Een Parker weet wat het is acte de presence te geven. SPARKER I y.v.v's Culturele leven in Axel zeker niet lamgeslagen IJzendijke maakt druk werk van herbestrating Celtic moet Racing Club kunnen kloppen B. en w. te St.-Jansteen steunen school van NKV Biervli voor Duitse tv. oogst succes met misdaad- programma Na zege in Schotland (1-0) Geschorst t Wens vc DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 OKTOBER 1967 Zaal Het Centrumweggevallen GEEN GROTE WEL KLEINE EVENEMENTEN Den Bosch wil op drie dagen veemarkt Kleine zalen Amerikaanse school in Uden Uitslagen korfbal Raad keur] grondaankoop goed Conferentie van Algiers besloten Reserveklassen BrabantZeeland Weer record voor Daler [n Mexico City Nu reeds zes weken acclimatiseren Keerzijde van de populariteit Kredieten f Dagblad De Stem Hockey-elftal samengesteld Duitse couturiers d aan vrouw van boven de 3 dl ?V beige en Ivoor (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het culturele leven ln Axel verkeert door het weg' vallen van de zaalaccommodatie van het Centrum bepaald nog niet in een impasse. Dat willen zowel Het Cultureel Contact als de Z.V.U' duidelijk onderstrepen. Van beide zijden wordt wel toe gegeven, dat de situatie momen teel niet tot vreugde stemt. Maar, zo meent men, in afwachting van het nieuw cultureel centrum, dat waarschijnlijk volgend jaar sep tember gereed zal zijn, zouden de overige zalen zoveel mogelijk benut kunnen worden voor het bedrijven van „cultuur van eigen bodem". Gedacht wordt hierbij aan toneelvoorstellingen, kleine concerten, lezingen, voordrachten enz. „Het is natuurlijk niet mogelijk" zo zei men ons van Z.V.U.-zijde, „dat we grote gezelschappen in Axel onder kun nen brengen, nu het Centrum voor ons gesloten is. Dat betekent inderdaad een jaar lang geen toneelvoorstellingen van behoorlijk gehalte. Met grote concer- (Van onze correspondent) DEN BOSCH Wanneer de Bos sche gemeenteraad akkoord gaat met een daartoe strekkend voorstel van b. en w. zal het aantal wekelykse vee- marktdagen worden uitgebreid van één tot drie; behalve op woensdag zal er dan ook op dinsdag en vrijdag vee markt zijn. In hun toelichting op dit voorstel de len b. en w. mede, dat de in 1964 door de E.E.G. uitgevaardigde voor schriften met betrekking tot de libe ralisatie van de handel in geslachte en levende dieren voor de veehandel in Nederland gunstige perspectieven heeft geopend. Nederland heeft een overschot aan slacht- en fokdieren. Met name voor Den Bosch bieden de in deze richtlijnen genoemde mo gelijkheden uitgebreide vooruitzichten. Het aantal slachtingen voor de export is reeds gestegen van 15.274 in 1963 tot 29.924 in 1966. Voor het jaar 1967 mag ondanks verschillende export-be lemmeringen gerekend worden op 75.000 stuks. De waarde van de levende ex port, die in 1964 nog f 59.980.000 be droeg was in 1965 gesteger. tot f 76.545.500. Deze gunstige ontwikke ling dankt Den Bosch aan zijn bijzon der gunstige ligging, zowel midden in het voedingsgebied als tussen de grote consumptiecentra van binnen- en buitenland. De reeds genoemde richtlijn schrijft inzake de export-veemarkten tevens yoor dat een dergelijke markt niet ter zelfder tijd met een andere veemarkt in één hal gehouden mag worden. Omdat de woensdagse veemarkt voor de binnenlandse handel onaangetast dient te blijven is het noodzakelijk dat andere dagen als export veemarktda gen dienen te worden aangewezen. Voor het gebruiksvee achten b. en w- de dinsdag de meest gunstige dag voor het slachtvee de vrijdag. Met de verschillende overheidsinstanties en or ganisaties o:^ het gebied van de veè- en vleeshandel is terzake reeds con tact opgenomen. Zij staan alle zeer po sitief tegenover deze plannen. ten en cabaretvoorstellingen is het pre cies zo gesteld. Dat wil echter nog niet zeggen, dat daarom het culturele leven in Axel lam is geslagen. Zoveel belang stelling hebben dergelijke evenementen (helaas) ook weer niet". De Z.V.U. en Het Cultureel Contact hopen intussen hun tijd (tot de opening van het nieuwe gebouw) te kunnen be nutten voor besprekingen en het be studeren van allerlei mogelijkheden om straks een goede start te kunnen heb ben in de nieuwe accommodatie. Van verloren tijd is, zo zegt men hier, totaal geen sprake. Integendeel. We kunnen nu eens rustig de kaarten op tafel leg gen en ons goed voorbereiden op de nieuwe situatie. Overigens zijn er kleine zalen genoeg om het plaatselijk culturele leven een kans te geven. We denken b.v. aan het Gezellenhuis, waar plaats geboden kan worden aan ruim 250 personen. De Z.V.U. zal in dit gebouw de jeugdvoor stellingen kunnen onderbrengen. Ook voor toneelvoorstellingen van kleiner kaliber is de zaal geschikt. Het podium beschikt weliswaar niet over uitge breide mogelijkheden, maar ter over brugging van een periode, waarin men zich zal moeten behelpen, kan het to neel een oplossing bieden. In Axel wordt momenteel hard gewerkt om de lokaliteiten uit te breiden of aan te passen. Zo zal er een nieuw Gerefor meerd Jeugdgebouw komen. De Toren kamer wordt opgeknapt. Grote cultu rele evenementen zal de Axelse bevol king (in eigen kring) even moeten ver geten, maar het verenigingsleven «zal geen schade ondervinden. UDEN Op 1 november zal ln Uden een Amerikaanse school voor ele mentair onderwijs worden geopend. De opening zal worden verricht door de ambassadeur van de Verenigde Staten in ons land, de heer William R. Tyler nadat de burgemeester van Uden, drs. G. Schampers, het gebouw namens het gemeentebestuur aan de Amerikaanse regering in gebruik zal hebben over gedragen. De school is bestemd voor ongeveer veertig kinderen van Amerikaanse mi litairen, die gestationeerd zijn op de NAVO-vliegbasis Volkel in Uden. In ons land zijn nog drie van dergelijke scholen, namelijk in Soesterberg, Brunssum en Zwolle. Naast het onderwijs zoals dit in Amerika gebruikelijk is, ontvangen de kinderen les in de Nederlandse taal. (Van onze korfbalmedewerkex) BREDA. De uitslagen van de korf- balwedstrijden, die in het afgelopen week-end werden gespeeld luiden als volgt: KNKB 2e kL BKC I—Trekvogels 1 58, 3e ki Terheijden 1—Blauw Wit'51 86; DKB sen. 2a Odo 3Blauw Wit'51 3 13, Quick 4Vios 1 42; junioren Regenboog—BKC 2 11—0, Terheijden 2 —BKC 1 011, Terheijden 1DKV 83 asp. a Blauw Wit a—BKC a 0—6, BKC b Vies a 11, ELKV aTerheijden a 34; asp. b ELKV bTerheijden c 21; BKC dBKC c 04: pupillen Terheijden b—BKC 1—0, Dosko—Ter heijden s 01. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De raad van IJzen dijke heeft met algemene stemmen be sloten om 3.55.50 ha grond in de Jonk vrouwpolder aan te kopen van de heer G. Doens voor een bedrag van 94.110. Tevens werd een krediet van 11.000,— beschikbaar gesteld voor het bestek- klaar maken voor de noodzakelijke werken om deze gronden bouwrijp te maken. Burgemeester J. Ficq toonde zich zeer verheugd over deze aankoop, welke in der minne is geschied. Op deze grond zal een uitbreiding van het bejaardentehuis kunnen plaatsvinden en worden 100 woningen gebouwd. De heer Van Hijfte meende dat deze aankoop geschiedde om te dienen als ruilobject met andere per celen grond, waarop de burgemeester antwoordde dat dit wel de bedoeling was, doch dat planologisch het te rui len object niet zo geschikt is voor de woningbouw. De heer Salome infor meerde nog naar het maken van het bestemmingsplan voor deze grond, waarop de burgemeester zei dat dit zeker zal gebeuren waarna de grond- uitgifteprijs zal worden vastgesteld. Deze gronduitgifteprijs zal zo laag mo gelijk gehouden dienen te worden ten einde de adspirantkopcrs te kunnen aantrekken. den gesteld. Een bedrag van 2.000,— schaf van een stofzuiger-dweilmachine welke bestemd is voor het gemeentelijk gymnastieklokaal. Aan de Stichting Vormingswerk Leerplichtige Mannelij ke Jeugd in Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzenij werd een bedrag van het cursusjaar '65-'66 voor een leerling 104,24 als subsidie toegekend voor uit de gemeente IJzendijke afkomstig. Bij de rondvraag informeerde de heer V. d. Wijnckel naar het betrekken van de ratiowoningen en hoe het nu staat met de nog woningzoekenden in de (Van ónze Bonnse correspondent) MAINZ Achtenvijftig minuten na de televisie-uitzending van vrijdag avond j.I. onder de titel „Dossier XY- onopgelost" van E. Zimmermann, in het tweede programma van de Zuid- duiste televisie, klikten de handboeien dicht om de polsen van de 44-jarige bedrieger Johann Krusczinski. Een kij ker had de man herkend op de kegel baan van een hotel in Bad Neuenbah. Dit was het meest spectaculaire succes van de nieuwe televisie-uitzending die om de vier weken zal worden her haald waarin E. Zimmermann in sa menwerking met de Westdiuijtse re cherche wil proberen om onopgeloste misdaden op te helderen (volgende uit zending 24 november). De eerste uitzending heeft de poli tie behalve de oplossing van de zaak Krusczinski belangrijke aanwijzingen in drie andere gevallen gegeven, zonder dat nu tot dusverre een van deze ge vallen, dank zij de hulp van Zimmer mann, geheel konden worden opgelost. De verschillende officieren van jus titie die aan de televisie-uiitzendi/nig deelnamen en de gevallen presenteer den en toelichtten, zijn dan ook uiter mate tevreden met de resultaten. „Die waren in ieder geval beter dan wij hadden verwacht". Het ë'më om de identificatie van een vrouwelijk slachtoffer van een moord in Roth (district Dillenburg), om een gezocht huwelijkszwendelaar en om de identificatie van twee van diefstal af komstige briljantringen. Ondanks vele telefonische aanwijzingen kon het vrou welijk in het .groene minijurkje nog altijd niet worden geïdentificeerd. Er kwamen meer dan 25 aanwijzingen uit Bamberg, dat de gezochte huwelijks zwendelaar Otto Fröschl zich daar veelvuldig pleegt op te houden. Hij is echter nog steeds niet gevonden. Van een der briljanten ringen kon de gra vering, een zittende kat worden geïden tificeerd en daarmee worden vastge steld, dat zij afkomstig was van een juwelendiefstal in februari j.I. in Ber lijn. De andere ring met een gesti leerde C als gravure daarentegen kon nog niet als definitief van diefstal afkomstig worden geïdentificeerd. De televisie-uitzending heeft vooral aangetoond dat op deze wijze het pu bliek kan worden aangespoord om by de politie te helpen. Zeker zal hjj by de volgende uitzen ding de kijkdichtheid nog veel groter zjjn en het aantal aanwijzingen nog omvangrijker. Er is dus alle aanleiding om deze serie voorlopig voort te zet ten. ALGIERS (AFP) Twee commis sies van de economische conferentie der niet-gebonden landen iy Afrika, Azië en Latójns-Amerika in Algiers hebben in het weekeinde hun bespre kingen afgesloten met de aanvaarding van resoluties. De financiële commissie besloot o.m. dat de hulp van de donorlanden aan de ontwikkelingslanden voor 1970 één procent van het bruto-nationaal pro duct der industrielanden moeten be dragen, dat de Wereldbank zich voor taan alleen nog maar aan de ontwik kelingslanden zal moeten wijden en dat de ontwikkelingslanden moeten be ginnen elkaar onderling bij te staan door het mobiliseren van hun binnen landse hulpbronnen. De commissie voor grondstoffen kwam o.m. tot de conclusie dar de industrie landen een vast percentage van hun verbruik moeten reserveren voor de produkten der ontwikkelingslanden, die met de eigen produktie concurreren (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG In de reserve eer ste klas haalde Una 2 by De Valk 2 de beide punten weg (1—5). NAC 3 en TOP 2 kwamen niet tot een doelpunt en derhalve niet tot een beslissing (00). Ook Brabantia 2 - RKC 2 ein digde gelijk (2-—2). TSC 2 stuurde Veerse Boys 2 met een 4—2 nederlaag naar huis terug en Baronie 3 bleef te gen Roosendaal 2 met 41 aan de goe de kant. Iy de reserve 2e klas B had Internos 2 geen moeite met Longa 2 (6—0). Ta- xandria 2 bleef net baas over Uno Ani mo 2 (32), terwijl Noad 3 de Desk reserves met een 41 nederlaag naar Kaatsheuvel terugstuurde. Dongen 2 en Voab 2 deelden eerlijk (11). In de reserve 2e klas C eindigde het duel tussen Axel 2 en Zeeland Sport' 2 punt loos (00). MOC 2 moest de beide pun ten aan Breskens 2 afgeven (02), ter wijl Dosko 2 het derde van RBC met 30 versloeg. Goes 2 bleef tegen NAC 4 met lege handen achter (1—-3). In de reserve derde klas C hield Corn Boys 2 aan het duel tegen HW 2 één puntje over (11). Steenbergen 2 en Middelburg 3 deelden eveneens (22). RCS 2 boekte zijn eerste over winning door Meto 2 met 2—1 te ver slaan. Zierikzee 2 bleek te sterk voor Vlissingen 3 (40) MEXICO CITY (ANP) De Tsjech Jiri Daler heeft met een tijd van 6.05.64 een wereldrecord op de 5 km met staan- de start gevestigd. Het oude record was met een tijd van 6.11.07 sedert juli 1965 in het bezit van de Italiaan Giorgio Ursi. LONDEN (AP) Als Celtic blijft aanvallen, kan Europa volgende week met Zuid-Amerika gelyk komen in het wereldclubkampioenschap. De Schotten moeten winnen of gelyk spe len in de returnwedstr\jd tegen Ra cing Club van Buenos Aires om de titel te veroveren. De eerste wedstrijd in Glasgow was X0 voor Celtic. Europa staat 34 achter. Real Ma drid won in I960 de titel voor de eerste maal, daarna kwamen de Zuid- ameiikanen voor met overwinningen van Penarol, Uruguay, in 1961 en San tos, Brazilië, in 1962 en 1963. Inter- Milaan won voor Europa in 1964 en 1965, maar verleden jaar maakte Pe narol met 43 voor Zuid-Amerika. Europa moet het nu van Celtic heb ben en hun supporters geloven dat ze het kunnen als ze maar blijven aan vallen. De kansen lijken in het voordeel van Racing. Ze spelen voor een groot eigen publiek en Celtic is niet gewend aan de hitte van Buenos Aires. Toch ziïn de Schotten optimistisch en rede neren aldus: Racing Club wist in Glasgow' Jimmy Johnstone, die kleine rechtsbuiten, niet te stoppen. Hij zwierf van de ene vleugel naar de andere en wrong zich als een meester door de opeengehoopte Argentijnse defensie Racing op eigen, terrein winnen, daa zullen ze uit de defensie moeten ko men er. aanvallen, en dat is het waar op Celtic hoopt. Johnstone is geschorst door de Schot se bond, maar toch stelt Celtic hem in Buenos Aires op. Het beweert dat hi) in dezelfde positie is als Humberto Meschio, die in Glasgow voor Racing speelde hoewel hH voor de Argentijn se bond was geschorst. Racing heeft nu vier wedstrijden achtereen gespeeld zonder te doelpun ten. De spelers die verleden week in Glasgow de meeste indruk maakten waren allen verdedigers zoals Ro berto Perfumo. Racing concentreerde zich op de defensie en moest het voor de aanval hebben van uitvallen. Wil LAUSANNE (ANP) Het Interna tionale Olympische commité (I.O.C.) heeft beslist, dat de toegestane accli- matisatieperiode voor de deelnemers aan de Olympische, Spelen van 1968 ln Mexico, van vier weken zal worden uitgebreid tot zes weken. Dit naar aanleiding van de ervaringen, die zijn opgedaan bij de voor-Olympische Spe len van vorig jaar en de internatio nale sportweken die thans bezig zijn GLASGOW (AP) Kaj Johan- son, de populaire Deense speler van Glasgow Rangers, houdt zijn naam en telefoonnummer uit de gids. De Deense back is in het weekend verhuisd naar een villa van negen kamers ln een buitenwijk van Glasgow. In zijn oude huis werd hij tot diep in de nacht opgebeld door sup porters, gewoonlijk personen, die onder invloed waren en 'n babbel, tie met hem wilden maken. Over dag moest zijn vrouw ook een ein deloze stroom telefoontjes van voetballiefhebbers beantwoorden. Johanson dacht, dat sommige tele foontjes zo tegen vier öf vijf uur "s nachts vooral vlak voor een competitiewedstrijd van suppor ters van tegenstanders waren, die probeerden zijn slaap te verstoren. Ook werd hem vaak telefonisch om toegangsbiljetten gevraagd. Een aanvullend krediet van 330.000 werd gegeven voor het herbestratings- plan van de gemeente. Reeds vroeger was een bedrag van 250.000,be schikbaar gesteld. Dit bleek echter niet voldoende te zijn. Voor de bestra ting moest nog eens 250.000,be schikbaar komen. Een bedrag van 80.000 werd nu reeds gevotterd voor het tezijnertijd aansluiten bij de Zegam. Het gehele bedrag zal in 35 jaar kun nen worden afgeschreven met een dek king uit de algemene uitkeringen van het gemeentefonds. Van de ANWB was een schrijven in gekomen dat de bestaande bewegwij zering op de provinciale weg zal wor den vervangen door lichtbakken. Vast gesteld werd een verordening tot hef fing van rechten op de verkoop van sterke drank en een verordening op het dansen. De heer Van Hijfte vond deze inwerkingtreding geen verbetering. Hij dacht, dat het drankverbruik zou toe nemen, waardoor mogelijk nog meer verkeersongevallen zouden kunnen plaatsvinden. De burgemeester zag hier niet zoveel gevaar in, daar er strenge re eisen aan de lokaliteiten zullen wor- werd beschikbaar gesteld voor de aan- (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN B. en w. van Sint Jansteen stellen de gemeenteraad, die donderdag om 16.30 uur .bijeenkomt voor, een subsidie toe te kennen aan de Gewestelijke School van het N.K.V. in Hulst. Gedacht wordt aan een be drag van f 15,— per jaar voor elke uit de gemeente St.-Jansteen afkomstige cursist. Aangewezen dient te worden een lid van het algemeen bestuur van de Stich ting Sociale Werkplaats Hulster Am bacht te Hulst. Dit is noodzakelijk, om dat mr. J. I. M. Reuser per 1 januari 1968 periodiek aftreedt. Aanbevolen worden: J. I. M- Reuser en J. A. Blom- maert, resp. burgemeester en wet houder. De raad wordt voorgesteld om te be sluiten aan de heer L. A. Cammaert te Clinge het ophalen van huisvuil op te dragen (onderhands) tegen een vergoe ding van 6250, B. en w. oordelen het nuttig om met de gemeente Clinge (op basis van 50-50 kostenverdeling) over te gaan tot het rioleren van een gedeelte van de Gent sevaart. De Centrale Dienst van Ge meentewerken heeft hieromtrent in sep tember 1967 een plan opgesteld. Voorgesteld wordt de raad voorts om het verzoek in te willigen van het be stuur van de r.k. school voor voortgezet lager onderwijs voor meisjes om een pompinstallatie aan te schaffen voor de centrale verwarmingsinstallatie. In overeenstemming met het advies van de architect stellen b. en w. de raad voor om de openbare aanbesteding van een derde lokaal voor de r.k. kleu terschool aan de St.-Antoniusdreef te wijzigen in een onderhandse. Uitgeno digd tot inschrijven worden enkele goed bekend staande aannemers en b. en w. krijgen in dit geval machtiging om het werk aan de laagste inschrijver te gun nen, mits het bedrag van de inschrij ving beneden het bedrag van de be groting blijft. Zij, die bij vergetelheid geen bericht hebben ontvangen, worden verzocht onderstaande adver tentie als zodanig te beschouwen. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden, na een kortstondige ziekte, in volle overgave aan Gods H. Wil, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, van onze innig gelief de echtgenoot, zorgvolle vader, broeder, behuwd- broeder, oom en neef, de heer RENé HONORé BAECKE echtgenoot van mevrouw Maria Adriana Johanna Uitdewilligen geboren te Overslag 2 april 1899 en overleden in het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg, 23 oktober 1967. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Biervliet: Mvr. M. A. J. Baecke-Uitdewilligen Biervliet: dhr. Wilfried Baecke Biervliet: dhr. Antoine Baecke Fam. Baecke Fam. Uitdewilligen Biervliet, 23 oktober 1967 Wilhelminapolder 5 De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de ter aardebestelling, waartoe u beleefd wordt uitge nodigd, zal plaatshebben op vrijdag 27 oktober des voormiddags 10.00 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Biervliet. Gebedsdienst donderdag 26 oktober om 19.00 uur in voornoemde kerk. In vreugde en dankbaar heid ontvingen wij INGRID MARIA H. J. Vervaet C. A. Vervaet-Jongerius Sas van Gent. 21 oktober '67 Westkade 96. Op zaterdag 28 oktober a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat G. Verstraeten- Buijsse ia het huwelijk traden. Dat God hen nog lang mo lt sparen is de wens van hun dankbare kinderen. Gelegenheid tot feliciteren van 15.30—17 uur. Clinge, Gravenstraat 102. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is, om eenieder persoonlijk ta danken voor de blijken van deelneming die we mochten ondervinden bij het overlij den van onze lieve moeder-, groot- en overgrootmoeder EMMA SOPHIA TERMONT weduwe van Johannes van Opdorp betuigen wij langs deze weg onze welgemeende en harte lijke dank. Familie van Opdorp. Hoofdplaat, oktober 1967. dagelijks in meer dan 80.000 gezinnen Heden overleed tot onze diepe droefheid in het ziekenhuis te Hulst, na een hevig, maar kort stondig lijden, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, onze geliefde en zorgzame moeder, be- huwdmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder, mevrouw EMILIA ALBERTINA BOUSSEN weduwe van de heer Alpkonsius de Kind in de gezegende leeftijd van 96 jaren. Wij bevelen onze dierbare overledene in uwe vrome gedachten aan. Stekene: Maria Louisa Verherbruggen-de Kind Jan Verherbruggen Canada: Josephus Lam-de Kind Valentina de Kind-Puyenbroek St.-Jansteen: Rosalia Josephina Paellnck-de Kind Alphonsius Paelinck St.-Jansteen: Wed. Martha de Kind-v.d. Wiele St.-Jansteen: Wed. Maria de Kind-Thoen St.-Jansteen: Weduwnaar Emilius Gerardus de Kind- Saman Clinge: Florent Johannes de Kind Eugenia Seraphina de Kind-Rottier Haar kleinkinderen en achterklein kinderen De familie de Kind de familie Boussen Hu'st, 20 oktober 1967 Pottestraat 10 De plechtige uitvaartmis geschiedt in de kapel van het Liefdehuis, Pottestraat 10 te Hulst, heden dinsdag 24 oktober 1967, te 10 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf te Heikant. Wij nodigen u hiertoe beleefd uit. Als geen andere pen plooit de Parker zich naar het schrift van zijn eigenaar. Hij neemt de persoonlijkheid van de schrijver aan. Een presentabeler pen is er niet. Daarom is een Parker zo'n stijlvol geschenk; beter dan wat ook vertegenwoordigt hij uw appreciatie. De Parker 75, met diep gegraveerd reliëf in massief sterling zilver, met (naar de hand) verstelbare penpunt, is een hoogst representatief geschenk. Prijs: f 165.-. Dit is slechts een van de vele modellen uit het ongeëvenaarde Parker assortiment. Prijzen van f 550.- tot f 11.-. Product of the Parker Pen Company, Wit Makers of the World's Most Wanted Pens.. AMSTERDAM (ANP) Het Neder landse hockeyelftal is voor de wed strijd tegen Pakistan, die 28 oktober in Amstelveen gespeeld wordt, als volgt samengesteld: Doel: Boks (Amsterdam). Achter: Terlingen (Laren) en Ebbens (Kam pong). Midden: De Lannoy Meijer (Laren), Fokker (Laren) en Elften (HGC). Voor: Spits (Amsterdam), Van 't Hooft (Hilversum), Zweerts (SCHC), Van Vroonhoven (SCHC), D» Keijzer (Breda). Theo van Vroonhoven speelt in deze hockeyinterland zijn 75e wedstrijd voor het Nederlandse elftal. In de bonds- hockeyploegen, die dinsdagavond in Groningen en donderdag in Enschede tegen het nationale elftal van Pakistan spelen, zijn enige wijzigingen aange bracht. In beide wedstrijden neemt Brauckman (Venlo) de linkshalfplaats in van de eerst opgestelde Weemers (HTCC). In de voorhoede verhuist Eykelboom naar de linksbinnenplaats en neemt Buma (DKS) de opengeval len rechtsbinnenplaatg in. Westdijk (Kampong) doet niet mee. BIERVLIET Del van Biervliet heeft be r.-k. kerkbestuur Bierv pen 1.85.05 ha grond van f 53.416,-. Met dezt' ln voorbereiding zijndf plan „Kom Biervliet worden gerealiseerd, voor deze realisering de 21 van de heer C. Coi voor f 8.618,-. Op deze nieuwe r.-k. lagere scf ningen worden gebouw komst wordt nog gedJ r-k. kleuterschool. Voo is het een zeer duur uitgifteprijzen aan de i delijk rond de f 30,. zifl Bij de korenmolen ,1 zal een schijnwerperveri aangebracht. De kosten bl De exploitatielasten maanden mei t.m. sept geraamd op f 220,- p« grens der bebouwde koi Driewegen werd gewijzij nog een woning kan bouwd. Aan mevr. E. M, vol ontslag verleend ai: derwijzeres aan de o.li- Driewegen. In haar pl noemd in tijdelijke diens ADVERTENT Aan de vrouw van dertig v Duitse mode-ontwerpers Mei bijzondere aandacht. Misscll net plezier aan geraffineerd 1 en luxueuzer décor de belaf yeor de „grande dame" opni opleven. Wat de couturiers in Berhjn en Hamburg over de lieten gaan, herinnerde in iet nauwelijks meer aan Courr CharIes Ritter. SS ,PmJse society, gebr Snol"? wi5 der kostbaarhi mooiste stoffen die hij in F annceer/vi bracht een v00rna anceerd kleurenscala: bruine omtv eetlkleuren smarag e" Saffier. Deze zw mantel met bijpassende- ?ls eniBe versi ajaehngs aangebrachte knopt tie kleuren beige en curry

de Stem | 1967 | | pagina 4