„IN EEN BEDRIJF MOET JE NIET VERVANGEN MAAR VERNIEUWEN" NIET VERGETEN! i-papier Slotconcert van dirigent Jan Kuiler in Vlissingen Even uitblazen mevrouw WEDGWOOD Een vrouw als weldoenster SCHELDE DIRECTEUR G. v. GINKEL (60) MET PENSIOEN Zichtbaar Zeeuwen Rode boei kan automobilisten uit water redden DENNIS TELE-CHEQUES VOOR GRATIS DECEMBERNUMMERS VAN TELEVIZIER. ifeïiiïMy DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 NOVEMBER 196. Wijziging in regeling midden- en kleinbedrijf Rijkje Wolleswinkel blonk uit Cardiff-NAC Wereldrecord Duivenkampioenendag TELE-CHEQUE 5 3 r—E. AMSTERDAM (ANP). In de richt lijnen. waarmee de Stichting Ontwikke ling en Sanering voor het midden- en kleinbedrijf de aanmeldingen beoor deelt, zullen de wijzigingen worden verwerkt, die met ingang van 1 januari 1968 ingaan. Een van de wijzigingen is dat de leeftijdsgrens voor ondernemers, die hun bedrijven wensen te beëindigen en die in aanmerking kunnen komen voor een periodieke uitkering verhoogd zal worden van 55 tot 58 jaar. Verder zullen de periodieke uitkerin gen niet meer welvaartsvast maar waardevast zijn. Ze worden in het ver- volg aangepast aan de veranderingen in de kosten van levensonderhoud. (ADVERTENTIE) albert eqqerm'ont Korte Nieuwstraat 21 Hulst t Tel. 2418 - 3559, b.g.g. 2209 y Ik nam acht pond fruit en hetzelfde gewicht aan kristalsuiker. Na tien minuten koken, draaide ik de massa door een tamelijk fijne zeef. Ik ver kreeg veertien potten prima jam, niet doorzichtig". Dat schreef in 1898 Marie Curie in haar kookboek. Het geeft je het gevoel, dat voor deze vrouw, die honderd jaar geleden werd geboren, het hele leven een la boratorium was, waarin zij alles we tenschappelijk benaderde. Haar hu welijk met de Franse natuurkundige Pierre Curie bracht ogenschijnlijk weinig verandering. Madame Curie vatte het huishouden even ordelijk en mathematisch aan als haar studie. Zij noteerde de dage lijkse uitgaven tot op de laatste franc maakte er maandelijkse overzichten van, alles tot in de puntjes gespecifi ceerd. De vorderingen van haar dochter -werden stipt op papier ge zet: gewicht, tanden, praten, lopen. Tater zou zij met dezelfde accurates se elk voorjaar een aantekening ma ken van de omtrek der lindebomen, die zjj zelf voor haar laboratorium had geplant. Kil, wetenschappelijk, bijna on vrouwelijk doet dit alles aan. Maar diezelfde Marie Curie schreef drie weken na de plotselinge dood van haar echtgenoot in haar dagboek: „Mijn lieve Pierre, ik wil je vertel len dat de goudenregen in bloei staat dat de blauweregen en de hagedoorn beginnen uit te lopen - je zou ervan genoten hebben. Ik wil je ook ver tellen, dat ik jouw leerstoel heb ge kregen en dat er idioten geweest zijn, die mij daarmee gelukwensten. Ik wil je vertellen, dat de zon en de bloemen mij geen plezier meer doen". Toen zij de colleges overnam, begon zij precies daar waar hij was geëin digd. J^og dertig jaren daarna, leefde en werkte Marie Curie temidden van haar kinderen, medewerkers, bewon deraars. leerlingen Toch had zij al die tijd het gevoel, dat haar leven voor hij was. Want echt gelukkig was deze vrouw, die van kinds af hunkerde "aar kennis en studie, slechts in haar huwelijksjaren. Mogelijk stond het één-zijn in de passie voor de weten schap voorop. Maar ook op ander ter rein pasten zij wonderwel bij elkaar: de liefde voor het buitenleven, de afkeer van het alledaagse, de onver schilligheid voor persoonlijk gerief, de aversie van roem en publiciteit. Komt het door deze karaktertrek hen, dat wij Marie Curie vooral ken nen als het bezeten wetenschapsmens de vrouw die de mensheid onmetelijk veel goed heeft gedaan met de ont dekking. van radium, maar dan altijd vanuit haar laboratorium, gebogen over cijfers en instrumenten? in 1902 werkten Pierre en Marie aan het atoomgewicht van radium. Een aan- tekenblaadje waarop zij beiden wat berekeningen neerkrabbelden bleef bewaard. De Sunday Times geeft een afbeelding van de fotografische af- dfuk, die dit papiertje geeft. Over net hele blad verspreide lichtende Puntjes duiden - nu nog - na ai die jaren op radio-activiteit, die de vin gers van de Curies overbrachten. Nog nonderden jaren zullen dergelijke „lotos' van dit papiertje te maken (in. Deze kanttekening bij hef leven van een beroemde vrouw frappeert "oogstens, maar verbaast niet: wij nadden zoiets wel verwacht. JJindcr bekend is dat door toedoen van Marie Curie in de eerste we reldoorlog meer dan een miljoen sol- aan het fron* ''öntgenologisch Konden worden onderzocht. Want zij w iv e verworven kennis buiten net laboratorium, peinsde niet over do tn f°P «"vindingen, publiceer- en «is ravnk en vvij voor iedereen Nnh„i„°" ket se'd van haar tweede sen <nrlJl<m 19111 aan noriogsfond- zen waarde zouden verlie- rie"r„T6-' benijdenswaardig in Ma- waarmeo 'L vanzelfsprekendheid, vTouwIn loll aMe.s beurde. Als latjes nil 1 mobiele röntgeninstal- van rijke li!"6"' 3Ut<> S vorderden nemen om d„ l°Ullen' zelf bijlessen bet frontln t urs op weg naar technici train aflossen en 150 van de ,1? V00r de bemanning genwaeé'ns ?nes"' zoaIs dc 'önt- les lijkt on«hMden genuemd, dat al- 'Prekend Mof niet zo vanzcIf- a''epS?ê Lwman^Pa-iC heeft dit 'O en ïriiriest dit doen WaS COKS VAN EYSDEN (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. „Voor iedereen in het bedrijf moei er een taakstelling zijn, van hoog tot laag. Als de directeur zijn taak niet naar behoren vervult, dan krijgt hij zijn ontslag. Daar zijn recentelijk wel voorheelden van. Die taakstelling dient voor iedereen in het bedrijf te zijn, maar, en daar gaat het om, die taakstelling moet ook zo goed mogelijk meetbaar zijn. Een en ander komt natuurlijk o.a. tol uiting in de tarief- beloning, die dus een soort prestatieloon is. De tendens is tegenwoordig echter, dal het variabele deel van hel inkomen, het deel wal men dus hierdoor extra kan verdienen, niet te groot mag zijn. Als directie zijn wij daarover in onderhande ling met de vakhonden. De bedoeling is dat b.v. drie kwart of twee derde van de huidige tariefverdiensten hij het vaste loon wordt gevoegd. Dat maakt het totale inkomen stabieler Aldus de heer G. N. van Gin- kel, een der directeuren van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen. Direc teur Van Ginkel staat „op de valreep" van de scheepswerf, die hij vijftien jaar heeft ge diend. „Bij bedrijven als de Shell en Phi lips móet je eruit als je zestig bent. Wij, daarmee bedoel ik de directie van „De Schelde" hebben een rege ling om bij het ingaan van het 61e jaar uit het bedrijf te stappen. Ik hen in juni zestig geworden. Op 20 december neem ik afscheid, ik hoop in het ,,Scheldekwartier'\ als tenminste de heropbouw gereed is. Afscheid met pijn in het hart? Laat ik het zo zeggen: ik ben dankbaar dat ik dit eindpunt op deze manier heb mogen bereiken. Ik heb eigenlijk een gekke opleiding voor deze functie. Ik ben geboren in Diemen bij Amsterdam. Mijn ouders verhuisden echter al vroeg naar Heerlen. In Heerlen ging ik naar de am bachtsschool en kreeg de opleiding tot machinebankwerker. Daarna werd het MTS, die heet nu HTS, af deling werktuigbouwkunde. Toen ik daarvoor slaagde was ik nog geen twintig. Mijn eerste baan duurde een jaar: hulpbankwerker bij de staatsmijn Hendrik voor dertig e€nt per uur en „in tarief". Dit brengt het gesprek op de taak- stelling. Zoals uit de aanhef blijkt, heeft de heer Van Ginkel op dit punt een duidelijke mening. „Eigenlijk zou er een meer zicht bare taakstelling moeten zijn ook voor beambten. Het is echter veel moeilijker om dat soor-fc werk „zicht baar" taakstellen te maken. Van dat probleem maken we studie. Van „snijden van tarieven", eigen lijk dus de werkopdrachten heime lijk opvoeren, is bij „De Schelde" geen sprake. Alle correcties op de taakstellingen gebeuren in overleg met de betrokkene en de daarvoor aangewezen commissie. Wijziging van een taakstelling moet steeds mèt mo tivering geschieden." De eigenlijke carrière van de heer Van Ginkel begint als hij in 1928 een betrekking krijgt op de afdeling bedrijfsorganisatie van Philips onder leiding van professor Goudriaan. „Door het werk zelf kreeg ik hier privé college in financiering, admi nistratie, organisatie, enz. Ik heb daar een erg interessante tijd gehad en reisde heel Europa af. In de zo genaamde buitenfabrieken in Polen, Roemenië, Tsjech o-Slowakije enz. moest ik helpen bij het invoeren van nieuwe administratiesystemen, enz. In 1939 ben ik naar de Nederland se Spoorwegen gegaan. Dat kwam door een bijzondere omstandigheid. Professor Goudriaan was twee jaar eerder benoemd tot president-direc teur van de N.S. Hlij vroeg me te ko men. Ik moest er overigens weer wel van onderaf aan beginnen. Ik werd er „contractant afdelingschef 2e klas". Van Goudriaan kreeg ik met enkele andere collega's de opdracht om de hele financiële en administra tieve organisatie van de spoorwegen te moderniseren. Dat is een langdurig karwei geweest, maar we hebben het afgemaakt Er zat wel een rot tijd tussen, de oorlog en vooral natuurlijk de spoorwegstaking in '44. Onder gronds werkte ik toen voor de afde ling inlichtingen van de B.S. Op een gegeven moment werd mijn huis door de Duitsers omsingeld. Ik werd op gepakt en opgesloten in de S.D.-ge- vangenis in de Euterpestraat in Am sterdam, Nee, niet om het onder grondse werk. Daar zijn de Duitsers gelukkig nooit achter gekomen. We hadden een joods meisje in huis. Dat is door buren verraden. Ik heb me er uit kunnen redden." Ook het meis- ie heeft de oorlog overleefd. De nee* Van Ginkel, scherp ge zicht met veel rimpels, sluik grijs haar en attente ogen, toont weinig e- motie als hij het over die dagen heeft. Het is misschien te lang geleden. Als hij in 1952 de spoorwegen ver laat heeft hij het daar gebracht tot hoofdinspecteur chef van de financië- le en administratieve dienst en staat rechtstreeks onder oresident-direc- 'teur Den Hollander. „In 1952 vroeg Ilupkes, de huidige president-directeur van „De Schelde" met wie ik bij de N.S. heb samenge werkt, mij naar Vlissingen te komen. In 1954 werd ik directeur. Het is de langdurigste betrekking van mijn le ven geworden: vijftien jaar van de In totaal veertig jaar. die ik in het bedrijfsleven ben werkzaam geweest. De Schelde verkeerde in de begin jaren vyftig in financieel moei lijke omstandigheden. Daar hebben wij als directie het bedryf gelukkig uit kunnen halen. De grootste lol heb ik wel gehad in de stichting van Scheldepoort, onze reparatiewerf ln Vlissingen-Oost. Dat is nu een inves tering van 50 miljoen gulden. We heb ben maar tien miljoen behoeven te le nen. Ik durf te zeggen dat de Schel de een kerngezond bedrijf is, ondanks de moeilyke tijd waarin scheepvaart en scheepsbouw zich bevinden. Dat komt geloof ik vooral omdat ons beleid is gericht op continuïteit van de onderneming, en daardoor natuurlijk ook de werkgelegenheid. Dat kan betekenen dat je wel eens opdrachten met verlies moet accepte ren. Daardoor behoeft echter het to tale bedrijf geen verlies te lijden. In het behoud van de continuïteit van een onderneming dient het niet te gaan om vervanging van het be staande maar „vernieuwing van het bestaan". Het is fascinerend om op zo'n manier in en voor een bedrijf te kunnen werken. Van die juist ge noemde stelregel is de Scheldepoort een levend voorbeeld. Het is met de ontwikkeling meedenken en zich daaraan aanpassen. TTet leven van een directeur Ik ben verwonderd als hef even re gelmatig gaat. Je wordt bij ontzet tend veel zaken betrokken, die dik wijls weinig of niets met het bedrijf te maken hebben. Ook aan sociale verplichtingen ontkom je natuurlijk niet. In de directievoering bemoei ik mij in hoofdzaak met organisatie, adminstratie en personeelszaken. Op dat laatste punt heb ik onder vonden, dat je de zaak eerlijk moet spelen en geen kiekeboe. Ze hebben je zó door. Maar je moet ook hard kunnen zijn, rechtlijnig, om geen pre cedenten te scheppen. Als iemand be trapt wordt op het meenemen van koper of gereedschap ben je geneigd te denken Op staande voet ontslag? Kom nou, van mij mag hij dat stukje koper best hebben. Toch kan dat niet want in een ander geval blijkt dat de man tientallen kilo's gestolen ko per thuis heeft liggen. En natuurlijk is interne voorlichting van groot belang. Iedereen moet we ten waar hij aan toe is. Als je ze vergelijkt met bijvoor beeld werknemers in Holland, dan zou ik zeggen, dat de Zeeuwen hier meer verantwoordelijkheidsgevoel hebben. We merken het trouwens goed als een schip op tijd klaar moet zijn. Dan zet iedereen zijn schouders er onder. Het gaat hier ook vriende lijker ln het bedrijf toe. Ik zou graag wat meer in de fabriek rondlopen, maar je krijgt er de tijd niet voor. Neem nu die fusie, die wij aange gaan hebben in de Rijn-Schelde Groep. In de voorbereiding daarvan is ontzettend veel werk en tijd gaan zitten. Door die fusie staan wen nu veel sterker. Wij kunnen op de hellingen in Vlissingen schepen bouwen tot ma ximaal 315.000 ton. bij de R.D.MI. kunnen ze tot 200.000 ton gaan. Je begrijpt dat zo'n combinatie veel ge makkelijker opdrachten me* korte le vertijden kan accepteren. Er is thans een stormachtige ont wikkeling in de scheepsbouw gaan de. Een tankschip van 16.000 ton, di rect na de tweede wereldoorlog, was nog een grote, nu hebben ze er al van meer dan 500.000 ton op de tekenplank staan. Zo gaat het ook met die con tainerschepen, die groeien misschien wel tof 80.000 en meer ton. Hoe groter de schepen, hoe minder er gebouwd zullen worden. Des te minder bouw plaatsen zullen er dan ook nodig zijn. Daarom gaan we op dit punt met de grootste omzichtigheid te werk. Een nieuwe werf, in Vlissingen-Oost heb ben we daar ruimte genoeg voor, zou een investering van een 100 miljoen vergen. jyiijn verschillende sociale activitei ten^ zoals het jeugdwerk Don Bosco, lid van het bestuur van de ka tholieke h.b.s. in Goes, enz. heb ik op één na beëindigd. Dat is het voor zitterschap van het bestuur van het streekziekenhuis „St.-Joseph". In de cember zal ook daar een einde aan komen. De heer Van Ginkel, ofschoon nog „maar" 60, kan terugzien op een wei- besteed leven. Dat is ook de „buiten wacht" niet ontgaan. Hij werd be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, kreeg de Engelse on derscheiding „King's Commandation for brave conduct", vooral voor mijn werk van het verzet, en en drt pause lijke onderscheiding van de Orde van Gregorius de Grote. Deze laatste on derscheiding kreeg hij o.m. voor werk van de Oostpriesterhulp. Dan komen mijn liefhebberijen aan de beurt. Bij mijn huis aan de boule vard kan ik bijvoorbeeld geen fruit- tuin aanleggen. Wij gaan compleet verhuizen, formeel heet het zelfs emi greren, naar Frankrijk. In de Dor- dogne heb ik enkele jaren geleden een boerderijtje met zes hectare grond gekocht. Het boerderijtje stamt uit 1810. Er moest veel aan gebeuren. Maar met hulp van mijn zes zoona ia dat prima voor elkaar gekomen. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN Twee bloemenman den, één van de orkest- en koorleden en één van de eertijds befaamde bas zanger en vriend van de dirigent, Willem Ravelli, die op vele concerten in Vlissingen zijn medewerking verleen de, stonden terzijde van dirigent Jan Kuiler op het podium van de Sint- Jaeobskerk te Vlissingen. Zij varen een teken van weemoed op deze avond, want het betekende het af scheid van Jan Kuiler ais dirigent van de VÜssingse Oratoriumvereniging en van de dito orkestvereniging. Deze laatste vormde, met een flin ke versterking van het West-Neder lands Symphonie orkest, de instrumen tale begeleiding van het „Requiem" van Mozart en het „Magnificat" van Joh. Seb. Bach. Van de vier solisten die aan dit concert medewerking ga ven, was de alt Rijkje Wolleswinkel de emige die we nog niet in Vlissin gen mochten beluisteren. Haar warme timbre en haarop beheerste wijze ge brachte soli zullen bij de talrijke be langstellenden zeer zeker een grote in druk hebben achter gelaten Ook in het vocale kwartet, waarbij zij terzij de gestaan werd door Ans Rieke, Si mon van der Geest en Anton Elde- ring, voldeed zij tenvolle. Zodoende werd dit onderdeel één van de plus punten van deze avond. Het was daar om jammer, dat de solisten last had den van het wat onritmisch begelei dende orkest, waarbij de dirigent zich ook te weinig met de solisten bemoei de. Hoewel 'it kwartet echt wel con tact zocht, maar het praetisch nooit kreeg, is het een prestatie te meer. dat men zich er praetisch altijd goed doorheen sloeg. Wat de koorprestaties betreft, zijn we niet helemaal gerustgesteld- er zijn zeer zeker mogelijkheden met dit koor. maar men zong praetisch de gehele avond te gespannen met een angst op de gezichten. De gevolgen bleven ook niet uit. Het begon al met het Re quiem, waarbij het orkest zwak inzet te en het koor aanpassingsmoeilijkhe den had. In het Confutatis werd het bij de mannenstemmen een volkomen mislukking, doordat de dirigent onvol doende aangaf, terwijl enige maten verder de dames een tel op het or kest voorlagen. En zo kabbelde men gespannen voorwaarts, waarbij de di rigent et koor niet voldoende kon op zwepen om tot prestaties te komen die het ongetwijfeld in zijn mars heeft Bij Bachs' „Magnificat", wat in we zen een veel moeilijker werk is kwa men de koorprestaties beter uit de verf, hoewel ook hier moeilijkheden genoeg opgeschept lagen; we denken aan de triolen in het slotgedeelte. Het was jammer dat dirigent Jan Kuiler door hinderlijk tikken op de lessenaar zijn koorleden tot gelijk zingen dwong; we vinden dit persoonlijk meer voor een repetitieavond. A.L. (ADVERTENTIE) Waarom heeft NAC geen uitstel gé- kregen voor deze wedstrijd? Nederland - Rusland is een vriend schappelijke wedstrijd dus uitstel heeft eigenlijk geen zin. Maar is de KNVB hierin zelf niet fout? NAC had na melijk de datum al vastgesteld en toen was er van een interland nog geen sprake. Daarna kwam de KNVB met een interland op dezelfde datum. Dat is toch onredelijk, want het is toch ook een wedstrijd voor de Europa Cup. De KNVB zal het niet in het hoofd halen een interland te spelen als Ajax of Feijenoord een Europa cupwedstrijd speelt. Zijn de NAC-spe- lers dan al bij voorbaat uitgesloten voor de selectie. Ja!Pat is niet juist. BREDA L. J. v.d. Pluym In uw krant zijn de laatste tijd nogal veel artikelen verschenen omtrent het wereldrecord disco-praten. In uw editie van vandaag staat, dat Eve Clint dit record van Ben van Dongen heeft overgenomen. Dit is vol gens mij en vele anderen niet waar. Een van de anderen is b.v. Ad Nij- kamp ex-recordhouder op dit gebied. Hij constateerde zondag j.l. (en zater dag) dat een bandje 20 minuten non stop speelde en Clint die tijd z'n mond hield. Toen de ontstelde Nijkamp ken baar maakte, dat dit geen platen aan elkaar praten was, werd hij zonder pardon buitengezet. Zoals u nu begrijpt is Ben vóór ons nog steeds wereldrecordhouder en Eve Clint alleen maar iemand, die lang wakker kan blijven. BREDA C. M. Stallen bestuurslid Club de Paris, Atlanta- sooS. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Als hier twee automobilisten in vijf jaar mee gered worden is de moeite beloond. Nauwelijks had hoofdbrandmeester C. van Dashorst deze woorden gesproken, of er reed een grote „Amerikaan" in het water van de Haagse Binckhorsthaven. De proef met de autodreg van de Amsterdamse uit vinder F. Beerman was begonnen. Deze man is op het idee gekomen om achter een auto een soort vergrote uitlaat te monteren. Wanneer de wagen te water raakt, schiet er een felrode boei uit die door een kabel met de $uto verbonden blijft. Hierdoor is het mogelijk de auto te lokaliseren en naar de kant te trekken. De Haagse brandweer had voor het experiment twee kneusjes van de gemeentepolitie geleend. Eerst werd de grote Amerikaanse wagen de kade afgeduwd. De wagen zonk vrij snel, met het achterdeel omhoog (de motor zat voorin), de boei had zich in middels losgemaakt en een duiker zwom het voorwerp naar de kant. Vijf man trachtten vervolgens de wagen binnen te halen. Tevergeefs echter, want het zware voertuig was kennelijk in de modder blijven steken. De sloopauto die klaar stond, werd met vaart het vaarwater in gereden. De kleine boei ontpopte zich onmid dellijk en een minuut na deze tewaterlating sprong opnieuw een duiker van de kant om de boei te grijpen. Toen hij aan de boei ging trekken brak het (te) dunne kabeltje. De stichting wetenschappelijk onderzoek verkeersveiligheid en de andere toe schouwers kregen toch waar voor hun geld, want de brandweer takelde een van de auto's uit het water en de derde keer slaagde de proef volkomen. (Van J<nze correspondent) HULST Zondag 12 november a.s- houdt de C.C. Hulst haar 11e inter national! kampioenendag in successie. De tentoonstelling vindt plaats in de zaal van de Bruyn's restaurant, ach ter de berk, en is geopend van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's midd'ags. Om 2 uur begint de verkoping van bonen en jonge duiven. De belang stelling voor dieze unieke duivenshow is ieder jaar zeer groot. Naast bijna alle bekende duivenliefhebbers uit Zeeuwsch-Vla and eren, nemen ook ve le Belgische en Brabantse kampioenen, deel. Onder de deelnemers bevinden zich o.a.: P. Balseens, Clinge: Eug. Verstraeten, Hulst; A. v. Royen, Nieuwfcerken-Waes (België); A. Schou teren, De Heen; Gebr. Elegeert, Koe wacht; Gebr. Boodts, St.-Niklaas (Bel gië) Ant. Minnaert, Gent (België) Th. d»e Groot. Steenbergen; A. Peers man, Axel; F. Slock, Westdorpe; Joh. Wieland, Axel; A d'Hondit, Hulst- P. Antheunis, Hulst; J- Snelders, Sas van Gent. Gezien de kwaliteit van de ten toongestelde duiven wordt een zeer grote opkomst van alle duivenliefheb bers verwacht. „Er is geen eten op het fornuis, de oven is leeg. Ik geloof dat ik mijn handen voor niets geivassen heb!" Inzenden in als brief gefrankeerde envelop naar AVRO Postbus 734 Amsterdam. 1= Noteer mij s.v.p. per 1 januari 1968 ais lid/abonnee jjy k betaal jjfb per jaar f28,60 Naam:__ w per halfjaar f 14,30 f per kwartaal f 7,15 f D per week f 0,55 Plaats: KC 24 De 5 in december verschijnende nummers van TELEVIZIER krijg ik gratis! Handtekening: JHHHKu Wacht met betalen op onze giro acceptfcaarl .J|r I

de Stem | 1967 | | pagina 5