Tekort van f 115.000 op gemeentebegroting Hulst Graan SAS (F „EN IN KEUK MOET Goes steeds vuiler op zaterdag Wat SMIDJE VERHOLEN Aanpassing marktgelden en reinigingsrechten MIDDELBURG HULST OOSTBURG TERNEUZEN MOVEO-retinie in Roosendaal DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 Heel jong op het verkeerde pad Dagblad De Stem Verhoging van belastingen niet nodig Onvermijdelijk WALCHEREN B. en w. Breskens willen riolering voor zeebad Schieting te Kwadendamme GOES GAAT BLUSSEN IN KLOETINGE Dag en nacht serviced ienst HOOGWATER MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uylenborgh VANDAAG Biezelinge Gemeente-avond Onder leiding van ds. A. Sieders w erdin de consistorie een gemeenteavond gehouden van de Ned. herv. kerk. Ds. Sieders hield een korte inleiding over de plaats van het avondmaal binnen de kerk en over de nieuwe psalmberijming. Hierop volgde een uitvoerige discus sie. Voor de verbetering van het ver enigingsgebouw werd een commissie benoemd. Kapelle Kerstsfeer Onder leiding van de heer J. P. Herselman vergaderde de middenstandsvereniging „Handelsbelan gen". Vastgesteld werd dat de braderie en de winkelweek zeer geslaagde eve nementen zijn geweest. Besloten werd een beroep te doen op de bevolking om in de kerstweek op grote schaal verlichte kerstbomen in de tuinen te plaatsen. Hiermede hoopt men het dorp in deze tijd sfeervoller te maken. De heer Herselman deelde mede dat van verschillende zijden reeds steun voor dit plan is toegezegd. Zendingsgeschenk De jeugdwerk commissie van de herv. kerk heeft in samenwerking met. de geref. jeugdcom missie een schrijfmachine geschonken ten behoeve van de Evangelisch-Chr. kerk te Seroei op West-Irian. Hiervoor was een bedrag nodig van ongeveer 1000,voor aankoop en verzending. Een deel van dit geld werd bijeenge bracht in een stand op de onlangs ge houden braderie te Kapelle; het restant door een collecte tijdens de zondag ge houden interkerkelijke jeugddienst. 's-Gravenpolder Rode Kruis-films Op 21 decem ber zal het Ned. Roode Kruis enkele propaganda voorstellingen geven in- het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven". In de middagvoorstellingen voor de jeugd zal onder meer de kleurenfilm ..Assepoester" worden gedraaid en s avonds worden de film Fanny" en een dk>cumentaire over één der taken van het Ned. Roode Kruis vertoond. Wolphaartsdijk VVV Tijdens een vergadering vap de plaatselijke VW is de begro ting voor 1968vasd. ating voor 196 ting voor 1968 vastgesteld. De afde ling vormt sinds kort een onderdeel van de VW Zuid-Beveland. Uit de stukken bleek dat het de bedoeling is om de kosten van plaatselijke evene menten voornamelijk door leden van de plaatselijke afdeling te laten beta len. De hefen J. Geene, J. Ruisaare en A. Schuit werden gekozen in het alge meen bestuur van de WV Zuid-Beve land. Yerseke Inzaeling De inzameling voor de Stichting Kinderzorg heeft opge bracht: 2800 kg aardappelen, 15 kisten appels, 3 zakken uien, 6 zakken groen te, 2 kratten en 9 dozen mosselen in het zuur, 2 dozen gearineerde haring 1 zak capsules en 2 x J 5,-. De kinderbusjes ten bate van dezelfde stichting brachten in de maand October f 157,73 op. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan de Schip- persschool te Terneuzen. Dit bemerkte <$e werkster aan de overhoop gehaalde klaslokalen, een gebroken ruit en la ter, het schoolpersoneel, aan verdwe nen geld. De volgende dag bracht (en) (dezelfde?) inbreker (s) een bezoek aan de openbare lagere school en aan de kleuterschool in de Tamarinde- straat., waar eveneens vernielingen werden aangericht en geld werd ge stolen. Dezelfde day deed de heer De B. bij de politie aangifte van de ver missing en vernieling van een aantal flessen^ uit zijn magazijn aan de Indus trieweg. De fêcherchê van de gemeen tepolitie had de daders al spoedig te pakken: twee kleine jongens van 6 en 8 jaar. Dagblad voor Zeeland KANDOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst Voor Walcheren en Zuid Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. m rnr r rm Inspectie Zeeland. F DE UCM t M OE JONO teL 6252, Goea tej 01150—4281, privé 730U. Goes terneuzen Redacteur voor ar Kanaalzone: ,1. HüSKEN Breitnerstraat 81, Terneuzen, TeL 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsdi- Vlaanderen J. ROBESIN, Kijkuit 18-20, Axel tel. 01140-2005. Redactrice voor zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Raytmbeheerdet voor Zutd-Bevetana en Walcheren: K. MENU, tel. 6252. Goes. Prijs voor lease advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden meded<-"-)een 2Vs mm gewone advertenties Bij contract aanzien Ittke reductie. „Kleintjes"! 3 regels of minder f t,- elke regel meer f 0,25 Ala één regel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. 11,75 en f 0,85. BIJ 8 achtereenvolgende ongowttzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en w. van de gemeen te Hulst hebben de gemeenteraad de begroting van inkomsten en uitgaven van de gemeente voor het dienstjaar 1968 toegezonden. Hieruit blijkt vol doende, dat de financiële toestand van de gemeente zeer precair is. Op de gewone dienst wordt evenals de afgelopen jaren een tekort aangete kend. De tekorten op de begrotingen 1966 en 1967 bedroegen resp. f 67,100 en f 78.700. Voor het volgend jaar wordt het tekort becijferd op f 115.000 In de memorie van toelichting schrijven b. en w. dat tot nog toe de ze tekorten zijn bestreden met de aanwezige saldireserve en de alge mene reserve. Op 22 september j.l. werd door de raad besloten om de gewone dienst van de begroting voor 1968 sluitend te maken door gebruik te maken van de algemene reserve. In dezelfde vergadering werd ook besloten het bedrag, dat hierna over bleef, te bestemmen voor de uitvoe ring van de saneringsplannen voor de binnenstad, t.w. de tweede fase van het plan 's-Gravenhof, Koeke bakkershoek en de Lange Belling- straat. In de begroting 1968 is hier voor esn bedrag geraamd van f 300.000. Indien evenwel, aldus b. en w., in de loop van volgend jaar het tekort op de gewone dienst blijkt te stijgen, dan zal het meerbedrag op de z.g. sa neringsreserve in' mindering worden gebracht. Voor de stijging van de tekorten op de gewone dienst kunnen b. en w. verschillende oorzaken aanwijzen. Gedacht wordt aan de uitbreiding van het personeel, de stijgende kos ten van de openbare voorzieningen, zoals onderhoud van straten, de plant soenen, verlichting etc. Maar, zo schrijven b. en w. ook de lasten die voortkomen uit de nieuwe investeringen drukken op de begro ting. Nieuwe kapitaalsuitgaven, die nog niet zijn goedgekeurd zijn in de begroting niet becijferd. Het tekort op de begroting is vol gens b. en w. niet te voorkomen. Zij achten het niet mogelijk om de ge wone dienst sluitend te maken door bezuinigingen. Uitgaven, die worden gedaan, zijn noodzakelijk, zo menen zij, om de gemeente het karakter van wooncentrum te blijven geven. De belastingen zullen desondanks toch niet worden verhoogd, hoewel een verhoging in de toekomst niet meer tegen te houden zal zijn. Thans kan nog worden beschikt over reser ves. .Wel zullen de tarieven van de reinigingsrechten en het marktgeld met ingang van 1 januari 1968 worden aangepast. De lasten zijn, aldus b. en w„ hier te zeer gestegen. Er bestaan plannen voor de uit voering van een aantal noodzakelijke kapitaalsinvesteringen. Hiervan geven wij het volgende overzicht: uitbrei ding van kantoorruimte van de se cretarie riolering en andere voorzie ningen in het woonwagenkamp, ver lichting Tivoliweg tussen Invalsweg en de gemeentegrens, verbetering verlichting Trumanlaan en omgeving, vernieuwing van het chloordoserings- apparaat in het zwembad, de uitbrei ding van het zwembad met een vijf tig meter bad, het saneringsplan 's- Gravenhof, het saneringsplan Koeke- bakkershoek, het saneringsplan Lan ge Bellingstraat, de riolering en re constructie van de Tivoliweg tussen Invalsweg en de gemeentegrens. Voorts worden nog genoemd de rio lering van de Absdaalseweg, verbre ding van de straten in de omgeving van de Trumanlaan, het herbestra- ten van een deel van de Maelstede- weg vanaf de Stationsweg tot de Gentsevaart, de bouw van een remi se voor gemeentewerken annex brandweerkazerne, aanschaf van een veegwagen, de inrichting van speel weiden, twaalfklassige lagere ge mengde school en twee vaklokalen in plan Noord II. Tenslotte noemen zij een tweeklassige kleuterschool in plan Noord II, de restauratie van het pand Steenstraat 1, de valbrug Kel dermanspoort, verbetering sintelbaan van het sportpark, een recreatieter rein, en de bouw van een sporthal. Deze kapitaalswerken zullen, aldus b. en w. uitgevoerd worden, indien de daaruit voortvloeiende jaarlijkse lasten uit de gewone dienst kunnen worden gedekt. Dat is thans vanzelf sprekend onmogelijk. Aan subsidies is voor 1968 geraamd f 82.656,60. Voor economische aange legenheden f 2.273,75, voor de volks gezondheid f 24.622,85, voor onderwijs f 3.661,75, voor sportaangelegenheden f 1.280, voor de jeugd f 2.300, voor de cultuur f 21.137,50, voor maatschap pelijk werk f 22.429,50, voor toerisme f 2.035, voor diverse f 1.010. De uitke ring uit het sportfonds zal f 1.000 be dragen, de uitkering uit het cultuur fonds eveneens f 1.000. Nieuwe bank Burgemeester mr. J. Drijber zal vrijdagmiddag 1 december het nieuwe hoofdkantoor van de Nuts- spaarbank in de stad officieel openen. Het kantoor is gevestigd in de Lange Delft 36. Old Slum Ds. D. van Boven, voor zitter van de stichting Cociaal Cultu reel Opbouwwerk in Middelburg, zal morgenavond (vrijdag) de jeugdsocië- teit Old Slum aan de Lange Giststraat openen. De soos staat onder auspiciën van heit club- en buurthuis 't Trefpunt. (Van onzie correspondent) BRESKENS De raad der gemeen te Breskens komt maandag 20 no vember bijeen, 's avonds om half acht. Op de agenda komt een voor stel voor voor het aanleggen van rio lering op de camping van n>v. Zee bad Breskens. Deze aanleg is drin gend noodzakelijk. De totale kosten worden geraamd op f 115.500,-. B. en w. van Breskens hebbeL zich tot G.S. gewend om te bewerkstelli gen dat van het ministerie van Eco nomische Zaken een subsidie wordt verkregen tot het aanleggen van de ze riolering. Uit een exploitatieprognose dooi* de Stichting Nederlandse Kampeerraad blijkt dat de n.v. in staat wordt ge acht in de aanlegkosten maximaal f 60.000,- te kunnen bijdragen- Voor subsidie zou in aanmerking komen 'n bedrag van f 47.557,50. Het resterende bedrag f 8.392,50 komt ten laste van de gemeente. Dit bedrag moet nog worden verhoogd met 1' 31.500,- voor de aanleg van nog honderden noodza kelijke rioleringswerken, welke niet ten laste van het kampeerterrein kun nen worden gebracht. Voorgesteld wordt b. en w. te mach tigen de rioleringswerkzaamheden te doen uitvoeren en een krediet van f L.7.000,- hiervoor beschikbaar te stel len, echter onder voorbehoud, dat de berekende subsidie wordt verkregen. KWADENDAMME De handboog vereniging Vooruitgang" hield haai schieting cp de liggende wippen bij de heer W. Huige- Er waren 66 schut ters van 16 verenigingen aanwezig. De uitslag van de eerste wi-p is als volgt: Hoofdvogel: mevrouw Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaarts dijk; le zijvogel: D. Minnaard van Diana te Yerseke; 2e zij vogel: P. Rijk van Vlos te 's-Heerenhoek; le bovenka!: P. Peeters van Victoria te Kwadendamme; 2e bovenkal: C. Tim merman van Vios te 's-H-eerenhoek; le ondier kal: Jac. v. d. Dries van Vlos te 's-Heerenhoek (bij loting); 2e on- derkal: D. Vereeken van Vios te 's- Heerenhoek (bij loting); le klep: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's- Heerenhock; 2e klep: J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; 3e klep: W. Boutens van Willem Teil te Ovezande; meeste kleine vogels: Jac. Westveer van Edele Handboog te Ou delande (7 stuks). Deze schutter had ook de prijs voor de vliegende vogel. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: C. Voet van Vios te 's- Heerenhoek; 2e hoofdvoigel: J. Bon- ge rs van Zeelandia te Ovezandele zij vogel P. Daalman van A.D.L.M. te Kwadendiamme; 2e zij vogel: M. Allemekimders van Victoria te Kwa dendamme (bij loting)3e zijvogel: M. Rijk van Spes Nostra te Ovezande (bij loting); 4e zij vogel: A- v. Zunderen van Spes Nostra te Ovezande (bij lo ting); le kal; P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2e kal: I. Helmstrijd van Juliana te Oudelande: 3e kal: D. Vereeken van Vios te 's-Heerenhoek; 4e kal: W. Geys vap Soranus te Hein- kenszand (bij loting)meeste kleine vogels: R. Daalman van A.D.L.M. te Kwadiendamme (5 stuks)De prijs voor de vliegende vogel was voor H. Koens van Spes Nostra te Ovezande. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeentebesturen van Goes en Kloetinge hebben in principe overeenstemming bereikt over een ge meenschappelijke regeling met betrek king tot de brandbestrijding in beide gemeenten. Het ligt' in de bedoeling, dai de brand bestrijding in Kloetinge door de Goese brandweer wordt overgenomen. De aan wezige blusmiddelen van de Kloetingse brandweer zullen, voor zover bruikbaar, aan de brandweer van Goes worden overgedragen. De gemeente Kloetinge zal in de toe komst bijdragen in de kosten van de Goese brandweer, dit naar rato van het inwonertal. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gemeentebestuur van Goes gaat onderzoeken wat gedaan kan worden aan de steeds toenemende ver vuiling van de omgeving van de Markt op de zaterdagen. Burgemeester en wethouders vrezen, dat de oplossing van dit probleem nogal wat kosten met zich zal brengen. Eenvoudiger zou natuurlijk zijn dat het publiek zich wat netter gedroeg. Het gemeentebestuur van Goes ziet echter weinig heil in een beïnvloeding van de mentaliteit en het gedragspa troon van de mensen omdat „de over heid het hiertoe nodige instrumenta rium mist". Postzegelclub De bijeenkomst van de fliiartelieclub ,,'t Land van Hulst" in hotel van Oost erom wag zeer druk bezocht. Ook was er een delegatie van de filatelieclub van de Bredase politie aanwezig, die reclame kwam maken voor de door haar binnenkort te houden tentoonstelling. Er zal daar een speciaal stempel op binnenlandse zegels te verkrijgen zijn- Vervolgens werd er een verloting ge houden met aLs eerste prijs een se rie Tooro.p-zegels ter waarde van f 35,-, tweede prijs een serie Belgische ze gels, waarde B.fr. 250,-, derde prijs een firstday cover-album, vierde prijs twee blokjes Belgische zegels- Tot slot had er een zeer drukke ver handeling plaats. Er waren 70 kavel- tjes en niervan zijn er ongeveer 60 verkocht. Biljarten De biljartclub Mario nette speelde een uitwedstrijd tegen de Ruige Toepers uit Heikant. Uit slag: J. de Burger-A. Schalkens 1-1, A. Segers-W. de Belie 2-0, J. de Smit- C. Vereecken 1-1, B. Weerman-W. Martens 1-1, A. Weerman-G- Bleyen- berg 2-0, P. de Smet-A. v. Bunderen 2-0, M. Immerseel-A. Verkerk 1-1, W. v. Swaal-P. v. Lent 1-1. J. Kayser-P. de Jonge 0-2, M. de Wit-R. de Brou wer 1-1, F. Vlassenrotod-M. de Blok 2-0. P. de Smet-F. de Smit 1-0, M. Immerseel-A. Vlassenrood 1-0, B. Weer man-P. de Pavel 1-0, W. v. Swaal- B. de Jonge 1-1, F. Vlassenrood-A. Blommaert 1-0. Martionette wint met 19-9. St.-WUIlbrordusgroep De St.-Wil- librordusgroep te Hulst organiseert in De Graanbeurs een beatavond. Aan vang 19.30 uur. Het bekende beator- kest The Garands treedt op. De op brengst van deze avond komt ten goede aan het jeugdwerk van de wel pen en verkenners voor het opknap pen van hot buitencentrum 't Jager tje. Voetbal Doordat zondag haar com petitiewedstrijd was afgelast, speelde HW '24 tegen Biervliet, dat uitkomt ln de vierde klasse. HW '24 won de ze wedstrijd vrij gemakkelijk met 7-0. Ondanks het feit dat HW '24 duide lijk de sterkste was bood Biervliet moedig tegenstand. De doelpunten werden gemaakt door De Badts en R. Neefs vooir de rust en na de rust door De Badts (2 maal), J. de Booy (2 maal) en R. Neefs. Vooraf werd een pupillenwedstrljd ge speeld tussen HW C2 en Steen C2. De Hulsterse pupillen wonnen deze wedstrijd met 2-1 en werden daardoor kampioen van hun oeeRs. Duïvcnkampïoenendag De lïe dui ven kampioenendag in de zaal van De Bruyn'g restaurant gehouden door de C.C. Hulst, heeft een enorme belang stelling genoten. Er waren niet min der dan 56 stands opgesteld. De beker voor de mooiste stand werd gewon nen door L. Blommaert uit Klooster- zande- De tweede prljs was voor P. Aintheunis uit Hulst. De le prijs voor de mooiste duivin behaald J. Danck- aert uit St.-Jansteen. De le prijs voor de mooiste doffer behaalde E. Strob- be uit Hulst. De verkoop van bonnen en jonge duiven werd eveneens een groot succes. Het hoogste bod werd gedaan on een koppel late Jongen van de bekende kampioen P. Antheunis uit Hulst. Biljarten De topbiljartclub KOT speelde een wedstrijd tegen de Grens- vrienden uit Clinge. De uitslag van de partijen is: P. Wauters-R. Hoofd 1—1, R. Blommaert-J. de Smet 20, R. Pi- cavet-J. Hoofd 11, R. Boon-F. Hoofd 02, F. Verbraecken-S. de Vos 11, J. Buijsrogge-J. Klaessens 20, C. Ber- tram-R. de Vos 11, S. Blommaert-F. de Vos 02, W. Koemans-E. de Vos 11. Uitslag is gelijk: 99. Voor de eindoverwinning telde het balgemiddel de en KOT won met 'n verschil van 16 ballen. Prijsschiethig Bij de heer Vogel in het Beatschuurke werd een prijs- schieting gehouden op twee liggende wippen. Er waren hl totaal 63 schut ters. De uitslag: Wip 1: Hoogvogel: V. de Vos, Hulst le zij vogel: J. Voet, Hulst. 2e zij vogel: P. de Ridder, Roosendaal. Wip 2: Hoogvogel: A. de Kindt, Ka- pellebrug. le züvogel: Oosting, Axel, 2e zijvogel: V. de Vos, Hulst. Verpleegste sflat Het gemeente bestuur en het ziekenhuisbestuur heb ben overeenstemming bereikt over enkele g rondtransa cties in de Veer- hoekpoldcr. Het ziekenhuisbestuur heeft in deze polder grond nodlig om zijn plan voor de bouw van een ver pleegstersfiat te kunnen uitvoeren. De gemeenteraad zal vrijdag wor de^ gevraagd met de grondtransac- tiies akkoord te gaan. Er staat boven dien een voorstel op de agenda om gelden uit te trekken voor het bouw rijp maken van gronden in een deel van et bestemmingsplan Veerhoek- p older. Parkeervakken Burgemeester en webhouders zullen de gemeenteraad, die vrijdagavond vergadert, voorstellen f 2600 uit te trekken voor de aanleg van negen parkeervakken in de Prins Mauritsstraat. Botsing Woensdagmorgen om onge veer half elf reed de heer J. J. van A. van de Oranjestraat over de Willem de Zwijgerlaan in de richting van de Mau- ritsstraat. Op dat ogenblik reed de heer S. K. afkomstig van de Julianastraat naar de Willem de Zwijgerlaan. Door de botsing, die daardoor ontstond, wer den beide auto's zwaar beschadigd. Jeugdige rokers De gemeentepoli tie heeft gisternamiddag twee dertien jarige Scholieren gearresteerd, die de avond tevoren ln de Guido Gezêllestraat een sigarettenautomaat hadden openge broken en daaruit elf pakjes sigaretten en wat wisselgeld hadden ontvreemd. Voordrachten De bejaarden van pensiontehuis ..Bachten Dieke" en ook vele bewoners van de bejajar- denworbtngen ln de omgeving, beleef den een genoeglijke avond met de dichteres Maria de Smet-Vercouteren, die voordroeg uit eigen werk. Tot gro te vrolijkheid van haia.r aandachög luisterend gehoor besloot zij haar op treden met het voorlezen van een Vlaamse novelle. Biervliet Ratlowonlngen De eerste bouw- siroom van ratiowoniugen in Biervliet is gereed gekomen. De woningen zijn gebouwd in het uitbreidingsplan ten zuiden van die Schoollaan- De eerste 10 woningen in de Jacoba van Beier en- straat zijn reeds bewoond; de 10 wo ningen in de Keizer Karelstraat zullen deze week worden opgeleverd. De Ja coba van Beierenstraat loopt evenwij dig met de Gentsestraajt, terwijl de Keizer Karelstraat hier loodrecht op uitkomt, evenwijdig met de Schoollaan. Verbouwing r.k. kerk De parochie kerk zal deze winter, wat het inte rieur betreft, worden verbouwd en aan gepast aan die eisen voor de nieuwe liturgie. Ook de verwarming moet wor den gewijzigd, daar de huidige teveel vochtafzetting veroorzaakt, wat schade lijk is voor het verfwerk. Deze week Is men begonnen met de werkzaamhe den voor het aanbrengen van een nieu we verwarm ing.Op de weekdagen wordt de eucharistie gevierd in een lokaal van de kleuterschool. De zondagse kérk diensten zullen voorlopig nog in de kerk kunnien worden gehouden. Film „Joantje" In de zaaj van de heer G. Bracke zal donderdag (van daag) te achf uur 's avonds oe film „Joantje" woeden vortoond. Breskens Vismijn Aan de vismijn te Bres kens zijn in de week van 5 tot en met 11 november aangevoerd: 5157 kg ex-, port garnalen, 178 kg pellerij garnalen, 266 kg bot, 676 kg schar, 1477 kg schol, 2101 kg tong, 4677 kg gul, 3670 kg wij ting, 46 kg rog, 26 k tarbot, 48 kg kommeraal, 18 kg sprot, 4 kg haring, 308 kg onverkochte wijting, 914 kg on verkochte bot. Breskense zangertjes De Bresken- se zangertjes van het ikimdierkoor van „God is mijn Med" zullen op 1 decem ber in het Casino een uitvoering geven. Ook bet grote koor zal zijn medewer king verlenen. Piep-in Zondag wordt in de Uit komst een jeugdavond gehouden onder het motto „Piep in". De bijeenkomst zal bestaan uit cabaret, dans en teach- in. Voorts zal er ook een forum worden gehouden, waarvan de leiding berust bij de heer A. de Vries en pater Baart, beiden vormingsleider in Hedenesse. In het forum zullen zitting hebben mevrouw Hartman, dir. Ossewaarde, ds Spaans en de heer v. d. Hooft. Het ca baret staat onder leiding van ds. v. Gispen uit Terneuzen. Vogeltentoonstelling De Neder landse Bond van Vogelliefhebbers afd. Breskens, n.l. Vogelvereniging De Vink heeft in het Casino een tentoonstelling gehouden. Er was grote belangstelling. Keurmeester waren C- Akkermans, Roosendaal voor de kanaries, J. Kraak Terneuzen kanaries en G. v. d. Wate ring, Roosendaal tropische parkieten. De uitslag van de kampioenschappen is als volgt: Kanaries e.k. L. Pijcke, Sas van Gent; o.k. Alb. de Vlieger, Sas van Gent; stam kanaries P. Mo rel, Breskens; bastaarden e.k. C. v. Rentergem, Breskens, o.k. J. Zonne- vij 11e, Breskens; grasparkieten ek W. Jan-se, Vlissingen, o.k. T. Swartele, Breskens; grote parkieten ek T. Swar tele, Breskens; o.k. C. Erasmus, Bres kens; tropen e.k. C. v. As, Vlissingen; ok L. v. Belleghem, Oostburg; kwar tels. ek A. Kools, Oostburg. De eerste prijzen werden behaald door: kleurkamaries oranje rood agaat: W. Wiene, IJzemdijke, P. Morel, Bres kens, L. Verheije, Breskens, J. Morauw Vlissingen. goud agaat: H. Nieuwenhuijze, Bres kens. zilver Isabel: T. Ferket Sas van Gent, C. Ferket, Sas van Gent, B- de Waal, Sas van Gent. oranje rood Isabel: ph. Cornelis, Bres kens, D. Morel, Breskens, A. Kools, Oostburg. rood Isabel schimmel: P. Morel, Bres kens. A. Knals, Oostburg. goud Isabel: P. Boogaard. Sas van Gent, L. Pijcke, Sas van Gent, Arm. de Vlieger. Sas van Gent, Pb. Keij- mei, Breskens. mevr. de Waal-Hermans Sas van Geilt. Isabel* L. Pijcke, Sas van Gent. oranje rood: Alb. de Vlieger Sas van Gent. W. Wieme, IJzendijke. zalm: Alb. de Vlieger Sas van Gent, J. Morauw, Vlissingen; L. Wieme, Sas van Gent, I. Verduijn, Breskens; H. Nieuwenhuijze. Breskens; J. Quaars, Breskens; A. Vermeersch, Oostburg. mozaiek brons: W. Wieme, IJzendijke. mozaïek Isabel: P. Morel, zilver Isabel pastel: L- Verheije, Bres kens. oranje rood Isabel pastel: A. Kools, Oostburg; L. Verheije, Breskens. oranje rood Isabel pastel-schimmel: A. Kools, Oostburg; P. Morel, Breskens. oranje rood agaat pastel schimmel: P. Morel, Breskens. ivoor: L. Wieme, Sas van Gent- rise: F. Gijsels, Breskens. bastaarden kan en wild: C. v. Ren- terghem, Breskens. trop. en trop. of wild en wild: P. Pol- dermain, Middelburg; C. v- As, Vlis singen; C. v. Rentergfhem. Breskens, tropische vogels klasse 128: C. v. As, Vlissingen. kwartel: F, Gijssels, Breskens. aigapomieden: L. Cijsouw, Vlissingen. taiopische vogels klasse 128: C. v. A, Vlisinigen. kwartel: F. Gijssels, Breken. Hoofdplaat Zestig jaar huweiyk Op 21 no vember a.s. zullen de heer en me vrouw A- Langeraert - Maas hun zes- tig-jamig huwelijksfeest vieren, 's Mid dags om 14 uur vindt een plechtige eucharistïeviieriinig plaats in de paro chiekerk van St. Eligius. Van 17 uur tot 18.30 uur is er gelegenheid om het jubilerende echtpaar te feliciteren. St. Nicolaasactie Diverse w-rnKe iier s van Hoofdplaat zullen in de pe riode van 16 november tot en met 5 december een St. Nicolaasactie or ganiseren. Voor iedere gulden, die bij de deelnemende winkelier wordt be steed, ontvangt ieder een genummer de bon, die recht kan geven op een der Zeer fraaie prijzen. Tijdens deze actie zullen kinderen beneden 15 jaar kun nen deelnemen aan een tekenwedstrijd. Kapellebrug Sehieting Aan de schieting bij Cyr. de Kind werd door 81 schutters deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoge vogel voor G. Cocqlieyt te Ka pellebrug en de zijvogelg voor R. v. Hoey te Kemseke-Tromp «n E. Crab- be te Kemseke-Paai. Koewacht Pootvis uitgezet Door de fa. Bur ger Zn. te Bergambacht is deze week pootvis uitgezet in „Het gtrote Gat", een viswater van de Koewacht- se héngelsportvereniiiging. Het waren 1400 pond voorn en 600 pond brasem, die in dit mooie viswater werden uitge zet. Deze week zullen ook nog tweezo- merige karpers worden uitgezet in ge noemd viswater en ook in ,,De Konij- nenputten". Deze wonden gebracht door de Organisatie ter verbetering van de binnenvisserij". Het zijn ge kweekte karpers uit de kweekvijvers te Valkenswaard. Op de ledenverga dering van de hengels portveneniging is het besluit genomen dat er vanaf heden tot 1 juni 1968 niet meer op „Het grote Gat" mag worden gevist. Dit in tegen stelling met „De Konijnenputten", waar heel de winter gevist mag worden. Biljarten De plaatselijke biljart vereniging „Tovak" behaalde deze week een fraaie 18-6 overwinning op Sluiskil. De uitslagen waren als volgt: Fr. Buijs - P. Freijser 2-0; W. Riom- bout - A. Maanman 2-0; G. de Feber - J. v. Tatenhoven 0-2; E. Gijsel - K. Visser 1-1; G. Drubbel - B- Riemens 1-1; A. Coppieters - P. v.d. Wege 2-0; A. Rouvré - C. Bracke 2-0; B. Rom- bout - R. Hemelzoet 2-0; L. Coppieters -J. Zaal 2-0; G. Goossens - A- Riem ens 1-1; G. Vercauteren - K. Visser 2-0, G. de Vliegher - J. v. Tatenhove 1-1. Kalkoenenschieting Aan de kal koen ens chieting bij V. Thijs namen 80 schutters deel. De uitslag is als volgt: Hoogvogel; O. v.d- Walle, Zuiddorpe; le zij vogel: W. de Block, Klinge (B); 2e zijvogel: P. Boussen, St. Jansteen. De rest van de kalkoenen werd af geschoten daoir: Th. Mervis Stelcene (B); G. van Darnme, Koewacht: R. Kint, Koewacht; E. van Damme, Koe' wacht (2 stuks); C. van Gremberghe, Koewahct, G. Drubbel, Koewacht. Het hoogste aantal kleine vogels, 5 stuks werd afgwcrixafcen door J. Vermeire, Koewacht. Raadsvergadering. De gemeente raad vergadert morgenochtend om 9 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt de volgende punten: een ver zoek van het schoolbestuur om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een thermostaat, kosten zijn f 465; een rapport van de Centrale Dienst inzake de onbewoonbaarverklaring van de woningen Ous Karnemelkstraat 2 en Wouterij 1 en 2; ophaaldienst huis vuil: f 7,50 per emmer ingaande op 1 augustus 1968; Landbouwschool ver huur f 3600 zoals het staat en f 4000 met opschilderen. Verkoop f 36.000, zoals het gebouw er staat en f 40.000,— met opschilderen; bestraten en afras teren van het dorpsplein. Raming kos ten: f 14.489,—; weg aan de kerk plus egaliseren: f 13.610,schrijven van de heer Polspoel inzake betaling pacht van gronden; verordeningen vaststellen ingevolge nieuwe drankwet; subsidie Zonnebloem voor St.-Nicolaasactie yan f 75,—. St.-Jansteen Schieting staande wip Aan de ha zen sehieting op de staande wip bij P. Colegem namen 86 schutters deel. Een hoge vogel werd niet afgeschoten, ter wijl de andere hoge vogel werd getrof fen door A- de Jonge te Ovezande. De zij vogels waren voor Nic. Vereecken te Kloosterzande en P. Leeraert te Hulst. De hoofdkallen werden afgescho ten door P. de Block te Kemseke (B) en P.C. van Helsland te St. Jansteen. retileenbank werd een kort bezoek m. bracht. De bezoekers waren vol w over hetgeen, in zo'n kleine gemeen, schap als Terhole tot stand werd g* bracht. Vogelwaarde Donateursactie De LtdutaagR*. (kabouters en gidsen) en de FrancS cusgroep (welpen, verkenners en ro wans) hielden in de dorpen Boschia, peUe, Stoppeldijk en Hengstdijk eej bliksemactie van een uur om dom, teurs te werven voor hun venemgit. gen. Met het nodige tamtam - drumband verleende medewerking deden een tachtigtal jongens en mei», jes van de betrokken groepen een aan. val op de huisdeuren. Binnen de i, stelde tijd van een uur bracht de» donateursactie een bedrag op va» f 448,25. Ouderavond Na een reeks va# succesvolle avonden Is uitgerekend d, ouderavond, die door de jongerenso. clëteit in het Verenigingsgebouw Stoppeldijk werd belegd, op een leursteiling uitgelopen. Slechts enkel, ouders gaven van hun belangstellis. blijk. Het actieve soosbestuur had 4 heel wat andiers van verwacht, t, meer omdat menigeen het deen es laten van de jongerensociëtelt met an gusogen gadeslaat. D. kans om da sfeer eens van dichtbij te leren kes- nen, hebben de meeste ouders laten voorbijgaan. De jongerensociëtelt gatt na deze tegenslag niet bij de paldaa neerzitten. Zo staat er voor r.sterdar 18 november alweer een blngo-avnsd op het programma lp het parochie, huis te Ossen'isse. Leiding jeugdwerk Verschillende leidsters en leiders van de welpen, verkenners- en rowangroepen gaan di komende wieken gedurende twee week. einden op cursus. Vla dene cursussen die in verschillende plaatsen ln Bra bant worden gegeven, hopen de jeugd, leiders meer kennis op te doen ovet de mogelijkheden en ook de moeilijk, heden rond het „omgaan met de jeugd". (Van ven onzer verslaggevers) HOOSENDAAL De jaarlijkse unie van het district Zuid-Nederland van de MOVEO (Meer Ontspannlag Voor Ernstige Oorlogsinvaliden) word! op vrijdag 8 december in Roosendaal gehouden. Ruim 300 leden uit Zeeland, Noord-Brabant en Limburg nemen deel. De reünisten zullen door het Boo. sendaals gemeentebestuur officieel ont vangen wonden- (ADVERTENTIE) Terhole Bezoek uit Israël Een gedeelte van de momenteel in Nederland ver blijvende studiegroep uit Israël heeft ondier leiding van de heer Dm Hoed, verbonden aan de Stichting Zeeland te Middelburg, een bezoek gebracht aan het nieuwe dorpshuis en Wiit-Gele Kruis-gebouw alhier. Veel belangstel ling werd getoond voor de totstandko ming en tie verdere exploitatie van een dergelijk gebouw. De studiegroep voaid het totaal bedrag niet hoioig en het gedeelte dat Ternole moest op brengen zelfs heel laag. In Israël lig gen dergelijke zaken heel anders. Het beaoek werd verwelkomd door een af gevaardigde van het Stichtingsbestuur. Ook aan het bankgebouw van de Boe- Veiligheid in uw huis Op al uw gasapparaten J. A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel Tel. 01155-62S Middelburg Tel. 01180-216! 1299: „Nou? Wat hê'k je gezegd? Je kunt je goeie daad verricht'n, welp'nleider!'' riep Eelco Eelkema uit. „Je "nag meneer van Uyl'n help'n zijn geld in veiligheid te breng'n!" „Jammermaar dat zal niet gaan", zuchtte Loetje Saloe. „Een voortrekker moet immers sober zijn? Daarom kan ik mij niet veroorloven met hele kisten goud door de bossen te gaan zeulen, want dat is niet bepaald sober. Doch wellicht kan ik mij op een Andere wijze dienstbaar maken. Pakken jullie tweeën de kist goud maar op. Ik geef dan de nodige achterhoede-dekking. En moch ten er soms struikrovers op ons afspringen, geloof maar dat ik er dan stevig met mijn paraplu op los timmer!" „Afgesprook'n, welp'nleider", zei Eelco dankbaar. Dan gaan we maar meteen op pad. Waar moet'n we heen met de cent'n?" „Naar mijn auto graag", steunde Gozewijn van Uylen, die zichtbaar zwaar gebukt ging onder de last van zijn koffer goud... „Haast niet te tUl'n, dat ding", zei Eelco. die zó opging in zijn arbeid, dat hem het aansluitende optreden van Loetje Saloe volkomen ontging. Onge merkt verwijderde de doortrapte Loetje Eelco's dienst revolver uit diens achterzakHet gevolg van deze zakkenrollersgeschiedenis laat zich gemakkelijk raden. Op een gegeven moment bereikte ons drietal de provinciale weg, waar een kleine vrachtauto sa maar, toevallig, gereedstond. In een flits verscheen Eelco's revolver nu ln Loetje's hand. „Stoppen maar, mannen" zei lilj. Wees zo goed en plaats de geld kist in deze uiterst handige automobiel..." AD VERTENTI] I Morgen, vrijdag 17 nov. Hansweert 3.00 en 15-05, Terneuzen 2.22 en 14.25, Vlissingen 1.50 en 13.55, Wemeldinge 3.39 en 15.50. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17,30 11. Curieuze archiefstukken GOES Openbare bibliotheek 20.15 uur Leztag Hubert Lampo over eigen werk. De Landbouw 19.30 uur Verg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde afd. Goes. BIERVLIET Zaal G. Bracke 20 uur film „Joantje" VERSERE Zaal Nolet en de Haven: I.V.A.-tentoonstelling ANTWERPEN K.V.O. 20 uur De barbier van Sevilla MIDDELBURG Rijksarchief 9.30—12.30 en 13.3017^0 uur Curieuze archiefstukken. TERSEKE Zaal Nolet en De Haven I.V.A.-tentoonstelling ■I msm Zij wast in 1 minuut 3 a 4 pa Ja, 't zijn kenners die twei het gebied van komfort en i vormgeving! Ook als net betreft. Zonder keukenpieterig praat eist zij SKULTUNAl SKULTUNA met Teflon-finish aan al haar wensen: géén aa -géénsohuren, SCHOON in e< omdraai! Bovendien komen vormgeving (tijn strak) -handc en de geschiktheid voor gas aan al haar verdere verlange moet! ja. SKULTUNA heeft alles... kortom zweedse toppt keuken. Let op 't ingestempel In prijs vanaf BMCWTTd» «•rbMMi V» Du Pm «O, »Mf PTFE f»J SAMEN met de ueehmldig se en Europese kampio Henk Scholte gaat de Z jartkampioen Theo Platjt kort een serie demonsti ln Zeeland. „Nu speel i heer Platjouw, die in „in de eerste klasse Ubi ik een moyenne haal var tijdens de poonuedstrijde ber, dan kom ik in de e betekent dan dat ik mii jarters als Vultink, Wijn te". „DE demonstraties, die ik Scholte ga geven, valle voorwedstrijden. Op 3 a.s. spelen we in café DB Axel. De volgende dernl plaatsvinden op 1 decent Central te Terneuzen. De gende hebben we geplat Daar zullen we spelen ir van Engeland. Dat is oj Terneuzen. En op 3 dec een demonstratie in De Middelburg". „PRIMAIR bij deze demo strijden staat bij ons alle paganda maken voor de speciaal in Zeeland. Ovè nog nooit een Zeeuw in gezeten. Het zou voor hi nen zijn, dat iemand u vincie in de ereklasse l „PER jaar doe ik opera' vier tot vijf dagen me| wedstrijden. Al twee ik in de ereklasse te ka ontzettend veel trainen mij vaak een probleem biljartik bedoel ook ham te verdienen, ligt Bij mij is dat niet het ge dat ik heb. vereist veel n ..ALS ik train betekent omzet in de autoverkoopI komen het je niet aan moet zelj de baan op. Nj eens mogelijk om een I tussen door te trainenl Wreekt zich dat op je u>| 8tj garage Kerckhaert I een jaar of veertien. li zeggen, dat ze daar hel hebben voor mijn spol Als ik er eens een dagl senuit moet. dan kan cl „WAT die ereklasse bei dit jaar erg optimistisch nu niet lukt, dan lukt meer. De moeilijkheid er hier in de streek ge jart is. Wil ik trainen naar Sint-Niklaas om zi vinden. Anders zou ik zeg misschien, al eerdel klasse zijn gekomen". „EEN week of zes geled Ul Oss eerste klas 4Ï-

de Stem | 1967 | | pagina 2