V oettociit in teken vrede *>e Stem GELDLENINGEN Huub Bloks HM' GARAGE VERBRUGGE Kunstkring Hulst heeft goed gevuld programma Max Tailleur gaf fleur aan feest van „het Nut GEZINNEN Pax-Christijeugd komt met concrete bijdragen dagelijks in meer dan HALFWAS KOK ONTEIGENING een vertegenwoordiger assistent verkoper WEENS OPERETTECONCERT voor elk doel NASIVLEES GEHAKT PANKLARE ANDIJVIE SAY0YE KOOL IIulp Neiging Kritiek Begrip J. Stolte: Over dieptepunt heen MEDEWERKSTER VERKOOPSTER DAGBLAD DE STEM Een beste krant in elk opzicht Herenbanden en buikbanden v. d. Walle- Blommaert D. H. de Graaf Restaurant van Oosterom KAPSALON JOHN SWAAB Autobedrijven Jos Voet n.v. C. V. ADVIES Met BOVAG garantie MALSBRAAD 250 gram 500 gram T0PTUIN 500 gram 500 gram Kopen bij de SPAR is sparen biI de koop! 4 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 (Van een onzer redacteuren) DEN BOSCH Je kunt niet zeggen, dat de vredesgedachte onvoldoende leeft onder de ou dere schoolgaande jeugd. Op zijn minst is tijdens de elfde Pax Christivoettocht Den Bosch het woord „vrede" tienduizenden malen gevallen. Als het geen honderdduizend keer is geweest. Vrijwel in alle kapittels zijn onderweg de begrippen oorlog en vrede lang en grondig uitge diept en men heeft erover nage dacht. Dat is opvallend. Veel meer dan in andere jaren blijkt de voettocht in het teken van de vredesgedachte te hebben ge staan. Dit kan wijzen op een hoopvoller bewustwording onder de opgroeien de generatie. De problematiek spreekt de jongeren aanzienlijk meer aan dan in liet verleden. Het is aan hen niet voorbij gegaan, dat het vredesvraag stuk en het daarmee onverbrekelijk verbonden probleem van de ontwik kelingshulp de afgelopen maanden volop in de actualiteit is geweest. Tijdens de massale slotviering in de Sint Jan hebben dit jaar zelfs voor het eerst vertegenwoordigers van de verschillende routes ten overstaan van alle 3700 deelnemers enkele concrete voornemens bekendgemaakt. Er zijn petities voorgelezen, die voorzien van honderden handtekeningen naar rege- ringsinstanties zullen worden gezon den. In de petities kwam o.a. naar vo ren, dat het voortgezette onderwijs te weinig aandacht besteed aan het vre desvraagstuk en met name aan het onderwerp ontwikkelingshulp. zou kunnen helpen vei'wezenlij ken in landen waar hij niet is". Men was het er niet over eens wat nu moeilijker was: vrede houden of vrede brengen. Maar wel: „De vrede begint met begrip voor anderen, wie die anderen ook zijn." Over de manier, waarop men een daadwerkelijk steentje tot de vrede kon bijdragen, waren de meningen verdeeld. Moet men de verantwoor delijke leiders trachten te beïnvloe den of niet? Enkelen vonden: „Wij kunnen niet oordelen, wij weten er niet genoeg van. De politieke leiders zijn toch immers geen domme jon gens, die alleen maar kwaad willen. Als zelfs zij niet altijd in staat zijn om vrede te brengen, hoe zouden wij dat dan kunnen doen?" Daar stond de mening van veel an deren tegenover: „Er zijn in de loop van de geschiedenis veel grote en be langrijke figuren geweest die hun tijdgenoten volkomen met zich mee hadden, maar die nu zaken blijken te hebben verkondigd, waar niemand het meer mee eens kan zijn". Met andere woorden, mijn opvatting kan best be ter of juister zijn dan die van welke Vooraanstaande figuur ook". Over het probleem ontwikkelings hulp, was men het unaniem eens: „Zonder onbaatzuchtige hulp aan ar me landen is geen vrede mogelijk. Wij willen voorlichting hierover". De gesprekken gingen verder over het al of niet zin hebben van een gewapende vrede over dienstweige ring en de alternatieven hiervoor of over de vrede, die het communisme al of niet brengt. Iemand merkte op: „Vrede is alleen te bestendigen als alle culturen ooit aan elkaar worden, aangepast. Iedere cultuur zal dus wel iets moeten laten vallen". Het spreekt welhaast vanzelf, dat niet vier dagen aan één stuk over vredesvraagstukken is gesproken. Het thema van dit jaar luidde: „Geloven op maandag", geloven in het dage lijkse leven dus. Naast de vrede is het geloof onderwerp van discussie geweest. Ook zijn er afspraken gemaakt om in de zomervakanties van dit schooljaar met de eigen routedeelnemers te gaan werken teneinde op deze manier iemand in de ontwikkelingslanden aan een studiebeurs te helpen. Zo wa ren er meer initiatieven. Duidelijk is, dat hoewel de gesprekken het be langrijkste element zijn van de voet tocht, er een sterke neiging groeit naar het leveren van een concrete bijdrage. Wel woorden, maar ook da den. Zittend in een kil en glimmend nat geregend herfstbos, de rugzak als meubel onder het zitvlak, wordt er gediscussieerd. Een twintigtal jongens en meisjes, ergens op enkele tiental len kilometers afstand van het eind doel in Den Bosch. Een eindje verder op zit zo'n zelfde groep op het erf van een boerderij. Zij doen hetzelfde. Sa mengevat wordt, wat tijdens het lo pen ter sprake kwam Maar con clusies worden nooit genomen, want die samenvatting levert daar kun je donder op zeggen onvermijdelijk weer nieuwe vragen op Enkele gedachten uit ons kapittel: „Als je over vrede praat, moet je eerst onderscheid maken tussen de vrede, die je moet bewaren zoals in West-Europa en de vrede die je mee Men zei: „lk geioof niet in bidden öm iets." Of: „En zeker niet als het gaat om regen of het slagen voor een examen. Voor een examen slaag je omdat je gestudeerd hebt en niet om dat je gebeden hebt". Daar kon zich niet iedereen bij aansluiten. De waar de van het vraaggebed werd deson danks over het algemeen als zeer twijfelachtig bevonden. Uit het bovenstaande zou kunnen blijken, dat „slechts" over vrede of over de waarde van het gebed van gedachten is gewisseld. Niets is min der waar. Elk kapittel heeft zijn eigen tientallen onderwerpen gekend. De wereldvrede heeft het dit jaar echter voor een groot deel van de andere ge wonnen. Er is vanuit de leiding hier en daar kritiek geuit op de keuze van het onderwerp. Men vond, dat de routiers zich beter hadden kunnen bezinnen op hun eigen problemen en niet zo zeer op een onderwerp als ontwikke lingshulp en de daarmee samenhan gende politiek. Discutabel werd ge steld of het juist was de jongeren dit „op te dringen' Als dit niet was „opgedrongen", zou dan het vredesvraagstuk een kleinere plaats hebben ingeruimd tijdens de gesprekken? Dat is zeer de vraag. H. S. (Van een onzer verslaggevers) HULST. In de activiteiten van de Hulsterse kunstkring Van Den Vos Reinaerde is een kentering gekomen. Niet ten nadele. In tegenstelling tot vorig jaar zal dit seizoen een goed ge vuld programma worden afgewerkt. Voorzitter J. H. Stolte kan niet direct zeggen, dat er sprake is geweest van een dieptepunt, of een leegte. „Het was door een gebrek aan voldoende belang stelling, dat er weinig evenementen waren. Ik ben erg blij, dat we onze le den nu wat beters te bieden hebben". Op 4 november zal optreden in De Graanbeurs onder auspiciën van de kunstkring Wannes van de Velde. Op 15 december volgt een optreden van het cabaret „Touw" van Cor Verdon- schot te Hulst. Wij vragen voor ons kantoor zo spoedig mogelijk een zeer representatieve Opleiding en ervaring dienovereenkomstig Sollicitaties bij voorkeur schriftelijk aan: KOK "MA KELAARDIJ N.V. Sophiastraat 20a 4 - Breda - m 01600-4 4472 Inlichtingen buiten kantoortijd Tel. 46514. KORTGENE Ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum van het Noord- bevelands Nutsdepartement werd in de Stadswijnkelder te Kortgene het nieuwe seizoen geopend met een avond verzorgd door Max Tailleur en zijn ge zelschap. Nadat de voorzitter, burge meester Wisse van Wissekerke, de ver schillende genodigden in een geestig speechje welkom had geheten, waarna hij enkele grepen deed uit de archie ven van het'„Nut", sneed hij vervol gens op zeer tactische wijze een mo gelijke stroom van toespraken af en gaf onmiddellijk het woord aan Max Tailleur. Nu kan het zijn, dat veel mensen al bekend waren met heel wat grappen van deze onverwoestbare artiest door een bezoek aan de „Doofpot" in Am sterdam, of door het beluisteren van zijn platen, het lezen van zijn boekjes of anderszins. Het werd deze avond weer eens duidelijk, dat het helemaal niet vervelend hoeft te zijn oude be kenden te ontmoeten, gewoon omdat ze aardig zijn en blijven en ook omdat ze al het problematische in het leven zo heerlijk kunnen relativeren. Wij zelf kwamen inderdaad veel bekenden te gen. maar durven best bekennen, dat we zeer genoten hebben van de her nieuwde ontmoeting. Dat ligt natuurlijk ook voor een groot deel aan de mees terlijke wijze, waarop Bax Tailleur zijn verhalen weet te brengen, bijna non chalant, maar tegelijkertijd zo. dat hij zich (zoals hij trouwens zelf ook ver telde) volkomen inleeft in iedere per soon (of in de dieren), die hij sprekend laat optreden. Bovendien kan hij putten uit een bijna eindeloos arsenaal, dat ongeveer alle gebieden van het leven bestrijkt. Yoor het feit dat hij twee gebieden met opzet vermeed (de poli tiek en het concilie) kunnen wij hem alleen maar dankbaar zijn: In der Be- schrankung zeiigt sich der Meister. En er bleef nog genoeg over! Het is duidelijk dat de rest van het gezelschap bijna als decor gaat func tioneren, hoewel Tailleur moeite ge noeg deed om ze er voortdurend bij te betrekken. Het was allemaal heel aardig, maar we hadden toch voort durend het gevoel van: daar zijn we niet voor gekomen. De zangeressen Mieke Telkamp en Pauline Johnson dienden eigenlijk als opvulling van de momenten waarop de centrale figuur een ogenblik pauzeerde om weer op adem te komen. Daar veranderde ook de uitstekende begeleiding van Leslie Davis weinig aan. Typisch was trou wens, dat het zingen van Max Tailleur eveneens niet bepaald imponerend was te noemen. Het was, dachten wij; ook allemaal niet zo belangrijk. Zeker is, dat het publiek dat de Stadswijnkelder geheel vulde, buitengewoon genoten heeft van deze kostelijke avond. Het bestuur van het „Nut" kan niet alleen tevreden zijn over het werk dat het in allerijl had moeten verrichten om zaal en toneel op een passende wijze in te richten, veel meer nog kan het met tevredenheid terugzien op een uitstekende keuze, waarmee deze ope ningsavond van het nieuwe seizoen een volledig succes werd. Wij betwijfelen, of de mensen tijdens het bal na afloop nog zo veel en uit bundig plezier hebben beleefd als in de uren met Max die eraan vooraf gingen. A. H. Firma Gijzen gevestigd Acade miesingel 34a, Spoorstraat 32 bieden u onder onze bekende service te koop aan Mercedes 200 benzine type 1966 met schuifdak en radio Opel Kadett 1966, Opel Kadett 1965, Opel Kadett 1964, Opel 1700 1966, Opel 1700 1965, 1964, 2 maal 1963 Taunus 17 M 1965, Taunus 17 M 1966, Taunus 15 M 1967, Taunus 15 M TS 1967, Ambi break 1965, Citroen braek ds. 1965, Fiat 1500 1965. Fiat 1300 1964, Austin Glider 1965, 1964, Fiat 850 1964 NSU Prinz 1965 Renault L 4 1966 VW 1200 1965 1964. 1963, Renault R 8 1964, 1963, Simca 1000 1965, Simca 1500 GLS 1965, Renault R 16 1965 Taunus 12 M 1966, Taunus 12 M TS 1966, Mercedes 220 S 1962, Trabant 1965, BMW's 1963 1964, Fiat 1100 1964, 2 maal Daf 750 de luxe 1965, Dit is een kleine greep uit onze voorraad. Al deze wagens wor den in onze werkplaats getest en van nieuwe onderdelen voor zien. Op al deze wagens lp.000 km garantie op onderdelen en arbeidsloon. Financiering mo ge1 ijk ook inruil 's avonds showroom verlicht, ingang Aca demiesingel 34a, recht tegen over KMA, Ook ingang Spoor straat 32 vlak bij het station, tel. 39870, Privé 43593, geopend van 8 uur tot 21 uur zone'ars 1 uur tot 18 uur. „De datum is nog niet precies be kend" zegt de heer Stolte, ..maar in januari in elk geval zal prof. dr. H. Fortmann komen spreken over streek- cultuur. Hij zal zijn lezing zoveel mo gelijk aanpassen aan de Zeeuwsch- ^aamsche omstandigheden". Belangrijk vindt hij ook de aanslui ting van de filmgroep FILOR in Hulst bij de kunstkring. Een goed initiatief van de jongeren, meent hij. Ónder onze auspiciën zullen documentaires worden gemaakt die aan onze leden zullen wor den vertoond." Op het programma staat verder een expositie van keramiek en schilderijen. „We moeten natuurlijk niet vergeten, aldus de heer Stolte, „dat we tot nu toe hebben moeten woekeren met een gebrekkige zaalaccommodatie. Over dit dieptepunt zijn we zo'n beetje heen. We kunnen beschikken over de grote zaal in De Koning van Engeland en De Graanbeurs." t' Heden overleed tot onze diepe droefheid, na langdurige ziekte, voorzien van het H. Oliesel, mijn geliefde vrouw en onze onvergetelijke moe der, zuster, tante en nicht, mevrouw GERARDA DEZUTTER echtgenote van de heer Alphons Franciscus Pleunis geboren te Sluis, 11 juni 1918 en overleden in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Sluiskil 4 novem ber 1967. In de leeftijd van 49 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe gebeden aan: A. F. Pleunis Lucia en Eddy Leon Sophia Familie Pleunis Familie Dezutter Axel, 4 november 1967. Bachstraat 37. De plechtige uitvaartdienst, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op woens dag 8 november om 10 uur in de St. Gregorius- kerk te Axel, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Bijeenkomst: vertrek Bejaardenlokaal. Rozenkransgebed, dinsdagavond om 7 uur. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed mijn lieve man, onze lieve schoonzoon, broer, zwager en oom DR. MARIUS SCHREUDER oogarts op de leeftijd van 57 jaar. Vlissingen C. P. Schreudcr-Jorissen Leiden C. L. E. Jorissen-Versteeg Bilthoven Mr. J. Schreuder E. M. Schreuder-v. Overceen en kinderen Amsterdam W. Jorissen E. M. Jorissen-Bergen Leiden L. C. E. Doornink-Jorissen Dr. F. J. Doornink Wolfheze G. M. S. E. Schreuder-ter Brake en kinderen Vlissingen, 4 november 1967 Akkersdorplaan 4 De crematie zal plaatshebben in het crematorium Ockenburg te 's Gravenhage (Loosduinen) op woensdag 8 november des namiddags 14.00 uur. GEEN TOESPRAKEN Heden overleed nog ge heel onverwacht tot onze diepe droefheid onze lie ve moeder, behuwdmoe- der, oma, zuster, behuwd zuster, tante en oud-tan te JOHANNA FRANCIS CA WALDER weduwe van Leonardus Brouwers in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam: Joh, F. Kuiper- Brouwers P. J. Kuiper Breda, 3 nov. 1967. Corr.-adres: Frans Hals laan 72a, Hilversum. De crematie zal plaats vinden woensdag 8 no vember a.s. te 12.00 uur in 't crematorium, Öcken- burgh te 's-Gravenhage. VAN DUREN'S Corsettenmagazijnen zoeken voor hun speciaalzaak te Breda een (liefst met ervaring) Sollicitaties; Ginnekenstraat 117, telefoon 01600 - 38078. Wij hebben voor divers werk in grote bedrijven altijd p' ats voor nette meisjes vanaf 35 jaar. Hoog loon van f 60,- tot f Lu,- schoon per week. Ver voer m. nieuwe luxe Ford-bus jes voorzien van radio. Stuur een briefkaart met alleen je naam, adres en geboorteda tum. Je krijgt dan zonder eni ge verplichting alle inl. Je kunt ook bellen tel. 01658- 625, Fa. Fis. Kasteelstraat 34, Wouw. Ruime bijverdienste geboden aan aktieve personen als agent voor de verkoop van on ze prima tuin-, bloem- en land- bouwzaden, rozen, vaste plan ten, sierheesters, tuingereed- sch. bestrijdingsmiddelen, enz. Vraag uitv. inl. bij: Fa. F. Jager, Postbus 45, Winschoten. Gebruike naaimachine- voor weinig geld. Alle machines grondig nagezien en m. gar. r.- tie. Pfaff Naaimachinehuis, Kortemeestr. 17, Bergen op Zoom; Lange Brugstr. 30, Breda, Nwe Markt 48, Roosen daal. Breimachines Swiss Magic, de beste, geheel metaal. Pfafi Naaimachinehuis, Kortemeestr. 17, B. op Zoom: Lange Brug str. 30, Breda; Nwe Markt 48, Roosendaal. Elektrische zigzagnaaimachi nes in koffer vanaf f 240,- Pfaff Naaimachinehuis, Korte meestr. 17, B. op Zoom; Lan ge Brugstr. 30, Breda, Nwe Markt 48, Roosendaal. Uniek en verbluffend zijn de voordelen van Siegler-oliehaar- den. Zeer voordelige wairmte in de winter en koelte in de zomr De Weerd. Markt 33. Etten. tel. 01608-2310. Centrale verwarming vergroot uw levensruimte. Wij lichten u gaarne voor over de mogelijk heden tot een installatie, aan gepast aan uw situatie. Install, bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, tel. 01608- 2310. Na 18 uur 01608-3047. Te huur woonhuis met schuur en erf, groot 24 are, 50 c.are te Westdorpe, Graaf Jansdijk 46. Bevr. bij R. A. Pollet Passa Geullestr. 2, IJzendijke tel. 01176-530. Huur nwe. televisie met alle programma's voor een gering bedrag p. mnd. G»een vooruit betaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Geen servicekosten. Bel op (ook 's avonds). Middel burg 01180 - 3973, Goes 01100 - 5397. Oostburg 01170 - 2759. Heden overleed tot on ze diepe droefheid in het St.-Elisabeth-zieken- huis te Sluiskil, voorzien van de H. H. Sacramen ten der Zieken, onze ge liefde moeder, schoon moeder. grootmoeder en over gootmoeder HELENA MARIA CECILIA VAN REMORTEL weduwe van Adolf v. Britsom in de gezegende ouder dom van bijna 92 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Axel: Fl. van Britsom M. van Britsom- Mechelinck kinderen en klein kinderen Axel: C. Tieleman- van Britsom kinderen en klein kinderen Stekene: C. v. Britsom kind en kleinkinderen Axel: Al. v. Britsom Z. v. Britsom- v. d. Eeckhout kinderen en klein kinderen. Axel; Aug. v. Britsom. Axel, 3 november 1967. De plechtige uitvaart dienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op dinsdag 7 november 1967 om 10 uur in de parochiekerk van de H. Gregorius de Grote te Axel, waarna de begrafenis zal plaats vinden op het r.-k. kerk hof aldaar. Bijeenkomst ten sterfhui- ze Emmastraat 40 te Axel om 9.30 uur. Rozenkransgebed maan dagavond' 7 uur in de kerk van de H. Gregorius de Grote. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Bij de arrondissements rechtbank te Breda is inge komen een verzoekschrift van Johannes Jacobus van Seters, ondernemer van een electrotechnisch installatie bedrijf, en zijn echtgenote Yvonne Marie Kroupa, bei ben wonende te Oosterhout aan de Hildebrandlaan no. 37, strekkende tot goedkeu ring van tussen de verzoe kers staande huwelijk te maken huwelijksvoorwaar den. Schuldeisers kunnen naar aanleiding van dit verzoek worden gehoord in raadkamer der Rechtbank op vrijdag 17 november 1967 te 10.30 uur in het Gerechts gebouw aan de Kloosterlaan no. 46 te Breda, alwaar ook een ontwerp van de te ma ken huwelijksvoorwaarden ter inzage van eenieder ligt op de griffie. Mr. F. R. van der Laken, procureur. Bclcrum garage heeft een enorme partij mooie wagens binnengekregen z.a. Opel Re- kord 1966, 1965, 1964, Opel Ka dett 1965 lux en caravan, Ford Taunus 20 M en 17 M 1965, 1964 Ford 1° M TS Coupé en cara vans, Ford Corsair 1965, Ford Cortina 1965, Ford Consul 315, 1963, Ford Taunus 17 M Station car 5 drs. 1966, Peugeots 404, 1965 1964, Fiats 1500, 1100, 850 en 600 1966 1965 1964 Simca's 15CJ, 1300, 1000 1966, 1965 1964 NSU Sport en Prinz 4 1965, Austin Glider 1964, Trabant's 1965, 1964, BMW 1500 en 700 1965 i964, 1963, VW 1500 1300 en 1200 1966 1965, 1964 1963 Citroen Ami 6 1965 Vauxhall Viv„ 1965, Lancia Flavia 1965, Ford Taunus 17 M Stationcar 1964 en zo voort. Wij hebben ingeruild Daf 600 1960, Ford Taunus 12 M Stationcar 1963, Ford Taunus 17 M 4 drs. 1962 VW 1961, DKW 1960, Ford Tau nus 17 M 1960. Deze wagens kunnen voor spotprijzen weg. Voor een betrouwbare gebruik te auto naar een betrouwbaar adres. Het adres met de groot ste voorraad, de grootste om zet en met de allergrootste ser vice. Belcrum garage Min. Kanstraat lfi-20, Breda, tel. 01600-39900. Alle dagen geopend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. zondags van 1 tot 5 uur. 1< Autorijlessen voor f 47,50. vervolg- en losse lessen f 6,50 Fonkelnieuwe V.W.'s. Bonds- autorijschool „De Centrale" Aanmeldingsadressen, Breda Stationsplein 5, tel. 38718; Ber gen op Zoom, Lekstraat 9, tel. 6504 Roosendaal, Boulevard 113, tel. 4097, tevens verhuur van V.W. '67 Etten-Leur. Guido Gezellelaan 12. Tel. 3219. DROGISTERIJ STATIONSWEG 9 HULST NOTARIS te AXEL zal op zaterdag 11 novem ber a s. des voormiddags om 10 uur, in verband met ver koop bedrijfsgebouwen aan de gemeente Axel, ten ver zoeke van de heer P. Cap- pon te Axel, in bedoelde be drijfsgebouwen, behorende bij het woonhuis te Axel aan de Bylocquestraat 22 publiek verkopen: EEN MOLENAARS- INVENTARIS ondermeer bevattende een complete graandroger cap. 1500 kg per uur met 3% vochtonttrekking (merk Dekkers)een petkuss schoningmachine met zeel ten; een Kongskilde sehroef- transporteur met motor, schakelaar en aansluitkabel; twee Byric schroeftranspor- teurs met motor en aansluit kabel; 2 houten bascules; 1 balansweger; 1 complete graanzuiger, cap. circa 5000 kg per uur (merk Sameco); diverse electromotoren en alles watverder zal wor den voorgebracht. Betaling a contant. Bezichtiging ter plaatse op donderdag en vrijdag 9 en 10 november a.s. in de namid dag tussen 2 en 5 uur, als mede op de veilingsdag des morgens van 910 uur. GEVRAAGD: Jaarbetrekking In- of extern. Stationsweg 26 - Hulst Tel. 0114» - 2294 Vlij te aanvaarden te Leur helft van dubbel woonhuis met ruime woonkamer en keuken f 11.000,- te bevragen Kasteel laan 75, Leur 01608-2688. Oosterhout. Gerieflijk half vrijstaand woonhuis, garage, c.v. Vrijkomend f 62.000. Reis- en woningbureau, Van den Berg Co., Nieuwe Ginneken- str. 43, Breda. Krediet voor iedereen tot f 4000 voor aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vr. gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossing. Postbus 1083 Rotterdam. Goed tehuis gezocht voor 3 jonge hondjes. Grootgebracht met Puppy Bonzo. Passage 2, Oss. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1963 te koop. Min. Kanstraat 16—20 Breda, tel. 01600-39900. Van particulier een in prima staat zijnde Peugeot stationcar type 404 te koop, Groenstraat 41, Prinsenbeek. In zeer mooie en goede staat verkerende Taunus 17M Cara van '63. motor 10.000 km ge lopen. Prijs f 3.000,-. Inruilen en financieren A. Dekkers, er kend autobedrijf Roosendaalse baan 50, Wouw. Tel. 01658-549. De Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te 's- Hertogenbosch maakt ingevolge artikel 54 der Onteigeningswet bekend, dat bij onherroepelijk geworden arrest van voormeld' Gerechtshof van 5 oktober x967 in de zaak van: Rol no. 8468/B. 1. Godefridus Johannes Alphonsus Manders wo nende te Zundert, Dijkgraaf, 2. V/urice Leopold Francois Mathild van der Stee, wonende te Langeweg, gemeente Zevenbergen, 3. Laurentius Cornells Marinus Brooymans, wo nende te Dinteloord. 1. Leendert Pieter van Malland, wonende te Stam persgat, gemeente Oud- en Nieuw Gastel, 5. Antonius Johannes Janssens, wonende te Nieuw- Ginneken (Bavel), 6- Gerardus Egidus Antonius den Biggelaar, wo nende te Zevenbergen, 7. Johannes Antonius Meijs, wonende te Breda, 8. Johannes Cornells van den Broek, wonende te Zundert. 9. Cornelis Johannes Pijs, wonende te Etten, gemeente Etten en Leur, tesamen vormende het Bestuur van de Water schap het Heemraadschap van de Mark en Din- tel, zetel gevestigd te Oud-Gastel, eisers, procureur Mr. Em, van Zinnicq Bergman, tegen De rechtspersoonlijkheid bezittende R.-K- Parochiekerk van de H. H. Agatha en Barbara, ook geheten Rooms Katholieke Parochie van van de Heiligen Agatha en Barbara, haar zetel hebbende te Oudenbosch, verweerster. procureur Mr. J. J. M. Witlox, en tegen: Franciscus Johannes de Rond, landbouwer, wonende te Hoeven, intervenient, procureur Mr. J. J. M. Witlox, is uitgesproken de onteigening ten behoeve en ten name van het Waterschap „Het Heemraadschap van Mark en Dintel" van een gedeelte groot 1.05.50 HA van het perceel, kadastraal bekend'in de gemeen te Hoeven, in sectie A no. 391, in zijn geheel groot 3.71.80 HA, volgnummer 16, onder de voorwaarden, als in het arrest nader omschreven. De Procureur-Generaal. VAN OVERVELDT. VERFBEHANDELING (incl. crêmebehandeling) v.a. 6.— BOUTEESHEMSTRAAT 51 (richting Nw. Haven) BERGEN OP ZOOM TELEFOON 3.3.1.7. VOLKSWAGEN DEALER zoekt wegens de nog steeds stijgende verkoop en een (niet beneden 20 jaar) Onze voorkeur gaat uit naar iemand met verkoop- ervaring, maar is niet vereist. Sollicitatie-adres: Hef te Zandeplein 17 - KLOOSTERZANDE Telefoon 01148—412 Getnengde Zangvereniging „Crescendo", Kruiningen DirigentAdr. B. Holster op vrijdag 10 november a.s. in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen SOLISTEN Mya Besselinck, Gulpen (L.), sopraan Bert van Delden, Enschede, tenor. Met medewerking van Orkestvereniging „Apollo", Kruiningen. Aanvang 8 uur Entree ƒ3, vlotte directe behandeling voor iedereen Assurantie- en financieringskantoor Tel. 01640-6348 Kastanjelaan 116, Bergen op Zoom Zeeuwse Verwarmings Unie n.v. vir F. J. HAARMANWEG 5 - TERNEUZEN relefoon 01150—3641 - 01180—5871 - 01155—503 Voor een gedegen Goede financieringsmogelijkhéden aanwezig. OOK voor prima gebruikte wagens. INDUSTRIEWEG 37 - TERNEUZEN TELEFOON 01150—3451 VANDAAG: 14S MORGEN: VANDAAG: MORGEN: I VVyHOl

de Stem | 1967 | | pagina 4