3 p&nta si bwc h|| swmss Zelden zo gespeeld... Ook Fortuna (hkon EBHV niet verslaan HEREN KANSLOOS IN TURKIJE Tilburg-heren verdrongen Yenlo van eerste plaats JUMPING AMSTERDAM Anton Ebben tweede in springconcours lORPANTA ERSTAND crook'm 66k zwaarder is er niet! AR ■■■■■■BB NIEUWE WINST VOOR DONNER Brabants ruiterhuis Nederland- Pakistan: 2-2 Jo Lammers kampioen HANDBAL Judoka's wonnen Machtig jen ónder 4 pk-motor, voorwielen, ■ieur. jrijs. Kom de Ford Dealer. ds, verwaarlozing enz. Wacht ook opvalt, maar pas tijdig 09j haarvoedingspreparaten dhr. Weustink, Ootmaiaumsestraat 270 te OldenzaaU in haaruitval in meer of minder als prachtig succes: weer een Horloger-Juwelier heeft ze et u werkelijk ernst is, nietzomaar \i uw haarbelangen toe aan de lit gebied. Gebruik niet alleen bij maar ook bij ogenschijnlijk ge* wetenschappelijk samengestelde gspreparaten v.a. f2.80, Horpaj'3 Horpanta massage-olie v.a. f 1-»» v.a. f 2.20, Horpanta haute coiftur» ist, apotheker, parf. zaak, de hetere kepaa'ejl u wenst niet in voorraad, vraag hem aan 533) of de groothandel (Brocades,Ten dom o Hosson, Ebel Ebels, Schuhmacher, veil» Cosm.'lnd.'Alvermij', Leeuwarden. HOCKEY-TEAM STERK AMSTELVEEN (ANP) Tot de laatste minuut hebben 7000 toeschouwers de verschrikkelijke regen over zich heen laten gaan by Nederland-Pakistan. Nooit heeft een Nederlands elftal in de moderne geschiedenis van het hockey onder dergelijke omstan digheden gespeeld, het veld was absoluut ongeschikt om te spe len. Zelden echter heeft de natio nale ploeg zo goed gespeeld. In de eerste helft stond er een teaih zoals coach Piet Bromberg en iedere hockey-enthousiast zou wensen. In het eerste half uur, toen de bal nog zicht baar was en niet voortdurend in zijn loop werd geremd door de soppende grasmat, toen het veld nog egaal was en niet doorgroefd en geploegd door glijdende spelers en duellerende sticks, maakte Nederland waar, wat het in Londen niet had kunnen bewijzen. Ér werd met volledige inzet gevochten door een team dat vertrouwde in de hecht heid van zijn verdediging, dat soepel en harmonisch overschakelde van verde diging op aanval en dat zijn agressieve acties reliëf gaf met snelheid, variatie en techniek. In dertig minuten werden evenveel doelpunten gemaakt als in de zes voorgaande interlandwedstrijden. In de tweede helft hebben de dartele Pakistani Nederland geen kansen meer gelaten. Verdiende Nederland in de eer ste helft een diepe bewondering voor zijn speelwijze, voor wat Pakistan na rust presteerde behoort het respect nog groter te zijn: 2—2. Het was geweldig wat twee elftallen presteerden in dit beestenweer. En wat Nederland be treft, die eerste helft heeft aangetoond dat er een mogelijkheid is tot een „re naissance" van het nationale hockey, omdat er weer een werkelijke voorhoe de was. Een wedstrijd met uitsluitend aan trekkelijke punten? Zeker niet! De ploeg zakte In de tweede helft terug. Frans Spits liet na rust te snel het hoofd hangen. Zowel Lanoy Meijer als Eb- bens kregen de bal in de tweede helft met moeite weg. Fokker kan niet van schuld aan het eerste doelpunt worden vrijgepleit. Een overtreding van Ebbens, die een international niet mag maken - sticks in de slagcirkel, terwijl geen tegen stander in de buurt was - werd de di recte aanleiding tot de Pakistaanse ge lijkmaker. De hernieuwde kracht van de Neder landse voorhoede bleek vooral in het eerste kwartier. Na tien minuten bracht een goede pass van Zweerts Spits in een aantrekkelijke scoringspositie, die door een overtreding van Tanvir Dar verloren ging. Een strafbal zou niet misplaatst zijn geweest; het werd niet meer dan een strafcorner. Terlingen gaf gaf de bal goed aan, De Lanoy Meijer stopte perfect én Fokker sloeg de bal hard langs doelman Hoessein. Na zes landen wedstrijden had Nederland weer gescoord uit een strafhoekslag. Frank Zweerts scoort hier het tweede Nederlandse doelpunt. Nederland kreeg nog twee van die kansen. Het leverde niets op, beide ke ren werd afgefloten wegens sticks. Maar de voorhoede kon zich ook andere scorimgsmogelijkheden scheppen. Een rappe combinatie van Van 't Hooft, Zweerts en Van Vroonhoven eindigde in een beheerst schot van Van Vroon hoven naar de linkerhoek, de bal kwam terug van de paal. Kort voor rust kreeg Nederland toch zijn tweede treffer door Zweerts, die goed samenspel van Van 't Hooft en Spits voltooide door de bal nuchter langs doelman Hoessein te schuiven. Na rust heeft Pakistan de strijd steeds meer in handen genomen. Tariq Niazi maakte in de negende minuut het eer ste tegendoelpunt, nadat Fokker een wegschietende bal niet onder controle had kunnen brengen. De Pakistani ble ven doorgaan met ruim opgezette aan vallen, maar Nederland weerstond de druk van de vleugelspelers Mahmoed en Laik, al ging het dan ten koste van vijf korte hoekslagen. De vijfde, ver oorzaakt door Ebbens, herstelde tenslot te zeven minuten voor tijd het even wicht. Boks slaagde er nog wel in de door Riaz Uddin ingeslagen bal te ke ren, maar toen Mahmoed de wegsprin gende bal opnieuw voor doel bracht, kon linkshalf Feisal betrekkelijk on gehinderd inschieten. (Van onze liandbalmedewerker) BREDA Het slechte weer had de handbalvelden in Zeeland onbe speelbaar gemaakt. In West-Brabant ging alles door, zodat enkele Zeeuwse ploegen toch nog konden spelen. De dames van Olympus (district) brach ten de volle winst mee naar huis door in Breda te zegevieren over Rapid: 2-4. EBHV behield de leiding bij de heren door Fortuna uit Bergen op Zoom te verslaan. DISTRICT ZUID B Dames Rapid-Olympus 2-4 Weinig ho.ogtepunteri waren er in de wedstrijd tussen Rapid en Olym pus. De Bredase ploeg legde het ac cent op de verdediging, zodat Olym pus voor de rust slechts éénmaal kans zag de Rapidkeepster te passeren. Dat was in de 7e minuut door Leny Wijgman. Romy de Leeuw en Nia Verstraeten losten ook enkele scho ten op het Zeeuwse doel, maar Ria v.d. Meijde had er weinig moeite mee. In de eerste minuten van de twee de helft kwam er geen wijziging in de stand. Na 10 minuten schoot Dora Hoovers vanaf de linkervleugel kei hard in: 1-1. Maar in dezelfde minuut maakte Magda Vinke het tweede doelpunt voor Olympus na een voor zet van Ria Nortier. Rapid gaf zich met gewonnen. Een break-out van Nia Verstraeten bracht de partijen weer op gelijke voet (2-2). Olympus dat technisch beter was zag kans in de resterende tien minuten nog twee maal het doel te vinden: 2-3, door Ria Nortier en 2-4 via Magda Vinke. Heren EBHV-Fortuna 9-7 Voor de tweede keer werd onder streept dat het krachtsverschil in de districtsklasse heren aanmerkelijk miju r 's dan kÜ het begin van de veldhandbalcompetitie. Fortuna kwam in de laatste vijf minuten enige stoot kracht te kort om EBHV zijn tweede nederlaag toe te brengen. De start van EBHV was overweldigend. Bin nen vijftien minuten namen de Bre- danaars een voorsprong van 4-0, door Koos Toonen (3x) en Kees Willems uit een solo. Fortuna, dat al verschil lende keren getracht had de EBHV- oi= San'u F°ns Goor' te Passeren, nw .en£ m de achttiende mi- "H"?' Plet Kools die met enkele schijnbewegingen de defensie van EBHV was gepasseerd schoot on houdbaar m de rechter onderhoek. Het antv,oord van EBHV was een hard schot vanaf de linkervleugel stand on ri }Jeijko°P waardoor de stand op 5-1 werd gebracht. Toch kwam Fortuna voor de rust nog terug tot 5-3. De .stand van 5-2 werd be reikt door een strafworp benut door Tony Buron. Hierna wist Tony Buron nog een maal het doel te vinden. De eerste twintig minuten van de tweede helft deden de schaal door slaan naar Fortuna. Nadat Tony Bu ron (strafworp) en Johan Bakker (EBHV) de stand op 6-4 hadden ge bracht nam Fortuna het initiatief en schoot drie maal raak (Piet Kools 2x en Tony Buron). De achterstand van 6-4 werd hierdoor gewijzigd in 6-7. De nog resterende zes minuten bun delde EBHV alle krachten. Een voor zet van Hans Klaasen werd inge schoten door Cees Willems. Even la ter nam EBHV de leiding met 8-7 door een doelpunt uit een solo van Cees Willems. Fortuna kreeg de kans om weer gelijk te komen maar een strafschop werd door Tony Buron naast geschoten. Voor het einde braght Koos Toonen de stand op 9-7. Heren Rapid-Olympus 9-7 Rapid-Olympus was een goede wedstrijd waarin de partijen elkaar weinig toegaven. Olympus nam de leiding door een doelpunt van Henk Sehreurs dat gevolgd werd door drie doelpunten van Rapid. Deze achter stand kon Olympus voor de rust niet meer inlopen. Aan beide zijden werd nog twee maal gescoord zodat we een stand noteerden van 5-3. Voor de Zeeuwse ploeg scoorden Jo Post en Adri Cop- mels (strafworp). Na de hervatting bleef Rapid de leiding behouden. Bij de stand 7-5 kwam Olympus door Adri Copmels nog terug tot 7-6, maar bij het eind signaal wees het scorenbord 9-7 aan. VENETIë (ANP) Jan Hein Donner beeft in de zevende ronde van het schaaktoernooi te Venetië gewonnen van de Italiaan Magrin. De Nederlan der voert met een score van 6 punten uit zeven partijen de ranglijst aan. De uitslagen zijn: Evans (VS) - Ro- batsch (Oost.) 1—0, Donner- (Ned.) - Magrin (It.) 1—0, Canal (Peru) - Kup- per (Zwits.) 0,50,5, Zinser (Fr.) - Lengyel (Hong.) 0,5—0,5, Pachman (Tsj.-Sl.) - Paoli (It.) 1—0, Tatai (It.) - Calapso (It.) 10. Petrosjan (Rusl.) - Yanosevic (Zd.-Sl.) afgebroken. De stand na de zevende ronde: 1 Donner 6 p., 2 Evans 5,5 p. plus 1 afg. partij, 3 Yanosevic 4,5 p. plus 2 afg. par tijen, 4 Petrosjan 4,5 p. plus 1 afg. partij. (ADVERTENTIE) TILBURG (ANP) In de laatste rit van dit jaar is Jo Lammers Nederlands kampioen betrouwbaarheidsritten ge worden van de KNMV. Ondanks het slechte weer, ondervonden de 140 cou reurs weinig moeilijkheden op het 275 kg lange parkoers. De beslissing moest dan ook vallen in twee in het programma opgenomen ter- reinproeven. De resultaten van de eer ste proef werden echter niet in de klas sering opgenomen, omdat hier niet aan de reglementaire eisen was voldaan. De tijd in de tweede terreinproef gaf dus de doorslag en dat betekende voor Lammers in de klasse boven de 175 cc. de nationale titel, hoewel nog zes an dere coureurs eveneens zonder straf- punten bleven. Frits Selling, die 11.9 sec. meer nodig had dan Lammers, leg de beslag op de tweede plaats, (Van onze hockeymedewerker) BREDA In de eerste klas heren verdrong Tilburg Venlo van de eerste plaats. Breda won met 10 van 's Her togenbosch. HEREN le KLASSE Breda's Hertogenbosch 10: Geen grootse vertoning waarin het Bosche aanvalsspel vrijwel geen gevaar inhield voor de Bredase defensie, terwijl de aanvalslinie der thuisclub het spel te kort hield, iedere voorhoedespeler zich de eer van een doelpunt opeiste en daardoor zich rommelige situaties in de slagcirkel voördedeii. De wedstrijd werd beslist door een straf bal-doelpunt van S. Temmerman (10). Op eigen terrein kwam Venlo tegen HTCC niet verder dan een draw (0—0) en aangezien Tilburg zijn bezoek aan Keep Fit met een zege afsloot (02) verdrongen de Tilburgers hun concur rent Venlo van de bovenste plaats. De plaatselijke wedstrijd EMHCEindho ven eindigde in een overwinning voor de thuisclub (2—0). De ranglijst: Til burg 610; Venlo 69 K. Fit 68; HTCC 6—7; EMHC 6—6; Breda 6—5; Eindhoven 62, 's Bosch 61. PARIJS (ANP) De vijfduizend Fransen in het Parijse „Stade de Cou- bertin" waren buiten zichzelf van enthousiasme. Decleve, 21 jaar oud en honderd kilo zwaar, had wereldkam pioen judo Wim Ruska uit balans ge bracht. Lang duurde de vreugde echter niet, want de blonde Amsterdammer herstelde zich snel, nam over en won met een eerste houdgreep. Decleve het publiek had het zo graag gewild had niet voor een sensatie kunnen zor gen. Nederland won met 107 (64 en 43(. De partij tussen Ruska en Decleve was zaterdagavond niet het enige hoog tepunt in de interlandontmoeting van de Nederlandse judoploeg tegen Frank rijk, die onze landgenoten met tien te gen zeven overwinningen (drie partijen eindigden onbeslist) in hun voordeel beslisten. Bijzonder goed kwam Ferry de Clercq (in de zomermaanden honk- balint'ernational), die op het laatste moment was ingevallen voor de gebles seerde De Preyker, voor de dag. Tegen Clement kreeg hij een half punt tegen en werd daarna in de eerste houdgreep genomen. Tot ieders verbazing wist De Clercq zich echter te bevrijden, een prestatie die hij kort daarna weer le verde. In de laatste minuut slaagde hij er zelfs in Clement op de grond te krij gen, doch dit keer wist de Fransman uit de houdgreep te komen. 2e KLASSE A RapidityZwart Wit 61: Dit duel had voor de gasten een bijzonder ont moedigend begin doordat T. de Keijzer en H. Leijten een strafbal misten. Voor de rust een gelijkopgaand duel waarin de thuisclub een 20 voorsprong nam. Na de hervatting hadden de gasten met een inzinking te kampen, waarvan de thuisclub dankbaar profiteerde (5—0). Weliswaar verkleinde H. Cregten via een strafbal de achterstand (51), waarna de eindstand op 61 werd ge bracht. PushWere Di 11: Een „mannelij ke" wedstrijd, waarin beide partijen zich tot het uiterste gaven. De arbitrage was zeker niet vlekkeloos, hetgeen de Were Dl spelers manmoedig doorston den. De rust ging met blanke stanid in. Na de thee veroverden de gast door G. Reijnts de leiding (01). Nadat W. Koe- demij een strafbal had gemist, wist ech ter J. Morsink een strafbal te benutten (1—1). ForwardPelikaan 10: Voor de rust wogen beide partijen vrijwel tegen el kaar op en nam de thuisclub via een strafbal (De Kanter) de leiding (1—0). In de tweede helft ontbrak aan de voor hoede der gasten de finishing touch en tot overmaat van ramp miste F. van Ge loven een strafbal. MOP haalde bij HOCO beide winstpunten weg (04). DAMES le KLASSE PushHTCC 31: Een duel, waarin de thuisclub in een gewijzigde opstel ling speelde, welke niet in alle opzich ten voldeed Push had vrywel een voort durend overwicht en met twee doelpun ten veroverde T. Kommens voor haar team een 20 voorsprong, welke uit een strafcorner door S. de Jong werd ver kleind (21). Na de thee werden legio strafcorners onbenut gelaten en bracht M. Eickhoudt de eindstand op 31. EMHC moest aan het bezoekende We re Di één winstpunt afstaan (1—1). Een zelfde eindresultaat kwamen Keep Fit en Racing overeen (11). Oranje Zwart stuurde 's Hertogenbosch met een over tuigende nederlaag huiswaarts (3—0). De ranglijst: EMHC 712, Or. Zwart 710; Push 68; Were Di 77; 's Bosch 6—6; Keep Fit 7—7; HTCC 7—3; Racing 7—2. 2e KLASSE A BredaMOP 33: Dat de Bredase ploeg over een goede mentaliteit be schikte, bewees zij in dit duel door tot driemaal toe en een achterstand weg te werken. Over het algemeen waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Spoedig scoorde I. v. Gent-Platvoet de openings treffer (0—1), doch via een strafbully maakte I. de Wilde gelijk (11). Met een prachtig doelpunt heroverde de gasten de leiding (12). Uit een lange corner bracht K. Siezen de balans in evenwicht (22). Nogmaals hero vei MOP de leiding (23), doch I. de Wilde bracht de eindstand op 33. ForwardDES 10: Met doelivrouwe I. van Bragt als uitblinkster haid DES met haarverdedigende tactiek veel suc ces en pas via de rust nam M. Deckers uit een strafcorner voor haar club de leiding (01), met welke stand het ein de aanbrak. UdenWaalwijk 50: Tegen het snel le aanvalsspel der thuisclub 'stelden de gasten onsamenhangende aanvallen, waarbij goede scoringskansen verloren gingen. Op regelmatige wijze werid door de thuisclub gedoelpunt (5—0). Rapidity behaalde een kleine zege op het be zoekende Tilburg (21). ISTANBOEL (ANP) Dat Neder land weinig kans zou hebben tegen Oost-Duitsland trok niemand in twijfel. Dat de Nederlandse volleybalploeg ech ter zo kansloos zou verliezen als in Adana zullen echter weinigen hebben vermoed. Nederland, dat de strijd om het Europese kampioenschap was be gonnen met een overwinning op Oos tenrijk, trof in de Oostduitsers tegen standers die in de eerste twee sets nog wel vier en zeven punten toestonden, maar die in de derde set onverbidde lijk hun ware kracht toonden: slechts eenmaal kwam de ploeg van Henk Blok tot scoren. Weinig moeite hadden de heren met Zweden: 30 (155, 151 en 15—13). Oud-wereldkampioen Rusland be haalde in groep a de tweede overwin ning en heeft nu de leiding. In Ankara zorgde Israël voor enige verrassing door wereldkampioen Tsjecho-Slowa- kije bijna een set afhandig te maken. De Tsjechen wonnen de eerste en twee de set gemakkelijk, maar in de derdi set sloegen de Israëli dit jaar m di finale van het' Westeuropese kampioen schap door Nederland met 31 versla gen onverwacht hard terug. De Tsje chen wonnen tenslotte toch nog me 1715, hetgeen voor een groot deel ti danken was aan de smashkracht var Smolka, hoofdaanvaller van Dukla Ko. lin. In de andere twee groepen heb.- ben Roemenië en Hongarije de leiding Turkije, dat door een zeer gunstigi loting het' was „geplaatst" alle kans op een plaats in de finalepoule had. liet een zwakke indruk achter. De Turken wonnen met veel moeite var Finland, dat tijdens het laatste West europese kampioenschap op de voor laatste plaats eindigde. Blijven de Tur ken zo zwak, dan is het mogelijk da' niet zij, maar de Israëli of de Italianer tot de finalegroep doordringen. (ADVERTENTIE) de speciaalzaak voor brabant voor ruiterkleding en ruitersportartikelen veemarktstraat 20 - breda - tel. 39890 (ADVERTENTIE) AMSTERDAM (ANP) De reeks successen waarmee Alwin Schockemöhle is begonnen in het tiende concours hippique „Jumping Amsterdam", werd zaterdagavond afgebroken door de Zuidafrikaanse Bobby Grayston. Na twee overwinningen op vrijdag en een eerste plaats op zaterdagmiddag, kwam Schockemiöhle zaterdagavond in het indrukwekkende puissance-springcon cours met wimpel ook nog in de tweede de beslissende, barrage. De Westduitse combinatie kwam echter niet over de 1.90 meter J»oge muur. De enorme hindernis werd slechts door Grayston met Royal Searcher en Anton Ebben met Kairouan correct ge nomen. Het werd geen derde barrage tussen dit tweetal, want Nederlands beste springer passeerde de rode finish- paal aan de verkeerde kant, moest daardoor nog een volte maken en werd met drie punten bestraft. De eerste plaats was dus voor de ervaren Zuid- afrikaan Grayston. Het internationale jachtspringcon- cours, is de traditie getrouw, gewonnen door Seamus Hayes, die daarmee voor de vijfde keer de extra prijs, een auto kreeg aangeboden, De Ierse ruiter met zijn machtige appelschimmel Doneraille had echter een misstapje van zijn vin nige landgenote McDowell nodig om weer een auto rijker te worden. Hayes reed snel, miss McDowell was nog sneller rond gegaan, maar halver wege het parcours volgde Sweet Con trol zijn eigen wil en niet die van zijn berijdster. Een ongehoorzaamheid, die de blonde Ierse een handvol seconden kostte. Het verschil tussen Hayes en miss McDowell bedroeg tenslotte slechts viertiende seconde; 66,4 tegen 66,8 sec. In dit sterke milieu op het 600 meter lange, middelzware parcours, kwam de nationale kampioen Jan Maathuis met 71,7 sec. op de achtste plaats. Na het internationale sprincon- cours Speel uw spel', dat Schockemöhle met Pesgoa 's middags door een hoog tempo en een goede keus van de hin dernissen overtuigend had gewonnen, werd het puissance springen zaterdag avond een maqhtig, voor een met 5000 toeschouwers bomvolle zaal,, hoogte punt met een sensationeel slot. Aan het 600 meter lange, met zes hindernissen hoogte tussen 1.40 en 1.70 m gevulde parcours begonnen 27 combinaties. Meer dan de helft van de deelnemers kwam de „sdhiftings- ronde" niet door. De grijze muur met zijn hoogte van 1.70 meter was voor de meesten een veel groter struikelblok dan de tien centimeter lagere, maar twee meter brede oxer. De Brit Hobbs, die na een ernstige beenbreuk weer in de internationale concoursen is teruggekeerd, strandde op die muur, Ar.ton Ebben met Kinge's Pride ook. Seamus Hayes verkeek zich op de gemakkelijke tweede hindernis, waarna hij de rest van het parcours vlekkeloos voltooide. Twaalf ruimters plaatsten zich voor de eerste barrage en bij dit twaalftal waren Anton Ebben (Kairouan), Jan Maathuis (Nenuphar C) en Josje Ernst (Blacky). De laatste twee slaagden er niet in de met tien centimeter ver hoogde muur te nemen, waardoor alleen Anton Ebben bij het tiental in de tweede barrage de oxer nu op 1.70 tegenwoordigen. en de muur op 1.90 m mocht ver- Gert Wiltfang had met Athleet en Daemon twee ijzers in het vuur. Met Athleet kwam hij als eerste in de ring. ging perfect over de muur en werd... afgebeld wegens een verkeerd gereden parcours. In tegenstelling namelijk tot beide vorige keren moest in de tweede barrage eerst de oxer en daarna de muur worden genomen. De muur die voor Wiltfang het fi guurlijke struikelblok was, bleek voor de andere combinaties letterlijk on neembaar tot Ebben als vijfde ruiter met Kairouan in de piste kwam. Ebben passeerde de oxer gemakkelijk, tou cheerde de muur, maar liet de blokken op z'n plaats. De zaal juichte, maar verstomde op slag. Het venijnige moei lijkheid je, dat parcoursbouwer Jurgens vlak achter de muur had opgesteld door een zeer korte uitloop naar de finish, was fataal voor Ebben, die Kairouan niet tijdig weer in zijn macht kon krij gen. Ebben moest een volte maken en liep daardoor drie strafpunten op. Wilt fang haalde met Daemon de muur niet, evenmin als mej. McDowell. Ebben behield dus zijn kans, ondanks de drie sfaafpunten op de eerste plaats tot Bobby Grayston als voorlaatste kandi daat er in slaagde zowel de oxer als de muur met Royal Seacher te bedwin gen. Een kleinigheid met een drama- tiscne ontknoping had Anton Ebben op zijn specialiteit een nederlaag bezorgd. FOTO De Ier Seamus Hayes won tjjdens de „Jumping Amsterdam" zjjn vgfde auto. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG SO OKTOBER 1-967

de Stem | 1967 | | pagina 7