BOSCH Nieuwe Vauxhall is geriefelijk en veilig i i fttej. M. v. Maldegem nam afscheid als directrice Aan de rol Nieuwe huishoudschool te Vlissingen geopend Nieuwe Sunbeam Rapier Even uitblazen mevrouw Veercomfort VIJFTIG JAAR ST.-JAN TEN STEENE tips-tips-tips-tips Contactpuntjes DOP AUTO'S -UI BLIJFT ALTIJD E TOPKWALITEIT CON ESSEN HUIS 'asser w uitgaven lager gen worstmakerij: BROECK landbouwhuishoudschool Terneusen, Talrijke toespraken Binnenkort start bouw van nieuwe huishoudschool Te Sint-Jansteen HULST TERNEUZEN Werken met metaalfolie Anti'-snurkmachine '■65Ultaat van hon" Krul zelf uw haar Recepten van Ben Kuyper voor culinaire genieters tcron y U vraagt maar Na een lange lijdensweg Cake aangesneden door echtgenote van commissaris Theedoeken Raad Yerseke keurt sluitende begroting goed Tafelzilver Trio Orpheus: meesters op hun instrument Een horloge a la mode, het geheim van de Tissot ontwerpersr Glastuinders te Kapelle bijeen neinen te 's-Hertogenbosch, Stations 661, zal op DONDERDAG 23 No! 11 uur te zijnen kantore in het ■ing verkopen Ford -K- Taunus met een laadver. lag 20 en dinsdag 21 november 1957 >—12.00 uur en 14.0016.00 uur, in van de Politietechnische dienst der Veldekekade 358, 's-Hertogenbosch aarden gratis verkrijgbaar bij voor- te opbrengst, lang houdbaar :DA de huishoudelijke dienst is een cature voor een jn werk zal bestaan uit het derhoud van alle buitenramen, larnaast zal hij worden inge- ïakeld bij andere huishoude- ce onderhoudswerkzaamheden, ïze gedachten gaan uit naar n flinke man zonder hoogte- ees, die van keurig werken udt. g heeft kan schrijven aan de ■teur van het Diaconessen!mis, reda. nu jnder- apjes gr. 3,29 kookte 1 gr. 0,99 nu coteletten 500 gr. 2,99 gekookte tong 150 gr. 1,39 nu :overij t en klaar 0 gr. 1,25 4 vleeskro- ketten 0,89 5 kipkroket ten 0,79 4 frikan- dellen 0,99 Tel. 2541 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 NOVEMBER I96T TERNEUZEN. Mej. M. van Mal- dcgem nam In gezelschap van haar a.s. man, de heer Van Es, in een feestelijke bijeenkomst afscheid als directrice van de Landbouwhuishoudschool De Leeuw tjes. Mr. E. Wage, algemeen secretaris der Z.L.M. en voorzitter van het land- bouwhulshoudonderwijs, nam de hon neurs waar voor het talrijke gezelschap, onder wie vele hoofden van scholen, vertegenwoordigers van agrarische or ganisaties, de Mater Amabilisschool, en wethouder A. Berbers. Er werden vele toespraken gehouden, die alle de lof zongen van de scheiden de directrice en die zonder uitzondering onderstreept werden met een geschenk. De heer Wage noemde haar iemand, die veel voor de public relations van de agrarische sector had gedaan. Hij ver wees hierbij naar het organisatorische werk van mej. Van Maldegem bij diver- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Binnenkort wordt in Terneuzen begonnen met de bouw van een nieuwe huishoud school. Deze krijgt vijftien lesloka len en diverse andere lokalen. Dit belangrijke nieuws werd' gisteren medegedeeld door de heer Wage, algemeen secretaris van de ZLM tijdens het afscheid van de direc trice van de huishoudschool, mej- Van Maldegem. Tot 1 februari zal de v.a.v.o.- leerkracht J. Isaacs de functie van directeur waarnemen. Daarna tréedt de nieuwe directrice, mej. T. P. de Buck, die thans hoofd is van de huishoudschool te Axel, in dienst. Mej. Van Maldegem is vier jaar directrice geweest. se tentoonstellingen. Zij heeft met bij zonder veel charme en flair haai' func tie verricht. De voorzitter van de kring Axel der Z.L.M., W. Koster, zeide, dat hier een afscheid gevierd werd wat tot vreugde stemt. Mej. Van Maldegem gaat op 8 december, de dag van haar huwelijk, een functie vervullen, die haar wellicht nog meer ambieert dan directrice te zijn van een huishoud school. Hij noemde haar een voortreffe lijk directrice en prees haar om de goe de relaties met de Z.L.M. De scheiden de directrice was een goed ambassadri ce voor de landbouw. Wethouder Berbers zeide ervan over tuigd te zijn, dat mej. Van Maldegem de meisjes, die aan haar zorg waren toevertrouwd, iets voor hun verdere leven meegegeven had. Hij sprak over de prettige contacten die hij als voor zitter van het vormingswerk voor vrou welijke bedrijfsjeugd met haar had. Toespraken werden nog gehouden door mevrouw De Kubber-de Regt na mens de Commissie van Toezicht, door de tijdelijke opvolger van mej. Van Maldegem, J. Isaac, die op humoristi sche wijze de kwaliteiten van haar in het licht stelde en door mevrouw J. Dekker-Varel namens de Bond var. Plattelandsvrouwen. Tenslotte sprak mej*. Van Maldegem een dankwoord. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN De Cam ere van Rhetoric a „St. Jan tén Steene" zal za terdagmiddag het vijftig jarig jubile um vieren. Om 17.00 uur worden de raad en leden officieel op het gemeen tehuis ontvangen. Daarna volgt een re ceptie in het „Verenigingsgebouw" in Sint Jan steen. Om 20.00 uur is er een academische zitting. Hier zal worden gesproken door rar. J. I. M. Reuser, burgemeester van Sint Jansteen. Hij is „Prince der" Camere". Ook hoofdman P. Polspoel zal een toespraak houden. De heer G. K. L. Flos zal een be schouwing geven over de persoon en het werk van wijlen de heer J. A. Everaard. Om 21.00 uur treedt op het cabaretgezelschap „Touw" uit Hulst o.l.v. de heer C. Verdonschot. Het ca baret „Touw" is ontstaan uit het ge zelschap ..De Grabbelton", dat eer tijds speelde met een andere bezetting. Steenstr. 10 Tel. 2214 v.h. v. Sprang Noordstraat 16 Tel. 2337 w 5S SR W W Metaalfolie is een materiaal, dat zich goed leent voor het mak-en van de coraties voor de feestdagen, vooral goud- en zilverkleurig folie. Maar be halve kerststerren en engeltjes bestaan oi" nog een heliboel andere mogelijk heden, ook met gekleurd metaalfolie. Het boekje „Werken met metaalfolie" is een Cantecleer Hobby Boekje, hat leuke en eenvoudige modellen toont: Kandelaars, onderzettertjes, eierdopjes versierde dozen etc. Poppen, dieren en harlekijnen is de titel van een deeltje uit dezelfde serie. Het geeft 50 voorbeel den voor het vervaardigen van mo dellen, die gemakkelijk en goedkoop te maken zijn. Snurken is een irritante hebbelijkheid die reeds n vele huwelijken tot onaan genaamheden heeft geleid. Toch valt p betwiRelen. f een thans in Groot- finttannië vervaardigde „anti-smuk- machine" ruime toepassing zal vinden, in de eerste plaats i3 het apparaat vrij 2"?" Hjkt bovendien de vraag, of de snurker inderdaad bereid is, zich te onderwerpen aan de eisèn van de machine. De aan deze kwaal z0 mo gen wij het gerust noemen lijdende man of vrouw bevestigt met een band en microfoontje aan de keel, dat vêr- Donaen is met het naast het bed ge- Plaatste apparaat. Zodra het snurken egmt, wordt via het microfoontje in y een lichte stroomstoot on- vaÏwj d,ie naar de snurker wordt ge- hJ?u e?\hem aldus .-straft". Dit her- z ,zodru. de snurker inder- em8e tijd ophoudt met zijn ftorende geluiden. Het apparaat er inJÜ. n\aar een, waarmee geëxperi- £2, ^5 WOTdt - zm tot dusver kun- .y^ dames, die graa» haai' haren zien om "IS? e!1 die er niet tegen °P" S SV**8 met kruUers aa" de verschenen^?' IS er een haarkrulset t£ïmnen het kwar- werk&tel1i«H ij worden be- eenvoudig Carmen-principe is e- de speciale roller* worden verwarmd tot ongeveer 70 graden. De roller bevat een substantie, die de warimte lang vasthoudt en constant af geeft. Hoe langer u de roller laat zit ten, des te steviger wordt de krul. In het algemeen kan worden gesteld, dat u de eerste roller er al weer uit kan halen wanneer u er de laatste indraait. Er zijn /erschillende cassettes: met 18 en 17 rollers en met elf en zeven rollers. Altijd met drie verschillende dikten: dun. middel, en dik. Er zijn ook extra dikke rollers leverbaar. Zo n set is niet goedkoop, maar als ie het gemak in aanmerking neemt, kan men in korte tijd de hele uitgave terug verdienen. Omdat uw haar niet met stroom in aanraking komt, is deze haarkrulset absoluut ongevaarlijk. De fabrikant geeft vijf jaar garantie op het element en een vol jaar op alle andere onderdelen. Misschien een goed idee voor zich suf-prakkizerende Sin terklazen of kerstmannetjes. De televisie-gastronoom Ben J. Kuy per houdt niet op <xm de bereidiing van culinaire delicatessen oP schrift te stel len. Bij dé N.V. Gebr. Zomer Keu- nings Uitgeversmaatschappij zijn weer nieuwé deeltjes verschenen, waarvan de kleurige omslagjes je al het water in de mond doen lopen. Kuyper brengt recepten, die echt geschikt zijn om te gebruiken wanneer je gasten krijgt, want er zijn werkelijk bijzondere ge rechten bij. En lang niet altijd inge wikkeld om samen te stellen. „Vijftig sausrecepten" geeft een keur van heerlijke, vaak pikante buitenlandse sauzen te bereiden. „Vijftig koude voor gerechten" laat zien hoe oneindig ge varieerd het aantal hors d'oeuvres kan zijn. Ben Kuyper stelt, dat zo'n voorge recht licht verteerbaar, eetlustopwek- kend en gevarieerd moet zijn. Dat het heus niet alleen bij „slaatjes" hoeft te blijven bewijst dit receptenboiekje. „Vijftig vleesgerechten" biedt soms ware ,,to" ©"formules" voor het maken van een heerlijke, niet alledaagse vlees schotel. Met goedkopere vleessoorten worden in het buitenland de heerlijkste dingen -emaakt. Probeert u het ook eens. Stap eens van uw dagelijkse bief stukje enkarbonaatje af. Eiergehakt, eierworst, eiergebraad. Kamper steur, Smetane-eieren. heeft u daar van ge hoord? Nee? Kijk dan eens in ..Vijftig eiergerechten", waarin met eieren ge goocheld wordt. Uw zacht gekookte eitje is er niets bij. De nieuwe Sunbeam Rapier van Kootes, met een 1,7 liter motor en een maximum snelheid van 160 kilometer per uur. y jAX x N ,V General Motors heeft de Vauxhall Victor-serie weer vernieuwd. Op de Londense Motor Show staan twee geheel nieuwe modellen, de Vic tor 1600 en 2000 met een koetswerk, dat sterk herinnert aan die van de vorig jaar geïntroduceerde Viva. De vorm is sportief en elegant. Met de verse serie heeft Vauxhall meer rijgerief en veiligheid gebracht. De Victor heeft evenals de Viva en de Kadett een nieuwe wielophanging gekregen met schroefveren. Nieuw is ook de krachtbron met boven liggende nokkenas. ""Te grote remcapaciteit en daarom ge- 1 vaarlijk door kans op wielblokkeren, kan het gevolg zijn van het zwellen der remvoeringen en een roestlaagje op het werkzame gedeelte der remtrommels. Dit euvel, dat ook bij tweewielers voor komt en daar nog meer onaangenaam verrassend werkt dan bij automobielen het geval is, kunt u voorkomen door direct na het wegrijden eerst licht en dan wat krachtiger te remmen. De roestaanslag zal hierdoor worden weg geschuurd waarna uw remmen weer normaal zullen werken. tn leidingwater bevinden zich enige stoffen, o.m. ijzer, die het gebruik van dit water voor bijvuldoeleinden der batterij onmogelijk maken Zou men het toch maar riskeert dan kost u dit in de naaste toekomst beslist een nieuwe bat. terij. Voor het op niveau brengen van de celvloeistof mag u alleen gedistil leerd water georuiken* Het ingieten doet u met een plastic trechter en ge morst water dient u direct op te drogen. piastic glazen voor stopachterlichten, richtinglamper etc. zijn bijzonder gevoelig voor te hoge drukken en daar om zult u met het weer vastdraaien der bevestigingssehroeven naaat u een lamp gewisseld heeft, uiterst voorzichtig moe ten zijn. Weliswaar ligt onder de glas- rand meestal een rubberafdichtring maar de indrukbaarheid hiervan is maar zeer betrekkelijk. Cluitschakels van rollenkettingen zo als men die aantreft op scooters, brommers en sommige rijwielen zijn ge zekerd door een, aan één zijde open veertje. Denkt u er bij het monteren van de ketting voorai om, de geslo ten zijde van het veertje in de draai richting van de ketting te plaatsen. Als u het veertje anaersom zou zetten dan loopt u kans dat bij he1 aanlopen van de ketting het veertje van de sluit schakel wordt geslagen er dan zit even later de ketting in uw achterwiel. Drie maanden geleden schrijft de heer Van H. te Goes, heb ik vier nieu we banden laten leggen op mijn v(jf jaar oude DKW. Hoe hei komt weet ik niet maar sindsdien en steeds erger wor dend, heeft mijn auto Js morgens na het wegrijden hobbelkuren die na circa vijf minuten rijden vanzeit ophouden. De laatste weken vooral is het net of ik even op een ouderwets wasbord rijd. Aan de motor is niets bijzonders te ho ren terwyl ook de veren en de schok- brekers in prima staat zijn. Kunt u mjj een mogelijke oorzaak noemen van dit vreemde verschijnsel? We zijn er vrijwel van overtuigd dat hetgeen u opmerkt het gevolg is van een bekend bandenkwaaltje. Er zijn enige bandenfabrikanten die voor het „karkas" van hun banden bepaalde ma terialen gebruiken (o.m. nylon) die weliswaar ijzersterk zijn maar het na deel hebben, de banden te doen „afplat ten", als deze geruime tijd onder be lasting hebben stilgestaan Deze platte kanten van de banden verdwijnen zodra de wrijvingswarmte de koorden weer soepel en buigzaam heeft gemaakt. Op zichzelf is het verschijnsel niet veront rustend maar u zult er wel even aan moeten wennen. Nieuwe Rovermodellen z(jn de 3.5 liter Saloon en de 3.5 liter Coupé. Uiter lijk is er weinig veranderd, maar onder de kap ligt nu een nieuwe lichtmetalen V 8 motor, die 30 pet. meer vermogen heeft dan de vroegere zescilinder. Twee S.U, carburateurs zorgen voor de brand stoftoevoer. De topsnelheid van de 3.5 liter 160 DIN-pk motor is ongeveer 185 km/uur. Standaard is de automatische Borg Warner bak. Met een prijsverho ging van circa 10 pet. moet rekening worden gehouden. British Motor Corporation heeft voor de modellenserie 850 1100 - 1800 nieu we motoren in de maak maar het is nog niet bekend wanneer deze worden geïntroduceerd. Pas in november-' komt de nieuwe motorenfabriek. die BMC in Longbridge heeft gebouwd, op gang. Vermoedelijk heeft een nieuwe 1.3 liter voor de Austin/Morris 1100 voorrang Het gaat hier om een moderne machine, van het korteslag type, met bovenlig gende nokkenas en een vijfmaal ge lagerde krukas Onlangs werden de luxueuze versies van de 1100 (Riley Wolseley en MG) uitgerust met de mo tor van de Heaiey Sprite ook een 1300, maar deze is al een oude constructie. Met de nieuwe 1300 gaat BMC nu de motorisch verouderde 1100 opwerken. Met de geheel nieuwe BMC 1500/1600, die tussen de 1100 en de 1800 wordt ge schoven, hoeven we dit jaar geen re kening meer te houden Ook staat nog niet vast of de Austin Seven en de Mor ris 850 binnenkort de beloofde één liter motor zullen krijgen. Voor de BMC 1800, die geen groot succes blijkt te zijn, verwachten we volgend jaar een mo derne zescilinder De Saab 1968 heeft een aantal detail- verbeteringen ondergaan De belang rijkste is dat de voorruit en de achter ruit groter zijn gemaakt De voorruit is nu zeven centimeter ei de achterruit 11 centimeter hoger dan vroeger. Het blikveld is met 16 pet. vergroot. De rui- tewissers zijn aangepasi en de bladen zijn zeven cm langer De ruitesproeier is nu van het elektrische type. Om sto rende reflexen te voorkomen is het in- strumentenpaneeï uitgevoerd in een donkergrijze kleur. De handels en be- deningsknoppen zijn zwart. Ook het stuurwiel is mat zwart en het centrale deel is gecapitonneerd. De ruitewissers, sproeier en de claxon worden bediend via een handel rechts van de stuurko- lom. Verdere veranderingen: veiliger portier- en raamkrukKen, alarmlampje voor dubbel remcireuit, aantrekkelijker bekleding en nieuw type driepunts gor del. Plet tweetakt model heeft minder wijzigingen ondergaan. De prijs van de V 4-versie zal yermoedelijk iets wor den yerhoogd. De Victor 1968 kan wor den uitgerust met een 1599 cc of een 1975 cc mo tor, met een vermogen van respectievelijk 84 en 10,5 pk. Het cilinderblok van de machine helt 45 graden naar links. De bo venliggende nokkenas wordt aangedreven door een getande drijfriem van neopreen, versterkt met glasvezels en met nylon- tanden. De riem is prak tisch geruisloos en vergt geen onderhoud. De span ning hoeft niet te worden bijgesteld. De 1.6 en 2 liter zijn in principe ge lijk. Alleen de boring is verschillend. De krukas is vijfmaal gelagerd. De 1600 heeft een drieversnellingsbak met stuur- schakeling, maar hij kan als extra wor den geleverd met de vierbak en vloer schakeling van de 2000. Het zwaardere type kan worden uitgerust met een Borg-Warner automatische transmissie. Een verbetering, die het veercomfort ten goede komt, is de nieuwe achter wielophanging met schroefveren. De achteras wordt nu aan weerskanten ge leid door twee iangsliggende armen, terwijl een Panhard-stang de dwarsge- leiding voor zijn rekening neemt. Zoals bij de Viva is ook in het Victorgeval een stuurinrichting met rondsel en heu gel toegepast, waardoor de bediening positiever is geworden. De Victor 1600 heeft trommelremmen rondom en de 2000 heeft schijfremmen op de voorwie, len, met servo-bekrachtiging. Wat de veiligheid betreft werden by de nieuwe Victors de normale voorzie ningen getroffen, o.a. een energie absor berende stuurkolom, veiligheidsstuur wiel, verzonken bedieningsknoppen, vei ligheidssloten en bevestigingspunten voor autogordels vóór en achter. De af metingen van de nieuwe Victor zyn 449 x 170 x 133 cm. Het gewicht is ruim 1050 kg. FOTO Vauxhall Victor, model 1968 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Als op 1 augustus de nieuwe wet op het voortgezet onder wijs in werking treedt hoop ik, dat deze school een bijdrage zal leveren in de zin van deze wet, n.l. optimale kansen voor degenen, die onderwijs volgen", aldus de Vlissingse wethouder van on- derwys, de lieer C. Gillissen Verscha- ge tydens een byeenkomst ter opening van de nieuwe gemeentelijke school voor huishoud- en nijverheidsonderwijs aan de Sloeweg. Kort tevoren was de officiële opening verricht doior de echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland, mevrouw K. van Aartsen-Stap. De heer Gillissen Verschage wees erop, d;at de totstandkoming van deze school zeker een lijdensweg kan worden genoemd. Nadat de schooi in 1950 in een oud schoolgebouw was gestart, bleek hij twee jaar later al te klein. Na langdurige onderhandelingen werd tenslotte eerst in 1962 besloten niet tot uitbreiding van de bestaande school aan het Groenewoud, maar tot nieuw bouw in Paauwenburg over te gaan Besloten werd tot het Douwen van een z.g. „pre fab"-sohooL De lijdensweg was inmiddels nog niet ten einde, want het duurde weeir tot 1965 voor uiteinde lijk met de bouw kon worden begonnen. Nadat burgemeester dr3. D. Roe mers de genodigiden had verwelkomd zei mevrouw Van Aartsen-Stap de ope ning met genoegen te zullen verrichten vooral omdat zij zelf zulke goede her inneringen had overgehouden aan haar opleiding aan de huishoudschool in Apeldoorn. „Het geleerde breng ik nog steeds in praktijk, zelfs de theedoeken vouw ik nog met de zelfkanten tegen elkaar", aldus mevrouw Van Aartsen- Stap, die er verder op wees, dat de beroepskeuzemogelijkheden thans vele malen ruimer zijn dan in vroeger da gen. Belangrijkste opdracht voor een huis- houd- en nijverheidsschool achtte zij het geven van een dergelijke begelei ding aan het meisje, dat het op die plaats in de maatschappij terechtkomt, waar het zich het gelukkigst kan voe len. (Van onze correspondent) YERSEKE Zonder veel moeite keurde de gemeenteraad van Yerseke een sluitende begroting 1968 goed. Door de P.v.d.A. werden bij monde van de heer Korstanje algemene beschouwin gen gehouden. De andere fracties ont hielden zich hiervan. Alle fracties wa ren tevreden over het gevoerde beleid en zegden alle hulp en steun toe. Ook werd hulde gebracht aan de secretaris en zijn medewerkers voor het opstellen van de begroting. Uitvoerig werd stil gestaan bij de punten industrie, recrea tie en werkgelegenheid. Het aantrekken van grote industrie zou op dit ogenblik funest zijn voor de visserijbedrijven; er is hier reeds een tekort aan werkkrachten. Wel zou voor afgestudeerden van de ambachtsschool de vestiging van kleine industrie een uitkomst zijn. De recreatie zal worden aangepast aan de subsidie. Enkele raadsleden vroe gen op dit punt voorzichtigheid. Als voorbeeld werd o.a. genoemd de bouw van het bungalowpark. De voorzitter was in deze toch wel optimistisch. Eerst moeten echter voorzieningen worden getroffen voor toegangswegen, parkeerterrein en dijkovergangen. Ook de vissershaven vraagt dringend verbe tering. Aan veel aanvragen voor een ligplaats kan niet worden voldaan. Dat het Reimerswaalplan van de koelkast naar de ijskast ls verplaatst, leek de voorzitter wat ver gezocht. De aanstel ling van een assistent gemeente-opzich ter ontlokte een lange discussie. In principe is overeenstemming be reikt over de stichting van een chris telijke kleuterschool. De toegangsweg naar het lokaal van de mosselveiling zal door gemeentepersoneel worden verbe terd. Het geleerde kan variëren van een voorwaarde voor een leidende functie in b.v- het bedrijfsleven tot begrip heb ben voor het werk van een huishoude lijke hulp, zo zei mevrouw Van Aart sen-Stap, die enige hilariteit verwek te met de aanwezigen te vragen of zij wisten hoeveel tijd er wel gaat zitten in het poetsen van tafelzilver. Het ge ven van 'n cursus aan jongens van een- ULO-school vond zij een goede ge dachte. „Wat boft een meisje, dat zo'n man krijgt", meende zij. Tenslotte her innerde zij aan de snelle groei van deze school, van 75 leerlingen i,n 1950 naar 251 ingeschrevenen vOor het laatste cursusj aar. Zij verrichtte de opening door het aansnijden van een cake, die zij ver volgens aan een aantal aanwezigen aan bood. Een meisje bood op haar beurt na mens de leerlingen aan mevrouw Van Aartsen-Stap een geborduurd laken en kussensloop aan. De bijeenkomst werd besloten met een bezichtiging door de genodigden van het met veel bloemen versierde schoolgebouw. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG In de Lutherst kerk te Middelburg concerteerde het Trio Orpheus uit België. Dit trio, dat voor Jeugd en Muziek Nederland een uitgebreide tournee door Nederland maakt, besloot zijn concertenreek» in Middelburg. Een klein, maar select pu bliek, zoals de inleider Robert Weeda zei, heeft met zeer veel genoegen naar dit trio geluisterd, dat een programma met klassieke en moderne werken uit voerde. De samenstelling voor een trio was niet de gebruikelijke. Het bestond nu uit André Isselée, fluit, Sandor Karo- lyi, viool en André Douvere, violoncel. Zij toonden zich meester op^ hun^ in strument. Wanneer we er één willen uitlichten is het wel de fluitist André Isselée, een instrumentalist van de bo venste plank, met een meer dan fraaie toonvorming, die hij tot het einde toe vol hield. Het programma werd geopend met de trio-sonate in D van Tartini Van Haxn del konden de luisteraars genieten van een sonate in A voor fluit en cello. Na een trio van Hay dn werd het eerste optreden besloten met een werk van Devienne. Na de pauze wat moderne stukken, die nu ook weer niet zo modern waren dat men ze met veel moeite kon volgen. Naast composities van Poot, Bunge en Kodaly was er nog een opvallend werk van S. Borris, een Belgische componist. Deze „Villanelles op. 97" kreeg even eens een gloedvolle vertolking. De Lutherse kerk blijkt zich uitste kend voor dit soort concerten te lenen. (Van onze correspondent) KAPELLE In De Caisson werd dinsdagavond een druk bezochte verga dering gehouden door de kring Midden- Zuid-Beveland van de Zeeuwse groen tetelersorganisatie. Gesproken werd over de verschillende problemen rond het planten van aardbeien in de kassen. De voorzitter, de heer A. J. Berman. zei in zijn openingswoord, dat de glas tuinders op Midden-Zuid-Beveland een vrij gunstig seizoen hebben gehad in 1967. De heer L. Nijsse, chef van de kleinfruitproeütuin in Kapelle, sprak over de grondbewerking voordat de aardbeien worden geplant. De heer J.i Ruissen, assistent van de rijkstuin- bouwvoorlichtingsdiens' behandelde de ras sen keu ze en de plarttafstand. Natuurlijk svilt u graag een goedge- klede vrouw zijn; in de puntjes ver zorgd en vooral: ...modieus. Maar het zijn niet alleen uw jurkje, schoentjes en tas, die u "kleden"; ook een horloge is een onmisbaar onderdeel van een verzorgd uiterlijk. Maar het horloge, dat u nti koopt moet passen bij de mode, die steeds verandert, elk seizoen opnieuw. De Tissot-ontwerpers zijn zich dat terdege bewust. Ze maken hun modellen van een blijvende schoonheid, die past bij de duurzaamheid van een Tissot. Ze zijn er trots op dat u een Tissot horloge van vandaag over tien of dertig jaar nog met plezier draagt. Slapt u eens bij een Tissot-dealer binnen, hij toont u het geheim van het horloge a la mode. BelangrijkIedere Tissot heeft een num mer, waardoor het gedurende de fabri- katie nauwkeurig kan worden gevolgd. Dit nummer staat bij Tissot geregi. streerd. Hetzelfde nummer dient ook te worden vermeld op uw internationale garantie-certificaat, dat in meer dan 140 landen geldig is. m

de Stem | 1967 | | pagina 5