Walcheren BE H Prinsessenboten passen niet in de nieuwe aanleginrichtingen Sorensen verminder oorlogs inspanning Vietnam RICOTS DEREVE Zeeuwsch-Vlaanderen MODERNE KEUKENSH 'tKEUKENCEr SMIDJE VERHOLEN Bestuur Brabantial Nostra vergaderl DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 OKTOBER 1967 Drastische chirurgienoodzakelijk Discussie over l ietnam in Vredesweek Ir. v. d. Plasschèschool in Kapelle Dagblad De Stem Vernieuwing baileybrug Gasteis veer begonnen JAPONNEN, PULLOVERS EN ROKKEN P.M. van de Walle Gentsestraat HULST Tentoonstelling „Vogel vreugd" F. Fassaert werd zomeravondkampioen B. Weerman winnaar biljarttoernooi TERNEUZEN Cadzand Clinge Kloosterzande Sluis Zuiddorpe EXAMENS Dag en nacht serviced ienst TERNEUZENSE KATECHISTE NU PASTORAAL WERKSTER bbwib#>^ - Prov. toneeladviseur Toine van Bergen nam afscheid in blijspelsfeer Bramenseizoen achter de rug Schieting te Sas van Gent MIDDELBURG Regeling gemeentelijk voortgezet onderwijs Aanvullend krediet voor politiebureau ZUID-BEVELAND GOES Twee bromfietsers naar ziekenhuis Beloning voor vlotte gasombouw VLISSINGEN Burgerlijke stand HOOGWATER Wat Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uylenbcrgh II 1)1 li: Baronielaan 59, E Ook brief tér Hansweert ricl Kruiningen VI (Van een onzer verslaggevers) VIiISSINGEN. De drie prinsessen- boten van de Provinciale Stoomboot Diensten, die momenteel de dienst VlissingenBreskens onderhouden zul len »an weerskanten „wipneusjes" kra gen- De uiteinden van de prinsessen- schepen zullen namelijk ietwat veran derd en verhoogd moeten worden om ze te laten passen in de nieuwe aan leginrichtingen voor de dubbeldeks- voorboot in de veerhavens van Krui- ningen en Perkpolder. De dubbeldek ker zal in het voorjaar van 1968 in de vaart komen. Wanneer dit schip met zijn machtige vervoerscapaciteit echter in revisie zal moeten of door een mankement tijde lijk uit de vaart genomen zal moeten worden, zal het noodzakelijk zijn om een of meer prinsessenboten in te zet ten om het verkeer op het drukke tra ject Kruiningen-Perkpolder te kunnen verwerken. Om de prinsessenboten geschikt te maken voor de dubbeldeksfuiken zul len de uiteinden van de promenade dekken ongeveer dertig centimeter worden verhoogd. Verder zullen de bergplaatsen voor de kanteldeuren van de prinsessenschepen afgevlakt moeten worden. Deze drastische chirurgie zal waar schijnlijk door de Koninklijke Maat schappij De Schelde worden verricht. De Prinses Irene" zal het eerst aan de beurt komen. Dit schip, dat boven dien aan een motorenrevisie toe is, zal verbouwd moeten zijn op het moment dat de dubbeldekker in gebruik geno men wordt. De twee andere prinsessen boten zullen voor 1969 onder het mes zijn geweest. Voorts ligt het In de lijn der ver wachting dat de provincie zal trachten enkele kleine veerboten af te stoten zodra de dubbeldekker in gebruik zal zijn genomen. De „Koningin Emma" en de „Noord-Beveland", die destijds op de Oosterschelde hebben gevaren en die op het ogenblik assisteren bij het (Van onze correspondent) VLISSINGEN. Hebben de regerin gen van de V.S., van Australië en van Zuid-Korea zich schuldig gemaakt aan agressie in Vietnam? vroeg Ton Reg- tien, lid van Nieuw Links, zich af op een discussieavond in het kader van de Vietnamweek, die werd georgani seerd' door het Zeeuws vredescomité. Ton Regtien die aanwezig was bij het Vietnam-tribunaal in Stockholm, be lichtte enige aspecten 4 van de oorlog in Vietnam naar aanleiding van de re sultaten van dit tribunaal, waarin o.a. zitting hadden juristen, politici, schrij vers en filosofen, onder wie de bekende Franse schrijver Jean Paul Sartre. Reg tien verklaarde volledig overtuigd te zijn van de integriteit van het tribu naal, dat concludeerde dat de Amerika nen zich inderdaad op grond van in ternationale juridische normen aan agressie hebben schuldig gemaakt. Hij zag in de houding van de Ame rikanen een groot gevaar voor een atomaire oorlog. Na de inleiding van Ton Regtien werd uitvoerig gediscus sieerd over de oorlog in Vietnam. (Van een onzer verslaggeefsters) KAPELLE De nieuwe lagere tuin bouwschool in Kapelle zal ir. A. W. v. d. Plassche-school gaan heten. De school zal dinsdag 7 november om 3 uur door de directeur van het land bouwonderwijs, ir. P. v. d. Schans, offi cieel worden geopend. (ADVERTENTIE) H. H. VERENIGINGSBESTUREN Wij leveren tegen zeer lage prijzen al uw kas - fancy-fair - en tombola prijzen. Groothandel ln speelgoed, luxe, huisboudelüke artikelen. N 1 B O Antwerpsestraatweg 391, hoek Rembrandtstr. - Bergen op Zoom Tel. 01640—6480 vervoer van personenauto's op het tra ject KruiningenPerkpolder, zullen dan in ieder geval overcompleet zijn. Ook de „Prins Hendrik" zal wellicht gemist kunnen worden. De „Koningin Juliana" en- de „Prins Bernhard" zullen beschikbaar moeten blijven voor de dienst Kruiningen Perkpolder. Wanneer de dubbeldekker, zoals het P^an op den duur een vijf- tig-minutendienst zal gaan draaien zal namelijk of de „Koningin Juliana" of de „Prins Bernhard" moeten bijsprin gen om de aansluiting op de diensttij den van bus en trein te kunnen garan deren. Het motorschip „Dordrecht" zal als algemeen reserveschip in dienst blij ven. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Buist. Voor Walcheren eD Zuid-Beveland: Klokstxaat L telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie ,riT inspectie Zeeland F DE LIGT L K. M. DE JONG tel. 6252, Goes tel 01150-4281, privé 7300, Goes. Terneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen, TeL 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscti-Vlaanderen 3. ROBESIN, Kijkuit i8-20. Axel tel. 01140-2005. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Singelstraat 17. Goes, tel. 01100-5689. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm tngezondeD mededingen 214 mm gewone advertenties. BI) contract aanzlenUlke reductie. „Kleintjes": 3 regel? of minder f L- elke regel meer f 0,28 Ais één regel gelden 23 letters en/of IC <2 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage reept f 1,75 en t 0,68. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (ADVERTENTIE) NEW YORK (AFP/AP) Theodore Sorensen, voormalig raadgever van de presidenten Kennedy en Johnson, be pleit in het gisteren verschenen num mer van het weekblad „Saturday Re- view" vermindering van de Ameri kaanse oorlogsinspanning in Vietnam, te beginnen met een onmiddellijk en on voorwaardelijk staken van de bombar dementen op Noord-Vietnam. Volgens Sorensen kan de voor de deur staande kersttijd een uitstekende gele genheid bieden voor het afkondigen van een bestand, dat verlengd zou kunnen worden door het aanbieden van onder handelingen. Sorensen is. van mening dat een politiek van deëscalatie", waar bij de Amerikanen zich beperken tot het verstevigen van hun positie in de dichtstbevolkte delen van Zuid-Viet- nam, zonder gezichtsverlies tot minder verliezen aan mensenlevens, geld en land kan leiden. Tevens krijgen de Amerikanen dan de kans het verloop van bepaalde ontwikkelingen in het vijandelijke kamp, zoals onderlinge ge schillen tussen de communisten, af te wachten die onderhandelingen mogelijk kunnen maken, aldus Sorensen. Inmiddels zou de Amerikaanse mis sie in Zuid-Vietnam sterke druk uit oefenen op de regering te Saigon om haar politieke en militaire leiding van de V.S. te doen aanvaarden. Dit meld de gisteren de „New York Times". „De overgang van een betrekkelijk toegeeflijke politiek naar een harde zo als die, welke achterin 1963 werd ge volgd gedurende de laatste dagen van president Ngo Dinh Diem, is bewerk stelligd door de ambassadeur Ellsworth Bunker", aldus het blad. De ambassadeur heeft volgens het bericht in een week drie samenkomsten gehad met Thioe en Ky om een in krachtige termen vervatte boodschap over te brengen: „Gij kunt u niet langer veroorloven dingen te zeggen en te doen, die de regering-Johnson in verlegen heid brengen. De president heeft poli tieke moeilijkheden en zijn moeilijkhe den zijn uw moeilijkheden. Gij kunt u niet verorloven de Amerikanen van u te vervreemden", aldus volgens het blad de boodschap. Als voorbeeld van de nieuwe politiek van de ambassadeur wijst het blad op diens kritiek op de arrestatie van de voormalige minister van economische zaken, Aoe Trung Thanh, die enkele uren na het Amerikaanse protest werd vrijgelaten. (Van onze correspondent) OUD-GASTEL Maandag is men be gonnen met de gedeeltelijke vernieu wing van de baileybrug over het Gas- telse veer. Op een werkterrein nabij de brug gelegen is men gisteren gestart met het in elkaar zetten van een ge heel nieuw bovenstuk. Over vier of vijf weken zal dan naar men hoopt door middel van een drijvende bok het oude gedeelte door het dan gereed gekomen nieuwe gedeelte worden vervangen. Hierdoor zal het verkeer genoodzaakt zijn om te rijden langs Roosendaal. Het wegdek van de oorspronkelijke brug zal geheel word envernieuwd. Tevens zul len de slechte panelen in de opritten vervangen worden. De brug, die zoals bekend 22 juni j.l. werd afgekeurd voor verkeer met een asbelasting van drie ton of meer, ligt sinds 1944. over de Vliet. Eind oktober van dat jaar werd de toenmalige draaibrug door de terug trekkende Duitse troepen opgeblazen. De nu afgekeurde baileybrug werd toen als noodbrug gelegd. Sinds vorig jaar werd zij beveiligd met verkeerslichten. Voordat dit gebeurde werden nog twee rode stoplichten met de hand bediend. Eind dit jaar hoopt men het werk vol tooid te hebben. DE GRIEKSE militaire regering heeft gisteren de censuur op de pers nog verder verscherpt. Met ingang yan yandaag is het verboden berichten oyer de oorlog in. Vietnam te publiceren. HULST De vogelvereniging „Vogelvreugd", besprak haar tentoonstelling van 4 en 5 november, die wordt gehouden in café de Ster. Inschrijvingsformulieren wer den uitgereikt en een tentoonstellings commissie benoemd. Verder besloot men dat prijzen toege kend zullen worden in klasse eigen kweek en een open klasse, zowel bij de kanaries, de tropische vogels en par kieten, alsook per 4 vogéls in eigen kweekklasse en per 5 vogels in de open Besloten werd in samenwerking met Clinge, Nieuw-Namen en Kloosterzan- de te komen tot een streektentoonstel- ling, Deze zou gehouden worden na de onderlinge tentoonstellingen. De vogeS zullen worden gekeurd door erkende keurmeesters van de Nederlanse Bond van Vogelliefhebbers. Tijdens de zaterdag door de kaart club St.-Ceciüa gehouden teerdag werd de zomeravondkampioen 1967 bekend gemaakt en gehuldigd. Kampioen werd de heer F. Fassaert. De verdere uitslag is: 2 D. Lauret; 3 L. Kayser. 4 J. Schauwaert, 5 F. Buys, 6 L. Lebbinck, 7 W. Duvivier, 8 A. de Wilde, 9 W. v. d. Walle, 10 W. Boussen, 11 G, v, Vooren, 12 J. Visser, 13 P, v. d. Walle, 14 A. Dieleman, 15 H. Franke- veyle, 16 A. Reyns, 17 D. Verbraecken. Na een smakelijke maaltijd werd de avond voortgezet met muziek en dans. Het bekertoernooi van de biljartclub „Marionette" werd gewonnen door B. Weerman. Na eenJspannende slotpartij tegen F. Vlassenrood, wist hij deze met een punt voor te blijven, en kwam daar door in het bezit van de beschikbaar gestelde beker. Dé einduitslag luidt: 1 B. Weerman 23 punten uit 13 wedstrijden, 2 F. Vlassen- rood 22, 3 J. Kayser 21, 4 W. v. Swaal 20, 5 M. Immerseel 17, 6 A. Weerman 16, 7 P. de Smet 11, 8 J. Bogaert 8,9 J. de Burger 7, 10 M. de Wit 7. 11 E. Bak ker 7. 12 H. Vermeelen 4 ,13 J. de Smit 0, 14 J. Vlassenrood 0. Bedrijfsvolleybal. In de bedrijfsvol- ïeybal competitie voor dames zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Morres- Bondia 22, is een normale uitslag; TCH A - Mulo B 4—0, eveneens nor male uitslag, Wilking^ - .Milock 4—0, onverwachte gemakkelijke overwinning voor de dames van Wilking, TCH B - Mulo C 31, overwinning werd niet zonder moeite behaald, Mulo A - Da lem 13, verrassende uitslag door het verlies van koploper Mulo A. Rangschikking: 1 Mulo A 5 4 0 1 8 p., Dalem 5 4 0 1 8, 3 Wilking 4 4 0 0 8, 4 Bodia 4 2 2 0 6, 5 Morres 5 2 2 1 6, 6 TCH A 5 2 0 3 4, 7 TCH B 4 2 0 2 4, 8 Milock 4 0 2 2 2, 9 Mulo B 6 1 0 5 2, 10 Mulo C 6 0 0 6 0. Als het team van Wilking de achter stallige wedstrijd zou winnen, wordt het leider. Reinaertstad De Hulsterse Aqua- riumvereniging Reinarfcstad zal op de vogeltentoonstelling van 4 en 5 novem ber in café de Ster, enkele aquaria plaaatsen. R.-k. Vrouwengilde. Onder grote belangstelling is door pater drs. J- Roof, directeur van bureau voor huwelijk en gezin te Breda, in het klein patronaat een causerie gehouden over huwelijks ontwerp en gezinsvorming. Tieneravond In hotel de Graan- beurs te Hulst had een tienerbal plaats dat werd opgeluisterd door de bekende beatgroep The Blue Devils. De belang stelling hiervoor was groot. NKV De plaatselijkeNKV-afde* ling houdt op maandag 23 oktober om 8 uur in het Aloysiuspatronaat een bijeenkomst voor aj haar kaderleden. Onderwerpen van bespreking zullen o.a. zijn: activiteiten in 1967 en 1968 in districts verband, de economische situatie in ons land zoals de werkge legenheid, en de verdere doorvoering van de structuurwijziging. 4 Avond-zesdaagse De werkgroep Jeugd en jongeren in de Kanaalzo ne" zal in de week van 30 oktober tot en met 4 november een avondzes daagse organiseren voor .jongens en meisjes van ongeveer 15 jaar. In deze zesdaagse zal worden getracht de kin deren duidelijk te maken wat hun ouders voor. hen betekenen. Tevens zal samen worden nagedacht over het thema ,,Ik en de ander". Over de op zet wil de werkgroep van te voren een gesprek hebben met de betreffen de ouders. Hiertoe is een samen komst georganiseerd op vrijdag 20 ok tober a.s. om 20 uur in de St. Willi- brordusschool. Telefoon Aan het begin van het weekeinde werd de' telefooncentrale van Cadzand met honderd nummers uitgebreid. Deze centrale, die daar mee een capaciteit van 400 aansluitin gen bereikte, is nu volgens de PTT groot genoeg om in de komende jaren te kunnen voldoen aan de vraag naar telefoonaansluitingen. In de afgelopen maanden zijn de te lefoontoestellen reeds aangebracht op de adressen van een dertigtal aanvra gers, die wegens nummertekort enige tijd op aansluiting hebben moeten wachten. Zij hebben in het weekend direct al kunnen profiteren van de uitbreiding van de centrale. Vogeltentoonstelling Op 11 en 12 november organiseert de vogelvereni ging De Vlaamse Gaai een tentoon stelling in de zaal St. Cecilia. Op de ze show zullen tentoongesteld worden: kanaries, tropische vogels, bastaarden en kleine en grote parkieten. De vo gels zullen gekeurd worden door drie erkende keurmeesters van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. Aan de hand van de toegekende pun ten zullen prijzen worden beschikbaar gesteld. Op 12 november zullen er van 's morgens af ook duivententoonge- steld worden van Em. Penneman en L. Strijdonk, beide van Kieldrecht. Herwonnen Levenskracht In de zaal van hotel Van Leuven werd een avond gegeven voor donateurs van Her wonnen Levenskracht. De opkomst was zeer groot. De diverse toneelstukjes vie len zeer in de smaak. De dames Burm ea Koster hadden een muzikale bijdrage en de heer Wies Bogaert declameerde: „De Lange Weg". O.l.v. mej. Asselroan traden de Marionetjes op. Ook hiervoor was de waardering groot. Botsing In de Cloosterstraat vond een botsing plaats tussen een personen auto, bestuurd door H. D„ en een per sonenauto, bestuurd door J. D. uit Sluis kil. H. D. was onverivachts naar links afgeslagen om een erf op te rijden: vermoedelijk zonder dit duidelijk aan te geven. D. had geen gelegenheid meer totuitwijken. Er werd niemand ge wond. De beide auto's liepen vrij ern stige schade op. Vlag in top In het uitbrêidings plan Oost werd de vlag gehesen bij de aanbouw van de beide nieuwe scholen, omdat het hoogste punt van de bouw was bereikt. Het hijsen van de vlag geschiedde door burgemeester P.' F. van Hootegem namens het gemeentebe stuur en ds. C. Balk als voorzitter van het schoolbestuur van de Chr. Nationa ie Schoolvereniging. Burgemeester van Hootegem toonde zich verheugd over het feit dat men het had gepresteerd om een maand eerder dan voorzien was, dit punt in de bouw te bereiken en hij bracht dank aan allen, die hieraan hadden medegewerkt. Ds. C. Balk feliciteerde allen die bij de bouw van dit complex zijn betrokken. Bij het hijsen van de vlag waren o.m aanwezig het college van b. en w. be stuursleden van de Chr. Nationale Schoolvereniging en de oudercommissie van de o.l. school, het onderwijzend personeel en aannemers en werklieden van Leenhouts Aannemingsbedrijf dat met de bouw van het nieuwe scholen complex is belast. Jubileum zwemclub De zwem vereniging: „Het Vrije" vierde haar 40-jarige bestaan. In lokaal: „Lam- minsyliet" was een receptie, die o.m. werd" bezocht door vertegenwoordigers van de bond en de kring Zeeland van de K.N.Z.B., enige zusterverenigingen en plaatselijke sportverenigingen. Na mens de bond werd een medaille aan geboden en namens de kring Zeeland een voorzittershamer. Tijdens een diner met het college van b. en w. gaf de heer J. P. J. Wage een historisch overzicht van de zwemclub. Burgemeester P. F. van Hootegem zei geen nieuw zwembad te kunnen aanbieden, maar de gedachte hieraan is zeker in het college leven dig en zodra we een gaatje zien zullen we niet aarzelen onmiddelijk „een bad te bouwen". De heer E. de Bree bood namens de overige bestuursleden aan de jubilarissen een foto aan, de heer M. Leenhouts deed de toezegging dat zijn bedrijf een echte duikpop zou ma ken en tot slot sprak de beer Art. Ge- vaert uit Knokke, die bij de oprichting dè voorzittershamer hanteerde. Na afloop werd er een bal gehouden in zaal Lamminsvliet waaraan mede werking werd verleend door de plaat selijke band: „Accordeonetta". Auto uit de bocht ln de bocht van de provinciale weg aan de vroe gere weegbrug van de ZVTM „de bonte Koe" vloog een auto uit de bocht. Het- was een grote Belgische auto. De schade aan de auto was niet groot, want toen de bestuurder in de verte politie bespeurde koos hij met zijn auto ijlings het hazepad. TERNEUZEN Th. J. de Brauwer geslaagd voor akte M.O. staatsinrich ting te Utrecht. Hij is werkzaam bij rijkswaterstaat te Terneuzen. (ADVERTENTIE) •Veiligheid in Uw huis Op al Uw gasapparaten. J. A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel - Tel, 01155 - 625 Middelburg Tel. 01180 - 2883 (Van een onzer verslaggever») TERNEUZEN Mej. E. M. Baars, ka- techlste van Breda en in de kanaal zone van Zeeuwsch-Vlaanderen werk zaam als maatschappelijk werkster, is per 1 november benoemd tot pastoraal assistente in de Nazareth-parochle te Oosterhout. Zij behoort tot de eerste groef) cur sisten van de- opleiding tot parochie assistente, die twee jaar geleden door bisschop W. de Vet in het leven is ge roepen. De cursisten, die nu de praktijk ingaan, zullen overigens nog gedurende twee jaar hun opleiding voortzetten. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „Zelf zie ik in Zeeland een groot brok werk liggen en dat wil ik graag aanpakken." Met deze woorden heeft de nieuwe provin ciale toneeladviseur, de heer A. van Noort, voorheen toneeladviseur in Utrecht, zich aan vertegenwoordigers uit de Zeeuwse culturele wereld voor gesteld. De heer Van Noort zei dat in de Mid delburgse schouwburg bij het officiële afscheid van toneeladviseur Toine van Bergen. De heer Van Bergen is na zeven Zeeuwse jaren begin oktober naar zijn geboorteland Limburg teruggekeerd. Dit in verband met zijn benoeming tot di recteur van de schouwburg in Heerlen, Men vindt het jammer dat de heer Van Bergen uit Zeeland is weggegaan, zo bleek gisteren uit de woorden van verschillende sprekers.- Desondanks wil de men er geen afscheid in drama maar wel m blijspelsfeer van maken. Tijdens de druk bezochte receptie wer den de heer en mevrouw Van Bergen van verschillende kanten gelukwensen, dankwoorden en geschenken aangebo- den. Gewezen werd er op het vele werk dat de lieer Van Bergen heeft verzet. Niet alleen als tor.eeladviseur, maar b.v. ook als secretaris-penningmeester van de stichting „De Middelburgse Schouwburg". Het echtpaar Van Bergen werd o.a toegesproken door de heer D. Hoegen. voorzitter van het Middelburgse schouwburgbestuur. Verder werd het woord gevoerd door vertegenwoordigers van de afdeling Zeeuwse Eilanden van de Nederlandse Amateur Toneel Unie, het nationaal centrum voor amateur toneel en namens collega-toneel-advi seurs. Dankwoorden werden ook uitge sproken namens alle Zeeuwse toneel verenigingen. (Van onze correspondent) KAPELLE Het bramenseizoen 1967 is afgelopen. Öp de veiling in Kapelle- Biezelinge waren tot vorige week dag- aanvoeren van 4-5 ton industriebra- meit op de drie dagen van de week, dat er werd geveild en daarvoor werden nog prijzen betaald van rond 1,30 per kir. Deze week werd het aantal veiling- dagen ingekrompen tot twee per week. Maandag bedroeg het aanbod slechts 900 kg. De fabriek die tot het laatst bramen had verwerkt was er mee ge stopt, omdat het kwantum niet meer van betekenis was. Het gevolg was, dat maandag de aanvoer niet meer ge- plaatstkonworden. Over het algemeen is het voor 'de te lers een goed bramenjaar geweest. De prijs was wat lager dan het vorige jaar, maar er werd een grote produktie verkregen van overwegend goede kwa liteit. De grootste aanvoeren waren er in de maand augustus. Ook in septem ber waren echter dagaanvoeren van 10 ton bramen in Kapelle geen uitzonde ring. SAS VAN GENT De uitslag van de schieting van de Schuttersvereni ging De Kring luidt: 1. A. Slock, Koe wacht. hoofdvogel en twee kleine vo gels, 2. W. la Heyne, Overslag, zijvo gel en kal en een kleine vogel. 3. U. v.d. Bossche, Westdorpe, kal en drie kleine vogels. 4. W. Lammens, Sas van Gent, zijvogel. 5. R. ia Heyne, Overslag, 5 kleine vogelg (de meeste kleine), 6. A. Renique en C. de Maayer, Sas van Gent, vier kleine vo gels. 7. L. Vlasveld, Sas van Gent, H. Saey, Zelzate, beiden twee kleine vo gels. 8. P. Goossens, Westdorpe en G. Aper, Sas van Gent, beiden een Heine vogel. (Van een onzer verslaggeefsters) Burgemeester en wethouders zullen de raad in de vergadering van maan dag 23 oktober voorstellen toe te tre den tot de gemeenschappelijke regeling ter behartiging van de belangen van het gemeentelijk voortgezet onderwijs. De bedoeling is dat zoveel mogelijk ge meenten, die belang hebben bij ge meentelijk voortgezet onderwijs tot deze regeling toetreden en inspraak zullen hebben bij de scholenplanning. Een en ander houdt verband met de Wet op het voortgezet onderwijs, die op 1 augustus 1968 in werking zal treden. Op grond van deze wet kan bekosti ging door het rijk van nieuw opgerichte scholen en van nieuwe afdelingen aan bestaande scholen eerst aanvangen, na dat de school of afdeling is opgenomen in het zogenaamde scholenplan van de minister van onderwijs. De wet gaat er vanuit dat de gemeen teraad de minister kan verzoeken een school in het soholenplan op te nemen. De wet opent tevens nadrukkelijk de mogelijkheid dat de betrokken gemeen ten hun verzoeken bundelen en bij de minister indienen via een rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam. De vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft na overleg met de Stich ting Contactcentrum Bevordering open baar onderwijs de totstandkoming van een gemeenschappelijke regeling tussen een aantal grote gemeenten bevor derd. Bij deze regeling werd een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam in het leven geroepen nl. het centraal or gaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs. Gemeend wordt dat, wanneer zoveel mogelijk gemeenten tot de gemeen schappelijke regeling toetreden, 't doel van de betere scholenspreiding het best tot zijn recht zal komen. (Van een onzer verslaggeefsters) Burgemeester en wethouders zuilen de gemeenteraad maandag 23 oktober voorstellen voor de bouw van het nieu we politiebureau een aanvullend kre diet van 81.300,- uit te trekken. De raad verleende al een krediet van 1.325.000,—. De totale stichtingskosten worden nu geraamd op 1.406.300,—. In de begroting is nu echter een bedrag van 21.200,geraamd voor onvor- ziene uitgaven in verband met moge lijke tegenvallers tijdens de bouw. Bo vendien zal van het bedrag van 81.300,- 60 procent door het rijk worden ver goed. Verder stellen b. en w. voor om 550,uit te trekken voor een uitbrei ding van de telefooninstallatie van het stadhuis met een z.g, dubbelgerichte verbindïngsoverdrager voor samenwer king met de nieuwe automatische huis telefooninstallatie in het politiebureau. De raad begint 's middags om twee uur. Middenstands Vrouwen Organisatie De Goese Middenstands Vrouwen Or ganisatie heeft in hotel Ockenburg haar eerste ledenvergadering in het nieuwe winterseizoen gehouden. Er wordt weel een vervolgcursus Engels georgani seerd, wederom onder leiding van me vrouw Cardledge te Goes. Diverse sug gesties voor de volgende vergadering en het a.s. Nieuwjaarsfeest kwamen naar voren. Na het huishoudelijke ge deelte van de vergadering waren de echtgenoten van de dames uitgenodigd, waarvan vele heren gebruik maakten. Er werden dia's van diverse evene menten van de laatste maanden ge toond, waarna men nog een poosje ge zellig bijeen bleef. Gepensioneerden bijeen De afde ling Zuid- en Noord-Beveland van de Nederlandse Bond van Gepensioneer den zal woensdagmiddag in De Land bouw een vergadering houden. De heer G, de Waal, lid van het hoofd bestuur, zal spreken over de penSi- nenbeschikkingen. Kapelle J. op 't H. en W. G„ twee jongens van 17 jaar, moesten zaterdagavond beiden met een zware hersenschudding en vele uitwendige verwondingen aan het gezicht naar het ziekenhuis Berg- zicht te Goes worden gebracht. Ze wa ren met hun brommer bij 't H. thuis tegen een hek gereden. Autobotsing Zware materiële scha de was het gevolg van een botsing tus sen een personenauto, bestuurd door J. A. v. d. M. uit Kapelle, en een trek ker met aanhanghagen, bestuurd door M. B. uit 's-Heer Arendskerke. Het ongeluk gebeurde op de Zaaidijk. Bei de voertuigen moesten op de smalle weg remmen, waarna ze tegen elkaar reden. Er werd niemand gewond. Burgemeester en wethouders zijn vaa I mening, dat de gasombouw binnen het voorzieningsgebied van het gemeentelijk gasbedrijf zo vlot en goed is verlopen, dat daar het gehele personeel van ge. meente-bedrijven voor beloond dient ts worden. Overwogen wordt de leden een dintr aan te bieden. De kosten daarvan wor. den geraamd op f 1550.„Deze kosten kunnen ruimschoots worden bestreden uit de meerdere gasopbrengst (f 2450.—), welke door de vervroegde ombouw is te j verwachten", zo redeneren b. en w. Een en ander zal maandag 23 oktober in de raadsvergadering aan de orde ko. men. De raad begint om twee uur. Nieuw clubhuis De voetbalcombl. natie Vlissingen krijgt een nieuw club huis aan de Van der Helstlaan. Op za terdag 21 oktober zal met de grond werkzaamheden worden begonnen. De v.c. Vlissingen gaat aan dit gebeuren een officieel tintje geven. Daarna wordt een ontvangst gehouden in het bestaande clubhuis. Botsing Gistermiddag vond er een 1 aanrijding plaats op de splitsing Spui. straat - Lange Zelke tussen twee per sonenauto's. De bestuurder van de per sonenauto, A. H. uit Vlissingen, die met zijn auto op de Lange Zelke in de rich ting van de kruising reed, verleende hierbij geen voorrang aan een andere personenauto, bestuurd door F. C. M. L. H. uit Den Bosch. De beide wagens werden beschadigd. Omdat A. H. een militair is, wordt het onderzoek over gedragen aan de koninklijke marechaus see. Geboren Ellen zv H. van Son en W. Flórisse; Tom zv J. Colijn en J, Lobbezoo; Willem zv E. Flipse en A. de Witte; Ruud zv K. van Belzen en M. Verkerk; Bennie zv M. Jansen en H. Harting; Evertje zv C. Ton en W. Melis; Johannes zv J. Vos en E. Geert- se; Marcel zv W. de Witte en M. Cor- nelisse; Jacqueline dv J. Colijn en V. Kusse; Corinne dv J. Goedbloed en J, -van Schaik; Daniella dv G. Swiers en W. Gillissen; Marco zv D. Hulshof en Ph. Dunnes. Ondertrouwd S. de Poortere 32 J, en P. Visser 23 j.; G. Bouwense 22 j. en M. de Bruijne 20 j.; C. Lammers 20 j. en M. van de Dood 20 j.; j. Klop- rogge 36 j. en J. van den Hil. 33 j.; T. van Mieghem 27 j. en A. van Ee- keien 21 j.W. Verstraate 23 j. en J, van Schijndel. Getrouwd H. Moes 26 j. en E. den Brader 18 j.; G. van den Berg 24 j. en R. Remeeus 20 j.; P. van der Maden 23 j. en J. Coumou 25 j.; R. Netto 22 j. en J. de Witte 22 j.; A. Huissen 24 j. en G. Meulmeester 21 j.; H. Trompetter 22 j. en P. Laagland Winder 22 jaar. Overleden Crina van Belzen M j. w.v. Hendrik Meulmeester. Morgen, woensdag 18 oktober, Hansweert: 3.02 en 15.04 uur. Ter- neuzen: 2.28 en 14.25 uur. Vlissingen: 1.53 en 13.56 uur. Wemeldinge: 3.41 en 15.52 uur. en WESTDORPE Troutzaerte: Schilderijen, gouache» en tekeningen van Jacques Siegers. MIDDELBURG Expositiezaal Rijksarchief 9.30-12,35 en 13.30-17.30 uur Curieuze archiefstukken VLISSINGEN Britannia 10 uur Prov. dag Ned. Fed. voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening in Zeeland. Stadhuisplein li—23 uur Oktoberbeiiis TERNEUZEN Luxor 20 uur Tobroek 14 jaar OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Angélique, mar kiezin der engelen 18 jaar KAPELLEBRUG G. de Coninck 14 uur Kermlsschlettog C. de Kind Kermisschieting IJZENDIJKE Winkelweek WESTDORPE Troutzaerte Schilderijen, gouache» en tekeningen van Jacques Siegers MIDDELBURG Expositiezaal Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur Curieuze archiefstukken 1273„Nou nog praatje pitein Draednaeghel, die zich nog nooit zo had laten beledigen. „Ik zal jou 'es even wat vertellen, zwart- jas! In alle grote zeehavens sidderen ze bij het horen van mijn naam en verbleken ze bij het zien van mijn spieren! Toevallig is die vette zee-olifant Draednaeghel een der beste knokboksers van de héle handels vloot. En daarom gaat die dikke schellevis Draed naeghel jou een mooi lesje geven, zwartjas! Ik heb niet voor niks vijftig dure guldens voor je betaald!" óók!!" knarsetandde ka- De kapitein trok zijn jas uit, stroopte zijn mou wen op en zette zich in positie. Een héél ouderwetse positie overigens, waaruit smidje Verholen moed put te. „Nou, kom 'es op, vetzak!" treiterde hij. „Ik lach om zo'n bokser van honderd jaar terug!" Dat lachen zal je gauw vergaan, maatje!" gromde de kapitein en meteen deed hij een woedende uitval. Hij gaf een klap, die een os had kunnen vellen, maar de smid dook er pijlsnel onderdoor en grinnikte: „Wei 'es van karajudokempo gehoord, kappie?" Kapitein Draednaeghel was echter niet in staat deze vraag te beantwoorden, want zijn hevige slag hsd wrakke wand van een hut getroffen met het onver wachte gevolg, dat er nu enkele versplinterde plank® door de lucht volgen„AU! ME VUIST!!" ja»' merde de kapitein en dat was voorlopig het laatd' wat hij zei. Smidje Verholen diende hem nanttJJ» een bekwame Itsu Fukai op de carotiszenuw De slachtoffers vah zo'n Itsu Fukai kunnen gewoon lijk twee dagen lang geen mond meer opendoen. Kj> ding is nu in ieder geval wel duidelijk: smidje .ver holen gaat NIET naar de Oost. (ADVERTEN, (Van een onzer ven BREDA Op vrjjdal komt het dagelijks bestuur] ting Brabantia Nostra burg. De vergadering 1 geschreven voor de publi| brief die het dagelijks b<l week aan de leden zond reiding van een studied veranderingen op religie* schappelijk terrein et nogal wat opschudding heeft. De voorzitter van Brabi] drs. J. van Casteren, zei deze zaak zeker op 20 oki ken zal worden' Ook z| aan de orde komen of door zal gaan of niet. (Var onze correspon HANSWEERT Onder schap var burgemeester werd te Hansweert in de I een oprichtingsvergadering 1 van een V.V.V.-onderafdelil langstelling hiervoor was rs Allereerst werd een uiteeil geven door de heer Ruisaarl en organisatie der afd. van de V.V.V. Na diverse vl uiteindelijk het besluit genoj komen tot oprichting van afdeling. Als bestuursleden voor Haul len zitting nemen J. den B-f ser en B- Fassaert. Voor f nemen zitting de heren J. v. d. Berge en K. Oosteror' tributie is gesteld op f 15, recabedrijven f 10,- voor ve denstand, f 2,50 voor p Alle aanwezigen meldden De voorzitter drong er bij zigen op aan een ledenw| houden, (ADVERTENTIE) HwU "ttvv, tïoicL KlsóOtJ) is V O lG off - i.btt-0 f 2J „IK heb hier in Zeeuwsch-V al die veertien jaar fijn maar ik heb toch ook echt dat nieuwe werk.' Mej E. catechiste no Breda, zette cember 1953 voor het eerst leven voet aan wal in Z Vlaanderen„Ik had mijn als maatsehappnijk werki tooid in Breda en haa ei toe dels al twee jaar praktijk in Roermond. Tja en nu dan assistente in Oosterhout Ik eigenlijk lieveipastoraal u TOEN ik hier in Zeeuwsch- ren kwam, wertten we a schappelijk werksters nog individueel Er waren, vers katholieke instellingen Die samengevoegd en daardoor wij in teamverband werker veel prettiger werigens 1 tuurlijk ieder zijn eigen ter drieën werken we in de ko m het individueel maatscl werk. Je houdt spreekuren op huisbezoek en je probeer de relaties te herstellen oj beteren, zodat (en daagaa m ons werk) de mens zich l voelen in deze maatschuppij MEN heeft nog altijd een sch van het maatschappelijk we migen denken aat het bi voor a-socidle typen of Maar die vind je hier erger Anderen hopen bij ons steun te krijgen. Dat komt dat degenen die naar ons zielzorgerswijkverpieegst ook geen herder beeld heb Wat wij eigenlijk doen In a zij n geen bureaus voor le Bczinsmoerlijkheaen Dal bijvoorbeeld tot onze taak. moeilijkheden ook Een man kens ziek is en die eigenli werk noet hebben. Op on moeten wij natuurlijk ook w wijls doorverwijzen." ,ONS werk is ook nog te we kend. We proberen ei voo over te geven aan verschillen pen. Dit jaar hopen we, sar alle andere instellingen voc schappelijke zorg in Zeeland, der uit te geven over het we spreekuren worden weinig Toch weten d> mensen er i van, maar ze komen nietO

de Stem | 1967 | | pagina 2