W erkgelegenheid gebied Oostburg is zorgelijk .uid-Beveland BIJNA ster Geen subs kra: FORTEX SMIDJE VERHOLEN SAS VAM GENT N.V SLAVENBURG'S BANK Zeeuwsch-Vlaanderen tapte bier weer best Wat V DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 VERDUBBELING WERKLOOSHEID IN KOMENDE WINTERMAANDEN Jeugd Dag en nacht servicedienst Dagblad De Stem Raadsvergadering Rechtbank Middelburg Vrijspraak voor Vlissingse procuratiehouder GOES Recreatieplan zuid in laatste fase Diefstal van bijna f 3000.- Industrieterrein Goes uitgegeven Oost-Z.- Vlaanderen-Oost Middenstanders discussiëren Ritmische jongerenmis in Sas van Gent WALCHEREN MIDDELBURG Brandje op motorschip Goes komt waterschap niet tegemoet Raad Koewacht wil zwembad nu uitbreiden geschenken HOOGWATER Medische diensten Vandaag Morgen moderne man FORTEX GEKLEED PM 2 3 de Wcille I Maandag Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uylenborgh 9 VOORSTEL 2 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De werkloosheid in het gebied van Oostburg blijft zich op een zorgelijk peil bewegen, n.l. 3,3 procent van de man nelijke beroepsbevolking. De verwachting is zelfs, dat dit aantal zich in de komende maanden zal verdubbelen. Een belangrijke oorzaak daarvan is, dat een ruim aantal mannen uit dit gebied voorheen werk hebben gevonden in o.m. de kanaalwerken en de bouw van de voor zieningen voor de dubbeldeksveerboten in Perkpolderhaven. Beide projecten bevinden zich nu echter in een stadium van afbouw. Een nadelige factor, voor wat betreft de werkgelegenheid, voor Oostburg is ook het feit, dat het een agrarisch ge bied is. Naast de structureel verminder de werkgelegenheid in de landbouw treedt hier ook, met de komst van het najaar, de seizoenwerkloosheid op. In de winterperiode komt voorts 'n aantal waterstaatkundige werken tot stilstand Zo mag in die periode nie aan buitendij ken worden gewerkt omdat dan onnodig zwakke plekken zouden ontstaan. Dit sombere beeld dat ook, zij het in iets mindere mate voor liet eveneens agrarische gebied van Hulst geldt (2,6 procent) is gelukkig niet representatief voor de gehele provincie. In tegenstel ling tot eerder pessimistische verwach tingen is het totaal aantal werklozen in de provincie namelijk licht afgenomen, n.l. van 1093 per eind augustus naar 1061 op het eind van september. Het aantal Zeeuwse pendelaars, dat in het Rotterdamse havengebied werk loos is geworden, beweegt zich momen teel nog maar rond de twintig doch kan in de loop van oktober tot tachtig op lopen. Gunstig daarintegen is weer het op gang komen van vooral de mosselvis serij. Daardoor kon het aantal werk lozen in deze sector van 52 naar 6 terug lopen. Precies het omgekeerde deed zich voor in de sector van het horeca- personeel. Als gevolg van het aflopen van het seizoen steeg de geregistreerde werkloosheid in deze groep van 5 naar 46. Wat echter de doorslag in de gunstige ontwikkeling heeft gegeven is de ster ke vermindering van het aantal werk loze bouwvakkers gedurende de afge lopen maand, n.l. van 154 naai 104, ter wijl ook in de metaalsector het toch al geringe aantal nog verder daalde, van 78 naar 70. De oorzaken daarvan moeten vooral gezocht worden in grotere pro jecten. die op gang komen of in volle uitvoering zijn zoals omvangrijke wo ningbouw m Vlissingen, bouw van gro te industrieën in Vlissingen-Oost en Middelburg, de werken voor de dubbel deksveerboten in Kruinlngen en de wer ken voor de Schelde-Rijnverbinding bij Rilland-Bath. In tegenstelling tot de meeste andere provincies kent Zeeland itfomenteel vrijwel geen probleem van jeugdwerk loosheid. Eerder kan hier van een aan merkelijke spanning op de arbeidsmarkt worden gesproken. Zegge en schrijve 87 jeudigen zijn ingeschreven Daarbij zijn echter nog 23 minder gesehikten en een aant&l, dat van werkgever verwisselt, vooral bij jeugdigen een veel voorko mend verschijnsel. Daarintegen bestaat er een vraag naar 233 jeugdigen, bijna een derde van de totale vraag naar arbeidskrachten in Zeeland, n.l. 775. De vraag naar arbeidskrachten mani festeert zich vooral in die plaatsen waar de industrialisatie op gang is ge komen: Terneuzen 105, Vlissingen 166, Middelburg 160 en Goes 160. De werk loosheid onder vrouwen is iets toege nomen (van 191 naar 226) doch de vraag blijft hoog n.l. 652. Een gevoelige terug gang is hier echter wel merkbaar in de confectie en de textiel. (ADVERTENTIE) Veiligheid in Uw huis Op al uw gasapparaten. J. A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel Tel. 01155 - 625 Middelburg Tel. 01180 2883 Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hu lat. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraa» 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie. rs> ntr r im inspectie Zeeland F DE LIU1 L K. M DE JONG tel 6252, Ooea tel 011611—4281, privé 7300 Ooea. ternetuen. Redacteur voor <te Kanaalzone: 3. HüSKEN, Breitnerstraat 81, Terneuzen. Tel 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscli-V Laanderen 3. ROBESIN, Kljkuit 18-20. Axel tel 01140-2006. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Ray onbeheerd# noot Zuid- Bevelana en Walcheren: K. MENU, tel. 6252. Ooea. PrtJs voor loeae advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm Ingezonden tnedede'teeen 2M> mm gewone advertenties Bij crntract aanzienlijke reductie. „Kleintjes"! 3 regel* of minder f l- elke regel meer f <W8 Ala één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. 1175 en t 0,66. BU 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Tienermls Zondagmorgen om 11 uur wordt in de r.-k. parochiekerk van Sas van Gent opnieuw een tiener- mis gehouden. Voor deze jongerenmis viering wordt reeds enkele weken ge repeteerd onder leiding van de heer G. Hoste uit Zelzate. Aan deze jon gerenmisviering werkt ook zondag a.s. weer mee het Belgische orkest The Blue Devils. Corn Boys-loterij De sport- en ontspanningsvereniging Corn Boys had evenals voorgaande jaren, weer een grote loterij op touw gezet. Deze lo terij, waarvan de opbrengst volledig ten bate van de jeugdafdeling van Corn Boys komt, heeft vele aantrez- kelijke prijzen. De trekking vindt in elk geval plaats voor 5 december. Opening buurtcentrum Burgemees ter R.A.J, den Boer van Sas van Gent zal zaterdagmiddag (vandaag) om 15 uur het buurtcentrum van de buurt vereniging „Sint-Albert" officieel ope nen. Dit is de bekroning van het werk van de nog Jonge buurtvereniging in de nieuwe woonwijken van Gas. Het buurtcentrum is gebouwd uit een ver bouwde barak van de Rijkswaterstaat die in Hellevoetsluls gestaan heeft. Met eigen middelen is de jonge wijk de barak gaan halen en ook met eigen mensen en in vrije uren heeft men er een pracht buurtcentrum van ge maakt- Geschikt voor alle mogelijke festiviteiten en buurtbijeenkomsten. Om 20.00 uur heeft men vandaag een openingsfeest. Cadzand Dinsdagavond komt de gemeenteraad van Cadzand in openbare zitting bijeen. Met de N.V. Bank van Nederlandse Ge meenten moet een rekening-courant overeenkomst aangegaan worden tot een bedrag van 100.000. Voor de aanschaf van leerlingsets in een van de lokalen van de openbare lagere school is een bedrag van 2.285 nodig. Een nieuwe verordening op de heffing van riool- belasting moet worden vastgesteld. Heikant Kermis Zondag en maandag a.s. zal de buurtschap Ellestraat haar jaar lijkse kermis houden. Deze kermis vindt gelijkplaats met de kermis in het nabije Hellestraat in België. Daar het kermisseizoen ten einde loopt, ko men in de regel vele kermisattracties hier nog een plaats innemen. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De Vlissingse al gemeen procuratiehouder C. O. (48), die van werd verdacht schuldig te z(jn aan de brand van vorig Jaar mei In een loods op het Vlisslngs haventerrein Is door de rechtbank In Middelburg vrij gesproken. Zoals bekend werd deze zaak 19 mei van dit jaar door de rechtbank behan deld. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, eiste vierhonderd gulden boete. De zaak werd op verzoek van de raads man van O., mr. H. Dolk, terugver wezen naar de rechter-commissaris. Op 22 september verscheen O. opnieuw voor de rechtbnak. De officier van justi tie bleef bij zijn eis. Mr. Dolk pleitte beide malen voor vrijspraak. De heer A. van de G. uit Etten is veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken en een jaar niet rijden. De man is veroordeeld wegens schuld aan een botsing met dodelijke afloop in Rilland. De eis luidde een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk roet een proeftijd van drie jaar. f 500,boete en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De Belgische mevrouw M. A. - G. is veroordeeld tot twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, f 500 boete en twee jaar ont- zegging van rijbevoegdheid. Ze was op 15 mei j.l. op de rondweg in Hulst betrokken bij een autobotsing. Een familielid van mevrouw A. overleed na dit ongeluk. Geëist werd vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, f 500. boete en twee jaar ontzegging. De 33-jarige wachtmeester van de rijkspolitie L. A. P. uit Oude -Tonge heeft een aanrijding veroorzaakt, waar bij verschillende Inzittenden werden gewand. Hij is veroordeeld tot f 250,— boete. De eis was f 200,boete en een sym bolische ontzegging van de rijbevoegd heid gedurende een maand. (ADVERTENTIE) vraagt onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - tel. 01140—3456 TERNEUZEN: Kersstraat 13 - 01150—3553 i (Van een onzer verslaggeefsters) Bij de werkzaamheden voor 't in aan leg zijnde recreatieplan-zuid in Goes zijn de eerste en tweede fase zover gevorderd dat begonnen kan worden met de uitvoering van de slotfase. B, en w. van Goes zullen de raad voor« stellen een krediet van f 112.000 be schikbaar te stellen. Een bedrag van f 105.700 is nodig voor de aanleg van een speel- en lig- weide, de ijsbaan, wandelbos en paden en voor het opwerpen van een heuvel waar straks dieren gehouden kunnen worden. De kosten van aanleg van de beplanting zijn geraamd op f 46.300. In deze kosten kan, zo is officieus van de zijde van Staatsbosbeheer medege deeld een subsidie van f 23.150 worden verwacht. Van hjt krediet, dat beschikbaar was voor de uitvoering van de eerste en tweede fase zou, aldus b. en w. ongeveer f 40.000 niet worden ver werkt. Dit bedrag zal worden ge bruikt bij de uitvoering van de slotfa se. Een en ander zal aan de orde ko men in de raadsvergadering op woensdag 18 oktober die om 7 uur be gint. De heer J. R. uit Rotterdam heeft wel een bijzonder slechte dag gehad. Hij had bij de firma Cok een bedrag van f 2.770,27 ontvangen. Dit bedrag werd opgeborgen in de werkmap, welke zich in de cabine van de auto bevond. Zelf moest hij nog even terug naar de genoemde zaak, en toen hij opnieuw bij de auto kwam was het geld verdwenen. Direct werd aangifte gedaan bij de gemeentepolitie. Het industrieterrein West tussen de Zuidvlietstraat - Pasteurstraat en de spoorlijn Vlissingen - Roosendaal is geheel uitgegeven, zo delen b. en w. de raad mede. De bestratingswerk zaamheden zijn voltooid. In verband hiermede kan de exploitatie van het complex worden afgesloten. Bij de exploitatieberekening van dit cömplex werd ervan uitgegaan dat als onrendabele top van dit complex f 107.000 ten laste van de gemeente zou blijven. Het nadelig saldo blijkt nu echter bijna f 137.900 te zijn. Dit ho gere nadelige saldo is o.a. een gevolg van hogere rente-verliezen doordat de verkoop van de terreinen langzamer verliep dan was gepland. Aan het grondbedrijf werd eerder al een bedrag van f 59.000 uitgekeerd. B. en w. zullen de raad in de vergade ring van woensdag 18 oktober voor stellen het restant-nadelig saldo van bijna f 78.900 te dekken uit de bij het grondbedrijf beschikbare reserves, tot dekking van verliezen op grondverko- pen. De raadsvergadering begint om ze ven uur. Kapelle Braderie Het was een gezellige drukte vrijdagavond op het Kerkplein waar om zeven uur de braderie begon, die wordt georganiseerd door de mid denstandsvereniging Handelsbelangen. Op het Kerkplein hebben een aantal winkeliers hun verkoopstands inge richt, waarin ze aantrekkelijke aanbie dingen brengen; er staat een caroussel voor de kinderen en er zijn verschil lende attractiestands.Het gemeentehuis is ter gelegenheid .van dit feit feeste lijk verlicht. De muziekvereniging uit Goes maakte een rondgang door de gemeente en verzorgde vervolgens een taptoe op het Kerkplein. Vandaag gaat de braderie om twee uur open en duurt dan tot tien uur. Vanmiddag treedt het Jeugdcorps van Ons Genoegen op en vanavond is er een rondgang met taptoe van het Pijperkorps Jonge Kracht uit Biezelinge en het fanfare- gezelschap Ons Genoegen uit Kapelle. Dan wordt een zeer grote drukte op de braderie verwacht want er zullen ook ruim zeshonderd hengelaars ko men voor het internationale concours van de Hengelclub De Kanaalvissers, dat vanmiddag wordt gehouden. Verhoping Ten verzoeke van de erven Chr. Slabbekoorn werd vrijdag middag in hotel „De Zwaan" te Ka pelle door notaris J. C. Kram publiek verkocht een woonhuis met schuur en 36 a 70 ca grond aan de Dijkwelseweg 11 te Kapelle. Hoogste inschrijver was de heer H. v. d. Vrie te Kapelle met f 13.600. Koper werd de heer G. Ruis- sen - van Oosten te Kapelle voor f 16.400. Plattelandsvrouwen Onder leiding van mej. J- Ganseman werd in „De Caisson" de eerste vergadering van het nieuwe seizoen gehouden door de afdeline Kapelle-Biezelinge Van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het komende winterprogramma zal o.a. een kerstbijeenkomst en St.-Nico- laasavond omvatten. Op 30 oktober wordt een voorlich tingsavond over „Het Dorp" gehou den. Kerkdienst Vredesweek Zondag 15 oktober om 7 uur 's avonds zullen al le kerken van Kapelle, Biezelinge en Schore gezamenlijk een interkerkelijke dienst houden in de Ned. Herv. Kerk. Alleen de Ger. Gemeente doet hier aan niet mee. Sprekers in deze dienst zullen zijn ds. J. van Dijken chr. geref. predi kant te Biezelinge, ds. E. F. J. Jeb- bink, Ned. herv. predikant te Kapelle en kapelaan Schoenmakers van Hans- weert. Medewerking wordt verleend door het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Kapelle. Kruiningen V.V.V. Maandagavond a.s. zal In de Korenbeurs de V.V.V. Zuid-Beve land een vergadering houden. Het ligt in de bedoeling te komen tot oprich ting van een afdeling Kruiningen. 's-Heerenhoek is door de firma F. Cranenbroeck te 's-Heerenhoek een begin gemaakt met de aanleg van voetpaden in de Laustraat, de Van Steestraat, de Merietestraat en een gedeelte van de Willibrordusstraat. De Laustraat zal aan de zuid-oostelijke zijde van de rijbaan van een parkeer- strook worden voorzien. De voetgangers zullen dus in de toe komst niet meer van de rijbaan ge bruik hoeven te maken zoals tot he den het geval was. Verkeersonderwb's Het bestuur van de Jeugdhoeve heeft in dit ge bouw een lokaal ter beschikking ge steld Voor het geven van verkeerson- derricht. Het lokaal zal binnenkort worden ingericht. Er zal aan 28 personen te gelijk verkeersles gegeven kunnen worden. In het lokaal zal een verkeer&tafel worden opgesteld, waarop elke ver keerssituatie kan worden nagebootst. Verwacht wordt dat het verkeer slo- kaal medio februari in gebruik kan worden genomen. Grote schade Vrijdagavond 6 ok tober omstreeks kwart voor vijf reed de 25-jarige landbouwer C. R. met trac tor en aanhangwagen over de Goese straatweg in de rijrichting Heinkens- zand. Bij de inrit stond een personen auto op de rijbaan geparkeerd. Nadat hij richting had aangegeven en deze stilstaande auto ging voorbijrijden, werd hij ingehaald door een Duitse per sonenauto, bestuurd door de 24-jarige metaalconstructeur S. Krosta, wonende te Leegebruck. Deze reed tegen het linkervoorwiel van de trekker, kwam in de wegberm terecht tegen een paal van de elektrische bovenleiding, die af brak. De auto bleef met de zijkant te gen deze paal hangen op de rand van de bermsloot. Hoewel de auto geheel werd vernield, kreeg niemand letsel. De Duitse bestuurder was vanaf de in aanbouw zijnde fabriek in het Zuid- sloe met weekendverlof op weg naar Duitsland. (Van een onzer verslaggevers) HULST De kring Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Bredase Diocesane Mid denstandsbond zal in samenwerking met de streekontwikkelingscommissle Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost een discussie-avond houden over bet rap port dat het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en de Stichting Zeeland over Oost-Zeeuwsch-VIaande- ren-Oost hebben uitgebracht. In dit rapport dat op verzoek van de streekontwikkelingscommissie is op gesteld, worden aanbevelingen gedaan voor het toekomstige beleid met be trekking tot Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Oost. De discussie-avond zal worden ge houden op donderdag 12 oktober in de Graanbeurs te Hulst. Medewerkers van het ETI en de Stichting Zeeland zullen een toelichting op het rapport geven. Aan de discussie zullen o.m. deelnemen de burgemeesters van Hulst, Hontenisse, Graauw en Langendam en St.-Jansteen. Ook de dames van de middenstan ders zijn voor deze interessante ver- "gadering uitgenodigd. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zondag om elf uur gaat men in de katholieke kerk van Sas van Gent een jongerenmis- viering houden, waarvan organisator kapelaan L. Testers zegt, dat deze de vorige tienermissen verre zal overtref fen gezien de wijze waarop het dit keer te gebeuren staat. Sas van Genit heeft in geheel Zee land een naam op te houden op dit gebied, maar men heeft desondanks de wijze van uitvoering nog eens grondig herzien. Het instrumentenarsenaal zo wel als de manier van zingen (boven stemmen bijvoorbeeld) zijn weer geheel verbeterd. Niet minder dan honderd tieners en vijftig zesde klassers vormen tesamen het jongerenkoor, waarvan de heer G. Hoste uit het Belgische Zelza te de dirigent zal zijn, „The Blue De vils" uilt Overslag verzorgen de mu ziek en de voorzang. Het laatste sa men met het Zelzaatse jongenskoor. Organist is de heer H. Uytterhoven. De K.R.O. zal aanwezig zijn om zich een oordeel te vormen over het ver schijnsel „Ritmische JongerernnlSvierin- gen". Als de beoordeling positief uit valt, dan zal hiervan een uitzending worden verzorgd. (Van onze correspondent) Gisterenmorgen brak brand uit op het motorschip Axel van de rederij Nielsen uit Amsterdam, dat in de ha ven van Walcheren lag ter hoogte van de Houthandel Alberts. De brand ont stond in de machinekamer, waar AJ. ter W. en de werktuigman E. D. S. aan het lassen waren met een open snijbrander in de schoorsteen van het. vaartuig. Tussen de schoorsteen en de machinekamer hadden zij een zeil ge spannen om de vonken op te vangen. Omdat het zeil helemaal droog was vatte dat meteen vlam. De brand bleef gelukkig beperkt tot het zeil. De aanwezigen op het schip konden de brand zelf blussen, zoda-t de brand weer er niet aan te pas hoefde te ko men. Botsing Gisteren had een ongeluk plaats op Rijksweg 58 bij Nieuw- en Sint-Joosland. Een V.W. busje, be stuurd door J. D- M. uit Vlissingen verleende toen het weg wilde rijden, geen voorrang aan een auto, bestuurd door D. D. V. uit Mariakerke, Beide auto's werden licht beschadigd. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES B. en w. van Goes zullen de raad woensdag 18 oktober voor stellen het herziene ontwerp-bestem- mingsplan Zuid-West vast te stellen. In juli 1966 hebben Gedeputeerde Sta ten besloten goedkeuring te onthouden aan de bestemmingsplan Zuid-West, dat door de Goese raad in januari 1966 was vastgesteld. Inmiddels heeft het dagelijks bestuur van het waterschap De Brede Wate ring van Zuid-Beveland ernstig be zwaar aangetekend tegen de handha ving van de polderwaterafvoerleiding door het bestemmingsplan. Het dage lijks bestuur van het waterschap zou liever zien dat het waterafvoerkanaal buiten het bestemmingsplan Zuid-West en buiten de eventueel toekomstige aangrenzende bestemmingsplannen om wordt geprojecteerd. Naar aanleiding van deze bezwaren delen b.. en w. mee, dat een verlegging van de watergang, zodanig dat ze ook buiten de toekomstige bestemmings plannen van de gemeente komt te lig gen pas aan de orde zal kunnen ko men bij realisering van het bestem mingsplan De Poel. Verder merken b. en w. op dat tegen die tijd duidelij ker zal zijn welke functie de water gang zal krijgen in het kader van ruilverkaveling De Poel-Heinkenszand. Volgens hi t college van b. en w. is het geen bezwaar de polderafvoerwa- terleiding in het industriegebied te handhaven. Het college komt dan ook tot de conclusie dat aan het verzoek van het waterschap, de watergang te verleggen, geen gevolg zal worden ge geven. Temeer, omdat een eventuele omlegging volgens b. en w. een te kostbare aangelegenheid is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zelfs de Duitsers raken ervan overtuigd (gezien publika- ties in Duitse vakbladen) dat Neder land een achterstand heeft ingelopen. En hoe. Ze vinden dat Belgen en Duit sers wat kunnen Ieren van de wijze waarop Je in Nederland een glaasje bier geserveerd krijgt. Dat Zeeuwsch- Vlamingen er ook iets van kunnen werd gistermiddag gedemonstreerd in het Terneuzense hotel Rotterdam, waar voor een deskundige jury vele, vele glazen bier werden getapt en geserveerd door zestien biertappers. Zeven teams en negen eenlingen, in hoofdzaak uit Z et u wsc h-VI a and eren (er waren enkele boven-Scheldenaren bij) mochten hun geluk beproeven achter de tap. Dat gebeurde in de vijftiende lan delijke biertapwedstrijd, die het centraal brouwerijkanJtoor heeft uitgeschreven. Het was voor de elfde maal, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de voorwedstrij den werden gehouden. De laatste vijf maal werden ze gewonnen door de heer E. O. Cuelenaere uit Aardenburg, die nu deelnam aan de jury. V.V.V. Terneuzen had voor de win naars bekers ter beschikking gesteld, die werden uitgereikt door een van de bestuursleden, de heer P. Standard. De winnaars waren bij de teams: 1 het echtpaar J. Flemm uit Cadzand; 2 de heren Van der Heide en Brouwer uit 's-Heerenhoek. Bij de eenlingen: 1 de heer Van Gilst uit Axel; 2 de heer Wouters uit Hulst; 3 mevrouw Caute- ren uit Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Koewacht stelden de raad voor, te wachten met de uitbreiding van het (overigens splinternieuwe) zwembad tot na de aanleg van de sportvelden. De raad bleek het daar in zijn verga dering van gisteren niet mee eens te lijn. „Als we geld kunnen krijgen, laten we het dan nu uitvoeren" vond De uitbreiding, die zo'n 88.000 gulden gaat kosten, houdt in, dat het bad er er een diep gedeelte van 3,5 meter bij krijgt. Het is nu op zijn diepst 2 meter. Tegelijk wil de raad het eerste voetbal veld laten aanleggen. Het plan voor een volledig sportterrein is geraamd op een hail miljoen. Een voorstel van het col lege met ingang van 1 februari voor het ophalen van huisvuil 15 gulden per percee' te vragen, vond geen goedkeu ring in de raad. Men zou voor die vijf tien gulden maximaal twee volle em mers buiten mogen zetten, terwijl elke volgende emmer vijf gulden zou kosten. De gemeente zou dan geen subsidie meer geven. Het kost haar nu jaarlijks achthonderd gulden. Om de zaak nog eens na<ter te bezien, nam het college zijn voorstel weer terug. In verband met de financiële toestand van de gemeente zal de herbestrating van de Nieuwstraat voorlopig niet doorgaan. Men vond de situatie nog niet zo slecht, intussen keurde men het voorstel goed tot aankoop van een soort „allround"-machine met trekker en onderdelen, waarmee zowel gras kan worden gemaaid als sneeuw geruimd en zand kan worden gestrooid. Kosten ongeveer 10.000 gulden. Men zal zich nog nader bezinnen of de landbouwschool verkocht zal worden aan de ruilverkaveling of verhuurd voor 3600 gulden, zoals het advies luidde van de centrale dienst. Over de school- busdienst zullen b. en w. het gesprek weer openen met het bestuur van de kleuterschool. (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 21 HULST - TEL. 2478 Morgen, zondag 8 okt.: Hansweert 5.31 en 17.52, Terneuzen: 4.58 en 17.2ft VMssinigen: 4.29 en 16.50, Wemeldinge-1 6.28 en 18.49. Maandag 9 okt. Hansweert 6.13 18.42, Terneuzen 5.41 en 18.13, Vlij. singen 5.14 en 17.44, Wemeldinge 7,1- en 19.37. Dit weekeinde zal als volgt worden waargenomen. TERNEUZEN: dokter Hoving, tel. 2445. AXEL: dokter Boor. CADZAND, RETRANCHEMENT, SLUIS en ZUIDZANDE: dokter Meyer uit Sluis. HULST: dokter Niesten. KLOOSTERZANDE: dokter Terburg. tel. 01148-377. MIDDELBURG: Delfos, (2637). VLISSINGEN:'de Greef (2121) zaterdag zondag Kant (3987). GOES: v.d. Feen (5003). BORSSELE EN NIEUWDORP: Gelder blom (01195-327). •HOEDEKEN SKERKE EN KWADEN- DAMME: Kole (01193-262), DRIEWEGEN EN 'SrHEERENHOEK: LEWEDOKP, OVEZANDE: v. Op- dorp (01105-280). 's-HEEI. ARENDSKERKE, WOL- PH AART_D IJK, HEINKENSZAND: Vos (01198-231). KRUININGEN, HANSWEERT, KRAB- BENDIJKE EN RILLAND-BATH: Kamps (01135-343). WIJKDIENSTEN CLINGE, ST. JANSTEEN EN NIEUW/ NAMEN: zr. Verver uit Kloosterzan- de, tel. 01148-220, DIERENARTSEN AXEL, ZAAMSLAG EN SAS VAN GENT: de heer de Haas uit Zaamslag tel. 01153-366 HULST EN NIEUW-NAMEN: de heer Botm uit Nieuw-Namen, tel. 01144- 227. WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN: de heer v.d. Vijver uit IJzendijke, tel. 01176-33 (b.g.g. 01152-232) GOES e.o. de heer Gakeer, tel. 01195- 283. APOTHEKERS GOES: Goese Apotheek (7104). MIDDELBURG: v.d. Boogert (2789). TERNEUZEN: Klaassen (2090). VLISSINGEN: v.d. Kleine Mulder (2730) TANDARTSEN WALCHEREN: Oort, Tobagolaan 6 Vlis singen (01184-4390). Zaterdag 910 v.m. zondag 1112 v.m. MIDDELBURG Hotel Pax 14 uur Bijeenkomst Philatelica City 20 uur Ik. een vrouw 18 jaar GOES Grand 19 uur Zorro contra Samson 14 jaar 21 uur Avontuur in Soho 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur De adelaar van het eskader 14 jaar KOEWACHT A. v. Overloop 14.30 uur Schieting GRAAUW 13.30 uur Kalkoenschieting NIEUW-NAMEN R. Thilleman 19 uur Biljartprijskanp OOSTBURG Ledel 20 uur Irma la Douce 18 Jaar HULST Schuttershof 14.30 uur Schietlng ZUIDDORPE A. de Block 14.30 uur Kalkoenschie'.ir; TERNEUZEN Luxor 20 uur Angélique en de koning 14 jaar HEIKANT Café 't Hoekje 19 uur Prijskamp lopbiljart HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Openingsschietinj SAS VAN GENT „Den roden hoed" 19 uur Schieting KLOOSTERZANDE Het Witte Kuis 15 uur Schieting ANTWERPEN K.V.O. 20 uur De lelijke meisjes van Bagdad (ADVERTENTIE) HULST 1 gentsestraat KOEWACHT G. de Guchteneire 15 uur Schieting It. de Bock 9.30 uur Seriekaarting OOSTBURG Ledel 14.30 en 20 uur Irma la Douce 18 jaar BOSCHKAPELLE A. Stallaart 14.30 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 17.15 en 20 uur The 'professionals 18 jaar 14,30 uur Drie op de divan a.l. P. Leeraert-Njj!, 14.30 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Tarzan en Tanya a.l. 1720 uur Angélique en de koning II jaar ZANDBERG P. Leeraert 14.30 uur Schieting CLINGE L. de Vylder 15 uur KalkoenscMeltaê VLISSINGEN Alhambra 15 uur Gunslinger 14 jaar 20 uur De adelaar van het eskader 1! jaar GOES Grand 15 en 19 uur Zorro contra Samson 14 jaar 21 uur Avontuur in Soho 18 jaar MIDDELBURG City 14.30 uur Aeneas, kampioen van Troje. 20 uur Ik, een vrouw 18 jaar ANTWERPEN K.V.O. 14.30 uur Carmen 20 uur De vagebond-koning TERNEUZEN Gemeentehuls 10 uur Openb. verg. be stuur afvalwaterleiding kanaalzone Z. Vlaanderen Luxor 20 uur Angélique en de koning HULST Bioscoopgebouw 20 uur The professionals 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Irma la Douce 18 jaar GOES Grand 20 uur Avontuur in Soho 18 Jaar MIDDELBURG City 20 uur Ik, een vrouw 18 jaar 's-Heerenhoek Voetpaden en parkeerstroken In opdracht van het gemeentebestuur van 1265 „Dat is de man, die we nodig hebben, edele heer", siste Heintje Haak opgewonden. „Dat is Vieze Pietje. Toen hij uit het leger werd getrapt, nam-ie voor het gemak een heel arsenaaltje wapens mee. Ze zeggen, dat-ie een geheim pakhuis heeft met vaatjes kruit en in de boevenwereld van Gravendrecht gaat zelfs het gerucht, dat-ie over een heus kanon beschikt, waar mee je echt kunt schieten 1" „Die moet ik hebben", gromde Sijmen Knoet en hij riep: „Héla, jij daar Kom ereis even hier, man! Er is werk aan de winkel en veel goud te verdienen 1" Vleze Pietje liep op Sijmen Knoet af en zette zich in een houding, die hij had afgekeken van hoge officieren. Hij wierp een vernietigende blik op de burger Knoet, maar omdat deze veel meer geld had, was hij ongevoelig voor dat soort vernietigende blikken. Hij kruiste zijn armen over de borst en gromde,.Ik heb een zak met vijf honderd gouden thalers voor je, korporaal. Daarvoor schiet jij de havezate Uylenborgh in de prak. Er loopt hier gespuis genoeg rond, dat je graag zal willen hel pen. Breng je dat werk er goed af, dan krijg je nóg- maals vijfhonderd thalers." „Geld stinkt niet", fi losofeerde Vieze Pietje en hij salueerde keurig, kunt °P rekenen, seigneur. Ik zal u laten zien hot ik van dit stelletje ongeregeld hier in één middag ee' peloton geoefende soldaten maak." Toen kwa'<K Vieze Pietje de zak rinkelende goudstukken op ee' krukje en begon een keel op te zetten van heb-ft" jou-daar. De kenners konden daar duidelijk uit leiden, dat hij alle aanleg bezat om een goede Sbt sergeantmajoor-instructeur) te zijn. „Hup hup MP' verzamelen in rotten van acht en in tirailleurlin'e rechts richten in de dubbelI" bulderde Vleze Pietje- PZE (Van een onzer verslagg MIDDELBURG Gedeput ten van Zeeland hebben I Staten het voorstel gedaan d ring van de in Zeeland kraamcentra per 1 januari lt zetten. Op grond van een rappoi provinciale raad voor de vot heid in Zeeland zijn Gedeput ten van oordeel dat het in van de nieuwe rtfkssubsidier door een gedeeltelijke concen de bestaande kraamcentra ii mogelyk moet zyn om tot ee de exploitatie van de kraan komen. Het logische gevolg c dat de subsidies van de provi door achterwege kunnen blij Gedeputeerde Staten. Eenzelfde.conclusie kan vo: echter niet zonder meer wt trokken wanneer het gaat 01 sidies van de gemeenten. Dit meer nu de staatssecretaris vi Zaken en Volksgezondheid 1 klaard dat de kosten, die de g aan de kraamzorg uitgeven, ii king blijven komen voor de bi van de algemene uitkering ui meentefonds. G.S. zijn in dit van oordeel dat het verlener terne kraamzorg zo aan het het individu gebonden is, d^t mair een taak ligt voor de g om te subsidiëren. De provinciale raad voor gezondheid heeft, wat de col betreft de- vorming van dri< centra op het oog: één centi geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, trum voor Walcheren en één; voor de rest van Zeeland. J heeft de raad de suggestie ge' de kraamcentra tot een financ; vorming zouden kunnen kome' financieel beleid voor geheelj te kunnen opzetten De provih gemeenten zouden zich dan jaren garant moeten stellen eventuele nadelige saldi van menlijke kraamcentra. G.S. zijn het met de laatste niet geheel eens. Zij zijn om aangegeven reden van mening garantie alleen door de gemet strekt zou moeten worden.^ Gedeputeerde Staten delen ciale Staten nog mee dat de cc voor de hygiëne van het kind! land, in een vroeger stadium ze verzocht het provinciaal subsi de kraamcentra te verhogen, ten de motivering van de c door het rapport van de pre raad voor de volksgezondheid nuwd. Volgens G.S. is de mc bovendien gebaseerd op onvolh „WE zitten in een crisisperio schrol van acht leerlingen tuurlijk beneden het minimut waarom houdt men geen r< met de groei'ie er in zit. 1 gen toch vragendat de. rege\ kening houdt met de impul er uitgaan van de industri van de Scheldeoever. Binnen jaren is een gemeente als Hoe een aantrekkelijke woongè voor degenen die in de indv langs de Schelde werken. E wordt het betreurd dat hit protestants-christelijk onderi geven wordt". DE HEER H. M. Pladdet (24 sinds 1 december 1966 hoofd protestants-christelijke ee school «.71 HoofdplaatDeze kwam het beroep dat het sc stuur op de Kroon heeft ged, de Raad van State en het l somber uii te zie toiet de tö{ van deze kieine school in he ujegend katholieke Hooj Voor dt verhouding tussen lieken en die kleine protestar clave ken ik maar één wooi stekend. Het wordt dan ook. beide groepen bijzonder jamri vonden als onze school zou verdwijnenin de raad zit m{ niet-katholiek raadslid, ma staaunaniem achter ons scïi; stuur. De gemeente heeft vraagd om gehoord te worde de onderwijsraadZe heeft t antwoord o? gehad". ,TOEN ik hier kwam wist ik keurig hoe de zaken ervoor s Het schoolbestuur heeft me men correct geïnformeerd. Di benoeming toch aanivam he verse redenen. In de eerste meen ikdat je aan de kan gaan staan waar de moeiliji zijn. In de tweede plaats za<j mogelijkheid om voortijdig u taire dienn te komen en d h^ngi het financiële aspect oZs je 23 bent wil je wel ee gaan verdienen" TOEN ik hier zelf nog als 1 op school zat, was het nog eei mansschool. Dat is het al vi lende jaren niet meerDe gi zinnen van toen komen nu lijks meer voor. Maar we zitt in een dieptepunt, waar we lijk aan het overheen groeit We kunnen in 1968 tien lee verwachten, in 1969 twaalf

de Stem | 1967 | | pagina 2