f998, Debutant EVV overklast door sterk Bermi (3-0) Russen verrasten in Europese toernooien Velazquez en Amancio geblesseerd RHBS en Ever Ready nog niet in vorm Overgangsklasse 8 Overgangsklasse 7 „Studiecommissie betaald voetbal Breda" geïnstalleerd Voetbal Cees Haast naar BIC ■SHAG WASSEN IKING TROMMEL EN KUIP Volleybal Gert Bongers aan keel geopereerd Furieus Records Post en Bugdahl leiden in Berlijn Zeeuws elftal samengesteld Biljartstrijd in Sas van Gent Jacky Ickx Europees kampioen Lubbers stopte met boksen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 OKTOBER 1967 FRANCISCO GENTO ER MORGEN WEER BIJ (Van onze sportcorrespondent) MADRID Is het een deel van de „koude oorlog" tussen de leiders van Ajax en Real Madrid, of is het werkelijkheid Realtrainer Mu- noz heeft aangekondigd dat hij waarschijnlijk twee van zijn beste voorhoedespelers zal moeten missen in de belangrijke wedstrijd te gen Ajax, morgenavond in Madrid. Rechtsbuiten Amancio en links binnen Velazquez staan op de ziekenlijst, terwijl ook De Felipe niet kan spelen. Is het waar Niemand weet het precies. Ajax hoopt van wel. Het uitvallen van vooral Amancio betekent een ernstige verzwakking voor de Spanjaarden. Zal Gento aan het einde van de lopende Europa-Cupcompetitie weer een beker omhoog: kunnen steken? Morgen zal hij de eerste hindernis moeten nemen. Ajax-oefenmeester Michels ver trouwt er niet al te veel op. Toen hij gisteren op het vliegveld van Madrid aankwam, samen met de rest van het Amsterdamse gezelschap, zei hij: „We zullen het woensdag wel horen". Hij kondigde aan dat, „onze ploeg tot de laatste minuut zal blijven doorvechten en ik hoop dat onze inspanningen re sultaat zullen hebben". Aan een voor spelling waagde niemand zich nog. Het is echter wel duidelijk, dat in Spanje Real na de 11 in Amsterdam dui delijk favoriet is. Toch heeft het spel van Ajax indruk gemaakt. Veel Span jaarden zijn bevreesd voor de Am sterdamse voorhoede. Het Amsterdamse legioen, dat naar De tweede competitiedag heeft in de zuidelijke hoofdklasse al een duidelij ke scheiding gemaakt. Volgens ver wachtingen bleven er vier ploegen on geslagen en de cijfers wijzen erop dat er flinke verschillen in sterkte bestaan. Bermi overklaste debutant E.V.V., dat vorige week nog met een zege was gestart. Binnen de drie kwartier was de zaak bekeken. (Van onze volleybalmedewerker) BREDA De traag op gang komende eredivisie-competitie heeft dit weekend successen voor de zuidelijke volleybalteams gebracht. Rapid-Maastricht en PSV haalden een zwaar bevochten 32 zege weg bij resp. S.O.S. en Armada. Bij de heren won Valuas van Hevok. Hier schijnen Or. Nassau en Olhaco de zwakke broeders te zijn en er is een beste kans dat naast het Oosten nu ook het Noorden zijn contact met de eredivisie gaat verliezen. Dit zou jammer zijn want een ere divisie enkel bestaande uit zuidelijke en westelijke ploegen is voor de Nevobo geen prettige zaak. Ook Rapid en Odulphus deden wat van hen verwacht werd. Rapid haalde de winst bij P.S.V. weg en Odul phus liet V.J.C. in eigen huis de mees te fouten maken. De Vughtse verdedi ging was enorm sterk, maar in op bouw en aanval komt men nog rust en ervaring te kort. Als vierde koplo per presenteerde zich debutant A.M. V.J. Ook R.H.B.S. verkeek zich op het oerdegelijke en uitgekookte spel van de Rotterdammers, die in Dinko van der Stoep wel een uitmuntende kracht hebben. Voor de verrassing van deze week zorgde Sarto dat bij Ma- vok won en de scheidsrechter bij Were Di-Bekkerveld, die verstek liet gaan. Als competitieleider in hoofdklasse Oost schonk D.O.S. uitstel voor De Jager, die in een selectieteam zijn krachten mocht aanwenden. Ever Rea dy. voor het eerst op oorlogsterkte, stelde zijn aanhang wel erg teleur. Na een 2-0 achterstand begon de Vlijmen- se ploeg wel beter te draaien, maar in de beslissende set miste men op het nippertje de bus. In de hoofdklasse dames vielen er wel enkele opmerkelijke uitslagen te noteren. De debutanten, Orawi en Swift zorgden voor onverwachte winst op respectievelijk Shot en V.C.T. Dat Valuas het Heerlense Hevok zou ver pulveren had ook niemand verwacht. Alleen Bekkerveld voldeed aan de ver wachtingen door een 3-0 zege op Jong Sios. Feest was het ook bij Lyceum in Breda dat Theresia met een 3-1 nederlaae terug naar Tilburg stuurde. Twee nuttige punten, maar één zwa luw maakt nog geen zomer. Bij de dames mag men er zeker van zijn dat St.-Paul en Delta de dienst gaan uitmaken. R.H.B.S. en L. V.C. kregen over de Moerdijk geen schijn van kans. Ook M.O.C. heeft blijkbaar een goed team. In Vlissingen bleef het duidelijk de meerdere van een jong Marathon. Ook bij V.V.O.- E.V.V.C. een groot krachtsverschil. De vraag is nu of V.V-O. heel sterk of dat E.V.V.C. heel zwak is. Dezelfde vraag kunnen we ook stel len met betrekking tot de heren van L.V.C. Het Bredase team kwam voor lopig met een forse zege terug uit Zwijndrecht. Matador begon ook al voorspoedig met een 3-0 zege op Sic Pugno en het jonge Lyceum miste nop routine tegen het sterke Orawi 2. Veel meer strijd en spanning was er bij Juliana 2-Sifrak en Moller-E.V. V.C. In beide wedstrijden hielden de teams elkander vier sets lanp in even wicht. Het slot bracht beide malen °en anti-climax. In Rotterdam was een ongeluk de oorzaak. Bij de stand 11-5 voor Juliana 2 kwam een speler van de thuisclub zo ongelukkig te vallen dat zijn arm uit de kom schoot. De h-oef was er toen uit en Sifrak won toen vrij gemakkelijk. In Bergen op Zoom had E.V.V.C. blijkbaar te veel van haar krachten gevergd door een 2-0 achterstand om te buigen tot een (Van onze sportredactie) HENGELO. Op advies van de be kende Velzer sportarts dr. Rolink heeft de amateur-wielrenner Gert Bongers, wereldkampioen achtervolging, in het ziekenhuis te Heemskerk een keelope ratie ondergaan. Volgens dokter Rolink veroorzaakten de amandelen, die nu bij Bongers zijn verwijderd, de rugklach ten. waarmee deze al een paar jaar kampt. hoopvolle 2-2 stand. In de beslissende fase wist Moller haar slagorde weer te herstellen. Bij de dames gaat Energo rustig ver der met successen te verzamelen. V. C.V. slaagde er in om de Noordlim burgse dames toch het eerste setver- lies toe te brengen. S. en O. P.T.T. had alleen in de tweede set moeite met Den Dungen en Gevok zakte na een uitstekend begin, 15-11, volledig in elkaar tegen een gedegen spelend Orsaco. Voor een minder prettig ge beuren zorgde Entre Nous dat slechts met vijf speelsters in Den Bosch ver scheen. Een forse boete en twee ver- liespunten is geen gunstig competitie- begin. Bij de heren enkele uitslagen, die een verrassing zijn voor vriend en vij and- D.O.S. 2 na twee gedegen overwin ningen al dromend van kampioenskan sen, werd tot de werkelijkheid terugge roepen door debutant Sar to 2. Na twee uur en een kwartier volleybal bleek dat de Tilburgers over een betere con ditie beschikten. Ook bij Ever Ready 2-Willem II H.B.S. een marathonpar tij, Na een 2-0 voorsprong vergaten de Vlijmense reserves door te drukken en dat is nu eenmaal tegen een tempera mentvolle ploeg als Willem II H.B.S. funest. Ook hier ging de winst naar Tilburg. Voor de derde verrassing zorgde Atak dat na verlies van de eerste set, plotseling alles kon en V. C.V. drie sets lang onder druk hield. Dat belooft in deze klasse een kei harde competitie te worden. Alleen Re- wa Robots zit tot nu toe in het hoekje, waar de slagen vallen. In Vlijmen werd het 3-0 tegen het Drunense Quos Ego. UUK1 BUiSOERS geopereerd Eredivisie: dames: SOS-Rapid M 15-11, 9-15, 12-15, 15-12, 8-15 2-3, Ar 15-11 9-15 12-15 15-12 8-15 2—3, Ar- made - PSV 15-10 4-15 15-7 6-15 14-16 2—3; heren: US - HML 15-3 16-14 11-15 3-15 11-15 2—3, Libanon - AMVJ 13-15 6-15 7-15 0—3, Valuas - Hevok 15-13 4-15 15-13 15-6 3—1. Cito - Olhaco 15-1 15-8 15-8 3—0. Hoofdklasse Zuid: dames: Orawi- Shot 12-15. 15-10, 10-15, 15-11, 15-11 32, Jong Sios - Bekkerveld 8-15 11-15 12-15 03, Valuas - Hevok 15-9 15-10 15- 4, 3-0, Lyceum-Theresia 15-11, 15-11, 7-15 15-8 3—1. Swift - VCT 3—2. Heren: PSV-Rapid 11-15 15-10 8-15 12-15 1—3, Mavok - Sarto 12-15 15-8 9-15 16-14 10- 15 2—3, VJC-Odulphus 8-15 6-15 15-12 5-15 1-3, Bermi-EW 15-6, 15-2, 15-6, 3—0. RHBS-AMVJ 0-15 10-15 3-15 0—3, Were Di-Bekkerveld geen scheidsrech ter. Hoofdklasse Oost: Heren: DOS '58- Dynamo uitgesteld, Ever Reay-EAVV 10-15, 6-15, 15-6, 15-9, 13-15 2-3. Overgangsklasse 6: dames: St.-Paul- RHBS 15-8. 15-6, 15-10, 3-0, Delta-LVC 15-8 15-8 15-4 3—0. Marathon-MOC 11- 15, 2-15, 3-15 0-3, VVO-EVVC 15-8, 15-9, 15-4, 3-0; heren: Delta 2-LVC 14-16, 2-15, 12-15, 0-3, Matador-Siic Pugno 15- 12, 15-9, 15-12, 3-0, Juliana 2-Sifrak 15-11, 12-15, 15-6, 11-15, 14-16, 2-3, Ly- ceum-Orawi 2 6-15, 13-15, 12-15 0-3, Mol- ler-EVVC 15-8, 15-5, 12-15, 12-15, 15-4, 3-2. Overgangsklasse 7: dames: Set Up- Entre Nous: Entre Nous niet opgeko men, S. en O. PTT-Den Dungen 15-5, 7-15, 15-10, 15-4, 3-1, Gevok-Orsaco 15- 11, 2-15, 8-15, 3-15, 1-3, VCV-Energo 12-15, 7-15. 16-14, 12-15 1-3. heren: DOS '58 2-Sarto 2 15-12 13-15 15-10 13-15 9-15 2-2, Ever Ready 2-Willem II H BS 15-8, 15-9, 9-15, 10-15, 12-15 2-3, Quos Ego-Rewa Robots 15-10, 15-10, 15-6, 3- 0, VOV-Atak 15-11, 11-15, 7-15, 11-15, 1-3, Madrid zal trekken is niet zo groot als dat bij vroegere Europa Cup-wed strijden wel is geweest. Men verwacht zo'n 1.200 supporters uit de hoofd stad, die in Madrid ook de nu 34- jarige Francisco Gento Lopez zo als zijn naam voluit luidt weer aan het werk zullen zien. Reals aanvoer der miste vorige maand de eerste ont moeting wegens een liesblessure, maar de actieve „veteraan" is weer volledig hersteld. Munoz rekent er nu op, dat Gento (eens de snelste links buitens van de wereld) met de steun van zijn ploegmaats in staat zal zijn de Ajax-defensie in recordtijd dol te draaien. Enkele jaren geleden deed hij dat ook met Feijenoord, dat toen in hoofdzaak door zijn spel snel knock out ging. Nee, Munoz hoeft Gento niet uit te leggen hoe dat precies moet gebeu ren. Eerst de zaak even rustig be- kyken en dan, na een stille wenk, overschakelen naar de hoogste ver snelling. Gento en zijn makkers kun nen dat. Als een furieuze ,toro" kan de kleine, vierkante linksbuiten met de wat kromme benen op een vesting blijven rammelen. „Adios Gento", zei men 'twee jaar geleden. De carrière van de man die 78 Eluropa-Cupwedstrijden achter de rug had en zoveel ophef maakte door zijn fantastische snelheid, leek ten ein de. Op 1 september 1965 leek zijn ver trek definitief. Er werd hem zelfs een benefietwedstrijd aangeboden, waarin hij afscheid nam van zijn duizenden bewonderaars. Op de tribune zat een glimlachende Malonin Bueno. In 1959 had Real Madrid hem aangeworven als invaller en mogelijke opvolger voor Gento en zijn kans zou nu komen. Maar de kleine Gento bleek na het vertrek van Di Stefano en Pus kas voorlopig nog onmisbaar en de kleine Bueno moest er voor zichzelf mee tevreden zijn de ervaren Fran cisco te vervangen, wanneer deze ge wond was of voor Spanje speelde. En zo konden we dan de international Bueno onlangs in Amsterdam aan het werk zien, toen Gento zowaar een Eu ropa-Cupwedstrijd moest missen. E'r zijn heel wat Spanjaarden die bewe ren dat het nu zo langzamerhand wel tijd wordt dat Real de al niet meer zo jonge Bueno een eerlijke kans geeft. Ze bedoelen een vaste plaats in de aanval. Dat zou dan vlug moeten ge beuren, want Bueno kan geen reserve bankje meer zien. Hij heeft er schoon genoeg van en wil zo snel mogelijk naar een andere club. Intussen speelt Gento rustig verder. Nog steeds wordt hij door de duizen den Real-suporters opgezweept als hij met de bal aan zijn linkervoet, op zoek is naar een opening in de vij andelijke defensie. „Adios Gento", hij voelt het als een uitroep die nog niet bij zijn indrukwekkende carrière past. Hij wenst nog niet in Bernabeu's mu seum te worden bijgezet. Misschien is hij niet meer zo snel, maar nog steeds beschikt hij over een dodelijk schot en kan doelrijpe kansen voor de voeten van zijn mede-aanvallers leggen. Bo vendien is zijn aanwezigheid in het team van onschatbare waarde door zijn grote ervaring. Regelmatig werd hij gekozen voor het Spaanse elftal, waarvoor hij in totaal 40 maal uitkwam. Hij verspeelde zijn plaats tijdens de wereldkampioenschappen 1966, die voor hem een fiasco werden. Maar ook de Spaanse bondscoach kon hem maar moeilijk vergeten, want onlangs haalde men hem weer terug voor een wed strijd in het kader van de Europa Cup voor landenteams. De meeste roem vergaarde Gento evenwel bij Real Madrid, waar hij ve len zag komen en gaan, maar zelf steeds op de bres bleef. Een van zijn meest benijdenswaardige records is wel dit: hij speelde mee in acht fi nales. die Real Madrid zes maal de Europa Cup der landskampioenen op leverden. Bovendien is hij de enige Real-speler die aan alle toernooien om de Europa Cup heeft deelgenomen. Nog steeds geeft Francisco Gento zich met hart en ziel voor het elftal, dat hij sedert 1954 trouw bleef. Ook al zou hij zijn rugnummer 11 graag willen verwisselen voor zijn luxueuze villa aan de Costa del Sol. Maar hoewel hij reeds vele schaapjes op het droge heeft, Real laat hem nog niet los. Don San tiago Bernabeu heeft zelde zo'n ijve rige werknemer gehad en wat dat be treft kan hij voor veel jonge spelers als een voorbeeld worden beschouwd. Daarom gaf men hem een contract, dat in vele opzichten nog gunstiger was dan dat van vorig jaar. Er is ten slotte maar één Gento! (Van onze sportcorrespondent) BERLIJN. Gisteravond had het Nederlands-Duitse koppel Peter Post Klaus Bugdahl nog steeds de leiding in de Berlynse zesdaagse. In 68 uur fietsen had dit duo (1.257,850 kilometer afge legd. Het Duitse koppel KemperOl denburg reed op de tweede plaats met één ronde achterstand. Stand: Post'Bugdahl (Ned.-Dld.) 233 punten; op één ror.de: 2. Kemper— Oldenburg (Dtl) 160; 3. MerckxSercu (België) 156; 4. AltigRenz (Dtl) 92; op drie ronden: 5. Pfenninger (Zwits) Reghetto (Italië) 120 punten; 6. De Loof (België)Schulze (Dtl) 103; op vier ronden: 7. JwnkermannWolfs- hohl (Dtl) 69; op vijf ronden: 8. Pu- schelPeffgeni (Dtl) 40; op zes ronden: 9. Beolke—Grossimlinghaus (Dtl) 37; op negen ronden: 10. Severeyns-Seeuws (België) 38. (Van onze sportcorrespondent) BREDA De Zeeuwse formatie, die dinsdag in Sleeuwijk de strijd met het Brabantse zaterdagelftal gaat aanbin den, is door de zuidelijke zaterdag- T.C. als volgt samengesteld: Doel: A. Flipse, AZW; achter: A. Bruijnooge, Rillandia, C. v. d. Hoek, Smerdiek, J. de Nooijer, Arnemuiden en B. van de Ketterij, Arnemuiden; midden: K. Schroevers, Arnemuiden en P. Dingemanse, De Meeuwen; voor: A. Kosten, Yerseke, J. Melis, De Meeuwen, J. Dieleman, AZW en F, J. Kousemaker, Rillandia. Als reserves zijn aangewezen: doel: Bijl. Smerdiek. A. de Putter, AZW, J. Poortvliet, Krabbendijke, J. Lobbe- zoon. Rillandia en R. van Belzen, Ar nemuiden. De Rillandiaspeler P. de Koster was wegens militaire dienst voor deze selectie niet beschikbaar. (Van onze biljartmedewerker) SAS VAN GENT De biljartvereni ging „Krtft Op Tijd" uit Sas van Gent heeft de organisatie in handen van de kampioenschappen extra libre biljarten in het district Zeeuwsch Vlaanderen. Deze kampioenschappen zullen worden gehouden te Sas van Gent op 13, 14 en 15 oktober. Het is voor de eerste maal dat in Sas van Gent in de hoogste klasse gespeeld wordt. De deelnemers aan dit kam pioenschap zijn Th. Verlinde uit Zaam slag, P. Freyser, Terneuzen; A. Penne- man, Klosterzande; J. Blommaert, Hulst; G. Begijn en R. Claeyssens bei den uit Sas van Gent. ROME (ANP) Dc Belgische cou reur Jacky Ickx is in Rome Europees kampioen in formule 2-wagens gewor den. Ickx won in zijn Matra-Ford-Cos- worth de 196,900 km lange wedstrijd in 1 uur 20 minuten, 27,8 seconden. Het betekende een gemiddelde snel heid van bijna 149 km per uur. Ickx had meer dan 24 seconden voor sprong op nummer twee, de Fransman Jean-Pierre Beltois. Door zijn overwinning kwam het pun tentotaal van Ickx op 39, Frank Gard ner en Alan Rees, die ook nog een kans op het kampioenschap hadden, werden in Rome uitgeschakeld doordat zij resp. op de 5e en 7e plaats ein digden. De eindstand in het Europese kampioenschap, waaraan geen Grand- Prixcoureurs hebben deelgenomen, is: 1. Jacky Ickx (Belg) 39 p., 2. Frank Gardner (GB) 36, 3. Alan Rees (GB) 30, 4. Jean-Pierre Beltois (Fr) 27, 5. Jean Courage (Fr) 23, 6. Johnny Ser- voz-Gavin (Fr) 16. AMANCIO geblesseerd? Jacky Ickx op weg naar Europese titel. (Van onze sportredactie) BREDA Burgemeester Merkx van Breda heeft gisteravond de „Studiecommissie Betaald Voetbal Breda" geïnstalleerd. In een korte toespraak benadrukte ir, Merkx nog eens de taakstelling van de uit zeven leden bestaande commis sie, zoals b. en w. van Breda deze had gedacht. „Het algemene uit gangspunt is het zoeken naar een zodanige vorm voor het betaalde voetbal in Breda, dat het regionaal en nationaal een rol kan spelen''. De commissie moet bovendien een onderzoek instellen naar de plaa'ts die het betaalde" voetbal in Breda, West-Brabant en zelfs Zee land inneemt, naar de betekenis van het betaalde voetbal voor het leefklimaat in Breda en naar de financiële aspecten in de ruimste zin. Daarnaast zal de studiecom missie zich ook bezighouden met de te kiezen organisatievorm. De commissie streeft er naar binnen drie jaar een eindrapport uit te kunnen brengen. Ir. Merkx zei: „eventueel een tussentijds rapport op prijs te stellen". Eerder had burgemeester Merkx gezegd met opzet niet te willen spreken over een saneringscommissie, „want dat veronderstelt iets zieks. En dat is niet zo in Breda". N.A.C.-voorzitter Raaymakers zei alles in het werk te zullen stellen om te komen tot zo goed mogelijk betaald én amateurvoet bal in Breda. „Er gebeurt hier iets unieks. Het gaat over twee verenigingen, N.A.C. en Baronie, d'ie beide oergezond zijn. Dit kan een voorbeeld worden voor het gehele voetbal in Nederland. De supporters zullen het ons verwij ten als we nu niet slagen. Ook Baronie-praeses Segers zei blij te zijn met de studiecommissie. „Laten we streven naar een goede oplossing", aldus de heer Segers. Zoals bekend bestaat de commis sie uit de heren ir. J. Bout, A. Meeüs, dr. R. P. van Oosten, H. Pij Is, J. van Rijckevorsel, J. Raay makers (afgevaardigde van N.A. C.) en J. Nuijten (afgevaardigde van Baronie). Voorzitter van de commissie is ir. Bout, terwijl dr. J. van den Dam, de gemeente-secre taris van Breda, als secretaris op zal treden. Op de foto boven de studiecom missie. Zittend v.l.n.r.: dr. Van Oosten, H. Pijls, J. Raaymakers, J. Nuijten en J. van Rijckevorsel. Staande v.l.n.r.: ir. J. Bout, A. Meeüs en dr. J. van den Dam. (Van onze sportredactie) BREDA. Het begimt er naar uit te zien dat het Russische voetbal een groot jaar tegemoet gaat. Dynamo Kief verraste verleden week vriend en vijand door bekerhouder Celtic Glasgow in de eerste ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen te verslaan. Minder opzienbarend, maar toch wel verdienstelijk waren de overwinningen van Torpedo Moskou op de Oostduitse bekerwinnaar Zwickau. Voor het derde Russische succes gaat hoogstwaarschijn lijk het nationale elftal van de Sovjet-Unie zorgen door de eerste plaats in zijn groep voor het Europese kampioenschap voor landenteams te veroveren. De spelers van Celtic hadden kritiek op enige aspecten van de wedstrijd in Kief, waar de Italiaanse scheidsrechter Sbardella op een belangrijk ogenblik van de wedstrijd Bobby Mudoch naar de kleedkamers verwees. Manager Jock Stein had echter lof voor Dynamo: „Een sterke ploeg die moeilijk te stuiten zal zijn. Laten we de feiten onder ogen zien, We hebben de Europese beker niet verloren, we hebben hem weggegooid in Glasgow". Dynamo won daar met 21 door fouten van de zenuwachtige Schotse verdediging". Intussen zal Celtic proberen zijn reputatie te herstellen door de wereldclubtitel tegen de Zuidamerikaanse kampioenen, Racing Club (Argentinië) te veroveren. De eerste wedstrijd wordt 18 oktober in Glasgow's Hampden Park gespeeld voor 130.0,00 toeschouwers. Andere landskampioenen die de eerste ronde om de Europese beker hebben overleefd zijn Sparta (Praag); Rapid (Wenen); Manchester United (Engeland), Gormik Zabrze (Polen); Benfica (Portugal) en St. Etienne (Frankrijk). Eintracht Braiunswich (West-Duitsland) heeft zich geplaatst zonder te spelen. Nog acht ontmoetingen uit de eerste ronde moeten beslist worden. Bij de bekerhouders zijn tot nu toe negen clubs doorgedrongen tot de tweede ror.de: Torpedo Moskou (Rusland), Aberdeen (Schotland), Vasas Györ (Honga rije), Cardiff City (Wales), Wisla Krakau (Polen), Stueaua (Roemenië) Totten- ham Hotspurs (Engeland) Hamburg (W.-Duitsland) en Olympique Lyomnais (Frankrijk (Can onze sportredactie) BREDA, De bekende Nederlandse bokser Rudi Lubbers heeft besloten een punt achter zijn carrière te zetten. Lub bers heeft een andere tak van sport gekozen: voetbal. Hij debuteerde giste ren in het eerste elftal van Uithoorn, uitkomend in de tweede klasse B in het district West I. Hy deed dat uitstekend. In de derby tegen ETO maakte Lubbers twee doelpunten. Hij had een groot aan deel In de 3—1 zege van Uithoorn, want het derde doelpunt kwam tot stand na goed voorbereidend werk van de ex- bokser. CEES HAAST naar Bic PARIJS. (ANP). De Televizierren- ner Cees Haast heeft in Parijs officieel een contract getekend voor het Franse ballpointmerk BIC, dat tegelykertyd een verlies leed door de overgang van Jean Stablinsky en Raymond Riotte naar Mercier, waar Raymond Poulidor kopman is. De ploegleider van BIC, Raphaël Ge- miniani, heeft naast Haast ook de Fran sen Grosskost, Berland en Rici voor het seizoen 1966 weten aan te trekken»

de Stem | 1967 | | pagina 13