar reisde Adjitorop, aan het hoofd van een delegatie van de PKI naar Albanië en organiseerde in dat land een uitgebreid propaganda-ap- paraat. Dagelijks zendt radio Tira na sedertdien propaganda uit, ge richt tegen het „fascistische regime van Soeharto en Nasoetion", die „lakeien in dienst van Amerika en de Sovjet-Unie worden genoemd. De propaganda is voornamelijk in het Arabisch en voor het Midden- Oosten bestemd. Voorts wordt in de hoofdstad van Albanië een zeer verzorgd maandblad „Indonesian Tribune" gedrukt, waarin tot verzet tegen de regering van Indonesië wordt opgehitst. Dit blad wordt in grote aantallen naar willekeurige adressen in Indonesië verzonden. Een persoonlijkheid, die in de propaganda-oorlog van China tegen Indonesië zeer op de voorgrond treedt, is Djawoto, ex-ambassadeur in Peking, die in april 1966 zijn post verliet uit protest tegen de Indo nesische politiek jegens China en zich ter beschikking van de Chinese regering stelde. Hij was voor Peking een belang rijke aanwinst. Djawoto is een door gewinterde journalist en heeft van af het begin van de Chinese volks republiek zijn bewondering voor de communisten in China met veel overtuiging uitgedragen. In april 1963 presideerde hij de Azië-Afrika journalisten-conferentie in Djakar ta, welke leidde tot de oprichting van de Azië-Afrika Journalisten Vereniging (AAJV), waarvan hij als secretaris-generaal de leider werd, maar welke in feite een pro paganda-instrument van Peking was. Na de coup van 1 oktober 1965 werd tegen de luide protesten van Indonesië in het hoofdkwar tier van de AAJV eenvoudig van Djakarta naar Peking verplaatst en Djawoto, toen deze de Indonesi sche ambassade in Peking de rug toekeerde, als secretaris-generaal in zijn oude functie hersteld. Djawoto wordt in zijn werkzaam heden bijgestaan door Soekrisno, eveneens een weggelopen ambas sadeur en ervaren journalist. Hij was ambassadeur in Hanoi. Een andere belangrijke figuur in de Peking-groep is Soepeno. sedert 1953 redacteur van het PKI-dag- blad „Harian Rakjat". Hij had het geluk in Peking te vertoeven, toen de 1 oktober-coup plaatsvond. In januari 1966 reisde hij naar Havan na, waar hij zich met succes op wierp als Indonesische vertegen woordiger naar de Azië-Afrika-La- tijns Amerika conferentie tegen het imperialisme, terwijl de officiële In donesische delegatie, onder leiding van een brigadier-generaal de toe gang tot de conferentie werd gewei gerd. Een en ander gebeurde met de volle medewerking van de Indo nesische ambassadeur in Havanna, Hanafi, een van president Soekar- no's obscure beschermelingen. In juni 1966 werd Hanafi ontslagen. Het ontslagbesluit legde hij als on wettig naast zich neer, omdat het niet door president Soekarno gete kend was. Hij zetelt nog steeds, on der de bescherming van Fidel Cas tro, in de Indonesische ambassade in Havanna en draagt daar zijn steentje bij aan de propaganda te gen 't huidige regime m Indonesië. Het propaganda-materiaal komt letterlijk bij tonnen uit China cn Albanië via de post in Indonesië aan. In augustus j.l. werden in Dja karta 215 zakken met ccn totaal gewicht van 12 ton, in beslag geno men, een paar weken later in Ma- kasscr vier ton, verdeeld over 61 zakken. Van tijd tot tijd worden door de Indonesische overheid berichten vrijgegeven over subversieve acti viteiten van Chinese agenten, die daarvoor in China een speciale op leiding hebben ontvangen en via Chinese reisbureaus in Hongkong en Djakarta, Indonesië worden binnengesmokkeld. Zij sporen de in Indonesië wonende Chinezen tot te genwerking en verzet tegen de In donesische regering aan. AIDIT (PKI)zijde van China SOEKARNO: communistische sympathie SOEHARTO: gezonde economie In het grensgebied van West-Bor neo en Serawak is de „politieke guerrilla" uitgegroeid tot een echte guerrilla-ool>log, waarbij aan beide zijden steeds meer doden vallen. De guerrilla die in dat gebied bestre den worden, vochten een paar jaar geleden nog aan de zijde van de In donesiërs tegen Engelsen en Malei- ers thans Maleisiërs genoemd in het kader van president Soekar- no's „confrontatie" tegen de vor ming van Maleisië, dat, behalve Ma- lakka, de vroegere Britse koloniën Serawak en Sabah in Noord-Bor- neo omvat. De „confrontatie" had de daadwerkelijke steun van Pe king, en meerdere guerillaleiders hadden in China een speciale guer rillatraining ontvangen. Nu worden uit West-Java contingenten van de „Siliwangi" divisie aangevoerd om aan de guerilla een einde te maken. Evenals in 1948 in Malakka kan dit een langdurige en kostbare ge schiedenis worden omdat ook hier de Chinese guerrilla's in een gebied opereren waar van oudsher zeer veel Chinezen wonen. De regering Soeharto is zich van het gevaar van de „politieke guer rilla" diep bewust. Geen dag gaat voorbij of een Indonesische auto riteit laat daarentegen een waar schuwing horen. Maar met waar schuwingen alleen vult, men geen magen. De Indonesische regering geeft blijk ook dat in te zien. Haar inspanning blijft, dan ook onveran derlijk en vrijwel volledig gericht op de opbouw van een gezonde economie als de meest doeltreffen de afweer tegen het communisme. DEN HAAG (ANP) Radio Sche- veningen heeft gisteren een aantal ma len een waarschuwing uitgezonden, be stemd voor gezagvoerders en beman ningen van schepen op weg naar ha vens in West-Afrika. Hierin werd namens de directeur-ge neraal van scheepvaart van het minis terie van verkeer en waterstaat „met het oog op de situatie in Nigeria" ge waarschuwd „voor mogelijke ernstige risico's voor bemanning, schip en la ding bij zonder meer aandoen van ha vens". De waarschuwing is ten overvloede gegeven, zo heeft een woordvoerder van het directoraat-generaal van scheepvaart desgevraagd medegedeeld, nadat de koninklijke Nederlandsche Reedersvereniging de bij het ministerie van verkeer en waterstaat ontvangen mededeling van Nigeria, dat een aan tal havens tot nader order gesloten waren, aan haar leden had doorge geven. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Met veel instemming wordt deze week in „De Bouwvakpa troon", het orgaan van de Nederland se Katholieke Aannemers- en Patroons bond, de reactie van minister Schut begroet ten aanzien van de beunhaze rij in de bouw. De minister heeft een wijziging afgekondigd van de regeling voor het verbeteren en splitsen van woningen en verbetering van agra rische bedrijfsruimten. ,,Die wijziging vinden wij om meer dan een reden belangrijk", aldus het blad. „Niet alleen houdt zij in, dat er tien miljoen extra voor woon ver bete ring en splitsing beschikbaar wordt ge steld maar er is ook nog iets anders. Aan de subsidieverlening is nu de voor waarde verbonden, dart de betreffende bouwwerkzaamhëden moeten worden verricht door perpnen in dienst van boiuwvakpatroons of door een bouwvak- patroon zelf en wel in de normale werkuren". Het blad betuigt dan ook alle hulde aan de minister. Opgemerkt wordt, dat ook de gemeentebesturen een belangrijke röl kunhen spelen in de strijd tegen zwarte bouwaktiviteiten indien zij maar- van dezelfde gezind heid bezielt aij-n als de minister". Er wordt op gewezen, dat in de gemeen te Utrecht bij het afgeven van een bouwvergunning wördt medegedeeld, dat werkzaamheden van bouwkundige aard moeten worden uitgevoerd door aannemersbedrijven, die in het bezit zijn van een vestigingsvergunning. De gemeente Utrecht gaat ervan uit, dat men dan de zekerheid heeft met vak bekwame mensen in zee te gaan. Het blad wijst er voorts op, dat het niet alleen de bouwvakpatroons zijn, die te kampen hebben met het probleem van de zwarte ambeid. Ook de andere bouwambachten, die in de sector van de middenstandsbonden thuis horen, hebben met dit euvel te maken. De verwachting wordt uitgesproken, dat de middenstandsorganisaties „zullen la ten zien wat zij waard zijn". De bond heeft namelijk in de strijd tegen de beunhazerij ook de hulp ingeroepen van het NKOV de vroegere katholieke middenstandsbond. (Van een onzer verslaggevers) BREDA - Het dagelyks bestuur van de Gemeentelijke Centrale van de K.V.P. te Breda heeft in een brief aan bet kringbestuur van de rykskieskring Tilburg ter overweging gegeven om op de partyraadsvergadering in december te bepleiten dat gestreefd moet worden naar een stembusakkoord. Maar de keus voor een dergelijk ak koord moet uitgaan naar die partij of partijen die bereid is of zijn aan het programma van de Progressieve Chris telijke Partij mee te werken. Een bin ding vooraf met bepaalde partijen moet dus worden afgewezen. Ook stelt men in hetzelfde schrijven dat bepleit wordt een samengaan met de A.R. en de C.H. op basis van een progressief christelijk programma te be werkstelligen, dat dit samengaan uit sluitend gerealiseerd kan worden door de vorming van één partij en dat iedere andere vorm van samenwerking moet worden afgewezen. Tenslotte geeit men ter overweging te bepleiten dat deze nieuwe partij op een vooraf te bepalen datum medio 1968 een feit moet zijn. Indien dat niet gerealiseerd kan worden zal het be stuur van de K.V.P. gehouden zijn om uiterlijk medio 1968 te komen tot de vorming van een Progressieve Christe lijke Partij. (Van een onzer verslaggevers) ONDERDIJK De 46-jarige Klaas Roozendaal is woensdag dood aange troffen midden in de polder by Onder- dyk. Het levenloze lichaam lag in de schuit vlak bij zyn akker. De politie heeft het lichaam in beslaggenomen. In het stadsziekenhuis te Hoorn is gisteren sectie verricht. De alleenwo nende man is maandag per schuit naar zijn akker in het waterschap de Vier Noorder Koggen vertrokken. Sindsdien is hij niet meer gesignaleerd. Zó rookt èn geniet de echte, deskundige sigaren- roker, waarvoor wij zoveel moeite gedaan hebben om een lichte, aromatische, beslist ongeverfde sigaar te creëren. Dat is een sigaar voor ÜI oogappel van (toch maar 27 cent) AMSTERDAM (ANP) „In bedrijven waar de mogelijkheid be staat tot uitbetaling van hogere lonen zou het wenselijk zijn een goed deel daarvan te besteden voor verbetering van pensioenrege lingen of voor spaar- of investeringsloon. Dat zou economisch gun stig zijn en vooral minder prikkelend werken op de arbeiders in finan cieel minder sterke bedrijven". Dit schrijft dr. W. Drees sr. onder de kop „Vrijheid of gelijkheid, hoe zal de vrije loonpolitiek worden in het laatste nummer van Economische Sta tistische Berichten (ESB)waarin hij zyn visie geeft op de door werkne mers- en werkgevers-organisaties voor gestane vrije loonvorming. Twee „billijke, maar helaas onver enigbare" beginselen, die beide in vak bondskringen zijn verkondigd, hebben volgens dr. Drees betrekking op dit vraagstuk: a) werknemers moeten kunnen mee profiteren van gunstige resultaten van de onderneming waarin zij werkzaam zijn en b) werknemers die gelijkwaardige ar beid verrichten (dus in verschillende bedrijven en bedrijfstakken) hebben recht op een ongeveer gelijke beloning. Staat en maatschappij zijn langzamer hand zo met elkaar verstrengeld en de wens naar vrijheid bij overeenkomsten in de maatschappij wordt zo doorkruist door de eis van gelijkheid, door strijd tegen achterstand, dat de staat zich be zwaarlijk van elke bemoeienis met loonkwesties kan onthouden, zo meent de schrijver van het artikel, die deze (ADVERTENTIE) (Zolang de voorraad strekt 1)1 VALMA WASH AND SHINE voor de snelle was- en glans beurt. Uw auto schoon en glan zend, zonder spuiten, zonder zemen. Roestwerend! ROYALE PLASTIC FLACON voldoende voor 20 wasbavrten MET SPECIAALSPCWS stelling o.m. staaft door te wijzen op de wederkerige beïnvloeding van de slariëring van het overheidspersoneel en van het personeel uit het particu liere bedrijfsleven. Ook zal het volgens dr. Drees 'niet eenvoudig zijn een vrije loonpolitiek zonder centrale bemoeiin gen yeëel te verenigen met hef cen traal vfrstsïéUoh van eén minimumloon, Dat het college van ryksbemidde- laars zou moeten verdwijnen is dr. Drees niet geheel duidelijk. Wel wat de taak die hef tot. nu too vervulde zou komen te vervallen. ,,Maar waar om zou het, nu de kans op conflicten aanzienlijk groter wordt, niet eventueel als werkelijke bemiddelaar mogen op treden", zo vraagt dr. Drees zich af. Hij zou het betreuren als van de door de rijksbemiddelaars verworven kennis van en inzicht in de problematiek op dit gebied in het geheel geen gebruik meer zou worden gemaakt. Over verkorting van de arbeidstijd die in verschillende gevallen weer in het geding zal komen schrijft dr. Drees dat gelijkheid over de gehele liniè gro te moeilijkheden zal oproepen in de verzorgende en verplegende beroepen en tot nadeel zal strekken voor kinde ren, bejaarden en zieken. „Ik hoop dat althans op dit terrein aanvaard zal worden dat volstrekte gelijkheid, hoe billijk zij ook kan schijnen, niet moet worden verlangd." Terwijl voor het ogenblik op het gebied der arbeidsvoorwaarden vrijheid boven gelijkheid wordt gesteld, zal zo meent dr. Drees straks niet meer gelden de vraag: vrijheid of gelijkheid, maar de leuze na de vrijheid de gelijkheid. BRUSSEL (ANP) Julien Kuypers, voormalig directeur van de Belgische radio- en televisie-omroep en letter kundige, is woensdagnacht in Brussel overleden. HU was 75 jaar. Kuypers was ere-lid van de Nederlandse Pen Club en van de Nederlandse vereniging van letterkundigen. Julien Kuypers, Vlaming en socia list, heeft voor en na de oorlog vele openbare functies bekleed, vooral in het onderwijs en bij de radio. Van 1946 tot 1949 was hij voorzitter van de in ternationale radio-unie. Hij had tevens zitting in vele comités voor de toepas sing van culturele verdragen. Vooral de banden met Nederland gingen hem ter harte. WASHINGTON (Reuter) Japan krijgt de Bonineilanden terug, die in de Tweede Wereldoorlog door Amerikaan se mariniers werden bezet. Ook zullen stappen worden ondernomen om te ko men tot teruggave door de Verenigde Staten van de Rioe-Kioe-eilanden- groep, waar zich op het eiland Okina wa een belangrijk Amerikaans militair steunpunt bevindt. President Johnson en de Japanse mi nister-president Sato hebben dit in een gezamenlijke verklaring bekendge maakt. Premier Sato is voor officiële besprekingen in Washington. Voor de hervatting van het Japans bestuur over de twee eilandengroepen in de Stille Oceaan is officieel geen da tum genoemd, doch gezaghebbende krin gen zeiden dat de overdracht van de Bonins binnen een jaar zal plaatsvin den. De benoeming van liir. Baeten tot burgemeester van Maastricht heeft, zoals u uit de krant kunt weten, nog al wat beroering gewekt. De fracties van de gemeenteraad hadden liever een econoom .als burgemeester ge had. De Telegraaf schreef zelfs in een commentaar: „In Maastricht valt het gezicht van de K.V.P. nx samen met de onbeduidendheid var de nieuwe Maastrichtse burgemees ter." De Limburgse kranten publiceren nogal wat ingezonden stukken over deze kwestie. Hier volgt er een uit de Nieuwe Limburger: „We kunnen het vreigelen niet laten We mopperen altijd weer, Tegen „burgerpeertje" Baeten Trekken we nu al van leer. Een „economist" moet er komen, Geen paedagoochelaar, Misschien, KVP'ertjes dromen ten spijt Speelt 'euze Foxis 't toch klaar. Zijn alle van Thor's kameraden Niet zonder motief van de wijs? Fons zal hun belangen niet schader. Hij zag zelf het „Rood Paradijs", Wellichtdat ten gouvernemente, Venlo's oud-burgemeester dacht: „Cauta fac omnia mente" Én met Baeten Tricht baten bracht.'- Voor een goed begrip van dit fraaie stukje poëzie moet u enkele dingen weten: vreigelen is Maas trichts en betekent kankeren of ru ziemaken. De Limburgse gouver neur, mr. Van Rooy, is vroeger bur gemeester van Venlo geweest, welke stad als wapenspreuk voert: „Fes- tina lente, cauta fac omnia mente", en dat betekent: Haast u langzaam, doe alles met beleid. Sterkte, mr, Baeten. Zo, en na dit stukje Limburgse foL klore gaan toe over tot de orde van de dag, boordevol verstandige en nuttige zaken Franklin Delano Laf our (26 jaar, toneelspeler, die zijn voornamen dankt aan het feit dat hij geboren werd op het moment dat Franklin Delano Roosevelt een radiorede hield op 2 januari 1941) is leraar aan de Arnhemse toneelschool. Erg jong dus en boordevol idealen om het toneel om te vormen. Het toneel is een leu gen, zegt hij. „Het publiek moet ophouden deze leugen te accepteren. Het moet van de acteur eisen, dat hij werkelijk nieuw leven schept. Er moet iets werkelijks gebeuren op het toneel, het moet niet gespeeld zijn. Het pu bliek moet net als bij voetbal mee ageren en mee-reageren, desnoods hardop. Fluiten, roepen, de zaal uit lopen, met rotte tomaten gooien". Als Je de krant leest, leer Je nog eens wat. Zo heersen er in Neder land drie gevaarlijke dierenziekten: mond. en klauwzeer onder de run deren, varkenspest onder de var kens en rotkreupel onder de scha pen. En aan onze grenzen dreigt bo vendien hondsdolheid. Cornells van der Schoot, een reder, merkt in een interview naar aanlei ding van de grote gevangenisstraf die de bemanning van de Jozlna in Lagos gekregen heeft, op: Heel Afrika wordt bij wijze van spreken volgepompt met wapens. Met al mijn schepen zou ik maandenlang diag en nacht moeten varen om al de wa pens te vervoeren, die op ditzelfde moment op weg zijn naar hun be stemming." En zeker zo interessant is zijn vol gende uitlating: „Hoe zou ik me mo. reel bezwaard moeten voelen? Het begint dan met de man die het staal produceert. Mijn schepen moeten varen. De diplomatieke verhoudin gen hebben totaal niets te maken met de praktijk van de wapenhan del. Dat geldt evenzogoed voor de Oosteuropese landen, die ook wapens leveren aan ultra-rechtse bewegin gen, als dat In hun kraam te pas komt." MERIJN (ADVERTENTIE) U houdt frisse, droge voeten in 3 Sterren nylons met Hygitex. Want Hygitex desodoriseert, voorkomt transpiratie en is aangenaam voor de huid. Elke dag weer frisse voeten met 3 Sterren nylons. Alléén 3 Sterren nylons zijn behandeld met Hygitex. 2.95 en 2.25 met Hygitex EXGWISCS, ALTIJD FW-

de Stem | 1967 | | pagina 7