Bejaarden zitten in Goese soos „als haringen in een tonnetje' Lederwarenfabriek in Alphen krijgt uitstel betaling UP DRINK Zeeuwsch-Vlaanderen DERBY NU 20 cent Sportvt weg veerha In gesp goed gejast 1 met fortex .Veiling]: voordeel Wat SMIDJE VERHOLEN Televisie in zieker DAGBLAD DE STEJÏ VAN DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 WALCHEREN Verzoek Groei ZUID-BEVELAND Kwadendamme Lewedorp Opknappen Dagblad De Stem „Sluis vroeger en nu' Informatie over schoolkatechese Dag eri nacht servieedienst „De Stunt" voor „Het Nut" in Vlissingen OOSTBURG TERNEUZEN Bejaardenwerk groot succes Cadzand Groede IJzendijke Kapellebrug Sluis MIDDELBURG T ref punt-pr ogr amma Nieuw- en Sf.-Joosland Directie denkt niet aan sluiting Programma KNVB afdeling Zeeland I FORTEX I P. Mvan de Walle Gezond HOOGWATER Zuid-Nederlandse beurs te Eindhoven Wielerwedstrijd op gewone fietsen Dialoog Oost- en West-Duitsland op dood spoor? Vandaag Morgen Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de Uyicnborgh Vragen st 2 2 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het is misschien een beetje een oneerbiedige vergelij king, maar wie de lokaliteit van de bejaardensociëteit aan de Kreukelmarkt in Goes binnen stapt is geneigd te denken aan het gezegde „Als haringen in een tonnetje". Het is weliswaar een gezellige drukte in de soos, maar ook wel een erg nauwe bedoeling. Zeker op de woensdagmiddagen. Dan hebben behalve de mannen ook de vrouwen hun soosmiddag. Ze komen om een babbeltje te ma ken, een spelletje te doen of om te sjoelen. Maar dat laatste kan al eigenlijk niet eens meer. „Als de vrouwen de sjoelbak te voor- schijn hebben gehaald, zitten ze zowat bij elkaar op schoot", zegt de heer E. Kerkhove, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de algemene bond van be jaarden. Hij wil daarmee benadrukken, dat de ruimte die de bejaarden in het oude schoolgebouw tot hun beschikking hebben veel te klein is. Niet alleen de vrouwen, ook de mannen kampen met ruimtegebrek. Degene die aan het bil jarten is moet uitkijken, dat hij bij het stoten niet een van de toekijkers een mep in het gezicht' verkoopt. De bejaar den zijn absoluut niet ontevreden met hun onderkomen in het schoolgebouw, waar verschillende van de soosbezoe- kers zelf nog schoolgegaan zijn. ;,We prefereren de school omdat het gebouw in het centrum van de stad ligt", aldus de heer Kerkhove. „Maar we zijn volle dig uit de beschikbare ruimte ge groeid". Daarom hebben de bejaarden het ge meentebestuur van Goes gevraagd om het anderhalve lokaal, dat de bejaarden nu hebben met een lokaal uit te brei den. „Maar dat geeft ook weer zijn moeilijkheden", legt de heer Kerkhove uit. Het schoolgebouw wordt door ver schillende organisaties gebruikt. Behal ve aan bejaarden biedt het onderdak aan de muziekgezelschappen Hosanna en Euphonia, plus het tamboers- en pij perkorps Excelsior. Zou de bejaardensoos het gewenste gebouw er bij krijgen, dan komt een van de muziekgezelschappen zonder oefenlokaal te zitten. De bejaarden heb ben begrip voor de problemen, maar ze zouden toch wel willen dat de gemeente een beslissing nam. „We zijn al een hele tijd bezig om wat meer ruimte te krij gen". vertelt de heer Kerkhove. Zelf heeft hij het ruimteprobleem al een hele tyd zien aankomen. „Ruim drie jaar geleden zaten we nog in een gebouwtje aan de Keizersstraat", vertelt hij. „Dat was een pijpeniaatje. We hebben de gemeente toen gevraagd om een andere lokaliteit. Daar is werk van gemaakt. Zodoende zijn we nu in deze school, die van de gemeente is, terechtgekomen. We hebben toen al ge zegd dat we dankbaar waren voor de verbetering, maar ook dat het nieuwe onderkomen wel weer gauw te klein zou zijn. Die voorspelling is uitgekomen", xoen de sociëteit de ruimte in de school Winkelweken. De winkelweken zul len van 14 tot en met 28 oktober wor den gehouden. De netto-opbrengst hier van zal ten goede komen aan het pas opgerichte jeugdfanfarekorps. Het korps telt nu al bijna 30 leden. De bedoeling is om van het bedrag de leden in een uniform te steken. Aan de winkelweken zijn vooral voor de schooljeugd verschillende attracties verbonden. Met het oplossen van een rebus bijvoorbeeld of door het raden van het gezamenlijk gewicht van de deelnemende winkeliers kunnen zij mooie prijzen winnen. Prijskaarten N.K.V. Donderdag (vandaag) om half acht organiseert het N.K.V. een prijskaarting voor zijn leden in café „De Goede Verwachting" Deze foto illustreert duidelijk het ruimtegebrek in de Goese bejaardensociëteit. kreeg, telde de bejaardenbond 300 feden. Daarbij komt, dat alle bejaarden ook niet'-leden, welkom zijn in de soos. De bond telt nu 600 leden. „Enfin", gaat de heer Kerkhove ver der, „de gemeente weet nu hoe we hier zitten. Want de raad is tijdens een ex cursie door de stad, bij ons op bezoek geweest. We hopen echt dat er nu gauw iets gaat gebeuren. Want raadsleden ko men toch niet voor niets?" Met een op merking van een van de raadsleden, dat de bejaarden overdag toch kunnen biljarten in een oefenlokaal van een muziekgezelschap dat alleen 's avonds als zodanig dienst doet, waren de be jaarden niet gelukkig. Het gesleep met het biljart en de kansen op vernieling vinden de bejaarden verre van aantrek kelijke vooruitzichten. De oefenlokalen zien er bovendien erg ongezellig uit, net als de rest van hej; schoolgebouw.. Mgar. over een op knapbeurt wülen devbejaar.&empog niet eens bij de gemeente beginnen- „Het is een oude schob,L Ik ben er zelf nog op geweest. -Hel; ..gebouw is indertijd afge keurd", aldus de "heer Kerkhove. „Nu staat de school er eigenlijk nog net zo. Misschien dat het gebouw, als we er een lokaal bij krijgen, gelijk wat wordt opgeknapt. Uiteraard moet een soos er toch zo aantrekkelijk mogelijk uitzien om veel mensen te trekken. Maar na tuurlijk blijft het een oud gebouw Dat is nog niet zo erg als er maar veel licht en ruimte Is. De hoge, ouderwetse schoolramen zor gen er wel voor dat de bejaarden licht genoeg hebben. Maar de ruimte, dat is het' probleem". Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: (foor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraa» l telefoon 6252 GOES Eerste redacteur tooi Zeeland: Exploitatie. F DE UB1 inspectie Zeeland Li. K. M DE JOND teL 6252. Goes tel 011604281. privé 730U- Goes, lerneuzen Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HÜSKEN Breitnerstraat 81, Terneuzen. Tel. 01150-3296 Redacteur voor Oost-Zeeuwsc/i-Vlaanderen J. ROBESIN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-2006. Redactrice voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej S. MAASKAN'I Singelstraat 17. Goes, tel. 01100-5689. Ray onbeheerde' voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mm ingezonden meded<-"neen 21b mm gewone advertenties Bi) contract aanzien Hike reductie, „Kleintjes": 3 regels ot minder f L- elke regel meer 0,25 Ais één regel gelden 23 letters en/ol leestekens Bij Dlaatsing ook tn de Brabantse oplage resp f 1,75 ei) f 0,65. BU 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half eeld (Van een onze verslaggevers) TERNEUZEN In de komende maanden zal er een drietal informatie middagen worden belegd voor al dege nen (in de Kanaalzone) die betrokken zijn bij de godsdienstige katechese op de r.-k. lagere scholen.- Dit ter onder breking en stimulering van de team- gesprekken m.b.t. de katechese, die op welhaast alle scholen in de Kanaalzone met enige regelmaat plaatsvinden. De eerste informatiemiddag wordt gehouden op vrijdag 13 oktober. Drs. C. Verbeek zal dan spreken over „Het gebruik van de bestaande methode" Op maandag 13 november houdt drs. J Dekkers een inleiding over „achtergron den van de vernieuwde katechese" Ka pelaan L. Testers van Sas van Gent leidt op vrijdag 8 december o.a. in op de onderwerpen „teamgesprekken over geloofsopvoeding" en „contact en over leg met de ouders". Als centraal punt van samenkomst werd het ziekenhuis te Sluiskil geko zen. De informatiemiddagen beginnen om half vier. (ADVERTENTIE) Veiligheid in Uw huis Op al uw gasapparaten. J. A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel Tel. 01155 - 625 Middelburg Tel. 01180 - 2883 (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN De muzikale kome die „De Stunt" van Guus Vleugel en Ruud Bos zal 18 oktober in hotel Brit- tannia te Vlissingen worden opgevoerd. Dit gebeurt onder auspiciën van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, departement Vlissingen. Filatelie In hotel ,,Du Commerce" vond de maandelijkse bijeenkomst plaats van de filatelistische vereniging Het Land van Cadzand. De voorzitter, de heer Gielliet uit IJzendijke, vroeg aandacht voor de komende voorjaars expositie in Middelburg en wekte de leden op hieraan hun actieve mede werking te geven. De volgende bij eenkomst werd vastgelegd op 6 novem ber te Oostburg. (Van onze correspondent) Ruim 150 bejaarden waren gister morgen aanwezig in het restaurant van het r.-k. rusthuis De Blide om te luisteren naar een lezing van bos wachter C. Riemslag over het dieren- en plantenleven in en rondom het re creatiegebied De Braakman. Eer het zover was, moesten er nog heel wat stoelen en tafels worden verplaatst: de zaal van het rusthuis is nl. berekend op 120 personen. Dit drukte het be stuur Open Bejaardenwerk weer eens met de neus op het nijpende vraagstuk van de financiën. Men is hard bezig met het aantrekken van een maat schappelijk werkster. Is het eenmaal zover dan komt de stichting in aan merking voor subsidie en kan naarstig worden omgezien naar een grotere zaal, die, met alles respect voor de gastvrijheid van de bejaardentehuizen, voor dit werk toch wel heel hard no dig is. Dat zo vele zelfstandig wonende bejaarden hun belangstelling toonden is een succes voor de opzet van dit werk. Mevrouw G. F. Dikötter-van Esch, die de honeurs namens de com missie waarnam, hoopte dat velen in het gebodene van deze ochtend aan leiding zouden zien, door het kopen van lecteuur over dit onderwerp een nieuwe hobby aan te kweken. In de eenvoudige verteltrant van de bos wachter, aangemoedigd door belang stellenden vragen uit zijn bejaard ge hoor, proefde men de liefde voor zijn vak. Prachtige dia's van nooit ver moed natuurschoon illustreerde zijn betoog. Zware schade. Gistermiddag om kwart over twee werd een taxi, be stuurd door H- D. J. v. d. E. uit Sas van Gent, toen deze over de rijksweg in de richting Terneuzen reed, aangereden door een tractor, waarvan de bestuur der, J. K. uit Sluiskil, vanaf de Bal- juwlaam, de rijksweg wilde oversteken. De taxi werd zo zwaar beschadigd dat hij met een kraanwagen naar een Ter- neuzense garage moest worden gesleept. De inzittende mevrouw V. uit Sas van Gent. werd licht gewond. Soos Vanaf vandaag gaat iedere week in „De Molen" aan de DeJonge- straat in Terneuzen de Soos draaien. De soos met het vraagteken is bedoeld voor jongelui om wat te praten, te drin ken en te dansen. Wat het precies gaat worden is eveneens nog een vraagteken. De leiding hoopt dat de jongelui van een en ander een uitroepteken maken. Voor lopig begint telkens om acht uur. lnstallatie. In Vlissingen werd door de grootmeester der orde van vrijmet selaren onder het grootoosten der Ne derlanden, prof. dr. J. Kok, de nieuw opgerichte loge van Terneuzen plechtig ingewijd. De naam van de Terneuzen- se loge is „l'Amitié sans fin". De voor zittend meester, de heer J. van de Ende uit Terneuzen en de overige bestuurs leden werden op de traditionele wijze geïnstalleerd. Streekbibliotheek In het vormings centrum ,,Hedenesse" vindt vrijdag avond een vergadering plaats waar van gedachten wordt gewisseld over het stichten van een algemene bi- Dliotheek Oostburg die afgestemd dient te zijn op de gehele streek. Afscheid schoolhoofd. De heer E. Spinnewijn, sedert 1 mei 1931 hoofd van de r.-k. lagere school, zal op 10 oktober zijn ambt neerleggen wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. Die dag zal 's avonds om zeven uur een receptie gehouden worden in het schoolgebouw. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Th. Kerckaert, die vanaf 1961 als on derwijzer aan de Groedse school ver bonden is. Als tweede leerkracht is benoemd mej. M. van 't Westeinde, oud- leerlinge van de school. Schieting De in het Hofzichtthea- ter gehouden schieting, waaraan door 46 schutters werd deelgenomen, had als resultaat: Hoogvogel: M. Boer man, Waterlandkerkje; le zijvogel: A, Aeke, Bassevelde (B); 2e zijvogel: J. Wijffels, Biervliet; Hoogste aantal kleine vogels, 4 stuks, P. de Clerk, IJzendijke. Schieting Aan de schieting bij Cyr. de Kind werd door 55 schutters deelgenomen. De 1ste hogevogel werd afgeschoten door L. de Vilder te Clinge en de 2e hoge vogel door E. Bogaert te Clinge. De 1ste zijvogel was voor Fr. Petter te De Klinge (B) en de 2e zijvogel voor A. de Block te Kemseke-Paal. B. v.d. Vijver te Kemseke (B) schoot de meeste kleine vogels, n.l. 5 stuks. Vergadering biljartclub De biljart vereniging Tegen Moeders Wil 2 hield de jaarvergadeiing in het Hof Ter Mude in Sint Anna ter Muiden. Besloten werd om dit jaar een algemeen kam pioen aan te wijzen. Deze zal worden bepaald uit de winnaar van een twee kamp van de kampioenen op respec tievelijk het grote en het kleine biljart en hiervoor zal in de toekomst een wisselbeker worden beschikbaar ge steld. De kascommissie zal worden ge vormd door de heren A. Berckmoes en S. Garritsen en de komende competitie zal worden geleid door S. Garritsen en Fr. van Enschot. Gespeeld zal worden in volgorde van binnenkomst. Tenslotte werden er nieuwe statuten en een huis houdelijk reglement samengesteld. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) De stichting buurthuiswerk Het Tref punt heeft voor de winter weer een uitgebreid programma opgesteld. Al lerlei clubs zullen weer gaan draaien. Er zal balletles worden gegeven, ter wijl ook de kindercrèches weer gehou den zullen worden. Het program ziet er als volgt uit: Keuzeprogramma: knutselen, kleien, zingen, spelen, vertellen, enz. Iedere woensdagmiddag van 2 tot 3.15 u. voor meisjes en jongens van 6 t.m. 8 jaar. Spelgroep: voor kleuters van 4 en 5 jaar woensdagmiddag van 2 tot 3.15. Kleutergymnastiek: voor kleuters v. 4 en 5 jaar: dinsdag van 5 tot 6 u. Ritmisch dansen en ballet: voor meisjes vanaf 6 jaar; maandag van 4.30 tot 5.30 uur (beginners), van 5.30 tot 6.30 uur (gevorderden). Knutselgroep: voor meisjes en jon gens van 9 t.m. 11 jaar; woensdagmid dag van 3.30 tot 5 uur. Sport en Spelgroep: voor meisjes en jongens van 9 t.m. 11 jaar; woens dagmiddag van 3.30 tot 5 uur. Barbieclub: maken van poppenkleer- tjes voor meisjes vanaf 7 jaar; don derdag van 4.30 tot 5.30 uur. Toneelclubs: voor meisjes en jongens van 7 tot 9 jaar; vrijdag van 4.30 tot 5.30 uur; voor meisjes en jongens van af 10 jaar: maandagavond van 7 tot 8 uur. Vrije expressiegroep: tekenen, schil deren, boetseren, maskers maken, enz. voor meisjes en jongens vanaf 10 jaar; vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Crèche voor peuters tot 4 jaar: ie dere donderdagmiddag van 2 tot 4 uur. Begrafenis Onder zeer grote be langstelling werd op de nieuwe be graafplaats te Nieuw- en Sint-Joosland de heer Hendrik van Waarde, een van de slachtoffers van 't verkeersongeluk bij Nieuwerkerk, ter aarde besteld. Velen volgden de met kransen en bloe men overdekte baar, waarbij de le den van de v.v. Nieuwland als slippen- dragers fungeerden. Nadat de kist in de groeve was neergelaten sprak de heer Krijger van het aannemingsbe drijf Zeeland n.v., als werkgever en namens het personeel. Ds. P. Siderius sprak een tekst uit de bijbel en bad het Onze Vader. MIDDELBURG Het programma voor a.s- zondag luidt: K.N.V.B.-afde ling Zeeland: le klas: Renesse 1-Groede 1, Jong Ambon-Domburg 1, Luctor 1-Kruinin- gen 1, Patrijzen 1-D.F.S. 1, Robur 1 Lewed, Boys 1, Zeelandia 1-Hoofdplaat 1. Reserve le klas: Steen 2-Middelburg 4, Hontendsse 2-Zeeland Sport 4, Vo gelwaarde 2-Zeeland Sport 3, Zeelan- dia 2-Walcheren 2, Terneuzen 3-Axel 3, Oostburg 2-Vlissingen 4. 2e klas A: Aardenburg 2-Schoondij- ke 1, Koewacht 2-Biervliet 2, Hansw. Boys 2-Rda W 1, Hulsterloo :1-Sluiskil 2, Clinge 2-Graauw 1. 2e klas B: DFS 2-Lewed. Boys 2, Domburg 2-Kwade*ndamme1, Zonrie' mairé 1-Luetor 2, Jong Ambon 2-Drei- schor 1, Zderikzee 3- Renesse 2, Goes- 3-Cortgene 1. 3e klas A: Hulsterloo 2-Sluiskil 3, Corn Boys 3-Steen 3, Vogelwaarde 3- Koewacht 3, Ria W 2-Hontenisse 3, Graauw 2-Axe] 4. 3e klas B: Breskens 3-RCS 3, Ter neuzen 5-IJzendijke 2, Terneuzen 4- Hoofdplaat 2, Groede 2-Vlissingen 5. 3e klas C: Luctcr 3-Patrijzen 2, RCS 4-Zeeland Sport 5, RCS 5-Zeeland Sport 6, Walche-en 3-Noormannen 2, Zeelan- dia 3-Volharding 1. 3e klas D: 's-H. Arendskerke 3-Krui- ningen 2, Volhardngen 2-Kruiningen 3, Kwadendamme 2-Robur 3, Patrijzen 3-Robur 4, SVOWK 1-Dreischor 2. (ADVERTENTIE) Gentsestraat HULST muil (Van een onzer verslaggevers ALPHEN De fiscus is één van de schuldeisers, die de Alphense leder warenfabriek J. Wendel hebben ge noopt tot het aanvragen van uitstel van betaling om een dreigend faillissement althans voorlopig af te wenden. Het bedryf was na een zeer slechts zomer seizoen (dat vooral in de leerindustrie minder gunstige gevolgen heeft gehad) in ernstige financiële moeilijkheden ge komen en zag geen kans binnen de ge stelde termijn de schulden aan de drie belangrijkste crediteuren, t.w. twee le veranciers en de fiscus, te voldoen. De Bredase arrondissementsrechtbank heeft inmiddels het verzoek van de di rectie van de Alphense fabriek ingewil ligd en als bewindvoerder benoemd mr. F. R. van der Laken, advocaait en pro cureur te Breda. Naar de heer Wendel jr. ons gister middag meedeelde is de belangrijkste oorzaak van de moeilijkheden bij zijn bedrijf een doorlopend gebrek aan ka pitaal. „De fabriek werd in 1963 ge sticht", zei hij. „Sinds de oprichtings datum hebben we eigenlijk steeds te weinig reserves bezeten". De winsten, die in de eerste paar jaar tot een redelijke hoogte opliepen, wer den echter niet opzij gelegd voor de vor ming van een reservefonds, maar tel kens voor het grootste gedeelte aange wend voor uitbreiding en verbetering van de outillage van het bedrijf, dat op het ogenblik achttien werknemers telt. Toen zich dit jaar minder goede tij den aandienden, kwam het bedrijf al vrij spoedig in moeilijkheden, die uit eindelijk zijn geculmineerd in een aan vraag om surséance. „De laatste twee weken", aldus de heer Wendel jr., „wa ren de moeilijkste". Hij verwacht ove rigens dat c>3 termijn, die de beslissing van de arrondissementsrechtbank te Breda het bedrijf heeft gegeven (tot medio januari van het volgend jaar) volop kans biedt om de zaak uit de netelige situatie te redden. „Als alles volgens plan verloopt, halen we het", zei hij. „De orderportefeuille is uitste kend gevuld". Naar de heer Van der Laken mee deelde, zullen de crediteuren na het aflopen van de termijn rond de tafel gaan zitten om te beslissen over het lot van het Alphense bedrijf. Dat gebeurt dan via een stemming. De achttien werknemers zijn volledig op de hoogte van de benarde toestand, waarin zich hun directie bevindt. Van gespannenheid onder hen is, zo ver zekerde ons de heer Wendel, geen sprake. „Er heerst een gezond bedrijft- klimaat', zei hij. „Onze mensen weten precies waar ze aan toe zijn". Naar zijn mening is het in dit sta dium nog niet nodig overleg te openen met de vakorganisaties. „Het is heel goed mogelijk dat over enkele maanden een dergelijk overleg volkomen over- j bodig blijkt", aldus de heer Wendel, „Op het ogenblik wordt nog niet ge dacht aan sluiting van ons bedrijf'. Morgen, vrijdag 6 oktober: Hans weert 4.19 en 16.37 uur; Terneuzen 3.39 en 15.59 uur; Vlissingen 3.09 en 15.28 uur; Wemeldinge: 5.07 en 17.22 uur. IN NEW ORLEANS zijn 21 personen in staat van beschuldiging gesteld, om dat zij betrokken zouden zijn bij een complot om verzekeringsmaatschappijen op te lichten, Eiet gaat om verzonnen auto-ongelukken. tintelend fris en lekker pittig i (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN In de geheel ver- nieuwde Philips Jubileumhal en in een nog groter paviljoenen-complex op het sierterrein van deze hal wordt van 20 tot en met 29 oktober de 16e Zuid Nederlandse Beurs Eindhoven georga niseerd. Ruim tweehonderd deelnemen de firma's hebben standruimte gevon den in deze Beursaccomodatie, de grootste in Zuid-Nederland. De gehe le Jubileumhai wordt omringd door bordessen, van waaruit men een uit zicht heeft op de bedrijvigheid in de hal. De bordessen zelf zijn geheel ge vuld met stands, waardoor de Beurs in deze hal als het ware twee verdie pingen beslaat. Het paviljoenen-com plex, in oppervlakte nog groter dan de Jubileumhal, is eveneens geheel ge vuld met een veelzijdig assortiment deelnemende firma's. Temidden hier van prijkt de grote inzending van de gemeente Eindhoven ,,Miss Holland" 1967 zal ook twee da gen aanwezig zijn. (Van onze sportredactie) LEPELSTRAAT Zaterdag 8 okto ber wordt te Lepelstraat het Brabantse wielerkampioenschap op gewone fietsen verreden. De deelnemers worden ingedeeld in twee groepen, 's Middags om één uur starten de junioren tot en met vijftien jaar. Zij moeten 25 kilometer fietsen. Om half drie starten de senioren, die 60 kilometer moeten afleggen. Men kan in schrijven bij J. van Rijen, Franciscus- straat 33 te Lepelstraat. OOST-BERLIJN (Rtr.) Zolang tl I politiek van alleenvertegenwoordiging welke de vrede in Europa in gevaar brengt, wordt gehandhaafd kan er geen j dialoog zijn. Dit stond dinsdag in een hoofdartikel I in „Neues Deutschland", het dagblad van de Oostduitse communistische partij. Het contact, waarop het artikel doelt, was een briefwisseling tussen de IFest- duitse bondskanselier Kiesiniger en de premier van Oost-Duitsland, Stoph, Volgens „Neues Deutschland" dient de eerste stap in het contact tussen de twee Duitslar.den door onderhandelin gen tussen de hoofden van de twee regeringen plaats te vinden. Waarnemers beschouwen deze „aller of niets"-voorwaarde als oorzaak van een volslagen mislukking van de ii april begonnen dialoog, omdat zij aanvaardbaar is voor Bonn, dat vaió! standpunt uitgaat dat alleen Duitsland alle Duitsers vertegenwM- digt. MIDDELBURG Rijksarchief 9.3C—12.30 en 13.3017.!»' uur Expositie curieuze archiefstukkef TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie Guido Reijer- man GOES Korenbeurs 14 uur Verg. Inst. vooi bestuurswetenschappen ANTWERPEN KVO 20 uur Carmen MIDDELBURG Rijksarchief 9.30—12.30 en 13.30—M uur Expositie curieuze archiefstukke! TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie Guido Reijerms» KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting om kalkoenen 1263„Als je denkt, dat je met mij de kachel kunt aanmaken, moet je eerder beginnen met houtjes hak ken, makker", snauwde Sijmen Knoet, die niet veel vertrouw enscheen te hebben in de gezichten, die hij om zich heen zag. „Vertel 'es op, kastelein: Hoe ben je er in geslaagd zóveel geboefte en drek uit de goot in één bierhuis bij elkaar te krijgen 1 En verklaar mij dan bovendien maar 'es even in .wat voor een ellendig drankhol ik hier verzeild ben geraakt..." „Gij zijt in de Swarte Piraet, edele heer", antwoordde de waard, die zich weer achter zijn tapkast teruggetrok ken had. De Swarte Piraet is een eerste klas lokaal, waar het goed toeven is te midden van louter goede vrienden en waar een nette bediening u borg staat voor prima verversingen tegen billijke prijs." „Loop naar de pomp met je billijke prijs. Ik heb geld zat", gromde Sijmen. „Schenk de mannen hier een dubbele brandewijn in op mijn rekening Toen wierp de schurkachtige Knoet eetl buidel rinkelende goudstuk ken op tafel en de waard van de Swarte Piraet schonk klokkend de glazen vol... „Aha..., zo zo..., wel wel...", grinnikte Sijmen Knoet. „Dit is dus die beruchte Swar te Piraet dat meest ellendige en stinkende boe#' hol van héél Gravendrecht." Hij keek de aanv®1' gen één voor één diep in de ogen en siste „En julli» zijn nét het soort gespuis, dat ik nodig heb. Als jtillif handig weten om te springen met de menselijke chaamslengte, dan betaal ik dat met kostbaar goud' Meteen voegde Heintje Haak zich bij Sijmen Kn«' en fluisterde veelzeggend: „Als de edele heer bedo'1' dat we iemand een koppie kleiner motten maken, d" kan hij op ons rekenen. Voor goud doen we alles.-* K (Van een onzer ver BRESKENS. Het Stenvert uit Terneu: college van G.S. schr of het juist is dat K van de veerhavena Breskens daar de en den gereedgekomen kleedgelegenheid zul d wjjnen. VERDER wil de heer St wanneer de velden nen, al maatregelen z mettertijd een verva commodatie ter bescl nen stellen. ZLJN er geen maatrege het college van G.S. vraagt de heer Sten\; nodige stappen te ond DE vierde en laatste raadslid is, of G.S. zijn him invloed aan het verkrijgen van ee voor de gemeenschap sportorganisaties, aam om te sporten. OP het gemeentehuis officieel niets bekend tuele verwijdering van „Wat de gemeente er maar zijdelings, van veeremplacement in 1 band met de komst var vergroot en verbreed worden", zo deelde Eekhout van Breskens is, aldus de burgemees de verbreding zal opg de oostkant, dan zuil den in de weg liggen.! burgemeester te weten staat de zaak in studie ZWOLLE (ANP) D« 'in het „Sophiaziekenhui zullen binnenkort een k toestel aan het voeteinde kunnen krijgen als ze dat voorziening, een primeui land, kost hen f 3,50 pe toestellen zijn aangeslote tern distributienet in de draadomroep. De voorzier als proef. Het gaat niet technische kant van de za wil ook graag weten, hot reageren. Ook andere ziekenhuizc langstelling getoond voor dat in de Verenigde Stal keld, maar de firma die tjes in Zwolle installeert, resultaten in het „Sophiaz: wachten, voor ze met a tingen in zee gaat. V-i ''l „MIJN vrouw komt uit Bu Willem Beukelszoon de leren kakelen. Althans van m'n leerlingen. Zelf Aardenburg. Ik ben tien wijzer geweest in Oost 10 oktober sluit ik een 3 riode af als schoolhoofd de. Helemaal West-Zeem dus, al kunnen de mees aan me horen. Ik heb n weg gewild, maar de bu megen of zo Om te ku ren. Ik ben blij dat we daan hebben. Ik voel me plaats." „MEESTER" E. Spinnewij de oprichters van de r lieke lagere school „op „Ik was 29, net als mijn We begonnen met tachti. Vandaar dat mgr. Hopmi dat we wel tien jaar ee kunnen beginnen. Twee (ik was toen nog one Oostburg) kwam de toe ken bij me met de vraa meehelpen een school te Groede. Maar ik wist h hoe dat moest. Het enige is les geven. Maar de gekomen." (tegen zijn vi vaak zou ik niet die afs gefietst tussen Oostburg c „IN 1952 kreeg ik de klc leven. Dat jaar werd er gesticht in Breskens en Ineens waren we de hel leerlingen kwijt 't Wa: school geweest met dri toneel. Nu werd het een school. We hebben op l «ijfenturintig teerlingen komt wel weer verbete: gaat altijd zo met scholen tie van generatie-wisseli een top gehad en dan fc een dal. Straks klauter weer naar boven. Hoewe kinderen per gezin tegen aanmerkelijk kleiner is d TOCH heeft zo'n kleine voordelen. In de eerste net een huisgezin. Gemt zellig. De kinderen nod allemaal uit bij verjaarde dags schenk ik de over thee in. En zo zijn er m dingen, die je op een niet kunt doen. En het Bat was juist mijn bez:

de Stem | 1967 | | pagina 2