Talrijke daken moesten het ontgelden HERFSTSTORM EIST GEWONDEN EN VEEL SCHADE IN ZEELAND Middelburg direct bij Havenschap Vlissingen trekken Drs. Roemers was in Vlissingen We kunnen er met meer van slapen Sympathie voor Bata- stakers Eén toestel dat kan praten... evoluon NILLMIJ Verdachten lang er in voorarrest Onderwijs van politieman voor onderwijskrachten DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 OKTOBER 1967 VARKENS M LAPPENr W er kgelegenheid Belgische Kempen bedreigd Pijpleiding-affaire B. en w. over ontwikkeling Zuid-Sloe: Eenstemmig Basis Industrieschap Stenen Dak Zaud My sterieuze autobrand bij Schore HUUR BEJAARDENWONINGEN 'A Bijdrage Geen gebedel eindhoven rrvTv Voor de man die weet dat Hans een studiehoofd heeft maar zich afvraagt hoe dat nou verder moet VERZEKERINGEN Nieuw-Zeelandse ambassadeur op bezoek 1 Speciaal aanbevolen* ooncA dooffegen ronotce zwoerd of bceM l (Van een onzer verslaggevers) TURNHOUT Het Ekonomisch Ko- mité /oor de Kempen (E.±»..K.f maakt zich zorgen over de werkgelegenheid in de streek ten zuiden van de Ne derlands-Belgische grens. Het huidige industri Üsatietempo is lang niet toe reikend, zo meent het comité, om de groeiende beroepsbevolking op te van gen, laat staan de werknemers die in de bestaande bedryven ontslagen wor den. Het E.K.K. heeft in zijn jongste ver gader ng gewezen op de volgende fei ten: 9 de structurele crisis die de dia mantnijverheid doormaakt tengevol ge van de concurrentie van India bedreigt 5.000 arbeiders met ontslag; 9 de werkgelegenheid op de Britse bases w rdt steeds wankeler: aan 500 werknemers is reeds ontslag aan gezegd; 9 de oudere bedrijven in de omge ving /an dol, 1 sehoenindu .trie te Hermtals en de Turnhoutse papier industrie (kerkboeken!) maken een ernstige crisis door: al 2.500 werk nemers -ijn ontslagen; O een echte malaise is op til in de sector van de kippenslachterijen. Bovendien, zo bericht het E.K.K., is de werkgelegenheid in zijn totaliteit in 1965 vooi het eerst teruggelopen. De pendel memt voortdurend toe: een kwart van de actieve bevolking pen delt over gnte afstand. In ce omge ving van Mol bestaat een nijpend te kort aan arbeidsplaatsen voor vrou wen. Het E.K.K. heeft dan ook besloten zich tot de overheid te wenden en de Kempense reconversie-problemen met alle middelen onder de aandacht te brengen. In de vergadering werd voorts gesproken over het Postelkanaal, het grens contact, het Nete-probleem en het ontwikkelingsplan voor de streek van Turnhout. 9 Felle rukwinden scheurden het dak aan flarden van een koelhuis in Kloos- terzande. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De twee verdachten in de nafta-pijpleiding-affaire zijn voor nog zes dagen in voorarrest gesteld. Deze beslissing is dooi de rechter-commissa- ris genomen. De verdachten in deze zaak, uitvoer der T. van het Haagse bureau Tebodin en J. de H. van aannemingsmy Algera uit Wolvega, zyn al vanaf vrijdag 8 oktober in voorarrest. Het onderzoek naar de knoeierijen aan de pijpleiding van het Botlekge- bied naar de Staatsmijnen in Geleen wordt onder leiding van officier van justitie mr. J. Louët-Feisser voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vlissingen en Mid delburg zijn elk afzonderlijk te zwak om de ontwikkeling rondom het Zuid- Sloe te dragen. Vlissingen en Middel burg vormen 'n stedelijke twee-eenheid. Deze twee-eenheid vormt één der voor. waarden voor het slagen van de ont wikkelingen in het Zuid-Sloegebied. De functionele eenheid van de Walchersé kanaalzone en met name van de indu- triegebieden van Vlissingen-Oost er Middelburg maakt het noodzakelijk dat Middelburg direct betrokken wordt by het Havenschap Vlissingen. Dit antwoorden burgemeester en wet houders van Middelburg op vragen van de fractievoorzitters uit de Middel burgse raad naar aanleiding van de debatten in de Zeeuwse Staten en de Vlissingse raad over de deelname van Middelburg aan het Havenschap Vlis singen. In het wetsontwerp is, zoals be kend, aan Middelburg een adviserende stem toegekend in het bestuur van het havenschap. De Zeeuwse Staten stelden „DE federatie heeft geen aparte op leiding voor pony-instructeur. Daar om ontbreekt vaak de doelgerichte instructie. Je kunt wet instructeur zijn bij de Nederlandse Hippische Sportbond maai dat wil nog niet zeggen, dat je dan ook kinderen kunt leren hoe ze zich op dt rug van een pony moeten gedragen.' DIT zegt mevrouw M H Lockef eer in Hulst. Zij heeft de bevoegdheid om pony-instructie te geven, Het diplo ma heeft ze behaald bij de landelijke organisatie. „Maar", zegi ze, „de cur sus die ik heb gevolgd heeft zich naderhand niet meei herhaald. En dat vind ik erg jammer Het is ge woon nodig, dat er mensen opgeleid wordenniet alleen in h.et hippisch.- technische, maar ook in de pedago giek en psychologie van de sport. Op het ogenblik is 'iet zo dat de pony instructie, die wordt gegeven, meest al is afgestemd op het behalen Pan prestaties. Hoe hoger de kinderen komen hoe beter En dat is nou net niet de bedoeling. Het is weL leuk maar het is geen hoofdzaak." WAT ik graag zou willen is, dat er B_ - veel meer accent wordt gelegd op flji 1 Af If ftW ©^S1 opvoedingsbegeleiding De karakter- UWio iUy&ËAÏïJ<S*?I vorming is immers van het grootste belang bij elke sportbeoefening. Om een voorbeeld te nemen: jaloezie is een heftige emotie bij het kind. Deze emotie moet de ponyruiter leren be heersen. Als je andskampioen bent, maar je karakter vertoont allerlei nare plekkedan heb je de plank misgeslagen. Daarom ook zou ik wil len dat op de wedstrijden niet alleen het wedstrijdelement gold, maar ook het spel. Het is tont eer, kind alleen maar dressuurproeven te laten doen. Wat ik hier vertel „DE heer Van Ginneken zegt, dat voor ponyconcoursen andere wegen moe ten worden bewandeld dan voor de concoursen voor senioren. Hij heeft gelijk. Er zit maar een ding op: de methodiek wijzigen. De instruct ie moet veel meer worden afgestemd op het kind. Er zou daarom een cur sus gecreëerd moeten worden, waar bij een pedagoog en een psycholoog zich nogal gereserveerd op tegenover deze deelname var. Middelburg. De Vlis singse raad wees haar in een motie zelfs af Burgemeester en wethouders van Mid delburg herinneren er aan dat het ETI voor Zeeland in 1961 in zijn nota „Het Sloehavenplan en de industrialisatie van Walcheren" tot de conclusie gekomen dat Middelburg, behalve een belangrijke woonfunctie, een industriële taak heeft. Het ETl was verder van oordeel dat de industriële ontwikke ling van Middelburg, evenals die van de Sloehaven, van veel meer dan locaal belang is. Het gemeentebestuur van Middelburg heelt volgens het schrijven aan de raad ook altijd op deelname van Mid delburg aan het havenschap aange drongen. De in 1958 door Gedeputeerde Staten van Zeeland ingestelde commis sie, die tot taak had te rapporteren over de beste beheersvorm van het Zuid-Sloe, was ook eenstemmig van oordeel dat Middelburg in het beheer var. het Sloegebied betrokken diende te worden In het door de commissie opgestelde ontwerp voor een gemeen schappelijke regeling was Middelburg dan ook als stemhebbend lid in de raad van bestuur opgenomen. Middelburg was ook aangewezen om financiële ver antwoordelijkheid te dragen. Het is dus niet juist dat Middelburg wel een plaats in het bestuur van het havenschap wenste maar niet bereid was om de daaraan verbonden financiële conse quenties te aanvaarden, zoals in de raad van Vlissingen werd gesuggereerd. worden ingeschakeld Je hebt kin- 'n'lth '"e' verlel is. Seen nieuws, deren, die nooit een goed ruiter zul- het aMS^nie^ V00r e '"gewijden. In len worden, maar die toch dolveel ™i„ J HncfsW schreef men een zeker<= mijnheer W. van Ginneken te Chaam van de 'hrl yWe Kamer"adjes"hiervan een groot voorstander is. Ik ben het roe- um.et m eens Men begrijpt mel dat een kind dit nodig heeft Het spe moet er zijn. 1 vwee aar we f_f jnstlacteurs houden zich en kinderen. Ik heb er veel over ge- van hun pony houder, en er goed voor zorgen. Waarom bij wedstrijden niet een speciale rubriek maken, waarbij een prijs wordt uitgeloofd voor het ruitertje, dat het beste de stal heeft verzorga of zijn pony? De ze formulering is een gevolg van ruim twee jaar werken met pony's nauwgezet aan het wedstrijdschema.' piekerd. Nu ben ik ervan overtuigd, dat zo'n cursus er moet komen." Het door de Zeeuwse commissie op gestelde ontwerp heeft gediend als basis voor het gesprek met de rijksoverheid over de uiteindelijke beheersvorm voor het Zuid-Sloe. Het gemeentebestuur van Middelburg is, aldus b. en w. van die gemeente, niet bij dit gesprek betrokken geweest. Toen Middelburg hoorde dat de voorbereidingscommissie bezwaar had tegen deelname van Middelburg aan het havenschap hebben b. en w. van Middelburg er ir. 1962 tot twee maal toe bij Gedeputeerde Staten op aangedrongen te bevorderen dat aan Middelburg een duidelijke plaats in hel havenschap zou worden toegewezen. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft daarbij zelfs de suggestie gedaan om het Middelburgs industrieterrein „in een bestuurlijk verband op te ne men met de industrie- en haventerrei nen aan of in de onmiddellijke nabijheid van de Schelde". Gedeputeerde Staten hebben, blijkens een schrijven van februari 1963. de voorbereidingscommissie voorgesteld om Middelburg als stemhebbend lid in het bestuur van het havenschap op te ne men. Toen dit voorste] niet haalbaar bleek hebben burgemeester en wethou ders van Middelburg genoegen genomen met de suggestie om een lidmaatschap met raadgevende stem te accepteren B. en w. van Middelburg zijn van mening dat het huidige stadium var. voorbereiding geen aanbeveling ver dient op het oorspronkelijke standpunt terug te komen. „Het gaat er nu om dat het havenschap snel tot stand komt," aldus b. en w. Burgemeester en wethouders van Middelburg verzetten zich tenslotte te gen de in de Vlissingse raad geopperde gedachte om naast het havenschap een industrieschap in het leven te roepen, waarvan de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Goes èn het Havenschap Vlissingen deel zouden uitmaken. Een dergelijk industrieschap zou volgens het gemeentebestuur van Middelburg óf complicerend kunnen werken óf als overlegorgaan te weinig betekenis heb ben. „Een geheel andere zaak is dat in de toekomst wellicht behoefte gevoeld wordt aan een breder overleg over de ontwikkeling van Midden-Zeeland waaraan ook andere gemeenten deel nemen." aldus b. en w. vaiï de Zeeuwse hoofdstad. (Van onze verslaggevers) VLISSINGEN/TERNEUZEN De storm heeft gisteren ook in Zeeland een aantal gewonden ge- eist. Op boulevard De Ruyter stond om een uur de heer E. van S. uit Wijk bij Duurstede naar de kokende zee te kijken, toen er een bijzonder hoge golf kwam aan zetten. Hjj wilde hard terugionen en hotste met zijn hoofd te^en een paal. Hij moest in het zieken huis worden opgenomen. In Middelburg viel de 72-iari<"- mevrouw Janse, Noordweg lfi7 van een twee meter hoog plr+ dak. Er lag een plank los on di' dak. Toen zü de deur naar h"J dak open deed werd deze do-"- een hevige rukwind met grotp kracht opengeslagen. Zij kon zich niet staande houden en viel. Mr* een bekkenfractuur moest zij ir het ziekenhuis worden opgeno men. In Vlissingen is het dak van een werkkeet gewaaid en op een gepar keerde auto terecht gekomen in de Schaepmanstraat. De auto werd zwaar beschadigd. In Goes moest de 's-Gravenpolderse- weg worden afgesloten omdat steiger- planken, afkomstig van de in de stei gers staande watertoren, door de lucht vlogen. Verschillende planken zeilden tegen de huizen aan de overkant aan en veroorzaakten schade aan de daken. De weg was van negen tot drie uur gesloten. In de tussentijd werden de steigerplanken vastgezet. Naast de katholieke kerk in Goes viel een muurtje om. De stenen kwamen ge deeltelijk op het trottoir, gedeeltelijk op de weg terecht. In Goes sneuvelden tien bomen. De wekelijkse markt in Goes en Sas van Gent bestond uit slechts enkele kramen. Er waren maar een paar koop lieden, die zich niet door de storm op de kop lieten zitten. Bij een kleuterschool in de Poorters- hove in Middelburg-Zuid is het dak van een fietsenstalling gewaaid. In de tuin van hotel St.-Joris sneuvelde een grote, oude boom. De wind sloeg ten slotte een gat in het dak van een on bewoonbaar verklaarde woning in de Lange Giststraat. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen was er veel schade, 's Morgens vroeg woei een groot deel van het dak van het koel huis van de heer R. Bogaert in Kloos- terzande. In dit koelhuis ligt een voor raad van 3 miljoen kilo aardappelen opgeslagen. Het gebouw heeft een op pervlakte van 900 m2. De schade loopt in de duizenden. Brokstukken van het vernielde dak werden tot ver in de omtrek verspreid. Een boerderij in Hulst werd zo zwaar door de hevige rukwinden getroffen, dat de helft van de schuur werd vernield. Ook een schuur in Margrette (Axel) moest het ontgelden. Op de Zaamslagsedijk werd het ver keer belemmerd door omgewaaide bo men. Ook ellders op de wegen lagen takken en boomstammen. In de Polenstraat te Axel viel een boom achter de keuken van een der bewoners. De schade was niet onaan zienlijk. Op het kruispunt Oranjestraat Ka naalkade te Axel is een wegwijzer van de ANWB kapot gewaaid. Ook de veerboten tussen Kruiningen en Perkpolder en Terneuzen - Hoede- kenskerke hebben veel hinder onder vonden van de storm. In Terneuzen viel de dienst van een uur uit. Het veer- bootverkeer tussen Perkpolder en Kriu- ningen is gestagneerd geweest tussen een en vier uur in de namiddag. Bij Breskens heeft de veerboot geen moei lijkheden gekend. (Van een onzer verslaggevers) BEST De Bata-stakers hebben de sympathie van velen. Dat wordt de stakingsleiders steeds duidelijker. Uit alle delen van het land arriveren bij „St.-Willibrordus" brieven en telegram men, waaruit blijkt dat leden van de vakbonden bereid zijn te helpen, ook financieel, als dat nodig mocht blijken. De afdeling Maastricht van het NKV bijvoorbeeld, zond namens haar meer dan tweeduizend leden een telegram aan de heer A. Geurts, hoofdbestuurder van St.-Willibrordus die in Best de staking leidt, waarin op niet mis te verstane wijze de stakers succes wordt toegewenst. De actiegroep van werknemers van de Koninklijke Nederlandse Zoutindus- trie in het Overijsselse Hengelo liet eveneens weten dat ze de Bata-stakers een goed hart toedraagt. Er zijn ook reacties van onbekenden. Zo zond een bejaarde het stakings comité een rijksdaalder „om te helpen in de strijd tegen onrecht." In Best zelf is alles rustig. De vak bonden zijn overgegaan tot uitbetaling van bedragen aan Turkse arbeiders die door de directie van Bata zijn gedwon gen hun kostgeld veertien dagen voor uit te voldoen. Moeilijkheden hebben zich daarbij niet voorgedaan. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Drs. D. Koemers, de pas benoemde burgemeester van Vlis singen, heeft gisteren kennis gemaakt met de wethouders en de gemeentese cretaris van Vlissingen. De heer Roe mers was vergezeld van zijn echtgenote. De kennismaking had plaats in het stadhuis van Vlissingen. Besloten werd, dat de heer Roemers op 3 november om twee uur in de middag officieel als bur gemeester zal worden geïnstalleerd. Verder zijn gistermorgen de huisves tingsmogelijkheden van het burgemees tersechtpaar besproken. V.l.n.r.: drs. D. Roemers, zijn echtge note, gemeentesecretaris J. Peters en wethouder G. Janse. Politie en waterschappen in Midden- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen meldden overigens geen ernstige ongevallen. Bij het opgespoten terrein van Dow-Che- mical in Terneuzen woedde een ware zandstorm. Op de rijksweg tussen Sluiskil en Terneuzen kantelde rond half twaalf een truck met oplegger uit Koewacht, bestuurd door M. B. uit St.-Jansteen. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Zijn auto moest door een kraanwa gen weer op de wielen worden gehol pen. Verschillende bomen woeien over de weg, echter zonder ernstig schade aan te richten. Bij de Buthbrug tussen Axel en Sluiskil is een directiekeet van rijks waterstaat in elkaar gewaaid. Het dak kwam aan de andere kant van een sloot terecht. SCHORE Op rijksweg 58 ter hoog' te van de Vlakebrug in Schore heeft een mysterieuze autobrand gewoed. Een auto is daar ondanks het feit dat de brandweer van Kapelle spoedig ter plaatse was, totaal uitgebrand. In noch bij de auto was de eigenaar te vinden. Ontdekt werd, dat met ijzerdraadjes twee nummerborden aan de bumpers waren bevestigd, aan de achterzijde FA 93-09 en aan de voorzijde VT 66-" (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN De bejaarden in Sint Jansteen zyn, zoals we gisteren reeds hebben gemeld, enorm geschrok-j ken van de huurprys, die ze over en kele weken zullen moeten betalen voor hun nieuwe bejaardenwoning. Degenen echter, die zich beschouwen als het zwaarst gedupeerd, zyn de bejaarden, die hun huis hebben verkocht of ver huurd, vlak voordat ze hoorden, welke huur van hen werd verlangd in de nieuwe behuizing. Bij een bezoek aan enkele van deze mensen hoorden we uitlatingen als: „We kunnen er 's nachts niet meer van slapen. Wy vinden het een publiek schandaal". In onze editie van gisteren hebben we bericht, dat alle bejaarden, die in aanmerking komen voor de 30 nieuwe bejaarden woningen te Heikant en Sint- Jansteen 30,70 zullen moeten betalen aan de woningbouwvereniging te Kloos- terzande. Bij nadere informatie is even wel gebleken, dat dit bedrag in enkele gevallen niet 30,70 is maar vier gulden meer. De volledige cijfers van de huur per maand en de bij komende kosten zijn: huur: 71,50; vas te kosten voor centrale verwarming: 32,stookkosten voor centrale ver warming: 16,centraal antennesy steem: 3,30; boiler: 3,70 en water- geld 6,50,dit komt op een totaal bedrag van 30,70 per week. Maar: deze berekening is slechts voorlopig en zal, aldus de woningbouwvereniging, nadat de defintieve grond- en stich- tingskosten berekend zijn, nader worden vastgesteld. Het verschil tussen de te zijner tijd vast te stellen huur en de thans gevraagde huursom zal slechts van geringe betekenis kunnen zijn. (ADVERTENTIE) Bij de berekening van de huur (en hier gaat het om) is reeds rekening ge houden met de toekenning door het rijk en door de gemeente van een extrabij- drage ad 200,— per jaar in de exploi tatiekosten. De extrabijdrage ad 200,— per jaar wordt niet verleend aan per sonen beneden de leeftijd van 60 jaar en ook niet aan personen van 60 jaar en ouder, wanneer hun jaarinkomen 5078,of meer bedraagt; voor alleen staande bejaarden: 3385,33. Dit komt erop neer, dat de bejaarden in deze laatste categorie een huur zullen moe ten betalen van 34,70. „En dat is bij mij het geval", aldus een van de betrokkenen. „Ons huis is verkocht. De akte is al gepasseerd bij de notaris. Terug kunnen we dus niet meer. De gemeente zegt, dat we geen recht hebben op een uitkering van de bijstandswet, omdat we zelf geld heb ben door de verkoop van ons huis. Dat zullen we eerst moeten opmaken Dit alles, nadat de bejaarden vrijdag plotseling is meegedeeld, dat ze dit be drag zullen moeten betalen voor hun nieuwe woning. „Ik blijf erbij", zo zei een andere be jaarde, „dat ons eerst door de maat schappelijk werkster en door de ge-' meentesecretaris is verteld, dat we 17,50 zouden moeten betalen, inclusief, verwarming. De secretaris wist niet be ter. Die man kun je niets kwalijk ne-| men, ook de maatschappelijk werkster niet Zij zijn verkeerd voorgelicht door de woningbouwvereniging. De stook- en verwarmingskosten moeten worden ge schrapt. Ik kan het anders onmogelijk betalen. Ik kan wel naar de bijstands wet gaan, maar daar voel ik niets voor. Dan lacht iedereen me uit. Ik houd niet van dat gebedel". Intussen leeft heel Sint Jansteen mee met het lot dat zijn bejaarden is be sehoren. In de winkels en cafés was de huurprijs gisteren het gesprek van de dag. In deze tijd van bandrecorders klinkt dat niet zo vreemd. In het Evoluon vindt u echter een toestel dat helemaal zelf „koffie" zegt. Er is nooit een menselijke stem aan te pas gekomen. Door aan een paar knoppen te draaien kunt u het apparaat „koffie" laten vragen of dit woord laten zeggen met een mannen- of een vrouwenstem. Veel van zulke interessante en vernuftige dingen, begrijpelijk voor iedereen, maken een bezoek aan het Evoluon tot een onvergetelijke ervaring. Open: dagelijks van 10-18 uur zondag van 13-18 uur Ruime parkeergelegenheid Gerieflijk restaurant Toegang 1.- In 1966 gesticht door Philips (Van een onzer verslaggeefsters) GOES „Staat men in de onder wijswereld voldoende open voor de snel le veranderingen m de umatsciia, pij?" Dat vroeg gistermorgen in de Prins van Oranje te Goes de hoofdinspecteur van de Haagse gemeente-politie, de heer W. M. van Andel zich af. Op de algemene vergadering van de Vereni ging Schoolmuseum Middelburg hield de heer Van Andel voor „een hok vol onderwijskrachten", zoals een van de aanwezigen dat uitdrukte, een inlei ding over het onderwerp „contact en conflict tussen jongeren en ouderen". Na de inleiding werd er over het on derwerp gediscussieerd. De heer Van Andel vertelde over zijn praktijkervaring betreffende de proble matiek rond de gezagsverhouding tussen jeugd en ouderen. „In de hoop dat u er iets van zult meenemen", al dus de spreker tot de ongeveer 600 aanwezige „jufs" en „meesters". De heer Van Andel begon zijn toespraak met er op te wijzen dat v;igens ncm de jeugd iets te vertellen heeft, daarbij veel kritiek geeft, maar blijk geeft van weinig zelfkritiek. Datzelfde is volgens de heer Van Andel van toepassing op ouderen. Hij wees er in dit verband op dat er jaarlijks in Den Haag onge veer 1000 kinderen weglopen. De heer Van Andel kwam tot de conclusie dat een slecht of gebroken contact tussen jongeren en ouderen vaak aanleiding tot jeugdcriminaliteit kan zijn. „We moeten als ouderen de leefwe reld van de jeugd van vandaag leren kennen, om de jeugd te kunnen ver staan", is zijn mening. Ook is de heer Van Andel er van overtuigd dat het overgrote deel van de jongeren gezag van ouderer aanvaard en daar zelfs om vraagt. Een verkeerde uitoefening van het gezag geeft volgens de spreker aanleiding tot kritiek. „De jeugd kijkt kritisch naar de mens, die het gezeg uitoefent. De jongeren zoeken gezag dat menselijk is. Aan het eind van zijn discussie stelde de heer Van Andel dat zijns inziens de school zich bij deze veranderingen in de (ADVERTENTIE) maatschappij zal moeten aanpassen en van leerinstituut nog meer vormings instituut zal moeten worden. Aan de orde kwam ook de verhouding school- gezin. Volgens de hoofdinspecteur is er bij vele ouders nog een gebrek aan me deleven met het schoolleven. Bij moei lijkheden met kinderen thuis worden onderwijzers vaak eerst geraadpleegd, wanneer thuis de bom is gebarsten, aldus de heer Van Andel. Eerder op de bijeenkomst werd het huishoudelijke gedeelte van de verga dering afgewerkt. Voor de middag stond een optreden van het ensemble „Syntagma Musicum" op het program ma. Voorts was er aan de vergadering een uitgebreide tentoonstelling van leermiddelen verbonden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/TERNEUZEN Do storm heelt het programma van do dag van het bezoek van de Nieuw- Zeelandse ambassadeur en diens echt. genote aan Zeeland nog geen minuut in gevaar gebracht. Zelfs de overt, oht van Vlissingen naar Breskens ging, ondanks windkracht 10, gewoon door. Het echtpaar Cunnin.ghame heeft gis termorgen eerst het Middelburgss stadhuis en de abdijgebouwen bezich tigd. In het stadhuis verzorgde burge meester mr. J. Drijber de rondleiding; in de abdijgebouwen gal de heer M. de Bruine, adjunct-directeur van de pro vinciale bibliotheek, tekst en uitleg. Na de lunch, die samen met de commissaris van de koningin en het college van Gedeputeerde Staten werd gebruikt, bezocht de ambassadeur de nieuwe zeehaven Vlissingen-Oost en de kanaalwerken in Terneuzen. De ka- naalwerken werden voortreffelijk toe gelicht door ir. Bos van rijkswaterstaat. Mevrouw Cunninghame genoot intus. sen in Middelburg van een buitenge woon goed verzorgde show van Zeeuw se klederdrachten. De eerste dag werd afgesloten met een diner in hotel St.- Joris te Middelburg. Vandaag zal het echtpaar Cunningha me enkele tijdens de watersnoodramp van 1953 zwaar getroffen gebieden te- zoeken. Nieuw-Zeeland heeft destijds een miljoen gulden geschonken voor de we deropbouw van het zwaar getroffen Zeeland.

de Stem | 1967 | | pagina 3