Teenteam Youth for Christ heeft succes in Zeeland „GETUIGEN VAN GELOOF" Zeeuwsch-Vlaanderen MIDDELBURG VLISSINGEN AXEL HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Drie Gentenaars exposeren in Assenede SMIDJE VERHOLEN AGENT te Ovezande Dagblad De Stem DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 OKTOBER 1967 T omatenaanvoer wordt minder Dagblad De Stem Brand in Café snel geblust Postagentschap geopend Tien jaar Hulster Gemengd Koor Jaarvergadering van Het Groene Kruis Gewonden en schade bij botsing Nieuw dorpshuis in gebruik genomen Dag en nacht servicedienst EXAMENS HOOGWATER HERENKOSTUUMS Terlenka of zuiver scheerwol 107.- WAT EN WAAR Vandaag Morgen P.M vein de Walle Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 en 5 Het geheim van de 2 ...zingen van hun geloof... (ADVERTENTIE) H. H. VERENIGINGSBESTUREN Wij leveren tegen zeer lage prijzen al uw kas - faney-fair- en tombola prijzen. Groothandel in speelgoed, luxe, huishoudelijke artikelen. N I B O Antwerpsestraatweg 391, hoek Rembrandtstr. - Bergen op Zoom Tel. 016406480 KAPELLE De laatste weken is de aanvoer van tomaten bij de veiling in Kapelle-Biezelinge zeer groot ge weest, maar nu gaat het toch minder worden. Er hangen nog heel wat vruchten aan de struiken in de kassen maar ze hebben zon en warmte nodig om te rijpen en daaraan gaat het nu meer en meer mankeren. Om te bereiken dat er steeds een voldoende groot kwantum is wanneer er wordt geveild, heeft de veiling in Kapelle besloten met ingang van deze week de exportveüing van tomaten op donderdag te laten vervallen. De ex portveilingen worden thans nog gehou den op maandag, dinsdag en vrijdag om 10 uur 's morgens. De prijs van de exporttomaten is lange tijd erg laag geweest en er vond zelfs op grote schaal doordraai plaats, maar de laatste weken is dat veranderd. Doordraai vindt er thans vrijwel niet meer plaats, ook niet van de mindere kwaliteiten en de goede kwaliteiten noteren op de veiling rond f 4 per krat van 6 kg. De export is in hoofdzaak gericht op West Duitsland. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd Inlichtingen Klokstraat 1 Goes Telefoon 01100-6252 Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Beveiand: Klokstraa' l telefoon 0252. GOES, Eerste redacteur voor Zeeland: gxptottotte. 0 rup i i f i'i insvectie Zeeland F DB LIG 1 L. K M DE JONU tel. 6252, Goes tel 01150—4281, privé 730U, Goes, lerneuzen Redacteur voor de Kanaalzone: 3. HüSKEN Breitneratraat 81, Terneuzea Tel. 01150-3296. Redacteur «oor Oost-Zeeuwscii-Vlaanderen: 3 ROBESIN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-2005. Rcdae'rice voor zuid-Beveland en Walcheren: Mej S. MAASKANT Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Rayr.nbe heer der voor Zuid-Beveland en Walcheren-. K. MENU tel 8252 Goes. Prils voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f (1,20 per mm 1 tnm ingezonden tnededc"naen =s 214 mm gewone advertenties Bij emtract aanzlenlilke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f l.- elke regel meer 0,25 Ale één regel gelden 23 letters en'of leestekens Bh plaatsing ook in de Brabantse oplage resb. f 1.75 en I 0.86 BIJ 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De twee meisjes Marjorie en Cheryl en 'de vier jongens Douglas, Kerrie, Bryan en John waren tot voor kort nog wildvreemden voor el kaar. Over een paar maanden zullen ze weer uit elkaar gaan en elkaar misschieh wel nooit meer zien. Maar tussen toen en dan ligt nu. Nu trekken twee meisjes en vier jongens uit verschillende Amerikaanse staten ais een teen-team van Youth for Christ door Nederland. Alles bij elkaar zullen ze 200 keer optreden. Optreden om „met woord en muziek te getuigen van hun geloof', zo staat er in een aankondiging. De scholieren zijn een paar dagen in Zeeland, om te zingen in Middelburg, Vlissingen en Terneuzen. Om te zingen voor jongens en meisjes van christelij ke. katholieke en openbare scholen. Óf, om op te treden voor iedereen, die maar luisteren wil, zoals woensdag avond om 8 uur in de Gouden Poorte te Middelburg. Het tiener-team zal dan een uitgebreid programma met negro spirituals, volksliedjes en andere, gees telijke, liederen brengen. Wie er zin ln heeft, kan na afloop met de jonge Ame rikanen discussiëren over het geloof. Gistermiddag om 1 uur zaten de team leden op schoolbankjes boven op het podium in de christelijke HBS en MMS voor Walcheren in Middelburg. Twee uur later stonden ze op de planken van het City Theater-toneel, ook in Middel burg, om ulo-scholieren kennis te kun nen laten maken met hun liedjes en hun geloofsovertuiging. Voor vandaag staan er bezoeken aan Vlissingse scho len en aan het huis van bewaring in Middelburg op1 het programma. Woensdag is Middelburg weer een hele dag aan de beurt. Donderdag komt het team in Terneuzen. Daar zal het die avond o.a. optreden in de kantine van De Hoop. Deze bijeenkomst begint om half 8. De Amerikaanse jongens en meisjes zijn afkomstig van 6 verschillende uni versiteiten in 6 verschillende staten. Ze zijn allemaal nauw betrokken bij het Youth for Christ-werk in Amerika. Bij dit werk wordt veel aan muziek gedaan. Ieder jaar worden er een paar teams gevormd, die een half jaar op pad gaan. Wie graag voor een plaatsje in zon team in aanmerking wil komen, kan daarvoor solliciteren. De teams bestaan tijdelijk. Het teen-team dat nu in Zeeland is, is ruim 3 weken op reis. Na Zeeuwsch- Vlaanderen gaan ze naar België, komen ook nog een keer terug naar Walcheren en keren tegen november weer terug naar Amerika. Bij het verzorgen van optredens van het team worden zo mo gelijk plaatselijke comités van Youth for Christ ingeschakeld. Verder komt het team op uitnodiging. De nacht bren gén ze bij particulieren door. Tot nu toe hebben de team-leden, die tussen de 18 en 20 jaar jong zijn, veel succes gehad. Dat blijkt uit hetgeen een van de begeleiders van de groep vertelt. Door hun spontane en enthousiaste manier van optreden geven deze Ame rikaanse „youth for Christ" zich bloot. Ze verwachten hetzelfde een beetje van de Nederlandse jeugd. stisrv -«« Refranchemenï (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gistermorgen om kwart voor acht kreeg de brandweer melding dat er in café Centrum op Plein 1940 brand was uitgebroken op de tweede verdieping. Een garagehou der L- G. die de brand had ontdekt, bluste de brand met een schuimblus- ser nadat hij er zeker van was dat er op de verdieping geen kinderen meer aanwezig waren. Toen de brandweer arriveerde kon men gaan nablussen. Uit het onderzoek is gebleken dat een 4,5-jarig meisje met lucifers aan het spelen was en dat een speelbeer die in het bed hing vlam vatte. Er deed zich geen persoonlijk letsel of brand wonden voor. Wethouder .F G. Smit van Openbare Werken en Volkshuisvesting heeft gis termorgen in wijk Paauwenburg een postagentschap geopend. Dit agent- scnap is ondergebracht in de A en O- Supermarkt. Nadat wethouder Smit kocht de eer ste zegel. Kapelle Hengelconcour» Zaterdag 6 okto ber zal een groot internationaal hen- gelconcours worden gehouden. De or ganisatie berust bij de hengel vereni ging „De Kanaalvissers" en de wed strijd wordt gehouden in het kanaal door Zuid-Beveland. Reeds enkele ja ren wordt op de eerste zaterdag in ok tober een dergelijk concours in Kapel le gehouden en meesta] zijn er tussen 500 en 600 deelnemers. Ook dit jaar wordt op een dergelijk aantal gere kend. Kwadendamme Palingschieting Aan deze schieting georganiseerd door ADLM, namen 62 schutters van 18 verenigingen deel. De uitslag is als volgt: De hoofdvogel werd niet afgeschoten. Ie zijvogel: Leo de Jonge van ADLM te Kwadendamme: 2e zijvogel: P. Ste- ketee van Diana te Yerseke; le boven- kal: H. Koens van Spes Nostra te Ove zande: 2e bovenka!: A. v. Zunderen van Spes Nostra te Ovezande, bij lo ting: le onderkai: A. de Jonge Hz. van Willem Teil te Ovezande, bij loting; 2e onderkai: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes, bij loting: le klep: A. Clareys van ADLM te Kwadendamme; 2e klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme; 3e klep G. M. Geense van Edele Handboog te Oudelande; 4e klep: P. Rijk van Vios te 's-Heeren- hoek; meeste kleine vogels: A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek, 5 stuks. Ovezande Palingschieting De hantfinogver- eniging „Willem Teil" hield haar schie ting voor 40 kg paling. Er waren 59 schutters van 16 verenigingen aanwe zig. De uitslag van de eerste wip is als volgt: Hoofd vogel: niet afgeschoten: le zij- vogel: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 2e zij vogel: mevr. van Loó van Doel naar Hoger te Wol phaartsdijk, bij loting; le bovenkal: A. v. Loo voorn.; 2e bovenkal: C. Steen bakker van Victoria te Kwadendamme; le onderkai: W. Boutens van Willem Teil te Ovezande; 2e onderkai: P. Rent meester van Willem Teil te Ovezande, beiden bij loting; le klep: A. de Jonge- Rijk van Willem Teil te Ovezande; 2e klep: J. Doene van Willem Teil te Ove zande; 3e klep; P. Timmerman van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek; 4e klep: J. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande. De uitslag van de tweede wip is als volgt: le hoofdvogel: P. Driedijk van Sora- nus te Heinkenszand; 2e hoofd vogel: mevr. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; le zijvogel: J. Rent meester van Willem Teil te Ovezande; 2e zijvogel: G. Verheyke van Zorg vliet te Ellewoutsdijk; 3e zij vogel: C. Steenbakker van Victoria te Kwaden damme; 4e zij vogel: C. Timmerman van Vios te 's-Heerenhoek, bij loting: le kal: C. Remijn van Spes Nostra te Ove zande; 2e kal: P. Pantus van Zeelandia te Ovezande; 3e kal: C. v. Weele van Juliana te Oudelande; 4e kal: M. de Jonge van Willem Teil te Ovezande, bij loting. (Van onze correspondent) HULST Ter viering van het 10- jarig bestaan geeft het befaamde Hul ster Gemengd Koor onder leiding van de heer Jo Ivens, op zaterdag 28 okt, a.s. in de St.-Willibrordusbasiliek te Hulst 's avonds om 8 uur een Jubileum concert, waaraan wordt medegewerkt door orkestleden van de Philharmonie te Antwerpen en de solisten Nelly van der Spek, sopraan, Wilhelmina Mat- thes, alt, Arjan Blanken, tenor en Rob Holl, bas. Uitgevoerd worden Magnificat van Sammartini (eerste uitvoering in Ne derland), het Ave Verum en de con- certmis van Mozart en het Gloria van Vivaldi. De KRO zal van deze uitvoe ring een uitzending .verzorgen. Handboogschieling. De handboog maatschappij „Ons Vermaak" heeft op haar staande wippen een kalkoenschie- ting gehouden. De uitslagen zijn: Wip 1: le hoogvogel C. d, Nijs uit Kloosterzande, 2e hoogvogel R. van Laere uit Kai-lo Sas (B.), le zijvogel H. de Mol, Eksaerde (B.) 2e zijvogel C. de Wilde, Saffelaere (B.) le kal E. Al- lonsius, Antwerpen (B.), 2e kal E. Pul- tijn Melsele (B.). Wip 2: le hoogvogel A. Herman, Axc\ 2e hoogvogel N. Vereecken, Klooster zande, le zijvogel E. Allonsius, Antwer pen (B.), 2e zijvogel Th. Staal Lams- waarde, le kal A. Herman, Axel, 2e kal A van Poele, Koewacht. Vrouwenbond Donderdag hield de Vrouwenbond van het N.K.V. haar eer ste bijeenkomst van het nieuwe seizoen in een zaal van het Gezellenhuis. Er werden dia's over Zeeuwsch Vlaande ren door de heer de Vries uit Terneuzen getoond. Ongeluk. In de nacht van zondag op maandag is de bromfietser B. M. de C. van Heikant op een zuil van de verkeersgeleider op de Geslechten Dijk gereden Waarschijnlijk bevond hij zich op dat moment alleen op deze weg. Nadat voorbijgangers de 21-jarige jon geman gevonden hadden, werd hij per ziekenwagen overgebracht naar het Hulster ziekenhuis. Hij had een hersen schudding en verwondingen aan het hoofd. Politie. Gisteren werd wachtmees ter L. J. J. Smit van de zogenaamde jonge categorie geplaatst in de groep Hulst van de rijkspolitie. De wacht meester. die afkomstig is uit Goes, heeft zijn eerste opleiding voltooid aan de Arnhemse opleidingsschool. In Hulst maakt hij zijn leerlingenjaar door. Wachtmeester T. M. J. van Hecke heeft zojuist zijn leerlingenjaar vol tooid en zal met ingang van morgen geplaatst worden bij de groep van de rijkspolitie te Kruiningen. In het wijkgebouw van Het Groene Kruis werd de jaarvergadering van die vereniging gehouden o.l.v. de heer D. Goedhals. De secretaris, de heer J. Herman deelde in z'n jaaroverzicht me de dat het ledenaantal gestegen was van 559 tot 591. Opmerkelijk was wel het geringe aantal bedankjes als gevolg van de contributiestijging. De heer le Grand (penningmeester) deelde mee dat er in het afgelopen jaar een nadelig saldo was van f 1821. De heren D. Luteijn en H. den Hamer werden in de kascommissie gekozen. De aftredende bestuursleden le Grand en Herman werden met algemene stemmen her kozen- Voorzitter Goedhals trad af in ver band met zijn vertrek naar Kortgene Mevr. Zuidweg bood hem namens de bestuursleden een herinnering aan. Ook was er nog een vacature. In de twee vacatures werd voorzien door de benoeming van de heren J. E. K. van den Berg en J. Sturm. Het bestuur zal de functies onderling verdelen. Aan het slot van de vergadering bracht de scheidende voorzitter dank voor de prettige Samenwerking in het bestuur. Raadsvergadering Woensdagavond vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt een groot aantal benoemin gen van leraren in tijdelijke diénst aan de gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina Lycenm. Richtlij nen voor de verkoop van woningwet woningen moeten worden vastgesteld en als dat is gebeurd kan men over gaan tot de verkoop van een 13-tal wo ningwetwoningen in het kroonwijkdeel. In overleg met de ANWB wil men een verlichte bewegwijzering aanbrengen nabij het Eennoornplantsoen. Er zul- .n, 5 lichtwijzers en een drietal voor- richtingsborden geplaatst worden en dat gaat de gemeente f 11.497,16 kosten Het onderhoud is voor rekening van de ANWB. Een krediet moet worden ver leend voor de uitbreiding en verbete ring van de openbare kleuterschool Dat gaat ruim f 25.000 kosten. Raadsvergadering - De raad zal woensdag vergaderen. Aanvang 8 uur. Op deze vergadering zal een voorstel worden gedaan tot vaststelling van 'n verordening algemene voorwaarden verkoop woningwetwoningen". Even eens zal een voorstel betreffende de verkoop van een aantal woningwetwo ningen aan de orde komen- Als de raad ermee akkoord gaat zal er bij het Eenhoornplantsoen en het Raadhuis' plein een verlichte bewegwijzering ko men. De A.N.W.B. heeft een plan tot verbetering van de bevtegwijzering in hét centrum van de gemeente opge steld. B. en w. zullen de raad voor stellen de A.N.W.B. de gevraagde sub sidie van bijna 11.500 gulden voor het plaatsen van de lichtwegwijzers te ver lenen. Expo Sas 420 Na een enorm druk bezochte zaterdag en zondag was ook maandag de tentoonstelling van Expo Sas 420 druk bezocht. Reeds in de voor avond omstreeks kwart over zeven kon de drieduizendste bezoeker genoteerd worden. Het was de heer A. Baert uit Sas van Gent. Hem werd een gouden vulpen met inscriptie aangeboden. Behalve de tentoonstelling van de middenstanders uit Sas van Gent die druk bezocht werd, liep het storm bij de amusementstent waar maandagavond niet minder dan twaalf- k dertienhon derd mensen aanwezig waren. Willeke en Willy Alberti en de gastvrouwe van de tentoonstelling Xlonka Beluska had deen een enorm aantal mensen naar Sas van Gent gelokt. De amusementsavond die om negen uur zou beginnen, was reeds om acht uur a kwart over acht uitverkocht. Alle zitplaatsen waren toen bezet. Dank zij een snel optreden van de organisatie kon nog een groot aan tal mensen geholpen worden doordat zij staanplaatsen kregen aangeboden. Het optreden van de zangeressen Wille ke Alberti en Ilonka Beluska en de zan ger Willy Alberti werden vrvroegd om de staande mensen niet te lang te laten wachten. Op het kruispunt Kamerlingih Onnes- straat-Frederik van Eedenstraat-Van der Waalstraat had een botsing plaats tussen een, personenauto, bestuurd door H. D. de J. uit Hoek, die uit de rich ting Jac. Catsstraat op de Kamerlingh Onnesstraat reed en een personenauto, bestuurd door W. D. S. uit Terneuzen. De heed De J. bemerkte te laat de an dere auto waardoor hij er mee in bot ting kwam en vervolgens tegen een lichtmast terechtkwam. Dhr. S. weir uit de auto geslingerd en klaagde over rugpijnen. In de auto van de heer De J. zaten zes personen. Mej. J. H. uit Hoek werd uit de auto geslingerd en kwam onder de omver gereden lichtmast terecht. De naast haair zittende heer J. C. R. liep een sleutelbeenfractuur op en de heer P. J. H. eveneens uit Hoek afkomstig, werd aan het hoofd gewond. Beide auto's liepen zware schade op. Aardenburg Gymzaal Maandag 9 oktober zal de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de St.-Bavostraat officieel in gebruik worden genomen. De opening zal om 3 uur worden verricht door de heer J.M.A.C. van Dongen. Raadsvergadering De gemeente raad komt bijeen. Een aanvullend kre diet moet worden verstrekt van f 10000 voor inrichting en afbouw van het nieu we gemeentemuseum. Dit is eveneens het geval met het nieuwe gymnastiek lokaal. Het bouwrijp maken van een deel van het bestemmingsplan Aarden burg West wil men onderhands aanbe steden. De winkeliers gaan weer een winkelweek houden en daartoe is het nodi,* dat afgeweken wordt van de win kelsluitingswet. Breskens Intrede en bevestiging In de Ned. .Herv- Kerk te Breskens heeft de in trede en bevestiging plaatsgehad van de Evangelist lerend ouderling, de beer W. Musch tot predikant van de Ger. Kerk van Breskens met een bij zondere opdracht voor Zeeuwsch- Vlaanderen. De bevestiging geschiedde door ds. II. Heule, vlootpredikant te Rotter dam. Aan deze dienst werd medewerking verleend door de Breskense zanger tjes onder leiding van mevr. Bakker. De vice-yoorzitter van de Kerkeraad dhr. W. Sijtsma sprak na afloop na mens de kerkéraad zijn gelukwensen- uit. Hij kenschetste ds. Musch als een harde Werker. Hij noemde ook nog de samenwerking met de andere kerkge nootschappen in Breskens. Ds. Berger uit Terneuzen sprak na mens de classis. Ds. Heemskerk uit Axel bood na mens de collegae een boekwerk aan. Namens de Herv. Kerk sprak ds. L. Spaan uit Breskens. Ook sprak deze namens de recreatiecommissie. Kapelaan O. Gielliet sprak geluk wensen uit en overhandigde een ge schenk. Burgemeester J. Eekhout zei dat hij veel bewondering had voor het werk van ds- Musch. Clinge Maatschappelijk werk Door Maat- scnappelijk werk en Gezinszorg is als maatschappelijke werkster aangewe zen mejuffrouw G. Lockefeer uit St. Jansteen. Iedere donderdagmorgen zal de maatschappelijk werkster spreek uur houden te Nieuw Namen in Het Wiit-Gele-Kruisgebouw. Voor Clinge zal zij donderdagmiddag spreekuur houden in de pastorie. Koewacht Bibliotheek weer open De plaatse lijke St. Vincentius bibliotheek wordt zondag weer geopend. Ook dit jaar is het aantal boeken uitgebreid. De bi bliotheek heeft nu ook een sortering kinderboeken. Boeken kunnen elke week worden afgehaald in het vereni gingsgebouw na ne Hoogmis op zon dag. Oudste inwoner overleden In het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg overleed de heer J. van Grol, de oud ste inwoner van Retranchement in de leeftijd van bijna 94 jaar. Sluis Samenwerkende koren Het gemengd koor „Ad te Levadi" (Knokke-Sluls) zal, samen met het dameskoor „Terpicore" uit Sluis en het herenkoor St. Caecilia uit Sluis de hoogimis ver zorgen op 15 oktober in de r.k. kerk te Tervueren bij Brussel. Dit is het eerste optreden naar buiten in het sei zoen 1967-1968 van deze samenwerken de koren. Men hoopt nog meerdere ke ren van zich te laten horen. Rode Kruis zegel De huis aan huis verkoop van postzegels ten bate van het Rode Kruis heeft te SluiE f 732,50 opgebracht. Terhole Begeleid door de plaatselijke muziek en een stralend zomerweer begaf het bestuur van de Stichting Dorpshuis Terhole en het bestuur van het Wit Gele Kruis Terhole zich van de plaats van samenkomst naar de nieuwe ge bouwen aan de Hoofdstraat. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de ge hele gemeenteraad van de gemeente Hontenisse met uitzondering van de plaatselijke Terhoolse raadsleden, de directeur van de Provinciale Bond van het Wit Gele Kruis uit Middelburg als mede vele andere prominente personen Burgemeester Van Hootegem opende het gebouw. Na deze opening begaf het gezelschap zich naar de prachtige zaal van het dorpshuis waarna de voor zitter de heer Bruggeman 'n welkomst woord sprak en vervolgens het woord gaf aan de burgemeester. Deze schets te in het kort wat er was voorafgegaan aan de totstandkoming van deze mooie en zeer modern opgezette gebouwen. Meestal waren de moeilijkheden te vin den in gebrek aan financiën. Toch was er steeds een mogelijkheid gevonden om weer door te gaan. Inmiddels wa ren de totale kosten bijna verdrievou digd. Aanvankelijk zou alles ongeveer f 30.000,- kosten. Nu is men bijna- de f 88.000,- genaderd, en nog is niet alles zo als het worden moet. Hiervoor zag de burgemeester echter ook een oplos sing. Hij verklaard dat de gehele ge meente achter de bouw stond. Het gemeentebestuur deed dit graag om dat het er trots op is dat de kleine ge meenschap Terhole met zijn ongeveer 800 inwoners het aangedurfd had on der de moedige leiding van voorzitter Bruggeman een dergelijk duur gebouw te plaatsen. Verder deelde spreker nog mee dat reeds een nieuw bouwplan voor Terhole in studie was waarin ook een speelterrein geprojecteerd is. Ook verdere voorzieningen zouden worden getroffen. Hierna gaf voorzitter Bruggeman een kort overzicht van de bouwgeschiedenis en bracht daarbij dank aan allen die hadden medegewerkt. Vervolgens voer den nog het woord de heer Flos van het Zeeuws Vlaamse Wit Gele Kruis en de heer Kuipers van Kloosterzande die zeer speciaal de bibliotheek onder de aandacht van de talrijke aanwezi gen bracht. Deze bibliotheek zal voor de lezers worden opengesteld en bevat nu reeds zeer vele goede exemplaren voor elke leeftijd. Na de redevoeringen bezochten de genodigden de verschillende kamers in net gebouw om zich daarna met het bestuur terug naar het beginpunt te begeven. De plaatselijke muziek bracht hier verschillende marsen ten gehore. Na de opening waren de gebouwen voor het publiek ter bezichtiging openge steld. Zeer velen hebben hiervan ge bruik gemaakt. Waterlandkerkje Afscheid C. de Nood In de raads verg aderirigr is afscheid genomen van net raadslid de heer C. de Nood, we gens vertrek uit de gemeente. De voorzitter memoreert dat het 33 jaar geleden is dat de heer de Nood voor het eerst zitting nam als raadslid. Al leen tijdens de oorlog werd dit tijdvak onderbroken, toen de raad op nonac- tief werd gezet. Hij kenschetste het scheidend raadslid als een principieel man, die goed voor zijn mening durft uit komen, niet bang was voor kritiek en initiatief durfde nemen. Vooral voor het onderwijs heeft de heer de Nood op de bres gestaan, o.a. voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school en de totstandkoming van een nieuwe kleuterschool. Omdat hij een principieel man is en meestal alleen zijn politieke richting (SGP) vertegen woordigde, was men het in de raad niet altijd met hem eens. De gemeen te, aldus de voorzitter, is hem veel dank verschuldigd. Als aandenken biedt de voorzitter hem een luchtfoto aan van de kom van de gemeente. Vervolgens geeft de heer De Nood een historisch overzicht van hetgeen in de 33 jaar van zijn lidmaatschap in de gemeente is gebeurd. De heer De Nood dankte de voor zitter voor de samenwerking en bracht dank uit aan het gemeenteper- soneei. Zuiddorpe Wegverbetering De Moerspuise- weg lopende van gehucht Waterhuis richting Koewacht is van een nieuw wegdek voorzien. Deze weg begint aan het merkwaardige kruis/punt de Bonte koe waar de vier gemeenten Axel, Koewacht, Overslag, en Zuiddorpe el kander raken. (Van een onzer verslaggevers) ASSENEDE (B) „Onemotioneel", noemde mr. Karei Geirlandt, animator van het Museum voor Schone Kunsten te Gent, het werk van de drie jonge Gentse kunstenaars, die tot en met 15 oktober exposeren in de galerij Mar- garetha de Boevé in het Vlaamse As senede. Het Gentse drietal Yves de Smet, Willy Plompen, en Jan van den Abbeel vervaardigden hun ongetwijfeld interes santste werk gezamenlijk aan de gevei van de galerij. Maar ook van het overige werk dat zij tentoonstelden (strakker perspëctieflijnen en blok ken, mathematisch ongetwijfeld exact met verf op doek gezet), vond mr. Geirlandt dat zij ermee „een plaats veroverden in de kunst" omdat zij af zien van het drama, van de sensibili teit en bovendien de persoonlijke in drukken opzij zetten. „De kleur gaat als het ware de vorm bepalen", zei hij, ,,en het doek wordt doorbroken''. In overeenstemming met de kunst uit de Angelsaksische landen, waarnaar ook de Vlaamse kunstenaar het oog is gaan richten 'n plaats van op Parijs, hebben deze drie Gentenaars gebroken met een lyrische abstractie, waarbij een persoonlijke boodschap over een sub jectief bekeken wereld werd (en wordt) overgebracht. (ADVERTENTIE) Veiligheid in Uw huis Op al uw gasapparaten. J. A. H. V. HOEFLAXEN N.V. Axel Tel. 01155 - 625 Middelburg Tel. 01180 - 2883 UTRECHT Aan de Rijksuniver siteit in Utrecht zijn geslaagd voor de examens: doctoraal culturele antro pologie B. J. Terwiel, Breda; docto raal Nederlandse taai- en letterkunde M. Beinema, Middelburg, semi-arts J. M. Vaandrager, Domburg. (ADVERTENTIE) hoeven niet duur te zijn l Morgen, woensdag 4 oktober. Hansweert: 3.06 en 15.23 uur. Ter neuzen: 2.28 en 14.48 uur. Vlissingen: 1.57 en 14.16 uur. Wemeldinge: 3.46 en 16.02 uur. OOSTBURG Ledel 20 uur James Bond contra Dr. No. 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Nog wat nieuws Pussycat? 18 jaar Galerie J 34: Expositie Guido Reijer- man HULST Bioscoopgebouw 20 uu, Harem Holiday J. v. Helsland 15 uur Kermisschieting MIDDELBURG City 20 uur Colt 45 14 jaar Rijksarchief 9.30—12.30 en 13.30—17.30 uur Expositie curieuze archiefstukken GOES Grand 20 uur Frankenstein schiep een vrouw 18 jaar 's-HEER ARENDSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. VEERE Stadhuis 20 uur Raadsvergadering AARDENBURG Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur De lelijke meisjes van Bagdad (gastoptreden Koninklijke Opera uit Gent) Gentsestraat HULST mm MIDDELBURG Rijksarchief 9.30—12.30 en 13.30—17.30 uur Expositie curieuze archiefstukken TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie Guido Reijerman Rusthuis „De Blide" lo uur Culturele ochtend voor bejaarden lOSTBURG Gemeentehuls 20 uur Raadsverg, 1261 „Wel, wel, wel.grinnikte smidje Verholen. „Ik heb de van Uylens nu al zó vaak het woordje „sak kerloot" horen gebruiken, dat ik er zeker van ben, dat ook gij een van Uyien zijt. Kapitein van Uylen van de Albatros naar ik aanneem? Ik heb een bood schap voor U van uw vader, Jacob van Uylen genaamd de slotheer van de Uylenborgh". „In dat geval zijt ge welkom aan boord, seigneur", zei kapitein van Uylen. „Wel sakkerloot, ik wist niet, dat wij van Uylens zo vaak sakkerloot zeiden! Kom in elk geval gauw mee naar de kapiteinshut, heerschap. Ik zal U daar een eerlijke stevige oorlam schenken. Die gaat er wel in met dit bax-re winterweer, zou ik zo zeggen. En ehwat is die boodschap dan wel, die gij mij moet overbrengen?" „Ik moet U de familiekroniek van de vanUylens overhandigen", antwoordde de smid ernstig, „Het is de wens van mijnheer uw vader, dat gij er verder zorg voor draagt". Dit scheen kapitein van Uylen een dol-komische mededeling te vinden. Hij barstte tenminste uit in een daverende zeemanslach bui, die klonk als het donderden van scheepsgeschut, „Moet IK zorg dragen voor de familiekroniek?" bul derde hij. „Om je drie zeemeerminnen en een walvis te lachen! Br ben beter met roer en kompas dan met zo'n sakkerlootse ganzeveer!" „Het is uw vader bittere ernst, kapitein", zuchtte smidje Verholen. „Hij Is bang, dat er mogelijk iets met bem gebeurt, begrijpt ge? Hij sloeg Sijmen Knoet namelijk tegen de grond, en nu zint Sijmen Knoet op wraak

de Stem | 1967 | | pagina 2