BINNEN VIER JAAR GROENE GORDEL ROND GOES-ZUID Scholierenpeloton jaagt dagelijks over smalle weg m GESC1 Veel onderzoekingen in belang van de fruitteelt EVEN KIJKEN Watersi minist» op scho In gespr Wat SMIDJE VERHOLEN grol Raad Goes bezocht zijn eigen stad Er vallen strakst ientallen doden Begroting van Graauw sluitend VLISSINGEN SAS VAN GENT Vakcentrales gaan nauwer samenwerken f FILMS Bejaarden Dagblad De Stem Verslag Proefstation Wilhelminadorp Kleinfruit Onkruidbestrijding Bramley's Seedling vlug geruimd in Goes Verbouwing van patronaatsgebouw HOOGWATER EXAMENS Vandaag Morgen Meer nieuws ui' stad en streek PaS* 3 en Het geheim van de Uylenborgh Procuratieh ouder 20 mille in eigen NIEUW VOOR prachtige eeth 1 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Wanneer er zich geen on verwachte moeilijkheden voordoen zal Goes-Zuid binnen een drie-, vier tal jaren worden omgeven door een zgn. groene gordel. Om een duidelij ke scheiding te maken tussen woon- en industriegebied zal een oppervlak te van ongeveer 20 ha om de woon wijk worden beplant. De gordel be gint in Zuid-West bij de Spoordijk en zal doorlopen tot de 's-Gravenpolder seweg. Aan de westkant is al 7 ha gereed wat betreft de beplanting. Zowel aan het begin als aan het eind van de gordel is een grote bospartij geplant. Tussen deze bospartijen, aan de zuid zijde van de wijk, zal geen gesloten gordel komen om de openheid tussen plan-Zuid en de Poel te behouden. Aan de zuidzijde is, evenwijdig aan de Kastanjelaan, een populierenlaan geprojecteerd. Naast deze wandel laan komt een ijsbaan van 200 bij 70 meter. Hoe ver het met de uitvoering van deze plannen staat, hebben burge meester, wethouders en raadsleden van Goes gezien op een excursie door de stad. Van het bos-in-wording ging het ge zelschap naar de ijsbaan-in-aanleg. Deze ijsbaan zal 's zomers voor an dere sportieve doeleinden kunnen worden gebruikt. Dan is het de bedoeling naast deze baan een hertenkamp te creëren en eventueel nog andere soortgelijke re creatieve voorzieningen. „Het plan is, mede door de hulp van Staatsbosbeheer, financieel rond te krijgen", zo vertelde de heer W. A. van Bochove, directeur van Ge meentewerken in Goes. Voordat de raad dit bosplan be zocht, had hij het grootste gedeelte van de excursie al achter de rug. Als eerste op het programma stond een bezoek aan de bejaardensociëteit op de Kreukelmarkt. Daar het hele gezelschap in een autobus vanaf de Grote Markt hier naar toe reed, wa ren de heren bovendien getuigen van de moeilijke manoeuvres, die de bus chauffeur moest maken om heelhuids door de binnenstad heen te komen. In het sociëteitsgebouw werden de raadsleden geconfronteerd met de problemen van de bejaardenbond. De Goese bejaardenbond, die 640 leden telt, heeft maar 2 lokaliteiten tot zijn beschikking. Gewoonlijk brengen per middag ongeveer 30 bejaarden een bezoek aan de sociëteit. De heer E. Kerkhove, voorzitter van de Goese bond, wees het gezelschap er op, dat twee lokaliteiten veel te weinig is voor een bond met zoveel leden. De overige ruimten in het ex- schoolgebouw worden in beslag geno men door drie muziekgezelschappen. „Zoek voor de muziek een andere plaats" suggereerde de heer Kerkho ve, „dan bent u voor jaren van ons af". Vervolgens bracht de raad een be zoek aan het sportveldencomplex aan de Westhavendijk. In zes jaar tijd, zo vernamen de raadsleden, is de sport veldenaccommodatie hier van 5 tot 12 ha uitgebreid. Een korte plechtigheid werd op een van de sportvelden gehouden ter ere van de heer A. Iemanse van de Stich ting Sportbelangen. Van de heer Ie manse werd, in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen. Van de Westhavendijk ging het via de ophaalbrug en de Havenweg naar het industrieterrein. Aangekomen op gevaarlijke driesprong bij het haven industrieterrein vertelde de heer v. Bochove, dat er voor deze driepsrong een verbeteringsplan gereed ligt, dat hopelijk ook binnenkort uitgevoerd zal kunnen worden. Onderweg naar het industrieterrein zuid-west zag de raad dat er tekening begint te komen in de opruiming van barakken aan de Oostwal. Men zag ook de nood behuizing van de PTT in aanbouw, vlakbij de Kohnstammschool en in Zuid de 32 woningen in aanbouw van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. Bij de metalenramenfabriek Alta N.V. werd de reis onderbroken voor een bezichtiging van het bedrijf. Daarna begaf het gezelschap zich naar het bosplan. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 telefoon 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuid-Heveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland: Exploitatie TriT inspectie Zeeland.' F. DE LIGT L M JONU tel. 6252, Goes tel 011504281, privé 7300, Goes, lerneuzen. Redacteur voor de Kanaalzone: J. HüSKEN. Breitnerstraat 81, Terneuzen. Tel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwscii-V laanderen 3. ROBESIN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-2005. Redactrice voor Zuid-Bevetand en Walcheren: Mej. S. MAASKANT Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Rayonbeheerde/ voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,20 per mm 1 mul IngezondeD mededr"naen 2M> mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f L- elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 tetters en/of lfiCJtcfcCDS Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1 1,75 en f 0,65. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. 53 (Van onze correspondent) GOES „De gedaalde rentabiliteit zowel in de grootfruitsector als bjj klsinfruit, noopt tot verdere opvoering van de produktiviteit en de oogstzeker- taeid, alsmede tot een verdere plan matige afzet". Dit schrijft de direkteur van het Landelijk Proefstation voor de Fruitteelt in de Vollegrond te Wilhel minadorp, ir. G. S. Roosje, in zijn in leiding bij het jaarverslag over 1966 dat dezer dagen is uitgekomen. Het is een uitstekend verzorgde publicatie waarin op uitvoerige wijze een inzicht wordt gegeven in hetgeen er in Wil helminadorp wordt gedaan ten behoeve van de Nederlandse fruitteelt. Zonder twijfel zal elke fruitteler hierin veel gegevens vinden die van waarde zijn voor zijn bedrijf. Het 179 pagina's tellende boekwerk is voorzien van een summary in het Engels. Onder leiding van ir. Roosje werkten er in 1966 bij dit landelijke Proefstation 8 wetenschappelijke on derzoekers en 17 assistenten, analisten on laboranten en voorts nog 10 man tuinpersoneel. In 1966 trad ir. A. W. v.d. Plassche te Voorburg af als voorzitter van het be stuur, dit in verband met het bereiken van de in de Statuten vastgestelde leeftijd. In deze vacature is nog niet voorzien. Dat het proefstation zich in veler be langstelling mag verheugen blijkt uit het feit dat in 1966 1474 personen er een bezoek brachten, onder wie 289 uit het buitenland. Bij het onderzoek bij grootfruit is de beheersing van een evenwicht tussen groei en vruchtbaarheid een steeds dringender geworden noodzaak en veel onderzoek is in deze richting gedaan. Het zijn de zgn groeiregulatoren die hiervoor worden toegepast. Het bepaalde middelen worden proe ven genomen om bij overtollige dracht een vruchtdunning toe te passen, maar ook om de vruchtzetting te bevorderen. Voorts wordt aandacht geschonken aan de mogelijkheid om een groeirem- ming van de bomen te verkrijgen, waar door een betere vruchtbaarheid kan ontstaan. Dit alles bevindt zich nog in het stadium van experimenteren, maar niettemin zijn op sommige terreinen reeds verheugende resultaten geboekt. Het Proefstation in Wilhelminadorp geeft ook medewerking bij het onder zoek naar de mogelijkheden van het ge bruik van de zgn. stapelkist in de fruit teelt. Onder leiding van ir. B. Roelofsen en de heer L. Nijsse werden in Kapelle- Biezelinge op de kleinfruitproeftuin vele rassen en cultuurproeven vearicht ten behoeve van deze sektor van de fruitteelt. Het streven was er hier voornamelijk op gericht te komen tot een zo groot mogelijke spreiding bij de aanvoer van aardbeien. Met name werden In dit verband teeltproeven gedaan met zgn. doordra gende aardbeienrassen waarmede elders In het land reeds eerder gunstige resul taten werden bereikt. Ook de teelt van kasaardbeien staat in Kapelle volop in de belangstelling. In 1966 waren de re sultaten hiervan niet zo gunstig, voor namelijk door lage kilo opbrengsten. De teelt van zgn. doornloze bramen gaf zeer gunstige resultaten. Een zeer grote plaats neemt ook ir. het onderzoek naar de mogelijkheden van onkruidbestrijding. Dit wordt ge leid door de heer P. D. Goddrie en be vredigende resultaten werden hiermede behaald. Vele andere zaken krijgen in het jaarverslag van dit landelijke proefsta tion nog de aandacht en ze laten wel duidelijk zien van welk een groot be lang alles is wat hier ten bate van de Nederlandse fruitteelt wordt gedaan. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Bramley's Seedling is een keukenappel die vooral in Engeland veel geteeld wordt. Ook in Zeeland komt deze appel in verschillende boom gaarden voor. In de VVZB te Goes wer den in de jaren 19621966 van 200 tot 300 ton Bramley's Seedling per jaar ge veild. De middenprijzen waren in die jaren van 18 tot 39 cent per kg. In de meeste jaren werd een flink gedeelte vam de oogst geëxporteerd naar België. Voor grote partijen was deze export pas mogelijk nadat hiervoor hoge kosten gemaakt werden voor opslag in gascel- len. Het irn dit seizoen bij de WZB ont wikkelde initiatief om al vroeg in het seizoen tot export voor deze appel te kunnen komen, had als resultaat dat reeds vlug 200 ton Bramley's Seedling geveild konden worden, ongesorteerd in de maat 60 mm en op, voor f 41,20 tot f 42,80 per 100 kg. Later werd een res tantpartij van 55 ton geveild voor f 37.60 per 100 kg, ongesorteerd in de maat 65 mm en op. Door het bereikte gunstige resultaat kon de Bramley's Seedling in dit sei zoen direct afgeleverd worden. De sor tering was voordeliger en de prijzen lagen in vergelijking met voorgaande jaren, heel wat hoger terwijl de telers nu geen extra kosten behoefden te ma ken voor opslag in gascellen. (Van onze correspondent) GRAAUW In de laatste raadsver gadering behandelde de raad de begro ting 1968. Omdat er reeds een besloten commissievergadering aan vooraf ge- gaap was werden er weinig woorden aan besteed. Er waren nauwelijks op- of aanmerkingen. De begroting kon sluitend worden ge maakt met een post onvoorzien van f 11.373,01. De raadsleden zullen voort aan een vergoeding ontvangen voor een vergadering die ze als vertegenwoordi ger van de raad bijwonen. Ook zullen dan reis- en verblijfkosten worden ver goed. Verder werd aan 45 instanties een subsidie verleend. De voornaamste voor de verenigin gen van Graauw zijn: EHBO f 250, Wit Gele Kruis plus autokosten wijkver pleegster f 2950, St. Nicolaascomité f 100, Wielercomité Graauw f 100, Ta feltennisvereniging f 750. Meisjespatro naat f 100, Kinderkoor Graauw f 100, KPJ f 25 (kan zonodig nog worden ver hoogd), fanfare Nooit Gedacht f 900, to neelclub St. Genesius f 300, Comité reis voor bejaarden f 100, bond van bejaar den Graauw f 300. De sticjiting Kath. bibliotheek mag op f 1000 rekenen. Ge zinszorg-hulp f 3000, Algemeen Maat schappelijk werk f 3000. Een 7-tal ver zoeken werden niet ingewilligd. De raad ging akkoord met de aan koop van een woonhuis in de Achter Eindstraat voor een bedrag waar de verkopers het mee eens zijn. Als G.S. zijn goedkeuring hieraan geeft kan de koop gesloten worden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL/HULST „Er vallen straks tientallen doden". Dit zeggen enkele automobilisten die dagelijks de kron kelige, smalle weg, geflankeerd door hoge bomen, van Axel naar Hulst rij den. Elke dag jagen de scholierenpelo tons over deze autoweg van en naar school. Een „koptrekker" uit een der gelijke colonne riep ons hijgend na: „Dan moet je 's morgens eens komen kijken, levensgevaarlijk!". Er zijn op de Hulsterseweg, ondanks het ontbreken van verkeer saanduidin- gen, nog geen zware ongelukken ge beurd. Toch xan de weg elke dag zijn dodelijke tol eisen. Een kleine vergis sing op een onbewaakt moment is vol doende voor een drama. De weg is zo smal, dat twee grote auto's er nauwelijks kunnen passeren. Een rijwielpad ontbreekt Er zijn dage lijks perioden dat de jeugd als een langgerekt kluwen tussen de auto's doorfietst, voor en na school. Onlangs is het wegdek vanaf de Axelse kanaalkade tot de Tweede Ver korting van een nieuwe slijtlaag voor zien. Een verbetering, maar het gevaar voor de fietsers is er niet minder om geworden. Postagentschap Op 2 oktober zal in Paauwenburg in de A en O Super markt aan de Vredehoflaan een post agentschap worden geopend. Wethou der F. G. Smit van openbare werken en volkshuisvesting zal de officiële in gebruikstelling verrichten. Yerseke Heubeen gebroken. De 91-jarige mej. A. Bom. inwoonster van het bejaardentehuis „Vredelust", kwam binnenshuis zo ongelukkig te val len, dat zij haar heupbeen brak. Na on derzoek ter plaatse werd zij op medisch advies overgebracht naar het ziekenhuis te Goes. Buurtvereniging Op initiatief van enkele bewoners van de Damstraat werd een nieuwe buurtvereniging opge richt onder de niaam „Damstraat". Deze komt zelfstandig naast de reeds lang bestaande buurtvereniging „Dam". Als voorlopige bestuursleden werden be noemd: P. v. d. Berge, voorzitter, N. J. Verschuure. secretaris, H. Kuiper, pen ningmeester Autobotsing Omdat de autobestuur der Ph. C. uit Sas van Gent met zijn bestelauto komende uit de Brandspuit- straat, aan de auto die, komende van de Rijksweg de Kloosterlaan indraaide, geen voorrang verleende, ontstond een botsing. De auto, die in de Kloosterlaan reed, werd bestuurd door H. 't G. even eens uit Sas van Gent. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Wel was er schade. Graauw Tafeltennis Zaterdag a.s. begint de landelijke competitie voor het eerste team van de tafeltennisvereniging St. Aloy weer. De eerste wedstrijd die ge speeld wordt zal een thuiswedstrijd zijn en die begint om vijf uur in de nieuwe zaal. De eerste wedstrijd zal gespeeld worden tegen een team uit Papendrecht. Deze wedstrijd kan door iedereen wor den bezocht. Het zal echt de moeite waard zijn. Sluiskil Nu de uiteindelijke opbrengst van de fancy-fair bekend geworden is wil men meteen starten met de voorbereidingen voor de verbouwing van het het pa tronaat. Zoals bekende was de opbrengst bestemd voor de missie van pater De Soorner en voor de verbete ring van het patronaat. Alvorens met de verbouwing wordt begonnen zal eerst contact worden op genomen met de leden van verenigin gen die al dan niet regelmatig gebruik maken van 't gebouw. Zij kunnen hun mening weergegeven over de veranderin gen, die worden aangebracht in de ac commodatie. Tevens zal getracht wor den om van de plaatselijke verenigin gen medewerking te krijgen bij de uit voering van de plannen om de kosten zo laag mogelijk te houden. Het podium in de grote zaal, dat nu nog aan de achterzijde is gelegen wordt naar voren gebracht. Verder zullen de toiletten en de garderobe worden ver nieuwd alsook de verlichting. De kleine zaal is intussen al van een nieuwe wandbetimmering voorzien. De meubilering en de verlichting zijn ge moderniseerd. Nieuw weggedeelte Ten noorden van Sluiskil bij «de nieuwe verkeersbrug is een verandering gekomen in de ver keerssituatie. Uit de richting Haarman- weg kan het wegverkeer nu gebruik maken van de nieuwe weg, welke aan sluit op de verkeersweg ten oosten van het kanaal. Links afgaande kan men dan weer de normale weg vervolgen naar de Lelybrug. Er is nu begonnen met de doorgang, welke moest blijven bestaan om 't ver keer naar de Blikstraat te leiden, af te sluiten. Hierdoor kan nu de spoordijk worden doorgetrokken, zodat deze tij dig gereed is wanneer de brug in ge bruik zal worden genomen. Veerpont De veerpont, die wanneer de Lelybrug zal zijn verwijderd de voet gangers over moet brengen, zal worden opgeleverd. In januari zal de veerpont in gebruik worden gesteld. Steigers In buitenhaven Het uitdie pen van de buitenhaven van de nieuwe (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 meu^ Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Iedere vrijdag kykavond tot 21 uur bisnnenvaartsluis te Terneuzen vordert Binnen enkele weken zal begonnen kunnen worden met het plaatsen van de steigers in de buitenhaven, waaraan de schepen bij noodzaak ligplaats kun nen kiezen. Waterlandkerkje Raadsvergadering Tijdens de raads vergadering van hedenavond zal af scheid worden genomen van het raads lid C. de Nood, dit in verband met zijn vertrek uit de gemeente. Verder zullen o.a. verschillende subsidie-aanvragen aan de orde komen. UTRECHT (ANP) Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, het Ne derlands Katholiek Vakverbond en het Christelijk Nationaal Vakverbond heb ben besloten tot een nauwere samen werking. Het overlegorgaan van de drie vakcentrales zal zijn werkzaamheden meer gaan coördineren. De samenwerking tussen de drie vak centrales in het overlegorgaan dateert van januari 1958. Aan het overlegorgaan is in de loop der jaren een aantal con tactcommissies toegevoegd waarin ver tegenwoordigers van de vakcentrales die werkzaam zijn op specifieke terrei nen, met elkaar van gedachten wisse, len over actuele deel-problemen en daarover adviezen voorbereiden ten be. hoeve van het overlegorgaan. De samen werking tussen NW, NKV en CNV is sinds 1958 steeds hechter geworden, het. geen onder andere tot uitdrukking kwam in hun gezamenlijke actiepro gram. DE ANTWERPSE politie is op zoek naar een 40-jarige Nederlander, die in dienst was van een firma in de Scheldestad en die plotseling verdwenen zou zijn met een auto van de firma. Sedert zijn verdwijning zou ook een bedrag van tenminste 25.000 gulden vermist worden. Morgen, zaterdag 30 september: Hans- weert 11.55 en 0.00 uur, Terneuzen 11.25 en 0.00 uur; Vlissingen 11.00 en 23.40 uur; Wemetólnge 0.03 en 12.51 uur.' (NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN) Heden overleed, vrij plotseling, nog voorzien van de H.H. Sakramenten der zieken in het r.-k. ziekenhuis te Hulst, onze innig geliefde vader en grootvader, de, heer I JOHANNES ALOYSIUS SLOOT weduwnaar van Anna Maria Deliën Geboren te Lamswaarde 21 oktober 1885 en over leden 28 september 1967. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Walsoorden: M. P. Neve-Sloot L. Neve en kinderen Axel: M. C. Durinck-SIoot P. Durinck Nieuw-Namen A. E. Reijns-Sloot G. Reijns en kind Zeist: P. J. Sloot M. Sloot-Blommaert en kinderen Westdorpe: A. Th. de la Ruelle-SIoot H. de la Ruelle en kinderen Nieuw-Namen, 28 september 1967 Parallelweg 6 De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal geschieden in de H. Jo seph kerk te Nieuw-Namen op maandag 2 okto ber a.s. om 10 uur. Rozenkransgebed zondagavond om 6 uur in de r.-k. kerk te Nieuw-Namen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, ingang Tabakstraat. Vergaderen Hombachstraat, Nieuw-Namen. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. OUDENBOSCH - Aan c dagogische school de Oudenbosch, slaagde voor hel van de 3e leerkring voor voIwM voegd onderwijzer, de heer a Jong te Heinkenszand. 'UI UTRECHTRijksuniversiteit s. I toraal biologie: P. J. c M "*'r Schoot (Tilburg). Ka_dldaafa^°tel! cie: R. A. J. A. Trommelen r?"' F. van Wel (Kapelle Biezelhl»! examen biologie: mej. m Ja V E rie (Roosendaal). DoctoraaütM F. Nicolas (Tilburg). VSè rechtsgeleerdheid1: A. G M der Ven (Breda). -dl OOSTBURG, Ledel Theater James Bond contra Dr. No James Bond bindt in Japa. aan met de geheimzinnige Dr' enkele machinerieën heeft eerd, die de aanvallen van Amerika moeten verhinderen"*" TERNEUZEN, Luxor James Bond contra Dr. No Zie Oostburg, Ledel Theater. MIDDELBURG, City 'n Tikkeltje getikt Schets van een robelerende artiest vm I wie, nadat hij door toedoen vit 21 vrouw in een psychiatrischeklitiitl handeld is, verbetering van tljuwl een grote vraag blijft. VLISSINGEN, De grote goudroof Een Italiaanse gangster, ontsnapt niti gevangenis om „orde op zaken" te sal. len, weet met zijn bende een heeltf l ontsnapt uit zaken tec je, de politie incluis, te misleiden onder de dekmantel van fiirtojam een schip met gestolen goud tt k® Als de politie het komploi ontdekt vj de gangster na een geruchtataktai- ces echter wederom te r GOES, Grand De grote gondroof Zie Vlissingen, Alhambra. OOSTBURG Wijkgebouw 20 uur Jaarverg. Glw Kruis BRESKENS Ned. Herv. Kerk 19.30 uur 1 ds. Musch MIDDELBURG City 20 uur 'n Tikkeltje getikt, H GOES Grand 20 uur De grote VLISSINGEN Alhambra 20 uur De grote goudroof MIDDELBURG Technische school 16 uur komst Philatelies City 20 uur 'n Tikkeltje getikt, 14 j. VLISSINGEN Het Anker 9.30 uur Veiling Phliiiw Alhambra 19 en 21 uur De grote goudroof HULST De Koning van Engeland 1 P. Lecraert-Nijs 14.30 uur Kei® schieting De Batavieren 14 uur 1 ting A. Verhulst 14.30 uur TERNEUZEN Luxor 20 uur James Bond contra Dr. No, Mi Galerie J 34 20.30 uur Opening toonstelling Guido Reijerman OOSTBURG Ledel 20 uur James Bond contra Dr. No, ai AXEL E. Tieleman 14 uur GOES Grand 19 uur De grote t--- 21 uur Frankenstein schiep een 18 jaar KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Scb« CLINGE m Café Nova 19.30 u. Topl KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting ANTWERPEN KVO 20 uur Carmen 1258 Een goed half uurtje later waren smidje Ver holen en heer Jacob van Uylen in Gravendrecht aan gekomen en stonden ze voor de Oude Haven. Een schok van herkenning sidderde door smidje Verholens hersens heen. Die Oude Haven bestond nog en dat rij tje oude pakhuizen aan de overkant spiegelde zich ook in het moderne Gravendrecht nog nét zo in het water als in de tijd van Jacob van Uylen „Ginds over de brug, achter de oude pakhuizen, daar vindt ge een onguur zeemansbuurtje", zei Jacob van Uylen. „Daarom verschafte ik u deze zwarte mantel met bijpassende hoge hoed. Zo draagt ge kleding van onze tijd en valt ge minder op, begrijpt ge. Als ge dat buurtje nu hebt doorkruist, dan komt ge bij de Nieu we Haven, seigneur Verholen. Bij de derde pier is de ligplaats van de Albatros. Ga erheen en geef mijn zoon de oude familiekroniek. Vervoeg u vervolgens weer hier aan de Oude Haven op mijn kantoor. Het adres is Oude Haven 5. Tot straks seigneur Ver holen. Veel geluk". Met die woorden nam de Heer van de Uylenborgh afscheid van de smid, die zijn Pïl op zwarte mantel dicht otn Hchhpussen ging naar de Albatros. Het was k0«l.^ sneeuwen en het was koud, mompelde ie JZi is toch werkelijk interessant moTOP.^ veiat«^ „Dat oude havenkwartier is bij stukke" Daar vind je ook in ónze tijd mie terugZo peinzend rondd pijntolf jlt het Zakkendragersstraatje, dam- l vde figs» in botsing komend met een fors bald meen» nijdig kelk en een hondezweep m ao de Ka Poe (Va GOES De algemene vi van Zuid-Beveland heeft gis van Volkshuisvesting ep Ru: verzocht geen bezwaar te lange zeedijk op de scliorrei| Zoals wij woensdag uitvo bericht overweegt de minis te maken op grond van d< tenschappelijke waarde van rengebied. De minister van Waterstaat heeft zijn goedke aan het plan van het wat schonken. De voorbereiding uitvoering van he4 plan zijn na gevild. In het telegram wordt ve dat de belangen van het zowel in watersiaatkundig al opzicht ernstig zullen worde indien het plan niet zal kun uitgevoerd. Tenslotte werdt wezen dat de algemene vei hier in het ged'ng is, primf staan. Het dagelijks bestuur van schap, heeft gisterochtend eer vangen van Gedeputeerde Zeeland. Daarin wordt mede| ook het provinciaal bestuui denkingen heeft tegen de van de ministei van volks) en ruimtelijke ordening om b gen het plan voor de nieu', aan te tekenen. DEN HAAG (ANP) - De procuratiehouder van de Am A, van W. uit Rijswijk is door i I politie aangehouden, verdacht! I duistering van twintig mille ten. De man heeft bekend. D verkocht hij, de opbrengst I hij aan zijn gezin. De ver| vond plaats gedurende de twee jaar. Bezoekt op dond GEZELL Bij aankoop van een BANI ontvangt u een ENTREE VRIJ ZA WOENSDAGMIDDAG begon LOR (Filmoraanisatie) in Hu de produktie van de eerste do taire. Als onderwerp werd j de klompenfabricage in he Zeeuwsch-Vlaamse Clinge. begin van deze activiteit", z. stuurslid van ae FILOR. Ronn taan, „is een eind gekomen bestaan van de Zeeuuisch.-'V IRmorganisatie. Wij gaar werl der auspiciën van de kun Hulst met de apparatuur Zeevlafo. Het materiaal is Anjerfonds. Wij hebben de nog niet officieel, in ons bezit. «ER is een brief onderweg kunstkring naar Henk Wentz leider van de Zeevlafo Hij zal paratuur aan ons moeten afstt de première van de laatste Ze Jilm „De nacht toen ie zon 's er een conflict ontstaan Went zier en een viertal lede: hoor ik ook bij. Wij waren h eens met het beleid van Wentzler. Hij hield geen met onze visie op de fiang van De film kreeg een slechte kriti scenario en ie peluidstechniei nogal te wensen over. Alleen rif ra man Henk de Cock kre plutm." "TOEN de première van de filr ter de rug was zijn we met vit ond de tafel gaan zitten. We "t los van Wentzler gaan pre ™aar dat was nog niet zo eent e namen toen contact op n «ctor van het tyceum de h h °*reIl en een vertegenwoordig net Anjerfonds in Middelbui eel gepraat ovei en weer b e een eigen groep op te richt noemden ons .FILOR' De rmrf10 Huls1 9af ons het vol kaar auspiciën te werk iv u*n nfaev<iardigde van de be,stuur van de kuns ten zich Van de ZeeBia' ChriS- bV oris aan De a Hr,Zl nne Schmidt en Cole tl mortel1 ,Bredc Francien tic technic t1' Ja.nsteen en de gi s Jan Ottens in Terhol

de Stem | 1967 | | pagina 2