Londen in last na uitlatingen lord Chalfont Jacqueline Kennedy op reis TOT HET JAAR 2000, 30.000 HA NODIG VOOR UITBREIDING VENGEBIEDEN Bata-staking waar schuwing voor andere werkgevers JAMIN WIL ENGELAND EUROPA RUG TOEKEREN Verzekeraars ongerust na brand Zeist Zeeuws aandeel het grootst GEZONDHEID PAUS WEER ACHTERUIT NEDERLANDER VEROORZAAKT ZANDRIJDERSDRAMA Provisie gaat naar curatoren N.Y. van Heijst PYROMAAN IN TERNEUZEN? Ontslag voor 60 man in Groningen möbel DAGBLAD VOOR ZEELAND Kotter vergaan: 6 doden Wisselend bewolkt NIET VERSTOMD JAN VAN GORP: „IK REKENDE ER NIET OP" VOORZITTER ST.-WILLIBRORDUS AFGESTUIT Vertrouwen Synode gesloten OVERLEG v. d. Zee weer in functie Weer brand in binnenstad elke dag een ander voordeel ver slLjis 107e JAARGANG No. 25648 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerland!# Directeur: Dr. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: L Leijendekker Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 Voor GodKoningin en Vaderland MAANDAG 30 OKTOBER 1967 Abonnementsprijs: f 12,65 per kwar taal (excl. incassokosten), f 4,25 per maand, f 0,98 per week. Losse num mers 20 cent. Post abt. binnenland, buiten versprei dingsgebied f 19,-. Prijs van buiten landse abonnementen op aanvrage. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. (Van onze redactie buitenland) LONDEN/BONN/PARIJS Lord Chalfont, is gisteren in de Britse pers aangewezen als de man, die verantwoordelijk moet wor den gesteld voor de berichten als zou Engeland West-Europa de rug toekeren, als ook ditmaal Engelands aanvrage van het lidmaatschap van de EEG zou worden afgewezen. Chalfont is de Britse minister voor Europese zaken en de voornaamste onderhandelaar voor de Britse toetreding tot de EEG. Volgens gelijkluidende lezingen in Britse zondagsbladen zijn de verwikkelin gen vrijdag begonnen, toen lord Chalfont in Lausanne naar aanleiding van de conferentie van de lauden van de Europese vrijhandelsassociatie (EVA) een aantal Britse journalisten uitnodigde voor een vertrouwelijke uiteen zetting. Op deze bijeenkomst sprak lord Chalfont over een „opnieuw bezien van de Britse politiek ten aanzien van Europa" als het overleg met de EEG zou mislukken. Op herhaalde vragen of dit een te rugtrekking van het Britse Rijnleger en een nieuwe oriëntering van de politiek tegenover Duitsland zou kunnen bete kenen, zou de minister hebben gezegd dat dergelijke overwegingen in theorie binnen de mogelijkheden zouden kun nen liggen. Kennelijk ging de minister er al gauw aan twijfelen of hij wel verstandig had gehandeld, want hij riep de betrokken journalisten opnieuw bijeen om met klem te betogen, dat hij alleen zijn persoonlijke mening en niet de denk beelden van de, labourregering had weergegeven. Toen in verscheidene Britse bladen overigens zonder bronvermelding - be richten verschenen dat Engeland tegen over West-Duitsland en Frankrijk zou hebben iaten weten dat het zich uit West-Europa zou terugtrekken als het niet tot de E.E.G. zou worden toegela ten, was Londen in last. Opvallend uitvoerig weersprak het bureau van premier Wilson zaterdag tot tweemaal toe de berichten waarin ook gesproken was van een terugtrekking van Enge land uit de Navo en van een erkenning van Oost-Duitsland en van de Oder- Neissegrens als permanente oostelijke grens van Duitsland. Nadat lord Chal font zaterdag in Londen was terugge keerd en tegenover premier Wilson en minister van buitenlandse zaken Brown zijn versie van het gebeurde had ge geven, kwam het ministerie van bui tenlandse zaken zondag met een ver klaring dat de minister „nimmer een wijziging in de Britse politiek had aan gekondigd". Ook had de minister nooit aanleiding gegeven tot vermoedens dat de Britse regering welk land dan ook zou hebben gedreigd. In welingelichte kringen in Londen voegde men daaraan toe dat bij het vertrouwelijke gesprek van lord Chalfont met de journalisten niet gesproken was over de kwestie van de Oder-Neissegrens of een erken ning van Oost-Duitsland. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG/ZEIST De twee grote branden binnen veertien dagen, vrij dagavond in Zeist (schade rond 37 mil joen) en op 15 oktober brand Danlon Emmen (schade 30 miljoen gulden) heeft in het verzekeringsbedrijf grote onrust verwekt. Dit ondanks het feit dat dergelijke grote schaden door her verzekering en andere technieken van risico spreiding over een groot aantal verzekeraars worden verdeeld. Ingewijden in het verzekeringsbedrijf «chatten, dat met inbegrip van de in Zeist aangerichte brandschade, de to tale directe brandschade in het jaar 1967 een bedrag van 200 miljoen gul den zal benaderen. Het naoorlogse re cord op het gebied van de brandschade staat op naam van het jaar 1964 met een totale directe schade van 150 mil joen gulden. De brand in Zeist, zoals in enkele edi ties van zaterdag nog gemeld, brak vrij dagavond uit. Als gevolg van de storm achtige wind ontstond binnen een uur «en helse vuurzee, die Nederlands grootste textielgroothandel (300 man personeel) en historisch belangrijke vleugel van de broedergemeente in korte tijd volkomen in de as legde. De schade wordt geraamd op 37 miljoen gulden. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Het grote carrévormige gebouw werd bewoond door ongeveer 70 families van de sekte der hernhutters. B. en w. van Zeist hebben inmiddels besloten een terrein tegenover de scholen van de Evangelische Broeder gemeente, voor de tijd van ten hoogste vijf jaar ter beschikking te stellen van de textielgroothandel. Begin volgende week zal op deze grond, die oorspronkelijk was bedoeld voor de aanleg van een van de drie nieuwe sportvelden voor de gemeente een houten demontabele loods worden opgetrokken met een oppervlakte van 8000 vierkante meter. Op deze wijze zal de textielgroothandel, in afwachting van de definitieve nieuwe huisvesting, haar bedrijf op de meest rationele wijze tenminste tijdelijk kunnen voortzetten. Intussen heeft een, op initiatief van «nkele Zeister particulieren georgani seerde, inzamelingsactie zaterdagmid dag een bedrag opgeleverd van f 10.500. Het geld kom* ten goede aan de circa 3u Zeistenaren die door de brand in de historische gebouwen dakloos zijn ge worden. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Het is bijna zeker dat de Katwijker kotter KW 37 „Orion", die sinds vrijdag spoorloos was, is ver gaan. v 9P J1?! Texelse strand is gistermorgen net stoffelijk overschot van J. Hus, een van de zes opvarenden van de kotter, gevonden. Ook zijn - op Texel en bij Oaiiandsoog twee boeien van de KW aangespoeld. Vliegtuigen van de Ko ninklijke Marine hebben gisteren vtr- geefs het gebied rond Den Helder af gezocht. Fe) weerbericht meegedeeld door iv- -N.M.I. geldig tot vanavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk ™"s «P een enkele bui. Matige tot krachtige wind tussen west en tempemturemCinig veranfleri"S in Vandaag: zon onder 17.17 uur maan onder 16.22 uur Z0E op 07'32 uur- maan op 03.15 uur. De doorgaans goed ingelichte „The Observer" meenit echter, dat er niet te tornen valt aan de beschuldiging, dat Engeland in bedekte termen West- Duitsland heeft gewaarschuwd voor de gevolgen van een eventuele mislukking van de Britse poging om lid van de EEG te worden. De Bondsrepubliek is, behalve Frankrijk, het enige land de EEG dat gereserveerd staat tegen over een toelating van Engeland op dit ogenblik. Intussen is het rumoer over de uit latingen van lord Chalfont niet ver stomd. Terwijl in Bonn regeringswoordvoer der Von Hase met klem verzekerde dat de berichten over een Britse waar schuwing aan West-Duitsland volkomen onwaar waren, verklaarde in Parijs de secretaris-generaal van de Gaullisti sche partij, André Fanton, dat „de re gering, de pers en de publieke mening in Engeland moeten weten, dat dreige menten, manoeuvres om tweedracht te zaaien of de onderlinge verstandhou ding te vergiftigen of laag bij de grondse chantage de toelating van Engeland tot de EEG niet kunnen vergemakkelijken, Een der Franse functionarissen ver klaarde dat Chalfonts opmerkingen er op schijnen te duiden dat in elk geval enige leden van het Britse kabinet ge reserveerd staan tegenover Britse toe treding „met oprechte vastbeslotenheid een onafhankelijk Europa te helpen op bouwen". fel. V/ iipicn; ruaiynv «-*• jjyj Li i% V WV/I> w a-<7 u r Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1, telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steens^raaM4^j-^Jelefoon^2377^—^Bjjbureaus^TERNEUZEN^Potgietërstrai^^ Jacqueline Kennedy is zaterdag uit New York vertrokken voor een reis van twee en een halve week naar Europa en Zuidoost-Azië. Het eerste deel van de reis voert van New York naar Rome. waar mevrouw Kennedy, die vergezeld wordt door een gezelschapsdame en een agent van de veiligheidsdienst, gisteren is aangekomen. Zij zal twee dagen in Rome verblij ven en daarna doorreizen naar Thailand. Van Thailand gaat zq naar Cambodja voor een bezoek van zes dagen. Er staat een ontmoeting met prins Siha nouk op het programma. Mevrouw Kennedy werd op het vlieg veld van New York uitgeleide gedaan door de permanent vertegenwoordiger van Cambodja bij de Verenigde Naties Hoth Sambath en zijn echtgenote, die aan mevrouw Kennedy een boeket or chideeën aanbood (foto). (Van onze sportredacteur) ROOSENDAAL Jan van Gorp (24 jaar), naar eigen mening bezig aan zijn beste seizoen in het be taald voetbal, debuteert woensdag avond in het Nederlands elftal. Een feit dat hem gisteravond, toen het nieuws bekend werd, blij verraste want de Roosendaalse masseur- heilgymnast rekende niet op een uitverkiezing. „Ik speelde geen beste wedstrijd tegen Xerxes/DHC. In uitwedstrijden speelt onze club trouwens nooit best. Enfin, mijn heer Plooyer, de assistent van George Kessler zat op de tribune en die heeft het dus precies gezien. Na afloop zei hij tegen me: het ging moeilijk hé. Daarom kon ik m'n ge luk niet op toen ik hoorde dat ik opgesteld was". Jan van Gorp heeft het er druk mee gehad gisteravond. Telefoon tjes en visites van zijn NAC-ploeg- genoten, van de vele vrienden die hij nog heeft bij zijn oude vereni ging RBC en ontelbare supporters. Vooral uit Breda was de reactie groot, want met Jan van Gorp heeft NAC immers weer een inter national. Jan van Gorp. Een speler die vanaf het begin in deze com petitie al opviel en voor het eerst in de A-selectie terecht kwam. Hjj heeft er bijzonder hard voor ge traind en daarbij gebruik gemaakt van een „geheim" wapen: de race fiets. Om zijn conditie op te voeren kroop Jan van Gorp bijna dage lijks op het smalle hard leren za del en fietste met succes het Ne derlands elftal in. Dit en ander nieuws op onze sportpagina's. MIKIS Theodorakis heeft een prijs voor literatuur en kunst toegewezen gekre gen van de Russische jeugdbond Kom somol, die vorig jaar werd ingesteld. (Van een onzer verslaggevers) KAATSHEUVEL Wat tijdens het BATA-conflict in Best bin nenskamers al herhaaldelijk gezegd is heeft de landelijk voor zitter van de vakbond „St. Willibrordus" H. M. de Groodt zaterdag openlijk verklaard: De staking betekent voor andere werkgevers een schot voor de boeg. Speciaal voor degenen, die volgend jaar bij de invoering van de vrije loonvorming munt willen slaan uit de huidige economische situatie en de ruimte op de arbeidsmarkt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Volgens het eerste rapport van de werkgroep van het Overlegorgaan Zeehavenontwikkeling Zuid-West Nederland zullen tot het jaar 2000 voor de uitbreiding van de zeehavengebieden op de Maasvlakte en in Zeeland ongeveer 30.000 ha nodig zijn. De uitbreiding van de Maasvlakte langs de westknst van Voorne-Putten zal 6000 ha in beslag kunnen nemen. De verschillende zeehavengebieden in Zeeland zullen, volgens het rapport, een uitbreiding van 14.500 ha kunnen ondergaan. Hierin zit 4000 ha Reimers- waalplan. Voor 9500 ha zeehavengebied zullen nieuwe terreinen moeten worden aangewezen. Wanneer de plannen van de Belgische regering voor de aanleg van een kanaal van Antwerpen naar de Westerschelde doorgang zou den kunnen vinden zal er in ieder geval al 6000 ha zeehavengebied kunnen ontstaan in het Land van Saeftinge. De samenstellers van het rapport heb ben de behoefte aan nieuwe zeehaven- terreinen in Zuid-West Nederland over drie perioden uitgestreken. Tot 1980 zal huns inziens 7000 ha, tussen 1980 en 1990 9000 ha en tijdens het laatste de cennium van deze eeuw nog eens 14.000 ha nodig zijn. Deze oppervlakten zijn als volgt over de verschillende zeehavengebieden ver deeld: tot 1980: Maasvlakte 3000 ha waarvan 800 ha ten westen van Voorne Putten, Vliesingen-Oost 2000 ha, kanaalzone 1000 ha en het gebied tussen Terneuzen en Ossenisse 1000 ha; van 1980 tot 1990: westflank Voorne Putten 2000 ha, Vlissingen-Oost 2000 ha, kanaalzone Terneuzen 1000 ha, Ossenis se 1500 ha, Keimerswaal 2000 ha en nog niet geplaatst 500 ha; van 1990 tot 2000: westflank Voorne Putten 1000 ha, Vlissingen-Oost 2000 ha, Reimerswaal 2000 ha, nog niet geplaatst 9000 ha. een testcase beschouwd. In de komende jaren zal moeten blijken of de geweldi ge ontwikkeling, die voor Zeeland in het vooruitzicht is gesteld, haalbaar is. Volgens de werkgroep zal voor Zeeland een operationeel programma moeten worden opgesteld. West-Brabant wordt in het geheel van de zeehavenontwikkeling in Zuid- West Nederland gezien ais het gebied waar vooral de werkkrachten vandaan moeten komen. „Wjj dulden niet, dat de menselijke arbeid als koopwaar bepaald wordt door vraag en aanbod", zei hij. Naar zijn mening was het de enige opzet van de BATA om nu het aanbod van arbeidskrachten wat minder wordt door middel van de overgang van een eigen c.a.o. naar de bedryfstak- c.a.o.'s minder loon te betalen. De heer De Groodt zei dit tijdens een vergadering bij het 60-jarig jubi leum van de zevenhonderd leden tel lende afdeling van „St.-Willibrordus" te Kaatsheuvel. Hij maakte van deze gelegenheid gebruik om eens flink met de strijdbijl te zwaaien. Over de staking in Best zei hij ver der: „Twee dingen zijn mij hierbij op gevallen: de vastberadenheid van de Brabantse leden en de enorme afstand in sociaal denken tussen veel werk gevers in het zuiden en ons. Mr. Van Boven heeft als voorzitter van de Kath. Werkgeversvereniging in Nijmegen wel fraai klinkende dingen gezegd over het sociaal beleid, maar de daad en han delwijze van zijn leden staat ver af van zijn mooie woorden", aldus de heer De Groodt. „De Kath. Werkgevers vereniging is ontzettend nalatig ge weest in het opvoeden van zijn leden tot een werkelijk sociaal beleid." Spreker liet de aanwezige leden ver der weten, dat de vakbonden blijven wat zij zijn en niet door de stroom van de vernieuwingszucht meegesleurd worden evenals de politieke organen. Hij distantieerde zich van uitlatingen van radicalen, van een artikel in de Volkskrant en zelfs van enkele NKV- leden. „U kunt op uw oude, katholieke vakbeweging blijven vertrouwen", zei hij. De vakbond is een zelfstandige or ganisatie. Hij is onafhankelijk van de werkgevers en evenzeer van de poli tieke partijen." Ook Dagblad De Stem kreeg een tik mee. De heer De Groodt verklaarde het niet eens te zijn met de teneur van een commentaar over het arbeidscon flict bij BATA. Hierin kregen de poli tieke partijen het verwijt te horen (uit. gesproken door de stakers), dat zij niets van "zich hebben laten horen tijdens deze kwestie. „De staking was een zaak van de vakbonden", aldus de heer De Groodt. „Wij zouden niet geduld hebben, dat welke politieke partij dan ook zich met onze staking zou hebben bemoeid." (Van een onzer verslaggevers) ROME De gezondheidstoestand van de paus is vannacht ineens aan zienlek verslechterd. Om tien uur gis teravond werd voor het eerst sinds we ken een medisch bulletin uitgegeven. De inhoud luidde als volgt: „De heilige vader heeft door een plotseling opgeko men van de koorts een onrustige nacht gehad. Daarom heeft zijn lijfarts hem voorgeschreven vandaag zijn aparte- ment niet te verlaten". Dit communiqué geeft slechts op be dekte wijze te kennen, hoe ernstig de situatie wel is. Volgens doorgaans goed ingelichte bronnen, bedroeg de koorts gistermorgen ongeveer 39 graden. De medici hebben consult gehouden en zijn tot de conclusie gekomen, dat aan de heilige vader absolute rust moet wor den voorgeschreven. Dit brengt o.a. mee dat de voorgenomen operatie naar alle waarschijnlijkheid enige tijd zal moeten worden uitgesteld. Het zal minstens een week duren voor hij voldoende op krachten is gekomen, om de ingreep met goed gevolg te kunnen doorstaan. Het medisch bulletin betekende een teleurstelling voor de duizenden die naar Rome waren gekomen om de hei ligverklaring van broeder Benildus mee te maken. De Synode is zaterdag gesloten. Be langrijk was de uitslag van de stemming over het gemengde huwelijk. Het advies kwam in het kort hierop neer. Het hu welijksbeletsel moet blijven bestaan, maar wie er van ontslagen wil worden, zal niet meer de zogenaamde „waar borgen" moeten geven. De kerk kan genoegen nemen met de morele zeker heid dat de katholieke partij zal doen wat in haar vermogen ligt en dat de niet-katholieke -partij de katholieke doop en opvoeding der kinderen niet zal uitsluiten. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Tientallen Duitse zandrijders, die aangelokt door een door een Nederlander geplaatste ad vertentie in een aantal Duitse dagbla den naar Antwerpen waren getrokken, om daar te gaan werken verkeren nu In grote financiële moeilijkheden. Een aantal van de berooide Duitsers heeft maandenlang als landloper, ongescho ren en ondervoed in hun wagens ge leefd. Het gehele avontuur begon acht maanden geleden toen een onbekende Nederlandse afnemer met de Belgisch- Deense groep die enorme openbare wer ken rondom Antwerpen uitvoert over eenkwam grote hoeveelheden zand en aarde van het ene punt naar het andere te vervoeren. Dit werk moest geschie den in verband met de aanleg van een ringweg rondom de stad en de bouw van een nieuwe tunnel onder de Schel de. Belgische ingenieurs hadden bere kend, dat het transport 30 frank per kubieke meter moest kosten. De Ne derlandse aannemer vroeg slechts 18 frank. Een contract werd snel gete kend, maar de Nederlander beschikte niet over de nodige zandauto's. Hij plaatste advertenties in Duitse bladen en vele Duitse chauffeurs, die werkloos waren door een ernstige crisis in het transportbedrijf, reageerden op die ad vertenties. Tientallen van deze chauffeurs spron gen in hun wagens of kochten nieuwe en reden zo snel mogelijk naar Ant werpen. Weldra kwamen zij tot de conclusie, dat zij niet konden leven van het geld dat de Nederlander bood Zij, die eigen wagens bezaten reden al vlug naar Duitsland terug. Diegenen die echter geld geleend hadden van Duitse banken, rekenden uit, dat zij 30.000 frank per maand zouden moeten verdienen om hoofdsom en rente op hun geleende geld te betalen. Zware Mercedessen en Henschels werden na vonnissen van Duitse rechtbanken door Belgische deurwaarders in beslag ge nomen. Interessant Is dat de werkgroep niet gekozen heeft voor het ambitieuze plan om geheel Voorne Putten in de sfeer van de zeehavenontwikkeling te trek ken. Rotterdamse afgevaardigden in de werKgroep hebben wel pogingen in die richting ondernomen. Ze zijn afgestuit op bezwaren van voornamelijk plano logische aard. Verder heeft de werkgroep er geen twijfel over laten bestaan dat het Rei. merswaalproject in de planning opge nomen dient te worden. De rapporteurs houden er aan vast dat het Reimers- waalplan .kan worden aangepakt zodra de Oostersehelde zal zijn afgesloten. De opgezette programmering moet worden gezien als een eerste gedachte over de toekomstige ontwikkeling van de zeehavens in Zuid-West Nederland. De aangegeven uitbreidingen moeten volgens de rapporteurs niet te absoluut bekeken worden. Toekomstige ontwik kelingen kunnen tot herziening van het uitvoeringscheina leiden. Het rapport spreekt zich uit voor een krachtig gemeenschappelijk beleid. We derzijdse informatie over tarieven en activiteiten binnen het kader van het overlegorgaan zijn volgens het rapport een eerste vereiste. Deze samenwerking in Zuid-West Nederland moet haar weerslag vinden in het nationale zee- havenbeleid en zij dient t.z.t. te worden opgenomen in een samenwerking over de grenzen heen. Speciaal wat de ont wikkeling van het Scheldebekken be treft acht de werkgroep het noodzake lijk dat zo spoedig mogelijk overleg wordt gëopend met de Belgische haven gebieden. De rapporteurs zien Rotterdam als de belangrijkste motor voor het aandrijven van de ontwikkeling in Zuid-West Ne derland. Die ontwikkeling zal, zoals uit de cijfers blijkt, voor een groot deel naar Zeeland wiorden afgeleid. De pe riode tot 1980 wordt voor Zeeland als (Van onze radio en tv-redacteur) HILVERSUM De geschorste tele visie-directeur van de AVRO, Siebe van der Zee is zaterdag door het algemeen bestuur weer in zijn functie hersteld. Het AVRO bestuur beschouwt de kwes tie van der Zee hiermee als afgedaan. De heer van der Zee heeft tegenover het algemeen bestuur verklaard in te zien dat hij verkeerd heeft gehandeld door in zijn positie zonder toestemming van het bestuur diensten voor derden te verrichten tegen betaling. Hij heeft hierover volgens dit bestuur zijn leed wezen betuigd. De heer van der Zee heeft zich bereid verklaard het bedrag waarmede hij gebaat is ter beschikking te stellen van het bestuur van de AVRO, welk bestuur besloten heeft overleg te openen met de curatoren van de N.V. van Heijst om na te gaan pp welke wij ze de belangen die door het faillisse ment zijn geschaad, met dat bedrag op de beste wijze kunnen worden gediend. De voorzitter van de AVRO, de heer L. A. Slotemaker, meent dat door deze >plossing van de kwestie de integriteit /an de AVRO naar buiten uit bewaard is gebleven. Ook intern verwachtte hij- geen moeilijkheden. De groepsraad is van het besluit op de hoogte gesteld en volgens de directie was de reactie zo danig dat mag worden verwacht dat het personeel de heer van der Zee weer zal willen volgen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagavond ls er. voor de zesde keer binnen een betrek kelijk korte tjjd in de binnenstad van Terneuzen rond het middernachtelijk uur brand uitgebroken. De gemeente politie van Terneuzen vermoedt dat er bjj deze branden vani moedwil sprake is. Ook de brand van zaterdagavond in de Nieuwstraat in het souterrain van een handel in auto-onderdelen van de firma Smooreraburg had, door het grote aantal oude huizen in deze straat, een ramp tot gevolg kunnen hebben. De brandweer bluste het vuur met twee wagens, maar kon niet voorkomen dat er een aanzienlijke schade ontstond. Ook deze keer kon door het tijdig ontdek ken van de brand erger worden voor komen. (Van onze redactie binnenland) GRONINGEN De directie van de jachtwerf Gebr. de Vries te Zuidbroek heeft baar gehele personeel, 29 werk nemers, ontslagen. Zij kregen hun loon tot en met vrijdag uitbetaald. Er is geen contact geweest met de vakorganisaties. In Zuidbroek is men van mening dat het met de jachtwerf niet rooskleurig stond en er geen geld meer zou zijn voor het verder uitbeta len van de lonen. Bij de N.V. Machinefabriek Oost-Gro- ningen hebben 31 werknemers ontslag aangezegd gekregen. De betrokken werknemers houden zich hoofdzakelijk bezig met construc- tiebouw en de werkzaamheden op dit terrein lopen terug. Met de bedrijfsbond voor metaal is contact opgenomen. (ADVERTENTIE) niet duur wel heerlijk Houten kantoormeubelen Directie- en vergaderkamers Kerksfr. 16 a 's-Herfogenbosch Wilhelminasfraaf 1 Breda

de Stem | 1967 | | pagina 1