Lagere tuinbouwschool te Kapelle officieel geopend ÖRAIFFEISENBANK 39 ünisStoos Zeeuwsen-Vlaanderen PRUSSIAG PRUS-SLAG VAN BELANG VOOR DE HELE STREEK HULST TERNEUZEN Wat SMIDJE VERHOLEN LOGISCH.' APPtmmM pmvmorn GULDENS 2 Vergadering Afvalwaterleiding te St.-Jansteen EXAMENS Dagblad De Stem Heel oude plannen WALCHEREN Reserve-politieagenten B. en w. Vogelwaarde willen o.l. school in Pauluspolder in stand houden Vogeltentoonstelling spaarbank en alle bankzaken Afscheid L, de Bakker van Waterleiding Landstemerplaquetles ZUID-BEVELAND Ds. W. L. Dekker geïnstalleerd Stremming verkeer op de Schelde HOOGWATER VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uyleuborgb ZOMLOMETEH *PR'JS-SlA6f KUKTUMAMC. literblik ERWTEN JQ ÏUWTTA GÓ WORSTEN 7? ™KZAANSE n1 RONDJES MANDCREME7S tabaczeep99 WEESPERM KLUIT 7T VU/6RUST DAT/svoomua 'E VOLLE POND .2KP +W'JH* Ogs COGNAC SPINAZIE DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 NOVEMBER 1967 (ADVERTENTIE) Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit Wie kan het beter weten Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaasl Uniekaas da's de beste kaas! ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood - jong belegen; blauw belegen; paars extra belegen; geel oud; bruin overjarige kaas. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN De raad van bestuur van de „Afvalwaterleiding Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost zal maan dag a.s. om 16.00 uur in het gemeen tehuis te Sint-Jansteen vergaderen. De agenda ziet er als volgt uit; 4. Voorstel tot vaststelling van 'n ver goeding voor reis- en verblijfkosten, 5. voorstel tot vaststelling van een presentiegeld voor het bijwonen van de vergaderingen van de raad van be stuur en de vergaderingen van het da gelijks bestuur, 6. voorstel tot het vast stellen en regelen m.b.t. de controle op geldelijk beheer en de boekhouding, alsmede tot het onderzoek naar de deugdelijkheid van de rekening, 7. voorstel tot vaststelling van de begro ting 1967 (tijdvak 1 oktober tot en met 31 december 1967). EINDHOVEN T.H. Propaedeutisch examen, van de afdeling der scheikundi ge technologie: M. G. Rijkers Sprang- Capelle. Doctoraal examen van de on derafdeling der wiskunde: A. Maranus Domburg. Uagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch- V laanderen; Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuld-Beveland: Klokstraat L telefoon 8252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: F DE LIOT Exploitatie inspectie Zeeland L K. M DE JONO tel. 6252, Uuea tel 01150—4281. privé 730t). Oues. terneuzen Redacteur voor de Kanaalzone: J HÜSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen. Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscil-Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-200». Redactrice voor Zuld-Beveland en Walcheren: Mei S. MAASKAN'! Singelstraat 17. Goes, tel. 01100-5689. Rayunheheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252, Goes. Prijs voor tosse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 1 0,20 per mm 1 trui! ingezonden mededc"-iêen 21t mm gewone advertenties Bij cntract aanzienlijke reductie. „Kleintje?": 3 regels of minder f L- elke regeJ meer 0,29 Als één regel gelden 23 letter» en/ol leestekens BI) plaatsing ook in de Brabantse oplage reso. t 1,75 en f 0.65 BI) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggeefsters) KAPELLE. De lagere tuin bouwschool aan de Biezelingse- weg in Kapelle is, hoewel sinds september al in gebruik, gister middag officieel geopend. De school heeft de naam gekregen van ir. A. W. van der Plassclie. De openingsdaad was aan de direc teur van het landbouwonderwijs, ir. P. van der Schans. Onder het toeziend oog van vele genodigden sneed dé héér Van der Schans een appel doormidden, die waé bevestigd op een in de schoolhal opgestelde wand. Na het doorsnijden van het fruit weken de twee delen van de wand uiteen en kreeg het gézel- schap officieel toegang tot de schóól. De aanwezigen moesten echter enkele uur tjes geduld opbrengen voor zij een kijkje in het nieuwe schoolgebouw kón den nemen. Eerst werden felicitaties uitgesproken, geschenken overhandigd en dankwoorden gewisseld. Het welkomstwoord was aan de heer C. Traas, voorzitter van de commissie van toezicht van de tuinbouwschool. Onder de genodigden waren o.a. verte genwoordigers van gemeentebesturen uit omliggende plaatsen, vertegenwoor digers van de Z.L.M. en de veilingver eniging Kapelle-Biezelinge e.o. Verder waren veel land- en tuin bouw- en fruilteeltorganisaties verte genwoordigd. Niet aanwezig kon zijn de heer Van der Plassche. De openings rede werd uitgesproken door de heer Van der Schans, die een historisch overzicht gaf van de groei en bloei van de tuinbouwschool in Kapelle, die van belang is voor dé héle streek. De school werd in 1944 gesticht. Echter al in 1928 waren er plannen voor deze school. De school was aan vankelijk een rijksschool, maar werd in 1946 overgedragen aan de Z.L.M. Tot 1949 bestond de school in feite alleen nog maar op papier. Een schoolgebouw kwam er eerst in 1949. Het was een houten woonbarak. In 1954 was het zo ver dat er een nieuwe school kwam aan de Van der Biltstraat. De heer Van der Schans wees er ver der op dat ongeveer 30 jaar geleden de ouders nog overtuigd moesten worden van het belang van een opleiding aan een land- of tuinbouwschool. Volgens de spreker zijn de ouders er nu van overtuigd dat alleen de beste opleiding goed genoeg is voor de kinderen. De heer Van der Schans ging vervol gens in op de belangstelling voor de tuinbouwscholen. Hij signaleerde in dé jaren 1963—1965 een daling van het aan tal leerlingen aan de lagere tuinbouw scholen in het land, maar daarentegen een stijging aan de middelbare en ho gere tuinbouwscholen. Hij concludeer de dat dit gezonde ontwikkelingen zijn omdat, zo herhaalde hij, alleen het beste goed genoeg is voor de kinderen. Het woord werd verder o.a. gevoerd door de voorzitter van de Z.L.M., ir. J. Prins, de burgemeester van Kapelle, de heer H. van Suylekom, de heer K. Dees, namens verschillende kringen van de Z.L.M., de heer L. Oele, namens ver schillende organisaties en de directeur van de school, de heer J. op 't Hof. (Van een onzer verslaggevers) „Wij mogen van de minister evenveel reserve-agentén van politie aanstellen als wij beroepspersoneel hebben. Als u weet dat wij 42 beroepsmensen in dienst hebben en 18 reservisten, dan begrijpt u dat ik graag een oproep zou willen doen op diegenen die er belangstelling vooor hebben zich voor het reserve politiewerk te melden". Aldus de commissaris van politie van Middelburg, de heer J. van Ooyen, gis teravond in de kantine van de brand weerkazerne. Eerder had de burge meester van Middelburg daar de vrij- willigersmedaille voor tien jaar als re servist te hebben voldaan, uitgereikt aan de reserve-agent van politie A. Coppejans. De burgemeester beëdigde vervolgens tien reservisten tot reserve agent van politie. De burgemeester wees erop dat deze eed een verzwaring van de verantwoor delijkheid van de betrokkene beteken de. Hij hoopte dat juist daardóor een dergelijk enthousiasme van de reserve agenten zou uitgaan, dat ook anderen tot aanmelding zullen worden aange spoord (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE B. en w. van de gemeente Vogelwaarde zijn van oordeel, dat de o.l. school te Paulus polder In stand gehouden moet worden. Over het jaar 1967 bedraagt het aan tal leerlingen van de openbare lagere school gemiddeld 14 2/3. Op grond van dit cijfer zou de raad moeten beslui ten de school op te heffen, omdat het aantal leerlingen minder dan 50 be draagt in een gemeente met minder dan 25.000 inwoners. Met de gemeente Hontenisse Is wel iswaar een overeenkomst gesloten, dat kinderen uit deze gemeente daar op de o.l. school kunnen worden toegelaten, Deze school ligt op een afstand van ongeveer kilometer van de woningen van de meeste kinderen, die nn de school te Pauluspolder bezoeken. B, en w. achten dit zeer bezwaarlijk. -7' f' I ii'f De vogelvereniging „Vogelvreugd" hield in café „De Ster" een grote vo geltentoonstelling. Er waren kanaries, tropische vogels, parkieten, fazanten en kwartels aanwezig. Alles was zoda nig opgesteld, dat het publiek een goed overzicht had. Van de zijde van het publiek mocht deze tentoonstelling zich in een grote belangstelling verheugen. Het geheel mag dan ook als zeer ge slaagd worden beschouwd. De beide keurmeesters, de heren Sel ders en Kraak, stelden bij de keuring van de vogels zeer strenge eisen. De uitslag: Kanaries: Leiblauw: Em. Blesbroeck, 84 punten, Oranje rood brons schimmel A. C. Sponselee, 84. 82 en 82 punten. J. de Roeck 84 en 83 pun ten. Ie prijs O.K. J. L. de Booy, 88 punten. Zilveragaat: Cam. Hageman 82 en 85 punten. Em. Biesbroeck 86 punten. Oranje rood agaat: Kamp. O.K. A. Herrewegh 89, 87 en 87 punten, J. de Roeck 87 punten, F. Lauwereys 82 pun ten. Em. Biesbroeck 83 en 83 punten. Oranje rood agaat schimmel: A. Her- rewegh 83, 84 en 87 punten. A. C. Sponselee 82, 83, 83 en 81 punten. J. de Roeck, 82 en 82 punten. Th. de Cock 84 eh 83 punten. Goud agaat: J. dê Roéck. 85, 85 en 86 punten, le prijs E.K. J. de Roeck, 86 punten. Agaat: J. de Roeck, 84 punten. Oranje rood bruin: Fr. de Silva, 84 punten. Goudbruin: le prijs E.K. F. de Silva 87 punten. Zilver Isabel: F. Lau wereys 82 punten. Cam. Hageman 84 punten, le prijs E.K. 13 en 20 C. Hage man 86 punten. Em. Biesbroeck, 83 p. Oranje rood isabel schimmel: Th. de Cock, 81, 86 en 84 punten. Em D'Hert 82 en 82 punten Em Biesbroeck 80 pun ten A. Dumez 82 punten J. de Roeck 82 en 84 punten. Oranje isabel Fr. de Silva 80 punten. Isabel: Em. Biesbroeck 83 punten. Cam, Hageman 81 punten. Oranje rood: le prijs E.K. A. Herre wegh 87 punten, le prijs O.K. Em. Bies broeck 86 punten. J. Braspenninx 84, 84 en 82 punten. P. van Gimste 81 en 84 punten. Derby-prijs: J. B. de Booy 84 punten. 2e prijs E.K. J. L. de Booy, 85 en 84 punten F. Lauwereys 80 punten. A. Everaerd 80 punten. Th. de Cock 81 punten. (ADVERTENTIE) Zalm: 2e prijs E.K.: Fr. de Silva 86 punten. Th. de Cock 83 en 83 punten. A. Everaerd 83 punten. A. Herrewegh 84 punten, le prijs E.K. A. Herrewegh 86 en 84 punten. 2e prijs E.K.: J. D de Booy 85 punten le prijs O.K. A. Herre wegh 89 en 84 punten Em. Biesbroeck 83 punten Fr de Silva 85 punten 2e prijs EK J. L. de Booy 85 en 84 punten. M. A. Biesbroeck 84 punten, A Ev.e- raerd 83. 83 en 83 punten T. Kuycks 81 en 82 punten. Oranje: F. Lauwereys 85 punten, A. Everaerd 82 punten. Citroengeel: F. Lauwereys 81 en 82 punten. Cam. Hage man 83 punten. M. A. Biesbroeck 85 punten, le prijs E.K. M. Biesbroeck 85 punten Goudgeel: J. Burm 82 punten. T. Keuycks 83. 82. 82 en 84 punten. A. Everaerd 82 en 83 punten. Th. de Cock 63 punten, le prijs E.K. J. Burm, 85 p. Strogeel: J Burms 85 punten le prijs E.K. F. Kucks 87 punten A. Veraerd 82 punten, le prijs O.K. M A Biesbroeck. 85 punten. Bastaarden: Em. Biesbroeck 83 punten Cam. Hageman 87 èn 81 punten, le prijs E.K. T. Kuycks 87 punten. Algemeen kampioen T. Kuycks 89 punten. Zebravinken: A. Hèrrewegh 85 pun ten. P. v.d Brande, 79 en 81 puntén. A, Herrèwegh 85 punten, le prijs E.K. A. Herrewegh 86 punten 2e prijs E.K. A. Herrewegh. 86 punten. A. Dumez 84 en 83 punten. Japanse meeuwen: J. Vergauwen 84 punten, le prijs E.K. J. Vergauwen 86 punten, le prijs O.K. J Braspennincx 85 en 82 punten. T. Kuycks 83 punten. Tropische vogels: J. Vergauwen. Jap, Nachtegaal 87+ kamp. O.K. T. Kuycks, Binsen astrilde 87 punten 2e prijs O.K. Fr. d:e Silva, Diarnantvink 80 en 83 punten. J. Vergauwen. Ceresarnandine 86 punten, J. de Cock, diarnantvink 86 en 83 punten. J. de Cock, GordélgraS' vink 86 en 85 punten T. Kuycks, Dia rnantvink, 87 punten le prijs E.K. 88 punten kampioen E.K. T. Kuycks, Gor- delgrasvink 83 punten. E. V. Osselaer, rijsavogel. 85 en 82 punten. J. Braspen nincx, rijstvogel 87 punten 2e prijs O.K. 84 en 84 punten. Fr. de Silva, Loodbek 83 en 83 punten. J. Vergauwen. Lood bek 86 en 87 punten, le prijs O.K. Grasparkieten: J. Braspennincx, 76 81 en 82 punten. J. van der Walle. 82, 79 en 84 punten. J. Burm 78 en 84 pun ten. Em. D'Hert 86 punten, le prijs O.K, en 85 punten. J. van der Walle 84 pun ten. Grote parkieten: J. van der Walle roodrug, 84 punten, le prijs E.K.. idem 88 punten. 2e prijs E.K.. idem 85 punten MHOUMD snwffliHins 2e prjjs E.K. iflem 87 punten, idem 83 punten. Kamp. E.K. J Braspennincx, Bourks, 88+ Door de Hulsterse Aquariumvereni- ging „Reinaertstad" waren tevens en kele aquaria geplaatst. (Van onze correspondent) Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer L. de Bakker, die gedurende 22 jaar de functie van meteropnemer-incas- seerder bij de n.v. „Waterleiding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen" vervulde, afscheid genomen. 's Morgens kreeg de nieuw-gepen- sioneerde bezoek van de heren mr. M. Pek, hoofd van de personeelsdienst en directiesecretaris, drs. A. de Vries, controleur, J. van Damme, voorzitter van de personeelsvereniging, A. Nuy- tinck, hoofd van de boekhouding en A. van Driel van de afdeling perso neelszaken, die hem wegens zijn ver diensten voor de maatschappij een ge schenk aanboden. In de namiddag maakten vele col lega's van de administratie van de gelegenheid gebruik afscheid te nemen van de heer De Bakker. In de loop van de dag werd hem door de heer J. Standaert jr., secretaris van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, een geschenk aangeboden voor het feit dat de heer De Bakker gedurende een 15-tal jaren het incas seren van de contributie heeft verzorgd. Burgemeester Aschoff van Terneu zen zal op maandag 13 november a.s. aan dertig donors, die reeds ve le malen bloed voor een zieke mede mens afstonden, de Landsteinerpla- quette uitreiken. De heer Aschoff doet dit in zijn kwaliteit van voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Terneuzen. De korte plechtigheid heeft om 20.00 uur plaats in „Hotel Rot terdam". Burgerlijke stand Monique dv M. de Bruijn-Riemens, Janine dv J. van Meerendonk-Duininck, Monique dv J. Dooms-Vonk, Oscar zv H. van Beest- Werkhoven, Willem zv J. Buijze-Rink- houd, Claudia dv E. Merckx-Prince, Muriël dv J. Pey-Korstanje, Cornelis zv P. v.d. Weele-Harms. Gehuwd: Johannes Lipjes, 29 j. te Axel en Monique van den Brande, 19 j., Michael van den Berge, 24 j. en Pieternella Molegraaf, 20 j. Ondertrouwd: Jacobus le Grand, 23 j. te Vlaardingen en Pieternella de Fouw, 21 j. Overleden: Magdalena Temmerman, 77 j. geh. gew. te Koewacht, Pieter Franqoise, 83 j. ev M. Bos, Leendert Ruben, 70 j. ev A. Meijer, Dirk Broer, 82 j. ev C. Neeteson. te IJzendijke, Jacob de Kubber, 51 j. ev J. Goos- sen, Leendert Hendrikse, 77 j. ev J. Mielen, Jan van Langevelde, 86 j., geh. gew. met J. Harms, David de Groote, 72 j. ev M. Meeusen te Hoek. Biervliet Winkelactie Op Initiatief van de middenstandsvereniging „Willem Beu- kelszoon" wordt ook dit jaar weer een winkelactie gehouden. De deelne mende winkeliers zullen in het tijd vak van 17 november t.m. 5 decem ber bij elke aankoop van f 1,- een bon verstrekken. Hiermee z(jn weer aan- trekkijlyke prijzen te winnen. Ook Sint- Nicolaas verleent weer gaarne zijn medewerking aan deze actie. Hij zal op zaterdag 18 november a.s. te 13.30 uur een officieel bezoek brengen met een rondgang door de gemeente. IJzendijke Topbiljart Tussen de topbiljart- verenigingen van Sluiskil en IJzendij ke werd een wedstrijd gespeeld, wel ke door de IJzendijkenaren werd ge wonnen met 16-14. De uitslagen waren: W. de Schipper-Blijeenberg 0-2. L. Suurmond-de Schepper 2-0, J. Verspril- le-J. Riemens 2-0, R. Schilders-Bra- cke 1-1, A. Plasschaert-Visser 2-0, C van Voren-R. Zaal 0-2, A, Bom-Graeve 1-1, W. Last-R. de Waal 2-0, O. Lam- po-van Troost 1-1, L. Boerjan-Andries- sen 2-0, G. Verbeke-Wouters 1-1, F. Saey-Hemelzoet 0-2, A. Kryer-Destoper 1-1, J. Willemsen-Tatenhove 0-2, G Boer jan-van Alen 1-1. Schieting De in het Hofzichtthea- ter gehouden schieting, waaraan door 72 schutters werd deelgenomen, gaf het volgende resultaat: Hoofdvogel werd geschoten door W. Pauwels uit Hengstdijk. De zijvo gels door de heren J. Clareys. Ch Sturm en A. Neve uit IJzendijke en de heer F. van Hee uit St.-Margriete (B). Hoogste aantal vogels de heren A. van Dale en A. Hoste beiden uit St.-Margriete (B). Sluis „Jaontje" in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Gemeente werd die streekfilm „Jaontje" naar het gelijk namige toneelstuk van Cor Sclhijve, voorafgegaan door „De Kleoperimars" vertoond. Er was een grote publieke belangstelling. Zuidzande Raadsagenda Donderdag verga dert de gemeenteraad. B. en w. wil in de gemeenteraad aan het Zeeuws Instituut voor de Volksgezondheid een bijdrage van f 0,40 per inwoner geven. Met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten moet een kredietovereen komst gesloten worden tot een bedrag van f 40.000.- Het college stelt voor om op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen aan mevr. J. P. van de Reepe - de Klarck als onderwijzeres aan de o.-l. school. Voor de vacature van hoofd aan de o.l.-school zijn ver scheidene sollicitaties binnengekomen en in overleg met de inspecteur heeft het college de volgende voordracht op gesteld A. A. van Lare uit Axel en D. J. A. Nieuwstad te Baarland. Rilland-Bath Voor een volle kerk heeft, ds. W.L. Dekker zijn intrede gedaan in de Ned. herv. gemeente alhier. Vooraf was hij in de morgendienst bevestigd door ds. F.C. Willekes uit Kortgene. Na de slotzang dankte hij zijn nieuwe ge meente voor de goede ontvangst. Hij hóópte op een vruchtbare samenwer king. Burgemeester J. C. W. Jóbse heette de nieuwe dominee welkom. Ook hij uitte de wens van een prettige sa menwerking. Verder werd het woord gevoerd door ds. Jebbink namens de classes Goes en Kruiningen. Ouderling J. Wijkhuys namens de gereformeerde kerk, pater Gardiaan namens de r.-k. parochie, J. Koppejan namens kerk voogdij en ouderling D. W. Lobbezoo namens de kerkeraad en de hervorm de gemeente. Na de dienst was er ge legenheid in het Hervormd Centrum nader kennis te maken met de heer en mevrouw Dekker. 's-Gravenpolder Vaardigheidsproeven Leden van de Gymnastiekvereniging „De aanhóu- der wint" hebben de vaardigheidsproe- ven van het K.N.G.V. afgelegd. Burge meester jhr. mr. L. P. Quarles van Uffórd maakte in het gymnastieklokaal van de Kon. Juliana school de behaal de punten bekend, en reikte daarbij de wisselbeker uit de heer W.G. Heyboer die het hoogste aantal punten behaalde. De uitslagen daarvan zijn als volgt: Meisjes A: 1. N. Dekker, 50.8 punten (beker) 2. H. de Wilde, 50.4; 3. E. Wal raven, 50; 4. P. Kanaar, 49.4: 5. T. Tramper 49; 6. C. Onderdijk, 48.4: 7. L. dé Pree, 48,2; 8. K. Looy, 47.2; 9. A. Woutersen, 46.8; 10. L. Braan, 46. 11. J. van den Ende 46.4: 12. N. Schou- wenaar 46.4; 13. Els Bis 46.4; 14. R. de Ruiter 45.4; 15. J. Glerum 44.2; Meisjes B: N. Tolhoek 44.8; Jongens A. 1. T. van Iwaarden 50.2 2. A. den Dekker 49.8; 3. W. van Liere 48.8; Dames 2e graad 1. B. Dekker 49.6; 2. N. Koop man 49.4; 3. C. Tramper 46.4; Dames 3e graad 1. J. Anthonise 49 2. A. Reijnoudt 48.2. Bovenstaande punten zijn behaald met 7 oefeningen. Dames A.: 1. mevr. G. Goud 38 (medaille); 2. mevr. M. Koens 36; 3. mevr. A. Borstelaar 35.6; 4. mevr. J. de Broe- kert 33.2; deze zijn behaald met vijf oefeningen. (ADVERTENTIE) BRUSSEL (ANP) Het scheepvaart verkeer op de Schelde voor Antwerpen zal óp 9 en 10 november onderbroken worden met het oog op het trekken van een zware kabel van de linker- naar de rechteroever. Zaterdag 11 no vember zal het verkeer eveneens ge stremd worden wegens werkzaamhe den in verband met het plaatsen van het eerste element van de nieuwe Scheldetunnel. Morgen, donderdag 9 november; Hans- weert 8.06 en 20.55 uur. Terneuzen 7.36 en 20.26 uur. Vlissingen 7.10 en 19.57 uur. Wemeldinge 8.52 en 21.31 uur. ett ZUIDZANDE Jansen 20 uur Jaontje MIDDELBURG Schouwburg 10.30 en 14 uur Proloog met „Pathelin'' (ZVU jeugdvoorstelling voor voortgezet onderwijs) Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17,30 u. Curieuze archiefstukken City 20 uur De maagden van Soiidor 16 jaar GOES Korenbeurs 20.15 uur Alliance Fran- gaisc: Lezing door Pierre Ivanoff TERNEUZEN Galerie J 34: Collages, schilderijen en etsen van Jenny Weyland MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 u. Curieuze archiefstukken ST. KRUIS Dorpshuis 20 uur Jaontje GOES Korenbeurs 16 uur Vergadering Nivé, afd. Zeeland TERNEUZEN Galerie J 34: Collages, schilderijen en etsen van Jenny Weyland ANTWERPEN KVO 20 uur Balletten 1292: Intussen naderde de bekende journalist Sipko Stunt het dorp Rijkhuyzen. Wé weten het zo langza merhand allemaal al: Sipko had een fijne neus voor het nieuws. Hij róók het als het ware op duizend kilometer afstand. En diezelfde ochtend had hij dat vreemde, prikkelende gevoel gekregen, dat er in Rijk huyzen merkwaardige dingen gaande waren. Daarom was hij in zijn auto gestapt om zelf maar eens pools hoogte te gaan nemen. „Ahoi! Daar loopt de veld wachter", mompelde Sipko en hij parkeerde zijn wa gentje aan een stoeprand. Gewapend met kogelpen en schrijfbloc liep hij op de diender af, maar deze hief afwerend zijn hand omhoog. „Van mij krijg je niks te hoor'n makker", zei hij „Meneer van Uyl'n heeft rust nodig want hij heeft een moelijke nacht achter de rug. En over zulke grootgrondbezitters laat Eelco Eelkema geen woord los. Het ouwe familiekasteel is trouw'ns tóch nergns meer te vind'n. Dat heeft van Uyl'n me zélf verteld. Rij dus gauw naar je re- daktaasie-bureau, want hier in Rijkhuyz'n is voor jou niks te beleev'n!" Maar aan deze geringe me dedelingen had de ervaren Sipko Stunt ruim genoeg. Hij schreef niet voor niks elke dag een opwindend- onzinnige schouwpagina bij elkaar. Het mag dan ook niemand verbazen,dat de geslaagde journalist tot diep in de nacht ijverig doorwerkte aan een sappig stuk over oude kastelen, verborgen schatten, groot grondbezitters nieuws. en nog veel meer van dat feodale ONZE KLANTEN WONEN SOMS van de. £N TOCH KOMEN ZU ELKE WEEK S>U OAC. HERMANS HUN INKOPEN DOEN HET SCHEELT PER WEEK pryvlfagprijg, rv literblik; metoosnecten °R/ wortelen Sia-sowb aa. SJJ de echte IK/ voor een ouderwetse Kop arysme-lK C heerluke. A op de eotte glycerine Pat>i<ó O ©vervette aa fN DE PRÜB-SLAG NOG STEEDfe^ pate klaar» in eer\ wip 2009ramapak. mooie gave korrels 2 zakken 3002)ram /JA EN WEEK. IN WEEkUIT ONZE BESTSELLER CAA9ra'n. p'ttige JÜU geurige KOTFIE pies -Qemengd met echte. (-ranse cognac on^irovten fijngehakte onMxovten fyn 9 DIEPVRIES DAT KAN ALLEEN IN DE PR'JEi-EILAG HeeL pond MALSE OSS ROSBIEF*- JAC. HERMANS BERGEN OP ZOOM VUSSINGEN-MADE MIDDELBURG TERNEUZEN-AXEL GN NU OOK STEEN &ER6EN r

de Stem | 1967 | | pagina 2