79 L i ielk 1200 GEVANGENEN ERDEN DOOR VIETCONG BEVRIJD Beatrix en Claus terug voor doop REL BIJ BEGRAFENIS Raad Vinkeveen zegt vertrouwen in wethouder op Golf aanvallen vóór verkiezingen Beatles niet op begrafenis Brian Epstein I )ereïUct LEVEN VRIJ VAN PIJN Nigeria meldt successen Schroder door hartaanval getroffen W S.VB. eist 450 min. meer voor wetenschappe lijk onderwijs PAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 f wel heerlijk 1 ill Gevecht in Milwaukee Deelnemers aan negermars met eieren bestookt BURGERS MILITAIREN KROMMENIE VIN YLI TIJDENS VAKANTIE Onderzoek tegen agent voor klap J ■pn BOUWREL DUURT VOORT Dreigement Velen schuldig B rons wer k-Fij enoord sluit gieterij per 1 jan. MOORDENAAR VAN ALBERT SOUMAN NOG SPOORLOOS In „Syndicaal Manifest Kunstschilder houdt protest-verkoop LAGOS (AP) De Nigeriaanse re dering heeft gisteren bekendgemaakt, dat haar straalbommenwerpers twee niaatsen in de bezette middenwestelyke staat hebben aangevallen, waaronder do hoofdstad Benin, i Federale troepen zouden bovendien Auchi veroverd hebben, de eerste grote stad op de weg naar Benin, dait 100 km i verder ligt. Dit waren de eerste bombardementen sinds Nigeria 19 straalvliegtuigen van Russische en Engelse makelij heeft aangekocht. De bombardementen waren gericht tegen het vliegveld van Benin en de weg naar Oioekoe, 16 km van Benin. De verovering van Auchi is een be- I langrijke stap in de veldtocht door de I midden westelijke staat. MILWAUKEE (AP) Een groep uit dagend optredende blanken heeft te Milwaukee een negermars onder leiding van de blanke r.-k. priester James Groppi met eieren en voetzoekers be^ 9tookt, Tenminste twee personen wer den gewond. De politie gebruikte traan gas om een gevecht te voorkomen en verrichtte verscheidene arrestaties. Het doel van de marcherende negers was Kosciusko Park, waar de politie hun samenkomst illegaal verklaarde en hen uit het park zond. Toen de jonge itegers het park verlieten zei pater Groppi: „Houd het' hoofd koel. loop fliel en met de meisjes in het midden. Wees niet bang. Indien wij de dood zou den vrezen zouden wij hier niet geko men zijn en zouden wij geen goede christenen zijn". De negerdemonstranten passeerden tenslotte het traangasgordijn van de politie om het veilige centrum van de stad te bereiken. Enkele minuten nadat de demonstranten in hun hoofdkwartier waren teruggekeerd werd dit door een brand in as gelegd. Een politieman had gezien hoe door een van de ramen aan de voorzijde van "et gebouw een brandbom naar binnen werd gegooid. (Van onze redactie buitenland) SAIGON/WASHINGTON. Twee pelotons guerrillastrij. ders van de Vieteong hebben gisteren voor het aanbreken van de dag in de Zuidvietnamese stad Kwang Ngai 1200 gevange nen bevrijd. De Vieteong heeft de stad enige tijd praktisch geheel in handen gehad. Het is voor de derde keer, dat de Viet, cong «lit jaar een gevangenis lieeft aangevallen. In juli werden in een gevangenis in Hoi An eveneens 1200 gevangenen be. vrijd. Regeringstroepen slaagden er later in 400 van de ontsnapten, waar onder zowel van guerrilla-activiteit verdachte personen als gewone misdadigers, weer gevangen te nemen. De aanval begon om twee uur in de morgen,. De Vietcongstrijders werden gedekt door lievig mortiervuur. Met een landmijn werd de poort van de gevan genis geopend. De gevangenen werden door de Vieteong aangespoord de ge vangenis te verlaten. De aanval op de gevangenis maakt volgens waarnemers deel uit van de po gingen van de Vieteong om de verkie zingen van zondag te dwarsbomen. In alle vijf provincies in de oorlogszone kwamen aanvallen voor, onder andere op een elektrische centrale, een vlieg veld, gebouwen van de Amerikaanse militaire adviseurs en een radiostation. In Saigon is gisteren bekendgemaakt, dat dinsdag 150 burgers om het leven zijn gekomen bij een aanval van de Vieteong op de stad Thang Binh, 500 kilometer ten noordoosten van Saigon. Ongeveer 50 burgers werden gewond. Het Oostduitse persbureau ADN heeft vanuit Hanoi meegedeeld, dat Ameri kaanse bommenwerpers opnieuw de buitenwijken in het noordoostelijke en oostelijke deel van Hanoi en Noord-Viet- nam dinsdag een Amerikaanse torpe- dobootjager in brand geschoten, die de Noordvietnamese wateren was binnen gedrongen.'Tien helikopters moesten het in rook gehulde schip te hulp komen, aldus het persbureau. De Pravda meldde gisteren, dat in vier wijken van Hanoi werkplaatsen en ondernemingsgebouwen ontruimd zijn, omdat deze mogelijke doelen zijn van Amerikaanse bombardementen. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft verklaard dat het geen inlichtingen ontvangen heeft, dat Noordvietnamese Migs opereren vanaf bassisen in China. Volgens 't ministerie blijver, de Migs operaties ondernemen vanaf vliegvelden in Noord-Vienam. Wel meent het ministerie, dat onge veer tweederde van de luchtvloot van Noord-Vietnam in China gestationeerd is, dat toestellen naar China gestuurd worden voor onderhoud en dat enige pi loten in China zijn opgeleid. Het staatshoofd van Zuid-Vietnam, Ngoeyen Van Thieu, heeft gisteren zijn mededingers voor het presidentschap opnieuw geïrriteerd door op een ver kiezingsbijeenkomst te verklaren dat de Zuidvietnamese politieke partijen niet in staat zijn het communisme te bestrij den, aldus Thieu. „De militairen moeten hun politie ke rol blijven vervullen, aldus Thieu. „Alleen de strijdkrachten kunnen zich tegen het communisme te weer stellen", zei hij. Oud-premier Tran Van Hoeong zei, dat hij als hij zou worden gekozen, de militairen naar hun juiste plaats zou verwijzen, en niet in de politiek zou in schakelen. Ngoeyen Van Thieu verklaarde giste ren verder, dat hij met Noord-Vietnam over vrede wilde spreken als hij zon dag tot president wordt gekozen. (ADVERTENTIE) iets nieuws or de vloer? "EN Haag p an een. onzer verslaggevers) /n een week Vji-,IrSes Beatrix en prins Claus zijn gisteren teruggekeerd ?r een uitvoevin» Duitsland en Oostenrijk. Onder meer woonde het 0eteerst naar de kind ïljdens de Salzburger Festspieie. Op Schiphol ging eerst naar de ifi-a f,jde,,s de Salzburger Festspieie. Op Schiphol gin ^teldag kuuler')cwaai-plaats. overigens op verzoek van de prins. Ï'S te zijn bii a Prmses Beatrix en prins Claus naai' Dpn "Waacf nm aar Qe Haas... i.,Ado°P van hun zoon Willem-Alexander. ,ggg J..1-I-1 1 lluu vvxuciu-nicAdnucf. "/terdam, van w/1 df? dag. assistentie van de gemeentepolitie uit taai zullen w,,;_rPs Rijkspolitie en de Koninklijke Marechaussee. In '°Fht van de stoet™ ï"an de orde m°eten handhaven en een snelle door '""kelende menLT® ,verzekeren' De Politie verwacht, dat zaterdag vee (™ele kneinun)._n de binnenstad zuilen zijn. Met uitzondering vai irf? brandweer zull"n geen dranghekken worden geplaatst, hu. De politie J,an n Haag hee£t gisteren geoefend rond de Grote e* gebouw. lve"leert al enkele dagen en nachten constant rond en BONN (A.F.P.) Dr. Gerhard Schro der, de Westduitse minister van defen sie, blijkt een liartaantal te hebben ge had. De 56-jarige bewindsman, die met spoed met een speciaal vliegtuig van zijn vakantieverblijf op het eiland Sylt naar een universiteitskliniek in Ham burg werd gebracht, lijdt nog aan flauwten. Volgens Conrad Ahlers, de waarne mende woordvoerder van de bondsre gering. behartigt de staatssecretaris van defensie, prof. Carl Carstens, de lopen de zaken op Schröders ministerie. In het kabinet wordt minister Schroder vervangen door zijn voorganger, Kai- Uwe von Hassel, die nu aan het hoofd staat van het ministerie voor vluchte lingenzaken. Ahlers sprak de berichten tegen als zou minister Schroder in zijn vakantie verblijf een val hebben gemaakt na te zijn uitgegleden over een bananeschil. In de officiële bekendmaking werd ge sproken van een „flauwte als gevolg van een stoornis in het hartritme". De echtgenote van de minister be vindt zich voortdurend aan het ziek bed. LONDEN (AP) Brian Epstein, de ontdekker en later manager van de Beatles is gisteren begraven op de Long- Lane-begraafplaats te Liverpool. De teraardebestelling werd slechts door en kele familieleden en vrienden bijge woond. De Beatles waten, om niet te veel belangstelling voor de begrafenis te trekken, niet naar het kerkhof geko men. De popzangers Cilla Black en Jer ry Marsden waren er wel. De Beatles brachten dinsdag een con- doleantiebezoek aan de moeder van Brian Epstein die weduwe is. Na de begrafenis werd meegedeeld dat Clive Epstein, een broer van de overledene, hem als hoofd van het mil joenenbedrijf „Nems Enterprises" zal opvolgen. AMSTERDAM (ANP) De officier van justitie in Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, heeft een gerechtelijk voor onderzoek gevorderd tegen de Bussum- se politieagent O. in verbann met diens optreden op 14 juni j.l. tegen de 20- jarigie leerling-fotograaf R. van den H. uit Naarden, die door de agent bewus teloos zou zijn geslagen. Mr. Hartsuiker heeft de rechter-com- missaris gevraagd een medische des kundige te benoemen om de aard en de gevolgen vast te stellen van de slag en schoppen, die de agent aan de jonge man zou hebben toegebracht. De vordering tot het gerechtelijk on derzoek houdt geenszins in dat tegen de agent een strafvervolging zal worden ingesteld. Daarover beslist de officier pas als hij het dossier heeft terug ontvangen. (Van onze correspondent) VINKEVEEN, De gemeenteraad van Vinkeveen heeft met zeven stemmen voor en vijf tegen een motie van wantrouwen aangenomen tegen wethouder J. J. Turkenburg van de KVP, die als medeverant woordelijk wordt gezien voor het Vinkeveense bouwschandaal. De motie tegen de wethouder werd ingediend door een commissie van vier raadsleden. De heer Spruyt van de VVD, voor zitter van deze commissie, verklaarde in de raad, dat de wethouder persoonlijk belang had laten wegen boven alge meen belang. Maandag wordt een rapport van de commissie bekendgemaakt, waarin naar wordt verwacht ook het beleid van burgemeester A. C. Blom en ge meente-architect P. R. Mellema aan de kaak zal worden gesteld. Burgemeester Blom heeft zich bij de commissaris van de koningin in Utrecht moeten verantwoorden. Ook loopt er tegen hem een gerechtelijk on derzoek. Het Vinkeveense bouwschandaal duurtt al ruim een jaar. Midden 1966 zei de minister van volkshuisvesting zijn vertrouwen op in Vinkeveen. De ge meente mocht daardoor niet langer meer zelfstandig bouwvergunningen afgeven. Tot dan mocht dat wel voor woningen tot 10.000 gulden. Het ge meentebestuur liet echter woningen bouwen, die heel wat meer kostten dan 10.000 gulden. Het prijsverschil werd in de geméenteboeken „weggewerkt". Daarop heeft de officier van justitie in Utrecht een gerechtelijk onderzoek la-, ten plaatsvinden, dat binnen enkele weken zal worden afgesloten. KVP-fractievoorziitter Honkoop vond tijdens de vergadering, dat als wet houder Turkenburg zo duidelijk heeft gefaald, ook het vertrouwen in de wet houder S. de Haan (die de uitgetreden wethouder Burggraaf is opgevolgd) opgezegd moest worden. En hij dreig de: „Als deze motie wordt aangenomen zal de samenwerking van de nieuwe KVP-wethouder met De Haan ver slechteren." De Haan antwoordde hierop„Als Honkoop met dreigementen gaat wer ken dan moet ik vertellen dat mijn vrouw gistermorgen werd opgebeid door een onbekende, die heeft mee gedeeld: „Als uw man het hart in zijn lyf heeft om zich niet voor wet houder Turkenburg uit te spreken, dan gaat zijn hele boerderij in de brand". „Hier kan ik geen woorden voor vin den. Ein ik zie in de woorden van de heer Honkoop een kleine afschaduwing van dat telefoongesprek." Nu was ook de fractieleider van de KVP en tevens plaatselijk brandweer commandant pijnlijk getroffen. Hij be loofde zijn mannen direct tot een uiterste waakzaamheid over de bezit tingen van de wethouder te bewegen. De aangevallen wethouder verweer de zich door op een uitspraak van de Utrechtse commissaris van de koningin, graaf Van Lynden van Sandenburg te wijzen, die had gezegd dat het met de gemeentelijke overtreding der vergun ningen voorschriften net zo is gesteld als met de overtredingen van de maxi- mumsnelheidsbepalingen in het ver keer. Velen zijn schuldig doch weinigen worden gepakt. Hij vond dat de hele affaire door de kranten „ontzettend is opgeblazen" en zei afgegaan te zijn op de rapporten van architecten, aannemers en technici, waarin stond te lezen dat al die bouw werken voor minder dan 10.000 gulden konden worden uitgevoerd. De oppositie meende echter dat hij zelf bouwkundige had moeten (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bronswerk-Fij enoord zal per 1 januari haar gieterij in Rot terdam opheffen. In het totaal werken er 125 mensen. Met alle mogelijke mid delen zal worden geprobeerd om deze krachten in andere afdelingen van 't concern tewerk te stellen Mocht dit niet luken, dan worden voorzieningen getroffen in nauw overleg met de vak organisaties. Op een persconferentie deelde ir. B. Wilton mee. dat het concern nog een tekort aan arbeidskrachten heeft. weten dat er verschillen zijn tussen theorie en praktijk in de bouwwereld. Nadat de motie was aangenomen liet mr. Spruyt er geen twijfel over bestaan dat die gevolgd zou worden door een brief waarin het ontslag zal worden gevraagd. Die brief komt over twee weken in behandeling. De raad trok zich na een half uur terug in geheime vergadering. Deze was nodig om te stemmen over het be kendmaken van het geheime rapport van de commissie Spruyt. Na twee uur mocht het veelkoppige publiek weer binnen. De laatste drie raadsvergade ringen heeft het publiek in totaal al zes uur buiten de zaal moeten wachten, omdat er in het geheim moo"t worden vergaderd. Hier een foto van het slachtoffer. De centrale recherche in Amsterdam zocht naar mensen die meer over hem weten te vertellen. AMSTERDAM (ANP) Hoewel het recherche-apparaat op volle kracht draait heeft de Amsterdamse politie nog ge.en spoor kunnen vinden van de man die de 41-jarige kantoorbediende Albert Souman in zijn woning in de Fagelstraat door wurging om het le ven bracht. Sinds de ontdekking van de moord maandagmorgen zijn talrijke mensen gehoord, onder wie een oude vriend van het slachtoffer. Hij werd met de moord in verband gebracht omdat in de woning van Souman een aantal door hem ondertekende schuldbekentenissen tot een totaal bedrag van ca f 1800,- was gevonden. Inmiddels is vast ko men te staan, dat de man over een waterdicht alibi beschikt en niets met de moord uitstaande heeft- Gebleken is, dat de vermoorde vaak zelf geld leende om het weer aan anderen uit te lenen, overigenis niet met de bedoe ling om winst te maken. Een woordvoerder van de ^recherche zei, dat de dader hoogstwaarschijnlijk in homofiele kringen moet worden ge zocht omdat geen ander dan 'n seksu eel motief te vinden is. Nog steeds wordt aangenomen, dat de heer Souman, die donderdag 24 au gustus voör het laatst op zijn werk verscheen, in de daaropvolgende nacht is vermoord. De man zou donderdagavond om acht uur nog met een kennis hebben gete lefoneerd maar deze tip was nog in onderzoek en kon niet door de politie worden bevestigd. Uit de vragen die tijdens het nog steeds aan de gang zijde onderzoek aan de buurtbewoners worden gesteld blijkt, dat de recherche vooral belang stelt in de contacten van Souman met de homofiele wereld. Overigens ver klaarde een politiewoordvoerder, dat de rode draad die naar de dader zou moeten leiden nog steeds ontbreekt. Een lid van de Amerikaanse nazi-par. tij is op het dak van de lijkwagen ge sprongen waarin het stoffelijk over schot vervoerd wordt v.d. vermoorde leider Lincoln Rockwell. Deze zou eerst begraven worden op een militaire be graafplaats in Culpeper, maar de begra fenis ging niet door. De nazi's wil den geen gehoor geven aan het verbod om hakenkruisen en andere mazi-sym- bolen te dragen. De justitie verbood daarna, dat Rockwell op een militaire begraafplaats zou worden begraven. AMSTERDAM (ANP) De studen tenvakbeweging (SVB) heeft zijn uit gangspunten, zoals die in 1963 zijn ge formuleerd in het „Democratisch Ma nifest", in het afgelopen halfjaar kri tisch bekeken en waar nodig enkele vernieuwingen aangebracht. De nieuwe formulering en het eisen programma van de SVB is thans vast gelegd in het „Syndicaal Manifest", dat in een oplaag van 40.000 exempla ren wordt uitgegeven. In de nieuwe formulering wordt dit keer niet alleen aandacht besteed aan het wetenschap pelijk onderwijs, maar ook aan een vernieuwing in het gehele onderwijsbe stel. Het eisenprogramma van de SVB luidt als volgt'; 1. De bezuinigingen op de investe ringen en exploitatiekosten van het wetenschappelijk onderwijs moeten op korte termijn ongedaart worden ge maakt. Er moet minstens 450 miljoen gulden meer per jaar beschikbaar ko men. 2. De onderwijsresearch moet wor den gecentraliseerd en uitgebreid. De resultaten moeten worden gepubli ceerd. 3. Voor het tekort aan 'personeel, de te grote klassen en de gebrekkige ac commodatie in het lager en middelbaar onderwijs moeten zo snel mogelijk maat regelen worden getroffen- 4. De leerplichtige leeftijd moet worden verhoogd. Na de lagere school moet onderricht worden gegeven in maatschappijwetenschappen, zoals so ciologie, economie, politiek etc. 5. Op korte terijn moet een front worden gevormd van alle bij het on derwijs betrokken organisaties om het overheidsbeleid t.a.v. het onderwijs om te buigen. 6. De universiteit moet in tegenstel ling tot nu faciliteiten bieden voor de algemene aolitieke vormng van de student. 7. De grondraden van de universi teiten moeten de studenten zoveel mo gelijk bij de werkzaamheden betrekken. 8. In de wet op het wetenschappe lijk onderwijs moeten wijzigingen wor den aangebracht om de medezeggen schap van de studenten te regelen. De SVB eist een sanering van het systeem van overheidssteun voor stu derenden. Op korte termijn: afschaf fing van het systeem van verrekening van kinderbijslag en kinderaftrek, het optrekken van de LBO-schalen voor de ouders en deze welvaartsvast maken, het afschaffen van de rente loze voorschotten, optrekken van de beurzen en deze welvaartsvast maken. Op lange termijn: studieloon. De poli tiek van de studentenhuisvesting mag er niet op gericht zijn de studenten van de maatschappij te isoleren. DE DIPLOMATIEKE betrekkingen tus sen Indonesië en Maleisië, die in 1963 werden verbroken, worden krachtens in Koeala Loempoer uitgewisselde docu menten. vanaf vandaag hersteld. De verbindingskantoren, die vorig jaar in beide hoofdsteden werden ingericht, zullen tot de status van diplomatieke missies op ambassadeursniveau worden verheven. V mag blij zijn, dat u in Neder land woont, weet u dat? Twee Spaan se bankovervallers, die in een klein dorp f 12.000 hadden gestolenkre gen respectievelijk 26 en 36 jaar ge vangenisstraf. En in Zuid-Afrika moest een 69- jarige Indiër voor de derde keer de gevangenis in, omdat hij weigerde zijn huis te verlaten. Hij mag daar niet wonen, omdat zijn huis in een gebied staat, waar alleen blanken mogen wonen. De boete van ruim duizend gulden wegens „illegaal ver blijf in een voor blanken bestemd gebied" weigerde hij te betalen. Dan maar liever zes maanden zitten, re deneerde hij. Nu we het toch ever gevangenis sen hebben: in Zweden gaat men sommige gevangenen, die zich goed gedragen, onderbrengen in gewone huizen in kleine dorpen. Ze kunnen daar met hun gezin wonen en zich al vast voorbereiden op hun terugkeer in de maatschappij. Ze werken ge woon in hun eigen beroep en betalen maar weinig huur. Controle is er nauwelijks op deze gevangenen. Af en toe komt iemand van de reclasse ring met ze praten. Er is weer eens een rapport uitge bracht. Ditmaal door een vooraan staand man van de Duitse radio, die de toekomst van de radio en de tv onder de loep heeft genomen. Enkele van zijn conclusies: de kleurentele visie wordt oppermachtig en zal de zwart-witte geheel verdringen. De toestellen worden kleiner en goedko per. Elk gezin zal er in de toekomst twee of drie hebben. (Elk gezin is natuurlijk overdreven, maar goed). En dan een zeer interessante uit spraak: „Lezen zal alleen nog door intellectuelen gedaan worden en voor de meeste mensen worden vervangen door audio-visuele middelen zoals die nu al worden gebruikt voor het aan leren van vreemde talen". Altijd al gedacht, dat ik een intellectueel was. U trouwens ook, want u leest dit stukje. Zouden ze in de toekomst geen kranten meer lezen? Ik kan het me werkelijk niet voorstellen. Overigens heb ik gisteren iemand horen -zeggen, dat hij geen kleuren- tv wilde hebben, „want aan de antenne kun je toch niet zien of het een kleuren- of een gewoon toestel is". Gelezen op de achterruit van een auto. die muurvast zat in het ver keer: „De weg is vol, de lucht is leeg. Leer nü vliegen". De vroegere leider van de Hit- Ier jugend, Baldur von Schirach, die vorig jaar vrijgelaten is, heeft in Der Stern een gedeelte van zijn mé moires gepubliceerd. Hij verklaart onder meer, dat Hitler in zijn goede dagen een beminnelijk heer was". In de ogen van velen was hij een soort „onbekende soldaat die de oor log had overleefd en als het ware de hele natie belichaamde". Negen maanden geleden werd Ve netië getroffen door een ernstige wa tersnood. Weet, u het nog? De gevol gen van de wateroverlast zijn nu nog te merken, want in de eerste helft van augustus, negen maanden na de ramp, is 't geboortencijfer in de stad en omgeving sterk gestegen. In de zwaarst getroffen wijk was er zelfs een stijging van 45 procent. „Vind je niet, dat knappe meisjes vaak een harde wat afwerende hou ding aannemen? Soms doe ik ook wel eens hooghartig, maar ik heb toch uitsluitend vrienden omdat die je fijner behandelen. Ik heb weinig vriendinnen. Sommige meisjes wor den blasé; die vinden niks meer leuk. Daar heb ik geen last van ik waardeer kleine dingen ook wel. Toch is het wel eens zo, o.a. met bloemen, dat je denkt: „God, alweer een bos". (Uit een Gronings studen tenblad). Ik heb niet veel vertrouwen meer in de KVP-radicalen en andere radi calen, verontrusten en houwen-zo- ers. In de Nederlander, het weekblad van de CHU, schrijft mr. J. W. van Gelder, dat de CHU-radicalen een partij willen met „christelijk uit gangpunt, met gematigd radikale be ginselen en eerduidelijk vooruitstre vend programma". Leve de gematigd radicalen! MERIJN DEN' HAAG (A..V.P.) De Haagse kunstschilder Rudi Polder houdt op 11 15 en 16 september een protest-verkoping. Hij zal in het gebouw „Het Zuid" in Den Haag zijn schilderwerken voor honderd gulden per stuk aanbieden, wat naar hij meedeelt, 5 tot 30 procent van de prijs is. Rudi Polder wil hiermee manifesteren tegen de rijksbemoeiingen met de kunst zoals rijkssubsidies, contra-prestatierege ling. rijksaankoop, rijksbeurzen, en tegen verkoop van kunst op suppermarkten, in cafés, warenhuizen etc., waardoor de prijzen voor schilderen nivelleren en het persoonlijk initiatief van de kunstenaar wordt verlamd, aldus Polder (ADVERTENTIE) U speelt 't klaar met Togal. Reumatische pijn, migraine, spit, maandpijn. Togal tabletten werken gauw en goed. Stillen pijn af doende, bestrijden griep en verkoud heid. Leef zorgeloos met Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88.

de Stem | 1967 | | pagina 9