I KNOKKE begint bij CAESAR Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! ünidlraas Fraaie tentoonstelling overKnokke: van landbouwdorp tot badstad Even uitblazen mevrouw Grote belangstelling voor saneringsplan Oude Plein rpapier voor uw pen wmm tijd te leren. Zwin iis enz. enz. Knocke-sur-Mer VOOR EN NA 1900 Pluimvee-expositie te Souburg BOUWSTENEN, BIETEN EN BLIKOPENERS „Nieuw kamerplanten boek" geeft veel goede informatie Opbrengst missie collecte 6% lager Raadsvergadering Kruiningen De vier middelen, verenigd in Chefarine i,4 - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Axels raadslid: Wel degelijk discussie over ingekomen stuk Vlissingen ook niet bij R. E. G. GAAT ONZE THEESMAAK VERANDEREN? Wim Prinsen protest tegen doping-uitslag Bejaarde fietser verongelukt Landelijke dierenexpositie Ettén-Leur in Snelheidscontrole Partijvernieuwing voelt U zich thuis in de vliegtuigbouw het Centrum voor akopleiding te Breda aginf binnenkort een jleiding voor iegtuigbank-plaatwerker. lichtingen over anmelding, kursusduur, plaris en beidsvoorwaarden int U verkrijgen j het Arbeidsbureau of bij afd. Personeelszaken n Fokker Inze Personeelsbussen prgen voor een snelle erbinding met uw Woonplaats. Koninklijke Nederlandse gtuigenfabriek lijf Dordrecht, Mijlweg 55 foon 01850 - 37744 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 l.tober in ^gekende lage prijzen, van een BANKSTEL, grote meubelshow. VRIJ ENTREE verken in de nieuwe /de nadere infor- niet verlangd wordt). |iar onderstaand adres ersoneelszaken, Eind- tippens - mm.w- - r r r- 71-rrtMWtV'mT^nilltflWtfMifild^ (Van een onzer verslaggevers) KNOKKE De grote Caesar is het niet gelukt. Hij had wel een grootse veldtocht op touw gezet tegen de Menapiërs, maar zijn leger bleef in het moeras steken. Dat was in het jaar 56 van onze jaartelling. Vier eeuwen later had de zee meer succes. Die sloeg het kustland weg tot twin tig kilometer landinwaarts en het duurde heel lang voordat de zee zich terugtrok. Maar toen had Knokke zijn vruchtbare polderklei en zijn duinenrij. De toeristen konden komen. De ten toonstelling in het stedelijk casino toont echter aan, dat zij nog tot diep in de vorige eeuw op zich zouden laten wachten. Zonder veel vertoon is de tentoon- j; v stelling „Knokke voor en na 1900" ge opend. Schepen R. van Parijs, die van deze tentoonstelling de start wil maken van zijn plan in Knokke een cultureel centrum te bouwen, zei dat de tentoon- stelling zelf in hoofdzaak bedoeld was voor de Knokkenaren. Vandaar een bescheiden opzet en 66,1 korte duur lot en met a.s. zondag. Oude foto's en kaarten maken de expositie overigens niet minder inte ressant voor niet-Knokkenaren. Van een ortbetekend landbouwersdorp groeide Knokke uit tot een internatio naal vermaarde badstad. Een stad als Ostende was in de middeleeuwen al (ADVERTENTIE) beroemd. Cnocke (het dankt zijn naam waarschijnlijk aan Ierse immigranten uit de achtste eeuw) begon toen pas ge boren te worden. Onder het graafschap Vlaanderen, in het leenroerig tijdvak (843-1384) ontstonden er wat versprei de vestigingen in het duinengebied en bezijden de dijken. De „dunos" werden al in 889 vermeld. In de tiende eeuw stoven de zuidwes tenwinden het duinengebied op en vormden een langwerpig eiland by het Zwin. Hond de waddeneilanden kwa men de eerste nederzettingen in de schorren. Er graasden kudden en er werd gevist in de kreken. Het eerste document dat over „Knoka" spreekt stamt uit 1111, En het oudste document op de tentoonstelling is een reglement voor tol op het Zwin ten laste van de vissers van „Knocken". Het stamt uit 1252 en werd uitgevaardigd door Mar- garetha van Constantinopel en haar zoon Gwyde van Dampierre. In het Bourgondische tijdperk (1384- Van het oude vissers- en land- boawersdorp is nog maar weinig overgebleven. Maar ook van het Knokke, zoals het in de tweede helft van de vorige eeuw als bad stad begon. De vuurtoren werd in de twintiger jaren van deze eeuw opgeblazen en ook de eerste ho tels en villa's verdwenen. De Lip penslaan van de foto is eveneens maar een afschaduwing van de moderne avenue van thans. Maar oude Knokkenaren vinden dat er toch meer verdwenen dan geko men isde duinen werden straat en het strand werd boulevard. (Van een onzer verslaggeefsters) SOUBURG De pluimvee- en ko nijnenvereniging ,,Nut en Genoegen" organiseert op 1, 2 en 3 december een pluimveetentoonstelling. Dit gebeuren zal een extra feestelijk tintje krijgen in verband met het 40-jarig jubileum, dat de vereniging weliswaar eerst in februari 1968 viert. De vereniging heeft bij de gemeente een verzoek om subsidie ingediend om de kosten van de tentoonstelling daar mee gedeeltelijk te kunnen dekken. B. en w. van Vlissingen zullen de raad voorstellen de vereniging een aanmoe digingspremie van 100 gulden te verle- 1482) werd onder Jan zonder Vrees de Graaf Jansdijk versterkt op basis van oudere dijken. De Graaf Jansdijk loopt tot ver in het. huidige Zeeuwsch-Vlaan- deren. Rumoerig wordt het in Knokke pas in 1574, als de watergeuzen huizen in brand komen steken en Knokkena ren gevangen nemen. Napoleon stak in 1811 vrij geruisloos bij het Hazegras het Zwin over; twintig jaar later klinkt er wat wapengekletter. In de precies vertellen wat u moet doen met uw kamerplanten. Soms zijn ze erg duur en mooi, maar te wetenschap pelijk. Dat is gelukkig niet het geval met het zojuist verschenen „Nieuw Kamerplantenboek", geschreven door G. Kromdijk en uitgegeven door de N.V. Gebr. Zomer Keunings te Wa- geningen. Tweehonderd kamerplanten zijn in heel mooie kleurenfoto's ver eeuwigd door Rein Hey. Daarbij wer den populair-instructieve teksten schre ven, waarmee u uv* voordeel kunt doen Deze fraaie uitgave in geplastificeer de omslag kost nog geen tientje en daarvoor krijgt u uitgebreide informa tie over 200 planten en bovendien hoe u onder meer kimt op- en verpotten, zaaien, stekken etc. IN AUSTRALIË werd in 1962 een fa briek gebouwd waar uit suiker, zand en aluminium bouwstenen worden ge maakt met éénderde van het gewicht van normale bakstenen, hoge geluid demping, goede vuurbestendigheid, na schilderen met plasticverf tevens waterproof. IN 1630 werd een bewoner uit de streek van de baai in Massachusetts veroordeeld, omdat hij zeewater ver kocht als geneesmiddel tegen scheur buik. In 1967 kan men zeewaterzout- tabletten kopen voor de bloedzuivering. Ook rode bieten schijnen het uitste kend te doen. Worteltjes (caroteen) waken tegen nachtblindheid. Dat er deze winter in de mode ei genlijk helemaal niet zoveel is veran derd, bewijst deze foto wel. De rok is misschien iets meer dan gerend, maar toch ook weer niet helemaal klokkend. Dior heeft dit olijfgroene en kastanje bruine deux-pièces ontworpen. Het kor te jasje heeft drie opgestikte zakken en is heel licht getailleerd. Het wordt gedragen met kastanjebruine, wollen kousen en een groene pet. i u ook zo van planten, maar lukt het u maar steeds niet om ze mooi te houden? Ja, we weten het, dat is soms een hele toer. Vooral met „lastige" planten, die niet veel zon, niet veel water etc. mogen hebben Die schitterende, som.- exotische, bloem dragende planten, die u op uw verjaar- ?a£ .of een andere gelegenheid krijgt, zijn vaak na enkele weken al weer va de aardbodem verdwenen En dat is bijzonder jammer, vooral ais je weet welke, soms verschrikke lijk hoge prijs er voor betaald is. Tal van boeken zijn in de handel, die strijd tegen de Hollanders werd aan de grens het fort Leopold opgericht. In 1883 kwam de eerste badkar op het strand. Knokke-als-badstad was ge boren. In 1890 bouwde men het eerste hotel. Maar de groei begon pas echt op gang te komen tussen de twee wereld oorlogen, na de Tweede Wereldoorlog verkreeg het Europese faam. Knokke werd als schilderachtig dorp ontdekt door enkele schilders en schrijvers. Emile Verhaeren zou echter het Knok ke dat hij ontdekte niet meer terug- kennen in de stad met zijn brede bou levards, zijn hoge hotels en flats en met overal plaveisel waar in zijn tijd nog duinzand hoog opwaaide in de herfst storm. In 1640 telde Knokke nog tweehonderd inwoners. Toen België in 1830 onaf hankelijk werd, had Jan de Maecker, Knokkes eerste burgemeester, 987 bur gers te besturen. Het zijn er nu altijd nog maar 1500. de prachtige villawijk van het Zoute meegerekend. Maar in elk hoogseizoen groeit het aantal be woners tot honderdduizend. De tentoonstelling is tot en met zondag tussen 16.00 en 20.00 uur gratis toegan kelijk. Vanavond zal er om half zeven in de luchterzaal van het casino een film worden vertoond en dia's over het oude Knokke. IN HET STEEDS MEER naar de ro mantiek neigende modebeeld valt op het ogenblik een nieuwe trend te be speuren: de College Look. Heerlijk verlegen jurkjes met witte dromerige kraagjes, jabots, zwarte strikken en lange manchetten, vanzelfsprekend in marine, zwart en bruin, met als be langrijke nouveauté bruin-witte en bruin-oranje-witte ruiten. RICK DL KIKKER is bezig in Ne derland een populair figuurtje te wor den. Speciaal voor de kinderkamer brengen wij daarom een papierbak waarop alle bekenden voorkomen in een bonte rij. De tweede nieuwe pa pierbak is die met een rozen-decor. Een moderne versie van een motief, dat nog steeds erg gewild is. En te recht, want zowel in een moderne als in een klassieke inrichting zal deze papierbak het goed doen. NIEUW is de wandblikopener met magneet, die het deksel vasthoudt, wanneer het blik geopend is. Het luxe model is uitgevoerd in chroom en /.wart en is verpakt in een doorzich tige plastic doos met een mooi blauw velours interieur. Deze blikopener, die aan de wand van een moderne keu ken uiterst praktisch zal zijn kost f 15,50. DEN HAAG (KNP) Uit de eer ste tellingen van de zondag j.l. ge houden collecte voor missiezondag, blijkt dat een aanzienlijke verminde ring van de inkomsten moei worden verwacht. Tot dusver is de totaalop brengst van 609 parochies bekend. Deze is 524.150 gulden. Vorig jaar was dat ruim 30.000 gulden meer. Omdat de 609 parochies over het hele land ver spreid zijn, verwacht het bureau der pauselijke missiewerken, dat de to taalopbrengst een gelijk beeld zal ver tonen en ongeveer een ton onder de resultaten van 1966 zal liggen. Dat wil zeggen een vermindering van 6 pro cent. Vorig jaar was de opbrengst on geveer 2,2 miljoen. Op giro 8725 van de pauselijke missieactie te Der Haag blijven de bijschrijvingen eveneens ten achter bij vorig jaar. Men hoopt er ech ter op, dat in het komende week einde deze achterstand zal worden in gelopen. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) KRUININGEN De publieke be langstelling voor de raadsvergadering van Kruiningen was byzonder groot'. Ongetwijfeld zijn het uur van aanvang (7 uur) en de behandeling van het saneringsplan „Oude Plein" voor het Dorp Kruiningen hieraan debet ge weest. De raad discussieerde geruime tijd over twee ingediende bezwaarschrif ten van neringdoenden, die in het sa neringsplan „Oude Plein" komen te vallen. Hoofdzakelijk waren de bezwa ren gericht tegen een financiële on gunstige afwikkeling voor de betrok kenen, De voorzitter wist de raadsle den tevreden te stellen. De schadeloos stelling zal wel zo zijn dat de betrok kenen, zo zij dit wensen, eenzelfde aantal kubieke meter elders kunnen bouwen. Na deze langdurige discussie werd het plan vastgesteld. Het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van drie woningen in de Kanaalstraat te Hansweert oogstte kri tiek van de zijde van de heer W. Pou- wer. Hij vond dat bij deze onbewoon baarverklaring, gelet had moeten wor den op de leeftijd van de bewoners. De mensen zijn dusdanig van streek ge raakt door het feit dat hun woningen onbewoonbaar verklaard zullen wor den, dat hij thans verzocht om uitstel van dit nare gebeuren. Burgemeester A. Schipper kon zich indenken wat zich bij dergelijke bewoners heeft afge speeld en betreurde dit ten zeerste. In het algemeen belang dient tot onbe woonbaarverklaring te worden overge gaan. De bewoners zullen echter hun woningen kunnen blijven bewonen. Een verdere verhuur zal echter niet meer mogelijk zijn. In het uitbreidingsplan „De Knol" te Kruiningen zullen 20 woningen worden gebouwd; de subsidie is verkregen. Aangegaan wordt een lening van 625-000 gulden ten behoeve van de bouw hiervan. De aanleg van een kinderspeelplaats in de Henry Dunantstraat noopte de heer J. Griep tot het stellen van enige vragen. De kosten hiervan, 6.80( gul den, vond hij bijzonder groot. Hij ver zette zich als zodanig niet tegen de aanleg van de speelplaats maar wen ste nader geïnformeerd te worden. De heer J. van Ballegooijen vond de ruim- V/er middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen! te wat te klein, terwijl de heer Pol derman de te plaatsen hekken te duur vond. De voorzitter gaf op deze vra gen duidelijke, geargumenteerde ant woorden. Wethouder E. Suy deelde mede, dat het de bedoeling is in het vervolg in een uitbreidingsplan een speelruim te te projecteren. De heer J. v. d. Berge zag er geen enkel nut in en stemde tegen. Later op de avond deed dit S.G.P.-Iid het voorstel de speeL plaats op zondag te sluiten, aangezien de zondag al voldoende ontheiligd wordt. Het K.V.P.-lid L. Jansen kon niet begrijpen dat reeds kinderen de zondag kunnen ontheiligen; de voorzit ter vroeg of de vragensteller het toch wel in volle ernst meende. Zonder meer werd dit voorstel weg gewimpeld. De dienst gemeentewerken krijgt een nieuwe behuizing aan de Voorhoute 3 te Kruiningen. Alle aftredende leden voor stichting „Ons Dorpshuis", de commissie van toezicht gemeentelijke sportterreinen, de instellii g voor maatschappelijke zorg en de commissie woonruimtewet werden herkozen. Op 27 oktober zullen de raadsleden een excursie maken door de gemeente. De raadsvergadering werd hierna in besloten zitting voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het Axels raadslid D. Og- gel (Prot. Chr.) heeft tydens de raads vergadering gisteravond met klem ge steld, dat een discussie over een inge komen stuk de raad niet kan worden belet. In de vorige bijeenkomst was hem door de voorzitter verzocht vragen die hij had naar aanleiding van een inge komen stuk, betreffende de centrale dienst (daarover is uitvoerig bericht tot de rondvraag te bewaren. „Ik heb geen discussie gewild", aldus het raadslid, „ik Wilde alleen iets vra gen" De heer Oggel had er het regle ment var- orde op nageslagen. Daar heb ik geen artikel gevonden waarin omschreven staat dat er geen vragen mogen worden gesteld bij dit agenda punt" Hij wilde graag een uitspraak van de raad omtrent het beantwoorden van vragen over ingekomen stukken. „U hebt" zo zei de heer Van Drjke. ,een uitermate belangrijke zaak aan de orde gesteld door uw vragen over de centrale dienst Ik heb u niets gewei gerd. Wel heb ik verzochl deze vragen in de rondvraag te stellen Ik mag *och aannemen, dat het de bedoeling vafl de heer Oggel was dat deze zaken ern stig zouden worden behandeld" De burgemeester vroeg daarom be grip voor zijn verzoek Het college moet ook de tijd hebben zich te bera den om er later op terug te kunnen ko men. Tijdens de discussie kunnen we op de meeste cijfers zoals ze er staan geen antwoord geven" Op deze raads vergadering komen wij nog nader te rug] Carrière In het buitenland? Vestiging In het buitenland na een werkzaam leven In Nederland? Ondernemende mensen zijn verstandige mensen en stellen hun financiële basis veilig. Zij nemen de Euro-polis van De Neder landen van 1870! De Euro-polis kan immers naar het buitenland worden overgeschreven, zónder ingewikkelde formaliteiten, en maakt premiebeta ling en uitkeringen mogelijk in de valuta van het land van vestiging. Ideaal! Uw verzekerings-adviseur kan u alle bijzonderheden verschaffen. DE NEDERLANDEN VAN 1870 (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen zullen de raad voorstellen het verzoek om als lid toe te treden tot de Raad der Europese Gemeenten voor kennisge ving aan te nemen. B. en w. blijven bij de mening dat de REG dezelfde doelstellingen na streeft als de International Union of Local Authorities, waarbij alle Neder landse gemeenten via de vereniging van Nederlandse Gemeenten bij aange sloten zijn. B. en w. van Vlissingen zijn bang dat als gevolg hiervan dou blures dreigen te ontstaan. (ADVERTENTIE) De leeuw van CEYLON waarmerkt THEE MET DE GOUDEN SMAAK Merkwaardige bevindingen in een aantal grote supermarkten Pure Ceylon thee is hard op weg om zich een vooraanstaande plaats te ver overen onder de meest geliefde thee soorten „Soms zijn er dagen", aldu- een woordvoerder van een supermarkt, „dat een op de acht theeklanten met een pakje thee met de leeuw erop naar huis gaat. Voor een theesoort die eigenlijk nog maar kort in de belangstelling staat is dat een overweldigend aantal" Bij de overige winkeliers kan een zelfde feit worden geconstateerd. De voorkeur voor Ceylon thee groeit met de dag. Te verwonderen is dit niet, ge zien de bijzondere kwaliteit van Ceylon thee. Deze kwaliteit is op haar beurt weer een gevolg van de bijzondere omstandigheden, waaronder op Ceylon de theecultuur wordt beoefend. De theestruik groeit er hoger en daar door langzamer dan elders. Hij krijgt alle tijd om de echte smaak en geur van thee in de topblaadjes (daar gaat het om) te verzamelen en vast te houden Vandaar die volle, gouden smaak van Ceylon thee Ter onderscheiding van haar fijne kwaliteit kreeg Ceylon thee een apart kenmerk. Elk pakje is voorzien van de Leeuw van Ceylon, het nationale wapen van dit theeland bij uitnemendheid Let daarop. Het is uw waarmerk dat de melange geheel is samengesteld uit echte Ceylon thee - thee met de gouden smaak. (Van onze sportredactie) HANK Amateur-wielrenner Wim Prinsen zal beroep aantekenen tegen de uitspraak van de KNWU, dat hij do ping gebruikte in de ronde van Drente, Hy kan zich niet verenigen met de uit slag van het tweede onderzoek dat in Freiburg werd verricht en waar men tot dezelfde conclusie kwam als inder tijd in het Gentse laboratorium: schul dig aan doping-gebruik. Wim Prinsen meent dat neusdrup pels sporen van „verboden stoffen" in zijn urine hebben gebracht. Zoais be kend voerde Evert Dolman eenzelfde argument aan na het kampioenschap van Nederland in 1965. Hij werd toen vrijgesproken. Ofschoon de KNWU de uitslag van de tweede controle op het urinemonster als bindend beschouwt heeft men Prinsen op diens telefonisch ingediend verzoek geadviseerd het pro test officieel schriftelijk in te dienen. HILVARENBEEK (ANP) - Dins dagmorgen omstreeks zeven uur is op de Lage Mierdseweg in Esbeek, ge meenten Hilvarenbeek, de 85-jarige heer H. van Dommelen uit Esbeek bij het oversteken van de weg door een Belgische autobus gegrepen en zwaar gewond. Enkele uren na zijn op name in een ziekenhuis in Tilburg is het slachtoffer overleden. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR Op 3, 4 en 5 novem ber organiseert de pluimvee- en konij nensportvereniging Bredania uit Breda haar jaarlykse tentoonstelling in de sporthallen te Etten-Leur. Het is de grootste landelijke tentoon stelling op het gebied van kippen, dui ven. konijnen en cavia's. De organisa tors, die deze expositie thans voor de vijfde keer m successie organiseren, verwachten ook dit keer ruim duizend dieren van grote kwaliteit in de kooien te moeten onderbrengen. Maandagavond reed ik omstreeks half acht op de Wilhelminasingel in Breda. Voor mij reed een patrouille wagen van de politie. Geruime tijd bleef deze wagen achter een bromfiets .hangen" om de snelheid te contro leren. Het bleek dat de bromfiets te hard reed. De patrouillewagen verhoogde enigs zins zijn snelheid om daarna zonder stopteken of richtingaanduiding af te remmen en de bromfiets naar het trottoir te dringen. De bromfiets werd dus ordinair „gesneden". Dat dit dom en levensgevaarlijk is behoeft geen nader betoog. Bovendien roept deze manier van weggebruik wrevel op bij de overige weggebrui kers, die plotseling moeten afremmen en uitwijken. Het lijkt mij ook niet de aangewezen weg om positief aan de image van de politie te bouwen. BREDA R- v. d. H. Al onze politieke partijen, die zich zelf christelijk noemen, schijnen hun politieke Augiusstallen te willen reini gen. De slimmelingen, die er wel bij schijn-en te varen dat ze hun econo mische omstandigheden in overeen stemming hebben gebracht met hun politieke konkelfoezerijen, willen de zaak houden zoals die tot heden was, zodat ons politieke leven er nog enige Houwezoërs bij krijgt. Daar onze jeugd uit degelijke mensen bestaat, die hebben geleerd om met hun zon dagse pakken an, nooit ergens tegen aan te staan, zullen er allicht enke len hunner toetreden tot de rijen der Houwezoërs en de partijvernieuwing is er! Onze meer pientere jeugd ontdekte dat Europa is bedekt met soldaten- kerkhoven en als ze bij verdere in formatie er achter komt dat het altijd de zich christelijk noemende politie kers waren, die de oorlogsbegrotingen en wapenaankopen goedkeurden, wen den ze zich" verontwaardigd af van dit onware gedoe! Ze vragen zich af waarom wij voor 3.000.000.000 gulden bommenwerpers nodig hebben en op wie wij die bom men moeten smijten?? Een herlevend fascisme bij buurman zal zeer wel onder de duim worden gehouden door Frankrijk Rusland, Polen, Tsjecho- Slowakije en Oost-Duitsland. Ze vragen waarom er over werk loosheid wordt gesproken in ons land waar veel huizen, scholen en wegen nodig zijn, de draglines en bulldozers roesten en de steenfabrieken vol zijn. Ze vx-agen zich af waarom er in ons land zoveel miljonairs zijn en zoveel armoedzaaiei's. Ze vragen zich af waarom er eerst in ons land 2000 mensen moesten ver drinken voordat er geld disponibel werd gesteld voor herstel van onze „rotte" dijken (een dijk is „rot" wanneer eb en vloed zich in het dijklichaam be wegen) We hebben partijen die zich chris telijk noemen maar het niet zijn. We hebben een zgn. P.. v. d. Arbeid, die doodsbang is voor het socialisme, we hebben een middeleeuwse liberale par tij, dié met zijn lemen voeten aan onze bodem plakt ter bescherming van het grootkapitaal. Gelukkig zijn er licht punten: onze zwarte kousen-partij, strijdend tegen minirok en behaatjes, de Bilderdijkcreatie: „Morele en gees telijke herbewapening" en om vooral niet te vergeten, Lou de Palingboer met zijn engeltjes. Op cultureel gebied kunnen we wij zen op onze prachtige plastic bloemen mooier en duurzamer dan de rommel in tuinen en parken. Vruchten der „dollar cultuur" zeggen de Russen, maar die weten er lekker nikske van. SEPPE S. VTSSER (ADVERTENTIE) Wie kan het beter weten Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! Uk 4 ww>4a<un ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood «jong belegen; blauw belegen; paars extra belegen; geel oud; bruin overjarige kaas.

de Stem | 1967 | | pagina 5