CHEVIOT-LOOK WELVf. DR R ONTn A RR Rijksw GECONFECTIONEERD DUIDELIJKHEID IN DESSINS Vervoering WAAROM WAAROM De Beautique is een boutique V „Ir. Wiesenthal Een voorpagina •geen confectie L-E-T-T-E-R-L-IJ-K Het wordt de mÖ.OtEKSS' maar toch "ingedragen" Regenjassen met een winterbinnenkant om voeringen Een Keizerlijke Kleur Ook de coupe is des Keizers zijn we duurder zijn we goedkoper maar dan in het allerbeste genre zijn de winterjassen? Het hele verhaal MINISTER 31 UITLEVi 107e JAARGANG Het kopen van kleding, in het bijzonder van een kostuum, is een persoonlijke zaak. Iedereen heeft nu eenmaal z'n eigen smaak, z'n eigen karakter. Dat is altijd een unicum. Daarom is onze kollektie niet gericht op de massa, evenmin als deze advertentie. U hoeft bij House of England niet te kiezen uit tientallen kostuums die allemaal wél redelijk staan maar meer ook niet. U maakt echter uw keus uit een select aantal mogelijkheden die voortvloeien uit uw speciale eisen en behoeften. Die personal touch geeft onze kleding een meerwaarde, die in de prijzen niet of nauwelijks verdisconteerd is. Enkele algemene opmerkingen over deze bijzondere kollektie vindt u hieronder. Dit Is de eerste pagina met hét laatste modenieuws. De hier besprokemkleding is vóór. Dat wil niet zeggen dat ze opvallend, avant-gardistisch of extreem is. Maar wèl, dat de nieuwe mode- tendenzen er beheerst en stijlvol in verwerkt zijn. Zo ontstonden kostuums die voor dit jaar volmaakt korrekt zijn en ooknog heel lang up-to-date blijven. Uiteraard zijn maakwijze en stofkwaliteit berekend op zo'n lang leven. Overigens kunnen de jongeren in onze Beautique terecht voor de meer geavanceerde kleding. Mits ze prijs stellen op verantwoorde kwaliteit. Bij House of England vindt u geen confectiepakjes. Kostuums worden Deze hele pagina is bestemd voor één enkele man speciaal voor ons geconfectioneerd door de beste Europese huizen. Dit gebeurt op onze aanwijzingen, die gebaseerd zijn op de wensen van en de eisen vóór de goed geklede Nederlandse man in het algemeen, en onze clientèle in het bijzonder. Daarnaast zijn er dan de eigen ontwerpen van bekende internationale huizen zoals Thiery, Capital, Everwell, Hitman, Tower en Anthony Squires. Het spreekt vanzelf dat wij hiervan de alleenverkoop voor Nederland hebben. Het woord exclusief is helemaal gedevalueerd. Iedereen gebruikt het, veelal te onpas. Daarom moeten we even duidelijk stellen dat onze kostuums exclusief zijn in de letterlijke betekenis van het woord. D.w.z. dat zij uitsluitend voor House of England gemaakt zijn. Dat u ze nergens anders in Nederland kunt kopen. Inderdaad de cheviots gaan terrein winnen - als eerste bij House of England. Het zijn die wat rullere, mannelijker stoffen. Inderdaad een prachtige wolsoort voor herenkleding, ook in kamgaren- cheviot. De kostuums zijn dus een fractie minder dun, een snufje steviger. Dat is echt wel prettig in herfst, winter en vroeg voorjaar. U hoeft niet meteen een overjas aan te trekken als het wat kil is. U kunt zelfs vaak met een (gevoerde?) regenjas volstaan. Zie ook onze opmerkingen over winterjassen. De jongere man zal veel "worn-cheviots" gaan dragen. Deze stof heeft een merkwaardig effect.geeft niet het idee van "kijk, dit is een splinternieuw pak", 't Is net of het al even gedragen is. Je bent er meteen aan gewend. Lang niet gek, die worn-cheviots. De smalle streepjes, kleine ruitjes, fijne visgraatjes zijn niet meer zo overheersend. De dessins worden groter, duidelijker. Brede strepen en visgraten. Forsere ruiten, voornamelijk Windsor checks en glenn checks. Met een goede regenjas komt u in ons klimaat een'heel eind. Vooral als die jas geschikt is voor een losse wintervoering. Onze regenjassen zijn dat bijna allemaal. En we hebben ook de fraaiste voeringen, om er in- en uit te ritsen of te knopen. Gevoerde regenjassen zijn op zichzelf niets bijzonders. Maar wij zouden House of England niet zijn, als we geen bijzonder gevoerde regenjassen hadden. Jassen met verrassend kleurrijke en fantasievolle voeringen. Men zou er haast van in vervoering raken! De tijd is voorbij dat één bepaalde-kleur een seizoen sterk domineerde. Men kiest tegenwoordig de kleur die men wil. Zeker bij House of England. Er is variatie genoeg in onze kollektie. Toch gaat zich af en toe een bepaalde tendens aftekenen. Dan zie je opeens een nieuwe tint en je ziet hem vaak! Dat gaat deze herfst en winter gebeuren met een Vert d'Empire... Deze tint doet sterk denken aan de stijlvolle maar fantasierijke kleding uit het Napoleontische tijdperk. Vandaar de naam "Vert d'Empire". Erg mooi. Blauw en grijs zijn er natuurlijk nog volop en verder noemen we de vele schakeringen in bruin. Ook wat stijl en pasvorm betreft heeft de Empire-tijd zijn stempel gedrukt op de Europese mode. De jasjes zijn langer geworden... ze sluiten nauwer aan... de revers zijn breder. Nu moet u echt niet denken dat dat alleen voor de jeugd geldt. In de-House of England kollektie zijn de nieuwste trends op stijlvolle, schier onopvallende wijze verwerkt. Ook voor de zwaardere figuren zijn er kostuums die volkomen en vogue zijn, maar toch vlijmscherp'passen. En dan spreken we nog niet eens over de blijvend-ruime keus in min of meer klassieke modellen. Het antwoord is haast te eenvoudig: "Omdat alles wat beter is, nu eenmaal ook meer geld kost". Daarom kunnen we beter deze vraag beantwoorden: Een bij House of England gekocht kostuum draagt u vaker (u voelt u er pretfig in). U draagt het langer ('t is qua mode zo "bij", dat het minder snel veroudert). Een House of England kostuum staat gewoonweg beter, wat op zichzelf al waardevol is. Daarom bent u goedkoper uit als u een paar gulden meer betaalt bij House of England. Bent u jong genoeg voor de allernieuwste modetendenzen? Wilt u toch verantwoorde, perfect gemaakte kleding? Ga dan naar de Beautique van House of England. Daar zijn de broeken heuper. De hemden kleuriger. De jasjes langer. De pakken bijzonderder. En de kwaliteit is altijd boven alle twijfel verheven. Model, kleur en dessins mogen soms nóg zo apart en avant-gardistisch zijn... pasvorm, maakwijze en afwerking zijn van een ouderwetse degelijkheid. De Beautique is dan ook iets duurder dan de gewone boetieks. Gelukkig maar! Ze worden wat minder gedragen dan vroeger. Misschien onder prinselijke invloed. Misschien omdat men meer in de auto zit. Misschien wordt ons klimaat zachter. Misschien draagt men meer en meer jasjes die langer zijn en hoger sluiten. Misschien omdat er meer regenjassen met losse wintervoeringen gedragen worden. Misschien omdat de kostuums warmer worden (zie de "cheviot-look"). Toch zijn er bij House of England nog genoeg winterjassen ingekocht voor dit seizoen. Niet zo dik. Wat slanker en langer van model. Lekker licht en toch warm. Voor de liefhebbers. Dit was maar een inleiding. Het héle verhaal over werkelijk uitstekende kleding kunt u horen, zien, voelen en passen in elk van de 9 zaken van House of England. Wandelt u er gewoon eens binnen. Al is hetalleen maar om te kijken. House of England is een galerie voor eigentijdse kledingskunst. We hebben alleen maar unica - voor plagiaat hoeft u niet te vrezen. De entree is vrij. De kunstvoorwerpen mogen aangeraakt worden. De prijzen stellen u in staat om aan te kopen wat u mooi vindt. house Amsterdam - Rotterdam-Den Haag-Hilversum -Bussum-Amhem-Gronïngen-Eindhoven-Breda Uitgave: N.V. Uitg. Directeur: Dr. W. Hoofdredacteur: L. Le Redactieraad: J. M. C. J. v. Hootegem, mij /Vies, mr. H. M. L de I Vercauferen, L. J. v. Bureau: Breda - tel. 22341 (7 lijnen) Po Bureau voor de Zeeu' ne: De heer Van Benin over rijksweg 58 O DEN HAAG/WENEl de veroordeelde oorlo! restatie in Joegoslavië zocht wordt wegens mi Rajakovic vluchtte ma toen de Joegoslavische Piran, waar hij met va Een woordvoerder van he I] se ministerie van justitie gisteren dat Rajakovic, in 1 Oostenrijkse rechter tot twe jaar gevangenisstraf vero gens zijn aandeel aan de] joden, niet aan Nederland I kan worden wegens zijn staatsburgerschap. De rechter kan pas nieuwe st] Rajakovic ondernemen als landse autoriteiten met nieu komen van zijn aandeel in daden afgezien van de 83 in Oostenrijk al veroordeel! Het Nederlandse ministej] titie heeft gisteren meegedC derland aan Joegoslavië dl aanhouding heeft gevraagd] kovic als inleiding op een Procedure. De regering i neeft aan dit verzoek wil| De aanhouding is echter omdat Rajakovic zich daar| ken heeft door te vluchte ring van Joegoslavië stelt onderzoek in. De aanhouding was grond van nieuw belasten Dit materiaal heeft voor e trekking op feiten, die terlc achtergrond hebben gedienc proces tegen Rajakovic in De advocaat van Rajako\ Böck, zinspeelde er gisteren jakovic was gewaarschuwd restatie op handen was. „Het is duidelijk dat Ra> dat de politie naar hem Böck, die nieit in bijzonder treden. Het is onbekend derlandso regering te wete: Rajakovic in Joegoslavië w Bij zijn vlucht maakte, R

de Stem | 1967 | | pagina 18