n in huis! n IN 1967 AL MEER DAN HONDERD ARRESTATIES Gebruik narcotica stijgt sterk Britse ambassadeur blijft kalm in China gO BESTRIJDING WORDT NOG BETER GECOÖRDINEERD VANDAAG DEBAT VIETNAM Pres. Johnson beslist zelf over bombardementen Kappersacademie I JerelUcl Twee zusters geofferd aan regengod BINNENHOF Tot onze eigen verbazing goed gelezen; teeds 10% zomer- t. Modehuis. Tot en september, aanbod, want bet lellen uit de glan- atcollectie 67/68. afgeb. mantel van Let pastel nerts- Notities HET EVACUATIE VROUWEN EN KINDEREN Op post Protest Rome trekt subsidies kath. organisaties in HANDEL VOORLICHTING V.S.-VERLIEZEN ZIJN TE HOOG, Niet effectief Langs grens JACHT Prins Karei ml baron Allard niet vervolgen Klacht Rlieden bestrijdt bermprostitutie Gele koorts eist nog twee doden in West-Duits land MOORD IN INDIA DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1967 f 1327,50. m El 50 HAAG. Het moest wel uit m Canadese Montreal van de we btentoonstelling komen, maar het rU maar gezegd: „Wij blijken li tot onze eigen verbazing een der Zest avant-gardisrische en gepas- ii«eerde volken van Europa te zijn, nu economische integratie of L nniers betreft". Dit werd dezer imai niet gezegd door welke chris- Zraiicaal. officiële KVP'.r, libe- «I of socialist ook. Nee, door drs. G Brouwers, secretaris-generaal van iit Nederlandse ministerie van Eco- .mlsche Zaken. Zijn talrijke toe- miers in Montreal, vertegenwoor- atrs van een groot aantal landen Jfienen over deze uitspraak nogal «mist te zijn. Want met drs. Brou- 0) herinneren ze zich ook nog de norien van de Duits-romantische lichter Heinrich Heine, die na een r(ii door de lage landen moest vast- itillen: „In Nederland gebeurt alles Mg jaar later". Bet zijn me de dagen wel weer ge- mi in politiek Nederland, waar 01 elkaar de laatste tientallen da ta niet zo zwaar bestookt heeft als ie Wtste dagen. Opvallend bij het wlitiek rumoer in en rond de KVP is, dat ie politieke grootheden van hit Imd zo rustig, beheerst en rede- |p objectief gebleven zijn. Ze heb- ha de voorhoedegevechten, zoals lit in ie militaire en schaakivereld giji al het geval geweest is, oveige leien tuin de overigens met alle respect bedoeld lagere en aanlto- ninie politici, waarvan Nederland kt op den duur toch ook weer moet hebben. De in haar soort verrukke lijke opmerking van drs. Brouwers, jie daarmee de situatie in religieus matschappelijk en politiek Neder- tai van thans bijzonder goed geka rakteriseerd heeft, had men in dit stadium ook nooit kunnen verwach ten van mensen als bijvoorbeeld mr. Luns, mej. dr. Klompé, drs. J. den tt)l, premier De Jong, drs. Schmel- zer, mr. Cals of drs. Bogaers (om naar een aantal zeer bekende na wen te noemen). Dit geldt tegenwoordig op velerlei terreinen van het Nederlandse leven. Niet de groten van thans komen net opvallende uitspraken naar vo ren, maar in toenemende mate de mensen (opnieuw met. alle respect un het tweede plan. Figuren als Romme, Oud, Schou ten, Burger om enkele politici te noemen, als mgr. Bekkers en mgr. Dodeiocrard in het kerkelijk leven, De Brmjn, Koos Vorrink in het matschappelijk leven schokten Ne derland ieder moment met hun har de en onomwonden uitspraken. In eens was dit afgelopen. Zij sloten blijkbaar een tijdperk af met het slaan van een brug naar de nieuwe t$. Op dit moment „op de drempel Mn de nieuwe tijd" zijn het de ver kenners, die deze brug moeten ne ren, de voorhoedegevechten leve ren en de linies aftasten op zwakke pleiken, op harde tegenstand. Daar. om ooi- praten staatssecretarissen flls De Keyzer, Haex, Grapperhaus, De Koster duidelijker en opener oser wat gebeuren moet, dan de mi nisters zelf. Daarom ook springt een persoon als Jurgens, veel harder dan ie groten, waarop Nederland in We wacht. lammer is het bij dit alles, dat teen tegenwoordig zo weinig waarde ireigt te hechten aan wetenschap- ten als geschiedenis en cultuur- morie waarin de mens telkens «er terugvindt wat hem anno 1967 «i benauwen. Voorhoedegevechten m altijd bijzonder grimmig ge ms' maar n°y nooit doorslagge- J™. De strategie van nieuwe «een, van nieuwe plannen, van een meuice toekomst wordt er wel w bepaald, maar dan door de men ra - het geeigende ogenblik, hn j gegroeid in de harde voor- 'Wegevechten vóór de grote aan- is wat thans in politiek iV^eurt een zeer interes- e,! boeiende aangelegenheid, mJ'meer ve-raient dan alleen hm, en nee-discussies". Men Hf» (iezer clagen zelfs al kun- óf Ty.1alnemen het gepraat in IHamer over de ruimte- toekomst van ons land." IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIMVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII LONDEN (AP) Na de Britse kanselarij in Peking te hebben platgebrand stookten de Chinezen gisteravond in Londen de brand in hun eigen officiële documenten. Zwarte rook en geblakerd papier dwarrelden uit de schoorstenen van de kantoren aan Portland Place en de ambtswoning in Regent's Park van zaakgelastigde Sjen Ping. Het verbranden van documenten is een gebruikelijke inleiding tot het verbreken van de diplomatieke betrekkingen, maar niets wijst er op dat zo'n breuk op handen is. Rechercheurs, die de Chinezen, die Engeland niet mogen verlaten, in het oog houden, stelden het ministerie van buitenlandse zaken op de hoogte van de verbrandingen. Een Chinese functiona ris, die hierover aan de tand werd ge voeld, weigerde op „onredelijke vragen" te antwoorden. In Peking redde de onverstoorbare Britse zaakgelastigde Donald Hopson wat er te redden viel uit de puinhopen van zijn kanselarij en sloeg zijn tenten op in een klein flatje in de Chinese hoofdstad. De kanselarij brandde tot de grond toe af, terwijl Hopsons ambtswoning donderdag geplunderd werd door Rode Gardisten, die tegen het Britse bestuur in Hongkong protesteerden. Hopson liet Londen weten, dat alle 54 leden van de Britse staf ongedeerd waren en zich veilig in hun huizen in de diplomatieke wijk van Peking be vonden. Daar, op minder dan een kilo meter van de verwoeste gebouwen, heeft Hopson zijn nieuwe kantoor ingericht. Sinds de gewelddadigheden hebben de Britse diplomaten en de Chinese rege ring geen contact gehad. Evenals de Britse premier Harold Wil son heeft ook de Engelse minister van buitenlandse zaken George Brown zijn vakantie afgebroken en is naar Enge land teruggekeerd om de diplomatieke crisis te bespreken, die ontstaan is met China. Dit alles ls een bewijs van het feit dat Engeland niet van zins is zich uit Peking terug te trekken. Hopson heeft van de Engelse regering de opdracht gekregen op zijn post te blijven zolang dit menselijk mogelijk is. Er zijn plannen, aldus een woordvoer der van het Foreign Office, om de En- (ADVERTENTIE) gelse vrouwen en kinderen te evacue ren, maar er is op dit moment geen sprake van volledige terugtrekking van de Engelse missie. Volgens heit ministerie heeft Hopson lichte verwondingen opgelopen. „Het zal blijkbaar erg moeilijk worden om nor maal te werken in de komende tijd", aldus een woordvoerder. Behalve de diplomatieke staf in Pe king zijn er nog ongeveer 190 Engelse burgers in China. De regering in Lon den toont zich bijzonder bezorgd over hun lot. In Sjanghai verblijven ongeveer 35 Engelsen. Over hun situatie is niets be kend, maar de Engelse ingenieurs in het gebied van Lanchou, ongeveer 1000 km ten zuidwesten van Peking, verke ren volgens ontvangen berichten niet in gevaar. Aan de grens tussen Hongkong en communistisch China hebben zich don derdag weer incidenten voorgedaan. Ongeveer veertig Chinese burgers, on der wie verscheidene vrouwen, trokken in de ochtend over de spoorbrug bij de grenspost Lowoe om bij het Britse im migratiekantoor te demonstreren. Chine se militairen verhinderden een honderd tal Chinezen om zich bij de betogers te voegen. Goerkha-politiemannen ver spreidden de demonstranten, door eerst traangas- en rookbommen en later fos- forbommen te gebruiken. Drie betogers liepen lichte brandwonden op. Tenslotte trokken de Chinezen zich terug. Later probeerden ten oosten van Lo woe circa vijftig Chinese betogers over de grens te komen. Hun poging werd gesteund door mitrailleurvuur vanaf Chinees gebied. Er vielen geen slacht offers, Goerkha's dreven de demonstran ten terug. In Kowloon werden enkele bomaan slagen gepleegd, waarbij twee radiome dewerkers zwaar werden gewond. Op een station konden twee helse machines bijtijds onschadelijk worden gemaakt. De reeks demonstraties bft buiten landse legaties is in Peking in mildere vorm voortgezet met voor de tweede keer een protest bij de Poolse ambassa de, zo bericht de correspondent van Tanjoeg. Een andere leus was gericht tegen paus Paulus VI. Deze luidde: „Weg met de reactionaire roomse paus". De Rode Garde sloot een jaar geleden de heilige hart-school in Peking, een nonnenschool onder leiding van een Poolse zuster. FRIBOURG (KNP). De oprichting van de lekenraad en van de „commissie justitia et pax" is er vermoedelijk de oorzaak van, dat het Vafcicaan zijn jaar lijkse bijdrage aan de internationale ka tholieke organisaties (conférences des o.i.c.) zal stop zetten. Dit jaar zal de jaarlijkse bijdrage van ongeveer 100.000,- voor het grootste deel nogi worden uitbetaald, volgend jaar wordt zij ingetrokken. Indien de stopzetting ook na de voor genomen reorganisatie van de Vaticaan se financiën niet ongedaan gemaakt wordt, zullen de vertegenwoordigende centra van de katholieke kerk bij de Verenigde Naties in Genève, bij de Unesco in Parijs en bij de FAO in Rome moeten worden opgeheven. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Het gaat de Tweede Kamer morgen om een duidelijke stellingname van de regering in de kwestie-Vietnam. Is de regering bereid bij Amerika onmiddel lijk aan te dringen op het stopzetten van de bombardementen? Is de regering er nog steeds van overtuigd, dat het Amerikaanse optreden noodzakelijk is in verband met het communistische ge vaar? Men verwacht zeker een PSP-mo- tie, die deze urgente punten zal aanvoe ren. Een motie die zeer waarschijnlijk de steun krijgt van PvdA en D '66. Voor de KVP zal dr. W. Schuijt het woord voeren, dit volgens afspraak met mr. J. Mommersteeg, voorzitter van de be trokken kamercommissie. Dr. Schuijt is voorzitter van de katholieke vredesbe weging Pax Christi, die een zo snel mogelijke beëindiging van de Vietna mese oorlog voorstaat, ook wanneer dit Amerika politiek offers zou kosten. De vraag blijft echter op dit moment, ook in de Tweede Kamer onbeantwoord, hoe de verkiezingen in Zuid-Vietnam zullen uitvallen en wat daarvan de ge volgen kunnen zijn voor de oorlogs handelingen. De uitslag van deze ver kiezingen is bijzonder belangrijk voor de toekomstige Amerikaanse houding in het Vietnamese vraagstuk. De Tweede Kamer zal bij haar debat van vandaag in ieder geval moeten denken aan de opvattingen van 60.000 Nederlanders, die een petitie van het comité-Vietnam, onder leiding van de Amsterdammer Piet Nak ondertekend hebben. En ook met de duizenden Ne derlanders, die destijds al de Goese le raar, drs. Boumon, strijder voor vrede in Vietnam, gesteund hebben. Tenslotte ook met de Pax Christi-beweging, die haar voorjaarsvoettocht naar Den Haag gewijd heeft aan de vrede voor dit ge bied in Zuidoost-Azië. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Politie en douane zullen nog actiever de opsporing van overtreders van de Opiumwet ter hand nemen, nu gebleken is dat het aantal bezitters en gebrui kers van verdovende en stimulerende middelen hand over hand toeneemt, ook bij minderjarigen. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn al meer verdachten aan gehouden dan in heel 1966, terwijl ook verontrustend» grote hoeveelheden narcotica in beslag werden genomen. Over het totale gebruik in ons land is weinig; bekend In het Vondelpark in Amster dam zijn gisteren een 20-jarige Amerikaanse en een even oude Engelse studente aangehouden wegens bezit van Marihuana. Op het Amstelveld werd een 20- jarige los-werkman gearresteerd, die in het bezit van hasjiesj en opium bleek te zijn. In de eerste helft van dit jaar werden 111 personen aangehouden: 92 mannen (van wie 10 minderjari gen) en 19 vrouwen (waarbij 7 min derjarigen). Hiertegenover staan 55 verdachten in 1964, 51 in 1965 en 68 zaken in 1966. Vorig jaar waren bij de ont dekte zaken 84 mannen (onder wie 4 minderjarigen) en 13 vrouwen (2 minderjarigen) betrokken. In beslag werd genomen in 1966: 14 kg mari huana, 160 gram opium, 8 kg hasjiesj, een geringe hoeveelheid l.s.d. en geen morfine. Tot nu toe bedroeg de buit dit jaar al 8 kg marihuana, 4 kg opium, 6 kg hasjiesj, 15 ampullen morfine en een weinig l.s.d. Een hoge functionaris van het mi nisterie van Justitie, de heer C. Deij, heeft verklaard dat het grotere aan tal aanhoudingen en de grotere hoe veelheden in beslag genomen nar cotica niet alleen een gevolg zijn van grotere politie-activiteiten. Er is vol gens hem tevens sprake van een gro ter aantal gebruikers en als gevolg daarvan een levendigere handel. De gebruikers zijn uiteraard voorname lijk Nederlanders. De „handelaren", die de gevaar lijke stoffen het land trachten bin nen te brengen, zijn hoofdzakelijk buitenlanders, meer in het bijzonder Turken en Marokkanen. Verder ook Spanjaarden, Amerikanen, Indone siërs, Ghanezen, Chinezen, Pinnen en Pakistanen. De narcotica komt voor namelijk via de havens binnen, maar ook vakantiegangers brengen haar mee. Men heeft niet de indruk, dat er sprake is van een georganiseerde handel in ons land. In de politiekorpsen zijn reeds on geveer 100 ambtenaren in het bijzon der belast met de behandeling van narcotica-zaken. Dit aantal specialis ten zal nog worden uitgebreid. De onderlinge coördinatie zal wor den verstevigd. Bovendien wil men een betere voorlichting gaan geven over de gevolgen van narcoticage- bruik. Negentig procent van de narcotica, die in de wereld worden verhandeld, zijn afkomstig uit Rood-China. Dit land heeft van de opiumcultuur een bloeiend staatsbedrijf gemaakt, dat zorgt voor de broodnodige deviezen. WASHINGTON (AP) Het Pen tagon heeft bekend gemaakt dat de Amerikaanse luchtmacht en vlieg tuigen van de marine in de afgelo pen 2 1/2 jaar 225 militair belangrijke doelen in Noord-Vietnam hebben aangevallen. Veel van de doelen zijn door pre sident Johnson persoonlijk, na over leg met de gezamenlijke chefs van staven, goedgekeurd. De goedkeuring van de president voor de aanvallen op deze doelen is in deze gevallen gevraagd omdat het hier ging om belangrijke militaire installaties en strategische punten, gelegen in dichtbe volkte gebieden waar het aantal slacht offers onder de burgerbevolking groot zou zijn, objecten bij de Chinese grens met alle risico's van dien, of doelen in belangrijke havens waar bijvoorbeeld Russische schepen getroffen konden worden. Noord-Vietnam heeft naar schatting 18.000 doelen, die voor aanvallen in aan merking komen. 5000 zijn inderdaad aangevallen, de meeste op bevel van admiraal Grant Sharpe, de bevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in de Stille Oceaan. het gebied rond Hanoi intensiever te bombarderen. In Washington wordt dit een logische consequentie genoemd van de lucht- operaties en niet het gevolg van kritiek. Omdat de Noordvietnamezen kans za gen de toegebrachte schade snel te her stellen zijn voortdurend aanvallen op dezelfde doelen noodzakelijk. In de afgelopen maanden heeft de Amerikaanse regering het aantal doelen aanmerkelijk uitgebreid en met name doelen gelegen langs de Chinese grens aan de bestaande lijst toegevoegd. Ook hebben de militaire bevelheb bers in Vietnam toestemming gekregen Noordvietnam beschikt momenteel over meer dan 7000 stuks luchtafweer geschut en raketten. Meer dan 650 Ame rikaanse toestellen, ter waarde van meer dan één miljard dollar, zijn in de afge lopen jaren boven Noord-Vietnam neer geschoten. Ondanks de hoge aan de bombarde menten verbonden kosten zijn deze door militaire leiders onlangs bij het congres en de regering als zeer nuttig aangepre zen. Maar op het Pentagon kan men horen dat vergeleken met de doelen de ver liezen aan manschappen en materiaal wel buitensporig hoog zijn. Tot de tot dusver van aanvallen ver schoonde doelen behoren de drie grote havengebieden Haiphong, Can Pha en Hon Gai vanwege het gevaar daar ge meerde Russische en Chinese schepen te treffen. Ook de grote vliegvelden Gia Lam en Phuc Yen bij Hanoi zijn tot dusver niet aangevallen, evenmin als het vliegveld Cat Bi bij Haiphong. Ook een van de grootste krachtcen trales van Noord-Vietnam. de centrale van Lo Cai, bij de Chinese grens 280 km ten noordwesten van Hanoi, is niet ge bombardeerd. Deze dienen weer ter financiering van de subversieve acties van de Chinezen en van hun propaganda in de wereld. Hongkong is een van de belangrijkste knooppunten in de we- reld-narcoticahandel. Geschat wordt, dat daar bijvoorbeeld in 1964 10.000 ton opium werd verhandeld, wat Chi na een winst van zo'n 800 miljoen gulden opleverde. Interpol heeft de laatste jaren de jacht op de narcoticahandelaren sterk geïntensiveerd. In het bijzonder in Frankrijk, Engeland, Italië, Canada, Libanon en in Hongkong werd met groot succes gestreden. De macht van Interpol eindigt echter aan het bam boegordijn van Rood-China. Daarom is het een welhaast onbegonnen werk om de wereldhandel in verdovende middelen uit te roeien bij zijn belang rijkste bron. NICE (A.P.) De advocaten van prins Karei van België en van Olivier Allard, lid van een bekende Belgische bankiersfamilie, hebben besloten elke juridische actie in Frankrijk te sta ken en het geschil in onderling overleg te beslissen. De overeenkomst heeft met name be trekking op het in Frankrijk aanhan gig gemaakte proces op basis van een klacht die de prins in Brussel heeft in gediend. De zegsman zei dat de over eenkomst waarschijnlijk later zal wor den uitgebreid tot de klacht zelf. Prins Karei is in Nice voor het laagst gezien toen hij woensdag in een auto stapte naar zijn bagage te oordelen voor een lange reis. Allard is het laatst in Genève gezien. Zijn secretaresse wil niet zeggen waar hij is. Prins Karei heeft in zijn klacht ge steld dat hij voor 375 miljoen Belgische franken (28 miljoen gulden) is opge licht in het beheer van een aantal van zijn eigendommen, voornamelijk onroe rende goederen. Allard, die in de klacht werd ge noemd, heeft in een verklaring ont kend ontoelaatbare handelingen te heb ben begaan en ook ontkend ooit als zaakwaarnemer van de prins te zijn opgetreden. RHEDEN (ANP). - Dinsdag 29. augustus is voor het gemeentebestuur van Rheden de dag om zich te beraden op de bestrijding van de „bermprostitu tie". B. en w. hebben de raad een voor stel doen toekomen om de politieveror dening met enkele artikelen aan te vul len. Het zal straks verboden zijn in deze gemeente „ontucht uit te lokken door woord, gebaar of teken". De bermprostitutie op de Veluwe is» de laatste jaren belangrijk toegenomen. Vanuit het westen verlegden de dames het werkterrein naar het natuurgebied rond Arnhem en aangrenzende gemeen ten. Latere verbanning van de dames, van Arnhems grondgebied leidde tot het verplaatsen van het werkterrein. Het gemeentebestuur van Rozendaal kon digde deze maand maatregelen af. Nu volgt Rheden dit voorbeeld. J (ADVERTENTIE) Aanv. nieuwe cursus 2 oktober 1967 MARBBURG (A.P.) In We^t Duitsland zijn nog twee mensen over leden aan de gele koorts, zodat deze tropische ziekte nier nu in totaal vier doden heeft geeist. Van de 11 andere mensen die be smet zijn, verkeren verscheidenen in levensgevaar. De ziekte is verspxeid door een greep apen die uit Oeganda werd ingevoerd voor proefnemingen. Alleen labo»,ato- riumwerkers in Frankfort en Marburg, die met de dieren of hun bloed in aan raking zijn gekomen, zijn besmet. Gele .coorts is uiterst zeldzaam in Europa. De gemeentelijke gezondheids dienst heeft verklaard dat er geen ge vaar voor een epidemie bestaat, omdat de vliegjes die de ziekte overbrengen in centraai-Europa niet gedijen. Zweden doet ook aan ontwikke lingshulp. Het helpt mee aan een geboortebeperkingsprogramma in Korea. Honderdduizend Koreaanse vrouwen zullen een jaar lang anti conceptie-pillen kunnen gebruiken, die Zweden gestuurd heeft. De totale hulp bedraagt een miljoen gulden. Piet Nak heeft met zijn Vietnam- petitie, die vandaag wordt aangebo den aan de voorzitter van de Twee de Kamer, niet hei succes behaald waarop hij gehoopt had. Zijn ver wachting was, dat meer dan 100.000 mensen het verzoekschrift zouden ondertekenen. Het zijn er minder geworden, nl. 60.000. Tóch nog een behoorlijk aantal. Overigens zie ik met belangstel ling uit naar het Kamerdebat over Vietnam, dat al een paar keer is uitgesteld, maar dat nu toch van middag plaatsvindt. Dr. Pincus, de „vader" van de pil, is overleden, stond gisteren in de krant, 't Is maar goed, dat de ouders van dr. Pincus de pil niet kenden, anders zouden wij hem misschien niet kennen. De Telegraaf had gisteren een in terview met dr. Oudemans uit Put ten die zijn nood klaagde, als bos- elgenaar, dat de bosbouw zo duur is. Zijn bossen kosten hem jaarlijks 20.000,- zei hij tot twee keer toe in het gesprek. In een kop van het artikel stond echter: „Het kost mij ieder jaar twee ton aan onderhoud". Dat scheelt noigal wat, hé? Ik weet niet, wat u gedacht heeft, toen u in de krant las over die con- tinue-tekening van Londen naar Rotterdam, maar ik vond het maar gek. Ach, het is natuurlijk wel leuk en in Engeland zullen ze er vast wel raar van hebben opgekeken, dus pu bliciteit voor ons land zit er altijd in. Maar als ik geld van de overheid te verdelen had zou ik er toch wat zuiniger mee omspringen. Ook Luns heeft een snor, wist u dat? Eerlijk is eerlijk, ik geloof dat Schmelzer een snor niet zou staan. ,,De paus is de grootste profeet van onze tijd. Men noemt hep Pau lus VI, maar ik noem hem Paulus II. Want alleen de heilige van Tarsus is groter dan hij". Patriarch Athenagoras. Milaan gaat veranderen. Deskun digen van Openbare Werken van de stad hebben na uitgebreide studie besloten de straten een rood pla veisel te geven. De schoonheid van oude gebouwen komt dan meer tot haar recht dan nu, tussen het zwar te asfalt. „Het gaat me eerlijk gezegd wel eens de keel uithangen. In het café is het: Ha, die Joeks, geef mij eens een borrel, mij zijn van de dorstige. En op straat roepen de kinderen: mij zijn van de domme, mij zijn van de domme". Herbert Joeks. De Westduitse bond van reisbu reaus heeft mannen met baarden gewaarschuwd, dat ze er op hun pasfoto's ook gebaard moeten uit zien, tenminste als ze Oosteuropese landen willen bezoeken. De douane beambten van die landen schijnen nl. mensen met baard, die in'hun pas geen baard hebben, te verplich ten hun baard af te scheren. Minister Luns mocht in Polen zijn snor in ieder geval laten staan. ,,Ja, wat ik bij Beernink denk, ik denk dan, een gemeentesecretaris kan het ver brengen". drs. H. Gruyters. „Als wij als Europeanen de kan sen kregen als de Japanners, kwa men zij er helemaal niet aan te pas". (V/im Ruska) MERIJN. NEW DELHI (KNP) Twee jonge missiezusters zijn in India gedood en door de plaatselijke bevolking geofferd aan de god van de regen, zoals reeds m het kort gemeld. Het gebeurde in een klein gehucht in het grensgebied van de drie staten Mahya-Pradesh, Bihar en Orissa in India. De twee religieuzen waren op weg naar een missiestatie. toen zij door de dorpelingen weiden gepakt en onthoofd. De beide hoofden werden begraven in een kleine stuwdam welke missionaris sen hadden gebouwd om de oogst tegen overstromingen te beschermen. Van wege de overvloedige moessoenregens m dat gebied, waren de mensen echter bang dat de dam het niet zou houden. Zij meenden door de mensenoffer» de regengod gunstig te stemmen. Hun daad werd pas twee weken la ter ontdekt, omdat een van de dorpe lingen zijn mond tegenover de politie voorbij praatte.

de Stem | 1967 | | pagina 7