Twee belangrijke projecten bekend recreatiegebied m RAIFFEISENBANK Kat voo Bond gepensioneerden w.-Zeeu wsch-V laanderen besprak pensioenen Zeeuwsch-Vlaanderen SCHO P. M. vein de Woille MIDDELBURG VLTSSINGEN Geschenk voor Huize de Vliedberg HULST GOES SMIDJE VERHOLEN TERNEUZEN Raad steunt ruilverkaveling De Poel. Wat Geen besli over vlag Yalkenis Plannen voor somerwoningen en kamphuisjes te Zoutelande DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 japonnen, deux-pièees en pullovers HULST DE JONGE Dagblad De Stem Dag en nacht servicedienst WALCHEREN Optocht in de kinderboekenweek Minder veilingdagen fruit nette bezorger of bezorgster NIEUW NAMEN Te Rilland-Bath Burgerlijke Stand spaarbank en alle bankzaken Lezing over ruimtelijke ontwikkeling Mij. voor Tuinbouw Te Heinkenssand Concert Vlissingse Oratorium Vereniging HOOGWATER VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Jubilarissen bij De Schelde te Vlissingen Het geheim van de Uylenborgh (ADVERTENTIE) GENTSESTRAAT SCHOONDIJKE In de onder lei ding van de heer M. Maas te Bier vliet staande goed bezochte vergade ring van de Nederl. Bond van Gepen sioneerden sprak het hoofdbestuurslid voor Zeeland, de heer G. J. van de Waal te Schoondyke. Hij memoreerde dat er onlangs in Den Haag, Zwolle en Den Bosch contactvergaderingen zyn gehouden waarin het hoofdbestuur de afdelingsbesturen op de hoogte bracht van de in te voeren actie door de samenwerkende pensioenorganisa ties de Nederlandse Bond van Ge pensioneerden, de Militaire Pensioen bonden en de Bond van Gepensio neerd Vervoerspersoneel) te betrekken punten. Het ligt in de bedoeling deze wensen neer te leggen in een memorandum dat aan de met de pensioenzaken be laste staatssecretaris van Binnenland se Zaken, mr. Van Veen, zal worden overhandigd. De meest aansprekende punten van het memorandum werden nader toegelicht. Speciale aandacht werd geschonken aan een mèer conse quente doorvoering van de welvaarts vastheid der pensioenen. Wat de kor ting op de pensioenen betreft blijft het hoofdbestuur op bet standpunt staan dat deze zal moeten verdwijnen. Met name., voor de lagere pensioeninko- mens oefent de inbouw vari het alge meen ouderdomspensioen in het amb- tenarenpensioen een vernietigende in vloed uit. In het aangehaalde praktijk geval blijkt bij een brutopensioen van f 3132 de korting niet minder dan f 2392 te bedragen. Het hoofdbestuur wil via het memorandum de meest schrijnende onvolkomenheden van de huidige pensioenwet wegnemen en be pleit vooral een gunstiger regeling dan de bestaande voor de lagere pen sioeninkomens. Uit het gegeven voor beeld blijkt van de aanmerkelijk gun stiger regeling, die in schone theorie voor deze. gevallen geldt, in de prak tijk niets terecht te komen. Gewezen werd op het feit dat de (ADVERTENTIE) Exclusief voor Zeeland KINDERKLEDINGSPECIALIST LANGE KERKSTRAAT 52 GOES Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveiaiid: Klokstraat L telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland.: Exploitatie. lp r.— r t—Inspectie Zeeland.. F DE LIGT u K M DE J0NÜ teL 6252, Goes tel 0115(1—4281, privé 130U. Goes, terneuzen Redacteur voor ar Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Temeuzen, Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscii-Vlaanderen: 3. ROBESIN, Kil bult 18-20. Axel tel 01140-2005. Redactrice voor Zutd-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKAN'! Singelstraat 17. Goes, tel. 01100-5689. Rayonbeheerder voor Zutd-Beveland en Walcheren: K MENU, tel. 6252, Goes, Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden mededr"neen 2M> mm gewone advertenties Bij contract aanzien I like reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f L- elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook tn de Brabantse oplege resp. f 1,75 en f 0,65. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Z.RA (Ziektekostenregeling Ambtena ren) niet vroeger in werking zal tre den dan 1 januari 1969 waardoor voor al de groep van gepensioneerden bena deeld wordt, die het financieel moei lijk heeft en voor wie deze regeling bij een gunstiger premievaststelling dan thans genoemd wordt, uitkomst zal kunnen brengen. De voorgenomen verhuizing van het Pensioenfonds zal alleen dan doorgang mogen vinden indien die met het oog op de belangen van de gepensioneer den. die nu reeds vaak geruime tijd op de afdoening van hun aanvragen moeten wachten, verantwoord is. (ADVERTENTIE) Veiligheid in uw huis Op al uw gasapparaten J. A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel Tel. 01155-625 Middelburg Tel. 01180-2883 tv.-; y'/r.zrt' ;»»»«-. Zaterdag organiseert de Middelburg se Jeugdraad voor de aangesloten ver enigingen een optocht in het kader van de kinderboekenweek met als thema Kinderen uit andere landen". Om twee uur wordt er verzameld op het Abdijplein, waarna de jury de deel nemers beoordeelt. Ook onderweg wor den de deelnemers door de jury be oordeeld. Om half drie vertrekt de stoet van af het Abdijplein. De volgende route wordt gevolgd: Abdij, Kooorkerkstraat, Lange Delft, Markt, Nieuwe Burg. Groenmarkt, Bachten Steeneu, Laftge Noordstraat, Markt, Plein 1940, Gort straat, Varkensmarkt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turfkaai, Houtkaai, Segeerstraat, Koorkerkstraat, Abdij. Bij terugkomst op de Abdij wordt de uitslag bekendgemaakt. De talrijke prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Middelburgse boekhandelaren. De stoet wordt voorafgegaan door het Tamboer- en Pijperkorps „Juliana". De jury bestaat uit mevr. M. Drijber- Halbertsma, de dames Fanoij, De Jong, Sandijck (echtgenotes van boek handelaren), de bibliothecaresse van de openbare jeugdbibliotheek en de he ren Van Pagee (architect) en Wieren- ga (leraar handenarbeid aan de Rijks kweekschool). Bij slecht weer wordt de optocht een week uitgesteld. Dit wordt kenbaar gemaakt door vlagge tjes op de Lange Jan. Individuelen kun nen zich zaterdagsmorgens tussen tien en elf uur nog opgeven bij het Trefpunt, Lange Gisstraat 7. Bloembakken In de Lange Zelke zal door de gemeente een negental bloembakken worden geplaatst. De kosten hiervoor zullen worden bestre den uit een gift van de firma De Gruyter, die aan deze nieuwe winkel straat een zrak heeft gevestigd. (Van onze correspondent) KAPELLE Nu de appelpluk een heel eind klaar is en de peren buiten de koelhuizen vrijwel allemaal zijn ge ruimd, nemen de aanvoeren op de Zeeuwse fruitveilingen wat af. Om te bereiken dat er steeds een voldoende groot quantum beschikbaar is wanneer er wordt geveild, zal met ingang van de komende week bij de fruitveiling in KapeUe-Biezelinge maar twee keer per week fruit worden geveild en wel op woensdag en vrijdag om 1 uur 's middags. De veiling „Zuid-Beve land" te Goes besloot met ingang van de komende week het aantal veilingda gen ook te beperken tot twee per week en wel op dinsdag en donderdag om 1 uur en de veiling in Krabbendljke besloot reeds eerder tot twee veilingen per week namelijk op dinsdag- en don derdagmorgen om 10 uur. (Van een onzer verslaggevers) VALKENISSE Voor het re creatiegebied van Zoutelande in de gemeente Valkenisse zijn twee belangrijke projecten in voorbe reiding, n.l. de aanleg van een terrein voor zomerwoningen en een terrein voor kamphuisjes. Op het eerste terrein, dat ongeveer 13 ha groot zal worden, zijn 137 zomerhuizen gedacht. Voorts is in bet plan, dat in ontwerp ge reed is, plaats ingeruimd voor een kampcentrum waarin winkels e.d. worden opgenomen, een ho- reca-bedrijf, parkeerterreinen en speelplaatsen. Het terrein is ge projecteerd aan de Westkapêlse- weg tussen Zoutelande en West- kapelle. De gemeente is thans bezig de gronden, zowel cultuurgrond als wei land, in eigendom te verwerven. Daarmee is naar schating een bedrag van vier ton gemoeid. Dit plan, dat los staat van het recreatieplan West duin, dat samen met de gemeente Vlissingen wordt voorbereid, is ont worpen door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft uit Goes. Een en ander moet de provinciale plano logische dienst nog passeren. Geschat wordt dat tenminste nog een jaar no dig zal zijn alvorens met de eerste werkzaamheden kan worden begon nen. Het ligt in de bedoeling dat de percelen, die door beplantingen goed van elkaar worden gescheiden, aan particulieren worden verkocht, die dan ook zelf voor de bebouwing moe ten zorgen. Ofschoon tegen de plaats voor dit terrein wel bezwaren zijn aangevoerd, omdat het zeer nabij ge legen strand in het seizoen al zeer druk bezet is, in de gemeente Val kenisse zijn stranden met een veel geringere drukte houdt het ge meentebestuur toch aan deze plaats vast, omdat men van mening is dat een dorpskern in de nabijheid, in dit geval Zoutelande, zeer gewenst is. Het plan voor de kamphuisjes, ruim 130, die kleiner zullen zijn en minder gerief zullen bieden dan de zomerwo ningen, is gepland aan de Melserweg in Zoutelande-West. Deze huisjes zul len eveneens door particulieren kun nen worden gekocht. Ook met de uitvoering van dit plan hoopt men over een jaar te kunnen beginnen. Men heeft met zomerwoningprojec ten in deze gemeente al eerder er varing kunnen opdoen, n.l. met het „Vebenabos" en de „Ruiser", die al geruime tijd in gebruik zijn. De wo ningen in het Vebenabos blijken ove rigens ook in de winter voor verhuur in trek te zijn, zowel voor jongge huwden als springplank naar een de finitieve woning in b.v. Vlissingen en voor studerenden voor hogere ran gen aan de Zeevaartschool in die stad. Omdat in het seizoen de huren weer drastisch omhoog gaan, verla ten deze huurders in het algemeen te gen mei de zomerwoningen, die dan door zomergasten worden betrokken. (ADVERTENTIE) Dagblad De Stem vraagt voor haar blad in RUIME BIJVERDIENSTE. Aanmelden telefonisch of schrif telijk bijkantoor Hulst. Tel. 01140 - 2377. 55 55 (Van een onzer verslaggeefsters) RILLAND-BATH Burgemeester en wethouders van Rilland-Bath willen de stichting „Huize de Vliedberg" bij de opening van het bejaardencentrum een gevelversiering aanbieden. De raad zal dinsdag 31 oktober wor den voorgesteld om voor dit geschenk een krediet van 4500 gulden uit te trekken. B. en w. delen mee, dat voor dit doel indertijd een reserve van ruim 3.000 gulden is gevormd. De gevelversiering zal worden ge maakt door de Middelburgse kunste naar Rijken. Lewedorp Kampioenendag Op 11 november a.s. zal de duivenkampioendag voor de 5e maal worden gehouden, en wel in café van Outheusden. Dat er grote belangstelling bestaat voor deze dag, blijkt uit het aantal inzendingen dat reeds binnen is. Tot de inzendeig be horen o.a. G. Dusarduyn, Comb. Hoek-Roost, W- v. Acker, B. v. Goet- hem, C. L. Daane, A. v. Peenen en Zn., H. van Helmond, G. v. Strien, J. Duinkerke, D. Rijk, Jac. Bal, L. A. Lievense,.P. v. Belzen, gebr. Hart man enz- Wolphaartsdijk Winkelweken De middèhstands- vereniging Algemeen Belang te Wol phaartsdijk organiseert van 28 okto ber tot en met 11 november haar jaar lijkse winkelweken. De opbrengst zal worden bestemd voor het Prinses Bea trix Poliofonds, dat dit jaar zijn twee de lustrum viert. Aan de winkelweken nemen 24 winkeliers deel. In het Dorps huis wordt op 27 en 28 oktober een ex positie gehouden door vier midden standers. Zaterdag zal de muziekver eniging Advendo een taptoe verzorgen. Op 4 november wordt een sterrit voor auto's en brommers georganiseerd. Verder is er een voorstelling voor de kinderen in het dorpshuis. Jaarvergadering KVP Op vrijdag 27 oktober belegt de afdeling Hulst van de KVP haar jaarvergadering in de Koning van Engeland. Aanvang 20 uur. Naast de jaarverslagen zal ook de vernièuwing van de partijstructuur in discussie worden gebracht worden. Ook zal een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen. De voorzittersfunctie is eveneens vacant, daar drs- Locke- feer wegens zijn verkiezing tot voor zitter van de Zeeuwse KVP deze heeft neergelegd. Clinge Schieting Aan de schieting in de zaal St. Cecilia bij L. de Vyldèr werd door 66 schutters deelgenomen. De ho ge vogel werd geschoten door V. de Vos uit Hulst en L. de Vylder te Clin ge. Op de eerste wip werden de eer ste zijvogels geschoten door W. Maes van De Klinge en G. de Witte te Clin ge. De tweede zijvogels werden ge schoten door F. Boel te De Klinge en W. Bracke te Stekene. Het grootste aantal kleine vogels n.l. zes stuks werd geschoten door L. de Windt te Kapel- lebrug. Geboren: Maria dv A Hoondert en A Verdonk, Janny dv H de Vos en P Geelhoed, Bianca dv H Fuhrbach en J Griep, Jan zv W Bosman en F Mol hoek, Johannes zv P Pieters en M Praet, Johannes zv C van Dienst én F Tavenier, Jacoba dv J Withaar en H Pol, Johannes zv W Hopmans en M Capello, Willem zv W Dingemanse en J Brusket, Tim zv M Janse en J de Jonge, Michiel zv G van Mierlo en P van Keulen. Ondertrouwd: M Reijnoudt 24 en P de Jong 25, P Hoekman 23 en E van Velzen 21, J Mangnus 22 en J van Hoorn 20. Getrouwd: M de Koster 25 en W van der Kuijl, K Breeman 31 en M Lan sen 30, A Rijken 31 en M Schrier 21. Overleden: Pieter Walhout, 59 ev M Hoekman. Marinus van Oosten, 73 ev C van der Hooft. Maatje Verburg, 84. Jan de Roo, 74 wv H Meeuwse. Pie ter Baarends, ev M. de Visser. Uitgesteld De toneelvoorstellingen die de toneelgroep Arena gisteren, zo als aangekondigd, voor lagere school jeugd in de Prins van Oranje zou ge ven, zijn in verband met de herfstva- ADVERTENTIE) tijdens de raiffeisenweek ontvangt iedere nieuwe spaarder een premie van f 5,— en elke inlegger f 2,50; minimum inleg 50, Raiffeisenbanken te Boschkapelle, Clinge, Graauw, Heikant, Hengstdijk, Hulst, Kloosterzande, Koewacht, Lamswaarde, Ossenisse, Overslag, St Jansteen, Stoppeldijk, Zuiddorpe kantie niet doorgegaan. De jeugd voorstellingen zijn verzet naar 2 no vember. De aanvangstijden blijven half 11 en kwart over 2. „Palet" De Stichting „Palet" heeft nieuwe werkruimten tot haar beschikking. Maandagavond 30 okto ber om half 8 zal dit nieuwe onder komen aan de Zusterstraat officieel worden geopend. Aan de opening is een tentoonstel ling verbonden, die een overzicht van werken geeft, die door volwassenen en kinderen zijn gemaakt in het cur susjaar 19661967. Kapellebrug Plotseling overleden Tijdens het kaartspel in het café De Roskam bij Ed. Thuije werd de 70-jarige J. P. uit de Molenstraat te Sint Jansteen, plot seling onwel. Een arts kon slechts de dood constateren. Schoondijke Raadsvergadering Op vrijdag 27 oktober te 19.30 uur zal een openbare raadsvergadering worden gehouden. Aan de orde komen onder meer: voor stel van b. en w. tot het in principe verkopen van de woningwetwoningen Pr. Beatrixstraat 64 en Van der Slik- këstraat 2; begrotingswijzigingen; overdracht woningwetwoningen aan de Regionale Woningbouwvereniging voorstel tot het onderhands gunnen van het werk ,,het bouwrijp maken van een gedeelte van het. uitbreidings plan „Noord-West" (terrein bouw 20 bejaardenwoningen)verordeningen drank- en horecawet. St.-Jansteen Bejaardenwoningen De zo in hét nieuws gekomen pas gebouwde bejaar denwoningen in de Henri Dunant- straat, zullen volgende week worden opgeleverd, waarna de huurders enke le dagen later de sleutel der woningen zal worden overhandigd. Ondanks dat de huurprijs meer bedraagt dan oor spronkelijk werd verwacht zullen alle 18 woningen worden betrokken. Muziekconcours De bond van fan fare- en harmoniegezelschappen, bis dom Breda, afd. Zeeuwsch-Vlaanderen organiseert zondag 29 oktober een mu ziekconcours. Dit concours zal te half drie in het Verenigingsgebouw aanvan gen. Er nemen vele gezelschappen aan deel. Heikant Ontslag Het hoofd der jongens- en meisjesschool, de heer C. Hermans, heeft op 61-jarige leeftijd ontslag geno men. Een opvolger is nog niet benoemd, Sluis Biljartwedstrijd De biljartclub T.M.W. uit Sluis, speelde in café Lam- minsvliet een wedstrijd tegen Heist. De Belgen wonnen deze wedstrijd met 1412; Clubblad Sluis Het clubblad van de voetbalclub S.V. Sluis zal over eni ge tijd in druk'en niet meer in ge stencilde vorm verschijnen. De eerste besprekingen hebben een vlot verloop fehad en het laat zich aanzien dat het lad in zijn nieuwe vorm in de 2e helft van november in de gemeente kan worden verspreid. (Van onze correspondent) Op uitnodiging van de afdeling Ter- neuzen van de Z.V.U. zal ir. M. de Vink, directeur van de Provinciale Pla nologische Dienst, op dinsdag 31 okto ber a.s. in de kantine van de u.t.$. een lezing houden over de ruimtelijke ont wikkeling van Zeeland en in het bijzon der over het Westerscheldebekken in het noordwestelijke Europese haven- en industriegebied. (Van onze correspondent) Op dinsdag 31 oktober a.s. begint de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar winterseizoen met een lezing in café „de Vriendschap" te Ter- neuzen. De heer W. Brand uit Domburg zal spreken over „najaarsonderhoud van tuinen". (Van onze correspondent) HEINKENSZAND De raad Hein. kenszand heeft besloten alle steun te geven aan het ruilverkavellngsplan „De Poel - Heinkenszand". G.S. heeft zich akkoord verklaard met de grondexploitatieberekening van het bestemmingsplan „Barbesfein", De grondprijs voor woningen variêeft naar gelang de soort en ligging van f 18,- t.m. f 25,. per m2; voor win kels f 30,- per m2; voor openbare ge- bouwèn f 25,- per m2; voor achtergron. den f 6.- per m2 en voor speelterrei nen f 5,. pe. m2. Dé r.-k. kleuterschool „Fatrnia krijg een gedeeltelijke betegeling van haat speelplaats en een zonwering voor het als speelwerklokaal in te richten speel lokaal. Kosten circa f 1.900,-. De pro testantse kleuterschool „Kleuterdonk" wordt uitgebreid met 1 lokaal. Verder zal men alles in het werk stellen om te komen tot de aanstelling van een tweede kleuterleidster. De steeds stijgende exploitatiekosten van de gemeenschappelijke ophaal dienst noopt de raad de kosten van I de eerste vuilnisemmer te brengen van f 17,50 op f 24,-. De heer C. de Jong betreurde het, dat nog steeds op niet I geëigende plaatsen huisvuil gedepo neerd wordt. Ook de voorzitter was het hiermee eens en beloofde een nauwlettender toezicht hierop. De gemeente zal niet toetreden tot H de Europese Raad van Gemeenten, tl Aan de Nijverheidsschool te Ove- 9 zande zal voor ha.ar buitenschoolse ac- [.*1 tiviteiten een bijdrage van f 102,60 I worden verleend. De E.H.B-O. van Heinkenszand kan I een nieuwe brancard en een nieuw be- KI ademingsapparaat gaan aanschaffen, I De gelden hiervoor werden gevoteerd, 1 De heer Van de Dries vroeg wanneer de restauratie van de Molen van Rijk nu gerealiseerd gaat worden. De voor- zitter antwoordde dat <Rt volgend jan zal gebeuren. Begonnen zal worden met reeds gedeeltelijke aanleg van het Dorpsplein dat in zijn geheel met eer tijd zal komen te liggen op de plaats waar thans de Openbare Lagere school staat. Grondruil met de Ned. Herv. Kerk maakt het mogelijk reeds nu ge deeltelijk tot aanleg over te gaan. Kos ten f 13.800,-. Het aanbrengen van douches In 1! woningen aan de Kerklaan, Juliana- straat zal een huurverhoging voor de ze woningen van f 2,80 per week met zich meebrengen, terwijl dit voor I woningwetwoningen f 1,50 per week wordt. De begroting 1968 voor het woning bedrijf geeft een batig saldo te zien op de exploitatie voor woningwetwo ningen van f 5.402,11; voor overigs woningen f 9.786,20. Bejaardenwoningen nadelig saldo van f 471,27. De gemeenbegroting 1968 is sluitend- De post onvoorzien ad f 4.769,94 ij krap. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN De Vlissingse Ora torium-vereniging geeft op woensdag 8 november 's avonds om 8 uur een concert in de St.-Jacobskerk te Vlis singen. Uitgevoerd zullen worden Re quiem van Mozart en Magnificat van Bach. Solisten zijn: Ans Rieke, sopraan, Rijkje Wolleswinkel, alt, Simon van der Geest, tenor en Anton Eldering, bas. Verder werken mee het koor van de Vlissingse Oratorium Vereni ging, het Westnederland Symfonie orkest en de Vlissingse Orkestvereni ging. De algehele leiding is in handen van Jan Kuiler. Morgen vrijdag 27 -okt. Rmweert 8.46 en 21-28 uur, Terneuzen 8.16 en 20.58 uur, Vlissingen 7.52 en 20.26 mmi, Wemeldinge 9.10 en 21.59 uur. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17-30 urn Curieuze archiefstukken De Schakel 19.30 uur Verg. Philatellci l'ERNEUZEN Galerie J 34: Collages, schilderijen el etsen van Jenny Weyland Hotel Pays-Bas 20 uur Lezing B0SK afd. Zeeland GOES De Veste 19.30 uur „Verdeelde cm- tenheid". lezing door dr. F. Thijssen 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 19 uur Verg. NCB krinS Zuid-Bevel and ST. PHILIPSLAND Gemeentehuis 19.30 uur Kaadsverg. ANTWERPEN KVO 20 uur De vagebond-koning ST. JANSTEEN Raadzaal 16.30 uur Raadsvergadering OOSTBURG Ledel 20 uur Pygmalion HOOFDPLAAT Kleuterschool 20 uur Jaontje MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur Curieuze archiefstukken TERNEUZEN Galerie J 34: Collages, schilderijen etsen van Jenny Weyland WEMELDINGE Dorpshuis 20 uur Concert YERSEKE Gemeentehuis 20 uur Raadsvergaderbf (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN In november viert de heer S. Adriaanse (modelmakerij) zijn 40-jarig dienstjubileum bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schel de" in Vlissingen. Het 25-jarig dienstjubileum vieren die zelfde maand de heren: L. Leijnse (schilderwerkplaats), F. Theune (cas- cöbouw voormontage), J. den Hollan der (magazijndienst),. J. R. Rem (or ganisatie en methoden) en J. den En gelsman (machinale bewerking). 1281: De plichtsgetrouwe diender Eelco Eelkema liep klaarblijkelijk krijgshaftig door het Rijkhuyzer Bos, op alles voorbereid. In zijn ene hand voerde hij zijn onafscheidelijke gummiknuppel mee, doch in zijn an dere hand droeg hij een vergrootglas. „De burgemees ter heeft gezegd, da'k moest gaan rondneuz'n in het bos", mompelde hij. „Bah zo'n burgemeester heb makkelijk praat'n, want hij kent de fijne kneep'n van het speurdersvak niet. In elk geval hê'k het kiek- glas meegenoom'n, en da's een sluwe daad, want mee zo'n ding lost Sjerlok Hommeles ook alle zaak'n op. Dat kan je gereeg'ld op de tellefietsie zien. En nouwat zeg ik! Daar Ugt-ie! Dank zij mien ver grootglas hê'k die malle Verhool'n al gevond'n óók!" Eelco bukte zich over de liggende figuur, die lag te slapen tegen een dikke boomstam, en bekeek deze schone slaper nog eens door zijn vergrootglas. „Ja da's Verhoorn", mompelde hij toen overtuigd. Ver volgens riep hij: „Hé, Verhool'n! Word 'es W?K« mim-, onthutst krabbelde smidje_.Vff',(iI jij" Waar ?P «n..-WS!l „Hé, Verhool'n! mien jong!" Onthutst krabbe] overeind en hij stamelde: „Eelco die sneeuw gebleven?" „Sneeuw uy septemberdag zeker! Man. je hebt mooi „wit, droom'n!", riep de koddebeier. Doch toen barst» uit in een daverende lachbui, die op iets kelijks scheen te wijzen. „Hihihimot je rw" wijl'n z'n overgrootvader anü" vii kiek'nl", gierde hij. „Verhool'n heb de winterjas (Van een onzer versla] VALKENISSE - De raad herindeling nieuwgevorm te Valkenisse wil in een meentevlag per se het g< pen. Daarin komen de gi pens voo'r van de voormali ten Koudekerke, Zoutelar gekerke, nu kernen van V; De Hoge Raad van Ad vlag voorgesteld van vier evenwijdige banen. Hij n wanneer ook het gemeente een plaatsje zou moeten 1 al te bont zou worden. De zeiden in de vergadering kleuren te willen laten val le van het gemeentewap Burgemeester A. Koevoi de zaak opnieuw in beha zullen nemen. „HET is jaren een slepende tveest, maar het nieuwe mt Aardenburg is nu toch zot\ alles in het voorjaar ger< te hebben. Er kernen eenI een middeleeuwse en een sche afdeling Achter he wil ik een kruidentuin want ik wil het museum v ten op scholieren Het mui een instructief karakter k IR. J. TRIMPE Burger uit A provinciaal archeoloog voc vincie Zeeland van de voor Oudheidkundig Bot zoek, heeft duidelijk plez nieuwe museum aan de M Ook na het gereedkomen trouwens nog bemoeienis ben want hij wordt conser „We kunnen tevreden zijr manier zoals het nu gaat D te Aardenburg neemt he deel van de kosten voor ning, maar ook een aanta lieren dragen bij Dat laa alleen financieel want som len ook hun verzameling of ervan, b.v schelpen, ter be Veel werk aan het musex ook vrijwillig verricht.1' „DE prachtige tegelvloer ii beeld gelegd door de geme tenmaker. Dat zou anders n betalen zijn geweest. Het ui rigens hoog tijd dat ie nier te ter beschikking komt het oude museum, in de v brandweerloods, gaat het De vele Romeinse en midi voorwerpen die in Aarden opgegraven zuilen pas ir hi museum goed tot hun rech Een bijzondere vondst die een plaats za1 krijgen is e< dat wij nog niet zo lang geU ben gevonden Bijzondèrhe dat die Hguur in een gehu ding moet zijn begraven. It lijke graven werden de oostwest-houding neer geit gehurkte houding Is wel a fen in graven in het noorde land, o.m. Friesland." „DE hypothese is dan ook dat om een invaller gaat van f sche volksstammen, die hier nogal hebben huisgehoudenl gebeente niet uit elkaai te II len hebben wij het geraamte liggende grond en al „ingt er een stalen plaat onderg Zo kon alles in een keer hvs/craau worden opgetak ■moet natuurlijk het conse werk nog volgen". "R,?TDud? oude gasfabriek, ac woonhuis, worden de opt werkzaamheden trouwens n voortgezet. Ons voornaams

de Stem | 1967 | | pagina 2