fijne schoenen kopen? Engels echtpaar met 1913-auto door Nederland Geen ambtswoning voor burgemeester Even uitblazen mevrouw Offerman introduceert weer de halve mouw papier voor uw -pen VIJFTIG JAAR MONTESSORI- VERENIGING In memoriam generaal S. Sosabowski Inkomsten 11% hoger Eet een appel Peterseli'e-molentje Plezierige wedstrijddag voor jonge plattelanders Aanvullend krediet voor museum te Aardenburg Bridge-drive IN ZIERIKZEE SNELHEID115 KM PER UUR Snel Motoren Trots In OESO-landen in 1966 105 min. toeristen WATERSTANDEN C< r> Wereldvri'endschap Beter uitzicht Nieuwe spelregel Japan wil meer uranium kopen van Amerika H DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 OKTOBER 196T (ADVERTENTIE) Sreda Karrestraat 27 Tilburg Heuvelstraat 70 Filialen te Dordrecht, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Den Haag en Leiden ■iiniiiiniiiHiuiiaiiniii „Ik ontwerp voor de jonge, de niet meer piep jonge, en de sjieke vrouw", zei Ferry Offerman bij het inleiden van zijn najaarscollectie te Amsterdam. Met deze woorden steekt hy de oudere vrouw een pluim op de hoed: „Ware sjiek", zegt hij „wordt doorgaans pas op rijpere leeftijd ver worven". Er is bij Offerman nog een andere indeling te maken: hij ont werpt confectie modellen die verkocht worden voor prijzen van 100 tot 175 gulden, boutique modellen die rijken tot circa 300 gulden, en couture van 375 tot 1850 gulden. De show opende met een paar en sembles bestaande uit japon met jas je van diolen loft, het ene gebroken wit, het andere havanna bruin. De ceintuurs liggen op de zoom van de jasjes, waardoor de ensembles lijken op robe-manteaux. Ge-en kostbaar la ken, en een hele serie pakjes van het zelfde model, maar de prijs is slechts 159 gulden ofschoon ze er minstens twee maal zo duur uitzien. Glad of gé- ruwd laken, Shetland, crepe en tweed lopen door deze collectie. Ook hier veel wit en bruin, al dan niet gecom bineerd. Een van de meest frappante combinaties: de ruime hoog omgorde mantel met col, uit room witte wollen stof met bruine noppen zo groot als theeschoteltjes. Bij de tailleurs bewonderden wij de grove tweeds, gemêleerd of geruit en enkele malen gebruikt voor een wijd golvende rok met kordaat jasje. Een goede gedachte van Offerman is de in troductie van de halve mouw bij veel japonnen van zachte wollen stof, met col, doorgestikte naden, en plooien in het voorpand. Oranje en rood is hier voor een geliefde kleur. Laat ons met de cape een zwaai ma ken van ochtend naar avond: eerst die van zwart laken voor de ochtend postbode, voor 's middags afgezet met nerts; van de double face puntcape (koffie en room) over een koffie rok en room blouse naar de zwart fluwelen cape en naar een hele rij van brokaat in alle lengten. Avondjaponnen vormen bij Offerman een apart en lang hoofdstuk. Zijden lllllllllllllllllllllllllllhlllllllllllllllllllllllll In de komende maanden wordt er weer 'n grote verscheidenheid aan ap pels op de markt aangevoerd. De prijs is niet al te ioog, zodat de slogan: „Snoep verstandig, eet 'n appel" door ieder een ter harte genomen kan worden. Het eten van appels heeft vooral op het gebit van de jeugd een gunstige uitwerking en daardoor ook op de ge zondheid. De bekendste soorten zijn de Cox Orange Pippin en de Laxton Su perb met een aangenaam zure en de Glorie van Holland met een lichtzure «naak. Deze laatste is vooral geschikt voor de verwerking tot moes, evenals de Goudrenet, die daarnaast nog be kendheid geniet als handappel. crepe, lamee, broche, moiree en ge heel gepailleteerde stoffen. Verschil lende avondjaponnen hebben een wik kel effect als een strenge versie van de sari. Moulinex brengt thans op de markt een „peterseliemolentje" in een nieuwe uitvoering uit slagvast polyesteroL Het elegante molentje biedt het voordeel dat men het niet alleen in de keuken kan gebruiken, maar ook op do tafel, waar iedereen vers gesneden peterse lie en of andere tuinkruiden aan zijn gerechten kan toevoegen. Een beetje vers gesneden peterselie is lekker en decoratief op soep, vooral uit een blik of een pakje. Vanaf 1 oktober is het bij de detailhandel verkrijgbaar. Deze combinatie van mantelpakje en mantel is van Nina Ricci en genaamd marine-blauwe ruit. Het jasje heeft een grote mosterdkleurige, rode en marine-blauwe ruit. Het asje heeft een korte opstaande kraag en yier op gestikte, met knopen gesloten, zakken. De tot op de knie vallende rok is van voren geplisseerd. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Mon- tessori-Vereniging hebben gisteren kinderen van diverse nationali teiten een krans gelegd op het graf van Maria Montessori bp het ka tholieke kerkhof in Noordwjjk-Bin nen. In het ziekenhuis te Hillindon in En geland is op 75-jarige leeftijd overleden de ereburger van Heteren, generaal majoor Stanislaw Sosabowski C.B.E., een van de moedigste legeraanvoerders uit de tweede wereldoorlog. Generaal Sosabowski was de bezielende stichter en bevelhebber van de Eerste Onafhan kelijke Poolse Parachutisten Brigade die in september 1944 te Driel in d gemeente Heteren landde voor de stryd die in september 1944 te Driel in de om Arnhem". In Polen geboren uit arme ouders, kwam hij reeds als kind terecht in de Verzetsbeweging tegen net Oostenrijkse regime. Later neemt hij dienst in het Poolse leger. In 1939 is kolonel Sosa bowski actjef bij de grimmige gevech ten om de Poolse hoofdstad en leidt hij de brigade „Ue Kinderen van War schau. Na de capitulatie is hij lid van de Poolse Ondergrondse zowel onder Duitse als onder Russische bezetting. In 1940 ziet hij kans naar Frankrijk te ontkomen vanwaar hij oversteekt naar Engeland. Hier vormt nij in de jaren 1941-1944 de Eerste Poolse On afhankelijke Parachutisten Brigade. „Ik was besloten schreef generaal Sosabowski in zijn in 1960 bij Sijthof te „Leiden uitgegeven boel. „Ik vocht voor de vrijheid" 'n sterke gevechts eenheid te vormen, bestaande uit man nen die moedig en vastbesloten waren en die slechts één doel voor ogen had den: De bevrijding van Polen!" De Parachutisten Brigade heeft hij gesticht, hij was er trots op, het was zijn levenswerk. Zijn soldaten vereer den hem. Maar het éne grote doel heeft hij door politieke intriges nooit bereikt. En in plaats van in het vech tende Warschau, werd zijn brigade in de hel van Arnhem ingezet. In de na middag van de 21e septembere 1944 springt generaal Sosabowski met zijn mannen boven de Betuwe uit de vlieg tuigen van de Royai Air Force. Zij ko men neer in Driel, vechten onmiddelijk verbeten tegen de Duitsers en houden stand tot zij worden ontzet door de op rukkende Geallieerden. Na de mislukte operatie „Market Garden" hoopte generaal Sosabowski nog altijd dat zijn brigade in Polen zou worden ingezet „Als ik ergens spijt van heb scnreef hij dan is het dat ik nooit in de gelegenheid ben ge steld met mijn troepen terug te gaan naar Polen om mijn landgenoten de vrij heid te brengen waar zij naar smach ten". Dit had hij niet mogen beleven. Ge neraal Stanislaw Sosabowski, C.B.E., de commandant van de Poolse para chutisten die uit de heme] neervielen om Nederland te helpen bevrijden van de Nazi-onderdrukking, stierf als poli tieke vluchteling, als ontheemde in een Engels ziekennuis. B. STRENK (Van - een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Het werd een plezierige wedstrijddag in de land- bouwpraktykschoo) te Schoondijke ge organiseerd door de drie plattelands jongeren-organisaties in Zeeland. In totaal 250 jongelui nit de gehele pro vincie namen deel aan de elf wed strijden, op touw gezet door de 3-c-o- commissie van PJGZ, CPJ en KPJ, onder voorzitterschap van de heer R. Almekinders uit Baarland. D. Vogelaar uit Kloosterzande werd winnaar tijdens de finale van de trek- kerbehendigheidswedstrijd: Zeeuws kampioen dus. Tweede werd D. Diele- man uit Zaamslag, derde J. Luteijn uit Nisse. De overige uitslagen. Tech nische kennis: 1. J. de Vrieze, Scharen- dijke; 2. M. Markusse, Nieuw- en St.- Joosland; 3. W. Reijnierse, Nieuwdorp, Fruitbeoordeling: 1. J. de Visser, Se- rooskerke; 2. A. van Westen, Zierikzee; 3. J. Wisse, Kapelle. Onkruidherken- ning: 1. J. Haartsen, Schoondijke; 2. T. van Waes, IJzendijke; 3. M. Quaak, Kloosterzande. Algemene kennis voor meisjes: 1. mej. J. Zandee, Goes; 2. mej. A. Dieleman. Axel; 3. mej. M. Nobels, Goes. Fotoherkenning: 1. H. Chappon, Zuidzande; 2. R. Jansen, Zaamslag; 3. J. Luteijn, Nisse. Opma ken fruitschaal; 1. mevr. Louwerse, Middelburg; 2. mej. L. Meijers, Seroos- kerke; mej. L. Paridan, Waterland kerkje. Bloemschikken: mej. E. Tho mas, Hoofdplaat; 2. mej. W. Bosselaar, Aagtekerke; 3. mej. R. Louwerse, Mid delburg. Brommercross: 1. B. Quist, Borssele; 2. A. de Feijter, Klooster zande; 3. F. Haak, Biervliet. Zuivel- wedstrijd: 1. mej. S. de Feijter, Water landkerkje; 2. mej. W. Bosselaar, Aag tekerke; 3. mej. C. de Putter, Kamper land. Modeshow; 1. mej. M. Mullaert, Biervliet; 2. mej. T. van Waes, IJzen dijke; 3. mej. N. Verplanke. (Van een onzer verslaggeefsters) AARDENBURG Het college van b. en w. zal de gemeenteraad tijdens de vergadering van hedenavond een voorstel doen betreffende de toetreding tot de Raad van Europese Gemeenten. Voorgesteld zal tevens worden een aanvullend krediet van f 10.000 be schikbaar te stellen voor afbouw en inrichting van het gemeentemuseum. Als de raad akkoord gaat zal er ook een aanvullend krediet worden uitge trokken voor de afbouw en inrichting van de gymnastiekzaal. Aan de orde komt verder de open stelling van winkels tijdens de ver koop-actie van de winkeliersvereni ging ,/Warvo". Deze actie zal van 13 tot 29 oktober worden gevoerd. Op de agenda staan voorts o.a. voorstellen betreffende de onderhand se aanbesteding voor het bouwrijp ma ken van een deel van het bestem mingsplan Kom Aardenburg West, en de verkoop van bouwgrond in dit plan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Nederlandse Bridge Bond organiseerde in hotel Des Pays-Bas te Terneuzen ,de eerste in Zeeland gehouden „Martini"-brid- ge-drive. Voorronden voor de kwartfi nale zullen ook worden gespeeld te Oostburg, Vlissingen en Middelburg. Te Terneuzen werd gespeeld met drie groepen van 8 paren. De uitslag hiervan luidde: Groep al: mevrouw De Jong - de heer Geelen 97 pnt-, mevrouw Thore- naar - de heer Koopman 96 pnt. Groep a2: de heer en mevrouw Voorhans 102 pnt., de heren Risseeuw - Ouwe- neel 92 pnt. Groep b: de heren Pijma- Simpelaar 104 pnt-, de heren Gunther- Puylaert sr. 98 pnt. Als „beste derde" eindigden de da mes Maat - v, d. Dries, die eveneens aan de kwartfinale zullen deelnemen. TWEE GEWAPENDE mannen, met kousen over hun gezicht getrokken ter vermomming, hebben kans gezien in een winkelcentrum in Toronto een overval te plegen op de kas, en zich uit de voeten te maken met 70.000 dollar. ZIERIKZEE In de gisteravond ge houden raadsvergadering heeft het col lege van b. en w. voor de derde maal in successie bakzeil gehaald met zyn plan voor een andere ambtswoning voor de burgemeester. Thans wilden b. en w. van een dubbele middenstands woning aan de Lange Blokweg er een tot ambts woning verbouwen voornamelijk door die ene woning te vergroten aan de zij kant en achterkant. Met inbreng van de waarde van de woning mee was het college angstval lig binnen de grens van een ton geble ven. Vooral het raadslid M. de Moor had ernstige bezwaren tegen dit plan. Hij vond dal er een lelijke puist aan het blokje van twee woningen zou komen als het plan aanvaard zou worden; voorts wilde hij een uitgebreid plan voor de bouw van e ennieuwe ambts woning, ook binnen het raam van een ton, opdat de raad de beide plannen zou kunnen vergelijken. Andere raadsleden hadden weer andere bezwaren; sommi gen zagen liever dat de burgemeester binnen de wallen een goed geoutilleer de ambtswoning had. Ook werd voor gesteld te bekijken of van het blokje van twee woningen niet één grote wo ning gemaakt kon worden. Maar na uitvoerige discussie besloten b. en w. het vorstel terug te nemen. Het raads lid J. R. de Boer (P.Chr.F.) stelde nog voor een prijsvraag uit te schrijven. De raad besloot het mogelijk te ma ken dat winkels waarvan het assorti ment voor minstens 75 procent uit sou venirs bestaat, voortaan op zondag zou den kunnen zijn geopend. In de veror dening „Stedeschoon Zierikzee" werd e enwijziging gebracht, waardoor b. en w. aan zakenlieden door G.S. verleende vergunningen voor het maken van re clame aan de gevels, zouden kunnen in trekken en opnieuw verlenen als de re clame door de beugel van b. en w. zou kunnen, met de restrictie dat bij wei gering van een nieuwe vergunning be roep op dit orgaan mogelijk zou moeten zijn. In derde ronde besloot de raad een zgn. „nodig-verklaring" uit te spreken ten behoeve van de vestiging te Zie rikzee van een nieuwe christelijke nij verheidsschool voor meisjes. De bestu ren van Z.L.M. en C.B.T.B. zullen in het bestuur daarvan ieder voor vijftig procent deelnemen, terwijl de nieuwe school geen voortgezette opleidingen zal geven die nu reeds door de Z.L.M. school te Zierikzee worden gegeven. De school van de C.B.T.B. te Bruinisse zal nu wor den opgeheven. Tenslotte besloot de raad medewer king te verlenen aan de bouw van een nieuwe chrisitelijkwe kleuterschool, waarvan de stichtingskosten voor twee klassen worden geraamd op totaal 277.458, BREDA Oude auto's worden overal waar ze verschijnen hartelijk begroet. Lord en Lady Montagu of Beaulieu weten dat. Daarom wuif den ze in Wernhout vriendelijk naar de mensen die samendromden rond hun wijnrode Vauxhall uit 1913. Met een lakonieke glimlach die de Engelsman zo kenmerkt en een brede handzwaai begon hij even later aan een vierdaagse trip door ons land. De naam Montagu is in Engeland onherroepelijk met oude auto's ver bonden. Lord Montagu is eigenaar van het wereldvermaarde Montagu Motor Museum, dat gevestigd is in een van debelangrijkste historische kastelen van Engeland, gelegen in het prachtige New Forest in Hamp shire. In Nederland zal lord Mon tagu enkele lezingen geven over zijn museum en in het bijzonder over de „The Stately Homes", de his torische kastelen van Engeland. Na tuurlijk zal hij ook een bezoek bren gen aan het automuseum in Drie bergen. Lord Montagu is een spraakzaam man. Maar over zichzelf wil hij liever niet praten. „Nee dan ben ik gauw uitgepraat, liever over auto's. U kon mij zojuist niet bijhouden hè. Dat kan ook niet want dit oude karretje loopt nog 115 kilometer per uur. Dat was gebleken. Op de weg Wernhout Breda had zij vele ver baasde automobilisten gepasseerd. „Waarom toch deze voorkeur voor oude wagens?". „Een persoonlijke voorkeur", zegt lord Montagu, „maar rooral een hulde aan mijn vader- Mijn vader was een buiten gewoon man. Als kind droomde hij ervan een locomotief te besturen. Niets banalers dan dat, zult U mij zeggen, maar toen hij zijn studie in Oxford beëindigd had ging hij wer ken in de locomotiefwerkplaatsen in Swindon, waar hij de vervelendste karweitjes moest opknappen. Later bestuurde hij verscheidene malen de sneltrein ornemouth Londen en hij deed het nog toen hij ruim zes tig jaar was, tijdens de algemene staking van 1926. Maar hij werd vooral bekend als een der pion- niers van de auto in Engeland en als de eerste verdediger van de auto mobiel in het Parlement. In 1952 stichtte ik op mijn landgoed het Mon tagu Motor Museum. Nu kunnen de bezoekers meer dan 200 modellen van „veteran cars" te zien krijgen waar door ze de gehele geschiedenis van de auto kunnen volgen. Afgelopen jaar zijn er meer dan 600.000 be zoekers geweest. Voor mij betekent dit natuurlijk meer dan een hobby. Ik neem vaak deel aan rally's van „veteran, cars" en ben lid van minstens vier clubs. In feite gaat het hier om een ware roeping. Ik heb verscheidene wer ken over auto's gepubliceerd en ben uitgever van een .maandblad „het Veteran and Vintage Magazine". Maar het museum eist bijna al mijn tijd op. Het groeiend aantal bezoe kers maakte verbeteringen noodza kelijk, daarom heb ik er een afde ling motorrijwielen aan toegevoegd, die een verzameling bevat van meer dan 100 motoren vanaf 1899 tot he den. Er zijn ook andere speciale ont spanningsmogelijkheden, o.a. de grootste miniatuurspoorweg ter we reld, die in 1964 op de wereldten toonstelling te New York is tentoon gesteld, kartingpistes en een restau rant, ingericht in de vroegere ref ter van de lekebroeders die in de 13e eeuw dit kasteel bewoond heb ben. Lady Montagu onderbreekt haar man af en toe om iets aan zijn be toog toe te voegen. Dan zegt zij plotseling „Wilt U misschien iets over Beaulieu weten?" „Beaulieu", zegt haar man, „daarmee zou je twee kranten kunnen vullen. Een korte schets dan?"' „De cisterciën zer abdij van Beaulieu werd in 1205 gesticht door koning Jan. Een legende vertelt, dat de koning hier toe een besluit nam na een nacht merrie waarin hij door cisterciën zers werd gegeseld. De koning maak te zich nogal zorgen over deze droom omdat zijn vader, koning Hendrik II als kastijding voor de moord op Tho mas Becket een flinke aframmeling heeft gekregen van de monniken van Canterbury. Daarbij kwam nog, dat koning Jan alle reden had om de cisterciënzers te vrezen, want hij had ze nogal tamelijk ruw bejegend om hen te straffen omdat ze hem twee jaar voordien geld geweigerd hadden. Zo ontstond de cisterciën zer abdij van Beaulieu, waarvan u nu nog de vertrekken kunt zien van de lekebroeders (thans Domus), de refter, nu parochiekerk, en de Grote Loge, het huidige paleis, dat nu mijn residentie is. Beaulieu werd in 1845 nagelaten aan een van mijn voorvaderen, „de koning van Schotland zonder kroon". Hij schonk het als huwelijkscadeau aan zijn tweede zoon, Lord Henry Scott, die de titel kreeg van eerste baron van Beaulieu. Deze liet hij er talrijke veranderingen aanbrengen. Toen ik het in 1951 zelf erfde heb ik er ook enkele veranderingen in laten aanbrengen met het oog op meer confort. Het paleis en de tui nen zijn een van de mooiste oor den van Zuid-Engeland. De abdij (nu gedeeltelijk puin) en de oude kloos terruïnes behoren tot de mooiste belangwekkendste gebouwen die nog ongedeerd en voor het publiek toe gankelijk zijn". „Weet U", zegt hij plotseling van toon veranderend, „dat Beaulieu tij dens de Tweede Wereldoorlog, toen ik bij de Grenadiers Guards diende, gebruikt werd als hoofdkwartier van het Rode Kruis en van de Lucht bescherming en dat enkele gebouwen ingericht waren als oefen centrum voor de agenten van de Britse ge- heime dienst? Beaulieu is trots °P deze helden, die van hieruit vertrokken voor ge vaarlijke zendingen naar het bezette vasteland. Zo ziet U maar, dat Beau lieu door de jaren heen een grote rol gespeeld heeft in de geschiede nis van Engeland". Lord en lady Montagu stappen weer in hun oude Vauxhall; op weg voor hun tocht door Nederland. Óm dat er niets fout mag gaan wordt Lord Montagu begeleid door een in spectieauto van de A.N.W.B. De we genwachter die vier dagen met de lord mee zal trekken verwacht ech ter geen moeilijkheden. „Nee, die oude wagentjes worden zó goed on derhouden, daar kan praktisch niks mee gebeuren". Bovendien zitten ze niet zo ingewikkeld in elkaar". PARIJS (Reuter) Volgens een rapport van de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikke ling (O.E.SO.) hebben vorig jaar 105 min toeristen een bezoek gebracht aan de bij de organisatie aangesloten lan den. Zij gaven 10,2 miljard dollar uit, eveneens elf procent meer dan in 1965. De uitgaven van de Amerikaanse toeristen stegen met 14 procent tot 1.573 miljard dollar. De Ver. Staten verdienden ook het meeste aan het toerisme. De inkomsten uit het toe risme stegen met negen procent tot 2,657 min. dollar. De Europese landen, waar de toe risten in 1966 het meests besteedden zijn Italië (1,460 miljard dollar: plus 13 pet.), Spanje (1,246 miljard dol lar; plus 13 pet.) en Frankrijk (1,009 miljard dollar; 11 procent). De uitga ven van de toeristen in Engeland ste gen vorig jaar met 14 procent tot 613 min. dollar. Van de Europese toeristen gaven de Westduitsers het meeste uit in het buitenland (1,573 miljard dollar; plus 15 pet-). De uitgaven van de Franse toeristen stegen met vijf pet, tot 998 min. dollar en van de Britse met drie procent tot 832 min. dollar. Konstanz 366 (—3), Reinfelden 242 (+7), Straatsburg 250 (onv.), Plitters- dorf 383 (—4), Maxau 426 (—6), Plo- chingen 110 (—1), Mannheim 258 (—11), Steinbach 131 (+14), Mainz 263 (—3), B'ingen 177 (—4). Kaub 189 (—4), Trier 206 (+6), Koblenz 205 (—3), Keulen 168 4), Ruhrort 340 (—6), Lobith 951 14), Nijmegen 740 (—17), Arn hem 765 (—10), Eefde IJssel 320 (—17), Deventer 218 (—18), Monsin 5472 (—2), Borgharen 3908 (+17), Belfeld 1081 (—11), Graye ben. de sluis 470 (—35). We thought it was a good idea to send you this letter because we count on your help and on the coope ration of your newspaper to reach your readers with our Brazilian mes sage of friendship. We, the International Friends, are hundreds of Brazilian people of both sexes, of all ages and professions, who have created an Internationa] Correspondence Club some months ago. Through correspondence with fo reign friends, we intend to exchange ideas and knowledge, to promote bet ter understanding among people from different countries, to obtain more stamps and viewcards for our collec tions, to exchange newspapers and ma gazines, to be better informed about other countries and to help foreign people know our country better. We started our activities by sending a letter like this one tp the most important newspapers in thiis conti nent. In a few weeks, we received more than 7.000 letters from every single country in this Hemisphere, from Alaska to Argentina. However, most of our members would like to have friends in other continents. From Canada, United Sta tes, Mexico, Venezuela,.Colombia, Pe ru, Chile, Brasil, Uruguay and Argen tina just to name the countries where we have more than a thousand members we receive frequent re quests of names and addresses of penfriends abroad. This is, so, the aim of this letter. On behalf of our members, we beg you the very special favor of printing our invitation to your readers who have an interest in communicating themselves with our members in the Americas. Your interested readers may send to us their name and complete addres ses, sex, occupation, languages that they can read and write well, and their preferred hobbies. They can wri te in English, French, Italian, Por tuguese or Spanish since we can deal easily with these languages. As soon as we receive their names and addresses, we will distribute them to our members wh0 eagerly want pen- friends in Europe, Asia, Australia and Africa. Their letters must be sent tot AMI- GOS INTERNACIO'NAJS. Caixa Postal 30837, Sao Paulo, Brazil. We now want to anticipate our ma ny thanks to you for the help you will provide to us, by printing our in vitation in your paper. To you and to your many readers, our best regards. SAO PAULO (Brazil), INTERNATIONAL FRIENDS. In de raad van Dongen werd beslo ten om de bomen van de Eindsestraat te laten rooien- Er waren voor- en te genstanders, zelfs bewoners van de Eindsestraat dienden 'n bezwaarschrift in. Toch geloof ik dat nu deze bomen zijn gerooid allen wel tot de overtui ging zijn gekomen dat het besluit van de raad zeer juist was. Het uitzicht op deze gevaarlijke weg is hier zeer zeker veel door verbeterd. Toch zou het aanbeveling verdienen om de weg en het wandelpad af te rasteren, zo dat de veiligheid van de kinderen is verzekerd. Ook wordt het hoog tijd dat het rijwielpad nagezien wordt, daar er door de hitte van het mooie zo merweer grote bulten zijn gekomen in het wegdek. Als dit ook allemaal is opgelost, dan zal de Eindsestraat van veel narigheid zijn verlost. TJ dan kend voor de plaatsruimte teken ik, DONGEN J.S. De nieuwe spelregel voor de keepers, geen vier passen meer met de bal, brengt voor vele keepers in het be taalde. en ook in de amateurelftallen veel moeilijkheden mee. Hoe dikwijls zie je niet, dat nu een keeper wordt aangevallen, omdat het voor deze kee per zeer moeilijk is om de bal dan weg te werken. Het gevolg hiervan is dat er veel overtredingen komen te gen deze nieuwe spelregel. Deze regel is niet verkeerd, maar dan moet er ook een spelregel worden ingevoerd, dat als de keeper in het bezit van de bal is, niet meer mag worden aange vallen. Het kan alleen maar het spel bevorderen, want wat heeft het nu voor nut om de keeper te verhinderen om de bal te spelen die hij in zijn hand heeft. Ik hoop dat deze regel spoedig zal worden ingevoerd, want wat nu is gebeurd tegenover de keepers is niet sportief meer te noemen. Door het vlug af te spelen van de bal door de keepers, komt ook het spel ten goede en niemand heeft er voordeel bij dat hij wordt aangevallen als hij de bal veilig in zijn handen heeft. DONGEN j.S. TOKIO (AP) Japan wil 167 ton uraniuin-concentraten van de Verenig, de Staten kopen op grond van een nieuw 30 jaar geldig atoomkracht-ac- coord dat op het ogenblik door belde landen besproken wordt. De oude overeenkomst van tien Jaar, die voorzag in Japanse aankoop van 2,7 ton uraniumconcentraten, loopt in december 1968 af. Japanse en Ameri kaanse functionarissen bereikten in voor-besprekingen eerder dit jaar over eenstemming over levering van 126 ton in 30 jaar. In verband met nieuwe behoeften streeft Japan naar verho ging van deze hoeveelheid. OP EXPO '67 in Montreal is uit 38 gastvrouwen de 20-jarige Joanna Wood man uit Londen tot Miss Expo '67 geko zen. De Nederlandse Margriet Meur- sing (26) uit Zwolle, werd tweede en Sarah Shamir (21) uit Tel Aviv derde. DE TREIN Milaan-Amsterdam is giste ren door de bliksem getroffen. De dra den van de bovenleiding knapten en kwamen op de daken van de rijtuigen terecht. Er ontstond paniek onder de reizigers, waarbij vijf gewonden vielen. J. W. RENGELINK, 16 jaar lang pro gramma-commissaris van de N.T.S., wil met ingang van 1 december aanstaande zijn functie neerleggen. Hij gaat zich geheel als t.v.-secretaris aan zijn ar beid bij de VARA wijden.

de Stem | 1967 | | pagina 5