Graanelevator begon zijn werk SAS VAN GENT PIKT EEN (FRANS) GRAANTJE MEE Zeven gemeenten op ThoJen worden één ftea „EI INDE KEUKEN MOETIK SLUITSTUK ZEEUWSE HERINDELING IfM L hud.ïdE Concentratie B.B.-kringen VOORZITTER H.C.T. AF GETREDEN Vijf gewonden in Sloehaven Slachtoffers brugramp begraven [OVEO-reünie Roosendaal Theo Platduw grlwaarde Dag en nacht servicedienst HOOGWATER"" VANDAAG MORGEN eer nieuws irit [ad en streek pag. 3 en 5 TEFIHIMiM Soepel Risico's J. v. Voorcnberghe (IJsendijke) telt 50.000 brillen voor melaatsen Profs op home-trainer in Lage-Zwaluwe Midden-Zeeuws woonwagenkamp komt in Goes Eén gemeente 1 Loco-burgemeester van 1 Maarssen voelt zich beledigd Prof. Langman directeur Nederlandse Scheepsbouw Industrie Principekwestie in Terneuzen Proces-verbaal Drie gewonden bij botsing op rijksweg 58 jeejibarfc werd een kort bezoek irht De bezoekers wanen wol lot jr hetgeen in zo'n kleine gemeen, lap als Terhole tot stand werd n. Icht. Vnateursactle De Llduinagrowj houtens en gidsen) en dê Francis. Aroep (welpen, verkenners en ro- Is) hielden in de dorpen Boschic». |p, Stoppeldijk en Hengstdijk een Isemactie van een uur om dona. Is te werven voor hun venenigjjj. Met het nodige tamtam nband verleende medewerking ?n een tachtigtal jongens en mei», van de betrokken groepen een aan- I op de huisdeuren. Binnen de re- Jde tijd van een uur bracht deze fateursactie een bedrag op van l48,25. pderavond Na een reeks van resvolle avonden is uitgerekend de Jeravond, die door de jongerenso- Eelt in het Verenigingsgebouw te ■jpeldijk werd belegd, op een te- wtellimg uitgelopen. Slechts enkele fers gaven van hun belangstelling t. Het actieve soosbestuur had er I wat andiers van verwacht, te Ir omdat menigeen het doen ■n van de jongerensoclëtelt met aas E>gen gadeslaat. De kans om de Ir eens van dichtbij te leren ken- I hebben de meeste ouders laten I-bij ga an. De jongerensociëteH gaat •deze tegenslag niet bij de pakkan l-zitten. Zo staat er voor zaterdag november alweer een bingo-avond Ihet programma 1® het parochie- te Ossenisse. Ilfltng Jeugdwerk Verschillend» Iters en leiders van de welpen-, lenners- en rowangroepen gaan d» lende u-eken gedurende twee week- Jen op cursus. Via deze cursussen, ■in verschillende plaatsen ln Bra. I worden gegeven, hopen de jeugd- Irs meer kennis op te doen over mogelijkheden en ook de moeilijk- |n rond het „omgaan met de Cd". DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 (ADVERTENTIE) ICVan ven onaer verslaggevers) JOSENDAAL De jaarlijkse re- van het district Zuid-Nederland de MOVEO (Meer Ontspanning Ernstige Oorlogsinvaliden) wordt Irijdag 8 december ln Roosendaal luden. Ruim 300 leden uit Zeeland, Id-Brabant en Limburg nemen 1 De reünisten zullen door het Roo- feals gemeentebestuur officieel ont- |en worden. (ADVERTENTIE) Veiligheid In uw huis Op al uw gasapparaten II- A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel Tel. 01155 - 62J Middelburg Tel. 01180 - 3888 W. Hansweert n 154)5, Terneuzen 2.22 en 14.25, ngen 150 en 13.55, Wemeldfnge ;n lo.50. Flburg fcrchlef 9.30-12.30 en 13.30-17.30 u. 1 uze archiefstukken Ibare bibliotheek 20.15 uur Lezing rt Lampo over eigen werk. .undhouw 19,30 uur Verg. Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plant- - afd. Goes. [.IET g. Bracke 20 uur .Joantje" IKE INolet en de Haven: -tentoonstelling fRPEN 20 uur Ju-bier van Sevilla Lburg (rehief 9.30—12.30 en 13.30—17.30 lurieuze archiefstukken. IE l'nlrt en De Haven tentoonstelling Saloe volkomen ontging. Onge- ioortrapte Loetje Eelco's diens t- terzakHet gevolg van liedenis laat zich gemakkelijk moment bereikte ons drietal aar een kleine vrachtauto zo- Is ton d. In een flits verscheen Loetje's hand. „Stoppen maar, es zo goed en plaats de geld- in dig e automobiel..," 'U--4 M Zij wast in 1 minuut 3 a 4 pannen af! Ja, 't zijn kenners die twenners op het gebied van komfort en moderne Kormgeving! Ook als het PANNEN betreft.Zonder keukenpieterige priet praat eist zij SKULTUNA- pannen, SKULTUNA met Teflon-finish voldoet aan al haar wensen: géén aankoeken géènsohuren,SCHOON in een kraan- omdraai l Bovendien komen de fraaie vormgeving (fijn strak) - handig afgieten en de geschiktheid voor gas en elektra aan al haar verdere verlangens tege moet! Ja, SKULTUNA heeft gewoon alles... kortom zweedse toppers in de keuken. Let op't ingestempelóe merk! In prijs 11 vanaf f II. ♦liShhirmds mtrtoiwn vm Du Port voor haar PTFE non iHck flniah. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Vanaf het motorschip .Schouwen Duiveland' volgden gistermiddag verschil lende autoriteiten uit Frankrijk, België en Nederland, de officiële ingebruikname van de graanele vator van de Graanelevator Maat schappij N.V. te Rotterdam, die vanaf dat moment haar werk gaat verrichten in Sas van Gent. Zoals we gisteren reeds uitvoerig berichtten, wil de G.E.M. het transport van de steeds groter wordende produktie van Frans graan voor een deel ombuigen via het kanaal Gent-Terneuzen. Het was burgemeester R. A. J. den Boer, die met het overhalen van een handel de elevator in werking stelde. „Het overslaan van granen is een be drijvigheid die in onze gemeente on bekend is", aldus de burgemeester, die er op wees dat men juist uit een oog punt van tijdwinst Sas van Gent had uitgekozen voor de overslag van Frans graan naar zijn eindbestemmingen: Po len, Engeland, Duitsland. „Ik wens en hoop, dat het een succesvolle onderne ming zal worden". Mr. G. M. Bierman, directeur van de G.E.M., was vol lof over de medewer king, die men („van de ene dag op de andere") had ondervonden, zowel van Rijkswaterstaat als van de gemeente. „We ondervonden hier een veel van zelfsprekender en soepeler medewer king dan wij in het noorden gewend zijn", zei hij. In Sas van Gent gaat de G.E.M. een aanmerkelijk lager tarief berekenen dan het bedrijf in Rotterdam gewend is. Dit houdt verband met het expe rimentele karakter dat de gehele on derneming heeft. Men heeft nog geen „klantenbinding" in Frankrijk. De ge hele acquisitie moet nog worden opge bouwd. Hiervoor zal de Nobeco zorg dragen, de coöperatieve land- en tuin- bouwvereniging „Noord-Beveland". De heer Bierman wees op de steeds grotere risico's, die de moderne onder nemer moet nemen, omdat de steeds kostbaarder wordende nieuwe installa ties veel sneller dan dit vroeger het ge val was verouderen. Hij waarschuwde havenautoriteiten om toch vooral niet kritiekloos allerlei nieuwe installaties te laten aanbrengen in en rond de havens. Hij meende ook dat de dure, nieuwe SAMEN met de veelvuldig Nederland se en Europese kampioen biljarten Henk Scholte gaat de Zeeuwse bil- jartkampioen Theo Platjouw binnen kort een serie demonstraties geven in Zeeland„Nu speel ik", zegt de heer Platjouwdie in Axel woont, „in de eerste klasse libre-groot. Als ik een moyenne haal van 40 en meer tijdens de voorwedstrijden in decem ber, dan kom ik in de ereklasse. Dit betekent dan dat ik mii voeg bij bil jarters als Vultink, Wijnen en Schol- te". ,DE demonstraties, die ik samen met Scholte ga geven, vallen voor deze voorwedstrijden. Op 30 november 0.5. spelen we in café De la Paix in Axel De volgende demonstratie zal plaatsvinden op 1 december in hotel Central te Terneuzen. De daarop vol gende hebben we gepland in Hulst. Daar zullen we spelen in De Koning van Engeland. Dat is op de dag na Terneuzen. En op 3 december is er een demonstratie in De Dampoort te Middelburg". ■PRIMAIR bij deze demonstratiewed strijden staat bij ons allebei het pro paganda maken voor de biljartsport speciaal in Zeeland. Overigens heeft nog nooit een Zeeuw in mijn klasse gezeten. Het zou voor het eerst kun nen zijn, dat iemand uit deze pro vincie in de ereklasse komt". ■PER jaar doe ik overa' in den lande vier tot vijf dagen mee aan voor wedstrijden. Al twee jaar probeer ik in de ereklasse te komen. Je moet ontzettend veel trainen en dat is voor wij vaak een probleem Als je alleen biljart, ik bedoel ook om je boter- ham te verdienen, ligt dat anders. Bij mij is dat niet het geval. Het vak dat ik heb, vereist veel zorg en tijd -ALS ik train betekent dat minder omzet in de autoverkoop. De klanten komen het je met aanbrengen. Je moet zelf de baan op Nu is het wel öens mogelijk om een paar uurtjes tussen door te trainen, maar toch Wreekt zich dat op je werk. Ik werk oij garage Kerckhaert in Hulst. Al een jaar of veertien. Ik moet echt joggen, dat ze daar heel veel over nebben voor mijn sportbeoefening Als iJc er eens een dag of wat tus senuit moet. dan kan dat best". ..WAT die ereklasse betreft, ben ik t jaar erg optimistisch. Als het me uu niet luktdan lukt het me nooit melr.' moeilijkheid is alleen, dat er hier in de streek geen groot bil jart is. Wil ik trainer dan moet ik naar Smt-Niklaas om zo'n biljart te vinden. Anders zou ik misschien, ik zeg misschien, al eerder in de ere klasse zijn gekomen". ■EEN week of zes geleden speelde ik m 0ss eerste klas 47-2 groot. Het was voor het eerst, dat ik op groot biljart kader speelde Vier dagen ben ik er geweest. In december speel ik libre. Er zijn 13 of 14 deelnemers uit heel ons land. Acht finalisten kunnen hier overblijven. Ik kan pro moveren uit voorwedtftrijdenmaar ook uit de finale .IK heb wel ingeschreven, maar het is nog niet bekend, waar gespeeld zal worden. Dat kan zijn in Amster dam, maar net zo goed in Utrecht. De laatste vier maanden ben ik naar mijn gevoel erg veel vooruitgegaan. Ik heb veel meer zelfvertrouwen ge kregen. Het is voor een groot deel een kwestie van concentratie en ver trouwen". VROEGER lag de grens op dertig met ivoor. Nu ligt die ook op dertig maar met afschaffing van ivoor. De punten zijn op driehonderd blijven staan. Daf zijn naar mifn idee te wei nig caramboles. Dat is de moeilijk heid. Als je ze in de voorwedstrijden bij elkaar hebt (de ballen), dan moet het ook gebeuren. Maar ik denk wel, dat ik het haal". .ZONDAG heb ik in Sint-Niklaas een serie gehaald van ruim 600 op de matchtafel. Ik hoef dus niet zo bang te zijn. Eigenlijk moet ik nu per week minstens zes uur trainen en eigenlijk iedere dag. maar nogmaals, daar komt bij mij heel weinig van terecht De elevator te Sas van Gent. experimenten gedurende de beginperio de een zekere financiële bescherming zouden moeten genieten. De ingebruikstelling van de elevator werd o.m. bijgewoond door autoriteiten van Rijkswaterstaat, door het Sasse col lege van b. en w. en door burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen. De eleva tor is een van de 27 drijvende elevators waarover het bedrijf beschikt. De ove rige staan in Rotterdam. Deze heeft een capaciteit van 275 ton per uur. De heer Bierman deelde nog mee dat men naast het gigantische nieuwe „vas- teland"-bedrijf in de Botlek een opslag ruimte wil bouwen met een capaciteit van 250.000 tot 500.000 ton. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De heer Jac van Voorenberglie, koster in IJzendijke, heeft momenteel 50125 brillen verza meld voor melaatsen in Brazilië, Zuid- Amerika, Afrika, India, Indonesië en Nieuw-Gulnea. Gisteren", zegt hij, „telde i'k er nog 48080. Op een dag kwamen er tweedui zend bij. Het is natuurlijk geweldig leuk, maar toch had ik liever gehad, dat het getal van 50.000 bereikt was in januari. Dan doe ik dit werk namelijk precies vijf jaar". De brillen, die de heer Van Voorenberghe inza melt, vinden via hem hun weg naar het hoofdkantoor in Rotterdam. Van daar war dien de brillen verdeeld over opticiens in het hele land. Hier worden ze getest en naar de plaats van be stemming verstuurd. (Van onze sportredactie) LAGE ZWALUWE In het dorps huis „Ons Belang" te Lage Zwaluwe worden zaterdagavond om 8 uur wed strijden op de home-trainer voor profs, amateurs, nieuwelingen en aspiranten gehouden. Vier beroepsrenners, Jos van der Vleuten, Leen van Dongen, Cees Haast en Piet Braspenninckx, zullen over twee kilometer de strijd aanbin den. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het gemeentebestuur van Goes meegedeeld, dat zij het re gionaal woonwagenkamp voor Midden- Zeeland in Goes willen vestigen. Ge dacht is aan het terrein aan het noor delijke talud van de Oude Zeedijk, pal ten oosten van de provinciale weg naar Noord-Beveland. Met andere belanghebbende gemeen tebesturen zal nu overleg worden ge opend over een ontwerp-gemeenschap- pelijke regeling. Wanneer dit is gebeurd zal de Goese raad zich over het plan kunnen uitspreken. Burgemeester en wethouders van Goes verwachten niet dat bet regionaal woonwagenkamp er vóór 1970 zal staan. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Beer- nink van Binnenlandse Zaken heeft de Tweede Kamer een wets ontwerp voorgelegd over de ge meentelijke herindeling van het eiland Tholen. Het ontwerp stelt voor de ge meenten Oud-Vossemeer, Poort vliet, Scherpenisse, Sint-Anna- land, Sint-Maartensdijk, Stave- nisse en Tholen op te heffen en samen voegen tot de gemeente Tholen. De minister van Binnenlandse Za ken beschouwt dit wetsontwerp als een sluitstuk van de gemeentelijke herin deling voor geheel Zeeland. In zijn memorie van toelichting op deze laatste herindeling schrijft hij: „Met ingang van 1 januari 1961 is op Schouwen Duiveland en met in gang van 1 juli 1966 op Walcheren een gemeentelijke herindeling tot stand ge komen. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen en voor Zuid-Beveland zijn voorstellen tot gemeentelijke herindeling bij de Staten- Generaal aanhangig- Nu rest nog Tholen. Het provinciaal bestuur van Zeeland, dat op het ter rein van de gemeentelijke herindeling een prijzenswaardige activiteit aan de dag legt, is voornemens, nadat de her indelingen van Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Tholen haar beslag1 zullen hebben gekregen, een voorstel aan te moedigen, waarbij voor de ge hele provincie de in watergebied ge legen grenzen aan de nieuwe situatie i worden aangepast. Voorts zal te zijner tijd nog een ontwerp aan de orde moeten komen tot nadere vaststelling van de in wa tergebied - lopende provinciale grens tussen Zeeland en Zuid-Holland, waar voor de beide provinciale besturen reeds de eerste voorbereidingen tref fen. Tenslotte zal nog moeten wor den bezien, in hoeverre de provincia le grens tussen Zeeland en Noord- Brabant aanpassing behoeft ln het verband van de nieuwe Schelde-Rijn- verbinding". Uit het wetsontwerp blijkt: Het totale aantal gemeenten in Zee land zal van 101 tot 27 dalen Alle 57 gemeenten met minder dan 2000 inwoners worden in grotere een heden opgenomen, Het aantal gemeenten met een inwo nertal tussen de 2000 en 3000 respec tievelijk tussen de 3000 en 5000 wor den van respectievelijk 20 en 13 te ruggebracht tot 6 en 8, Het aantal gemeenten met meer dan 10.000 inwoners zal van 4 toenemen tot 9 gemeenten, waarin rond 75 pet. van de totale Zeeuwse bevolking woonachtig zal zijn. Voor wat de nieuwe situatie betreft zegt minister Beerninfc over de ge meenten met minder dan 5000 inwo ner s: „Op Noord-Bevelarid komen in deze groep de twee daar gelegen ge meenten voor, t.w. Kortgene met 3317 en Wissekeike met 3074 inwoners". Beide gemeenten zijn agrariscn, noe- wel de laatste jaren ocik de recreatie veld wint. Dat om die reaen een com binatie geboden is, kan niet zonder meer worden gesteld. Up Schouwen- Duiveland komt alleen Zierikzee (7713) met ^tjn inwonertal boven ae 5000. Minder dan 5000 inwoners tellen de overige gemeenten: Brouwersnaven (3268), Bruinisse (2333), Duiveland GJ869), Middenschouwen (2119) en Westerschouw-en (4117). Geheel ge lukkig met de op dit eiland tot stand gekomen gemeentelijke herindeling is ae minister niet. Ook al verdient het enerzijds om de rust in dit gebied niet opnieuw te verstoren en ander zijds oim de gevormde gemeenten een faire kans te geven, voorlopig geen aanbeveling, de gemeentelijke inde ling van het eiland wederom op de helling te nemen, toch is aldus de minister, aanleiding de gang van zaken, in het bijzonder in verband met de komende ontwikkelingen, nauwlet tend in het oog te houden. Hij acht het een geruststellende gedachte, dat Gedeputeerde Staten hierop voortdu rend de aandacht gevestigd houden. Een en ander geldt ook ten aanzien van de relatief kleine gemeenten op Walcheren, te weten: Arnemuiden (2905), Domburg (3187), Mariekerke (2500), Valkenisse (4077), Veere (3709) en Westkapelle (2421). De enige ge meente op het schiereiland Sint-Phi- lipsland (Sint-Philipsland met 2183 in woners) die een sterk overwegend a- grarisch karakter heeft, kan bezwaar-, lijk met buiten dit gebied gelegen ge meenten worden samengevoegd. Minister Beernink schrijft in ver-' band met de naar voren gebrachte, meningen van de bij de herindeling j van Tholen betrokken gemeenteraden, dat deze raden van mening zijn. dat. indien de huidige gemeentelijke inde ling niet kan worden gehandhaafd, een geleidelijke overgang aanbeveling ver dient, waarbij dan de instelling van drie nieuwe gemeenten als „tussen station" zou kunnen fungeren. Als overweging geldt dat bij ver wezenlijking van het dricgemeenten- plan, ontwikkeld in de door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten uitgebracht nota „Tholen emerglt", de functie van de verschillende dorpen beter kan worden gehandhaafd cn dat alsdan een geleidelijke instelling op de toekomstige behoeften mogelijk zal zijn. Daargelaten dat de bewindsman een berindeling in fasen om bestuur lijke redenen principieel verwerpelijk acht, pleit zijns inziens juist dit as pect voor de samenvoeging tot één gemeente. Inderdaad kunnen en zul len bij instelling van drie gemeenten en meer nog bij handhaving van de bestaande indeling, de belangen van de afzonderlijke kernen domineren. De te verwachten ontwikkelingen ver gen echter niet primair een beharti ging van de belangen van de onder scheidene kernen, doch van het alge mene belang, dat het eiland Tholen als geheel zich zal voorbereiden op de eisen, die de toekomst stelt. Alleen e gemeente, welke het gehele eiland o vat, zal in staat zijn een naar tijd en plaats adequaat beleid te voeren. Ingeval van handhaving of instelling van meer dan een gemeente zou niet kunnen worden voorkomen, dat tus sen de verschillende gemeenten een touwtrekkerij ontstaat, waarmede de belangen van het eiland als geheel zo wel als de v er d er re ik ende belangen, bepaald niet zouden zijn gediend- In de raden van de bestaande ge meenten zijn nog het inwonertal en de oppervlakte van de nieuwe gemeen te, die te groot worden geacht, als bezwaar genoemd. Naar het de minis ter lijkt, zal hij dit bezwaar tegenover de Staten-Generaal niet behoeven te weerleggen. Hij volstaat met erop te wijzen dat een inwonertal van 15.000 tot 16.000 stellig niet hoog kan wor den genoemd en dat rond veertig ge meenten in ens land, waaronder slechts vijf stedelijke, de nieuwe gemeente Tholen in oppervlakte overtreffen. (ADVERTENTIE) kloAiidit G. - 'lö UTRECHT (ANP) Wetliouder-loco- burgemeester R. Plomp van Maarssen voelt zich beledigd door een j'accuse- achtig artikeltje van collega-makelaar- ta.xateur J. Heslinga in het plaatselijke weekblad Vecht-, Amstel- en Rijn streek. Hij liet hem in kort geding dagvaar den, evenals de drukker-uitgever van het Nieuws- cn Advertentieblad, omdat hij in het geschrijf „een gruwelijke aan tasting van eer en goede naam" ziet. Het kort geding diende gisteren voor de president van de rechtbank in Utrecht. De heer Plomp eist openlijke rehabilitatie. De heer Plomp is al enige tijd doel wit van enkele raadsleden en andere gemeentenaren, die beweren, dat hij zijn functie van wethouder en loco-bur gemeester misbruikt voor versteviging van zijn positie van makelaar-takatcur. In de gemeenteraad werd daarover kortgeleden lang en breedvoerig ge sproken, maar de raadsmeerderheid meende dat de heer Plomp niets kwalijk kor. worden genomen. De rechter doet volgende week uit spraak. (Van onze correspondent) SOUBURG/VLIS SIN GEN Gister middag zijn in Souburg en Vlissingen twee van de Zeeuwse slachtoffers ter aarde besteld, omgekomen bij het in storten van de halfvoltooide brug over de Sint-Annabaai in Willemstad, Cu racao. De slachtoffers, de heren Volger Windt (45) uit Vlissingen en Arie Rot tier (42) uit Oost-Souburg maakten deel uit van de zes man sterke mon- tageploeg van liet Schelde Montage bedrijf in Vlissingen die aan de con structie van de brug meewerkte. Ver mist zijn neg twee Zeeuwen, Jacobus de Witte (52) en Frans van Daele (50), beiden uit Vlissingen. De teraardebestelling van de twee slachtoffers werd door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. In Sou burg wercl de grafdienst geleid door ds. Naber. Nederlands Hervormd pre dikant. Op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen (zie foto) werd het woord gevoerd door de directeur van het Schelde Montagebedrijf, de heer L. H. J. de Bruijn. VLISSINGEN (ANP) Binnenkort valt de benoeming te verwachten van prof. mr. drs. H. Langman te Vlissin gen tot directeur van de stichting „Nederlandse Scheepsbouw Indus trie". In deze functie zal prof- Langman, die een belangrijk aandeel heeft gehad in de samenstelling van het rapport „Commissie Nederlandse Scheeps bouw 1965" het zgn. rapport Key- zer zijn medewerking kunnen geven aan de uitwerking van verschillende, in dit .-apport aanbevolen, richtlijnen op technisch-econiornisch en structu reel terrein. De stichting Nederlandse Scheeps bouw Industrie is met name tot dit doel opgericht door de Centrale Bond van Scheepsbouwmeesters in Neder land „Cebosine". Prof. Langman bekleedt thans de functie van onderdirecteur van de n.v. Kon. Mij. „De Schelde" Teneinde prof. Langman in staat te stellen, deze, voor de Nederlandse scheelsbouw zo belangrijke functie te aanvaarden, hebben directie en com missarissen van de n v. Kon. Mij. „De Schelde" erin toegestemd, hem voor enige tiju op man-actief te stellen. al-I dus wordt in een communiqué mede gedeeld. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 1 januari a.s. zullen de B.B.-kringen Walcheren, De Bevelanden en Zeeuwsch-Vlaanderen worden sa mengevoegd tot de nieuwe B.B.-kring Zeeland m°t als centrumgemeente Goes. De gezamenlijke kringraad heeft voor d ehuisvesting van het administratieve personeel van de nieuwe kring het pand Kloetingseweg 40 aangekocht. Als gevolg van deze samenvoeging is de B'.B.-commandopost onder het Landbouwcentrum te klein geworden. Aan de Ruisdaëlstraat zal daarom een nieuwe commandopost worden ge bouwd. Het gemeentebestuur van Goes overweegt om de nieuw te bouwen commandopost uit te breiden met een noodbestuurspost, waarover iedere ge meente de beschikking dient te heb ben. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De heer J. P. Taze- laar is afgetreden als voorzitter van het Handelscentrum Terneuzen. Een verre gaand verschil van inzicht over de structuur van het HCT heeft hem tot dit besluit gebracht. De heer Tazelaar, een van de oprichters van dit centrum, is tevens afgetreden als bestuurslid. Hij blijft wel gewoon lid van het H.C.T. De heer Tazelaar is van oordeel, dat het H.C.T. werkelijk een middenstands- vereniging moet zijn, waarin de gehele handeldrijvende middenstand vertegen woordigd is. Zo schrijven de statuten van het H.C.T., dat vier jaar geleden werd opgericht, het ook voor. Naar zijn mening wil een meerderheid weer te rug naar de oude winkeliersvereniging. Hij is bovendien van mening dat een hechte centrale organisatie te verkiezen is boven al te autonoom handelende wijkorganisaties. De heer J. A. van de Plank, de vice- voorzitter, en R. G. Vrieling, secretaris, wilden zich voorlopig liever van elk commentaar onthouden. „We zijn in het bestuur nog volop in overleg", aldus de heer Vrieling. Of meer bestuursleden de voorzitter zullen volgen, kon niet wor den meegedeeld. Ook niet of reeds een nieuwe voorzitter is benoemd. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Gistermorgen vond op het bedrijf ,,De Scheldepoort" aan de Sloehaven te Vlissingen een ongeval plaats, waarbij drie personen licht en twee ernstig gewond werden. Van een aldaar gelegen tanker, de „London In- dependance", zouden door een Rotter dams Scheepsschoonmaakbedrijf de tanks gereinigd worden, waarvoor een aantal loswerklui was aangetrokken. Alvorens met het eigenlijke schoon maken te beginnen, werden de tanks gasvrij gemaakt, en door de voorman S. J. F. J. uit Rotterdam, gecontroleerd. Op zijn bevel daalde een viertal werk lui in de tank af. Halverwege de trap werd door de voorste werkman een gas- lucht geroken, waarop zij naar boven wilde terug keren. Voor zij de tank uitkonden komen, werden zij echter be dwelmd. Twee van hen vielen op oen platform, onder aan de trap, de twee anderen stortten in de acht meter die pe tank. Onmiddellijk daalde iemand in de tank af, beschermd door een masker. Zijn uitrustig was echter onklaar, em ook hij raakte bedwelmd. Personeel van „De Schelde" heeft daarna de vijf slachtoffers uit de tanks gehaald waarna zij naar het ziekenhuis St. Jozef te Vlissingen werden overge bracht. Het zijn L. A. en A. C. beiden uit Rotterdam, die met lichte verwon dingen vrijkwamen, en J. N. P. en j. j. T.. eveneens uit Rotterdam, die res pectievelijk een onderbeenbreuk en beschadiging van de schedel, en een bovenbeenbreuk en schedelbasisfractuur opliepen. De toestand van beide laatsten is levensgevaarlijk. In samenwerking met de Arbeidsin-r specie zal proces-verbaal worden opr gemaakt. RILLAND-B ATH Woensdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Rijks weg 58 ter hoogte van wachtpost 20 bij1 de Kreekrakdam, waarbij drie mensen werden gewond. Een vrachtwagen met aanhang, bestuurd door H. A. H. uit Hoek in Zeeuwsch-Vlaanderen, die uit de richting Goes kwam, remde tegen de helling af, waarbij zijn auto op onver klaarbare wijze dwars over de rijweg kwam te staan. Een naderende Bel gische personenauto reed fi'ontaal op Ie vrachtwagen. De drie Belgische in zittenden, bestuurder C. A. C., zijn echt genote en zijn vader, alle afkomstig uit Schooten, liepen verwondingen op en •noesten worden overgebracht naar het Ugemeen Burgerlijk Gasthuis te Ber- ien op Zoom. Na in het ziekenhuis be handeld te zijn mochten zij per auto nar hun woonplaats worden vervoerd. De vrachtwagen liep enige materiële schade op, de personenauto werd ver nield.

de Stem | 1967 | | pagina 3