I Zeer gevaarlijk rijdende coureur werd bedachtzaam Duiven-verkoop in België sloeg alle records! Schoolbestuur Zwijndrecht bleef toch bij weigering ADAALDEROP Dennis Hulme behaalde wereldkampioenschap Jan Jansen daagt K.N.W.U. voor rechter Fraai debuut in formule I Kwestie volleyballer Jan van der Hoeh Aanbieding KNVB deelde straffen uit Successen Rusland ruim aan kop in Mexico City Post aan de leiding Wim Dubois tekende een profcontract «ÖSSÊ^ 10 11 bovendien slaat het op tf Wahlfaatje tiatihmee^ fmomen heb! jr~ Geen Nederlanders naar Ronde Mexico Clark sterkste in Mexico Uitslagen Niet gezocht Bij Chelsea Sexton opvolger van Docherty lekker douchen eee heerlijk baden... dankzij de veilige warmte van de Daalderop badkamerkachel! DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 OKTOBER 1967 11 -i (VAK)DIPLOMA'S slipcursus), mvervoer), ■gtransport), monteur VAM, er, personenvervoer camonteur. ister EVO, arrespondentie. IIIIIHMIHNHUNUHHIHN ••MMMMIHHIHHHIMIINH ng 1 jrma N ui? 'n moment. En blikjes idse Merkfabrikanten 'ten. Bon appetit. JACK ICKX: klasse (Van onze sportcorrespondent) BRUSSEL De Belgische coureur Jackie Ickx heeft op het cir cuit van Monza zijn debuut gemaakt in de formule 1-klasse en daar in tevens zijn eerste winstpunt veroverd. Hij reed in een Cooper- Maserati. „AI de contacten met Ferrari", zei Ickx, „zijn verbroken. Het lag aanvankelijk in mijn bedoeling om nog dit seizoen in de hoogste categorie te starten, maar na enkele succesvolle races lag het wel voor de hand dat een beroep op me zou worden gedaan." De pas 22-jarige Belg reed de Cooper-Maserati van de gewonde Mexicaan Pedro Rodriguez. den geleden een aanlokkelijk aanbod om tot de beroemde Souderia toe te treden. Cooper -^bad echter dringend een vervanger nodig voor Rodriguez en Ickx verbrak de onderhandelingen met Ferrari, die exclusieve rechten op hem wilde laten gelden, waardoor hij zijn andere contracten met Ken Terrell en Ford zou moeten verbreken. Ickx was verstandig en besloot zich nog niet voor lange tijd aan een stal te binden. En aangezien hij zijn loopbaan bij Ford begon, is het niet uitgesloten dat hij van 1969 af ook voor Ford in formule 1- wedstrijden zal uitkomen. Ford beschikt immers met de jongste Lotus-Ford over een zeer goede for mule 1-wagen die, zodra de kinder ziekten achter de rug zijn, als de beste racewagen van het ogenblik mag wor den beschouwd. JACKIE ICKX GROTE KLASSE. BREDA In De Graanbeurs te Breda werd aan de 66-jarige P. Smit uit Sluis de eerste prijs uitgereikt voor het groot nationaal jubileum-concours vanuit DAX, dat enkele maanden ge leden in het zuiden van Frankrijk vanwege het achtste lustrum van de C.C. Breda en omstreken werd gehou den. Bovendien werden er prijzen uit gereikt van het nationaal attractieve- concours vanuit Parkeston (Engeland) Voorzitter G. Goosen van de C.C. Breda en omstreken deelde nog mede, dat L. de Ruyter uit Vlissingen de eerste prijs van het nationaal attrac- tieveconcours vanuit Parkeston (En geland heeft gewonnen. De heer Smit uit Sluis won bovendien de leg penning van Prins Bernhard en de be ker van het gemeentebestuur van Bre da. Er werden nog sympathieke geluk wensen uitgesproken door voorzitter W. Hopstaken van de Z.N.B. (Bergen op Zoom) en dr. C. Oomen uit Roo sendaal, die ook deel uitmaakt van het ere-comité. De bladeren zijn al aan het vallen, de dagen worden korter, de vluchten zijn al enkele weken afgelopen, de dui ven al bijna door de rui. Dan breekt de tijd kan van kampioenendagen, ter wijl de plaatselijke rekenaars hun best doen om de kampioen zo vlug moge lijk bekend te maken. Van de vele kam pioenschappen die ik deze week mocht ontvangen zal ik er enkele vermelden terwijl de andere zo vlug mogelijk aan de beurt komen. Deze week wil ik beginnen met de P.V. de Grensduif uit Putte waar de grote kampioen A. Voorbraak de titel van Generaal Kam pioen wederom in de wacht heeft ge sleept, gevolgd door de heren J. Clerck en F. Hesbeens. De verdere uitslagen luiden: Vitesse en midfond oude dui ven: 1. A. Voorbraak 2. F. v.d. Lin den: 3. Gebr. Cruijswegs. Fond oude duiven: 1. J. v. Oirschot; 2. J. Lange- berg; 3. J. de Clerk. Oude duiven: l. J. v. Oirschot; 2. A. Voorbraak; 3. F. Hesbeens. Vitesse duiven: 1. Roeken-Tops; 2. F. Vereist 3. Gebr. Cruijswegs. Fond jonge duiven: 1. A. Voorbraak; 2. F. v. Beeck; 3. F. Schrauwen. Kamp. jonge duiven: 1. Roeken-Tops; 2. J. Hesbeens; 3. A. Voorbraak. Na vluchten: 1. A. Voor braak; 2. F. Hesbeens; 3. J. de Clerck. noais u ziet een groot kampioen die ij op 5 november in Breda ontmoe- ,-PQ de grote Kampioenendag van ae C.C. Breda in de Graanbeurs. Ber gen op Zoom. Vervolgens de Kam pioenschappen van de V.B.P. uit Ber gen op Zoom. Vitesse oude duiven: I' ,Vei:^ult; 2- W. Brouwers; 3. A. Notmeijer. Midfond oude duiven- Schout eren; 2. J. Dingemans; ■J. M. buurbiers. Fond oude duiven- 1. A. Mattens; 2. A. Verduit; 3 M. 51® Generaal oude duiven: l A. Verdult; 2. W. Brouwers; 3. P. v d ,Vlt£sse jonge duiven: 1. C. FnJf8- 5 oR- Free; 3l G- Adams. Fond jonge duiven: 1. W. Brouwers; Adams; 3. Jan Dingemans. Gen. jonge duiven: 1. G. Adams; 2. W Brouwen; 3 C de Waal. Generaai Brouwers; 2. Jan Dingemans; 3. G. Adams; 4. A Not- M V'd' Zande; 6' A Ver- 9 M rf» n ,Roove": 8- O. Verbiest wer^.' Caluwe 10 J. Hoppenbrou- GUz? ontving ik bericht van de hebber h S°P van de bekenJe lef hebber H. Severijns, die wegens ver- huizmg verplicht is plrr. 35 van zifn ben nè'6^ £n kweekduiven tc verko- Skfnh? verkppmg vinft -.laats op 22 akkerpleüT 6 te Gilze' Hef' Gehrig da~endonk Nu we het toch over verkopingen hebben, wip ik even over naar onze zuiderburen waar ik aanwezig mocht zijn bij de verkoping van de laatste ronde duiven (74) van het wereldbe roemde hok van De Smet Matthijs' uit Nokere. De verkoop vond plaats in het „Zulleke" in de H. Geeststraat te Gent (België) Alle grote liefhebbers uit geheel West-Europa waren hier verte- vvoordigd om ook maar enkele late jonge te pakken te krijgen. De ver koop sloeg alle records die er be stonden en vestigde zich hiermede op de eerste plaats van de duurste ver kopen *aller tijden. Deze 74 late jongen brachten de kapitale som op van B. frs. 376.000, hetgeen neerkomt op f 26.936,- oftewel f 364,- per stuk ge middeld. Niet voor de pous dus voor een beestje van amper drie weken oud. De duurste duiven waren een jong uit ,,de Schonen" dat f 1500,- opbracht, en de 2 jongen uit de be roemde „Kapoen" die resp. f 1000,- en f 750,- opbrachten. Zoals u 'ziet werd er met grof geschut geschoten en voor de kleine liefhebbers bleef het dan ook alleen maar bij het vatten van enkele pintjes. Uit Nieuwkuijk werd mij bericht dat aldaar op 18 en 19 november een ten toonstelling wordt gehouden voor ou de doffers, jonge dofters, duif-senio ren en duif-junioren. Er zijn vier be kers beschikbaar gesteld voor de schoonste. Het grootste duivenfestijn dat al sinds jaren in Breda plaats vindt is ongetwijfeld de grote kampioenendag van de C.C. Breda en O. Voordat ik er volgende week uitvoerig op terug kom kan ik nu reeds alle Brabantse en Zeeuwse melkers aanraden de da tums 4 en 5 november a.s vrij te hou den. De kampioenendag wordt dit jaar gehouden in de grote Marijke- zaal van café-restaurant De Graan beurs, Reigerstraat 18 te Breda. In zetten Bredase duiven zaterdag 4 no vember en liefhebbers buiten Breda zondagmorgen. Op 4 november 's avonds een groot duivenbal georga niseerd met medewerking van het carnavalsorkest De Toeteleus Deze ge hele show, verkoop bonnen en duiven, en de opbrengst van de te houden lo terij komt ten goede aan Het Konin gin Wilhelmin? Fonds (kankerbestrij ding). Duivensjarels, veel succes met de rui, enne poets ze zovast maar op voor de 5e november. Allemaal goeie. AD INTERIM De pas 22-jarige Jackie Ickx is beslist geen branieschopper. Met een bescheiden vriendelijkheid gaat hij zijn weg- Een weg, die niet van de minste weerstand is. Jackie heeft zijn doorzettingsver mogen en zijn liefde voor de snel heid trouwens van geen vreem de. Vader Jacques Ickx, een be kend automobieljournalist, heeft in zijn jeugd aan motorcross ge daan en was in deze tak van sport kampioen van België 1939. Na de oorlog won hij een keer de mon sterrally voor toerwagens Luik - Rome - Luik. Ook Jackies broer Pascal is bezeten van de snelheid en een zeer verdienste lijk coureur. Geen wonder dus dat de jeugdige Jackie Ickx zich al rap in de snelheidssport wilde storten. Op zijn zestiende jaar nam hij deel aan trials met een 50 cc Puch, die hij na veel zeuren van zijn vader had gekregen. Jackie was al direct een uitblinker. De motorsport beviel hem zo goed, dat hij zich volop in de racerij stortte en menige eerste plaats veroverde. Maar het ging hem niet hard genoeg. Op zijn achttiende verjaardag kreeg hij de be schikking over een auto, een BMW 700 CS, waarmee hij uitstekende resultaten behaalde. Ford België contracteerde hem zelfs voor het officiële Ford Team. De goede resultaten bleven komen. Maar Jackie had nog niet de bezadigdheid die een coureur zo bitter nodig heeft om in leven te blijven. Tijdens de wedstrijden om de bekers van Spa in 1964 verloor hij bij een snelheid van 200 km de macht over zijn stuur en raakte van de baan. DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de Christelijke Technische School in Zwyndrecht heeft geen verzoek tot verlof van Jan van der Hoek, die deel uit zou maken van het Nederlandse volleybalteam voor het Europese kam pioenschap in Turkije, ingediend, omdat het dit in stryd acht met de belangen van het onderwys in het algemeen en het niet overeenstemming is met de principiële instelling van de school Zoals bekend zijn over deze kwestie vragen gesteld in de Tweede Kamer waarop staatssecretaris Grosheide (on derwijs en wetenschappen) antwoord de geen bezwaar tegen buitengewoon verlof met behoud van salaris te heb ben indien daartoe een verzoek werd ingediend. In de verklaring, die maan dag door de voorzitter, de heer P. van Leeuwen, werd uitgegeven, zegt het bestuur verder dat Jan van der Hoek een volledige dagtaak aan de school heeft, zodat bij zijn afwezigheid 350 leerlingen twee lestijden per week geen les zouden ontvangen. Bovendien meent het dat door het verzoek tot verlof een precedent wordt geschapen en dat een dergelijk verlof een discriminatie tegenover andere aan de school ver bonden leraren inhoudt. (Van onze sportredactie). BREDA. René Pijnen, Cees Koeken en Ger Harings die geselecteerd wa ren voor de ronde van Mexico, hebben van de KNWU bericht ontvangen dat de trip niet doorgaat. De bond bleek hij nader inzien de financiële consequenties wel wat al te groot te vinden en voerde deze etappenkoefs van de lijst af. r r .- (Van onze sportredactie) DEN HAAG Willem II - K. Straat man voor vier wedstrijden ingaande 19 oktober 1967. Waarvan twee wed strijden voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar, wegens bij herha ling ruw spel na tevoren zijn gemaand tijdens de wedstrijd NAC B-Willem II B op 14 oktober. F.C. - V.V.B.: N.J. van Tienen, op 19 oktober 1967 een geldboete opge legd van vijftig gulden wegens het met een gebaar kenbaar maken het met eens te zijn met de scheidsrech ter tijdens de wedstrijd F.C. V.V.V. A -F.C. V.V.V. B. Roda J.C.: L.J. Rouschen, ingaan de 19 oktober 1967 voor vijf bindende wedstrijden van Roda J.C. waarvan twee wedstrijden voorwaardelijk. Proef tijd een jaar, wegens trappen van een tegenspeler bij de wedstrijd Roda J.C B.-Holland Sport B. op 14 oktober. Ook hier kwam de morele klap har der aan dan de schade. Gelukkig werd hij niet gewond, maar zijn zelfvertrou wen was verdwenen. Jackie kreeg het moeilijk en overwoog er maar mee op te houden. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en toen er eind 1964 een aanbieding kwam van het Al lan Mann Team, om in toerwagens uit te komen, waren alle twijfels verdwe nen. Maar zijn wilde haren -bleek hij maar moeilijk kwijt te raken. Dat bleek bij voorbeeld destijds op Zandvoort. Het lijkf allemaal nog zo kort geleden. Het was op 19 augustus 1965. Op het circuit van Zandvoort werden toerwagenraces gehouden voor de Europa Cup. In de klasse tot 1600 cc woedde een verbit terd gevecht tüssen de ervaren Duitse rijder Hubert Hahne met BMW en de jonge Belgische coureur Jackie Ickx met een Lotus-Cortina. De Belg vocht als een tijger. Keer op keer wist Hiahne de aanvallen af te slaan, maar Ickx bleef pogen zijn wagen langs de Duit ser te wringen. Beide wagens werden getekend door de strijd en een afdruk van een kop lamp van de Cortina stond duidelijk in Hahnes deur. Opeens leek het pu bliek te krijgen waar het om vroeg. Ickx zou aan kop gaan Maar r.ee, een ronde later daverde alleen de grijze BMW langs de tribune. De Cortina had het loodje gelegd en- stond met een gebroken wiel aan de kant. Ickx had te veel van zijn wagen gevergd. De insiders hadden het al voorspeld. Dat kon niet goed gaan en als deze talentvolle wildebras niet snel kal meerde zag het er somber voor hem uit. Icisx heeff het gelukkig tijdig be grepen. Van een o zo wilde rijder werd hij een nog snellere maar bedaarde coureur, die woekert met zijn over grote dosis aan talent, zonder de vei ligheidsmarge uit het oog te verliezen.' In 1966 verzekerde Ken Terrell, een van de meest vooraanstaande talentont dekkers van Groot-Brittannïë, zich van Jackies diensten. Van toen af aan kon hij uitkomen in formule 3 races. Een zeer succesvol debuut leverde hem een ronderecord op. Twee weken later stapte hy zonder blikken of blozen in een 6 liter McLa- ren-Elva voor een sportwagenrace in „groep 7". Als 21-jarige zorgde hij voor de snelste tyd. Sneller nog dan er kende grootheden als Hulme en Att- wood. Een week daarna won hij in een BMW, samen met Hubert Hahne, de 24-uursrace voor toerwagens op Fran- corchamps. Enkele weken later zege vierde- hij in de zware „Marathon de Ia Route" op de Nürburgring. Maar nu, eind 1967, heeft hij zijn eerste stappen gezet op de weg van de hele groten in de autorensport. Hij heeft dit ongetwijfeld te danken aan enkele opmerkelijke successen in het voorjaar. In Daytona redde hij met een prach tige zesde plaats de eer van Ford en in 24-uursrace van Francorchamps eindigde hij als een schitterende over winnaar. Enzo Ferrari deed hem enkele maan- MEX1CO STAD (ANP) De Nieuw- zeelandse coureur Dennis Hulme (31) heeft in Mexico Stad de wereldtitel in de formule I wagens behaald. De Schot Jim Clark won de Grand Prix van Mexico, de laatste van het seizoen. Het was de 24e Grand Prix-overwin- nirig van Clark. Dit is evenveel als de oud-wereldkampioen Juan Fangio (Argentinië) op zijn naam schreef. De enige, die Hulme nog van de titel kon afhouden, Jack Brabham (Australië) eindigde als tweede, terwijl Hulme als derde over de eindstreep ging. f Brabham had overigens nauwelijks meer kans op prolongatie van zijn ti tel. Slechts als de Australiër als win naar zou worden afgevlagd en Hulme zich niet onder de eerste vier zou kun nen plaatsen viel de titel aan Brab ham ten deel. De zege van Clark is vrijwel niet in gevaaf geweest. Di rect na de start nam „de vlieegende Schot", die met zijn Lotus Ford al de snelste in de training was geweest, de leiding om die niet meer af te staan. Direct na afloop van de wedstrijd liet de nieuwe wereldkampioen weten dat hij er ernstig over denkt volgend sei zoen de Brabhamrenstal te verlaten. De 32-jarige coureur zal naar Engeland reizen waar hij besprekingen gaat voe ren met teammanagers die grote be langstelling voor de Nieuwzeelander hebben. De uitslag van de grote prijs van Mexico luidt: 1. Jim Clark (GB) met Lotus Ford de 325 km in 1 uur 59 min. 28,70 sec. (gemiddeld: 163,220 km per uur, nw. record). 2. Jack Brabham (Austr.) mei Repco Brabham 2.00.54 op één ronde; 3. Dennis Hulme (Nw. Zeeland) met Repco Brabham)4. John Surtees (Gr. Br.) met Honda; op twee ronden; 5. Mike Spen :e (Gr. Br.): met BRM; 6. Pedro Rodriguez (Mex.) met Cooper Maserati; 7. Jean Pierre Beltoise (Fr.) met Matra; 8. Jonathan Williams (Gr. Br.) met Fer rari. Snelste ronde: Clark 1.48.13 (nw. re cord) Eindstand wereldkampioenschap der coureurs: 1. Dennis Hulme 51 pnt.; 2. Jack Brabham 46 pnt.; 3. Jim Clark 41 pnt.; 4. Chris Amon (Nw. Zeel.) en John Surtees beiden 20 pnt.; 6. Gra ham Hill (Gr. Br.) en Pedro Rodriguez beiden 15 pnt. Jim Clark (links), die de Grote Prijs van Mexico won, heft de arm van Dennis Hulme, die aan de derde plaats genoeg had om de wereldtitel te veroveren. MEXICO CITY (ANP) Rus land is in de internationale sport weken van Mexico City opper machtig. In de eerste acht dagen van het Voorolympische evene ment vergaarden de Russen 21 gouden, 13 zilveren en 10 bronzen medailles. De meest succesvolle landen zijn: goud zilver brons Rusland 21 13 10 Polen 7 4 1 Italië 7 3 7 Ver. Staten 6 7 8 Japan 6 3 2 Hongarije 5 6 6 Oost-Duitsland 4 9 8 West-Duitsland 4 4 1 Mexico 4 1 12 Cuba 3 3 3 Zwitserland 3 1 Nederland 3 3 Frankrijk 2 3 2 In totaal vielen tot nu toe 33 landen in de prijzen. Voetbal De Surinaamse voetbal kampioen Transvaal zal medio 1968 naar Nederland komen om er een aan tal wedstrijden te spelen. Als hoogst waarschijnlijke tegenstanders worden o.m. Sparta en Anderlecht genoemd. Tegelijkertijd zal de Zaandamse eer ste klasser Zilvermeeuwen een tegen bezoek aan Suriname brengen. Deze club heeft de uitnodiging reeds geac cepteerd. Een andere overweging, die het be stuur tot zijn beslissing heeft gebracht, is „dat kortelings van officiële zijde is vastgesteld dat de lichamelijke con ditie van voor de militaire dienst ge keurde jongens zodanig is, dat ten minste een derde der kandidaten on geschikt wordt geacht. Mede daarom acht het bestuur het van groot belang dat aan de lichamelijke opvoeding al le zorg wordt besteed en wenst het niet mee te werken aan de onderbre king van het aantal voor dit vak be schikbare lesuren". Uit deze verklaring blijkt dat veel van de bezwaren van het bestuur weg genomen hadden kunnen worden, in dien een vervanger voor Jan van der Hoek was gevonden. De heer Van Leeu wen deelde echter mee niet naar een plaatsvervanger te hebben gezocht. (Van onze sportredactie) BREDA. Amateur-sprinter Jan Jansen uit Westzaan gaat een proces aanspannen tegen de KNWU. Hij heeft zyn advocaat Mr. Jansen van Raay ver zocht op de kortst mogelyke termijn de Unie voor de rechter te dagen. De Noordhollandse baanrenner werd in augustus voor een maand' geschorst, wegens het gebruik van stimulerende middelen tijdens het Nederlands kam pioenschap. Hij was er heilig van over- auigd. dat de KNWU na onderzoek van een geneesmiddel (door dokter Rolink verstrekt) hem in ere zou herstellen. Het gebeurde niet. Het laboratorium van professor de Vleeshouwer in Gent deelde mee, dat het medicijn (Celesto- ne) de positieve reactie niet kon hebben veroorzaakt. Verbitterd heeft Jan Jansen geleurd met het tweede flesje urine dat hij aan vankelijk niet tot zijn verdediging had aangewend. „Waarom voor een paar honderd gulden zo'n flesje naar Frei burg sturen, terwijl ik van mijn on schuld overtuigd ben?" Tevergeefs klopte de Westzaner daarna bij Neder landse artsen aan. Overal kreeg hij te horen, dat er nog wetenschappelijke twijfel bestond over de huidige vorm van onderzoek. Intussen weigerde ook Wim Koopman, Nederlands kampioen bij de amateur sprinters, schuld te bekennen. Hij toog op onderzoek uit met tabletjes, waar van hij er één voor de titelstrijd had' ge slikt. Jan Jansen: „Het bleek, dat zo'n tabletje een negatieve reactie opleverde Samen met de Celestone-pil van dokter Rolink gaf het een sterk positief resul taat te zien." Jan Jansen gelóóft, dat ook Wim Koopman en de eveneens gestrafte stayer Bert Romeijn tegen de KNWU zullen procederen. „Wij willen de zaak tot op de bodem uitzoeken", aldus de nog steeds briesende Westzaner. De datum voor het proces is nog niet be kend. „Wel hebben zich een paar meisjes aangemeld, die een week les wilden geven' zo zei hij maandagochtend, „maar daar zijn we niet op ingegaan. En, „zo voegde hij er aan toe, „zelfs al was er een vervanger gevonden, dan was Van der Hoek nog niet naar Turkije gegaan". De plaats van Van der Hoek in het Nederlandse team, dat vandaag vanaf Schiphol vertrekt, wordt nu ingenomen door Wim Keizer van het Haagse HLM-CLV. m* JAN VAN DER HOEK geen toestemming LONDEN (ANP) Dave Sexton, de 36-jarige coach en assistent manager van Arsenal, is door Chelsea als mana ger gecontracteerd, als opvolger van de ontslagen Tommy Docherty. Sexton, die in zijn nieuwe functie 5.000 pond sterling (ca. 50.000 gld.) gaat verdienen, was al eerder als as sistent coach bij Chelsea in dienst ge weest. Hij verliet de club in 1965 om zich aan zijn taak bij de „Gunners" i te gaan wijden. DORTMUND. (ANP). Peter Post en Fritz Pfenninger hebben de leiding in de zesdaagse van Dortmund overge nomen van het Westduits-Belgische koppel BugdahlSercu. De stand bdj het ingaan van de vijfde nacht luidt: 1 Post-Pfenninger (Ned.-Zwi.) 159 punten. 2 Bugdahl-Sereu (W-Dld.-Belg.) 153 punten. Op één ronde: 3 Kemper— Oldenburg (W.-Dld.) 244 punten. 4 Jun- kerman-Renz (W.-Dld.) 126 punten. 5 LykkeEugen (Den.) 80 6 Boelke Schulze (W.-Dld.) 47. DEN HAAG (ANP) Beroepswiel renner Bart Zoet en amateur Wim Du bois uit Zuidzande hebben een prof contract getekend bij het Nederlandse extra sportieve merk Smiths. Zoet, die in 1960 op de Olympische Spelen sa men met Jan Pieterse, Eef Dolman en zyn vrien Gerben Karstens een gouden medaille won op de 100 kilo meter ploegentijdrit, reed al geruime tyd voor de Televizierstal, die per 1 januari aanstaande wordt ontbonden. Dubois, kwam in 1966 naar voren als een van onze meest vooraanstaande amateurs. Bij het wereldkampioenschap op de Nurnburgring werd hij tiende en verder boekte hij zeges in de se- mi-klassieker „Rund in Berlin" en de Nederlandse klassieker „De omloop van de Kempen". Ook dit seizoen be gon veelbelovend voor de jonge Zeeuw. Hij won op 1 april de Ronde van Noord- Holland. Een ernstige val in de Ronde van Friesland hield hem echter lange tijd uit het zadel, zodat hij pas in juli- -augustus weer volop kon gaan trai nen. Dat was te laat om in dit seizoen nog successen te kunnen boeken. (ADVERTENTIE) - „rA. Oft?' kies uit de KEM A-KEUR-KOLLEKTIE van

de Stem | 1967 | | pagina 11