Sfeer m nieuwe W alsoorden streekhaven te is weer gezond Engelands nationale parken relatief groot W01 no Dragline-machinisten tevreden VRIJE Inzame Roode K groot su In gespr< Plateau wordt gecorrigeerd Hervormde Vrouwendienst in Breda SMIDJE VERHOLEN GOES EE1 Nederland verslijt 4 miljoen paar klompen per jaar Wat Dagblad De Stem ■BÉ»iW-S: AXEL Boerinnenbond besprak nieuwe activiteiten IIULST GOES GEMEENTE GOES ERNSTIG ONGELUK OP STADSEWEG Gouden bruiloft „Christen-zijn in gezin Tekenwedstrijd van christelijke reclassering Start in Steenbergen Oriëntatierit de voor missie EEN TIENDE VAN LANDOPPERVLAKTE Paardrijden Moerasland FILMS Vestiging van nertsenfokkerij in Valkenisse? AANBESTEDINGEN Sociale werkplaats te Hulst HOOGWATER Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 7 Het gehete van de Uylenborgh Bijeenko vredesbera DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN/KLOOSTER- ZANDE De sfeer in de nieuwe streekhaven van Walsoorden is op het ogenblik gezond. Van de klachtenregen, die in augustus uitgestort werd over de nieuwe faciliteiten, is weinig meer over gebleven. Gesprekken met kraan machinisten en schippers bewezen dit duidelijk. Burgemeester Van Hootegem had nog nadrukkelijk gezegd, dat het slechts om kinder ziekten ging, die mettertijd wel zouden verdwijnen. De praktijk leert nu dat zijn argument juist Een van de draglinemachinisten zei indertijd: ,,In de nieuwe haven ga ik met mijn machine niet merken. Het is levensgevaarlijk. Als je niet oppast sia je met je kraan voorover. Nu wil len ze ons dwingen houten vlonders te gebruiken. Allemaal extra werk en je schiet er niets mee op". De man, die zich in deze bewoor dingen uitliet over de nieuwe situatie, hebben we gistermidadg bij ons be zoek aan de haven niet met zijn kraan aangetroffen. Wel was er een vijftal collega's aan het werknhoo-r he.Vbn collega's aan het werk. Van hen hoor den we geen directe klachten. Ze von- den het een bijzonder voornaam punt, dat nu continue geladen en gelost kan worden ongeaclv, of het laag of hoog water is. Alleen het plateau voor de damwand, waar de draglines staan op gesteld, bleek nog niet aan de wensen te voldoen. Zoals we reeds hebben bericht, loopt dit nogal schuin af, waardoor het on mogelijk is een kraan op te stellen zonder daar balken of schotten onder te schuiven. Het gemeentebestuur van Hontenisse heeft al terstond bij de in gebruikname van de haven als maat regel vastgesteld, dat houten vlon ders gebruikt moesten worden. Niet iedereen was gélukkig met deze be paling, omdat hieraan extra werk is verbonden. Nu vindt men het normaal deze hulpmiddelen te gebruiken. Wel zegt men het nog steeds jammer te vinden, dat het plateau in deze hel lende vorm is aangebracht. Een zegsman van de N.V. Walsoor den zei in augustus: ,,In mijn ogen is de nieuwe haven een compleet fias co, zeker wat het laden en lossen be treft". Nu de bietencampagne volop aan de gang is, bestaat er geen betere ge legenheid de uitspraak van deze man op zijn waarde te controleren. ,,Het gaat vlot", zo zei gisteren een van de kraanmachinisten, die nu al jaren achtereen bieten lost en laadt. „In de oude haven zat je uren te wachten. Wat moet je dan beginnen? Een borrel pakken in de kroeg of met rondlopen de tijd doden. Nu kunnen we tenminste doorwerken en de schip pers kunnen veel vlotter weg dan vroeger. Het wachten is voorbij. En wat die houten vlonders betreft, och, daar wen je wel aan. Het gaat uit stekend zo". Bij het bezoek in augustus had een van de schippers gezegd: „Met die nieuwe haven is de golfslag veel krach tiger geworden. Als er een zeeschip langs komt, begint mijn schip te trek ken. Het komt geregeld voor dat er kabels afknappen". „Die klacht' is ongemotiveerd" al dus de kraanmachinist. „In de oude haven kon je volstaan met nonchalant te meren. Dat kan nu natuurlijk niet meer. Als een schipper zijn schip goed vastlegt., dan kan er volgens mij niets gebeuren." Van de zijde van het gemeentebe stuur van Hontenisse werd ons desge vraagd meegedeeld, dat er geen klach ten meer binnen kwamen. „We zijn blij dat de atmosfeer wat ontladen is. En wat dat hellende plateau betreft", aldus de gemeentesecretaris, „binnen kort zal de zaak opnieuw bestraat worden. Het hoogteverschil zal dan zeker worden gecorrigeerd". (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Iedere avond kijkavond tot 21 uur Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch- V laanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES. Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie F DF Licïl inspectie Zeeland L. K M DE JONG teL 6252, Goes tel 01150—4281. privé 730U. Goes, (erneuzen Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HÜSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen. TeL 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscit-V laander en J. ROBESIN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-2005. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej S. MAASKAN! Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Rai/'-nhcheerde? voor Zuid-Bevetana en Walcheren K. MENU. tel 8252, Goes, Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm mgezondeD meded""*isen 214 mm gewone advertenties Bij crntract aanzienttike reductie. „Kleintjes": 3 regel? of minder f 1,- elke regel meel I 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,75 en 1 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld De r.-k. boerinnenbond afdeling Axel, hield de jaarvergadering in het verga derlokaal aan de Walstraat, die werd ingezet met een koffiemaaltijd. Na het voorlezen van de kas- en jaar verslagen, die beiden werden goedge keurd, werden de activiteiten voor het komende jaar besproken, zoals: in ok tober een avond met het Zonnebloem- radioziekenbezoek, in november be spreking met mej. Mes over de vernieu wingen in het onderwijs in verband met de Mammoetwet. De kerstviering zal dit jaar in een andere vorm gegoten worden. Het eerste deel zal verzorgd worden door de leden zelf, waarna het tweede deel gevuld zal worden met pak jes en rijmpjes. Voor de stichtinc, Mensen in Nood zal een kledinginzamelingsactie gehouden worden. Bij gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan van de boerinnenbond van de NCB zullen enkele leden een bij drage leveren door een onderdeel van het program te verzorgen, of door een kleine versiering te vervaardigen. Tegen contributieverhoging maakte niemand bezwaar. Mevr. De Cock-Wee- maes. periodiek aftredend besuturslid, werd herkozen. Vogelvreugd Vanavond om 20.30 uur vergadert de vogelvereniging „Vogelvreugd" in café „De Ster". On derwerp van bespreking is de tentoon stelling, die op 4 en 5 november ge houden zal worden. St.-Cecilia De kaartclub St.-Ceci- lia houdt in het clublokaal café R. de Vilder achter de kerk een teerdag. Lezing over Suriname In Hotel Ockc .burg kwamen de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen bijeen. Mevr. A. Verheul-Cornelisse hield een lezing met dia's over Suriname en de verhuizing van de bosnegers uit het stuwmeergebied. Na afloop dankte de presidente mevrouw Verheul voor haar leerzame middag en bood haar een enveloppe aan. bestemd voor de bouw van een school voor bosnegers in een nieuw dorp. OPENBARE BEKENDMAKING Onteigening Dè burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat, ter vol-* doening aan artikel 15 der Onteige ningswet, een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 29 augustus 1967 nr. 167, gepubliceer de Koninklijk Besluit van 16 aug. 1967. nr. 60, houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemene nutte ten behoeve van het doortrekken van de rijbaan verdubbeling van een gedeelte, van het wegvak Goes-'s-Heer Arends- kerke van weg no. 58 van het Rijkswegenplan 1968 Bergen op Zoom - Korteven - Kruiningen - Goes 's-Heer-Arendskerke Nieuwland Vlissingen Bres- kens - Draaibrug - Sluis - Grens, tussen km 34.880 en km 35.475 met bijkomende werken, in de gemeen te Goes, van 13 oktober 1967 tot en met 3 november 1967 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeente. Goes, 11 oktober 1967. De burgemeester voornoemd. Rilland-Bath Eillandia De muziekvereniging Rillandia sluit zaterdag haar zomer seizoen af met een gezamenlijke muzi kale rondgang door de gemeente met medewerking van de drumband van Rillandia en de muziekvereniging De Séheldegalm met drumband uit Hans- wfert. Na de rondwandeling volgt een muzikale show voor het gemeentehuis. Hierna volgt een gezellig samenzijn in net dorpshuis Luctor et Emergo. Aan deze avond werken mee The Rhythm Stars met elektrisch orgel o.l.v. A. Augustijn met zang van An- nemieke Leys. Wolphaartsdijk De 78-jarige wielrijder H. de B. uit Wolphaartsdijk, is toen hij op de Stad- seweg linksaf sloeg, gegrepen door een achterop komende auto, die bestuurd werd door de 45-jarige C. O- uit Nieuw- dorp. De fietser werd na eerste hulp naar ziekenhuis Bergzicht in Goes overgebracht. Zijn verwondingen wa ren van tamelijk ernstige aard. De au tomobilist bleef ongedeerd. Zijn auto werd beschadigd. Harmonie De harmonie te Hulst gaat zondag naar Kapellebrug. Zij is één van de gezelschappen, die zijn uit genodigd ter gelegenheid van de kermis aldaar. Het echtpaar C. v. Arenthals-Moens vierde gisteren zijn gouden huwelijks feest. De jubilarissen mochten vele ge lukwensen in ontvangst nemen. Ook van de zijde van het gemeentebestuur wérd grote belangstelling getoond. De recep tie werd gehouden in de Consistorie. De heer v. Arenthals is reeds 34,5 jaar lid van de gemeenteraad. Hij trad voor de eerste maal op als lid op 24 maart 1933. Op 24 maart 1958 werd hij ge huldigd voor zijn 25-jarig jubileum. Clinge Semper Gaudete Zondagmiddag a.s. zal de muziekschool Semper Gau dete een bezoek brengen aan Hulst. Allereerst zullen in de muziekschool van directeur J. Mannaert enkele foto's ge maakt worden, waarna de muziek school met drumband naar het Rave- lein trekt. Ook hier zullen verschei dene foto's gemaakt worden. Al déze foto's zullen gezonden worden naar de plaats in Frankrijk waar vorig jaar werd deelgenomen aan verschillende festiviteiten. Benoemd Door de vakorganisa tie van de K.A.B.O. afdeling Hulst is benoemd tot geestelijk adviseur pas toor A. C. J. Fick van Clinge- Graauw Raadsvergadering —Vrijdag 13 ok tober a.s. zal de gemeenteraad ter openbare zitting bijeen komen. De ver gadering wordt gehouden in de raads zaal van het gemeentehuis en begint om half acht. Tafeltennis Zaterdag 14 oktober om 5 uur zal het eerste team van de tafeltennisvereniging St.-Aloysius weer een belangrijke wedstrijd spelen. De tegenstander is N.O.A.D. uit Schie dam. IJzendijke Volkskoersen Zaterdag zullen in het kader van de najaarskermis volks koersen gehouden worden op gewone fietsen. Er wordt in drie categorieën gereden: lagere scholieren, jongeren tot en met 15 jaar en personen van 16 jaar en ouder. Najaarskermis Zaterdag en zon dag wordt de najaarskermis gehouden. Op verschillende plaatsen zal gelegen heid worden gegeven tot dansen. Ook zullen de traditionele kermisschietin- gen worden gehouden. Winkelweek De winkeliersvereni ging „Ons Belang" organiseert van za terdag 14 tot en met 12 oktober de 31e winkelweek. Voor het publiek zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Nieuwe voorzitter De heer E. Verstraeten is na het overlijden van de heer E. van Daele gekozen tot voorzitter van de muziekvereniging. De heer Verstraeten was reeds be stuurslid van de vereniging. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Veel leden van de Pro vinciale Hervormde Vrouwendienst afd. Noord-Brabant en Limburg, waren gis teren naar de kapel van het Diaco- uessenhuis in Breda getogen, waar de dag van ontmoeting en bezinning werd gehouden. In de ochtenduren hield de pud-voorzitster van de lan delijke commissie van de H.V.D., mé- vrouw K. Beversluis-v. d. Brug uit Zeist, een lezing met als onderwerp: „Hoe kijgt mijn christen-zijn gestalte in mijn gezin?" 's Middags stelde de heer J. S. van der Sluis, directeur van het recreatiecentrum „De Flaas- bloem" te Chaam, het gezagsprobleem tussen ouders en tieners aan de orde. [Beide onderwerpen werden voor de aandachtig luisterende dames helder ên vooral objectief belicht. „Het goud van de bijbelwoorden, moeten wij in ons dagelijkse leven kunnen wisselen in pas- mufit", zo begon mevrouw Beversluis haar lezing. „Er bestaat tussen hu welijkspartners een vaak nog te grote schroom om met elkaar óver geloof of andere zaken te spreken. Ouders moeten hetzij onderling, hetzij met hun kinderen kunnen voortborduren op een levenspatroon, hoewel de mogelijk heid tot improvisatie niet uitgesloten mag worden, ja, zelfs noodzakelijk is. Mevrouw Beversluis was voorts van mening dat seksuele problemen en po litieke verantwoordelijkheden nog te weinig ter sprake komen. „Wij kunnen zo gemakkelijk zeggen: ze doen maar in Den Haag", aldus mevrouw Be versluis, „maar dat is beslist niet de juiste manier. Het is namelijk nis christen niet verantwoord om niet te weten wat er in het xaderland gebeurt". (Van een önzêr verslaggefstèrs) BEEDA De Protestants Christe lijke Recasseringsverenlging heeft een tekemveddstrijd uitgeschreven voor al le leerlingen van de christelijke ulo scholen in Zuid-Holland, Drente en Noord-Brabant. Thema van deze wed strijd is „Elkander Helpen". De jongeren moeten laten zien hoe zij staan ten opzichte van hen die met de justitie in aanraking zijn geweest en die weer in de maatschappij moe ten terugkeren. De tekeningen worden beoordeeld door een jury bestaande uit de bekende kunstschilders Kees van Bohemen en Edmond Wingen en de illustratrice van kinderboeken Jen ny Dalenoord. Uit de bekroonde te keningen zal een selectie worden ge maakt voor de samenstelling van een kalender die de P.C.R.V. iedèr jaar uitgeeft en die wordt verspreid in ge vangenissen ên huizen van bewaring als een symbool van de houding valt de samenleving. De kalender wordt te vens onder particulieren verspreid om het reclasserihgswèrk mêer bekend heid te géven. (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN. De oriëntatierit ten bate van het Steenbergse Missie centrum gaat definitief door op zondag 15 oktober. Zowel beginners als gerou tineerde rally rijders kunnen aan deze dit meedoen. De opbrengst van dezè rit wordt ge bruikt om de Steenbergse missionaris sen en missiezusters te steunen. De lengte van de rit bedraagt ongeveer 50 kilometers. De gemiddelde snelheid is 24 kilometer per iiur. Er wordt gestart bij café Krijnen op de Markt te Steen bergen. TEGEN DE 29-jarige scheepstuiger B. H. C. G. W. uit'de hoofdstad heeft de officier van justitie bij de Amster» damse rechtbank wegéns moord op zijn 37-jarige ex-echtgenote Tilly C. Peijzel op 3 februari j.L. acht jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest ge- eipt. (Bijzóndère correspondentie) nationale parken van Groot-Brittannië zijn in vergelijking met die van andere landen klein, doch schoonheid is niet afhankelijk van kwantiteit. Groot-Brittannië is een klein land, en de nationale parken zijn in vergelij king met de gehele oppervlakte groot: er zijn in totaal 10 parken, die samen een oppervlakte van 7.887 km2 bestrijken, hetgeen 9% van de gehele opper vlakte van Engeland en Wales (87.510 km2) is. Ztf bestaan uit het Derbyshire Peak District, het Lake District, Snowdonia, Dartmoor, Exmoor, de kust van Pem brokeshire, North York Moors, York shire Dales, een groot gedeelte van Northumberland en de Brecon Beacons. Het grootste is het Lake District dat 1299 km2 groot is en menig dichter in spireerde. Hieraan kunnen vele „streken van buitengewone schoonheid" worden toe gevoegd, du, men het best zou kunnen omschrijven als een soort tweeling broer van de nationale parken. Beide zijn door een departement van het gou vernement de Nationale Park Com missie aangelegd; beide worden door plaatselijke planningautorlteiten gead ministreerd, beide maken aanspraak op subsidies tot 75 pet. van de kosten die besteed worden aan het verfraaien van de streek, en om de parkwachters uit te betalen, die nodig zijn om toezicht te houden op de bezoekers en om de belangen van de streek in het alge méén té behartigen. De twee verschillende benamingen zijn vaak oorzaak van verwarring, maar er bestaan belangrijker verschillen. De Nationale Parken maken aanspraak op subsidie voor de kosten die nodig zijn voor de aanleg van parkeer- en kam peerterreinen: de andere streken heb ben hiervoor geen recht op subsidie. De nationale parken bestaan uit grote open ruimten, die gemakkelijk voor het pu bliek toegankelijk zijn. De „streken van buitengewone schoonheid" kunnen klei ner zijn en niet zo open, maar zijn niettemin, zoals de officiële term zegt: zeer móói, en dus waard om beschermd en om bezocht te worden. Zij beschik ken over opén ruimten waar het pu bliek vrij kan wandelen of kan paard rijden, maar zijn niet zo groots opge zet als de nationale parken. tannië kan tegenkomen. Bergen, heide velden, moerasland en zeegezichten: het aangrijpende en het ruige land, het landelijke en het lieflijke land. Schotland met zijn prachtige berg landschappen, heidevelden en lochs, heeft geen nationaal park, doch bezit vele uitgestrektheden waar het publiek volkomen vrij kan ronddwalen. Alle nationale parken, uitgezonderd één, hebben ténminsté één informatie centrum, en bezoekers varen er wel bij als zij deze informatiecentra bezoeken. Routes kunnen worden gecontroleerd, moeilijkheden besproken, de beste uit zichtpunten geadviseerd, tot zelfs de weersverwachting toe kan men er ver nemen. Een van deze informatieposten, het Brecon Beacons Centrum te Cae Harn, Libanus, heeft in 1966 de „Come to Britain" trofee gewonnen. Deze trofee wordt iejder jaar door British Travel Association uitgereikt aan de beste toe ristenservice of dienstverlening, die ge durende het jaar wordt geïntroduceerd. De groeiende populariteit van de par ken heeft geleid tot het verzoek van automobilisten tot verbetering van de wegen en om doelmatige parkeerruim te, speciaal in Dartmoor en in Words worth het Lake District. Aan derge lijke verzoeken wordt zoveel mogelijk tegemoet gekomen, zonder afbreuk te doen aan de schoonheid en de onge reptheid van de streek. Vanuit een auto kan men een groot gedeelte van een nationaal park bezichtigen, doch het zou jammer zijn om in de auto te blij ven zitten. De Sussex Downs zijn hiervan een prachtig voorbeeld. Deze bekende, zich over 82 km uitstrekkende kalkheuvels, waren eens voorbestemd om een natio naal park te worden, doch de ontgin ning en uitbreiding van landbouwge bied, waarmee men hier in de oorlog begon en waarmee men na de oorlog dóórging, heeft de commissie genood zaakt om haar plannen te wijzigen. De Dówns werd een officiële streek van buitengewone schoonheid, en langs de glooingen, achter de populaire badplaat sen om, loopt de eerste door de com missie aangelegde gecombineerde wan delroute en ruiterpad een route met een lengte van meer dan 120 km. Er bestaan 21 van deze streken van buitengewone schoonheid, die een totale oppervlaktehebben van 5517 km2 en samen bezitten deze twee soorten van beschermde streken praktisch ieder soort landschap dat men in Groot-Brit- ST.-OEDENRODE (ANP) De burgemeester van St.-Oedenrode J. Werner, lieeft in zijn gemeente de veertigste Brabantse klompenbcurs ge opend, de enige beurs op dit gebied in Nederland. Van de circa 250 klomen- makerijen in ons land hadden er 110 klompen naar de beurs gezonden. De beste inzending hoge handelsklompen was van H. Klerkx uit St.-Oedenrode. De beste lage handclsklompen waren van G. J. Beuteboom uit Hattem en de beste exrta-bewerkte klompen van Klerkx uit St.-Oedenrode. Bij de ope ning van de beurs werd o.m. meegedeeld, dat jaarlijks in ons land nog vier miljoen paar klompen wordt versleten. Deze jubileumbeurs, die tot en met zondag geopend is, gaat gepaard met diverse festiviteiten. Er is een klom- penkleurwedstrijd, er zijn beiaardconcerten, te geven op een rijdend carillon en het fees twordt zondag besloten met een vuurwerk. De bedoeling, die achter deze natio nale parken schuilt, is om meer open ruimten beschikbaar te stellen voor het publiek, dat behoeft voelt „er eens hele maal uit te willen zijn" en de mooiste plekjes worden meestal aan diegenen geopenbaard, die de wegen verlaten en de wildernis in trekken. Men kan er wandelen of paardrijden, doch zeer vaak is het er zelfs tè wild om te kun nen paardrijden. Paden en weggetjes lopen door de parken, en het is vanzelfsprekend dat men stappen onderneemt om er even eens lange-afstandroutes aan te leggen, die zo duidelijk zijn aangegeven, dat ze gemakkelijk te volgen zijn. De lang ste en meest bekende is de Pennine Way, die over een lengte van 375 km over de rug van Engeland, vanaf Der byshire tot aan de Schotse grens loopt en die de bekende en buitengewoon goed bewaarde Hadriaanse muur door kruist. De verwezenlijking hiervan in 1965 betekende de vervulling van een reeds 30 jaar eerder door de heer Tom Ste phenson, secretaris van de Rambler's Association geuite wens. Het is een route die zeer tot de verbeelding van de wandelaar spreekt, omdat zij door drie nationale parken voert: het Peak District, de Yorkshire Dales en North umberland. In verschillende parken, doch spe ciaal in Snowdonia, bestaat gelegen heid bergen te beklimmen. Mocht u echter van plan zijn om te klimmen, gaat u dan in groepsverband met lei ders die de streek kennen. Naast deze speciale sport bestaat er in de parken weinig gevaar en er is oneindig veel genoegen te beleven. De bezoeker zal verbaasd staan over de verscheidenheid van landschappen en zal er tevens een grote verscheidenheid van accommodatie in hotels ,„inns" en jeugdherbergen vinden, die in en rondom de parken zijn gelegen. (Informaties hij de National Parks Commission, 1 Cambridge Bate, Regent's Park, London, N.W. 1). iitiiiiiiniMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHitiiiiii BIOSCOOP: TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledei Theater VLISSINGEN, Alhambrm TITEL: Tobroek Ik, een tTóuw GOES, Grand MIDDELBURG, City Reperbahn bi,j nacht Triple Cross Avontuur In Hongkong iiiiiiiiiiiniiiiiitiMiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiMiiiiitiiiii KORTE INHOUD: Een groep geallieerden, bestaande uit Duitse joden, trekken onder de dek mantel van eén gévangenentrafisport op naar Tobroek. welke plaats zij na veel moeilijkheden uiteindelijk weten te bereiken. Een verpleegstertje vlindert van de ene man naar de andere. Het slot van het liedje is dat zij zelf bedro gen uitkomt. Een boerenmeisje verzeilt in het mi lieu van de prostitutie. Een jongeman wordt verliefd op haar en kan haar na vele moeilijkheden uiteindelijk de zijne noemen. Een inbreker biedt zich tijdens de oor log aan om als dubbelspion voor de Engelsen te werken. Dank zij zijn be moeiingen weet hij de Duitsers te misleiden. Eén music-hall-sterretjê, dat optreedt in Hongkong, wil teruB naar Parijs. Om dit doel te bereiken begeeft zij zich op gevaarlijke terreinen zóals: chantage en diamantsmokkel. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Raad van Stat, behandelde een beroep bij de Ktoo; van P. Koppejan te Meliskerke tege het besluit van G.S. van Zeeland, waat bij goedkeuring is verleend aan et: herzien bestemmingsplan der gemest te Biggekerke (thans Valkenisse). J appellant heeft aangevoerd dat hij grond, waarop de gemeente een anden bestemming wil leggen, in pacht hee# De eigenaar van deze grond wenst da ze te verkopen aan een derde, 4, hierop een nertsfokkerij wil gaan ti ploiteren. De verkoop kan niet door. gaan aangezien de centrale grondlt-, mei- heeft beslist dat hèt fokken vjj nertsen onder de landbouw moet wor- den gerekend, waarbij de pachter ht- voorkeursrecht van koop heeft. Bliji baar wil de gemeente door middel van dit bestemmingsplan de gronden pacht vrij maken om ze daarna aan een der- de uit te geven om hierop een agr;. risch bedrijf te vestigen «nertsenfok- kerij). Hij ervaart dit als bijzondi- onrechtvaardig en wenst zijn pacht gronden buiten het gewijzigde besten- mingsplan te houden. HULST Vierentwintig aannemings bedrijven schreven in bij de aanbi- steding van de bouw van een nieuw sociale werkplaats te Hulst. Dezi fc geprojecteerd op een terrein aan j| hoek Industrieweg - Beneluxweg. Het werk werd aanbesteed door hei architectenbureau Jos van Driesscit namens 't bestuur van de Stichting S ciale Werkplaats Hulster Ambacht. Laagste inschrijver was de fa. GÖ» sen te Walsoorden voor f 420.640,-. Morgen, zaterdag 14 oktober: Ham- weert 0.00 en 12.25 uur; Terneum 11-57 en 00.00 uur; Vlissingen 11.11 en 00.00 uur; Wemeldinge 0.46 en 13.11 uur. MIDDELBURG Expositiezaal Rijksarchief 9.30-12.30 M 13.30-17.30 uur Curieuze archiefstukke City 20 uur Avontuur in Hongkong, 14 J. GOES Grand 20 uur Triple Cross, 14 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Reeperbahn bij nacht, 13 j. MIDDELBURG Expositiezaal Rijksarchief 9.30-12.SO a 13.30-17.30 uur Curieuze archiefstukke: De Schakel 13.30-17.30 uur Posta/a'- beurs Philatelica City 20 uur Avontuur in Hongkong, 14 J. SLUIS Smoorenburg 20 uur Bal TERNEUZEN Pro Rege 14 uur Ruilbeurs Luxor 20 uur Tobroek, 14 j. Patronaatsgebouw 20 uur Golden Earrings OOSTBURG Ledel 20 uur I-k, een vrouw, 13 J. ST. JANSTEEN Staande wip 13.30 uur Kalkoenschletiü HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wie is bang vOor Virginia WoolfL ltj VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 ur Reeperbahn bij nacht, 13 J. GOES Grand 19 en 21.30 uur Triple Cross HEIKANT F. Saman 19 uur Prijskamp topbiljir: ZUIDDORPE M. de Cock 14 ur Kalkoenschietlsl KOEWACHT C. de Coninck 15 uur Rouwschietiü! IJZENDIJKE Winkelweek 14.30 uur Volkskoers Markt Najaarskermis Alb. Groosman 15 uur Schieting Hofzicht-theater 18 uur Dansen KAPELLEBRUG C. de Kind Kermisschieting ANTWERPEN KVO 20 uur De schending van Lucre"» 1270 Op het binnenplaatsje achter „De Swarte Pi- raet" bevond zich een vunzig duister schuurtje, waar de waard zijn lege wijnvaten en drankflessen placht op te bergen. En hier was Vieze Pietje bezig zijn laatste instructies te geven aan dat bloeddorstige le gertje van misdadige kerels, die omhooggekropen schenen uit de stinkende goten en riolen van Gra- vendrecht. We weten het allemaal: voor een handje vol geld doen deze huurlingen alles. Zo was het tóén en. zo gaat het vandaag de dag óók nog Vieze Pietje's instructies werden echter plotseling onder broken door de kleine, gemaskerde spion, die adem loos binnenstormde. „Kijk uit, Pietje!" hijgde hij. „Een onbekende met een zwarte jas scharrelt door de buurt' Als je het mij vraagt, is-ie van de geheime pliesie!" Maar ik vraag het je niet", gromde Piet je. „Die van de pliessie ken ik immers allemaal!" Toch begaf hij zich naar buiten, maai- daar bleef hij als door de donder getroffen staan. Er brandde een kaars vóór het raam „Het afgesproken teken". mompelde Pietje. ,',Zwartjas zit dus in de Piraet Toen zette Vieze Pietje alles op één kaart. Met ouderwets pistool in de vuist marcheerde hij dei gWM kamer binnen en met één oogopslag zag hij. dat smis je Verholen een vreemdeling was. Daarom greep 1UL° smid met forse hand in de kraag en bulderde: venpliesie! Je bent er gloeiend bij, man! Een y1!L in een zwarte jas zoeken we al jaaaaren!" hn 0 geniepige waard stond er doortrapt bij te lacl«n (ADVERTEN du f&nwicle((1 tnJJ. tojt «£2 IV10 (Van een onzer versla MIDDELBURG Vol slag over het derde kwa het Zeeuwse Roode Kruis naar uit dat Zeeland bij lingsactie van dit jaar wei record zal boeken. Boven weer mogelijk dat Zeelar lijking met de andere pr beste resultaat zal lever* Een vraag is momente streefbedrag van f 100.000, den gehaald. Van zeven het resultaat van de inza nog niet bekend. Een e~ aan de orde komen op de van de kring Zeeland va* landsche Rooae Kruis, 11 november in de Prins te Goes wordt gehouden, dering begint om elf u hiervan zal de nieuwe Kruis op wit veld" word In bijna alle afdelingen de inzameling ruim bove bedrag uitgekomen. Het be werd behaald door Goes, der van de stedenwedstr' deze afdeling opnieuw o plaats en krijgt nu defini selbeker in haar bezit. Nu drie en vier werden resp. Vlissingen en l'erneuzen. Inmiddels hebben bij h Roode Kruis een tweetal b plaatsgevonden. Tot leids afdeling helpsters bij de eole Zuid-Beveland-West is, met 6 juli 1967, benoemd in de vaandrig, .nej. M. Lammert Tot chef-staf R.K.K. bij hl lijk commando Zeeland is 1 van 12 juli 1967 benoemd i roodekruis-majoor M. A. Ri Middelburg. (Van een onzer verslag* AXEL Vanavond zal i vredesberaad van kerken e komst houden in de Ichtu de Pironstraat. Onderwerp v gadering: MWij lazen de v 1967, U ook?" T^dens de p gelegenheid geboden schrif gen te stellen. Deze zullen forum worden besproken, van dit vredesberaad beru Heemskerk, pastoor de Jo Pennings. „OF er een officieel afscheid weet het niet. Ik hoop het niet. Ik ben daar niet zo e steld." Deze reactie is type mr. S. Sijbrandij uit Goes, penningmeester van de christelijke boeren- en tuirl Eind van dit jaar vertrek Sijbrandij naar Emmeloord, per 1 januari 1968 is ben jurist bij de dienst der dorr, „IK zit dus dit jaar nog uit land. Natuurlijk is het jam te gaan; wanneer je ergens gewerkt hebt, zijv. er allerli gegroeid, die je nu moet b heb Zeeland altjjd een mooi cie gevonden en een prettig woongebied. Het werk dat rist bij de dienst der dom doen, vertoont wel wat over met het werk dat ik nu heb. „SINDS ik op 1 augustus 1959 van de Zeeuwse CBTB ben heb ik de functie van secret ningmeester vervuld. Deze tie is overigens bij heel vee saties gebruikelijkWat ik ligt in de eerste plaats op 01 risch terrein. Dit houdt voorbereiden en bijwonen gaderingen. Maar ook het van besluiten, die op derge eenkomsten worden genom ben ik als secretaris van ook secretaris van de ver, besturen van scholen van d „EEN derde taak is het gevem viezen en voorlichtingvoorc ven van juridische voorlicht had ik ook als adjunct van de Friese CBTB veel r, ken. En aan de dienst der waar ik nu ga werkenL is he landbouwkundige ook een kant. En die is voor mij Friese <pBTB hen ik gekome wadat ik mijn rechtenstudie Vrije Universitei' in Amster voltooid. Ik hen geboren i innd, ja. Ik kom ook van e der ij." "Iff 1959 ben ik naar Zeeh huisd. In die acht jaar tijd is van het secretariaat enorr breid. B.v. op onderwijsgebi zyds is het aantal scholen ii aer jaren teruggelopen. A zijn de huishoudscholen ste breid. En dan zijn er plan nieuwbouw van scholen in üruinisse in voorbereiding.

de Stem | 1967 | | pagina 2