De oude gierigaard en de pnge spu llebaas De gouden naalden Op drie scholen nu duizend leerlingen I Mijnheer Eekhoorn gaat wintervoedsel zoeken ENOEGOE, EEN VERLATEN STAD, LIGT NOG ALTIJD ONDER VUUR Alleen Loftleidir biedt u de allerlaagste tarieven naar Amerika ÊOFTlEIDm I 9 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 OKTOBER 196 Herfst De rijke broer Het spook Het offer De kousenfabriek Het poesje van Liesje De gelukkige kabouters Biafranen vechten door Uittocht KRO-regisseur Frans Hoen overleden Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland Knooppunt Calambar Pennen Dagblad De Stem TOTAAL Uw krant Een welgestelde boer bezat een mooie boerderij en een stal vol prach tige paarden. Toen hij stierf moesten zijn twee zonen, de een alreeds een volwassen man en de ander nog pas een jongen, de erfenis verdelen. De oudste hield niet van paarden, want zij kostten meer dan zij opbrach ten en hij was een gierigaard. De jongste gaf weinig om de boerderij, maar de paarden waren zijn lust en zijn leven. Daarom zei de gierigaard tegen zijn broer: „Jij mag de paarden hebben, dan houd ik de boerderij met alles wat er in is". De jongen was hiermee heel tevreden. „Morgen moet je met je paarden de deur uit zijn", voegde de oudste broer eraan toe, „ik geef geen cent meer voor de paarden uit". Hierop had de jongen niet gerekend De volgende dag trok hij met zijn prachtige stoet paarden en een klein buideltje geld de wijde wereld in om spullebaas te worden. Hij kocht een tent, leerde zijn dieren mooie kunsten en befeon voorstellingen te geven voor een geëerd publiek. De knecht, die hij in diensf had ge nomen, speelde in het paardespul nu eens voor fiere ruiter, dan weer voor danser, die balanceert op de deinende ruggen. Maar het liefst was hij een slimme clown, die zich tussen de paar den van den domme hield. De jongen en de lcown trokken door het land en over de grenzen. Ze zagen vreemde streken en verdienden juist genoeg om hun dieren te verzorgen en zelf in le ven te blijven. Toen na enkele jaren de jongen een volwassen man was geworden, werd het lievelingspaard van zijn vader te oud om nog langer mee te trekken. Zijn meester klopte aan bij de boeren, die sappige weiden hadden, en vroeg of ze zijn paard een vredige oude dag wilden bezorgen. Maar iedereen wei gerde. „Breng hem maar naar de paar- deslager", zeiden ze. Al rondreizend was het paardespul weer in de streek gekomen waar de ouderlijke boerderij van de twee broers stond. Niemand in de buurt herkênde de spullebaas, die intussen van jongen tot man was opgegroeid. Tot zijn ver wondering hoorde hij van de mensen hoe zijn broer de rijkste en meest ge vreesde boer uit de omtrek was gewor den. „Hij heeft van zijn vader zilver en goud geërfd" wisten zij te ver tellen. „Dit moeten wij dan eens onderzoe ken", vond de clown. Hij haalde zijn meester over het pak „fiere ruiter" aan te trekken en zijn fraaiste paard te be stijgen. Zelf trok hij zijn „narrepak" aan, klom op de rug van een pony en leidde zijn baas naar de ouderlijke boerderij. „Hier komt een koning die met zijn nar op pelgrimstocht is naar de paus van Rome!", kondigde hij bij de boer derij aan. De gierigaard, die zijn broer niet her kende, kon een koning geen onderdak weigeren en stond zijn gasten een ka mer af. „Wel, wel", merkte de nar op, „er staan in deze kamer ook twee kinder bedden. U bent niet getrouwd en hebt geen kinderen, voor wie zijn die bed jes". „Dit zijn de kinderbedden uit mijn jeugd, een van mezelf en een van mijn eh zusje... zij is in het klooster ge gaan", loog de gierige boer. „Wat zal het klooster blij zijn geweest met zo'n rijke non. U hebt haar toch zeker de helft van uw vaders geld als bruidschat meegegeven?", vroeg de nar. „Ja zeker", stamelde de gierigaard, „ik heb haar al mijn vaders paarden meegegeven „Wat zeg je???", riep de clown, „paar den??? Wat moet een non daarmee aanvangen?" „Neem me niet kwalijk, heer", sta melde de gierigaard, „u verstaat me verkeerd. Ik zei: daalders. Ik heb haar al mijn vaders daalders uit zijn be schilderde kist meegegeven". De jongste zoon, die met weemoed zijn ouderiyk huis terugzag, herinnerde zich nu opeens de beschilderde kist aan het voeteneind van zijn vaders bed. Nooit had hij vermoed dat er geld in had gezeten. Hoe slim was zijn broer geweest toen hy voorstelde: Jy de paar den en ik de boerderij met alles wat erin is! Gerdie v. d. Wijngaard, Eikbergseweg 4, Bavei (8 jaar). Nu ga ik jullie een verhaal vertellen dat ik zelf heb gemaakt Op een dag midden in de herfst zaten mijnheer en mevrouw eekhoorn samen te praten over de komende winter. Hij zei „Vrouwtje, ik ga naar het bos. Daar ga ik eikels en beukenootjes zoeken." Daarna ging hij weg. Onderweg kwam hij een heleboel blaadjes tegen „Daaag", zeiden de blaadjes. „Waar ga jij naar toe?" „Ik ga eten zoeken, gaan jullie met mij mee?' De blaadjes zeiden: „Maar dat kunnen wij niet." „Waarom niet?" „Omdat Jan de Wind ons zou mee nemen naar het herfst-feest." „Noi, dan ga ik maar weer verder. Daaag, tot ziens." „Wacht even. wacht even ■L>e kleinere blaadjes kunnen nog wel mee riepen de oudste blaadjes. „Nou goed mompelde de eekhoorn. „Kom we gaan." „Falderie, faldcra, hahaha", ze zingen vrolijk. Daar komen ze bij een beuke boom aan. De blaadjes roepen blij rokje" °°m bnüniasie en tante geel ,J>ag geeltje, dag bruintje, dag vlekje v^jXlië."16 °P "Site? Dat is aardii fcwSf'JSJare'.'-„''IJïks maare. Kom btanen allemaal." „Ik kan niet komen". eekb00™' „want ik moet nog eikels en beukenootjes zoeken. Daar vrouwtje blij mee zijn. Nu ga ik weg, want anders is n' jn yxouw- tje ongerust. Daaag allemaal, tot een volgende keer." Daar ging hij, met tussen zijn pootjes het eten. Toen hij thuis kwam was zijn vrouwtje erg blij met alles. En ze hebben de hele winter helemaal geen honger en kou gehad. Ingrid de Vos, Berkenstraat 16, Raamsdonksveer. zijn dan goud, anders kan hij de eeuwi ge zaligheid niet verwerven Terwijl de boer in het angstzweet baadde, en steunde: „Ga weg!.Ik heb geen zuster!", sloop de clown met het paard heen. De volgende morgen namen de ko ning en zijn nar afscheid van de boer, die bleek was van een verschrikkelijke nachtmerrie. Aan weerszijden van het koninklijk paard hing een zak vol daal ders Voor een arm klooster, dat u zeker wel op uw pelgrimstocht be zoeken zult. Ik hoop dat men er voor mijn zaligheid wil bidden", steunde de gierigaard. De nar voorkwam zijn meester en zei: „Wij zullen niet rusten voor deze daal ders zijn afgedragen aan de poort waarachter het jongste kind van uw ouders verblijft. Dank voor uw gast vrijheid en God zegene u!" De spullebaas kon nu grazige weiden en een warme stal kopen voor zijn oude paarden, zodat zij een vredige le vensavond mochten slijten. En de gierigaard kreeg door het of fer, dat hij met pijn had gebracht, meer vrede in zijn ziel dan hij ooit gekend had. AN MAC GILLAVRY Herfst, herfst in het land, roepen kinderen hand in hand. Ze spelen met blaren, en krijgen vieze haren. Maar daar geven ze niets om, want het gaat om de lol, toe kom! Herfst, herfst in het land, roepen kinderen hand in hand. Blaren vallen van bomen, en kinderen krijgen rode konen. De kinderen kijken 's avonds naar buiten, en kijken guitig naar de ruiten. zelf gemaakt door Trees Poortman (11 jaar) Heuvelhrink 51, Breda. In Emmen stond een fabriek voor nylons. Dikke en dunne kousen wer den daar gemaakt. De fabriek is zon dag uitgebrand. De arbeid moet nu worden gestaakt. Nu het bedrijf stil moet liggen ko men er in de winkel geen nieuwe kou sen meer. Wij kopen nu de winkels leeg. Dat doet niemand zeer. Straks zijn alle nylons op. De win kelier kan geen nieuwe kopen. De da mes staan op htm kop En gaan nu met blote benen lopen. (Mfjn vader heeft mij wel een klein beetje meegeholpen, om dat ik zelf niet zo goed kan rijmen). Mijn naam en adres zijn: Willie Hoevenaars, Rembrandtlaan 17, Rijen (N-B) Die nacht sloop de clown naar de slaapkamer van de boer en luisterde aan de deur tot hij hem hoorde snur ken. Daarna haalde hij in de stal het fraaie paard van zijn meester, dat zo veel kunsten kon doen. Hij liet het de trap beklimmen en de kamer van de boer binnengaan Zelf bleef hij op de gang en hinnikte door het sleutelgat: „Kijk eens, ik ben je vaders lievelings paard. Morgen moet ik naar de paarde- slager, want er is geen grazige weide en geen warme stal, waar ik een vre dige levensavond kan slijten Ik ben een schepsel Gods en wie mij slecht behandelt, krijgt loon naar werken in de eeuwigheid hihihihi!!" De boer kermde en vocht met zijn dekens. Toen piepte de deur open en de clown in zijn lange, witte nachthemd met een handdoek over het hoofd, tripte naar binnen. Met de zwier van een danseres nesteeg hij het paard, dat voorzichtig rondstapte en met zijn danseressestem lispelde hij: „Nu zit er een non op de rug van het paard! Ik ben je zuster, brave broer, en ik kom mijn duizend daal ders halen. Een rijkaard moet eerlijker Gidia Boudens (8 jaar), Zeelandsedjjk 23, Kwadendamme. Er was eens een oud vrouwtje. Zij heette Marie. Marie woonde in een hutje midden in het bos. Ze had in haar hutje kleine meubeltjes en schil derijtjes. De meubeltjes waren alle maal. gebreid en de schilderijtjes ge borduurd. De kachel, want die had ze ook, was ook gebreid, want die was nooit aan. Heel de stad, gelegen aan de rand van het bos. wist dat Marie goed kon breien en borduren. Tot op een dag de naald weg was. Want niemand in de stad wist dat Marie gouden naal den had. En het waren nog wel tover- naalden. Die dag dat ze de naald kwijt was, kwam de koning van het land op be zoek. Ze moest een mooi tafelkleed ma ken. De wol kreeg ze van de koning. Dat waren 10 bollen. Maar Marie wist, dat ze met 1 2 bollen toekwam. Maar nu had ze de naalden niet en morgen moest het klaar zijn. Ze ging 's avonds maar naar bed en zou het geheim dan maar aan de koning vertellen. Want iiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In het dorpje Prinsenbeek staat een klein huisje en in dat huisje woont een klein meisje en ze heette Liesje. Liesje had een poesje en Liesje speel de elke dag met dat poesje en »ze was zo dol op dat poesje en ze wou dan ook elke dag met dat poesje spelen. Maar op een dag moest Liesje weer naar school, maar ze wou het poesje mee nemen, maar dat mocht niet van mama en ze huilde de hele dag door en de juffrouw vroeg wat er aan de hand was maar ze wilde het niet zeggen. O, daar gaat de bel. Daar staat Liesje buiten en onderweg viel ze plotseling op de grond weet je, want ze had niet gegeten en gedronken. Maar ze wilde opstaan want daar kwam een auto aan en hij kon niet remmen en plotseling reed hij Liesje dood. Dat was de geschiedenis yan Liesje en haar poesje. Roosje Poortman Heuvelbrink 51, Breda ze kon hem nu niet maken. De poes liet ze in de mand in de ka mer slapen, 's Nachts kwamen er ka bouters en maakten een tafelkleed. Want ze hadden medelijden met Marie. Maar het ging maar tot de helft. Want 's nachts werd de poes wakker en snoof. Dat hoorden de kabouters en ze vlucht ten weg. Kabouter Domoor vergat on der zijn vlucht zijn gouden naald, maar durfde niet meer terug De volgende morgen vond Marie het halve tafelkleed en de gouden naald Ze maakte vlug het tafelkleed af en het was net op tijd, want daar kwam de optocht aan. De koning bekeek het tafelkleed. Het was heel erg mooi vond de koning. De koningin en de koning gaven 500 gulden voor het tafelkleed. Daarvan ging Marie een rustig le ventje leiden. Ze maakte iedere dag haast een mooi kleedje of een truitje. En zo leefde zij nog lang en gelukkig. Maria Havermans (12 jaar) Oude Tilburgsebaan 59, Dorst, (N.-B.). (Ik wil graag corresponderen met een jongen van 12 jaar (liefst foto erby) Ik houd van beat en hipkleren). In een bos woonde een mooi kabou tertje. Zijn naam was Rimpelneus. Hij moest heel hard werken. Hij ging naar het bos om hout te hakken. Daarna ging hij naar de stad om het te verkopen. Het werken moest hij laten staan. En hij verdiende veel centjes. Hij werd zo rijk dat hij een nieuwe paddestoel kon kopen. Het werd een heel grote pad destoel. Hij ging met een knappe ka- bouterin trouwen. Nu zijn ze heel ge lukkig. Zij kregen veel kinderen. Een jongetje, dat heette Hangmuts en twee meisjes. En ze heetten Fleurrokj'e en Blinkrokje en Geelhaartje en ze leef den nog lang en gelukkig. Irene de Vos Berkenstraat 16, Raamsdonksveer Jackie Roches (8 jaar), Bcatrixstraat 17, Kloasterzande ENOEGOE (AP) Een gloednieuwe kinderwagen staat op de Ogoeiweg niet ver van een huis, waarop is gekalkt: „Leef en laat leven". Kinderwagen en huis zijn beide leeg achtergelaten. Enoegoe, de veroverde hoofdstad van het separatistische Biafra, is eens de woon plaats geweest van op zijn minst 150.000 mensen. Thans is de stad verlaten. Van Enoegoe, dat 80 km ten noorden van de grens met noordelyk Nigeria ligt, groeit de wildernis geluidloos over de woningen van op zyn minst een half miljoen mensen voor het grootste gedeelte Ibo's, die voor het federale leger zijn gevlucht. Er is geen levende ziel te zien. ,,De oorlog gaat niet tegen de Ibo's" zegt de 34-jarige kolonel Mohammed Sjoewa, de bevelhebber van de federa le eerste divisie, die op 4 oktober Enoegoe is binnengedrongen. „De oor log gaat tegen hen, die het land wil len doen uiteenvallen". Hij sprak tot journalisten, die door de federale regering naar Enoegoe wa ren gebracht omdat zij geprikkeld was door berichten, volgens welke haar strijdkrachten geen meester waren in Enoegoe. Er was niiemand in de stad, die zijn bewering kon tgeenspreken. „De Iboman is zo vol propaganda ge pompt", zei Sjoewa, een korte, ten ger gebouwde man uit Borinoe in het noordoosten van Nigeria" dat ze niets geloven. Ze hebben hen verteld, dat wij iedereen, die ouder is dan vijf jaar, zouden doden". De Ibp's zijn weggesmolten in een uittocht, welke bijna de vlucht even aart van de Ibo's uit het noorden naar het zuiden, reeds een van de dichtst bevolkte streken van Afrika, toen zij bedreigd werden door de moordpartijen van de noordelingen. Er zijn geen waarneembare tekenen van moorden op grote schaal langs de weg van het federale leger naar Enoe goe. Beenderen, snel kaalgeplukt door de gieren, die nog in de lucht rond cirkelen, liggen langs de weg nabij het radiostation, dat door de federale regering zaterdag weer in de ether is gebracht. vechten in de buitenwijken van het pas veroverde Calambar, dat in zuidoos telijke richting ligt, maar Sjoewa zei, dat het offensief belemmerd werd door de nederlaag van de federalen, die bij Onitsja, ongeveer 140 km in westelijke richting, probeerden de Ni ger over te steken. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM In zijn woning te Hilversum is op 47-jarige leeftijd plot seling overleden de K.R.O.-regisseur Frans Hoen. De heer 't Hoen was gehuwd en vader van twee kinderen. Sinds 1 juli 1964 werkte hij in vaste dienst bij de K.R.O.-t.v. als regisseur. Daarvoor arbeidde hij als free lance- regisseur bdj verschillende amateur- toneelgezelschappen. Hij was sinds ve le jaren betrokken bij het Amsterdam se amateurtoneel. Tot zijn belangrijkste produkties van de laatste jaren bij de K.R.O. behoor de de opera Carmen, uitgezonden ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de K.R.O. in 1965. Frans 't Hoen was momenteel be zig met het televisiespel „Toestel in gesprek" van William Fairchild. En kele weken geleden zond de K.R.O. onder zijn regie de wereldpremière uit van „De Spiegel van Venetie van Hendrik Andriessen. Het federale leger houdt ongeveer 500 Ibo's gevangen op het sportter rein van het leger. Sjoewe zei, dat» de soldaten van Biafra zijn betrapt toen zij met burgers in Enoegoe in filtreerden en dat de federalen daar om besloten, iedereen, die nog in de stad achterbleef, gevangen te zetten. Enoegoe ligt nog altijd onder vuur. Officieren deelden mee, dat de Bia franen van tijd tot tijd mortiergrana ten in de stad schieten, hetgeen be tekent, dat zij zich binnen een af stand van ongeveer vijf km bevinden. Federale troepen hebben op een 14,5 km in westelijke richting gelegen knooppunt een aanval afgeslagen van Biafranen ter sterkte van een com pagnie. Ongeveer 32 km in zuidwes telijke richting hebben de Biafranen volgens de federalen een „geheim" ter rein voor het opstijgen en landen van helikopters, waarvan enkele zijn ver nield. Sjoewa zei, dat de hoofdmacht van de Biafranen misschien vijf bataljons zich te Awgoe, ongeveer 53 km naar het zuiden bevindt. Dit is de halve afstand naar Oemoeahia, waar, naar men meent, het separistische re gime van lt. kol. O'doemegwoe Ojoek- woe zijn hoofdkwartier zal vestigen. „Alles wat wij willen is een einde makenaan de oorlog", zei Sjoewa. „Als zij het opgeven, trekken wij niet verder. Doen zij dat niet, dan marche ren wij door De federalen beweren, dat zij elders (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland mag zich de grootste vereniging voor voortgezet on derwijs in deze provincie noe men. Op dit moment nl. staan er bij de drie scholen die van deze vereniging uitgaan meer dan dui zend leerlingen ingeschreven. Voorzitter J. van Bennekom uit Middelburg vond het bereiken van deze volgens hem merkwaar dige mijlpaal wel de moeite waard om er even bij stil te staan. Hij deed dat met een klein gezel schap medebestuursleden, docen ten, ouders en leerlingen tijdens een korte bijeenkomst in het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes, De heer Van Bennekom memoreerde eeï," Je£en}g"?uU drie -nederzettin gen in Zeeland heeft: het Christelijk Lyceum in Goes, een dependance hier- T^oeuzen en de Christelijke HBS en MMS voor Zeeland te Middel- Hiet gaat deze scholen goed, zo bleek uit een aantal cijfers dat de heer Van Bennekom noemde. Het Christelijk Ly ceum in Goes vermeldde bij de start ongeveer 20 jaar geleden, 83 leerlingen' Nu zijn het er 397. De school in Middel burg startte op 1 september 1953 met 40 jongens en meisjes. Dit aantal is ge stegen tot 516. „Tenslote hebben we met angst en beven de sprong over de Westersehel- de gewaagd", aldus de heer Van Benne kom, doelend op de school in Terneu- zen. Ook hier waren bij het begin 40 kinderen; nu zijn het er 98. De heer Van Bennekom wees erop dat het bestuur blijft zoeken naar mo gelijkheden om ook West-Zeeuwsch- Vlaanderen, Tholen, St.-Philipsland en zelfs Bergen op Zoom te bereiken. Een groot aantal kinderen van Schou- wen-Duiveland bezoekt nu de school in Goes. Sinds de bouw van de Zeeland- brug is de afstand niet zo'n probleem meer. De problemen zijn nu van een andere, nl. van financiële aard. Door de tolgelden die de schoolgaande kin deren van Schouwen iedere keer moe ten betalen, komen de ouders voor deze extra-lasten te staan. Het bestuur van de vereniging vindt deze extra-vervoerskosten in zekere zin discriminerend t.o.v. de Schouwe naars. Daarom heeft het bestuur, zo deelde de voorzitter mee, kort geleden het besluit, genomen dat de vereniging de tolgelden zal betalen voor die kin deren van Schouwen die het Christelijk Lyceum in Goes bezoeken. Dit betekent voor het verenigingsbestuur een jaar lijkse last van f 3000,-. ,,Ik hoop dat het er f 6000,- zullen worden", meende de heer Van Bennekom, die zoveel moge lijk Schouwse kinderen het onderwijs aan een van de scholen van de vereni ging gunt. Verder bracht de heer Van Benne kom aan de orde, dat kinderen die op leiding moeten kunnen genieten die het best bij de aard en de persoonlijk heid van het kind past. De voorzitter wees er in dit verband op, dat er be halve tussen de drie scholen onderling ook met andere scholen in Zeeland een goede samenwerking is of op gang komt om gezamenlijk ernaar te streven dat een kind daar komt waar het hoort. Via deze omweg kwam de heer Van Bennekom weer terecht hij de duizend ste leerling die de vereniging heeft in geschreven. Na een hele uitpluizerij ia men er achter gekomen dat deze dui zendste leerling aan het lyceum in Goes is ingeschreven. Het is Wim Hoogstraten uit ïerseke. Als blijvende herinnering aan deze .merkwaardige mijlpaal" kreeg hij van de heer Van Bennekom een vierkleuren pen. Bij verder zoeken bleek dat de 999e leerling, een meisje van de Mid delburgse school is, nl. Ella Jasperse uit Middelburg. Ook voor haar had de heer Van Bennekom een pen. Natuurlijk werd ook nagegaan wie dan wel leer ling no. 1001 is. Dat bleek Mieneke de Jong van hoe kan het bijna anders de dependance in Terr.euzen is. Voor haar was er eveneens een pen. Het gezelschap genodigden kon tot besluit van deze bijeenkomst kennis nemen van het talenpraeticum waarmee op nog maar enkele scholen in Zeeland wordt geëxperimenteerd. Het Christe lijk Lyceum in Goes is een van deze scholen. HANDLICHTING. Bij beschikking van de Heer Kantonrechter te Breda d.d. 17 oktober 1967 is aan Ma- rinus van Es, geboren te Breda op 12 april 1949 en aldaar wonende aan de Ta. xandrialaan no. 8, handlich ting verleend tot de gehele ontvangst, de uitgaven van en van de beschikking over zijn inkomsten, 't sluiten van verhuringen, het uitoefenen en drijven van het meubel en woningstoffeerbedrijf en de kleinhandel in meubel- en woningtextielgioederen, en tot het oprichten van en deelnemen In ondernemin gen in die tak van handel en bedrijf, een en ander in de ruimste zin des woords. doch met in achtneming van het bepaalde bij artikel 484 van het Burgerlijk Wetboek Mr. F. R. van der Laken gemachtigde. Voorlopig kosteloos. Onder intrekking van de beschikking van 29 septem ber 1967, waarbij voorlopige surséance van betaling werd verleend, is bij vonnis der Arrondissements-Reehtbank te Breda van 20 oktober 19G7 in staat van faillissement verklaard Josef Wendel, leerlooier, Laurenslaan 25, Breda, gem. Alphen Riel, Stationsstraat 19-21, met be. noeming van de heer Mr. H. F. van den Haak tot Rechter-Commissaris en de ondergetekende tot curator. De Heer Reehter-Commis saris heeft bepaald, dat de indiening der schuldi orde ringen moet plaats hebben uiterlijk op 21 november 1967 aan onderstaand adres, en dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op donderdag 7 december 1967 te 09-15 uur in het Gerechts gebouw aan het Sophiaplein te Breda. De curator, Mr. F. R. van der Laken, Sophiastraat 26, Breda Groepsreis naar Amerika/Canada v.a. fl. 1050,- p.p. Vertrek: 17 december 1967. Met de mogelijkheid om 1 Jaar ia Amerika/Canada te verblijven. Deze groepsreis wordt uitgevoerd onder deskundige Nederlandse leiding. Normale tarieven: fl. 1022.—, 21-daags retour, Luxemburg-New York. fl. 1165,—, jaarretour, laagseizoen, Luxemburg-New York. fl. 1420,-, jaarretour, laagseizoen, Amsterdam-New York. Neem kontakt op met uw reisbureau en vraag naar de voordelige tarieven van Loftleidir Icelandic Airlines. ICELANDIC AIRLINES SINGEL 540, AMSTERDAM. TELEF. 020-226317 BON voor inlichtingen Naam: Adres: Woonplaats: Opsturen in een open enveloppe, gefrankeerd met 12 ets postzegel.

de Stem | 1967 | | pagina 9