ytï Werkloosheid doet niet alleen pijn in de portemonnee Rennies Welke normen zedelijk systeem in toekomst? districtsbestuurder m. de laat over bouwvakkers zonder werk: jIomJ Beton in schroot schade bij Hoogovens Surinaamse minister bezocht Zeeland Max Tailleur voor t Nut N.-Beveland 59.- rpapier voor uw pen Nog puin van Brussels warenhuis Medische keuring voor rijbewijs 6 St I iet halve voering ruit,rugceintuur en gsplit. Kleur: grijs met ruit. Normale prijs DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 NOVEMBER 1967 bontmantels bonthoeden bontcravatten bont garneringen Geen water bederf in Oosterschelde Slachtoffers Orthodontische hulp in ziekenfondspakket Niet pessimistisch Landbouwschap II GROTE BELANGSTELLING OP NED.-VLAAMSE STUDIEDAGEN Moe steeds is men in de Brusselse binnenstad druk bezig met het opriii- mingswerk aan de gigantische puin Democratische moraal Praktische regels Prof. Roscam Abbing Geslachtelijke relatie Complicaties Ontvangst js (ADVERTENTIE) BREDA' TILBURG DEN BOÏCH Eindslraat' 14 'Heuvelstraat 44 .SCHAPENnrórkt 17 Tel: 01600-31086 Tfel. 04250-31620 Tc'I. 04100-^39125 (Van een onzer verslaggevers) BREDA De bouwvakbonden zitten met grote bezorgdheid te gen de ontwikkeling in hun branche aan te kijken. De tweehon derdduizend bouwvakkers vertegenwoordigende Centrale Com missie Bouwnijverheid heeft vanuit die bezorgdheid een brandbrief aan de Staten-Generaal geschreven, zoals wij gisteren hebben gemeld. vjsy SüSSffi 5 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN/VALKENSWAARD Tenminste drie schroothandelaars heb ben aan de Koninklyke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmui- den schroot geleverd, waarmee op een enorme manier was geknoeid. Een cn ander heeft tot gevolg gehad, dat aan een gigantische staaloven van de Hoog ovens schade is ontstaan van meer dan 350.000 gulden. In samenwerking met verschillende andere politiekorpsen heeft de Velser recherche inmiddels al drie personen geverbaliseerd. Niemand is nog in hech tenis genomen. Tegen de 46-jarige groot handelaar in schroot F. van E. uit Val- kenswaard en twee broers, schroot- opkopers, die in Venlo in een woon wagen wonen, zal een gerechtelijke ver volging worden ingesteld. Een vierde verdachte, een opkoper uit Roermond, heeft tot nu toe ontkend met enige mal versatie te maken te hebben. De Velser politie verwacht nog meer schroothan delaars in Noord-Limburg aan de tand te moeten voelen in verband met de ernstige fraude. De onregelmatigheden kwamen aan het licht toen op 15 oktober de kwets bare bemetseling van de staaloven als gevolg van een enorme reactie in de oven ernstig werd beschadigd. Men is nog steeds bezig de bemetseling te her stelleneen tijdrovend karwei, dat ook een aanzienlijke bedrijfsschade tot ge volg heeft. Tijdens een grootscheeps onderzoek is komen vast te staan, dat het hydrau lisch tot pakken geperste metaalafval was „opgevuld" met zand, steen, beton, e.d. om zodoende aan een groter ge wicht te komen. Deze rommel veroor zaakte de explosie in de staaloven. Bij de Hoogovens acht men het niet waarschijnlijk, dat de fraude over een langere periode heeft plaatsgevonden. Een dergelijke „vervuiling" van het schroot heeft namelijk vrij snel grote moeilijkheden tot gevolg. In een wagonlading van groothande laar Van E. uit Valkenswaard heeft de politie voor de eerste maal zand en stenen ontdekt. Van E., die van ver schillende opkopers het schroot af neemt, heeft een eigen hydraulische schrootpers. Vooralsnog heeft de politie geen ver band kunnen ontdekken tussen de op lichting van de Valkenswaarder en de andere verdachten. De Venlose broers hebben met hun vader een handel in schroot. Volgens de politie zou de vader evenwel niet van de praktijken van zijn zoons op de hoogte zijn geweest. Zij hebben in middels bekend een wagonlading ischroot met steen en beton te hebben ver zwaard. In IJmuiden constateerde de politie, die het" onderzoek nog lang niet heeft afgesloten, in een treinlading uit Roermond ook andere afvalproduk- ten dan schroot. De politie verklaart de kwalijke praktijken door het feit, dat de afzet van schroot naar Duitsland een ste vige afnemer momenteel vrijwel stil ligt. Hierdoor volgde een groter bin nenlands aanbod, wat weer een prijs daling in de har.d werkte. Bij de Hoogovens wordt steekproefs. gewijs controle uitgeoefend op de bin nenkomende* pakken. Deze controle is nu enigzsins verscherpt. (ADVERTENTIE) utuk op de. maag, opgeblazen gé voel? Distri ets bestuurder M. de Laat (44) uit Breda van de katholieke bouwvakbond zegt: „De werkloos heid stijgt op het ogenblik weer ta melijk snel. In de hele provincie Brabant klemt het probleem méér dan elders, omdat daar zoveel bouw vakkers wonen. In de stad Breda ligt het percentage werklozen op het ogenblik ruim 35 procent hoger dan op 1 november van het vorig jaar. In het rayon Etten bijvoorbeeld krij gen meer dan 200 werklozen een uit kering uit het sociaal fonds bouwnij verheid. Maar daarbij moet u er nog minstens een dikke honderd bijtellen die al langer werkloos zijn en daar om aangewezen zijn op de Al gemene Bij standswet. Er is een groot gebrek aan bouw opdrachten. Neem bijvoorbeeld het afgekeurde bouwplan van de ge meente Breda in de nieuwe wijk Heusdenhout (1050 woningen). Dat *s e^n ramp voor de Bredase bouw vakkers. Als de aannemer daar, zo als in de bedoeling lag, de continu- bouwstroom uit de Hoge Vucht met een had kunnen voortzetten zou daar voor ruim zestig procent van de thans werkloze Bredase bouwvak kers werk zijn geweest. De werkloosheid in de bouw begint zich flink te doen voelen. De heer De Laat: ,,Als zoiets maar tijdelijk is, zoals bij waterveirlet dan slaan de jongens zich daar gemakkelijk doorheen. Maar nu is het erger. Week in week uit 25 tot 30 gulden minder, dat gaan ze merken. Sin terklaas staat voor de deur en dan moet er toch wat voor de kinderen worden gedaan. Er zijn er al die daarvoor om voorschot op hun va kantiegeld komen. Dat is een slecht teken. Tot nu toe hebben we nog 't geluk gehad dat het weer redelijk is gebleven. Maar als straks ook nog bouwvakkers uitgeregend raken, dan krijgen we toch wel een bijzonder moeilijke situatie". HAAG Het gevaar dat de af S-Uitmg van de Oosterschelde waterbe- «erf met zich zal brengen is niet groot, oenomen proeven onder meer in het veerse en Brielse Meer geven aanlei-i •ung te veronderstellen dat er een vrij goede vermenging van hogere en diepe re waterlagen zal optreden. Dit heeft «e minister van Verkeer en Waterstaat, rs. ,i. a. Rakker, gisteravond gezegd in op vaste-commissievergadering in de Tu-eede Kamer. Over dit eventuele waterbederf wa ren vragen gesteld door o.a. mr. H. C. pn /°"en»Urg uit Brefla 'Boerenpartij) beid} lr P °ele (Part'j van de Ar" ^akker zei voorts dat een accep- sehr ?,u ermenfiin5 was bei'eikt door het 7^ u, van comPressoren. Bovendien ia pon 7-°ut£ehalte in diepere water- li^ ?prf xevcn sterk afnemen als ie liter aan het wateroppervlak. SankfB QW D» ln steenkolenmijn n ,kt Stefan te Wolkersdorf in dc «anprovmc,r Karinthië heef: mens,c1 hrt loven 8<*°st. Tol «ïerii ,T w6 Uiken He meS-1n vum' woedt is dichtge- met bekend C01'Zaak Va" de brand is Er Is één categorie die op een byzondere maneer het slachtoffer is van de slapte in de bouw. Dat zijn de duizenden die enkele jaren gele den door bouwminister Bogaers in het vak zijn gelokt, in het kader van de actie Schep d'r op". Velen heb- ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Krui- singa (Volksgezondheid) heeft gister middag in de commissie volksgezond heid van de Tweede Kamer meegedeeld dat per 1 januari 1968 de orthodontische hulp in het verstrekkingenpakket van de ziekenfondsen zal worden opgeno men. Het gaat hier om specialistenhulp bjj o.a. aangeboren kaakgebreken, gesple ten gehemelten en bij noodzakelijke ge biscorrecties door het aanbrengen van beugels. ben toen de bouw gekozen omdat er muziek in zou zitten. Omdat het tenslotte een mooi en een goed vak was en omdat er nog zo onein dig veel te bouwen en verbouwen valt in Nederland. Nu worden ze op straat gezet of maken het mee dat hun leunen en ta rieven aaai de bestaande toestand worden aangepast, dat betekent dus: verlaagd. Deze groep is gedes illusioneerd en in deze kring is de stemming zeer gedeprimeerd. Dat geldt, aldus districtsbestuurder De Laat evengoed voor degenen die nog wel werk hebben. Velen van hen ge loven er al weer niet meer in en ontvluchten het vak. De heer De Laat schat dat op deze manier 6 a 7 pro cent het bouwvak verlaat. Het zijn allemaal jongeren. Werklozen van deze categorie zoeken werk buiten het bouwvak. De heer De Laat: „Dit is een ge vaarlijke ontwikkeling omdat er straks als de ouderen zich terug trekken te weinig vakbekwame jongere bouwvakkers zijn om de opengevallen plaatsen in te nemen Ondanks het feit dat dit land, dat naar iedere minister, staatssecreta ris of politicus blijft beweren, vo! zou moeten staan met bouwsteigers, daarvoor in de plaats een onaan vaardbaar groot aantal werkloze bouwvakkers telt, is de heer De Laat niet pessimistisch met betrekking tot ,,zijn" vak. ..Het is een mooi vak. Je hebt een zekere mate van vrijheid, het is afwisselend en voor een goede vakman boeiend genoeg om er van te houden. Er zal altijd plaats zijn voor goedgeschoolde ambachtslieden in het bouwvak. (Ruim 40 pet. van het bouwvakbestand werkt in de onderhoudssector en in de utiliteits bouw). Daarnaast ontstaat als ge volg van de industrialisatie in de bouw een nieuw soort bouwvak kers, specialisten met een korte maar gerichte opleiding, die gemak kelijk van specöalisatie kunnen wis selen." De heer De Laat is sinds vorig jaar districtsbestuurder. Hij is een geboren Rotterdammer en kwam in de Maasstad op 14-jarige leeftijd in de nadage.n van de economische crisis als timmermansjongen in 't bouwvak. Hij bracht het tot uitvoer der alvorens over te stappen in full-time bondswerk. Hij zegt: ,,Er zijn nog vele dui zenden bouwvakkers die van hun vak houden en er trots op zijn. Er zijn er duizenden die een paar jaar geleden dachten dat er toekomst in zat en mee kwamen helpen de ..ofhep van Bogaers er o-n te doen". De werkloosheid of de drei ging ervan, doet niet alleen in de portemonnee pijn (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In de Tweede-Kamer commissie voor Volksgezondheid heeft mevrouw Veder-Smit (WD) gister middag gepleit voor een medische keu ring voor het rijbewijs. Een strengere medische controle bij het afgeven van rijbewijzen vond zij nodig om de toe nemende verkeersonveiligheid tegen te gaan. Mr. De Vreeze (KVP) vond wat mi nister Roolvink en staatssecretaris Krui- singa in hun toelichting op de begro ting over de verkeersonveiligheid had den gezegd nogal „erg lauw". De heer Tilanus (CHU) noemde de verkeerson veiligheid een epidemie, die dagelijks 6 a 7 doden en meer dan 100 gewon den eist. Staatssecretaris Kruisinga (Volksge zondheid) deelde mee dat hij over de bestrijding van de verkeersonveilig heid eind volgende week het rapport van de groep-Muntendam hoopt te krij gen, op basis waarvan beleidsmaatre gelen kunnen worden genomen. In voorbereiding op het ministerie is een wet tot verbetering van de organisatie van het ambulancevervoer en verho ging van de kwaliteit van ambulance auto's. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Surinaamse mi nister van landbouw, veeteelt en visse rij, de heer R. Janki, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Zeeland. Gistermorgen werden de heer Janki en echtgenote door de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, in diens woning ontvangen. Daarna volgde een rondleiding door de Abdij en een bezoek aan de provinciale biblio theek. In gezelschap van de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, werd vervolgens een bezoek aan Veere en aan een landbouwproefbedrijf in Ka- pelle gebracht. Tenslotte volgde een ontvangst in het stadhuis van Middelburg door het ge meentebestuur van deze stad. Dat het Landbouwschap een geld verslindend ambtenarenstelsel is, ben ik volkomen met de heer Van den Beirgh eens. De redactie, echter, vraagt aan v. d.. B-, hoe het mogelijk is, dat een schap in stand kan blijven, als bijna 100 procent er tegen is, zo als de heer v. d. B. stelt. Nou, geach te redactie, het merendeel der boeren is er inderdaad tegen! Heeft u zich wel eens afgevraagd wat de boer te wachten staat, als hij zijn verplichte jaarlijkse bijdrage niet betaalt? Er zijn al verschillende huisgezinnen, door de deurwaarder, uit bun huizen gezet Niet goedschiks, dan kwaad schiks. Hierna volgt een publieke ver koping. U herinnert zich zéér zeker f Hollandse Veld, daarna zijn er nog méér geweest, deze werden echter doodgezwegen. Opdrachtgever van dit alles: Landbouwschap! Nu wil het schap ook al via de zul- velcoöperatie aan zijn trekken komen. Het kan dus gebeuren, dat een boer, die weigert het schap te betalen, via zijn geleverde melk, wordt aangegre pen. De Boerenpartij is de enige die open lijk de strijd met de FBO heeft aange bonden. Om de kiezer stroop om de mond te smeren heeft D'66, in zijn be ginselprogramma, óók stelling geno men, tegen de PBO. Als het echte de mocraten waren geweest, hadden ze zich hierover al lang moeten laten ho ren. Hieruit blijkt weer, dat D'66 een linkse schijnbeweging is- BREDA W. A. J. N. OP EEN VEILING te New York heb ben disndag en woensdag 211 etsen van Rembrandt een recordbedrag van 472.485 dollar (1.760.000 gulden) opge bracht. De etsen maakten deel uit van een particuliere verzameling. AMERIKAANSE oorlogsschepen met kernaandrijving mogen voortaan Ja panse havens binnenlopen. Dit heeft de Japanse regering gisteren bekend ge maakt in een boodschap aan de Ameri kaanse ambassade in Tokio. (Van een onzer verslaggeefsters) KORTGENE Het departement Noord-Beveland van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen bestaat 125 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal van avond in de Stadswijnkelder te Kort- gene een voorstelling worden gegeven door het gezelschap van Max Tailleur. Deze begint 's avonds om 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Kwalitatief en kwantitatief staan de Nederlands- Vlaamse studiedagen met als thema „de voorbereiding van de jonge mens gericht op gezin en maatschappij van de toekomst" op hoog peil. Men had tegen de 300 congressisten verwacht. In het Onze Lieve Vrouwelyceum te Breda, waar dit congres gehouden wordt, zijn 400 cursisten bijeen, van wie zo'n 150 uit Vlaanderen. Die grote Vlaamse toeloop blijkt mede te danken aan het feit, dat een der in leiders prof. dr. J. Kruithof is, hoogleraar in de ethica en de meta fysica aan de Rijksuniversiteit te Gent, die vorige week voorde Belgische t.v. een zeer „progressief" standpunt heeft ingenomen met betrekking tot een zuiver moraal systeem, dat ingreep heeft op de realiteit. In zijn referaat, in de middagzitting van de eerste congresdag gehouden, waarin hij „zedelijk-sociale waarden en normen voor de geslachtelijke op voeding dn een pluriforme samenle ving" behandelde, stelde hij, dat vol gens een wetenschappelijke analyse de mens niet weet wat hij wil. „Een duidelijke bepaling van wat we wil len ontbreekt. Wetenschappelijk ob jectief weten we niet welke menings verschillen er zijn, bijv. over voor huwelijkse betrekkingen, voorbe hoedsmiddelen, prostitutie, abortus en coitus-technieken. Als we hier over praten, dan moeten we drie waarde-oordelen als centra stellen: hoop die eens het warenhuis „L'Inno- vation" was. Hier ziet men hoe een deel van de gevel, dat gevaar voer in storten opleverde, door sloper? om wordt gehaald. 1 Seeksualiteit is slechts zinvol, als ze geïcorponeerd is in een lief desrelatie (hierin is de erotiek begrepen). 2 De liefdesrelatie is slechts zin vol als ze uitmondt in een huwe lijk. 3 Het huwelijk is slechts zinvol,, als uit dat huwelijk kinderen ge boren worden. Tezelfder tijd vroeg prof. Kruithof zich af, hoe men bij deze waarde oordelen een ongehuwde moeder moest beoordelen, wat men moest zeggen van een liefdesrelatie vóór, buiten of tijdens het huwelijk met een andere partner en of geslachte lijke omgang zonder liefde positief of negatief beoordeeld moest wor den. Divergenties op het gebied van seksualiteit en huwelijk achtte hij geen kernproblemen van de mens heid op dit moment. Persoonlijk voel de hij ervoor een consensus na te stre ven, maar die moet dan op een rede lijke basis tot stand komen. Kenmerk van het normatieve stelsel noemde hij, dat het ontworpen is door men sen, door meneslijke groepen. Anders dan prof. dr. P. J. Roscam, die in de ochtendzitting een referaat had ge houden, uitgaande van de fenomeno logie, stelde hij, dat voor het essen- tieel-humane de moraal moet uitgaan van reële, concrete feiten, die prof. Kruithof niet via de fenomenologie zoekt. Via een kleine beschouwing over vervangbaarheid van produkten en prestaties in de snel evoluerende maatschappij, kwam hij op een „con tradictie in deze ontwikkeling: alleen voor de seksualiteit kent men geen vervangbaarheid". Waarmee hij ove rigens niet wilde stellen, zoals hij na drukkelijk verklaarde, dat seksuali teit vervangbaar zou moeten zijn voor wat de partner betreft, zoals bijv. in de vriendschap. Overigens weten wij niet hoe de normen in de toekomst zullen liggen. Met een strakke, statistische moraal kweekt men neurotica. Hij achtte het perfect mogelijk een moraal op te bouwen, waarbij iedereen op de een of andere manier aan zijn trek zou kunnen komen. Wat doen we voor oudere ongehuwden, weduwen, pries ters. mensen die gedwongen moeten wachten tot ze kunnen trouwen. We houden er dan een soort „aristocra tische moraal op na": het deert ons niet. „Voor seksualiteit met lust zijn we bang. Voor seksualiteit met macht (in kiosken, op t.v.) zijn we niet bang. Verbinding van de seksualiteit met geweld, is een reëel gevaar", zei prof. Kruithof. In zijn pleidooi voor een democra tisch normenstelsel, stelde prof. Kruit hof nadrukkelijk, dat ook de jeugd hier als gesprekspartner aanwezig moet zijn. Het gaat niet op een mo raal te organiseren van ouderen voor jongeren. Dit impliceert een revolutie in de gezagsverhoudingen. Opbouw van een seksueel normatief stelsel op basis van verabsoluteerde uitgangs punten achtte prof. Kruithof derhal ve onmogelijk. „Geen van de partijen mag absolute regels stellen; wel voor zich zelf, maar niet voor anderen", concludeer de hij. Op het terrein van de regels in de seksuele opvoeding kwam hij als con sequentie van zijn betoog tot de vol gende praktische punten: 1 Zo vroeg mogelijk beginnen (bij de geboorte al) met de seksuele opvoeding. 2 Voorlichting dient aangepast te zijn aan de leeftijd. 3 Zij moet geïntregeerd zijn in de hele opvoeding. 4 Ongedwongen en aangepast moe ten seksuele begrippen worden overgebracht. 5 Naast „het weten" moet „het zijn" worden overgedragen. 6 Er moet een positieve waardering voor de seksualiteit van de man en de vrouw worden overge bracht. 7 Seksuele opvoeding dient te ge schieden in het gezin, de school heeft slechts een aanvullende taak. 8 Het is niet voldoende om de kin deren te zeggen hoe het is. Na het weten volgt het doen. „Daarom mogen we een discussie over de seksuele problematiek van een 24-jarige bijvoorbeeld en over de seksuele omgang voor het huwelijk niet uit de weg gaan, zo besloot prof. Kruithof. De problematiek van deze studie dagen had hij daarmee op een andere wijze benaderd dan prof. dr. P. J. Roscam Abbing in de ochtendzitting had gedaan tijdens zijn referaat over „De anthropologic van de mens in zijn geslachtelijke bepaaldheid en zijn wording". Prof. Roscam Abbing, die zijn door wrocht, academisch betoog helder op bouwde op een twaalftal stellingen (waarin hij een min of meer „klas siek", wellicht gelukkig: „bijna tradi tioneel beeld" van man en vrouw op riep") stelde, dat de geslachtelijkheid van de mens een modus bepaalt van medemenselijkheid, in de context van ruimte (lichamelijkheid) en tijd (leef tijd en generatie-opvolging), van het fysisch-psychische (het zó-zijn van elk) en het metafysische (het samen staan voor de grote werkelijkheden en vragen van het leven) Hij werkte uit, hoe in de geslachte lijke relatie elk openbaar wordt als eenzaam en eenzijdig, welke relatie gelijkwaardigheid en asymmetrie ver. onderstelt. In de geslachtelijk bepaal» de liefdesrelatie wordt nu elk uniek voor de ander en wordt de relatie tussen beiden uniek, exclusief. De ge- liefde is onwisselbaar, anticipeerde prof. Roscam Abbing hier min of meer op het betoog van zijn collega prof. Kruithof. Seksualiteit vraagt om erotiek, erotiek vraagt om naas tenliefde, seksuele erotiek vraagt tenslotte om trouw, betoogde prof. Roscam Abbing, die opmerkte, dat deze trouw wel problematisch zou zijn voor velen, maar dat hij of zij, die zich geheel toevertrouwt aan de ander erop vertrouwt, dat dit niet in cidenteel is. In dit raam stelde hij tevens, dat de selcsueel-erotische lief de ook vraagt om een institutionele vormgeving in de samenleving, „het briefje van de burgemeester dus". In wat hij noemde een zevenvou dige lofzang bezong hij de fase van de seksuele beleving van het zien van de ander, de expressie en de viering van de liefde in de vorm van het to tale contact met de ander. Even nog tipte hij een zestal com plicaties aan (beslist niet uitputtend, zoals prof. Roscam Abbing zelf op merkte): oppervlakkigheid en ver blinding, neurotische onvrijheid en onzedelijk egoïsme, onervarenheid en tragiek, complicaties, waarmee men rekening dient te houden. Situatie-ethiek, psycho-ethiek, leef- tijds-ethiek, niveau-ethiek en ziekte- ethiek (al met al een nood-ethiek), waarmee prof. Roscam Abbing de ethiek beslist niet wilde relativeren) werden even toegelicht, voordat spre ker zijn slotstelling poneerde: „Opvoeding t.a.v. het geslachtelijke heeft tot basis opvoeding tot mense lijkheid, tot medemenselijkheid. Van groot belang is het leiden tot verwon dering, tot aanvaarding, tot enig ex periment, telkens in het algemeen en speciaal t.a.v. de geslachtelijk bepaal de relatie. Milieu-factoren spelen daarbij een grote rol. Deprofessoren doctoren F. van Me- chelen uit Heverlee bij Leuven en R. Schippers uit Amsterdam hielden een korte inleiding op de referaten, die gisteren, tijdens een zeer korte dis cussie, al de nodige stof deden op waaien en waarop vandaag in een drietal secties nader wordt ingegaan. Die secties zijn de gezins- en jeugd organisaties, de scholen en vormings instellingen, en als derde de pastorale en sociaal-medische organen. In haar middagreportage zal de KRO hieraan enige aandacht schenken. Behalve Duitse gasten van de „Bund der Jungen Kinderreichen Fa- miliën" gaven als hoge Nederlandse en Belgische gasten acte de présence: staatssecretaris van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, mr. H. J. van de Poel, dr. J. Fleerackers, ka binetschef van de Belgische minister van Europese Zaken en secretaris van de Culturele Raad van Vlaande ren, dr. mr. H. J. Jansen op de Haar, voorzitter van de Nederlandse Ge zinsraad. Na afloop van de eerste congresdag werd een grote groep van de con gressisten (voor alle 400 was geerl plaats) nog ontvangen op het ga. meentehuis door loco-burgemeester W. van Boxtel, die zich wegens ziek. te van burgemeester Merkx plotse ling voor deze laak gesteld zag.

de Stem | 1967 | | pagina 7